Qbittorrent Anonim Olarak Nasıl Kullanılır (Görünmez torrent yüklemeleri için)

QBittorrent Anonim Olarak Nasıl Kullanılır

QBittorrent, mevcut en iyi açık kaynaklı torrent istemcilerinden biridir. Son derece popüler ve son derece işlevsel ama hafif (neredeyse hiç sistem kaynağı kullanmıyor). Size QBittorrent’i anonim olarak nasıl kullanacağınızı göstereceğiz, böylece torrentleri özel olarak indirebilirsiniz.


Tüm büyük torrent istemcileri gibi, QBittorrent de bittorrent protokolünde yerleşik güvenlik risklerine karşı savunmasızdır:
İndirmeleriniz herkes tarafından görülebilir ve şifrelenmemiş

Bu, tüm indirme geçmişinizin yalnızca ISS’niz tarafından değil, aynı zamanda 3. taraf torrent izleme şirketleri tarafından da izlenebileceği anlamına gelir.

Bu makale size adım adım öğretecek:

QBittorrent kullanarak torrent indirmelerinizi tamamen anonimleştirmenin en iyi ve en kolay yolu. (UTorrent, Vuze ve Deluge için de rehberlerimiz var).

Neden isimsiz torrent istemelisin?

Bittorrent, büyük dosyaları hızlı bir şekilde dağıtmanın inanılmaz derecede verimli bir yoludur, ancak bunları takmazsanız tüm indirme geçmişinizi kolayca açığa çıkarabilecek devasa yerleşik gizlilik sızıntılarına sahiptir..

İki birincil güvenlik açığı bulunmaktadır:

 1. IP adresiniz her sürüde herkes tarafından görülebilir
 2. İndirilenler şifrelenmez (İSS’niz torrent indirmelerinizi görebilir / kaydedebilir / azaltabilir)

Bu sızıntılara birer birer bakalım…

Sızıntı # 1: IP Adresi herkes tarafından görülebilir

Bu, selleri indirirken en tehlikeli sızıntı ve gizliliğiniz için en büyük tehdittir.

Eşlerin birbirlerine bağlanabilmesi için izleyici, söz konusu torrentin tohumlama / indirme işleminin tüm IP adreslerinin bir listesini sağlar. Torrent IP adresinizi gizlemek için adımlar atmazsanız, gerçek, izlenebilir IP’niz herkes tarafından görülebilir.

Sizinle torrent paylaşan herkesin IP’lerini görüntülemek ne kadar kolay:

Torrent eşleri için IP sızıntısı

Bir Linux torrent paylaşan akranlar. (IP gizlilik için kısmen bulanık)

Yalnızca bağlı tüm eşlerin tam IP adresini görmekle kalmaz, aynı zamanda hangi bağlantı noktalarını # kullandıklarını, torrent istemcisini ve zaten indirdikleri dosyanın ne kadarını da görebilirsiniz..

Daha korkutucu olsa da, çok sayıda torrent sürüsünden IP verilerini izleyen ve hasat eden düzinelerce şirket ve kuruluş var. Hatta bazıları IP adresinize hangi torrent etkinliğini izlediklerini bile gösterecek.

Neyse ki ‘Gerçek’ IP adresinizi torrent sürülerinde gizleyebilir ve yerini izlenebilir olmayan geçici bir IP ile değiştirebilirsiniz..
Bu, günlüğe kaydetmeyen (ve torrent dostu) bir VPN hizmetiyle kolayca gerçekleştirilir.

Bunu tam olarak nasıl yapılacağını bu kılavuzda daha sonra göstereceğiz. Okumaya devam etmek…

Sızıntı # 2: İnternet sağlayıcınız (İSS) indirmenizi görebilir & web geçmişi

Varsayılan olarak, bittorrent verileri düz metin olarak aktarılır (şifrelenmemiş). Bu, ISS’nizin şunları yapabileceği anlamına gelir:

 • Torrent web sitelerini ziyaret ettiğinizi görün
 • Hangi dosyaları indirdiğinize / paylaştığınıza bakın
 • Kısma (Yavaşlama) veya torrent bant genişliğinizi engelleme.

Çözüm: Torrent Şifreleme kullanarak, ISS’nizin torrent indirmelerinizi izlemesini veya yavaşlatmasını önleyebilirsiniz. Aslında, güçlü VPN Şifrelemesi kullanıyorsanız, ISS’nizin çevrimiçi olarak ne yaptığınızı veya hangi dosyaları indirdiğinizi bilmeyecektir..

Daha sonra kılavuzda QBittorrent ile bir VPN’in nasıl kullanılacağını göstereceğiz. Ayrıca, QBittorrent’in torrent indirmelerinizi şifrelemek için ücretsiz bir yöntem olan yerleşik şifrelemesini de kullanabilirsiniz, ancak sağladığı koruma bir VPN’den alacağınız kadar güçlü veya kapsamlı değildir..

Anonim Qbittorrent Yüklemeleri için 2 Araç

Torrent etkinliğinizi QBittorrent’i etkili bir şekilde gizlemek için kullanabileceğiniz iki araç vardır. Bunlar:

 1. Günlük tutmayan Sanal Özel Ağ hizmeti
 2. Günlük tutmayan SOCKS proxy’si

Her teknolojinin kendine özgü avantajları vardır ve birlikte kullanıldığında daha da güçlüdürler. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz:

 • Tamamen anonim torrentlere 3 adım
 • Proxy veya VPN (Hangisi özel torrentler için en iyisidir?)

Ardından, her iki yöntemi de Qbittorrent ile (ayrı veya birlikte) kullandığınızı göstereceğiz. Ayrıca torrentleri indirmek için favori VPN’lerimizi de göstereceğiz.

Daha da iyisi, torrentle uyumlu birkaç VPN aslında SOCKS Proxy hizmetini ekstra bir ücret ödemeden içerir, böylece 2 farklı hizmet için ödeme yapmadan her iki dünyanın da en iyisini elde edebilirsiniz..

Ücretsiz seçenekler var mı?
Kısa cevap VPN’ler için HAYIR ve proxy’ler için ‘Evet, ama …’ dir. İşte anlaşma…

Bazı ücretsiz VPN’ler var, hatta ücretsiz ve günlüğe kaydetmeyen olduğunu iddia eden 1 tane var, ama işte yakalama. Bu ücretsiz VPN’lerin tümü, ağlarındaki torrentleri özellikle engeller. Yalnızca ücretli bir plana geçtiğinizde torrentlere izin verir. Daha fazla bilgi için ücretsiz torrent VPN’lerini kullanma kılavuzumuzu okuyun.

Proxy hizmetleri gittikçe, kesinlikle internette bazı ücretsiz SOCKS proxy’leri bulabilirsiniz ve bunlar aslında bu kılavuzun ilerleyen kısımlarındaki talimatları kullanarak Qbittorrent ile kullanılabilir.

Ücretsiz vekillerin bazı sınırlamaları olacaktır:

 1. Neredeyse% 100’ü günlük tutuyor (bu, indirmelerinizin anonim olmadığı anlamına gelir)
 2. ‘Şeffaf’ proxy’lere dikkat edin (bu, gerçek IP adresinizin proxy sunucusu tarafından aktarıldığı ve hala görünür olduğu anlamına gelir)
 3. Yavaş Hızlar / Güvenilmez (Çoğu ücretsiz proxy sunucusu kalabalıktır, yani hızlar yavaşlar. Ayrıca, sunucular sık ​​sık düşer ve% 50’nin altında çalışma süresi nadir değildir..
 4. Torrentler Engellendi – Ve son olarak, birçok ücretsiz proxy sunucusunun yaygın olarak kullanılan torrent portlarını aktif olarak engellediğini öğrenmek sizi şaşırtmamalıdır..

Qbittorrent ile bir VPN nasıl kullanılır?

Qbittorrent ile bir VPN kullanmak, torrentlerinizi hızlı bir şekilde anonimleştirmenin en kolay yoludur. Bir VPN’ye kaydolmak, indirmek ve bir VPN’ye bağlanmak 5 dakikadan az sürer. Her zaman günlük tutmayan torrent dostu bir VPN kullanmanızı öneririz.

VPN, web tarayıcınız ve Qbittorrent yazılımı dahil olmak üzere bilgisayarınıza / bilgisayarınızdan aktarılan verilerin% 100’ünü şifreler. Web siteleri ve torrent eşleri gerçek IP adresinizi bilmeyecek, VPN sunucusu tarafından size atanan geçici IP adresini göreceklerdir.

Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Adım # 1: Günlüğe kaydedilmeyen bir VPN hizmetine kaydolun
Yaklaşık 10 farklı seçenek var. Daha iyi bir değer bulmak zor olurdu Özel İnternet Erişimi (2015’in en iyi torrent VPN’imizi seçti)

Adım # 2: Bir VPN Sunucusunu İndirin, Yükleyin ve Bağlayın
Kurulum 1 dakikadan az sürer. Bir sunucuya bağlanmak için (PIA kullanarak) tepsi simgesine sağ tıklayın ve bir sunucu konumu seçin. ABD dışı bir konum seçmenizi öneririz (Hollanda iyi çalışıyor).

PIA tepsi simgesi

PIA Tepsi Simgesi (yeşil noktalı işaretli)

PIA VPN Sunucuları

PIA Sunucu Listesi (erişmek için sağ tıklayın)

3. Adım: IP adresinizin değiştiğini doğrulayın
Ek bir güvenlik önlemi olarak, Qbittorrent’i başlatmadan önce IP adresinizin değiştiğini doğrulamak için IPleak.net gibi ücretsiz bir araç kullanabilirsiniz. Bir Hollanda VPN sunucusuna bağlandıktan sonra ekran görüntüsü:

Resim

Evet, cidden bu kadar kolay. Tüm torrent etkinlikleri artık yeni IP adresiniz üzerinden yönlendirilecek.

Adım # 4: QBittorrent’i açın ve torrentleri indirin
Tarayıcınızın IP adresini doğruladıktan sonra, Qbittorrent’i güvenle açabilir ve torrent kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu kılavuzun ilerleyen bölümlerinde torrent yazılımınızın IP adresini nasıl kontrol edeceğinizi göstereceğiz (her ihtimale karşı). Bu kılavuzu da okuyabilirsiniz.

QBittorrent ile Proxy nasıl kullanılır

Bu bölümde, bir proxy, özellikle torrent dostu bir SOCKS proxy’si kullanarak torrent IP adresinizi QBittorrent’te nasıl gizleyeceğinizi öğreteceğiz. (SOCKS ile torrent proxy’leri arasındaki fark hakkında daha fazla bilgi edinin).

Qbittorrent ile Proxy kullanmanın VPN’ye göre birkaç avantajı vardır:

 • Proxy hızları genellikle bir VPN’den biraz daha hızlıdır (şifreleme yok)
 • Torrent IP adresiniz web tarayıcı IP’nizden farklı olacaktır (proxy yalnızca torrentler için kullanılır)

SADECE bir proxy kullanmanın dezavantajı, torrent trafiğinizin şifrelenmemesidir. Bu sizi ISS’niz tarafından kısıtlamaya açabilir. QBittorrent’in yerleşik şifreleme seçeneğini kullanabilirsiniz (bu kılavuzun ilerleyen bölümlerinde), ancak bu seçenek kullanılabilir eş sayınızı azaltacaktır.

Bu nedenle, her iki dünyanın da en iyileri ve GÜÇLÜ şifreleme için bir proxy + VPN birlikte kullanmanızı öneririz.
Bunu yapmak için, bu proxy kurulum kılavuzunu takip edin, ardından Qbittorrent’i açmadan önce bir VPN’ye bağlanın. Daha sonra daha fazlası.

QBittorrent Proxy Kurulumu Adım # 1: Günlüğe kaydedilmeyen bir proxy hizmeti seçin

QBittorrent’in proxy ayarlarını yapılandırmak için torrent dostu bir proxy hizmetine ihtiyacınız olacak. Burada en iyi önerilerimiz (3’ten 2’si her şey dahil bir fiyata VPN + Proxy hizmetini içerir. Bu, özellikle bir VPN ve proxy’yi aynı anda kullanmayı planlıyorsanız en iyi fırsattır).

İşte en iyi seçeneklerimiz:

 1. Özel İnternet Erişimi – Her planda VPN + Proxy hizmeti, yüksek hız ve yılın en iyi torrent VPN’i seçildi. Aylık 3,33 ABD dolarından başlayan fiyatlarla, rakipsiz bir değer.
 2. Beni sakla – Her planda VPN + Proxy hizmeti. 30’dan fazla SOCKS proxy sunucusu konumu. Kütük yok, torrent dostu. Dezavantajı, Özel İnternet Erişimi fiyatının üç katına
 3. Torguard – VPN + Proxy hizmeti ayrı olarak satılır. Torrent proxy hizmetleri en iyisidir ve 5 ülke konumuna ve bir proxy otomatik yükleyiciye sahiptir (bu nedenle ayarları manuel olarak yapılandırmanız gerekmez). Otomatik yükleme seçeneği yalnızca uTorrent, Deluge ve Vuze için çalışır.

Hangisini seçeceğinizden emin değilseniz: sadece Özel İnternet Erişimi ile gidin. Bu en iyi anlaşma, yüksek hızlara sahip ve kullanıcıların% 95’inin ihtiyaçlarını karşılayacak.

Ayrıca, Torguard ile Özel İnternet Erişimi karşılaştırmasını da kontrol edebilirsiniz..

Tamam, şimdi kendinizi kullanmak için bir proxy’niz olduğuna göre, adım adım kurulum talimatlarına geçelim:

Adım # 2: QBittorrent Proxy Seçeneklerini Açın

QBittorrent’deki proxy ayarlarına erişmek için şu adrese gitmeniz gerekir: Araçlar > Seçenekler > Bağlantı (sekme)
Seçenekler menüsüne basarak da açabilirsiniz. ‘Alt + O’

Seçenek menüsünün sol tarafındaki ‘Bağlantı’ simgesini tıkladığınızda, şunu görürsünüz:

QBittorrent bağlantı ayarları

Araçlar > Seçenekler > Bağ

Ayarlarınız şu anda tam olarak böyle görünmüyorsa endişelenmeyin. Ayarları yine de değiştireceğiz. Değiştireceğimiz bölümler yeşil bir nokta ile işaretlenmiştir.

Sol taraftaki ‘Bağlantı’ sekmesi de işaretlenmiştir, bu nedenle bu menüye nasıl erişeceğinizi biliyorsunuz.

Bölümleri tek tek inceleyeceğiz…

Adım # 3: Dinleme Bağlantı Noktası

Bu, Qbittorrent’in yeni eş bağlantılarını dinlemek için kullanacağı bağlantı noktası #. UPnP veya NAT bağlantı noktası eşlemesini etkinleştirmezseniz, iyi eş bağlantıları elde etmek için yönlendiricinizde bağlantı noktası yönlendirmeyi manuel olarak ayarlamanız gerekir..

Bağlantı noktası iletme bu makalenin kapsamı dışındadır (ve eşek için gerçek bir acı olabilir), bu nedenle çoğu kullanıcı önerilen kurulumumuzu kullanmalıdır:

 • Gelen bağlantılar için bağlantı noktası #: İstediğinizi seçin veya rastgele bir bağlantı noktası seçmek için rastgele vurun
 • UPnp / NAT PMP kullanın: Bu kutuyu işaretleyin. Seçilen bağlantı noktasını yönlendiricinizden otomatik olarak iletir
 • Her başlangıçta farklı bir bağlantı noktası kullanın: İsteğe bağlı. Her şey yolunda gitmediği sürece bunu etkinleştirmenizi öneririz.

İdeal ayarlar şöyle görünür:

Qbittorrent dinleme bağlantı noktası

Dinleme bağlantı noktası ayarları (rastgele bağlantı noktası)

Adım # 4: Proxy Ayarları

Tam olarak kullandığınız proxy ayarları, seçtiğiniz proxy hizmetine göre değişir. Bu kılavuz aşağıdakiler için ideal kurulumu gösterecektir: Özel İnternet Erişimi ve Torguard.

Farklı bir proxy hizmeti seçerseniz, doğru ayarlar için belgelerine / destek ekibine başvurun. Değişecek ayarlar:

 • Host: Proxy sunucusunun adresi
 • Liman: Proxy hizmetinizin kullandığı bağlantı noktası #
 • Kimlik doğrulama: Proxy hizmetiniz erişmek için bir oturum açma adı / şifre gerektiriyorsa bunu etkinleştirin (çoğu kullanıcı)
 • Kullanıcı adı Şifre: Bunlar proxy sağlayıcınız tarafından sağlanan giriş bilgileridir.

Ardından, Özel İnternet Erişimi ve Torguard için tam proxy kurulum kılavuzları…

QBittorrent Proxy Ayarları (Özel İnternet Erişimi)

Özel İnternet Erişimi abonelere Hollanda’da bulunan yüksek hızlı proxy sunucularına tam erişim sağlar. Bununla birlikte, ilave bir adım daha gereklidir. Proxy için ayrı bir kullanıcı adı / şifre kombinasyonu oluşturmalısınız.

Proxy girişinizi / şifrenizi almak için
PIA’ya kaydolduktan sonra, web sitelerinde kontrol panelinize giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağı doğru kaydırın ve şöyle görünen bir bölüm göreceksiniz:

PIA Proxy giriş ayrıntıları

Hesap panelinizde proxy girişinizi / şifrenizi oluşturun


Giriş bilgilerinizi almak için ‘Kullanıcı Adını / Şifreyi Yeniden Oluştur’ düğmesini tıklamanız yeterlidir. Onları biraz sonra kullanacağız, bu yüzden kolay kopyalama + yapıştırma için pencereyi açık bırakın.

QBittorrent Ayarları:
Ayarlarınızı aşağıdakilerle tam olarak eşleşecek şekilde değiştirin:

 • Tür: SOCKS5
 • Host: proxy-nl.privateinternetaccess.com
 • Liman: 1080

Tam ayarlar aşağıdaki görüntü gibi görünecektir. Gösterilenle aynı kutuları işaretlediğinizden emin olun.

Doğru alanlara kullanıcı adınızı / şifrenizi girin.

PIA Proxy Ayarları (QBittorrent)

PIA Proxy Ayarları

Hepsi bu, proxy’niz ayarlandı. Ayarların etkili olması için Qbittorrent’i yeniden başlattığınızdan emin olun.
Proxy’nin düzgün çalıştığını doğrulamak için şunu okuyun: Torrent IP’nizi kontrol etme

QBittorrent Proxy Ayarları (Torguard)

Torguard abonesiyseniz doğru proxy ayarları aşağıda verilmiştir.

Tür: SOCKS5
Host: proxy.torguard.org
Liman: 1080/1085/1090 (bunlardan herhangi birini kullanabilirsiniz. 1080 çalışmıyorsa, başka bir tane deneyin. Bazı ISS’ler 1080’ü engeller.
Kullanıcı adı: Hesap panelinizde torguard tarafından sağlandı
Parola: Torguard tarafından sağlandı

tüm ayarlar şu şekilde görünmelidir:

Torguard proxy ayarları (Qbittorrent)

Proxy ayarlarını torguard

İşte bu, kurulumunuz tamamlandı. QBittorrent’i yeniden başlattığınızdan emin olun ve ardından her şeyin doğru çalıştığından emin olmak için Torrent IP’nizi (kılavuz) kontrol edin.

QBittorrent Şifreleme Ayarları

QBittorrent, trafik şekillendirmesini önlemenize yardımcı olabilecek RC4 şifrelemesi için yerleşik bir desteğe sahiptir (internet sağlayıcısı torrentlerinizi yavaşlatır). Bu şifreleme yönteminin dezavantajı, mevcut hızlarınızı önemli ölçüde azaltacak ve bu da az sayıda ekici ile torrent indirmeyi zorlaştıracak.

Bu nedenle, daha güçlü şifreleme ve% 100 eş kullanılabilirliği elde etmek için bir VPN (proxy ile veya proxy olmadan) kullanmanızı öneririz. Torrent şifreleme kılavuzumuz nedenini açıklayacaktır.

İSS’niz torrentlerinizi engelliyor / kısıtlıyorsa ve QBittorrent’in yerleşik şifrelemesini denemek istiyorsanız, işte uygun ayarlar … (Bu menüye erişmek için Seçenekler menüsündeki ‘Bittorrent’ sekmesine gidin (Araçlar > Seçenekler > bittorrent).

Şifreleme modu # 1 (isteğe bağlı mod)

Bu mod, kullanılabilir olduğunda şifreli bağlantılar kullanır ancak şifrelenmemiş eşlere yine de bağlanır. % 100 akran kullanılabilirliğine sahip olacaksınız, ancak çok kısıtlama koruması sağlamayacak.

İsteğe Bağlı Şifreleme

İsteğe bağlı şifreleme modu (varsa kullanın)

Şifreleme Modu # 2: Şifreleme Gerekli

Bu mod yalnızca şifrelenmiş eşlere bağlanır. Torrent etkinliğinizin% 100’ü şifrelenecek, ancak mevcut eşlerin% küçük bir kısmına erişebileceksiniz (çünkü çoğu insan şifrelemeyi etkinleştirmiyor).

Şifreleme Gerekli

QBittorrent Şifrelemesi (Gerekli Mod)

VPN Kullanma & Proxy Eşzamanlı

Bu yöntem size her iki dünyanın da en iyisini verecektir:

 • Web tarayıcınız ve QBittorrent için ayrı bir IP adresi
 • tarayıcı & torrent IP’nin her ikisi de ‘gerçek’ IP adresinizden farklı olacaktır
 • Web taramanız şifrelenecek (ISS torrent sitelerini ziyaret ettiğinizi veya torrent indirdiğinizi bilmeyecek).

Özel İnternet Erişimi gibi bir VPN hizmetine abone olursanız, her biri için ayrı ödeme yapmak zorunda kalmadan VPN + Proxy hizmetini alabilirsiniz. Bununla birlikte, maksimum koruma için bir şirketi VPN hizmeti için diğerini proxy hizmeti için kullanmak en uygun yöntemdir (bu nedenle hiçbir şirket tam resmi bilmez).

NOT: Bir VPN + Proxy’nin birlikte kullanılması gerekli değildir. Kullanıcıların% 90’ından fazlası sadece birini veya diğerini kullanacak ve mükemmel bir şekilde güvende olacak, ancak temkinli türseniz, bu size en iyi güvenliği sağlayacaktır..

Her ikisini aynı anda kullanmak için 2 basit adımı izlediğinizden emin olun:

 1. Qbittorrent’i açmadan önce VPN’ye bağlanın. (Qbittitorrent proxy sunucusuna zaten bağlıyken bağlanırsanız, IP adresiniz değiştiği için proxy hatasına neden olursunuz).
 2. Qbittorrent’i açın – VPN bağlantısı kurulduktan sonra, artık Qbittorrent’i açabilirsiniz ve her şey düzgün çalışmalıdır.

Bu kurulum altında, web tarayıcı IP’niz VPN IP adresiniz olacak ve torrent IP’niz proxy IP adresiniz olacak.

Sonuç ve ek kaynaklar

Bu kılavuzu okuduğunuz için teşekkür ederiz. Adım adım izlediyseniz, torrentleriniz tamamen anonimleştirilmeli ve ‘gerçek’ IP adresiniz artık diğer torrent eşleri tarafından görülmeyecek.

Hala VPN’ler, anonim torrent, şifreleme vb. Hakkında daha fazla bilgi arıyorsanız, aşağıdaki diğer makalelere göz atın:

Kılavuzlar

UTorrent Anonim Olarak Nasıl Kullanılır
Vuze Anonim Olarak Nasıl Kullanılır
Bitcoin ile bir VPN nasıl satın alınır
Torrent IP’nizi kontrol etme
Torrent Şifreleme Kılavuzu

Yorumlar / Karşılaştırmalar

Özel İnternet Erişimi İncelemesi
IPVanish İncelemesi
Torguard İncelemesi
Özel İnternet Erişimi ve IPVanish
Özel İnternet Erişimi ve Torguard

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map