Özel İnternet Erişimi vs Torguard

Özel İnternet Erişimi ve Torguard torrentlerini anonimleştirmek ve torrentleri güvenle indirmek isteyen BitTorrent kullanıcıları için en popüler seçeneklerden ikisi.

Torrent etkinliğinizi gizli tutmak istiyorsanız veya sadece anonim bir VPN hizmeti arıyorsanız, bunların her ikisi de mükemmel seçimlerdir (her ikisi de ‘en iyi günlüğe kaydetmeyen VPN hizmetleri’ listemizi yaptı) hangisinin gerçekten en üstte çıktığını görmek için.

Karşılaştırma Kriterleri

Bu karşılaştırma için, torrent’e özgü özellikler, hız, müşteri desteği ve daha fazlasının yanı sıra genel güvenlik özelliklerini de dikkate aldık.

Şuna bakacağız:

 • Güvenlik / Şifreleme
 • hız
 • Torrent Dostu
 • Yazılım özellikleri
 • Destek
 • Fiyat

Kafa Kafa Karşılaştırma Özeti

Resim

 • ABD merkezli
 • Etkinlik kaydı yok, bağlantı kaydı yok.
 • 256 bit AES Şifrelemesi (Özel şifreleme seçenekleri)
 • 4096 bit şifreleme anahtarları (Son derece güvenli)
 • Sınırsız Bant Genişliği / Veri aktarımı
 • Kill-switch güvenliği
 • VPN + Torrent Proxy hizmeti dahil
 • Torrent’e özgü ekstra özellik yok

Fiyatlandırma / teklifler
Aylık Fiyat: 6,95 $ / m
En İyi Teklif Fiyatı: $ 3.33 / ay (1 yıllık abonelik)

Favori Özelliklerimiz
Özel İnternet Erişimi, diğer VPN’lerden daha düşük bir fiyata daha fazla özellik sunar. Gizlilik (gerçek bir ‘sıfır günlük’ politikası), hız, torrent dostu ve mükemmel yazılım (kullanılan şifreleme gücü ve algoritma üzerinde özel kontrol ile) bağlılıklarını seviyoruz.

Her PIA aboneliği, Hollanda çorap5 proxy sunucusunun sınırsız kullanımını da içerir (torrentler için harika).

Resim

 • ABD merkezli
 • Etkinlik kaydı yok, bağlantı kaydı yok.
 • 256-bit Blowfish Şifrelemesi
 • 2048 bit anahtarlar (endüstri standardı)
 • Sınırsız Bant Genişliği / Veri aktarımı
 • Kill-switch güvenliği
 • VPN & Torrent proxy hizmeti ayrı olarak satılır
 • p2p optimize sunucular, özel torrent proxy yükleyicisi

Fiyatlandırma / teklifler
Aylık Fiyat: 25 TL / m
En İyi Teklif Fiyatı: $ 4.99 / ay (1 yıllık abonelik)

Favori Özelliklerimiz
Torguard, çoğu VPN’den daha fazla torrent odaklı. Hızlı, anonim torrent indirmeleri için bağımsız bir ‘Torrent Proxy’ hizmeti sunarlar. Ayrıca, favori torrent istemcinizi doğru ayarlarla otomatik olarak yapılandıracak özel bir proxy kurulum yazılımı da vardır. Ayrıca p2p (torrent) için optimize edilmiş VPN sunucuları ve torrent engelleyici güvenlik duvarlarından geçmenize yardımcı olacak gizli VPN sunucuları var.

Özel İnternet Erişimini Ziyaret Edin >

Torguard’ı ziyaret edin >

Güvenlik

Özel İnternet Erişimi

 • Günlük yok. dönem.
 • 4096 bit anahtarlarla 256 bit AES Şifreleme
 • Kill-switch (sistem seviyesi)
 • Bitcoin, hediye kartları ile anonim ödemeler
Torguard

 • Günlük yok. dönem.
 • 2048 bit anahtarlarla 256 bit Blowfish Şifrelemesi
 • Kill-switch (uygulama düzeyinde)
 • Bitcoin ile anonim ödemeler

Hem PIA hem de Torguard günlük tutmayan VPN sağlayıcılarıdır (şimdiye kadar iyi). Her ikisi de Bitcoin kripto para birimi aracılığıyla anonim ödeme kabul ediyor. Büyük ölçüde benzerlikler burada bitiyor.

PIA, el sıkışma şifrelemesi için 4096 bit anahtarlarla (endüstri standardı 2048 bit anahtarlardan önemli ölçüde daha güçlü) 256 bit AES şifrelemesi (endüstri standardı) kullanır. Torguard ise eski (ama yine de çok sağlam) Blowfish şifreleme algoritmasıyla 256 bit şifreleme kullanıyor. Endüstri standardı olan 2048 bit anahtarlar kullanıyorlar, ancak bence daha güçlü her zaman daha iyidir.

Özel İnternet Erişimi ayrıca şifreleme gücü, kullanılan algoritma ve veri kimlik doğrulama yöntemi üzerinde tam özel kontrol sağlar (ortadaki adam saldırılarını önler). Torguard’ın masaüstü uygulaması, seçtiğiniz sunucu türünden başka herhangi bir özel kontrol sağlamaz (farklı sunucular farklı şifreleme kullanır)

Özel İnternet Erişimi güvenlik ve şifreleme ayarları

PIA gelişmiş şifreleme ayarları

Yukarıdaki resimde kurulum son derece güvenlidir, ancak daha yüksek hızlar için 256 bit yerine AES-128 bit şifreleme kullanır (hız ve şifreleme gücüne gelince her zaman bir takas vardır). Kendi ihtiyaçlarınız için mükemmel kombinasyonu bulana kadar farklı ayarları deneyebilirsiniz. Hız AES-256 bit kullanıyorum, çünkü hız benim için önemli bir faktör değil.

Öldürme Anahtarı

Hem Torguard hem de PIA yazılımları arasında bir kill-switch oluşturdular, ancak her biri özelliği farklı bir şekilde uyguladı.

Torguard, uygulama düzeyinde bir kill anahtarı kullanıyor
Bu, VPN bağlantısı yanlışlıkla düştüğünde öldürülecek (kapatılacak) belirli uygulamaları seçebileceğiniz anlamına gelir. Eklemek istediğiniz uygulamaları seçmek, Torguard’ın yazılım ayarlarındaki bir listeye eklemek kadar kolaydır.

Açıkçası torrentler için torguard satın alıyorsanız, torrent istemcinizi listeye eklemek istersiniz, böylece gerçek IP’niz yanlışlıkla sızmaz.

Özel İnternet Erişimi, Sistem düzeyinde bir öldürme anahtarı kullanır
Bu, etkinleştirildiğinde (yazılım ayarlarındaki kill-switch kutusunu işaretleyerek) PIA’nın istem dışı bir bağlantı kesilmesi durumunda tüm internet etkinliğini tamamen durduracağı anlamına gelir. İnternet erişimini eski haline getirmenin tek yolu:

 1. Bir VPN sunucusuna yeniden bağlanın
 2. Windows sorun gidericisini çalıştırarak DCHP’nizi sıfırlayın (veya manuel olarak yapabilirsiniz).

Her iki kill-switch yöntemi de daha iyi veya daha kötü değildir. Kişisel tercihe bağlıdır.

Anonim Ödemeler

Hem PIA hem de Torguard, kullanıcıların anonim ödeme yapmasına izin verir. Bir hesap oluşturmak için yalnızca çok az bilgiye ihtiyaç duyarlar. Yalnızca bir e-posta adresine ve bir ödeme yöntemine ihtiyacınız var.

Torguard bitcoin ödemelerini (dünyanın en popüler kripto para birimi) kabul ediyor.

PIA, hem bitcoin’i hem de popüler mağazalardan kalan hediye kartı bakiyelerinde (starbucks, Red lobster, Target, Best-buy, vb.) Elektronik ticaret yaparak anonim ödemeleri kabul eder. Bitcoinlerin nasıl satın alınacağını, karıştırılacağını, depolanacağını ve aktarılacağını öğrenmek zorunda kalmadan anonim olarak ödeme yapmanıza izin veren dahiyane bir düşük teknoloji çözümü.

Bir VPN için anonim olarak nasıl ödeme yapacağınıza dair kılavuzumuzda hediye kartlarıyla nasıl ödeme yapacağınızı öğrenin.

Kazanan: Özel İnternet Erişimi
PIA, güvenlik gösterisinin her bölümünü bağladı ya da kazandı. Mümkün olan en iyi güvenliğe ihtiyacınız varsa (veya PIA’nın özelleştirme seçeneklerini beğendiyseniz) önce mutlaka denemelisiniz. 1 yıllık abonelik satın aldığınızda% 50’den fazla tasarruf edin.

Torrent’e Özgü Özellikler

Özel İnternet Erişimi:

 • Tüm sunucularda torrentlere izin verildi
 • Socks5 sunucusu ücretsiz dahildir (Hollanda)
Torguard

 • Belirli torrentlerde izin verilen torrentler (ABD dışı, İngiltere dışı sunucular)
 • Çorap5 proxy hizmeti ayrı olarak satılır (5 ülke)
 • Proxy otomatik yükleyici yazılımı

Özel İnternet Erişimi
PIA’nın en iyi özelliklerinden biri, tüm VPN aboneliklerinin Hollanda tabanlı günlüğe kaydetmeyen bir SOCKS proxy sunucusuna erişim içermesidir. Bu özelliğin çok fazla reklamını yapmazlar, ancak torrent için idealdir ve bu proxy’yi kullanarak favori torrent yazılımınızı IP adresinizi gizleyecek şekilde kolayca yapılandırabilirsiniz.

Kurulum talimatları aşağıdakiler için kılavuzlarımızda bulunmaktadır:

 • uTorrent
 • Vuze
 • Büyük tufan

Özel İnternet Erişimi tüm sunuculardaki torrentlere izin verir, ancak torrent etkinliğinizi Hollanda, Kanada veya İsviçre gibi torrent dostu ülkelerdeki sunucularla sınırlamayı tercih ederler..

Torguard
Torguard ayrıca SOCKS 5 proxy hizmeti de sunuyor, ancak VPN hizmetlerinden ayrı olarak satıyorlar, bu nedenle Proxy ve VPN’yi birlikte istiyorsanız PIA ile 39,95 $ ‘a karşılık 80 $ / yıl olarak bakıyorsunuz. Adil olmak gerekirse, Torrent Proxy hizmetleri çok sağlam ve size daha fazla sunucu konumu seçeneği sunuyor.

Ayrıca, en sevdiğiniz torrent yazılımınızı (uTorrent, BitTorrent, Vuze, Deluge), proxy hizmetini güvenli ve anonim olarak kullanmak için en uygun güvenlik ayarlarıyla otomatik olarak yapılandıracak düzgün bir proxy yükleyici aracına sahiptir..

Bu, torrent için PIA’nın SOCKS proxy’sini kullanmanız gereken manuel kurulumun baş ağrısından veya karışıklığından kaçınmanıza yardımcı olur. (Rağmen yukarıda bağlantılı kılavuzları var)

Torguard, torrent etkinliğini belirli p2p sunucularıyla sınırlar (hem ağ hızını optimize etmek hem de potansiyel yasal baş ağrılarını önlemek için).

Kazanan: TIE
VPN + Proxy hizmeti almak için ödeme yapmak istiyorsanız, Torguard’ın proxy hizmeti ve otomatik yükleyicisi, PIA’nın tek SOCKS5 sunucusundan kesinlikle daha üstündür (manuel kurulum gerekir).

Tabii ki PIA tam anlamıyla yarı fiyatına, 39.95 $ / yıl kadar…

Hız Testi: PIA ve Torguard

Hem Torguard hem de PIA, sunucu ağlarını son birkaç yılda önemli ölçüde genişletti. Bu, daha fazla sunucu konumu ve kullanıcı başına daha fazla bant genişliği olduğu anlamına gelir.

Her iki sağlayıcıda 50+ Mbps’ye kadar hız elde etmek kesinlikle mümkündür (normal bağlantınızın en azından bu kadar hızlı olduğu varsayılarak).

Özel İnternet Erişimi

PIA Hollanda hız testi

Hollanda Sunucusu (PIA)

Özel İnternet Erişimi Kanada Speedtest

Kanada Sunucusu (PIA)

Torguard Hız Testleri

Torguard Hollanda hız testi

Hollanda Sunucusu (Torguard)

Torguard Kanada Hız Testi

Kanada Sunucusu (Torguard)

Gördüğünüz gibi, hız testi sonuçları oldukça benzer. PIA, indirme hızlarında hafif bir üstünlük sağlar ve Torguard’ın daha yüksek akış hızı vardır. Açıkçası sonuçlarınız bağlantı hızınıza, sunucu uzaklığınıza, sunucu yükünüze, günün saatine vb….

Ama bunlar TIE’de arayacağımız kadar yakın

Fiyatlandırma & Geri ödeme politikası

Hem PIA hem de Torguard, endüstri ortalama fiyatlandırmasına kıyasla oldukça uygun fiyatlı. Her biri ayrıca bir 7 günlük para iadesi politikası.

Özel İnternet Erişimi genel olarak daha iyi bir değerdir.
Yılda sadece 39,95 $ (bu 3,33 $ / ay) karşılığında VPN + Proxy hizmetinin Torguard için yalnızca VPN hizmetinin fiyatından daha düşük bir fiyata dahil olmasını sağlayın.

PIA Fiyatlandırması:

Özel İnternet Erişimi VPN'sinin fiyatlandırma ve plan seçenekleri

Özel İnternet Erişimi’nin Fiyatlandırma sayfası

Torguard Fiyatlandırması
Torguard’ın VPN’leri için ayrı fiyatlandırması var & Proxy hizmeti (her ikisini de satın alırsanız paket indirimi alırsınız).

VPN Hizmeti:

 • 9,99 $ / ay (1 aylık abonelik)
 • 4,99 $ / ay (1 yıllık abonelik)

Torrent Proxy Hizmeti

 • 5,95 $ / ay (1 aylık abonelik)
 • 3,91 $ / ay (1 yıllık abonelik)

Torguard VPN Fiyatlandırma karşılaştırması

Torguard’ın VPN Fiyatlandırması

Sonuç

Açıkça Özel İnternet Erişimi daha iyi bir değerdir ama bu herkes için mükemmel bir seçim olduğu anlamına gelmez. Her birinin artılarını ve eksilerini hızlı bir şekilde özetleyeceğiz, böylece hangi VPN’nin sizin için en uygun olduğu hakkında daha iyi bir fikriniz var..

Resim

Artıları

 • Daha ucuz (aylık 3,33 ABD dolarından başlayan fiyatlarla)
 • Socks5 proxy hizmeti dahil
 • Mükemmel yazılım
 • Şifreleme seçenekleri üzerinde özel kontrol
 • P2p topluluğu içinde mükemmel itibar
 • Tüm sunucularda torrentlere izin verildi
 • DNS Sızıntısı ve IPv6 Sızıntı Koruması

Resim

Artıları

 • Çok yüksek hızlar
 • Bağımsız Torrent Proxy hizmeti (5 ülke)
 • Otomatik proxy yükleyici yazılımı
 • Torrent için optimize edilmiş sunucular
 • ‘Gizli’ VPN protokolü mevcut
 • DNS Sızıntısı ve IPv6 Sızıntı Koruması
EKSİLERİNİ

 • Proxy hizmeti 1 konumla sınırlı
 • Torrent proxy’yi manuel olarak ayarlamalıdır
 • Torguard’dan daha az VPN sunucusu konumu
EKSİLERİ

 • VPN için ayrı ödeme yapmalısınız & vekil
 • Torrentlere yalnızca belirli sunucularda izin verilir
 • Şifreleme gücü / algoritma üzerinde kontrol yok
 • Torguard VPN, PIA’nın hizmetinden daha pahalıdır

Hangi VPN’yi seçmelisiniz?

Gerçek şu ki, insanların büyük çoğunluğu Özel İnternet Erişimi ile muhtemelen daha iyi olacak (fiyatın ana seçim kriterlerinizden biri olduğunu varsayarsak. PIA size Torguard’dan daha fazla para verir ve yazılımları kesinlikle bir adım önde. Kişilerin büyük çoğunluğu Özel İnternet Erişimi ile muhtemelen daha iyi olacak…

Aşağıdaki durumlarda Torguard’ı seçmelisiniz…

 • Torrent’ler için en iyi proxy hizmetini istiyorsunuz (Torguard kesinlikle en iyi torrent proxy’si)
 • Torrent yazılımınızı proxy kullanacak şekilde manuel olarak yapılandırmak zorunda değilsiniz
 • Hafif bir VPN hız artışı için biraz daha fazla ödemeye hazırsınız
 • VPN şifrelemeniz üzerinde özel kontrol sahibi olmak umrunuzda değil

Aşağıdaki durumlarda Özel İnternet Erişimi’ni seçmelisiniz…

 • En iyi fiyat / değeri istiyorsunuz
 • En iyi VPN hizmetini / güvenliğini / yazılımını istiyorsunuz
 • Birden fazla proxy sunucusu konumuna ihtiyacınız yok

Alt çizgi: Özel İnternet Erişimi çoğu kullanıcı için en iyi seçim olacaktır
Neredeyse her VPN hizmetini ücretsiz olarak ücretsiz olarak alabilmeme rağmen PIA’ya şahsen abone oluyorum. Onların güvenliği çok sağlam, neredeyse hiç bağlantı kesmedim ve ücretsiz SOCKS5 proxy hizmeti güzel bir bonus. Bu, 2015 yılında PIA’yı Torrenting için En İyi VPN olarak adlandırmamızın nedenlerinden sadece birkaçı.

Yılda 40 doların altında PIA’dan daha fazla özellik, gizlilik ve performans sunan başka bir VPN hizmeti bulamadım. Özellikle bittorrent kullanıcılarının zorlu gizlilik ihtiyaçları söz konusu olduğunda.

PIA’yı neredeyse risksiz deneyebilirsiniz (7 günlük para iade garantisi sayesinde).
Seveceğine eminim.
Özel İnternet Erişimi Alın »

Ek Bağlantılar / Kaynaklar

Yararlı bulabileceğiniz bazı makaleler:

VPN Yorumları
Torguard
Özel İnternet Erişimi
Proxy.sh
IPVanish
ibVPN
İçin proxy kurulum talimatları
uTorrent
Vuze
Büyük tufan
qBittorrent
Kılavuzlar / Sıralamalar
3 adımda tamamen anonim torrentler
HTTP ve SOCKS Proxy (torrentler için)
Torrenting için En İyi VPN hizmetleri
Bir VPN için anonim olarak ödeme yapma
Torrent’lerinizi Şifreleme
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me