Özel İnternet Erişimi ve HideMyAss (Günlükler / Hız / Güvenlik)

Özel İnternet Erişimi ve Hidemyass

Özel İnternet Erişimi ve HideMyAss Pro VPN dünyanın en popüler VPN hizmetlerinden ikisidir, ancak çok farklı nedenlerle. Her ikisi de mükemmel hizmetler olsa da, Bittorrent kullanıcılarının ihtiyaçları söz konusu olduğunda gerçekten ikisinden biri öne çıkıyor.


Bu ağır ağırlıklardan hangisinin zirvede olduğunu görmek için aşağıdaki VPN karşılaştırmamızı okuyun (ipucu: O kadar da yakın değil).

Şirket profilleri & Özellik Özeti

Öncelikle, her bir VPN’nin özelliklerine ve özelliklerine hızlı bir şekilde bakalım, böylece neyle çalıştığımız hakkında daha iyi bir fikir edinebiliriz.

Özel İnternet Erişimi

Resim

Özellikleri
ABD merkezli
Etkinlik Günlüğü Yok
Meta Veri Yok (bağlantı günlükleri)
24 ülkede sunucu

Fiyatlandırma
1 Ay – 6,95 $
En iyi teklif: 3.33 $ / m için 1 yıl

Tüm özellikler & Fiyatlandırma

HideMyAss

Resim

Özellikleri
İngiltere’de yerleşik
Etkinlik Günlüğü Yok
Meta verileri (bağlantı günlükleri) 6 ay boyunca kaydeder
221 ülkedeki sunucular (tüm VPN’lerin çoğu)

Fiyatlandırma
1 Ay – $ 11,52
En iyi teklif: 6.55 $ / m için 1 yıl

Tüm özellikler & Fiyatlandırma

VPN Seçimi (En Önemli Faktörler)

Tüm VPN hizmetleri şifreleme sağlar ve IP adresinizi gizleyebilir. Benzerlikler burada durur. Bir VPN’in anonim torrent için ne kadar iyi performans göstereceğini belirleyen birkaç faktör vardır. Bir VPN seçerken dikkate almanız gereken en önemli şeylerden oluşan listemiz:

En Önemli VPN Özellikleri (torrent için)

 1. Günlük İlkesi – VPN günlük tutuyor mu? Ne kadar? Hangi bilgileri izliyorlar??
 2. hız – daha fazla hız daha iyi, tabii ki
 3. Torrent Dostu – VPN, bittorrent kullanıcılarını gerçekten karşılıyor mu veya torrent etkinliği için hesapları iptal ediyor mu??
 4. Güvenlik – Şifreleme gücü önemlidir. Ayrıca, VPN bir öldürme anahtarı içeriyor mu & özel DNS sunucuları
 5. Diğer faydalı özellikler – SOCKS5 proxy’leri, özel yapılandırılmış torrent istemcileri, p2p için optimize edilmiş sunucular vb….

Tüm bu kriterlerde Hidemyass ve Özel İnternet Erişimi’ni birer birer karşılaştıracağız. Haydi Yapalım şunu.

Gizlilik / Kayıt Politikaları

Burada, her bir VPN’nin etkinliğiniz, bağlantı geçmişiniz ve indirmeler hakkında hangi bilgileri (varsa) günlüğe kaydettiğine bakacağız.

Özel İnternet Erişimi

PIA, veri saklama yasalarının VPN sağlayıcıları için geçerli olmadığı ABD’de yerleşiktir.

Günlük İlkesi: Özel İnternet Erişimi, herhangi bir etkinlik günlüğü tutmadıklarını veya oturum geçmişini veya meta verileri izlemediklerini veya kaydetmediklerini belirtir. Bu, IP adresi geçmişinizi, bağlantı geçmişinizi veya aktarılan veri miktarını kaydetmedikleri anlamına gelir. Bunlar gerçek günlüğe kaydetmeyen bir VPN’dir.

Hidemyass

Hidemyass İngiltere merkezli ve İngiltere veri saklama yasalarına (VPN’ler için geçerli) tabidir.

Günlük İlkesi: Hidemyass, VPN etkinliğinizi doğrudan izlemeseler de, 2-3 gün boyunca bağlantı günlüklerini tuttuklarını doğruladı. Bu günlükler IP adresi geçmişinizi ve aktarılan veri miktarını içerir. Sonuç olarak, DMCA bildirimlerini iletebilirler ve bunu yaptıkları bilinmektedir..

Analiz:
PIA, günlük tutmayan gerçek bir VPN sağlayıcısıdır. Bu, bittorrent kullanıcıları için en uygun gizlilik düzeyidir ve Hidemyass’ın eşleşemeyeceği bir şeydir, çünkü İngiltere veri saklama yasaları tarafından müşterilerinin oturum geçmişinin meta verilerini kaydetmek için gereklidir.. PIA burada büyük kazanıyor.

KAZANAN: Özel İnternet Erişimi

Siteyi ziyaret et

Güvenlik

Şifreleme gücüne, IP sızıntılarına ve ekstra güvenlik özelliklerine bakalım…

Özel İnternet Erişimi

Tünel Şifrelemesi: 256-bit AES’e kadar (endüstri standardı)
El Sıkışma Şifreleme: 4096 bit anahtarlar (mükemmel)
Özel Şifreleme Ayarları: Evet

Ek Güvenlik Özellikleri:

 • IPv6 sızıntı koruması
 • DNS Sızıntı Koruması
 • VPN Kill-Switch (VPN başarısız olursa IP sızıntılarını önler)

Hidemyass

Tünel Şifrelemesi: 256-bit AES’e kadar (endüstri standardı)
El Sıkışma Şifreleme: 2048 bit anahtarlar (iyi)
Özel Şifreleme Ayarları: Hayır

Ek Güvenlik Özellikleri:

 • Güvenli IP Bağlama (kill-switch)

Analiz:
Özel İnternet Erişimi de bu raundu kazanıyor. Yazılımlar, en yaygın 3 IP sızıntısı için yerleşik korumaya sahiptir. Hangilerinin etkinleştirileceğini yazılımlarının gelişmiş ayarlar menüsünde seçebilirsiniz. DNS sızıntısı koruması özellikle yararlıdır çünkü İnternet Sağlayıcınızın DNS sunucularının hiçbir zaman kullanılmamasını sağlar (DNS sızıntılarını engellemezseniz, ISS’niz yine de web geçmişinizi izliyor olabilir).

Bunun da ötesinde, PIA sektördeki en iyi şifrelemeye sahiptir (ve PIA masaüstü yazılımının gelişmiş şifreleme ayarlarında tamamen özelleştirilebilir). Bu, hıza karşı güvenliğin mükemmel bir karışımını (ihtiyaçlarınıza bağlı olarak) ince ayar yapmanıza veya sadece önerilen ayarlarla devam etmenize olanak tanır..
Özel İnternet Erişimi, neredeyse tüm güvenlik özelliklerinde HMA’yı sınırlar.

KAZANAN: Özel İnternet Erişimi

Siteyi ziyaret et

Torrent / p2p Dostu

Birçok VPN, torrentlere yalnızca daha sonra torrent etkinliği için hesapları iptal etmek veya askıya almak için izin verdiklerini söylüyor. Bazı VPN’ler sıfırdan diğerlerine göre daha torrent dostu olacak şekilde üretilmiştir.

Özel İnternet Erişimi

Özel İnternet Erişimi, test ettiğimiz en torrent dostu VPN sağlayıcılarından biridir. Torrent etkinliğini belirli sunucularla kısıtlamazlar (muhtemelen ABD / İngiltere dışındaki sunuculara bağlı kalmanızı tercih ederler).

Tüm saygın VPN’ler gibi PIA da yasa dışı indirmeleri desteklemez veya teşvik etmez (biz de desteklemiyoruz). Ancak, ne indirirseniz yükleyin, herhangi bir çevrimiçi etkinliği belirli hesaplara veya kullanıcılara bağlayamazlar.

Bağlantı geçmişinizi veya VPN etkinliğinizi izlemedikleri veya kaydetmedikleri için, torrent indirmelerini belirli bir vpn hesabına izlemek mümkün değildir. (ve aynı VPN sunucusunu paylaşan düzinelerce veya yüzlerce kullanıcı olabilir).

Hidemyass

Hidemyass, ağlarındaki torrentleri / p2p erişimini özellikle engellemez. Hizmet Şartları, yasadışı etkinlik için hesapları iptal edeceklerini söylüyor.

Bu konu size pratikte torrent politikaları hakkında daha iyi bir fikir verecektir..

Önemli Not: HMA, her hesap için bağlantı günlüklerini tuttukları için torrent indirmelerini belirli hesaplara izleme yeteneğine sahiptir. Bu, yasal olmayan dosyalardan birini indirmeyi seçerseniz hesapları askıya alabilir / iptal edebilecekleri anlamına gelir.

Hız (PIA ve HMA Speedtest)

Torrenting yüksek bant genişliğine sahip bir etkinliktir ve daha fazla hız her zaman daha iyidir, değil mi? Hangi VPN’nin yüksek hızlı bağlantınızın en yüksek yüzdesini kullanmanıza izin vereceğini görelim.

Özel İnternet Erişimi

PIA ABD Hız Testi

Kaliforniya, ABD

Özel İnternet Erişimi Kanada Hız testi

Toronto Kanada

Özel İnternet Erişimi Hollanda sunucu hız testi

Amsterdam, Hollanda (p2p için popüler)

Hidemyass

Hidemyass NYC hız testi

New York, ABD

Hidemyass Chicago Hız Testi

Chicago, ABD

Resim

Toronto Kanada

Hız Testi:
Özel İnternet Erişimi burada geniş bir farkla kazanır. Özellikle etkileyici olan yukarı akış bant genişliği farkıdır. PIA, test ettiğimiz tüm 3 sunucuda 50mbps bağlantımızın% 80’inden fazlasını elde edebildi. (Referans olarak, bir filmi HD olarak yayınlamak için yalnızca 5-7mbps’ye ihtiyacınız vardır).

PIA’nın HMA fiyatının yaklaşık yarısı olduğunu düşündüğünüzde, hız 1 numaralı düşünmeniz kolay bir seçimdir. Ayrıca IPVanish’e (test ettiğimiz en hızlı kayıt tutmayan vpn) bakmaya değer. IPVanish vs PIA tam bir karşılaştırması yaptık.

KAZANAN: Özel İnternet Erişimi

Siteyi ziyaret et

Torrenting için Faydalı Ekstra hizmetler

Çoğu VPN yalnızca VPN hizmeti sunar, ancak daha torrent odaklı VPN’lerin bazıları, bittorrent kullanıcılarının sevdiği ekstra özellikler içerir. Örneğin: Torguard favori torrent yazılımınızı torrent proxy hizmetlerini kullanacak şekilde anında yapılandıracak bir otomatik proxy yükleyici içerir. BTguard uTorrent’in özel sürümleri vardır ve proxy ayarları önceden yüklenmiş olarak basar.

Peki bu iki VPN santralinin size neler sunması gerekiyor?

Özel İnternet Erişimi

Özel İnternet ErişimiHer VPN paketinde ücretsiz çorap proxy hizmeti içeren birkaç VPN’den biridir.

Anonim proxy hizmetleri, bittorrent kullanıcıları arasında popülerdir, çünkü her büyük torrent istemcisiyle çalışırlar, genellikle bir VPN’den daha hızlıdırlar ve genellikle daha az maliyetlidirler. Dezavantajlı çorap proxy’leri şifrelenmez (VPN son derece güçlü şifreleme sunar).

Yine de PIA ile şunları yapabilirsiniz: her iki dünyanın en iyisini elde edin ve aynı anda bir VPN + Proxy kullanın, çünkü tek bir hesaptan 5 eşzamanlı bağlantıya izin veriyorlar. Bu, torrent IP adresinizin proxy IP’niz, web tarayıcı adresinizin VPN IP’niz olacağı ve bunların hiçbirinin gerçek IP adresinizle eşleşmeyeceği anlamına gelir. Diğer bir deyişle, son derece anonim olacaksınız.

Tüm favori torrent yazılımlarınızda bunu nasıl yapacağınızı gösteren adım adım kurulum kılavuzlarımız bile var.

vekil & VPN kurulum kılavuzları:

 • uTorrent
 • Vuze
 • Büyük tufan
 • qBittorrent
 • Flud (android için)

Fiyatlandırma

Güvenlik ve gizlilik söz konusu olduğunda fiyatın düşük bir öncelik olması gerektiğini düşünürken, insanların düşük bir fiyata iyi bir anlaşma tercih etmeleri bir sır değil. VPN’lerin fiyatı yaklaşık 3 $ / ay ile 20 $ / m ve üstü arasında değişmektedir. İyi haber, fiyatın her zaman kalite anlamına gelmediği ve test ettiğimiz en iyi VPN’lerin bazıları da en uygun fiyatlı.

Özel İnternet Erişimi, fiyat söz konusu olduğunda Hidemyass ile nasıl karşılaştırılır:

Özel İnternet Erişimi

Fiyatlandırma

 • 1 ay – 6,95 dolar
 • 6 ay – 35,95 dolar
 • 1 yıl – 39,95 $ (3,33 $ / ay)

Hidemyass

Fiyatlandırma

 • 1 ay – $ 11,52 / ay
 • 6 ay – 8,33 $ / ay
 • 1 yıl – 6,55 $ / ay

Her iki PIA için hangi abonelik uzunluğunu seçerseniz seçin & HMA, özellikler süreden bağımsız olarak aynıdır. Açıkçası, 12 aylık abonelik seçeneğini seçerseniz her iki hizmet için de önemli bir indirim elde edersiniz. Alıcının pişmanlığı konusunda endişeleriniz varsa, neşelendirin. Her iki VPN de% 100 geri ödeme garantisi sunar.

Özel İnternet Erişimi’nin 7 günlük geri ödeme politikası vardır ve Hidemyass’ın 30 günlük geri ödeme politikası var (şartlarını ihlal etmediğiniz veya 10 GB’den fazla veri aktarmadığınız sürece).

Her VPN’nin kesin fiyatlandırma ayrıntılarının ekran görüntüleri:

Özel İnternet Erişimi fiyatlandırma sayfası

Özel İnternet Erişimi’nin planları ve fiyatlandırması

Hidemyass, VPN hizmetlerini PIA (1 ay, 6 ay ve 12 ay) ile aynı abonelik uzunluklarında sunmaktadır. Ne yazık ki, her abonelik süresi için PIA fiyatının neredeyse iki katı ücret alıyorlar.

Hidemyass VPN fiyatlandırması

Hidemyass için fiyatlandırma / planlar

Sonuç: Ve kazanan…

Bu hesaplaşma yakın bile değildi. Sayımla, Özel İnternet Erişimi her turu kazandı.

Bu Hidemyass’ın kötü bir VPN olduğu anlamına gelmez. Aslında, çok iyi şeyler yapıyorlar (yazılımları iyi ve canlı telefon teknik desteği olan tek VPN’lerden biri). Gerçek şu ki, Hidemyass bittorrent kullanıcılarının ihtiyaçları için tasarlanmamıştır, oysa PIA dünyadaki en torrent dostu VPN’ler arasındadır.

Özel İnternet Erişimi’nin torrent için en iyi VPN’imiz olması sürpriz olmamalı (2014/2015)

İşte başa baş eşleştirmenin özeti:

Özel İnternet Erişimi ve Hidemyass (Özet)

özellik
kazanan
ayrıntılar
Gizlilik / KayıtlarPIAPIA sıfır günlük veya meta veri tutar. HMA günlükleri tutar.
GüvenlikPIAPIA, 4096 bit anahtarlarla 256 bit AES’e kadar ayarlanabilir şifreleme gücüne sahiptir
Torrent DostuPIAPIA, HMA’dan önemli ölçüde daha torrent dostudur ve bireysel hesapları tanımlayamaz
hızPIATestlerimizde PIA, Hidemyass’ı hızda geride bıraktı
EkstralarPIAVPN dahil Hollanda SOCKS proxy’si, torrentler için harika çalışıyor
FiyatlandırmaPIAPIA, HMA için 6.55 $ ‘a karşılık ayda 3.33 $ (sınırsız) kadar düşük bir maliyete sahiptir. (Teklif ayrıntıları aşağıdadır)

analiz

Özel İnternet Erişimi, sık sık bittorrent kullanıcılarının zorlu gizlilik gereksinimlerini karşılama konusunda Hidemyass’ı kesinlikle parçaladı. İster genel kullanım ister sert çekirdekli torrent indirme için PIA’nın mükemmel bir çok yönlü VPN olduğunu yürekten tavsiye ediyoruz..
Hizmetlerini risksiz denemek istiyorsanız, PIA’nın 7 günlük geri ödeme politikasından yararlanmayı unutmayın. PIA, bu siteyi ziyaret edenler arasında açık ara en popüler VPN hizmetidir ve en uygun fiyatlı ve en uygun VPN hizmetlerinden biridir..Aylık 3.33 $ PIA almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanın

En iyi teklif

Ayda 3.33 $ PIA alın »

Diğer Yararlı Bilgiler

Bu sitede mükemmel torrent vpn’sini seçmenize yardımcı olacak tonlarca başka makalemiz var ve bir kez yaptıktan sonra, favori torrent istemcinizi mükemmel şekilde çalışacak şekilde nasıl yapılandıracağınızı gösteren ‘nasıl yapılır kılavuzlarımız’ var. VPN veya proxy hizmeti.

İşte en popüler makalelerimizden bazıları:

Kılavuzlar

uTorrent (VPN / Proxy kurulum kılavuzu)
Vuze (VPN / Proxy kurulum kılavuzu)
Deluge (VPN / Proxy kurulum kılavuzu)
QBittorrent (VPN / Proxy kurulumu)

SOCKS ve HTTP Proxy’leri
VPN Günlüklerini Anlama
Hangi VPN’ler günlük tutmuyor?

yorumlar

Özel İnternet Erişimi incelemesi
IPVanish İncelemesi
Torguard İncelemesi
BTGuard İncelemesi
Proxy.sh İnceleme

Karşılaştırmalar

PIA ve IPVanish
PIA ve Torguard
PIA ve Proxy.sh Karşılaştırması
PIA ve BTGuard Karşılaştırması
Torguard vs. BTGuard (proxy)

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map