Patriot Yazılımı

Patriot Yazılımı

https://www.patriotsoftware.com/

tl; Dr.

Patriot Software, birkaç kusuru olan harika bir bordro sistemidir. Bu kusurlarla yaşayabilirseniz, sistemlerinden çok daha mutlu olacaksınız! Daha fazla bilgi edin.

Patriot Yazılım İnceleme – 9 Artıları & 4 Patriot Yazılım Bordro Eksileri

Çevrimiçi bordro inceleme serimiz için araştırma yaparken, birkaç arkadaşım, ailem ve elbette internet forumlarına danıştım ve bordro markalarına dikkat etmem gerekiyordu..

Beklendiği gibi, birçok isim ortaya çıktı, ancak bunlardan birkaçı Patriot Software’den bahsetti. Elimizdeki bu bilgilerle kolları sıvadık ve işe koyulduk, bordro devri üzerinde mümkün olduğunca çok araştırma yaptık.

Anlaşılan, Patriot’un hikayesi oldukça canlandırıcı!

Patriot Yazılımı – Bodrumdan İnşa Et

Patriot Software hiç Patriot Software olarak başlamadı.

Nitekim şirketin CEO’su, kurucusu ve vizyoneri Mike Kappel, ortağıyla özel yazılım yazmaya başladı.

Getirdikleri para, yazılımı yazmak için harcanan zamana pek adalet vermiyordu, bu yüzden Mike nişlere bakmaya başladı ve o zaman ampul anını yaşadı – pazar çevrimiçi bir dijital işe alım ağına ihtiyaç duyuyordu..

Top Echelon şirketini seçtiler ve biraz azim ve şansla, markayı ülkedeki en önemli işe alım ağı haline getirdiler..

Ancak Kappel, Top Echelon’daki başarısından memnun değildi ve fikirler için beyin fırtınası yapmaya devam etti. Küçük çocuklara yardım etmek, küçük işletmelerinin başarılı olmak için doğru araçlara sahip olmasını sağlamak istedi.

Top Echelon’u inşa etme deneyiminden yararlanan Mike, 2002 yılında fabrikasının bodrum katında çevrimiçi bir bordro sistemi üzerinde çalışmaya başladı ve bu da gösterişli Patriot Software 1.0 oldu..

Açıkçası, olduğu gibi, yazılım piyasada iyi karşılanmadı, ancak tüm iyi girişimciler gibi, Mike biraz tökezlemeden sonra vazgeçecek biri değildi..

Çizim tahtasına geri döndü ve bugün Patriot Software olarak bildiğimiz bir çevrimiçi muhasebe VE bordro programı hazırladı. Yazılım hızla baş döndürücü başarı yükseklikleri buldu ve şirket 2017’de 128 milyon dolar değerinde.

Bugün, Patriot Software, ABD’nin 50 eyaletinde 21.500 küçük işletmeye hizmet veriyor ve 2018 itibariyle 205.4 milyon dolar değerinde.

Patriot Yazılımı Sizin İçin Doğru Bordro mu?

Verilere bakarak, tüm bu değerli değerleme sayıları ve sahip oldukları müşteri miktarı ile Patriot Yazılımının en iyi bordro olduğunu düşünmek kolaydır..

vatansever yazılım bordro iyi Capterra inceleme var

(Kaynak: Capterra)

vatansever yazılım bordro iyi softwareadvice reivew vardır

(Kaynak: Yazılım Önerisi)

İnsanlar onlara bu kadar güveniyorsa, iyi olmalılar?

Söylemesi zor. Bazen, bir yazılım, programın gerçek kullanılabilirliği değil, arkasındaki pazarlama nedeniyle başarılı ve popülerdir..

Bazen, yazılım düpedüz hayal kırıklığı yaratabilir ve insanlar daha iyi bir şeyin farkında olmadığından hala popüler olabilir.

Peki Patriot Software’in bordro sisteminin küçük işletmeniz için iyi olup olmadığını nasıl anlarsınız??

İşte bunun için buradayız. Yazılımlarını test edeceğiz ve size sistemlerini nasıl kullanacağının ayrıntılı bir incelemesini sunacağız. Her şeyi sizinle paylaşacağız – iyi, kötü ve çirkin.

Temel olarak, bizden öğrenebilmeniz ve karşılaştığımız aynı sorunlardan kaçınabilmeniz için tüm riskleri alacağız ve tüm hataları yapacağız..

Daha fazla uzatmadan, incelemeye bakalım.

Patriot Yazılımı Hakkında Sevdiğimiz 9 Şey

1. Basit bir bordro sistemi!

Patriot Software ile bordro çalıştırmak olabildiğince basittir. Aslında, Patriot Software ile gelen her şeyin mümkün olduğunca basit ve basit olacak şekilde tasarlandığı anlaşılıyor.

Aslında diğer şirketlerin neden bu yaklaşımı daha sık almadığını merak ediyorum çünkü gerçekten, eğitime gerek kalmadan işleri hallediyor, bu da bence büyük bir zaman tasarrufu.

Bordroyu 3 kolay adımda çalıştırırsınız:

 1. Bordro girin
 2. Bordroyu onayla
 3. Bordro yazdır

Adım 1 – Bordro Gir

vatansever yazılım bordro bölümüne girin

Çalışan ayrıntılarınızı doğru şekilde ayarladığınız sürece, her şey burada bordro giriş ekranında görünecektir. Tüm yapmanız gereken sadece ilgili sayıları tuşlamak veya gerekirse düzeltmeler yapmaktır.

Herhangi bir düzeltme yapmanız gerekmiyorsa, devam edip ileri’yi tıklayabilirsiniz.

2. Adım – Bordroyu Onaylayın

vatansever yazılım bordro bölümü onaylamak

Bu adım temelde bordroyu çalıştırırken hata yapılmamasını sağlamak için yapılır. Aslında sayıları gözden geçirmek dışında hiçbir şey yapmanız ve onaylamadan önce her şeyin doğru olduğundan emin olmanız gerekmez..

Adım 3 – Bordro Yazdır

vatansever yazılım bordro yazdırmanızı sağlar

2. Adım tamamlandığında, Patriot Software otomatik olarak çalışanlarınızın hesaplarına maaş yatırır ve bunu kendiniz yapma zahmetinden kurtarır (yalnızca Tam Hizmet planıyla).

Bordro ile işiniz bitti!

2. Kolayca paystub yazdırın!

Bordro yapıldıktan sonra, çalışanlarınız için maaş bordrolarını kolayca yazdırabilirsiniz.

vatansever yazılım paystub yazdırmanıza olanak sağlar

Soldaki çubukta “Bordroları Yazdır” ı ve ardından istediğiniz koşuda “Yazdır” ı tıklamanız gerekir. Daha sonra, “Paystubs’u Şimdi İndir” düğmesini göreceğiniz “Çalışan Çalışan Bordro” ekranına yönlendirilirsiniz..

vatansever yazılım paystub indirmenize izin veriyor

Vurun ve çalışanlarınız için tüm sayfaların düzenli olarak ayrı ayrı sayfalarına ayrılmış bir PDF belgesi alırsınız, böylece kağıtları keserek sanat ve zanaat pratiği hakkında endişelenmenize gerek kalmadan baskıya basabilirsiniz..

pdf formatında vatansever yazılım bordro

Alternatif olarak, çalışanlarınızın Paystub’larının dijital bir kopyasını saklayabilmeleri için Çalışan Portalı’nda oturum açmasını sağlayabilirsiniz (neden dijital bir kopyaya sahip olduğunuzda kağıda yazdırır, amirit?) Veya kendileri yazdırırlar.

3. Çalışanları sisteme eklemek kolaydır!

Bir şeyleri yapmak için yazılımla savaşmanız gerektiğinde asla eğlenceli değildir. Denediğimiz bazı bordro programları, sisteme çalışan eklemek kadar basit bir şey yapmanıza izin vermeden önce çemberlerden atlamamızı gerektirdi; bu da çok sinir bozucu ve gereksiz bulduğumuz .

Patriot Software ile bu hiç sorun değil.

Tek yapmanız gereken kontrol paneline gidip “Çalışan Ekle” yi tıklamak.

Patriot Software bordrosu ile çalışan eklemek kolaydır

Ardından, çalışanınızın ayrıntılarını girmeniz gereken bir sayfaya yönlendirilirsiniz. Patriot Yazılımının olabildiğince basit olduğunu söylediğimde hatırlayın?

Burada da geçerlidir!

Tek yapmanız gereken boşlukları doldurmak. Bunu yapmak için roket bilimcisi olmanıza gerek yok!

vatansever yazılımı çalışan bilgileri eklemek kolaydır

Ayrıntıları doldururken yalnızca bir adım daha attığınızdan emin olun – yeni çalışanınıza Çalışan Portalı Kayıt E-postası göndermek için düğmeyi işaretleyin. Bu, daha sonra sizin için hayatı daha kolay hale getirecek, bu da 4 numaralı noktada ele alacağız.

vatansever yazılımı çalışan kayıt e-postası göndermenizi sağlar

Her şeyi doldurduktan sonra, alttaki büyük turuncu “Çalışan Ekle” düğmesine basın – ve işiniz bitti!

Neden hayattaki her şey bu kadar kolay olamaz?

4. Patriot Software’in bir Çalışan Portalı var!

3. noktadaki talimatlarımızı uyguladıysanız, çalışanlarınıza Patriot Çalışan Portalı’na kaydolmaları için bir e-posta gönderirdiniz.

Bunu yapmak hayatınızda olabilecek en iyi şeylerden biri olabilir.

Onları portala kaydolmaya davet ettiğinizde, kaydolmak için Patriot Software’den küçük bir e-posta alacaklar. Endişelenme, hepsi çok tehdit edici değil ve güvenli görünüyor, bu yüzden çalışanlarınız korkmayacak.

vatansever yazılım bordro çalışan portalı

Kayıt olduklarında, çalışanlarınız kendi adlarını ve şifrelerini özelleştirebilirler. Ayrıca, kolaylık olması açısından sistemi tercih ettikleri bir e-posta adresini kullanacak şekilde güncelleyebilecekler.

Çalışan Portalı temel olarak kullanıcıya tüm verilerine erişim sağlar. Kendi ödeme bilgilerini, vergi stopaj verilerini ve hatta kendi zaman çizelgelerini kontrol edebilirler.

Ayrıca, kendi ödeme koçanlarını yazdırabilir veya dijital olarak saklayabilirler, bu da sizin için yazdırma sorununu ortadan kaldırır. Dürüst olmak gerekirse, şahsen çalışanların sadece ödeme taslaklarını dijital olarak saklamasını istiyorum. Online olarak istediğiniz zaman maaşınıza erişebildiğinizde neden kağıt için değerli ağaçları kesmelisiniz??

Esasen, Çalışan Portalı zamandan tasarruf ederek ve veri alımını her iki taraf için de daha kolay hale getirerek hem siz hem de çalışanınız için hayatı kolaylaştırır. Çalışan, işletme sahibinin zamanında rahatsız etmek zorunda kalmadan kendi verilerine erişebilir.

5. Bir hata mı yaptınız? O çeki geçersiz kıl!

Hepimiz insanız ve insanlar hata yapar.

Bordro yazılımı söz konusu olduğunda, bu hataları bazen düzeltmek zor olabilir. Bazı programlar bu hataları düzeltmenize bile izin vermez – bunun yapıp yapamayacağını görmek için destek yazmanız gerekir.

Neyse ki, Patriot Software ile bordro hatalarını düzeltmeyi çok uygun bulduk.

Tek yapmanız gereken “Bordro” sekmesi altındaki “Boşluk Kontrolleri” ne gitmek. Burada geçersiz kılınabilecek bir kontrol listesi göreceksiniz.

vatansever yazılım bordro geçersiz kılar

Yanlış kontrolü seçmeniz ve ardından büyük turuncu “Geçersiz Kontrolleri” düğmesine basmanız gerekir (UI ekibine destek verir, önemli düğmelerin normal mavinin aksine turuncu hale getirilmesi deha bir harekettir).

Bu geçersiz çek için bir daha bordro çalıştırdığınızdan emin olun yoksa fakir çalışanınıza ödeme yapılmaz!

Not

Maaşlar zaten çalışan hesaplarına gönderilmişse, artık bu çekleri geçersiz kılamazsınız!

6. Tatil zamanını yönet!

Çalışanlarınız bir yıl içinde bir dizi ücretli izin (devletten eyalete değişme hakkı olan tatil günlerinin miktarı) hakkına sahiptir, ancak tahsis edilen tüm ücretli sürelerini tükettikten sonra tatile ihtiyaçları varsa izin günlerinde, bordro sisteminizin bordrolarında ayarlamalar yapılabileceğini bilmesi gerekir.

Bazı bordro yazılımları bunu dikkate almaz ve bordro çalışmasında hatalara neden olabilir.

“Bordro” sekmesine gidin, “Kapanma Zamanını Yönet” i tıklayın, çalışanınızın kullanılabilir tüm tatil saatlerini bir bakışta görebileceğiniz sayfaya yönlendirileceksiniz.

vatansever yazılım bordro zaman kapalı yönetmek sağlar

Şimdi tek yapmanız gereken, çalışan adının yanındaki kutuyu işaretlemek ve “Seçili Çalışanlar için Tatil Saatlerini Düzenle” yi tıklamaktır.

Geriye sadece boşlukları doldurmak kaldı. Bundan daha basit olamaz.

vatansever yazılım bordro tatil saatlerini yönetmenizi sağlar

İşiniz bittiğinde, “Kaydet” e basın (bir kez daha, önemli düğmeler parlak turuncu renkle vurgulanır) ve Patriot Software, bordroyu çalıştırdığınızda sizin için gerekli tüm hesaplamaları yapar..

Basit, hızlı ve kullanışlı!

7. Müthiş katılım yönetimi!

Katılım yönetimi genellikle İK bir şeydir, ancak Patriot Software’in bu özelliği sistemlerine bir eklenti hizmeti olarak dahil etmeye karar vermesinden memnuniyet duyuyoruz..

Bu harika çünkü başka bir zaman yönetimi yazılımına geçmeye gerek kalmadan ihtiyaç duyduğumuz her şeyi tek bir uygulamadan alabiliriz, ki bu çok fazla çaba sarf etmez, ancak can sıkıcı olabilir.

Her zamanki gibi “Bordro” sekmesine gidin ve “Zaman Kartlarını Yönet” e tıklayın.

vatansever yazılım bordro katılım yönetmenize olanak sağlar

Patriot Software’de yaptığınız her şeyde olduğu gibi, herkesin çalışma saatlerini tek bir ekranda bir bakışta görebilirsiniz. Çalışanlarınız için istediğiniz saatleri ayırın, ardından “Zaman Kartını Kaydet” i tıklayın.

Program tüm çalışanlarınızı otomatik olarak güncelleyeceği ve daha sonra Çalışan Portalı aracılığıyla kendi zaman kartlarını kontrol edebilecekleri için çalışanlarınızı kendiniz bile bilgilendirmeniz gerekmeyecek..

8. Kapsamlı muhasebe özellikleri!

Orada çok sayıda bordro yazılımı sağlayıcısı var, ancak Patriot Software muhasebe yetenekleri ile kalabalığın arasından sıyrılmak için bir yol bulmuş gibi görünüyor.

Denediğimiz tüm bordro sağlayıcılarından muhasebe hizmetleri sunan tek kişi onlar ve bunu gayet iyi yapıyorlar!

Muhasebeye girdiğinizde, önce tüm şirket bilgilerinizi, müşterilerinizi, satıcılarınızı, ürünlerinizi, hizmetlerinizi vb. Girmeniz gerekir. Bu, programa ne tür bir iş yaptığınızı söyleyecek ve böylece alanları otomatik olarak oluşturabilir. doldurmak gerekiyor. Her şey çok basit. Ekrandaki talimatları izleyin ve yanlış gitmenin bir yolu yoktur..

Her şeyi girdikten sonra, hayat çok kolaylaşıyor.

Tüm ayrıntılarınızı zaten içeren önceden ayarlanmış bir şablonla müşterileriniz için teklifler, tahminler ve faturalar oluşturabileceksiniz. Ürünleriniz veya hizmetleriniz açılır menüde bulunur ve bir öğe seçtiğinizde, fiyat otomatik olarak fiyat teklifine veya faturaya eklenir.

İndirimler oluşturma seçeneğiniz bile var!

vatansever yazılım bordro indirim oluşturmanıza olanak sağlar

Şimdi, satıcı görevlerini gözden geçirirseniz, satıcılarınızın ödemelerini kolayca oluşturabileceğinizi, faturaları ödeyebileceğinizi ve çekleri yazdırabileceğinizi göreceksiniz. Ayrıca, hesap tutma ve hesaba yapılan para çekme ve para yatırma işlemlerini de girerek, muhasebe işlemleri için bir üçüncü taraf programına güvenme gereğini tamamen ortadan kaldırabilirsiniz..

vatansever yazılım bordro defter tutma işlevleri vardır

Bu açıdan, Vatansever Yazılımı gerçekten arıların dizleri.

Not

Patriot Software’in muhasebe özelliği bordro sisteminden ayrı ücretli bir hizmettir.

9. Patriot Software raporlarda size duş veriyor!

Raporlarda yaşayan tür sizseniz, Patriot Yazılımının sizin algılamanız için her türlü raporu üretebildiğini bilmek sizi mutlu edecektir.!

Bir bordro yazılımı sağlayıcısında gördüğüm en uzun rapor seçenekleri listesinden birine sahipler. Sadece kontrol paneline gidin, raporlara ve BAM’a basın!

vatansever yazılım bordro tonlarca rapor var

Kalbinizin içeriğine kadar çok rapor indirebilirsiniz!

Patriot Yazılım Hakkında Sevmediğimiz 4 Şey

Patriot Software’in kendileri için çok iyi şeyleri var, ancak bu onların herhangi bir kusuru olmadığı anlamına gelmez. İşte daha iyisini yapabileceklerini düşündüğümüz birkaç şey:.

1. Çalışanları toplu olarak ekleyemiyorum

10 yaşın altındaki küçük işletmeler için bu hiç sorun olmamalı. Peki ya küçük işletmenizin 20, 30 kişi varsa? Çalışanları tek tek eklemek çok zaman alabilir ve gerçekten sıkıcı olabilir.

Belki bunu toplu olarak yapmanın bir yolu var ama kesin olarak anlayamadım.

Bu konuda destek isteyebilirim … ama bir sonraki noktada buna değineceğiz..

2. Destek yavaş

Patriot Software’in desteğine canlı sohbet, telefon görüşmesi veya e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz. Ancak, destek saatlerinin dışında çalıştığım için (canlı destek yalnızca 08: 00-28: 00, Pazartesi – Cuma, Doğu Saati arasındadır) Destek için e-posta göndermekten başka seçeneğim yoktu, bu hiç de önemli değil.

vatansever yazılım destek ekibi

Sorun ţu ki, bana geri dönmeleri 4 gün sürdü. Evet yardımcı oldular, ancak bekleme süresi çok korkunçtu.

3. Sıkıcı tarafta biraz

Şimdi sadece nitpicky oluyorum.

Patriot Software tamamen çalışıyor ve güzel çalışıyor. Sadece boomer tasarımcısının zihniyetinden gelen bir şey gibi sıkıcı görünüyor ve hissediyor.

Her şey güvende, güvenli ve mavi hissediyor… 90’lı yıllardaki bir banka gibi.

Eminim bazı insanlara yakışır, sadece tasarımlarıyla biraz daha fazla risk alabileceklerini düşünüyorum.

4. Vatansever Yazılım yavaş hissediyor

Bu tartışmasız Patriot Yazılımı ile ilgili en büyük sorunum.

Çevrimiçi yazılım hizmetleri söz konusu olduğunda, hızlı olmanız gerekir.

O kadar hızlı olmak istersiniz ki müşteri çevrimdışı bir hizmet kullanıyormuş gibi hisseder, çünkü hızı fark ederlerse, doğal hissetmek için çok yavaş gittiğiniz anlamına gelir.

Patriot Yazılımını kullanarak kesinlikle hızı hissettim. Aslında bunu birkaç kez hissettim. Ancak, yavaşlamanın bağlantımdan kaynaklanabileceğini söylemenin adil olduğunu düşünüyorum, bu nedenle sonuçlarınız değişebilir.

Patriot Yazılımının Planı & Fiyatlandırma: Genel Bakış

Patriot Software fiyatlandırmasını 2 seviyeye indirdi – Temel Bordro ve Tam Hizmet Bordro.

BasicFull Hizmeti
Fiyat / aylık * $ 10 $ 30
Doğrudan Para Yatırma Evet
Çalışan Portalı Evet
Vergi DosyalamaManuelOtomatik

* Çalışan başına ek 4 $.

Bunun da ötesinde, eklenti hizmetlerini seçerseniz ekstra ücret ödemeniz gerekir:

zaman & katılım

 • Kolay & Güvenli Erişim
 • Zaman Kartı Özelliği
 • Doğru Raporlama
 • Zaman Aşımı Takibi
 • Fiyatı – 5 $ / aylık

İK Yazılımı

 • Çalışan Bilgi Takibi
 • İK Yönetimi & Raporlama
 • Fiyat – $ 4 / aylık

Karar: Vatansever Yazılımına Gitmeli misiniz??

Patriot Software şüphesiz en iyi çevrimiçi bordro sağlayıcılarından biridir. Yapmayı vaat ettiği şeyi yapar ve iyi yapar.

Sadece kişisel olarak geliştirebilmelerini dilediğim birkaç şey var.

Örneğin, çalışanları toplu olarak ekleyememe durumlarını ele alalım. Bu, işletme sahibinin akıl sağlığı için kolayca yapılması gereken oldukça basit bir şeydir. Belki yapılabilir, ancak anlayamıyorum ve canlı sohbet şu anda çevrimdışı olduğundan ve e-posta desteğinin geri dönmesi çok uzun sürdüğü için destekle kontrol etmekten gerçekten rahatsız edilemiyorum.

Patriot Software zaman zaman biraz tepkisiz hissedebilir, ancak bu benim bağlantımdan kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca biraz sıkıcı ve yumuşak görünüyor – ama çok iyi yapması gerekeni yapıyor.

Fiyatlandırma oldukça pahalı olabilir. Temel Bordro uygun fiyatlı, ancak kesmiyor. Manuel olarak para yatırmak ve vergileri kendiniz dosyalamak zorundaysanız, program buna değmez gibi hissetmez, bu nedenle Tam Hizmet, ayda en az 30 $ maliyete sahip olan yoldur.

Zamanında Atın & Katılım ve İK Yazılım eklentileri ve maliyet, çalışan başına fiyat göz önünde bulundurulmadan bile ayda 39 dolara yükseliyor!

Ancak tüm bunları söyledikten sonra, Patriot Software gerçekten mevcut en güvenilir çevrimiçi bordro yazılımı sağlayıcılarından biridir.

Sizi dolaştırmak için gerçekten yararlı olan yeni bir videoya sahipler. Sıkışırsanız, her adımda yardım düğmeleri vardır. Bunu kullanmak için roket bilimcisi olmanıza gerek yok, sadece ekrandaki talimatları nasıl takip edeceğinizi bilmeniz gerekiyor.

Aslına bakarsanız, Patriot Yazılımını kullanmayı bu kadar kolay bulduğumuzu düşünüyorum çünkü yapmanız gereken tek şey ekran talimatlarını takip etmek. Bundan daha basit olamaz. O kadar kolay ki büyükannemin onu nasıl kullanacağını öğrenebileceğinden eminim…

Patriot Software, mevcut en iyi çevrimiçi bordro SaaS’larından biri, ancak kusurları var. Kusurları ve fiyatları sizi rahatsız etmiyorsa, fantastik bordro sisteminden çok memnun kalacaksınız.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me