Özel İnternet Erişimi İncelemesi: PIA neden günlük tutmayan gizlilik kralı

Özel İnternet Erişimi VPN İncelemesi

Özel İnternet Erişimi torrent kullanıcıları arasında zaten efsanevi bir VPN. Gerçek bir ‘kayıt tutmama’ politikası uygulayan dünyanın ilk VPN şirketlerinden biriydiler ve popülerlikleri o zamandan beri hızla arttı.

2016’da PIA’nın artık ‘kayıt tutmayan’ VPN olduğunu iddia eden en az 10 rakibi var, ancak çok azı (varsa) Özel İnternet Erişimi ile ünlü aynı güvenlik, torrent dostu ve fiyatı sunabilir. Tüm ‘günlüğe kaydetmeyen’ VPN’lerin neden aynı olmadığını öğrenin.

Bu bir inceleme için biraz önyargılı geliyorsa, öyle. 2013’ten beri PIA abonesi oldum ve hizmetlerini şahsen kullanıyorum ve seviyorum. Neredeyse her bittorrent kullanıcısının daha pahalı VPN’leri test etmeden önce Özel İnternet Erişimi’ni denemesini öneriyorum, çünkü PIA özelliklerin% 90’ını ve gizliliğin% 100’ünü rakip hizmetlerin fiyatının 1/2 oranında sunuyor.

Her PIA aboneliği 7 günlük% 100 geri ödeme politikası içerir.

şirket Profili

Özel İnternet Erişimi İncelemesi

İnternet sitesi: www.privateinternetaccess.com
Merkez: ABD merkezli
Günlük İlkesi: Günlük yok. dönem.
Normal Fiyat: 6,95 $ / ay

En iyi teklif: Aylık 3,33 ABD doları (bu teklifi al)

Özel İnternet Erişimi: Özellikler

Özel İnternet Erişimi, neredeyse tüm şifreleme, güvenlik ve gizlilik standartlarında endüstri standardı ile eşleşir veya aşar. 2014’ün ‘en iyi torrent vpn’imiz olarak adlandırılmaları şaşırtıcı değil & 2015.

Hatta PIA ile torrent indirmek için en iyi teknikleri / ipuçlarını öğreten adım adım bir rehber bile oluşturduk.

 • 256 bit AES Şifrelemesi
 • 4096 bit el sıkışma şifrelemesi (endüstri standardını yener)
 • Etkinlik günlüğü, bağlantı günlüğü veya meta veri yok (daha fazla bilgi edin)
 • Tüm sunucularda torrentlere izin verilir (nadir)
 • PC / Mac / Android / iPhone Uygulamaları
 • Anonim Ödemeler kabul edildi (nasıl öğrenilir)
 • Hollanda SOCKS5 Proxy Hizmeti’ni içerir (Torrent’ler için harika)
 • 5 eşzamanlı bağlantıya izin verilir (tüm cihazlarınızı koruyun)

Özel İnternet Erişimi İncelemesi: Favori Özelliklerimiz

İncelememizin etine girmeden önce, PIA’nın en sevdiğim özelliklerini vurgulamak istiyorum, bunun kombinasyonu PIA’nın bu sitede önerilen en iyi VPN olmasının nedeni (ve bir 10/10 aldı) TorrentScore)

Belirli bir sırada değil:

Günlük İlkesi
PIA günlük tutmaz. Yok. Bu noktada çok tutarlıydılar (ve şu ana kadar diğer VPN’lerin aksine onlardan şüphe etmek için herhangi bir neden yoktu). ABD merkezli oldukları için herhangi bir kullanıcı oturumu verisi tutma veya kaydetme zorunluluğu yoktur. Her zaman torrent kullanıcılarının maksimum gizlilik / güvenlik için günlük tutmayan gerçek bir VPN seçmelerini öneririz.

Torrent-Samimiyeti
Çoğu VPN’den farklı olarak PIA, TÜM VPN sunucularında torrent kullanımına izin verir. Bunu, belirli yüksek riskli sunucularda (ABD, İngiltere, Avustralya, vb.) Torrent kullanıyorsanız, torrent trafiğini (ve yalnızca torrent trafiğini) ikincil bir VPN üzerinden yeniden yönlendirecekleri benzersiz bir çözümle yapabilirler. Bu akıllı bir çözüm (ve tamamen perde arkası, böylece çoğu kullanıcı bunun gerçekleştiğinin farkında bile değil).

PIA günlük tutmayacağından, hizmetlerini kullanan torrent indiricilerinin kimliği her zaman gizli tutulur ve gerçek IP adresiniz utorrent sürülerinde (etkin bir VPN bağlantınız olduğu sürece) görünmez. UTorrent, Vuze ve Qbittorrent’in anonim olarak nasıl kullanılacağına dair tam kılavuzlarımız var.

PIA ayrıca ‘En Torrent Dostu VPN’ler’ listemizi de geçti

Güvenlik
PIA 256-bit AES Şifreleme kullanır (bu kaba kuvvet saldırıları tarafından kırılamaz olarak kabul edilir ve endüstri standardı şifreleme gücüdür.Ayrıca, PIA kullanıcılara kullanılan şifreleme gücü, anahtar uzunluğu ve algoritma üzerinde özel kontrol sağlar.

Ayrıca DNS Sızıntıları, IP Sızıntıları (kill-switch) ve WebRTC sızıntılarına karşı koruma ile yazılımlarına ek IP sızıntısı koruması oluşturdular.

Fiyat
Fiyattan bahsetmeden PIA hakkında konuşamazsınız. 1 yıllık fiyatlarından yararlanırsanız, aylık 3,33 $ (39,95 $ / yıl) karşılığında PIA alabilirsiniz. Karşılaştırılabilir VPN şirketlerinin çoğu 8-12 $ / ay aralığında fiyatlandırıldığında, PIA’nın inanılmaz bir değer olduğunu düşünüyorum. Tüm planlar arasında sınırsız bant genişliği, tüm yazılımlar, ‘günlük yok’ garantisi ve 7 günlük geri ödeme politikası bulunur.

Özel İnternet Erişimi: Yazılım

PIA’ya kaydolduktan sonra, giriş / şifre bilgilerinizin yanı sıra VPN yazılımını indirmek için bir bağlantı içeren bir e-posta alacaksınız. Bunlardan kurulum 2 dakikadan az sürer. Ardından, sağlanan giriş / şifre kombinasyonunuzu kullanarak oturum açın ve bir VPN sunucusuna bağlanmaya hazır olun.

PIA Yazılım Ayarları

Yazılımı ilk kez başlattığınızda, alttaki ‘Gelişmiş’ düğmesini tıklayarak gelişmiş ayarlar sekmesini açmanızı öneririm. Şuna benzer bir ekran göreceksiniz:

Gelişmiş Ayarlar Menüsü

Gelişmiş Ayarlar Menüsü

Pencerenin sol tarafı hala ‘basit’ ayarlar menüsünün içeriğini gösterir. Başlangıçta VPN’yi otomatik olarak başlatmak ve otomatik olarak bağlanmak isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Otomatik bağlanırken tercih ettiğiniz VPN sunucusunu da seçebilirsiniz.

Gelişmiş ayarlar (sağda) bağlantı noktası yönlendirme, bağlantı türü ve IP sızıntı koruması gibi bazı gelişmiş özellikler üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Hangi ayarları seçeceğinizden emin değilseniz, gösterilen ayarlar son derece güvenli ve kullanıcı dostudur.

İşte seçeneklerinizin hızlı bir dökümü:

 • Bağlantı Türü (TCP veya UDP) – UDP genellikle daha hızlıdır ve torrent / akış için en iyi seçimdir
 • Uzak Bağlantı Noktası – Hangi OpenVPN portunun çalışacağını seçin. Otomatik çoğu kullanıcı için uygundur.
 • Liman Yönlendirme – Bir yönlendiriciden geçmeniz gerekiyorsa bağlantı noktası yönlendirmeyi etkinleştirin. Gelişmiş özellik.
 • Öldürme Anahtarı – Bu, VPN bağlantısı kesilirse internet bağlantınızı öldürecek bir güvenlik özelliğidir. Buradan daha fazla bilgi edinin.
 • DNS Sızıntı Koruması – Bilgisayarınızı internet sağlayıcınız yerine PIA’nın DNS’sini kullanmaya zorlayın. Önerilen.
 • IPv6 Kaçak Koruması – VPN’nizin IPv6 adresinizi sızdırmadığından emin olun (IPv4’ün aksine). Bunu test et.

Şifreleme Ayarları

Özel İnternet Erişimi, kullanıcılara şifreleme algoritması ve yazılımın kullandığı güç üzerinde özel kontrol sağlar. Bu, ihtiyaçlarınıza en uygun hız ve güvenlik karışımını bulmak için değiştirilebilir. Ne seçeceğinizden emin değilseniz PIA, aşağıdaki varsayılan ayarları bırakmanızı önerir:
 • Veri şifreleme – AES 128
 • Veri Kimlik Doğrulaması – SHA1
 • El Sıkışma Şifrelemesi – RSA 2048
Mümkün olan en güçlü şifrelemeyi istiyorsanız (hızlar daha yavaş olacaktır) ayarlarınızı burada gösterilenlerle değiştirin:

PIA en yüksek şifreleme ayarları

En Yüksek Şifreleme Ayarları

Bir VPN sunucusuna bağlanma

Bir VPN sunucusuna bağlanma, burada kırmızı ile gösterilen PIA sistem tepsisi simgesinden yapılır:

Resim

PIA Tepsi Simgesi

Sistem tepsinizde bu simgeyi görmüyorsanız (ve yazılım çalışıyorsa), küçük ‘yukarı’ okunu tıklamanız ve PIA tepsisi simgesini her zaman görüntülemek için sistem tepsisi ayarlarınızı özelleştirmeniz gerekir.

Bir sunucuya bağlanmak için, tam sunucu listesini getirecek PIA tepsisi simgesine sağ tıklayın. Liste boyunca kaydırma düşük çözünürlüklü ekranlarda biraz gariptir, çünkü listenin tamamı 1920×1080’in altındaki ekran boyutlarına sığmaz.

Bir sunucu konumuna tıkladığınızda VPN hemen bağlantı işlemine başlayacaktır. PIA deneme simgesi parlak yeşile döndüğünde bağlantının başarılı olduğunu anlayacaksınız.

VPN’nin düzgün çalıştığını doğrulamak için ipmonkey.com veya iplocation.net gibi ücretsiz bir site de kullanabilirsiniz..

PIA sunucu listesi

Sistem listesini sistem tepsisinden başlatın

Tepsi simgesi bağlandığında yeşile döner

‘Aktif Bağlantı’ göstergesi

Hız Testi Sonuçları

Özel İnternet Erişimi, hız testlerimizde son derece iyi performans gösterdi (aşırı kalabalık olma eğiliminde olan bütçe fiyatlı VPN’lerin aksine).

Çoğu sunucuda ‘A’ hız dereceleri elde edebildik. Bu, aynı ülkedeki kullanıcıların% 90’ından daha iyi performans gösterdiğiniz anlamına geliyor!

Bir ‘B’ dereceli hız testi Hollanda’daydı (torrent indiricileri için son derece popüler bir sunucu konumu), bu yüzden daha kalabalık olma eğilimindedir. Hâlâ o ülkede% 65’ten daha yüksek hızları yönettik.

HD Video akışı için sadece 5-7 Mbps’ye ihtiyacınız var

Bir karşılaştırma noktası olarak Netflix HD içeriği yaklaşık 5-7 Mbps hızında yayın yapar. Bu ölçütte 7-16x hıza ulaşmayı başardık. PIA, test ettiğimiz çoğu sunucu konumundan 4k içerik akışı yapabiliyordu.

IPVanish PIA’dan sürekli olarak daha hızlı olan tek VPN’lerden biridir. Hız 1 numaralı önceliğinizse, 7 günlük% 100 geri ödeme politikalarından yararlanmalısınız.

Ayrıca PIA ve IPVanish’in tam bir karşılaştırmasını yaptık.

PIA Speedtest, ABD

Texas, ABD

PIA Speedtest Kanada

Toronto Kanada

PIA Speedtest, Hollanda P2P

Hollanda

Gizlilik ve güvenlik

Özel İnternet Erişimi, hizmetlerinin neredeyse tüm yönleri için endüstri standardı güvenlik önlemiyle eşleşir veya aşar. Bunun ötesinde, bulunduklarında VPN güvenlik sızıntılarına yanıt verme ve bunları düzeltme konusunda çok proaktif davranırken, daha az popüler VPN’ler genellikle güvenlik açığı raporlarını yok sayar veya düzeltmeleri geciktirir.

Aynı zamanda, sorma, gerçek kayıt tutmama ilkelerini söyleme ilk VPN şirketlerinden biriydi ve dünyadaki en popüler günlük tutmayan VPN’lerdir (özellikle bu web sitesini ziyaret edenler arasında).

Gizlilik ve Kayıt Politikası

Neredeyse tüm VPN şirketleri, 6 ay boyunca VPN oturum / hesap geçmişinin kayıtlarını ve kayıtlarını tutar. Özel İnternet Erişimi YAPMAZ. Oturum geçmişinizin meta verilerini (aktarılan veri KB’si, atanan IP adresi, bağlantı zamanı vb.) Kaydetmezler. Bu gizlilik düzeyini sunan küçük bir avuç VPN’den biridir.

Bunu ABD’de bulunan ve VPN hizmetleriyle ilgili zorunlu veri saklama yasaları olmayan ABD’de bulundukları için yapabilirler. Diğer birçok ülkede, VPN’ler internet servis sağlayıcıları olarak sınıflandırılır ve kayıt tutmaları gerekir.

PIA günlük tutmadıkları için torrent kullanıcılarına son derece yüksek gizlilik sunabilirler ve torrent IP adresinizin PIA hesabınıza veya gerçek IP adresinize izlenmesi neredeyse imkansız olacaktır..

Anonim Ödemeler
PIA, bir hesap oluşturmak için çok az bilgi gerektirir. Gerekenler:

 • Geçerli bir e-posta adresi (giriş bilgilerinizi almak için)
 • Bir ödeme şekli (Bitcoin / anonim hediye kartı ödemeleri kabul edilir).

Kredi kartıyla ödeme yapıyorsanız, PIA, dolandırıcılığı önlemek için faturalandırma bilgilerinizi gerektirir, ancak anonim ödeme yöntemlerinden birini kullanırsanız kişisel bilgi gerekmez. VPN hizmeti için anonim olarak ödeme yapma konusunda bir kılavuz yazdık veya daha fazla ayrıntı için sadece web sitelerini ziyaret edin.

Güvenlik & Şifreleme

PIA, endüstri standardı 256-bit AES Şifreleme (Gelişmiş Şifreleme Standardı) kullanır. El sıkışma anahtar uzunluğu 4096 bite (özelleştirilebilir) kadardır, bu da çoğu VPN’den 2 ^ 2048 kat daha güçlüdür (evet, bu çok büyük bir sayıdır). Ayrıca yazılımlarına 3 kat IP sızıntı koruması oluşturdular.

256 bit AES Şifrelemesi:
Bu, yüksek güvenlikli şifreleme için endüstri standardıdır. Kaba kuvvet saldırıları tarafından kırılamaz olarak kabul edilir ve ABD ordusu tarafından yüksek gizlilik iletişimi için kullanılan aynı şifreleme algoritmasıdır..

Özel Şifreleme Kontrolü:
Yukarıdaki yazılım bölümünde tartışıldığı gibi, PIA kullanılan şifrelemenin gücünü / algoritmasını özelleştirmenizi sağlar. Mümkün olan en yüksek hızda anonim bir IP adresi istiyorsanız şifreleme yapmamayı bile tercih edebilirsiniz. Şifreleme özelleştirme için PIA’nın kendi kılavuzuna göz atın.

DNS Sızıntı Koruması

Tarayıcınıza her web adresi yazışınızda, bu istek alan adını (‘google.com’ gibi) web sitesinin barındırıldığı bir IP adresine çevirmek için bir DNS sunucusuna gönderilir. Genellikle bilgisayarınız muhtemelen İnternet Sağlayıcınıza ait DNS sunucularını kullanır. Bu onlara web tarama geçmişinizi izleme ve kaydetme olanağı sağlar (ve çoğu bunu yapar).

PIA’nın kendi güvenli, günlüğe kaydetmeyen DNS sunucuları vardır. DNS sızıntı korumasını etkinleştirdiğinizde, yazılım bilgisayarınızı varsayılan seçenek yerine PIA’nın DNS sunucularını kullanmaya zorlar. Bu seçeneği her zaman etkin tutmanız önerilir.

Öldür-Anahtarı

Bu, VPN bağlantısı başarısız olursa tüm internet bağlantınızı anında öldürecek isteğe bağlı bir güvenlik özelliğidir. VPN ile birlikte proxy kullanmıyorsanız, sık sık torrent veriyorsanız bunu etkinleştirmeniz önerilir..

Önerilen: VPN ve / veya Proxy içeren torrentler için PIA’nın nasıl kullanılacağına ilişkin kılavuzumuzu okuyun.

Bu yöntemin İnternet bağlantınızı adaptör düzeyinde öldürdüğünü unutmayın. Sonuç olarak, internet erişimini geri yüklemek veya bir VPN sunucusuna yeniden bağlanmak için Windows ağ sorun gidericisini çalıştırdınız. Bunu yapana kadar internet erişiminiz olmayacak. Sonuç olarak, bazı acemi kullanıcılar bu özelliği sinir bozucu buluyor.

Sorun gidericiyi çalıştırmak için sistem tepsisindeki ağ simgenize sağ tıklayın ve ‘sorunları giderin’e tıklayın.

IPv6 Kaçak Koruması

PIA, bu özelliği yazılımlarına dahil eden birkaç VPN’den biridir. Temel olarak, IPv6 (eski ve daha az adres kullanılabilir) ve IPv6 (daha yeni ve çok daha fazla IP adresi) olmak üzere iki IP adresi grubu vardır. Bilgisayarınızın aslında hem IPv4 hem de IPv6 adresi vardır, bu nedenle bu özellik IPv6 adresinizin yanlışlıkla sızmasını önler.

Bilgisayarınızın IPv6 kullanıp kullanmadığından emin olmasanız bile, her zaman işaretli tutmanız önerilir.

Özel İnternet Erişimi Torrentlere Uygun mu?

Bir kelimeyle, EVET.İşte nedeni…

Sebep # 1 – Kayıt Politikası: Torrent için bir VPN seçerken en önemli kriter, günlük tutma politikalarıdır. Herhangi bir bağlantı, etkinlik veya meta veri günlüğü kaydetmeyen bir VPN istiyorsunuz. PIA faturaya uyuyor.

Sebep # 2 – Tüm sunucularda izin verilen torrentler: Çoğu VPN (torrent uyumlu olanlar bile) torrentleri belirli coğrafi sunucu konumlarıyla sınırlar. Bu, sunucu baş ağrısını en aza indirir ve yüksek bant genişlikli torrent indiricilerini yalnızca birkaç sunucuda tutar.

PIA, tüm sunuculardaki torrentlere izin verir ve perde arkasında ikincil bir VPN kullanarak bittorrent trafiğini (yalnızca belirli yüksek riskli sunucularda) yeniden yönlendirmek için benzersiz bir çözüm kullanır. Sorunsuz bir çözümdür ve çoğu kullanıcı fark etmez bile.

Sebep # 3 – SOCKS Proxy hizmeti Dahil: Her PIA aboneliği, Hollanda tabanlı SOCKS proxy sunucusuna erişim içerir. Bu proxy’yi favori torrent istemcinizde kullanabilirsiniz (kurulum talimatları burada). Proxy, VPN yerine kullanılabilir veya çift koruma için her ikisini de aynı anda kullanabilir.

Sebep # 4 – Hız: PIA’dan daha düşük bir fiyata daha hızlı bir VPN bulamadık. Sunucu ağları dünya çapındadır (24 ülke) ve bol miktarda bant genişliği kapasitesine sahiptir. Aylık bant genişliği sınırı veya aktarım sınırı yoktur.

Sebep # 5 – Fiyatı:
3,33 $ / ay. Bu Starbucks’taki bir latte’den daha az. Ne için bekliyorsun?

özeti gözden geçir

Kayıtlı olmayan, torrent dostu bir VPN hizmeti uygun bir fiyata arıyorsanız, Özel İnternet Erişimi mükemmel bir değerdir. En sevdiğimiz torrent VPN’i seçildiler ve 2016’da torrent dostu için bir 10/10 puan aldılar.

Özellik kümesi, kullanıcıların% 90 + ‘ı için fazlasıyla yeterli ve ek ücret ödemeden SOCKS proxy hizmetini içermelerini seviyoruz (uTorrent, Vuze veya Deluge için nasıl kullanacağınızı öğrenin).

Favori Özellikler:

 • Günlük Yok. Cidden, hiçbiri.
 • 256 bit Şifreleme
 • SOCKS Proxy dahil (herhangi bir büyük torrent yazılımı ile kullanılabilir)
 • Kullanımı kolay yazılım
 • Sınırsız bant genişliği
 • Düşük maliyet / hesaplı

Özel İnternet Erişimi Alternatifi

Biraz daha fazla performans / özellik için daha fazla $$ harcamak isteyip istemediğinize değinmeye değer birkaç VPN seçeneği daha var.

IPVanish test ettiğimiz en hızlı VPN’dir ve torrentlere izin verir. Torguard ayrıca hız testlerinde son derece iyi performans gösterir, p2p için optimize edilmiş sunuculara ve 5 sunucu konumuna sahip bir torrent proxy hizmetine sahiptir.

Özel İnternet Erişimini karşılaştırın

 • PIA ve Torguard
 • PIA ve IPVanish
 • PIA ve Hidemyass
 • PIA ve Proxy.sh Karşılaştırması
 • PIA ve BTGuard Karşılaştırması

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map