Makaleye girmeden önce, teknik makalelerin ilgili tüm jargon ve tekniklerle nasıl oldukça kafa karıştırıcı (ve belki biraz sıkıcı) olabileceğini anladığımızı söyleyerek önceden haber vereyim..

Bu nedenle, size son kullanıcıya yardımcı olmak, SiteGround SuperCacher hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olmak için mümkün olduğunca basit bir şekilde yazmaya karar verdik (Not: SiteGround, Bitcatcha’daki en iyi web barındırmadır.) Ve sitenizi hepsi olmadan optimize etmek kafa karıştırıcı teknoloji konuşması.

Önbellek nedir & web sitelerini nasıl hızlandırır

Önbellek tam olarak nedir?

Daha hızlı bir iş akışı oluşturmak için, en çok kullanılan araçlarını kolay erişilebilir veya uygun yerlerde tutarak bazı kişilerin çalışma masalarını veya mutfaklarını nasıl optimize ettiğinizi biliyorsunuz.?

Önbellekleme tam olarak bunu yapar.

RAM’inizdeki verileri kaydeder, böylece aynı web sitesini bir sonraki ziyaretinizde, belleğinizdeki kayıtlı verilerden bilgi alır, sitenizi görüntüleme işlemini optimize eder, gitmeniz gereken yere ulaşmanıza ve ne yaptığınızı görmenize olanak tanır. normalden çok daha hızlı görmeye ihtiyacım var.

Önbellekleme bizi nasıl etkiler??

Günlük olarak ziyaret ettiğimiz sitelerin çoğu, sitelerini önbellekleme ile optimize eder, ancak hepimiz buna alıştık, orada olduğunu bile bilmiyoruz.

Örneğin, devam edin ve yeni bir sekme açın, ardından favori sitenizi yükleyin. Muhtemelen 5 saniyeden daha kısa sürede yüklenir ve hepsi önbelleğe alınmış tüm veriler sayesinde.

Bir sayfa yüklemek için 12 saniyeden fazla beklememiz gerekip gerekmediğini düşünün. Bu küçük bir rahatsızlıktır, ancak bu anlık memnuniyet çağında UZUN bir zamandır.

Hız işinizi nasıl etkileyebilir

Ortalama bir kullanıcı bir sitenin 2 saniyeden kısa sürede tamamen yüklenmesini bekler. 3 saniye ve çok yavaş olduğunu düşünecekler. 4’ten fazla bir şey var mı? İnsanlar büyük olasılıkla ilgilerini kaybedecek ve yeni bir siteye geçecek.

Hız, çevrimiçi mağazalar için o kadar hayati ki Amazon gibi çevrimiçi alışveriş devleri sitelerini sadece 1 saniye yavaşlatırsa, dakikada yaklaşık 115.000 USD kaybedecekler! Şimdi hız eksikliğinden dolayı ne kadar potansiyel satış kaybettiğinizi düşünün. Düşünce için yiyecek ha?

SiteGround SuperCacher 101

SiteGround SuperCacher Açıklaması

Siteground’ın SuperCacher sitesi yükleme sürelerini 4 kat artırdığını iddia ediyor. Ayrıca, sitenizi optimize etmek için 3 farklı önbellek yöntemini kullanarak sitenizin en iyi şekilde uygulanabileceği isabet sayısını artırır;.

Farklı önbellek seçenekleri farklı türdeki siteleri optimize etmek için farklı çalışır, bu yüzden hangisinin sizin için en uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olacak seçeneklere derinlemesine bakalım!

Statik önbellek

TL; DR

Siteground’ın Statik Önbelleği:

 1. Son kullanıcıya içerik dağıtımını optimize eder
 2. Yavaş sitelere önemli bir hız artışı sağlar
 3. Sitenin daha fazla isabetle başa çıkma yeteneğini artırır
 4. Her türlü site için mükemmel bir çözümdür.

Siteground’ın Statik Önbelleği, sitenizin tüm statik verilerini (resimler, CSS dosyaları ve Javascript dosyaları dahil) SSD yerine sunucunun RAM’inde saklar, dolayısıyla ziyaretçiler içeriğinizi doğrudan önbellekten yükler.

SSD’ye kıyasla RAM’den üstün yükleme süreleri nedeniyle içeriğiniz çok daha hızlı yayınlanacak ve sitenize göz atarken ziyaretçilere kesintisiz bir deneyim sağlayacaktır..

Statik önbellek ayrıca verilerinizi her 3 saatte bir otomatik olarak temizler ve yeniler, bu nedenle sitenizde herhangi bir değişiklik yapılırsa, bunlar sorunsuz bir şekilde otomatik olarak güncellenir.

Dinamik önbellek

TL; DR

Dinamik Önbellek:

 1. Joomla, WordPress ve Drupal tabanlı siteler için idealdir
 2. Dinamik Önbellek etkinleştirildiğinde statik önbellek otomatik olarak etkinleştirilir.
 3. Statik Önbellek ile el ele çalışır.
 4. Site performansını ve hızını büyük ölçüde artırır

Adından da anlaşılacağı gibi, Dinamik Önbellek temel olarak sitenizin Dinamik içeriğinin birden fazla kopyasını oluşturur. Veriler daha sonra sunucunun RAM’inde saklanır ve Statik Önbellek ile birlikte çalışır.

Dinamik Önbellek ile yeni temizlenmiş bir siteyi ilk ziyaret eden kişi sitenin tüm içeriğini sunucu veritabanından yükler, ancak sonraki tüm ziyaretçilerin verileri sunucunun RAM’inden yüklenir, bu da çok daha hızlıdır.

Verilerinizi Yıkama söz konusu olduğunda, bunu manuel olarak yapmanız gerekir. Aslında bunu yapmak oldukça kolay, ancak sitenizi güncellerken atmanız gereken bir adım daha.

Joomla, WordPress ile Dinamik önbellek kullanabilirsiniz & Drupal. (WordPress sitesi için, SiteGround tescilli dinamik önbellek eklentisi önceden yüklenmiştir. Tek yapmanız gereken bunu WordPress yönetici alanınızda etkinleştirmektir.)

Memcache seçeneği

TL; DR

memcache:

 1. Veritabanı sorgularına dayanan bir çevrimiçi mağaza çalıştırıyorsanız en iyi seçenektir
 2. Veritabanı çağrılarını yanıtlamak için depolanan RAM verilerini kullanarak hızı önemli ölçüde artırır
 3. WordPress, Magento, Mediawiki, Drupal ve Joomla ile çalışır!
 4. Otomatik yıkama yok

Memcache aslında Siteground’ın büyük ölçüde veritabanı sorgularına dayanan web sitelerini ele almak için oluşturulmuş ünlü Memcache sistemini almasıdır. Siteground sunucusunun RAM’inde veri ve nesneleri depolayarak, veritabanı isteklerini, API isteklerini ve sayfa oluşturmayı hızlandırarak çalışır.

Uzun lafın kısası, RAM’den gönderilen bilgiler, veritabanı çağrılarını yerine getirmek için kullanılacak ve gerçek veritabanının sorgulanma sayısını azaltacaktır. Çevrimiçi bir mağaza işletiyorsanız, Memcache sizin için en iyi seçenek olabilir.

Hizmeti etkinleştirdikten sonra, Cpanel’de kontrol edebileceğiniz yeni bir Memcache işlemi ortaya çıkacak.

Memcache ile verilerin otomatik olarak yıkanması yoktur, bu nedenle sitenizde değişiklik yaptığınızda bunu hatırlamanız gerekir.

Biz ev sahibiz!

Test sitemizi, GrowBig planlarında SiteGround ile barındırdık ve Statik Önbellek, Dinamik Önbellek ve Memcache etkin hız testi yaptık. Beklendiği gibi sonuçlar olağanüstü.

SiteGround’un Singapur veri merkezinde barındırılan test sitemiz için yükleme hızını ölçmek için GTmetrix’i kullandık. Test sunucusu bölgemizi Vancouver, Kanada ve tarayıcıyı Chrome olarak ayarladık. SuperCacher açık ve açık değilken her iki test için de ayar aynı kalır.

SuperCacher İncelemesi: süperkarterli ve süperkartörsüz test web sitesi

Sonuç

SuperCacher açıkken, test bölgesi 1,8 saniye içinde yüklenir; aynı site olmadan 3 saniye içinde yüklenir. Bu% 40 fark!

* P / S: SiteGround’un kanıtlanmış hızı ve güvenilirliği sayesinde bu web sitesi olan bitcatcha.com’u SiteGround Cloud’da da barındırıyoruz!

SuperCacher nasıl etkinleştirilir ve süper hız nasıl alınır?

Siteniz için SuperCacher’ı açmak aslında oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken sisteminiz için doğru eklentileri yüklediğinizden emin olmaktır (Siteground sizin için bir öğreticiye sahiptir) Cpanel’e gidin -> SuperCacher’ı seçin ve istediğiniz önbellekleme seçeneğini açın!

CPanel'de SuperCacher'ı arayın

Adım 1: cPanel’de SuperCacher’ı arayın

Bir anahtar çevirerek farklı önbelleğe almayı etkinleştirin

2. Adım: Bir anahtar çevirerek farklı önbelleğe almayı etkinleştirin.

SiteGround SuperCacher web sitenizin hızı için çok önemlidir

SuperCacher kullanarak performans yükseltmelerine ve devasa hız artışlarına baktıktan sonra, her işletme sahibinin siteleri için etkinleştirmesi gerektiğini hissediyorum.

Çevrimiçi alışveriş yapanlar bir kararsızlık grubudur ve ihtiyaçlarını yeterince hızlı karşılayamazsanız, sizi unutacak ve nakitlerini başka bir yere götüreceklerdir.

Daha önce, Amazon gibi devlerin, siteleri sadece bir saniye yavaşladığında dakikada 115.000 dolar kaybettiğini belirttim..

SiteGround SuperCacher etkinken satışlarda ne kadar daha fazla satış yapacağınızı tam olarak belirleyemesek de, en azından güvenle, siteniz hızlı, güvenilir ve daha iyi bir şekilde geri dönebilirse daha fazla geri dönüş müşterisine sahip olabileceğinizi söyleyebiliriz. basınç – ve SiteGround’un SuperCacher’ı tam olarak bunun için üretilmiştir.

Şimdi siteniz için SuperCacher’ı etkinleştirin. Size ekstra bir maliyeti yoktur, ancak bundan yararlanmak için her şeye sahip olacaksınız..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me