SiteGround

vs

HostGator

SiteGround VS HostGator – Web siteniz için daha iyi ev sahibi kim?

özet

İki titans savaştığında yakın bir eşleşme olacağını düşünür, ancak incelemelerde birçok değişken eşleştirilir ve sonuçların biraz şaşırtıcı olabileceği düşünülür. SiteGround ve HostGator, web hosting topluluğunun köklü iki üyesidir ve her ikisi de aidatlarını ödediler. Bununla birlikte, savaştıklarında bile, her şirketin uzmanlaştıkları kendi niş alanlarına sahip olabileceğini unutmayın. Açık fikirli olun, bazı sonuçlarda şaşırmayın.

SiteGround ve HostGator, bugün web barındırmada daha büyük isimlerden ikisidir. Orada pek çok değerlendirme ile, hala bu adım ileri yapmak ve gerçekten gelecekteki ev sahibi seçmek biraz zor olabilir. Bunu anlıyoruz ve size biraz daha fazla yardımcı olmak için, işleri daha ileriye götürelim ve bu ikisinin sülük yapmasına izin verelim.

Her birinin özelliklerini ve özelliklerini almanın ve diğerine karşı çukurlaşmanın çok kolay olduğunu unutmayın. Bunun yerine, küçük bir farkın bile önemli olduğu kilit alanları öne çıkarmak.

İnceleme yoluyla, aradığımız şeyin sadece performans değil, aynı zamanda barındırma sağlayıcılarının iş yapma ve müşterilere nasıl yaklaştığı ve işlediği konusundaki genel tutum olduğunu unutmayın..

Genel olarak, özellikle;

 • Arka fon
 • Performans (Hız ve Çalışma Süresi)
 • Fiyatlandırma
 • Müşteri desteği

Not

Bu incelemede kullanılan tüm test siteleri, ShiphraShepherds.com hariç, Bitcatcha’ya aittir ve yönetilmektedir..

Tarih

Birbirlerinden sadece iki yıl sonra başlayan SiteGround ve HostGator, oyunlarını yedeklemek için uzun geçmişlere sahip. Sektörde her biri yaklaşık 15 yıl olan bu iki dev, paylaşılan barındırmadan kurumsal ölçekte tekliflere kadar uzanan bir ürün portföyü geliştirdi ve geliştirdi.

HostGator’ın geçmişi, 2012 yılında Endurance International Group (NASDAQ: EIGI) tarafından satın alındığı kadar SiteGround’unki kadar temiz değil. Bu, bir hacker grubunun HostGator’un faturalandırma yazılımı sağlayıcısının veritabanına yaptığı saldırıyı takip ediyordu. Sonuç olarak, kullanıcı bilgileri ve 500.000 müşteri kredi kartı, web sitesi dosyası ve cPanel yapılandırma kayıtları sızdırıldı.

Ne yazık ki, satın almayı takiben, EIG 2013 boyunca birkaç sunucu kesintisi olayıyla karşı karşıya kalacaktı. Bir barındırma sağlayıcısı için bu ölümcül bir şey ve HostGator’u kötü bir başlangıç ​​yaptı. Bazı şeylerin sadece sağlayıcının hatası olmayabilir, ama öyle olsa bile – oldu.

SiteGround1

HostGator0

Verim

Her barındırma sağlayıcı şüphesiz kendi güçlü yönlerini inşa barındırma planları sunacak olsa da, barındırma planlarının iki ana kategorisini düşünelim; Paylaşımlı ve Bulut barındırma. Bunlar, site sahiplerinin çoğunun ilgilendiği birincil olanlar.

SiteGround bulut barındırma

ABD (W)
ABD (E)
Londra
Singapur
Sao Paulo

56 ms3 ms98 ms229 ms138 ms

Bangalore
Sidney
Japonya
Kanada
Almanya

307 ms222 ms141 ms1 ms103 ms

Ortalama Hız: 129.8 ms – Tüm sonucu göster

HostGator bulut barındırma

ABD (W)
ABD (E)
Londra
Singapur
Sao Paulo

32 ms40 ms128 ms323 ms161 ms

Bangalore
Sidney
Japonya
Kanada
Almanya

574 ms203 ms159 ms46 ms140 ms

Ortalama Hız: 180.6 ms – Tüm sonucu görün

* Not: SiteGround Cloud ve HostGator Cloud hız testleri, Kuzey Amerika’da barındırılan her iki web sitesinde de gerçekleştirildi.

Cloud için her iki sunucu da nispeten iyi performans gösterdi ve Google’ın sunucu hızı yanıtı için önerilen 200 ms hızının altında tuttu. Veri merkezi konumu nedeniyle, ABD kıtasındaki hızlar, test ettiğimiz doğudan biraz daha uzaklaşmadan önce iyi kaldı.

SiteGround paylaşılan barındırma

ABD (W)
ABD (E)
Londra
Singapur
Sao Paulo

211 ms215 ms180 ms3 ms351 ms

Bangalore
Sidney
Japonya
Kanada
Almanya

66 ms95 ms70 ms240 ms168 ms

Ortalama Hız: 159.9 ms – Tüm sonucu göster

HostGator paylaşımlı hosting

ABD (W)
ABD (E)
Londra
Singapur
Sao Paulo

32 ms36 ms221 ms221 ms139 ms

Bangalore
Sidney
Japonya
Kanada
Almanya

717 ms205 ms153 ms36 ms140 ms

Ortalama Hız: 190 ms – Tüm sonucu göster

Paylaşılan barındırma için SiteGround’un paylaşılan test sitesi Singapur’dayken, ne yazık ki HostGator yalnızca Kuzey Amerika’dan ev sahipliği yapıyor. SiteGround’un HostGator’un 190 ms’sine kıyasla dünya çapında ortalama 159 ms daha iyi bir hız sunduğu göz önüne alındığında, bu hız testlerinde hafifçe gösterilir.

Tahminimce bunun başlıca nedeni büyük olasılıkla SiteGround’un kullandığı Süperkart ve yazılım olabilir. Bunların tümü, veri merkezinden uzaklık ne olursa olsun veri dağıtımının eşit dağıtılması için tasarlanmış ve optimize edilmiştir.

Bir süredir sunucu bilgilerine bakalım

Konfigürasyon açısından, SiteGround ve HostGator farklı yaklaşımlar benimser. Kolaylaştırmak için, SiteGround, kullanımdaki olası dalgalanmaların yönetilebilir olması için sunucu yüklerini kasıtlı olarak düşük tutar. HostGator ise istikrarı sağlamak için ekipmana büyük yatırımlar yapıyor.

SiteGround’un dünyanın dört bir yanındaki şehirlerde (Chicago, Londra, Amsterdam, Milano, Singapur) bulunan beş veri merkezi vardır, bu nedenle coğrafya açısından çok iyi yayılmıştır. Bu elbette iyi bir şey. Her iki veri merkezi de Kuzey Amerika’da bulunan HostGator, tüm yumurtalarını tek bir sepet içinde barındırıyor.

Bunu göz önünde bulundurarak, HostGator Cloud Hosting’de SiteGround’u ortadan kaldırmayı başardığından, her ikisi de bir noktaya değinmeye hazırız, oysa Siteground paylaşılan barındırmada kazanır:

SiteGround1

HostGator1

Ancak karşılaştırmalar her zaman doğru değildir, bu yüzden bu iki sunucunun ortaya çıkardığı fiyat noktalarına bakalım;

Çalışma Süresi Garantisi – Devam ettirebilirler mi??

Bir süredir radarımızda bu ev sahiplerinin ikisine de sahip oldum ve onlarla ilgili çalışma süresi bilgileri topluyorum. Bu, her ikisinin de kaş kaldırıcı olarak iyi performans gösterdiği bir alandır ve bu indirim yapılmamalıdır. Bunu göz önünde bulundurarak, biraz daha derine inelim ve Hizmet Şartları’nın (ToS) ne dediğini görelim:

ToS’ta SiteGround çalışma süresi

“SiteGround’un güvenilir barındırma hizmeti, sektör lideri bir Hizmet Düzeyi Sözleşmesi (SLA) ile desteklenmektedir. Ağ çalışma süresini% 99,9 garanti ediyoruz hesabınızı sipariş ettiğiniz tarihten itibaren on iki aylık bir süre içinde. Bunun altına düşersek, sizi e-posta ile bilgilendiririz ve hesabınızı otomatik olarak aşağıdaki gibi telafi ederiz:

 • % 100 -% 99,9 çalışma süresi: Tazminat yok
 • 99.9% – 99.00% çalışma süresi: 1 aylık ücretsiz hosting
 • Çalışma süresinin her% 1’i için ek bir aylık ücretsiz barındırma% 99.00’ın altında kayboldu. ”

ToS’de HostGator çalışma süresi

“Hizmet Şartları, Bölüm 15, HostGator’un Çalışma Süresi Garantisine ilişkin eksiksiz ve doğru bilgiler içermektedir. Bu makale yalnızca kabul ettiğiniz kuralları açıklamaya yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

 • Paylaşılan veya bayi sunucusu% 99,9 kesintisiz çalışma garantisinin altına düşerse, Mayıs hesabınızdaki bu paket için bir (1) aylık kredi alırsınız.
 • Herhangi bir kredinin onaylanması tamamen HostGator’ın takdirindedir ve verilen gerekçeye bağlı olabilir. ”

Ancak, bu iki tırnak setine yeterince dikkatlice bakarsanız, kesin bir fark görürsünüz. Evet, çalışma süresi belirtilir ve garanti edilir, ancak SiteGround belirtilen sürelerin aşılmasını telafi edeceğini belirlerken açık olsa da, HostGator bu konuda kaygılı olmaya çalışmıştır. ‘Anlamsız garanti’ dediğim şeyden kaçmaya çalışıyor.

Bu, şirketin bunu göstermek için koyduğu anlamına gelir, çünkü şirket herhangi bir neden belirtmeksizin bir müşteriyi tazmin etmeme hakkını saklı tutar. Mantıken, kesinti için tazminat talep etme girişimlerinin tümünü reddedebilir. Utanç Size HostGator!

SiteGround1

HostGator0

SiteGround veya HostGator daha iyi fiyatlandırılıyor mu??

Bulut barındırma

Cloud hosting için SiteGround’un planları genel olarak çok daha pahalıdır. Ancak sundukları, yalnızca HostGator’un her bir planla sunduğu parçacıklar yerine bir Bulut Barındırma ortamının gerçek ruhunu yansıtır.

HostGator’ın Bulut deneyimini denemek isteyen kişileri hedeflerken SiteGround’un Cloud Hosting planlarının işletme müşterileri için olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca, SiteGround’un çok daha yüksek fiyatları tam olarak yönetilen gerçek Cloud Hosting hesaplarını yansıtır.

SiteGround Bulut Fiyatlandırması

SiteGround Bulutu

HostGator Bulut Fiyatlandırması

HostGator Bulut

Bu ikiliyi çukurlaştırmak elma ve portakalları karşılaştırmak olacaktır. SiteGround tamamen yönetilen Bulut barındırma seçenekleri sunarken, HostGator’un Bulut teklifleri daha çok paylaşılan bir barındırma türü anlaşmadır ve bu fiyatlarda gösterilir.

SiteGround1

HostGator1

Paylaşılan Evsahipliği

Paylaşımlı hosting için, fiyatlandırma açısından bir fark varken, her iki ana iyi de budged web host aralığında. Bu, bir şekilde tüketici için iyidir, çünkü tam gereksinimlerinize bağlı olarak seçebileceğiniz birçok seçenek vardır..

SiteGround Paylaşılan Ana Bilgisayar Fiyatlandırması

SiteGround Paylaşıldı

HostGator Paylaşılan Ana Bilgisayar Fiyatlandırması

HostGator Paylaşıldı

SiteGround1

HostGator1

Müşteri desteği

Her barındırma sağlayıcısı bir çeşit veya teknik desteğe sahip olsa da, sundukları ve ne kadar iyi yaptıkları kritik bir faktördür. Bu durumda, her iki sunucumuz da telefon ve Canlı Sohbet gibi güçlü bir dizi destek seçeneği sunar.

SiteGround’dan:

“Bir sonraki müsait ajan bekliyor? Ee yapıyor muyuz.

Tüm vardiyaları abartıyoruz, böylece her zaman telefonu veya çevrimiçi sohbeti alacak biri olur, böylece bir sonraki kullanılabilir operatör için birkaç saniyeden fazla beklemenize gerek kalmaz. Ayrıca her çalışanın hızını ve bir bütün olarak ekip performansını düzenli olarak değerlendiriyoruz. ”

SiteGround, ilgili sorunu barındırmanın yanı sıra, aşağıdaki videoda iddia edildiği gibi çok çeşitli web sorunlarını da (eklentiler ve uzantılar gibi) desteklemektedir:

HostGator ise tüm destek seçeneklerini tek bir sayfaya kolayca erişebilmenizi sağlar. Bununla birlikte, şu anda HostGator’un sahibi olan EIG, genel olarak müşteri desteği hakkında rahatsız edici şikayetler yaşamıştır. Aslında, kendi personeli bile müşteri desteği söz konusu olduğunda şirketin tutumundan şikayetçidir:

“Bu, ruh kırma işini seviyorsanız çalışmak için iyi bir şirket. Gerçek müşterilerle ilgilenmiyor musunuz? Bu senin için bir iş. Bulutsuz başlıklar, değişen iş tanımları ve neler olduğunu bilen hiç kimse yok mu? Bugün başvur!” (Kaynak)

Bunun için gerçekten SiteGround ile gitmeliyiz:

SiteGround1

HostGator0

Karar – SiteGround veya HostGator?

Bununla, 6: 3 son taksitli skoruna geldik. Dürüst olmak gerekirse, bu inceleme yazmadan önce, daha yakın bir mücadele olacağı izlenimi altındaydım. Sanırım şeytan her zaman ayrıntıda ve normalde göz ardı edilen bazı şeyler, odaktayken ortaya çıkıyor.

Ancak bu, HostGator’un kötü bir ana bilgisayar olduğu anlamına gelmez, ancak belki de nihai bir seçim tam ihtiyaçlarınıza göre olabilir.

Bununla birlikte, SiteGround’daki ekibin kudosları, bu elemeyi başarıyla çalıştırdığımız için tebrik eder ve dürüst, performans odaklı bir iş yürütme çabalarını alkışlarız.

SiteGround

https://www.siteground.com
TAM İNCELEME OKUYUN
6

HostGator

https://www.hostgator.com
TAM İNCELEME OKUYUN
3

Bitcatcha okuyucular için fırsatlar

 • SiteGround: Web barındırma hizmetinde% 60 indirim (3,95 ABD doları / ay).
 • HostGator:% 60’a varan indirim için “bitcatcha” kupon kodunu kullanın. (12 aylık sözleşme) Fiyatlandırmaya bakın
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me