Özel İnternet Erişimi ve NordVPN

Özel İnternet Erişimi ve NordVPN: 2018 Karşılaştırması

Özel İnternet Erişimi ve NordVPN Torrent uyumlu 2 mükemmel VPN sağlayıcısıdır. Ve her ikisi de inanılmaz derecede uygun fiyatlı, mevcut teklifler PIA’yı 3,33 $ / ay ve NordVPN ayda 2,75 $ inanılmaz bir fiyatla (3 yıllık plan).


Sadece en sevdiğimiz ucuz VPN’lerin zirvesine yakın olmakla kalmıyor, aynı zamanda en iyi genel nokta için en iyi yarışmacılar. Özellik kümeleri çok benzer ve bir Kill-Switch, Socks5 Proxy ve IP sızıntı koruması gibi temel torrent özelliklerini içerir.

Ancak NordVPN’de avantaj sağlayabilecek birkaç numara var. Aşağıdaki kategorilerin her birinde nasıl biriktiklerini görmek için aşağıdaki tam karşılaştırmamızı okuyun:

Karşılaştırma Konuları

Aşağıdaki başlıkların her birinde PIA ve NordVPN kafa kafaya karşılaştırılacaktır. Bu karşılaştırmanın herhangi bir bölümüne atlamak için bağlantıyı tıklayın.

 1. Güvenlik
 2. Gizlilik / Kayıt Politikası
 3. Yazılım özellikleri
 4. hız
 5. Torrent dostu ve Torrent özellikleri
 6. Fiyatlandırma

Özel İnternet Erişimi ve NordVPN: Özet

Özel İnternet Erişimi

Resim

İnternet sitesi: Privateinternetaccess.com
gözden geçirmek: Özel İnternet Erişimi Tam İnceleme

 • ABD merkezli
 • Günlük Yok. Dönemi. (VPN günlükleri hakkında bilgi edinin)
 • Socks5 Proxy Included (Hollanda Sunucusu)
 • 256 bit Şifreleme (özelleştirilebilir)
 • Kill-switch Dahil (IP sızıntılarını önleme)
 • Tüm sunucularda torrentlere izin verildi
 • Aylık Fiyat: $ 6.95 / ay
 • En iyi teklif: 3,33 $ / ay (1 yıllık plan)

NordVPN

Resim

İnternet sitesi:Nordvpn.com
Gözden geçirmek: NordVPN İncelemesi (2018)

 • Panama merkezli
 • Günlük Yok. dönem.
 • Socks5 ve HTTP Proxy dahil (12+ konum)
 • 256 bit Şifreleme (ayarlanamaz)
 • Kill-Switch, DNS, IPv6 Kaçak Koruması
 • Tüm sunuculardaki torrentler (bazıları p2p için optimize edilmiştir)
 • Aylık Fiyat: 10,00 $ / ay
 • En iyi teklif: $ 2.75 / ay (Sınırlı zaman teklif)
Favori Özel İnternet Erişimi Özellikleri:

Özel İnternet Erişimi, sade çalışan sorunsuz bir VPN hizmetidir. PIA, dosya paylaşım topluluğunda efsanedir ve yıllardır VPN’ye gitmektedir..

Gizlilik politikasının mahkeme tarafından FBI tarafından test edildiği (ve kazandığı) tek VPN (bizim bilgimize göre).

Gerçekten öne çıkan 2 özellik, PIA’nın ‘port yönlendirme’ seçeneği (güvenlik duvarlarından geçmek için harika) ve ayarlanabilir güç şifrelemesidir. Bu, daha yavaş bağlantılarda hızınızı optimize etmenizi sağlar.

Favori NordVPN Özelliklerimiz:
NordVPN gerçekten hepsi bir arada bir VPN hizmetidir. Özellik setlerine baktığınızda bir VPN istek listesi gibi.

Sadece bir gizlilik cenneti (Panama) tabanlı tamamen sıfır günlük bir VPN değil, aynı zamanda torrent dostu ve özel p2p için optimize edilmiş sunucuları var. Birçok p2p konumu, torrentlerinizi favori torrent istemcinize iki kat atmak için Socks5 proxy hizmetini de içerir (kurulum kılavuzlarımız var).

Üstelik, NordVPN yerleşik SmartDNS’ye sahiptir ve Netflix, Hulu, HBOGo ve coğrafi olarak kısıtlanmış düzinelerce diğer yayın hizmeti ile çalışır.

Sınırlı bir süre için ayda sadece 2,75 ABD doları? (30 günlük% 100 geri ödeme politikası)

Güvenlik

Şifreleme

Şifreleme VPN’i bu kadar güçlü kılan temel özellik var mı? Web ve torrent trafiğinizi karıştırır, böylece hiçbir aracı (İnternet Sağlayıcınız gibi) çevrimiçi ne yaptığınızı göremez.

NordVPN ve PIA, VPN tünellerinde inanılmaz derecede güçlü 256 bit AES şifreleme (resmi NIST standardı) sunuyor.

Her VPN sağlayıcısının ayrıca kollarında birkaç ekstra numara vardır:

NordVPN: NordVPN, trafiğinizi iki VPN hub’ı üzerinden yönlendiren ve iki şifreleme katmanına saran çift şifreleme (çift sekmeli) sunuculara sahiptir. Ayrıca VPN’lerini Tor sunucuları üzerinden kullanmayı da seçebilirsiniz (VPN gizliliğini daha fazla gizlilik için Tor ağı üzerinden yönlendirir). Muhtemelen bu özellikleri yalnızca son derece hassas çevrimiçi etkinlikler için kullanmak isteyeceksiniz, çünkü bu sunucular çok daha yavaş olma eğilimindedir.

Özel İnternet Erişimi: PIA, verilerinizi korumak için kullanılan şifreleme gücü ve algoritma üzerinde tam olarak özelleştirilebilir kontrol sağlar. Bu ayarları doğrudan Uygulama’dan (Windows, Mac veya Android) kontrol edebilirsiniz. Örneğin, daha fazla hız ve daha az güvenlik (akış veya oyun gibi) istediğinizde daha hafif 128 bit şifreleme kullanın (veya hiçbirini kullanmayın).

Özel İnternet Erişimi şifreleme ayarları

Özel İnternet Erişimi’nin ayarlanabilir şifreleme ayarları vardır

Diğer güvenlik özellikleri

Nordvpn ve Özel İnternet Erişimi her ikisi de güçlü açık kaynak şifrelemelerinin ötesinde ek güvenlik özelliklerine sahiptir. En önemlileri:

Öldür-Switch: Bu, VPN bağlantısı herhangi bir nedenle başarısız olursa internet erişimini anında kapatan bir yazılım özelliğidir. Bu, verilerin şifrelenmemiş bir kanal üzerinden aktarılmasını önler ve torrent eşinizin gerçek IP adresinizi görmemesini sağlar. Hem PIA hem de NordVPN’de yerleşik bir kill anahtarı bulunur.
Bir VPN günlük kaydı politikası, bir sağlayıcı seçerken en çok göz ardı edilen faktörlerden biridir. Ayrıca, torrent’i torrent için kullanacaksanız, muhtemelen en önemli şey. Her zaman IP adresinizi asla kaydetmeyen ve tüm meta veri günlüklerini 24 saat içinde yok eden bir VPN seçmenizi öneririz.

DNS & IPv6 Sızıntı koruması: Bir VPN tarafından kullanılan şifreleme son derece güvenli olsa da, bazen yazılımlar (işletim sistemleri bile) eski makinelerde geriye dönük uyumluluk sorunları nedeniyle VPN tünelini güvensiz bir şekilde uygular. Bu 2 çeşit sızıntı yaratabilir:

 1. DNS Sızıntıları: DNS aramalarınızın (bir web sitesini ziyaret ettiğinizde) VPN sağlayıcının yerine ISS’nizin DNS sunucularına yönlendirildiği yerler.
 2. IPv6 Sızıntıları: Trafiğin, eski IPv4 protokolü yerine yeni IPv6 protokolü üzerinden güvenli olmayan bir şekilde yönlendirildiği yer.

Neyse ki birçok VPN (bu ikisi dahil) yazılımlarına sızıntı önleme teknolojisi geliştirmiştir. Hem Nord hem de PIA, yazılım ayarlarındaki basit bir onay kutusu seçeneğiyle her iki sızıntıyı da engellemenizi sağlar. Testlerimizde, kusursuz çalıştığını gördük (ipleak.net’te hiçbir sızıntı tespit edilmedi).

  Önerilen Kaynaklar: Torrentlere / p2p’ye izin veren ve hiçbir kayıt tutmayan VPN’ler.

  Gizlilik / Günlüğü

  Özel İnternet Erişimi: Gizlilik

  Özel İnternet Erişimi şirket var olduğu sürece tüketici mahremiyetinin ön saflarında yer almıştır. PIA, dünyadaki ilk ‘No Log’ VPN hizmetlerinden biriydi ve hemen hemen logless VPN hareketini başlattı. Ve hala sıfır log garantisini mahkemede doğrulayan tek VPN onlar..

  Günlük İlkesi:
  Özel İnternet Erişimi vpn etkinliği veya oturum verilerini tutmaz veya kaydetmez. Ziyaret ettiğiniz web sitelerini, indirdiğiniz dosyaları kaydetmez, hatta bağlantı sürelerinizin ve atanmış IP adreslerinizin bir geçmişini saklamazlar. Çoğu VPN, torrent indirme geçmişini belirli bir kullanıcıya izlemek için kolayca kullanılabilen ‘bağlantı günlüklerini’ tutar. PIA bağlantı günlüklerini tutmaz.

  Diğer Gizlilik:
  PIA, veri akışlarına herhangi bir üçüncü taraf izleme çerezi enjekte etmez (bazı ‘Ücretsiz’ VPN’lerin yaptığı gibi). Ayrıca, özel (PIA kontrollü) DNS sunucuları kullanarak web görüntüleme geçmişinizi korumak için ek önlemler alırlar. Bu, VPN bağlantınızın DNS isteklerini (web adresleri) İSS’niz gibi güvenli olmayan sunuculara yönlendirmemesini sağlar.

  NordVPN: Gizlilik

  NordVPN, gizlilik konusunda PIA puanından bağımsızdır. Buna sıfır günlük garantisi, bağlantı günlükleri ve özel DNS sunucuları dahildir. Ayrıca, gelişmiş anonimlik için özel kullanım sunucuları ekler. VPN-Aşırı Tor ve Double Hop (Çift şifreleme) sunucuları.

  Henüz gizlilik politikalarını mahkemede test etme fırsatı bulamadılar (ne de yapmak istemiyorlar), ancak NordVPN’in sözleri kadar iyi olmadığını düşünmek için bir neden yok.

  Ve bunu okuyan Snowden tipleri, NordVPN’in Panama’da bulunduğunu bilmekle mutlu olacak, bu da teorik olarak şirketi NSA casusluk taleplerine karşı daha az savunmasız hale getirebilir (PIA ABD merkezli bir şirkettir). Ancak bu, çoğu torrent fanatiğinin gizlilik ihtiyaçlarının çok ötesinde.

  Gizlilik / Kayıt Özeti

  PIA’nın mahkemede güvenilir (ve anonim) olduğu kanıtlanmıştır. Buna değer. Ancak NordVPN onları daha fazla gizlilik özelliğiyle yeniyor, bu yüzden buna bir beraberlik diyeceğiz.
  KAZANAN: KRAVAT

  Yazılım özellikleri

  Özel İnternet Erişimi ve NordVPN çok farklı yazılımlara sahiptir. Biri her şeyin kripto (PIA) işlevsel kontrolü ile ilgili, diğeri (Nord) güçlü özelliklere basit, kullanıcı dostu erişim sağlamakla ilgilidir.

  Bu iki VPN, diğer birçok alanda (Hız, Gizlilik, Torrent dostu) çok benzer olduğu için, tercih ettiğiniz yazılım stiline ve özellik setine tercih edebilirsiniz..

  genel bakış

  Özel İnternet Erişim Yazılımı

  PIA’nın yazılımı fantezi değil. İşlevsel ve güçlü. Açıkçası daha fazla VPN geliştiricisinin modellerini kopyalamasını diliyorum. PIA’nın yazılımı hassas bir şifreleme ve gizlilik kontrolünü tek bir arayüze yerleştirir. Gezinmek için karmaşık menüler veya 6 farklı ayar ekranı yok.

  İhtiyacınız olan her şeyi ‘gelişmiş ayarlar’ görünümünden alabilirsiniz. İşte bulacaksınız:

  Resim

  Aşağıdakiler de dahil olmak üzere temel gizlilik ve protokol araçlarının tam kontrolünü elde edersiniz:

  Bağlantı türü – TCP veya UDP
  Liman Yönlendirme
  PIA ‘MACE’ – PIA’nın tescilli reklam engelleyicisi ve kötü amaçlı yazılım filtresi
  Öldür-Anahtarı – VPN tüneli başarısız olursa internet erişimini engeller. Daha güvenli torrentler için önerilir.
  DNS / IPv6 sızıntı koruması: Bir VPN’nin tanımlayıcı bilgileri yanlışlıkla sızdırmalarının en yaygın yollarını önleyin.

  Biraz aşağı kaydırırsanız, VPN tarafından kullanılan tam Şifreleme, El Sıkışma protokolü ve şifreleme gücünü seçmenize izin veren Şifreleme ayarlarını da bulacaksınız. 2048 bit RSA el sıkışma ile varsayılan 128 Bit AES ayarları çoğu kullanıcı için en uygunudur. Daha fazla güvenlik istiyorsanız, 256 bit AES’e yükseltin, ancak hızlarınızın muhtemelen biraz düşeceğini unutmayın.

  Resim

  Sunucu Seçimi

  Ana yazılım görünümünde sunucu seçim görünümüne sahip çoğu VPN’den farklı olarak, PIA bunu biraz farklı yapar. Bunun yerine, sistem tepsisindeki PIA simgesini sağ tıklayacak ve açılır menüden bir sunucu seçeceksiniz. Aynı yerde sık sık görünüyorsanız ana görünümden ‘Otomatik bağlan’ sunucusunu da seçebilirsiniz.

  Şu anda 12 ülkede yaklaşık 25 sunucu konumu var.

  Diğer PIA özellikleri (ve eksikleri)

  Yazılım Platformları: PIA, iOS, Mac, Android ve Windows dahil olmak üzere tüm büyük platformlar için yazılıma sahiptir. Onların mobil uygulaması benim favorilerimden biri ve inanılmaz hızlı ve kararlı. Yandan yüklerseniz bir Firestick / FireTV’de bile çalışır.

  SOCKS5 Proxy: PIA’nın Hollanda proxy sunucusunda sınırsız bant genişliği tüm planlara ücretsiz olarak dahildir. Ekstra gizlilik için torrent trafiğinizi iki kez atlamak için kullanılabilir. Bunun nasıl yapılacağı hakkında uTorrent ve Vuze kılavuzumuza göz atın.

  Neflix Desteği: Maalesef PIA’nın IP adresleri Netflix tarafından engellendi ve her akış yapmak istediğinizde VPN’nizin bağlantısını kesmeniz gerekecek. Netflix, kötüye kullanımı önlemek için en iyi VPN sağlayıcılarının% 90’ından fazlasını engelliyor (ancak NordVPN kusursuz çalışıyor).

  NordVPN Yazılımı

  NordVPN’in yazılımı kesinlikle PIA’lardan biraz daha zariftir. Ve burada çok fazla güç var, ancak sihrin çoğu daha az seçenek ve ayar ile sahne arkasında yapılır.

  Gerçekten önemli bir özellik, Netflix, Hulu ve dünya çapında diğer 50 VOD akış hizmetinin engellemesini kaldırmanıza olanak tanıyan NordVPN’in SmartPlayTM teknolojisidir. Harika ve Nord, Netflix uyumlu olduğunu iddia edebilecek birkaç VPN’den biri.

  Konum Seçici / Favori Sunucular

  Sunucular alfabetik bir konum listesinden seçilebilir, en az yüklenmiş (en hızlı) olarak sıralanabilir veya bir dünya haritası görünümünden seçilebilir (aşağıda resmedilmiştir).

  Resim

  NordVPN Ayarları ve Protokol Seçenekleri

  NordVPN, VPN trafiğiniz için TCP veya UDP (en hızlı) protokolünü seçmenizi sağlar. Bu ayarlara erişmek için ayarlar ekranının gelişmiş menüsüne gitmeniz gerekir.

  Burada isterseniz özel DNS sunucularını da seçebilir veya yalnızca Nord’un kendi özel sıfır günlük DNS’sini kullanabilirsiniz. Ücretsiz üçüncü taraf DNS için iyi bir seçenek, 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 IP adresini kullanan Google’lardır (resimde).

  Ek güvenlik için bir Kill-Switch ve ‘Stealth’ protokol seçeneği de vardır. IPv6 koruması yerleşiktir ve Nord’un istemcisi bağlıyken IPv6 üzerinden trafik göndermez.

  Gizli protokolleri, OpenVPN trafiğinizi VPN olmayan trafik olarak gizler, bu da bir ağ yöneticisinin veya güvenlik duvarının engellenmesini zorlaştırır. Bu teknik okullar, oteller, havaalanları, vb. Halka açık ağlarda kullanışlıdır..

  Özel Sunucu Türleri:

  Çift-VPN: Trafiğinizi 2 farklı VPN atlama üzerinden yönlendirir ve verileri iki kez şifreler (ayrı bir anahtarla).
  VPN-Aşırı Tor: VPN trafiğinizi Tor soğan ağı üzerinden yönlendirir. Çok anonim
  Yayın Akışı: Dahili Smartplay Teknolojisi ile yüksek hızlı video akışı.
  Anti-DDOS: Oyun oynamak için mükemmel. DDOS korumalı düşük gecikme.

  ExpressVPN protokolleri

  OpenVPN, PPTP, SSTP, L2TP veya ‘Otomatik’i seçin

  PIA ve NordVPN: Hızlar & Hız testi

  Baş başa en hızlı testimizin sonuçları aşağıdadır:

  Özel İnternet Erişim Hızı Testi

  Özel İnternet Erişimi ABD speedtest

  PIA Hız Testi (ABD)

  PIA Europe Speedtest (Fransa)

  PIA Hız Testi (Paris, Fransa)

  NordVPN Hız Testi

  NordVPN Hız Testi (ABD)

  NordVPN Speedtest (Şikago, ABD)

  NordVPN Hız Testi (Hollanda)

  NordVPN Hız Testi (Hollanda)

  Hız Testi Analizi / Kararı:
  Özel İnternet Erişimi sürekli olarak hızlıdır ve yakındaki sunuculardaki bant genişliğimizi neredeyse maksimize edebilir (100 mbps bağlantıda test edilmiştir). Fiyat noktası göz önüne alındığında özellikle etkileyici (PIA’nın 1 yıllık aboneliği için 3.33 $ / ay).

  NordVPN biraz daha tutarsız. Biraz çalışma ile ABD’de ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde hızlı sunucular bulabilirsiniz, ancak p2p için optimize edilmiş Hollanda sunucuları teste giriyordu.

  KAZANAN: Özel İnternet Erişimi

  Torrent Dostu / Torrent Özellikleri

  Bir VPN satın almanın birincil sebebi, torrentleri anonim olarak indirmekse, bu bölüm son derece önemlidir. Değilse, atlamaktan çekinmeyin.

  Bu bölümde, her bir sağlayıcının bittorrent kullanıcılarına karşı tutumuna bakacağız. Ayrıca, her hizmetin torrent / p2p indiricileri için ekstra değer sağlayan yararlı özelliklerini (varsa) inceleyeceğiz.

  Torrent dostu bir VPN sağlayıcısının sahip olması gereken en önemli özellikler:

  • Zero Log Gizlilik Politikası: Torrent etkinliğini herkese açık IP adresinize göre izleyemiyorum
  • Öldürme Anahtarı: VPN bağlantısı kesilirse IP sızıntılarını önleyin
  • Birden fazla sunucu konumunda izin verilen torrentlere
  • Yüksek hızlar
  • Socks5 proxy dahil: Ekstra atlama veya VPN tüneline alternatif. Torrent istemcinizde yapılandırıldı.

  Özet: Bu VPN’lerin her ikisi de en yüksek torrent gizliliğini sağlar ve her biri mükemmel bir 10/10 aldı torrent dostu sıralamalarımızda.

  Özel İnternet Erişimi Torrent-Friendliness: 10/10

  Özel İnternet Erişimi, dünyadaki en torrent dostu VPN sağlayıcılarından biridir ve tüm bittorrent kullanıcıları arasında en iyi seçimdir (tahminlerimize göre 1 numara). Ayrıca 2014, 2015 ve 2016 yıllarında ‘En İyi Torrent VPN’ sıralamalarımızı geçtiler.

  PIA Torrent Politikası

  Özel İnternet Erişimi özellikle VPN ağlarındaki torrent ve diğer dosya paylaşım etkinliklerine izin verir. Sunucu konumlarında belirli bir kısıtlama yoktur. Bununla birlikte, PIA’nın torrent trafiğini belirli sunucu konumlarından perde arkasına yönlendirdiği bildiriliyor. En yüksek hızlar için Hollanda, İsviçre veya Kanada tabanlı bir VPN sunucusu kullanmalısınız.

  IPVanish Torrent ile ilgili özellikler:

  Torrentleri sık sık indiriyorsanız, birçok VPN sağlayıcısının sunduğundan daha spesifik bir özellik setine ihtiyacınız olabilir. Neyse ki, Özel İnternet Erişimi, neredeyse istediğiniz en önemli gizlilik / güvenlik özelliklerinin tamamına sahiptir..

  İşte torrent kullanıcıları için PIA’nın en iyi özellikleri:

  • ‘Sıfır Günlük’ Politikası: Her zaman günlüğe kaydedilmeyen bir VPN seçmenizi öneririz. PIA, VPN günlükleri için bir ölçüttür.
  • Öldür-Switch: VPN bağlantısı kesilirse IP adresinizin sızmasını istemezsiniz. PIA’nın yazılımı, VPN başarısız olursa internet bağlantınızı anında durduracak bir kill anahtarına sahiptir. Tüm platformlarda bulunur
  • Torrent dostu sunucu konumları: PIA’nın İsviçre ve Hollanda da dahil olmak üzere birçok torrent dostu ülkede hızlı sunucuları var.
  • SOCKS5 Proxy: Torrent trafiğinizi PIA’nın sıfır günlük Hollanda proxy sunucusu üzerinden yönlendirin. UTorrent, Vuze ve QBittorrent için kurulum kılavuzlarımız var
  • 128 veya 256 bit şifreleme: Bu, mevcut en güçlü şifreleme gücüdür (yine de makul hızlar sağlar). ABD ordusu tarafından kritik iletişim için kullanılan şifreleme gücüdür. Torrent Şifrelemesi, İSS’nizin (internet sağlayıcısı) trafiğinizi okumasını veya hangi dosyaları indirdiğinizi görmesini engeller. Ayrıca torrentlerinizin kısılmasını önlemeye yardımcı olur. En yüksek torrent hızlarını elde etmek için daha hafif (128 bit) şifreleme ve UDP protokolünü kullanmanızı öneririz

  NordVPN Torrent Dostu: 10/10

  NordVPN torrent özelliklerinde PIA noktadan noktaya eşleşir. Anahtar, Şifreleme, Kayıt Yok ve torrent için optimize edilmiş konumları öldürün. Ve aslında SOCKS5 proxy hizmetinin 10’dan fazla torrent dostu sunucu konumuna sahip olduğu için hafif bir avantaj elde ediyorlar. PIA’da sadece bir tane var (Hollanda).

  Favori torrent istemcinizde (uTorrent, Vuze, Deluge, QBittorrent, Flud …) NordVPN’in proxy’sini ayarlama talimatları için NordVPN torrent kılavuzumuza göz atın.

  NordVPN’in torrent özellik listesi:

  • Sıfır Giriş: NordVPN hiçbir kayıt tutmaz ve Panama’da bulunur (katı gizlilik yasalarıyla bilinir).
  • Kill Switch (2 tip) + DNS Sızıntı koruması: Asıl IP’nizi torrent eşlerine asla sızdırma.
  • Torrent Dostu sunucular: NordVPN, tüm sunucularda torrentlere izin verir, ancak 12 yüksek bant genişliğine sahip p2p için optimize edilmiş sunucu konumlarını kullanmanızı tercih eder.
  • SOCKS5 Proxy Dahil: Tüm büyük torrent istemcileriyle çalışır. P2p için optimize edilmiş 10’dan fazla konum.

  Torrent Kazanan: PIA torrent alanında bir efsane olmasına rağmen, NordVPN ekstra proxy konumları sayesinde burada avantaj elde ediyor. Torrent proxy anonimleştirme stratejisinin büyük bir hayranıyız. Ve NordVPN’in inanılmaz bir geri ödeme politikası vardır, böylece .

  Fiyatlandırma (Hangi sağlayıcı daha iyi bir anlaşmadır?)

  Nord ve PIA, özellikle daha uzun bir abonelik süresi seçerseniz, son derece rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılır. 1 yıllık abonelik taahhüdünde bulunursanız PIA 3,33 $ / ay alabilir ve NordVPN ayda 2,75 $ / ay karşılığında kullanılabilir (3 yıllık sınırlı süreli teklif).

  Özel İnternet Fiyatı & Geri ödeme politikası

  Özel İnternet Erişimi VPN'si için fiyatlandırma planlayın

  Özel İnternet Erişimi 5 yıldan daha uzun bir süredir aynı fiyatı korumuştur. NordVPN, çılgın alt 3 dolarlık uzun vadeli abonelik anlaşmasını başlattığında her şey değişti. O zamandan beri PIA, 2 yıllık bir opsiyonu 2.91 $ / ay ekledi. Tüm planlar aynı özelliklere sahiptir, tek fark abonelik uzunluğu ve etkili aylık maliyettir. Onlar:

  • 1 ay: $ 6.95
  • 1 yıl: 39.95 $ (aylık 3.33 $)
  • 2 yıl: 69.95 $ (2.91 $ / ay)

  Tüm planlar sınırsız bant genişliği, sıfır günlük ve PIA’nın Socks5 proxy sunucusuna tam erişim ile gelir. PIA’nın% 100 geri ödeme garantisi sayesinde herhangi bir planı 7 gün boyunca risksiz deneyebilirsiniz:

  İade politikası: 7 gün
  PIA’nın koşulsuz 7 günlük geri ödeme politikası vardır. Geri ödeme talebinde bulunmanızı diskalifiye eden hiçbir bant genişliği veya kullanım limiti yoktur. Kaydolduğunuz tarihten itibaren 7 gün içinde desteği e-postayla göndermeniz yeterlidir..

  NordVPN Fiyatlandırma / Geri Ödeme Politikası

  Fiyatlandırma:
  NordVPN, VPN setini özellik setleriyle (Netflix özellikli ve torrent dostu) fırtınaya maruz bıraktı, ancak fiyatlandırma konusunda agresif olduklarında pazar payını gerçekten artırdılar.

  1 yıllık abonelik size ayda yalnızca 5,75 ABD dolarına mal olur (ortalama sıfır günlük VPN’den daha ucuzdur)

  Ama olur daha tatlı. Sınırlı bir süre için, ayda sadece 2,75 $ fiyatla 3 yıllık çılgın bir abonelik seçeneği sunuyorlar. Bu normal fiyatın% 77’si kadar düşüyor ve hissetmek için çok iyi olduğunu düşündüğümüz bir fiyat.

  İade politikası: 30 gün
  NordVPN, geri ödeme politikaları söz konusu olduğunda da endüstri standardıdır. İlk aboneliğinizden itibaren 30 güne kadar para iadesi taleplerini kabul ederler (evet ve tüm ay). Memnun kalmazsanız, satın alma fiyatınızdan% 100 geri ödeme talep edebilirsiniz.

  Sanırım hizmeti beğeneceğinizden oldukça eminler (biliyorum biliyorum).

  Resim

  NordVPN’de% 77 tasarruf edin »

  Sonuç (ve tavsiyeler

  Bu inanılmaz derecede kafa kafaya bir vuruştu ve bu VPN’lerin her ikisini de düzenli olarak kullanıyorum. PIA yıllardır torrent indiricilerinin en iyi tercihi olmuştur (haklı olarak) ve hala mevcut en iyi seçeneklerden biridir. Ancak NordVPN’in gerçekten parladığı yer torrent olmayan özelliklerde.

  • Netflix veya Hulu’ya erişmek istiyorsanız, Smartplay teknolojilerini seveceksiniz.
  • Ekstra güvenlik istiyorsanız, Tor üzerinden VPN bir üst düzey gizliliktir
  • Ve 10’dan fazla farklı konumdaki Socks5 proxy sunucuları, torrent proxy kurulumunun bir parçası olarak ek esneklik sağlar.

  Özel İnternet Erişimi

  PIA, hardcore torrentler için sorunsuz bir VPN’dir. Hız, gizlilik ve kontrolün en iyi karışımına ihtiyacınız varsa, PIA sizin için VPN’dir.

  Artıları:

  • Gerçek ‘Kayıt Tutmama’ politikası (mahkemede test edildi)
  • Üçlü IP Sızıntı koruması
  • Port yönlendirme özelliği
  • NordVPN’den daha hızlı

  Eksileri:

  • Netflix / Hulu tarafından engellendi

  NordVPN

  NordVPN, Jack-Of-All-Trades VPN’dir. Her şeyi yapar. Ve sınırlı süreli% 77 indirim fırsatından yararlanırsanız, bulduğumuz en iyi anlaşma.

  Artıları:

  • Harika masaüstü ve mobil VPN uygulamaları
  • Sıfır Günlükleri
  • 10’dan fazla konumda SOCKS5 proxy’si
  • p2p için optimize edilmiş sunucular
  • 30 günlük% 100 geri ödeme garantisi

  Eksileri:

  • Sunucular biraz kalabalık (PIA’dan daha düşük hızlar)

  Alt çizgi

  Sadece torrent alıyorsanız, her iki VPN de size olağanüstü gizlilik sağlayacaktır. Bu sağlayıcıların her ikisi de, rekabete göre daha iyi bir anlaşma. Gerçekten yanlış gidemezsiniz, ancak birini seçerken kesinlikle önceliklerinizi göz önünde bulundurmalısınız:

  Daha fazla hıza ihtiyacınız varsa, PIA ile devam edin. Ek akış (Netflix engelleme kaldırma) veya gizlilik özelliklerini (Tor üzerinden VPN) istiyorsanız NordVPN ile devam edin.

  Bir diğer not ise, PIA’nın uygulamasının yandan yüklendiğinde (Kodi için) bir FireTV’de çalışması ve NordVPN’ler.

  Diğer Yardımcı Makaleler & Kılavuzları

  Kılavuzlar
  UTorrent’i Anonim Olarak Kullan
  QBittorrent’i Anonim Olarak Kullan
  3 adımda anonim torrent
  Güvenli torrentler için Proxy ve VPN
  Torrent Şifreleme Kılavuzu
  yorumlar
  ExpressVPN Torrent Kılavuzu
  Özel İnternet Erişimi incelemesi
  NordVPN İnceleme / p2p kılavuzu

  VPN Karşılaştırmaları
  PIA ve IPVanish
  PIA ve Torguard
  PIA ve Hidemyass
  NordVPN ve IPVanish

  Bu VPN karşılaştırmasını okuduğunuz için teşekkürler :-)

  Özel İnternet Erişimi

  Siteyi ziyaret et

  7 günlük% 100 geri ödeme politikası

  NordVPN

  Siteyi ziyaret et

  30 günlük% 100 geri ödeme politikası
  Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map