SiteGround

vs

Bluehost

SiteGround vs Bluehost – Neden SiteGround ile Gitmeniz gerektiğini Düşünüyoruz

tl; Dr.

Bir kez daha, barındırma işinde iyi kurulmuş iki isme baktık. SiteGround, bildiğimiz için, artı diğer barındırma şirketlerini karşılaştırabileceğimiz iyi bir kıyaslama görevi gördüğüne güveniyorum.

Bluehost’tan güçlü bir teklif gibi görünen bir savaşta, ikincisi, aralarında kullanıcı şikayetleri ve holding şirketi EIG’nin yıldız itibarından daha az olan faktörlerin bir kombinasyonu nedeniyle maalesef aşağı çekildi. Sonuç olarak, sonuçlar SiteGround’un lehine.

Yirmi yılı aşkın süredir barındırma işinde, SiteGround itibarını aşağıdan yukarıya doğru oluşturmuştur. Bugün, bu müthiş şirket, dünyanın dört bir yanına dağılmış konumlarla bir milyondan fazla alana ev sahipliği yapıyor.

Hız teknolojisi ve otomatik WordPress güncellemeleri, sık yedeklemeler, Let’s Encrypt SSL’den ücretsiz SSL ile birlikte tümü cPanel üzerinden kolayca yönetilebilen SiteGround, şüphesiz web barındırma arenasının krallarından biridir.

Buna karşılık, Bluehost, SiteGround olduğu sürece işinde olmasına rağmen bugün bir EIG şirketidir. EIG geleneksel olarak bir teknoloji şirketi değil, temel stratejisi barındırma şirketlerinin satın alımında yatmaktadır..

EIG, önceki CPU kısıtlaması sahibi tarafından yapılan ve her gün saatlerce barındırılan web sitelerini dondurdu..

İşte bugün karşılaştıracağımız şey

 1. Planlar ve Fiyatlandırma
 2. Temel Özellikler – SiteGround ÜCRETSİZ site transferleri sunar!
 3. Performans – Sunucu Konumu, Hızı ve Çalışma Süresi
 4. Müşteri Desteği ve Kullanıcılar Ne Diyor?
 5. Kullanıcı arayüzü
 6. SiteGround Hakkında Neleri Seviyorum
 7. Bluehost Hakkında Neler Seviyorum
 8. Son düşünceler

Not

Bu incelemede kullanılan iki test yeri Bitcatcha’ya aittir ve Bitcatcha’ya aittir. Hem SGUSHosted.com hem de BHHosted.com ABD’deki ilgili veri merkezlerinde barındırılmaktadır.

Planlar ve Fiyatlandırma

Çoğu web barındırma en temel öncül fiyat ve özellikleri, iki temel alan etrafında pivot. Fiyat ve bazı temel özellikler açısından bu ikisinin yan yana neler olduğuna bakalım;

SiteGroundBluehost

INTRO PRICEINTRO FİYAT
Başlangıç ​​/ Temel $ 3.95 $ 2.95
GrowBig / Plus $ 5.95 $ 5.95
GoGeek / Prime $ 11.95 $ 5.95

RENEWALRENEWAL
Başlangıç ​​/ Temel $ 9.95 $ 7.99
GrowBig / Artı $ 14.95 $ 10.99
GoGeek / Prime $ 29.95 $ 14.99
Ziyaret etmek

Ana Özellikler

SiteGround GrowBigBluehost Plus
WebsitesUnlimitedUnlimited
Uzay 20 GB Ölçülmemiş
BandwidthUnlimitedUnmetered
Site Oluşturucu: Evet
DomainsUnlimitedUnlimited
Kontrol Paneli cPanelEnhanced cPanel
Ücretsiz Yedekleme Evet (Günlük) Hayır
Ücretsiz Göç Evet Hayır
Ücretsiz E-posta Hesapları
Tüm Özellikler

Grafiklerde belirtildiği gibi, 5.95 $ ‘lık bir tanıtım teklifinde çalışan Bluehost Plus planı, SiteGround’un orta katman paylaşımlı barındırma planıyla karşılaştırılıyor. Bazı önemli alanlarda, SiteGround depolama alanı hariç Bluehost’u geride bırakıyor.

Depolama alanı fiyatı bugün çoğu web barındırma şirketi için neredeyse ihmal edilebilir olduğundan, bu biraz sıra dışı görünüyor, ancak muhtemelen hız teknolojileri nedeniyle SiteGround’un sonundaki ekipman optimizasyonlarından kaynaklanıyor.

Şahsen, SiteGround’un sunduğu tüm genişletilmiş işlevleri tercih ederim sınırsız depolama alanı yerine. Pek çok hosting sağlayıcısı bunu ücretsiz olarak sunmadığından, ücretsiz geçiş burada GERÇEK GEM’dir..

SiteGround Site Transferi

Siteground ayrıca şunları söylüyor:

“Şirketimizin ilk gününden itibaren işe alım hizmetimizin bir parçası olarak ücretsiz web sitesi transferleri sağlıyoruz. Şu anda her ay 3.000’den fazla taşıma talebi alıyoruz. Birikmiş deneyim muazzamdır ve ekibimizin bir web sitesi transferi sırasında ortaya çıkabilecek herhangi bir sorunu (neredeyse) karşılaştığına ve çözdüğüne emin olabilirsiniz. ”

Ücretsiz web sitesi transferi hakkında daha fazla bilgi edinin.

Site taşıma işlemleri için Bluehost ücretleri

Geçmişte birkaç kez bu durumla karşılaştım ve bunu ücretsiz olarak sunmayanlar için, en temel siteler için 100 $ ve üstü başlayan çok fazla ücret alıyorlar!

Aslında, Bluehost web sitenizi aktarmak için okkalı bir 149,99 $ talep etmek istiyor. Hiçbir şekilde bu tür nakit parayı keseceğim.

Site transferi için 149,99 ABD doları

SiteGround1

Bluehost0

Performans – Sunucu Konumu, Hızı ve Çalışma Süresi

Sunucu konumu

SiteGround, üç kıtadaki veri merkezleri için çok iyi konumlara sahiptir. Bir ABD konumu (Chicago), üçü Avrupa’da (Londra, Amsterdam, Milano) ve bir tanesi Asya’da (Singapur) bulunmaktadır. Bu konumlar stratejiktir ve SiteGround müşterilerine barındırma planlarında mükemmel hız sunar.

Bluehost ayrıca ABD (Utah), Avrupa (Londra) ve Asya’da (Mumbai ve Hong Kong) birden fazla yere güveniyor.

SiteGround Sunucu hızı

ABD (W)
ABD (E)
Londra
Singapur
Sao Paulo

55 ms3 ms92 ms223 ms139 ms

Bangalore
Sidney
Japonya
Kanada
Almanya

380 ms226 ms148 ms12 ms103 ms

Anma A +; Ort. Hız: 138.1 ms
(Tüm sonuca bakın)

Avrupa hizmetleri de oldukça hızlı olmasına rağmen, SiteGround’un ABD’deki güçlü yönleri açıktır.

Singapur lokasyonunda fiziksel sunucusundan uzaklığı nedeniyle hafif bir gecikme yaşanıyor (Test sitemiz Chicago veri merkezinde barındırılıyor). Bu, Avustralya da dahil olmak üzere Okyanusya’nın diğer Asya’da bulunan siteler için iyi görünen hızlı olduğu için dengeleniyor gibi görünüyor..

Bluehost Sunucu hızı

ABD (W)
ABD (E)
Londra
Singapur
Sao Paulo

23 ms78 ms183 ms93 ms164 ms

Bangalore
Sidney
Japonya
Kanada
Almanya

330 ms168 ms125 ms92 ms174 ms

Anma A; Ort. Hız: 153 ms
(Tüm sonuca bakın)

Bluehost ayrıca birçok yerde hızlı sunucu yanıt süreleri gösterir, ancak Avrupa biraz acı çekiyor gibi görünüyor. Boyun-boyun karşılaştırmalarında, bu ikisi arasında belirgin bir fark olmayabilir. Ancak şunu görebiliriz: SiteGround sunucuları çok daha kararlı zamanlamalar sunar genelinde Bluehost’tan daha.

SiteGround1

Bluehost1

uptime

Her iki ana bilgisayar için uptime büyük bir endişe gibi olmadığını söylemek mutluyum. 30 günlük bir süre boyunca, her ikisi de yüzde 100 kesintisiz çalışma süresi gösterdi..

Çalışma süresine aşina değilseniz, çoğu ev sahibi en az yüzde 99 teklif sunar ve hatta birkaç dakika kapalı olması bu sayı üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir..

SiteGround çalışma süresi

SiteGround çalışma süresi

Bluehost çalışma zamanı

Bluehost çalışma zamanı

Bununla birlikte, temelde uptimerobot’a birçok kişinin denetlediği ek bir unsur var, çünkü temelde… iyi, çalışma zamanı. Her görüntüdeki grafikleri not ederseniz, bunlar sunucuların görüntülediği tipik yanıt sürelerini gösterir.

Her ikisi de yüzde 100 artış süresine sahip olsa da, Bluehost’un SiteGround’un çok gerisinde bir yanıt süresi vardır. Bu, bir ana bilgisayarın derecelendirmelerini etkileyen temel faktörler olduğunu düşündüğüm önemli şeylerden biridir.

SiteGround1

Bluehost0

Müşteri desteği

Bir web barındırma ile uğraşan önemli şeylerden biri – ve ben bu kadar stres olamaz – onların müşteri desteği.

Sıradan bir kullanıcı olsanız ve uzun süre sadece bir kez yardıma ihtiyaç duymayı hayal etseniz bile, tepkisiz veya yetersiz destek personeli ile uğraşmak son derece sinir bozucu olabilir.

Ve inan bana, muhtemelen onların umduğundan çok daha fazla yardıma ihtiyacın olacak. Kapalı kalma süresinden sunucu bağlantısı ve güvenliğe kadar, ana bilgisayara temel bağlantınız destek personeli aracılığıyla gerçekleşir. Hızlı ve verimli yanıt veren bir destek ekibinden daha önemli bir şey yoktur.

Peki, bu iki devin destek açısından bize ne kazandırdı??

SiteGround müşteri hizmetleri

SiteGround’un 365 günlük canlı sohbet hizmetleri, bir bilet sistemi ve hatta yardım için arayabileceğiniz bir numara sunan tüm gamı ​​desteklediğini belirtmekten son derece mutluyum. Bazı canlı sohbetlerle ilgili geçmiş deneyimler göz önüne alındığında, mesajım yanıtlandığında rahat bir nefes aldım 10 saniye içinde. Sohbet sisteminin kırıldığını düşündüğüm kadar uzun süre beklediğim zamanlar oldu!

Bluehost müşteri hizmetleri

Kurulum Bluehost’un müşteri hizmetlerinde benzer ve burada uzun süre kalmama rağmen, destekleri konusunda hala biraz temkinli hissediyorum. Bu, Bluehost’un bir çok olumsuz şey duyduğum bir EIG şirketi olduğu gerçeğine geri dönüyor.

Aslında, sorun sadece burada okuyabileceğiniz önceki karşılaştırma incelememde ortaya çıktı – SiteGround VS Hostgator.

Ancak kilit nokta, halkın hizmetlerini gözden geçirme zamanı geldiğinde ortaya çıkar. Burada sahnenin derinliklerine iniyoruz ve gerçekten neyin ne olduğunu buluyoruz.

Kullanıcılar SiteGround hakkında ne diyor

SiteGround Kullanıcıları Görüşü

Kullanıcılar Bluehost hakkında ne söylüyor

Bluehost'ta karışık duygular

Gördüğünüz gibi, endişe edilecek bir şey olan Bluehost söz konusu olduğunda karışık duygular var. Müşterilere istikrarlı bir hizmet akışı sunamamak bir sorundur ve buna dikkat edilmelidir..

Aslında, kullanıcıların sosyal medyaya verdikleri, hizmetlerin yanı sıra kendilerine verilen düşük müşteri hizmetleri düzeyi hakkında rant etmek için birkaç kez olmuştur:

Bluehost'ta Twitter Görüşü

SiteGround1

Bluehost0

Kullanıcı arayüzü

Web barındırmada yeni olabilecekleriniz için, barındırma hesaplarınız söz konusu olduğunda “kullanıcı arayüzü” teriminin iki yönü vardır.

İlk olarak, kullandığınız hizmetlerin çok daha geniş bir görünümü olan web barındırma hesabıyla arayüzünüz. Diğeri, web barındırma planınızın işlevselliğini ele almayı amaçlayan kontrol panelidir..

İkincisi daha kritiktir, çünkü zaman ve çabalarınızın çoğunu harcayacağınız yer burasıdır. Hem SiteGround hem de Bluehost, biraz daha benzersiz görünmesi için biraz tenli de olsa cPanel sunar.

(Sol: SiteGround; Sağ: Bluehost)

cPanel, kullanıcılara web sitelerini yönetmek için son derece kullanıcı dostu bir yol sunduğu için mükemmel bir seçimdir. Aynı zamanda çok yaygın bir arayüz, yani yardıma ihtiyacınız olursa, sadece bir taş atımı.

Bluehost, cPanel’in Geliştirilmiş Sürümü’nü sunduklarına rağmen, dürüst olmak gerekirse bunun daha basitleştirilmiş bir sürüm gibi olduğunu hissediyorum. Doğru, bu ilk kez web barındırma alıcıları için iyidir, ancak uzun vadede SiteGround’un teklifinde daha fazla esneklik olduğunu hissediyorum.

Bir web sitesinin geliştirilmesinde yolunuzu hissetmek çok uzun bir zaman almaz. Siz ilerledikçe, daha fazla işlevselliğe erişmenin çok iyi bir şey olduğunu göreceksiniz, çünkü özellikle ev sahibinizin müşteri hizmetleri personeline sık sık ulaşmak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir.

SiteGround1

Bluehost0

Site Alanı Hakkında Neler Seviyorum

Tonlarca deneyim, kusursuz bir performans ve etkileyici performans. Bu önemli özellikler, paylaşılan web hosting teklifleri açısından SiteGround rekabet ve başının üstünde omuz yapmak olun. Hız teknolojisine ilişkin iddiaları, biraz daha yüksek bir fiyat etiketi olsa bile yenmek zordur.

Kısaca;

 • Mükemmel özellikler
 • İyi itibar
 • Kararlı hızlar
 • Güçlü müşteri hizmetleri desteği

Bluehost Hakkında Neler Seviyorum

Ne söyleyebilirim? Ben düşük fiyatlar ve eşleşen boyun ve boyun için bir enayi, SiteGrounds paylaşılan web barındırma planları ile Bluehosts arasında bir karşılaştırma yoktur. Bir web barındırma sağlayıcısı için, yalnızca ilk kayıt dönemi için olsa bile, Bluehost’un kir ucuz planları vardır ve daha düşük fiyatlı pek çok şey bulmakta zorlanırsınız.

Olsa şikayet ve kötü değerlendirmeleri orada olduğunu bilmek rağmen, fiyat çizmek dayanılmaz. Ama bu sadece benim, çünkü sitelerimi hiçbir şey için gerçekten kullanmayan bir el cheapo’yum.

 • Güçlü fiyat noktası
 • İyi özellikler
 • İyi hizmet

Son düşünceler

Evet, her ev sahibinin sundukları hakkında sevdiğim şeyler var, ne yazık ki, bir rock-price fiyatına olan kişisel aşkım bir yana, SiteGround’un daha iyi bir anlaşma sunduğunu gerçekten inkar edemiyorum.

Planlarda yer alan özelliklerin yanı sıra, gerçek vurucu, EIG’yi topuklardaki bir köpek gibi takip eden ve her zaman kenara çeken kötü şöhrettir..

Dedikleri gibi, kanıt pudingde ve halk da konuştu. SiteGround’un mükemmel şöhretine eklenen bu, onu bir beyin fırtınası yapmaz..

SiteGround

https://www.siteground.com
TAM İNCELEME OKUYUN
5

Bluehost

https://www.bluehost.com
TAM İNCELEME OKUYUN
1

Bitcatcha okuyucuları için anlaşma

SiteGround: Web barındırma hizmetinde% 60 indirim (3,95 ABD doları / ay).

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me