Özel İnternet Erişimi ve ExpressVPN

Özel İnternet Erişimi ve ExpressVPN bittorrent kullanıcıları arasında iki popüler VPN seçeneğidir. Bu sağlayıcıların her ikisi de torrent IP adresinizi gizlemek ve torrent indirmelerinizi şifrelemek için iyi seçeneklerdir.

Ancak her birinin kendine özgü avantajları vardır…

Bu makale, bittorrent kullanıcılarının gizlilik ihtiyaçlarına özel önem verilerek PIA ve Express VPN’in artılarını ve eksilerini değerlendirmektedir..

Özel İnternet Erişimi ve ExpressVPN Karşılaştırması: Özet

Özel İnternet Erişimi

Resim

İnternet sitesi: Privateinternetaccess.com

 • ABD merkezli
 • Günlük Yok. Dönemi. (VPN günlükleri hakkında bilgi edinin)
 • SOCKS proxy dahil (çoğu torrent istemcisinde çalışır)
 • 256 bit Şifreleme (özelleştirilebilir)
 • Kill-switch Dahil
 • Tüm sunucularda torrentlere izin verildi
 • Aylık Fiyat: $ 6.95
 • En iyi fiyat: 3,33 $ / ay (1 yıllık plan)

ExpressVPN

Resim

İnternet sitesi:Expressvpn.com

 • İngiliz Virgin Adaları merkezli
 • Etkinlik kaydı yok. Bazı bağlantı günlükleri (IP günlükleri yok)
 • Proxy dahil değil
 • 256 bit Şifreleme
 • Kill-Switch Dahil
 • Belirli sunuculardaki torrentler
 • Aylık Fiyat: $ 12.95
 • En iyi fiyat: 8,32 $ / ay (1 yıllık plan)
Favori PIA Özelliklerimiz:
PIA, özellikle torrent dostu VPN’ler arasında test ettiğimiz herhangi bir VPN hizmetinin en iyi değeri.

Güvenlikleri mükemmel, gerçek bir ‘Kayıt Yok’ VPN sağlayıcısı ve tüm sunucularda bittorrent’e izin veriyorlar.

PIA ayrıca tüm VPN aboneliklerine sahip bir Hollanda SOCKS proxy sunucusu içerir. Herhangi bir büyük torrent istemcisi ile kullanabilirsiniz. UTorrent, Deluge, Flud ve Vuze için kurulum kılavuzlarımız var.

Favori ExpressVPN Özelliklerimiz:
ExpressVPN premium bir VPN hizmetidir (premium fiyat etiketi ile).

En sık kullandığınız sunuculara hızlı / kolay erişim sağlamak için ‘favori sunucular listesi’ gibi yararlı özellikler içeren VPN yazılımlarını gerçekten seviyoruz. ExpressVPN’in 70’den fazla ülkede sunucusu var.

ExpressVPN’in mobil uygulamaları iş dünyasının en iyilerinden. Hem iOS hem de Android için uygulamaları var ve her birinde 4+ yıldız var.

Karşılaştırma Konuları

ExpressVPN ve Özel İnternet Erişimi’ni aşağıdaki konuların her birinde karşılaştıracağız. Bu karşılaştırmanın herhangi bir bölümüne atlamak için bağlantıyı tıklayın.

 1. Güvenlik
 2. Gizlilik / Kayıt Politikası
 3. Yazılım özellikleri
 4. hız
 5. Torrent dostu ve Torrent özellikleri

Güvenlik

Şifreleme
PIA ve ExpressVPN’in her ikisi de güvenliği ciddiye alır. Her biri 256 bit oturum anahtarlarıyla OpenVPN veya L2TP / IPSEC şifrelemesi sunar. Bu, ABD ordusu ve hükümeti tarafından yüksek güvenlikli iletişim için kullanılan şifreleme gücüdür..

Özel İnternet Erişimi, masaüstü VPN istemcilerinden kullanılan şifreleme gücünü ve algoritmayı özelleştirmenize izin vererek şifrelemede hafif bir avantaj sağlar.

Özel İnternet Erişimi Şifreleme Ayarları

PIA’nın yazılımı ile Veri Şifreleme, Kimlik Doğrulama ve El Sıkışma gücünü özelleştirin

Diğer Güvenlik Özellikleri
PIA ve ExpressVPN’in her ikisi de bir VPN kill-switch içerir. Bu özelliği seviyoruz ve her zaman yazılımlarına bir tane oluşturan bir sağlayıcı seçmenizi öneririz. Kill switch, VPN beklenmedik bir şekilde kesilirse internet bağlantınızın hiçbir zaman şifrelenmemiş verileri (veya gerçek IP adresinizi) sızdırmamasını sağlar.

Güvenlik Özeti:
PIA, ayarlanabilir şifreleme ayarları için ekstra puanlar alır (video akışı sitelerinin coğrafi engelini kaldırma gibi düşük güvenlikli VPN kullanımları için şifrelemeyi tamamen devre dışı bırakabilirsiniz). PIA ayrıca 4096 bit el sıkışma şifrelemesi kullanır (çoğu VPN tarafından kullanılan 2048 bit şifrelemeden çok daha güçlü).
KAZANAN: Özel İnternet Erişimi

Gizlilik / Kayıt Politikası

Günlük kaydı politikası, özellikle bittorrent kullanıcıları için bir VPN seçmek için en kritik kriterlerden biridir. Bu gerçek günlüğe kaydetmeyen VPN sağlayıcılarından birini seçerek, VPN hesabınız (veya kişisel IP adresiniz) için neredeyse imkansız torrent etkinliğinin olmasını sağlarsınız.

Özel İnternet Erişimi: Gizlilik

PIA bunu açıkça garanti eder herhangi bir etkinlik veya oturum kaydı tutmazlar VPN kullanımınız. Bu, web geçmişinizi, indirmelerinizi veya gelen / giden IP adreslerini kaydetmedikleri veya kaydetmedikleri anlamına gelir. PIA ABD’de bulunduğundan (veri tutma yasalarının VPN hizmetleri için geçerli olmadığı durumlarda) ‘günlük yok politikası’ yürütebilirler..

Özel İnternet Erişimi, hesap oluşturmak için çok az bilgi gerektirir. Tek ihtiyacınız olan bir e-posta adresi (tek kullanımlık e-postalar da işe yarar) ve ödeme yöntemidir. Anonim ödemeler Bitcoin veya hediye kartları şeklinde kabul edilir. Görüşümüze göre, anonim olarak ödeme yapmak gerekli değildir, ancak ek gizlilik istiyorsanız bunu yapmaktan çekinmeyin.

ExpressVPN: Gizlilik

ExpressVPN, günlük tutma politikaları söz konusu olduğunda PIA ile aynı düzeyde gizlilik sunmaz. Herhangi bir VPN etkinliğini (ziyaret ettiğiniz web siteleri, indirilen dosyalar vb.) Günlüğe kaydetmezler ancak günlük oturumu meta verilerini (aktarılan KB verileri, kullanılan VPN sunucusu, bağlantı süresi) kaydederler. neyse ki, ExpressVPN, IP adresinizi bağlantı günlüklerine dahil etmez (1 Ocak 2016 itibariyle).

Anonim olarak ödeme yapmak istiyorsanız Bitcoin ödemeleri kabul edilir.

Gizlilik / Kayıt Özeti

ExpressVPN IP adresinizi kaydetmese de, hala gerçek bir ‘günlük yok’ VPN sağlayıcısı değildir. PIA, ilk günlüğe kaydetmeyen VPN’lerden biridir ve hala en iyilerinden biridir.
KAZANAN: Özel İnternet Erişimi

Yazılım özellikleri

Her iki VPN de zengin özelliklere sahip olsa da, ExpressVPN’in gerçekten parladığı alandır. Yazılımları istikrarlı, sezgiseldir ve PIA’nın sunmadığı ekstra özellikler sunar. Ayrıca, ExpressVPN’in PIA kadar 3X’ten fazla sunucu konumu vardır.

Özel İnternet Erişim Yazılımı

Özel İnternet Erişimi’nin yazılımı mükemmel güvenlik özelliklerine ve şifreleme ayarlarına sahiptir, ancak sunucu seçim aracı 30+ sunucu konumuna sahip oldukları için biraz gariptir. İşte ana yazılım arayüzü:

Yazılım ayarları menüsü

PIA’nın ‘Gelişmiş’ ayarlar sekmesi (sağda gösterilir) size bir dizi seçenek sunar: Otomatik başlat / otomatik bağla, UDP ile TCP bağlantısı arasında seçim yap, bağlantı noktası yönlendirmeyi ayarla veya sızıntı koruma özelliklerini etkinleştir.

Liman Yönlendirme:
Bu gelişmiş bir özelliktir ve PIA bunu sunan birkaç VPN’den biridir. Yalnızca güvenlik duvarından başka bir şekilde geçemiyorsanız (güvenlik açıkları oluşturabileceği için) kullanılmalıdır..

IP sızıntı koruması: Kill-Switch, DNS sızıntı koruması ve IPv6 sızıntı koruması, en yaygın 3 VPN kimlik sızıntısı türünün önlenmesine yardımcı olur. Bunları tek bir tıklama ile kapatabilir / açabilirsiniz.

Resim

Özel İnternet Erişimi yazılım ayarları

PIA sunucu seçim aracı

Ana VPN yazılımı penceresinin içinden bir sunucu konumu seçmek yerine, PIA farklı bir yaklaşım benimser.

Yeni bir sunucu seçmenin tek yolu PIA sistem tepsisi simgesini sağ tıklamaktır. Bu, sunucu seçimi iletişim kutusunu başlatır. Ardından, listedeki herhangi bir konumu tıkladığınızda VPN bağlanmaya başlayacaktır..

Bu yöntem, hızlı sunucu değişiklikleri için hızlı ve kolay erişim sağlar, ancak istediğiniz sunucunun listesini taramak biraz gariptir. Ayrıca, yüksek çözünürlüklü bir monitörünüz yoksa liste ekrandan daha uzun olacak ve sizi listede kaydırmaya zorlayacak.

Bu küçük bir sıkıntı ama kesinlikle geliştirilebilir.

Özel İnternet Erişimi sunucu görünümü

PIA sunucu seçim görünümü (başlatmak için tepsi simgesini sağ tıklayın)

ExpressVPN Yazılımı

ExpressVPN, masaüstü yazılımlarına aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi özellik oluşturdu:

 • DNS Sızıntı Koruması
 • Konum Seçici / Favori sunucular görünümü
 • Protokol seçimi (OpenVPN, PPTP, L2TP veya SSTP protokolü arasından seçim yapın)
 • Hız Test Cihazı

DNS Sızıntı Koruması

Bu özellik (seçenekler menüsünde etkinleştirildiğinde) tüm DNS aramalarının (tarayıcınıza www.websitename.com yazdığınızda) ExpressVPN’in kendi güvenli DNS sunucuları aracılığıyla yönlendirilmesini sağlar. Bu, ISS’nizin web tarama geçmişinize göz atmasını önler.

Konum Seçici / Favori Sunucular

Tercih ettiğiniz sunucu konumunu seçmek hızlı ve kolaydır. Yazılımda birden fazla sıralanabilir sunucu listesi var.

Sunucuları Ad, Konum’a göre sıralayabilir veya ‘Favori Sunucular’ listesine eklemek için belirli sunucuları seçebilirsiniz.

ExpressVPN ayrıca hızlı bir şekilde yeniden bağlanmak istiyorsanız size en son kullanılan sunucuları gösterir.

Favori Sunucular
‘Sık Kullanılanlar’ listenize herhangi bir sunucu eklemek için, o sunucu konumunun yanındaki yıldızı tıklayın.

Yıldız sarı olduğunda, sunucu, sol üst köşede kırmızı ile işaretlenmiş ‘Yıldız’ sekmesini tıklatarak erişilen favori sunucular listenizde görünür..

ExpressVPN yazılım sunucuları görünümü

ExpressVPN Sunucuları

VPN Protokolü Seçenekleri

PIA’nın aksine, ExpressVPN yazılım seçeneklerinden 5 mevcut VPN protokolünden birini seçmenize izin verir.

Bu, protokoller arasında kolayca geçiş yapmanıza yardımcı olur ve güvenlik (veya hız) ihtiyaçlarınızı hassas bir şekilde ayarlamak için kullanılabilir.

ExpressVPN’lerin mevcut protokolleri:

 • OpenVPN UDP (Güvenli + Hızlı)
 • OpenVPN TCP (Güvenli + Güvenilir)
 • L2TP (Güvenli + Hızlı)
 • PPTP (Hızlı ama çok güvenli değil)
 • SSTP (Güvenilir + Gizli)

Hangi protokolü kullanacağınızdan emin değilseniz, OpenVPN ile devam etmenizi öneririz. En güvenli VPN protokolü ve hala oldukça hızlı.

Torrent ve HD video akışı gibi yüksek bant genişliğine sahip etkinlikler için UDP kullanın. Veri güvenilirliği hızdan daha önemliyse TCP kullanın (e-posta, web’de gezinme, http dosya aktarımları).

ExpressVPN protokolleri

OpenVPN, PPTP, SSTP, L2TP veya ‘Otomatik’i seçin

Yazılım Sonuç ve Kararı

PIA’nın yazılımında yer alan ayarlanabilir şifreleme seçeneklerini kesinlikle seviyoruz (güvenlik bölümünde ele alındı). Üçlü IP sızıntı korumasını da seviyoruz.

Bununla birlikte, ExpressVPN, yazılımlarını kullanmaktan zevk alan birçok benzersiz özelliğe sahiptir. Dahası, 5 VPN protokolüne de erişebilirsiniz (oysa PIA’nın yazılımı sadece OpenVPN TCP veya UDP’ye izin verir). PIA’nın sunucu seçimi de biraz garip. Sunucu konumları eklemeye devam ederlerse, yakında yeni bir sunucu seçim arayüzüne ihtiyaçları olacak.
KAZANAN: ExpressVPN

PIA ve ExpressVPN: Hız testi

Hız kesinlikle insanların bir VPN seçerken göz önünde bulundurduğu en önemli 3 faktörden biridir. Bağlantı hızınızın önemli ölçüde düşmesini istemezsiniz çünkü güvenliğinizi ciddiye alırsınız.

Neyse ki, PIA ve ExpressVPN en hızlı performansımızda oldukça iyi performans gösterdi. Her ikisi de VPN endüstrisinin geri kalanına kıyasla ortalamanın çok üzerindedir. Her ikisi de 50+ Mbps hızları işleyebilir (ISS bağlantınızın en azından bu kadar hızlı olduğu varsayılarak).

İşte en hızlı sonuçlar…

Özel İnternet Erişim Hızı

Kanada hız testi PIA

PIA Speedtest (Toronto, Kanada)

Hollanda Hız testi

PIA Hız Testi (Hollanda)

ExpressVPN Hızı

ExpressVPN Hız Testi (Londra, İngiltere)

ExpressVPN Hız Testi (Londra, İngiltere)

ExpressVPN Hız Testi (Hollanda)

ExpressVPN Hız Testi (Hollanda)

Hız Testi Analizi / Kararı:
Gördüğünüz gibi, her iki VPN de uluslararası sunucu konumlarına sabit hız katıyor (tüm hız testleri ABD’den gerçekleştirildi).

Bununla birlikte, ExpressVPN’in karttaki hızlarla biraz daha tutarlı olduğu açıktır. Ayrıca, ExpressVPN PIA’yı yukarı akış hızlarında ezdi. Yükleme hızı sizin için önemliyse, ExpressVPN size iyi hizmet etmelidir.

KAZANAN: ExpressVPN (küçük bir farkla)

Torrent Dostu / Torrent Özellikleri

Bir VPN satın almanın birincil sebebi, torrentleri anonim olarak indirmekse, bu bölüm son derece önemlidir. Değilse, atlamaktan çekinmeyin.

Bu bölümde, her bir sağlayıcının bittorrent kullanıcılarına karşı tutumuna bakacağız. Ayrıca, her hizmetin torrent / p2p indiricileri için ekstra değer sağlayan yararlı özelliklerini (varsa) inceleyeceğiz.

Özel İnternet Erişimi Torrent Dostu: 10/10

Özel İnternet Erişimi, 21 VPN sağlayıcısını sıralayan torrent dostu grafiğimizde mükemmel bir 10/10 puan aldı. PIA’nın 2015’teki en iyi torrent VPN’i listemize ulaşmasının nedenleri…

Günlük İlkesi
PIA ‘Sıfır Kayıt’ politikasını son derece ciddiye almaktadır. Hatta FBI’a karşı mahkemede savundular. Bu bir hile veya pazarlama hilesi değil, PIA’nın kimliğinin merkezinde yer alıyor. Gizlilik bir önceliktir.

ÇORAP Vekili
Tüm PIA aboneleri Hollanda merkezli bir SOCKS5 proxy sunucusuna ücretsiz erişime sahiptir. SOCKS proxy’lerine aşina değilseniz, torrent bağlantılarınızı en sevdiğiniz torrent yazılımında proxy yapmak için ideal bir seçimdir. Proxy sunucusu son derece hızlıdır (aslında bir sunucu kümesidir) ve VPN etkin veya etkin değilken kullanılabilir.

UTorrent, Vuze, Deluge, QBittorrent ve Flud (Android) dahil olmak üzere birçok farklı torrent istemcisini nasıl yapılandıracağınızı gösteren kurulum kılavuzlarımız var.

Diğer şirketlerin (Torguard ve BTGuard gibi) SOCKS proxy hizmeti eklemek için yaklaşık 5 $ / ay ücret aldığını düşündüğünüzde, bunun ne kadar büyük bir bonus özelliği olduğu açıktır..

Tüm sunucularda torrentlere izin verildi
Çoğu VPN, bazı konumların çok riskli olduğunu düşünerek yalnızca belirli sunucularda / ülkelerde p2p / torrentlere izin verir. PIA farklı bir yaklaşım getiriyor – Herhangi bir sunucuda p2p trafiğine izin veriyorlar, ancak ‘yüksek riskli’ bir sunucudaysanız P2P trafiğini 2. VPN tüneli üzerinden yönlendirmek için özel bir teknoloji kullanıyorlar.

Bu işlem, perde arkasında sorunsuz bir şekilde yürütülür ve çoğu kullanıcının bunun olduğu hakkında hiçbir fikri yoktur. Bu teknik torrent hızlarınızı biraz yavaşlatabilir, ancak p2p dostu konumlara bağlı kalarak hızdan kaçınabilirsiniz. İpucu: ABD, İngiltere ve Avustralya sunucularından kaçının.

ExpressVPN Torrent Dostu: 7/10

7 puanı hala iyi ve ExpressVPN’i anonim torrentler için uygun bir aday yapıyor (çünkü IP adresinizi sunucu günlüklerine dahil etmiyorlar). Sonuçta ExpressVPN PIA ile aynı aşırı gizlilik garantisini sunamıyor.

ExpressVPN, bir SOCKS proxy’si içermez (PIA’nın yaptığı gibi), ancak yazılımlarının bir öldürme anahtarı vardır (güzel bir p2p özelliği) ve hızları oldukça hızlıdır. Bununla birlikte, her şey eşit olsa da, # 1 VPN kullanımınız torrent olacaksa PIA genellikle daha iyi bir seçim olacaktır.

KAZANAN: Özel İnternet Erişimi

Fiyatlandırma & Geri ödeme politikası

PIA ve ExpressVPN, VPN spektrumunun karşı uçlarında fiyatlandırılır. ExpressVPN, 1 yıllık abonelik 100 dolara mal olan premium VPN pazarını hedefliyor. Bu, 1 yıllık PIA aboneliğinin fiyatının 2,5 katı. Özel İnternet Erişimi, 1 yıllık planlar için 39,95 $ ücret alır (bu, bir kir için ucuz 3,33 $ / ay çalışır).

Daha pahalı VPN’ler söz konusu olduğunda her zaman daha iyi anlamına gelmez. Ancak, daha pahalı VPN hizmetleri iki alanda daha iyi olma eğilimindedir:

 1. hız (Daha fazla bant genişliği / kullanıcı alabilirler)
 2. Müşteri servisi (Daha fazla destek / teknoloji çalışanı göze alın)
 3. Yazılım (Yazılım ve mobil uygulama geliştirme için daha yüksek bütçe).

Bu, ExpressVPN için de açıkça geçerlidir ve en çok VPN karşılaştırmamızın ‘Speedtests’ ve ‘Software’ bölümlerinde göze çarpmaktadır..

Orta hız ve yazılım güncellemesinin sizin için fiyatın iki katından daha değerli olup olmadığı kişisel bir seçimdir. Doğru ya da yanlış cevap yok, ancak tecrübelerime göre, çoğu insan editörümüz tarafından ‘En Ucuz VPN’ ödülüne layık görülen PIA’dan çok memnun..

Geri ödeme politikası

Bu sağlayıcıların ikisi de% 100 geri ödeme garantisi sunar, hiçbir koşul veya kısıtlama eklenmez (izin verilen süre içinde geri ödeme isteğinde bulunduğunuz sürece).

Bu iade politikalarından yararlanmanızı öneririz, çünkü mükemmel VPN’i bulana kadar neredeyse birkaç VPN hizmetini neredeyse risksiz denemenize izin verir.

Express VPN Geri Ödeme Politikası – 30 Gün

ExpressVPN, kullanıcıların hizmetin ilk 30 günü içinde abonelik fiyatlarının% 100’ünü iade etmesini ve almasını sağlar. Hizmetlerine erişilemediğini veya düzgün çalışmadığını kanıtlayabilirseniz, 30 günlük pencereden sonra geri ödemeleri bile dikkate alırlar..
Hesabınızı ilk satın alma tarihinden itibaren 30 gün içinde tam bir geri ödeme ile iptal edebilirsiniz … 30 günlük satın alma penceresinin ötesindeki geri ödemeler, yalnızca ExpressVPN’in takdirine bağlı olarak, yalnızca bir abone Hizmetin kullanılabilir olmadığını gösterebilir veya döneminde kullanılabilir ve sorunu çözmek için ExpressVPN ile bağlantı kurmak için makul girişimlerde bulunuldu – ExpressVPN Hizmet Şartları

Özel İnternet Erişimi Geri Ödeme Politikası – 7 Gün

PIA, kaydolduktan sonraki ilk 7 gün için% 100 geri ödeme garantisine sahiptir. 7 günlük geri ödeme politikası endüstri standardı gibi görünmektedir (ancak birkaç şirket 15 veya 30 günlük garantileri tercih etmektedir).
PrivateInternetAccess.com VPN hizmetinden% 100’den daha az memnunsanız, geri ödeme satın alma tarihinden itibaren yedi (7) gün içinde talep edilirse ödemenizi memnuniyetle iade ederiz. 7 günlük satın alma tarihi penceresinden sonra yapılan istekler reddedilecek – PIA Hizmet Şartları

Sonuç (ve tavsiyeler

Özel İnternet Erişimi vs ExpressVPN’i seçip seçmemek gerçekten birkaç faktöre bağlıdır:

 1. Torrent, birincil VPN kullanımınız mı olacak??
 2. Ne kadar harcamak istiyorsun?

Özel İnternet Erişimi

Ucuz fiyatın sizi aldatmasına izin vermeyin, PIA mükemmel bir çok yönlü VPN hizmetidir ve bittorrent kullanıcıları için önerilen # 1 VPN’imiz.

Artıları:

 • Gerçek ‘Kayıt Tutmama’ politikası
 • SOCKS Proxy dahil
 • Üçlü IP Sızıntı koruması
 • hızlı

Eksileri:

 • ExpressVPN’den daha az sunucu konumu
 • Yazılım yalnızca OpenVPN protokolüne izin verir

ExpressVPN

ExpressVPN’in olağanüstü bir yazılımı vardır ve mobil VPN uygulamaları (iOS, Android) en iyilerinden bazılarıdır, bu nedenle mobil güvenlik bir öncelikse uzun bir göz atmaya değer. Bununla birlikte, ExpressVPN oldukça pahalıdır. IPVanish, çok yüksek hızlara ve iyi yazılımlara sahip oldukları, ancak yine de ExpressVPN’den daha ucuz oldukları için düşünmeniz gereken başka bir VPN’dir..

Artıları:

 • Harika masaüstü ve mobil VPN uygulamaları
 • PIA’dan biraz daha hızlı

Eksileri:

 • Bağlantı günlüklerini tutarlar (IP adresini değil)
 • Pahalı.

Alt çizgi

3. ayda $ 3.33, PIA muhtemelen geçmek için çok iyi bir anlaşma. 10’dan fazla aktif VPN aboneliğim var, ancak yine de günlük olarak PIA kullanıyorum. Hızlı, güvenilir ve gizliliğe olan bağlılıklarını seviyorum. Henüz ikna oldunuz mu? PIA’ya kaydolun!

Diğer Yardımcı Makaleler & Kılavuzları

Kılavuzlar
UTorrent’i Anonim Olarak Kullan
QBittorrent’i Anonim Olarak Kullan
3 adımda anonim torrent
Güvenli torrentler için Proxy ve VPN
Torrent Şifreleme Kılavuzu
yorumlar
Özel İnternet Erişimi
Torguard
Proxy.sh
IPVanish
VPN Karşılaştırmaları
PIA ve IPVanish
PIA ve Torguard
PIA ve Hidemyass
Torguard vs. BTGuard: Torrent Proxy

Bu VPN karşılaştırmasını okuduğunuz için teşekkürler 🙂

Özel İnternet Erişimi

Siteyi ziyaret et

7 günlük% 100 geri ödeme politikası

ExpressVPN

Siteyi ziyaret et

30 günlük% 100 geri ödeme politikası
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me