SiteGround VS Inmotion Hosting: 6 Anahtar Karşılaştırma (Sunucu Hızı Dahil)

SiteGround


vs

Inmotion Hosting

SiteGround VS Inmotion Hosting – Karşılaştırılan 6 Temel Alan (Sunucu Hızı Dahil)

tl; Dr.

Fiyat ve performans – eski dengeleme, değer belirleme konusunda cesur ceset söz konusu olduğunda ölçeklenir. Ama iki sanayi sapkınını birbirine düşürdüğünüzde ne olur??

Web hosting rakiplerinin zorlu savaşında, Inmotion Hosting’e karşı SiteGround’u çukur ediyoruz ve rekabet somun ve cıvatalara kayıyor. Inmotion Hosting bir beraberlik eklemeyi başarıyor, ancak sonunda SiteGround’un harika hızlarını tercih ediyorum.

2004 yılında kurulan ve sıralamada yükselen SiteGround bugün, bir boğaz endüstrisi haline gelen bir milyondan fazla web sitesine ev sahipliği yapıyor. Çok özel hız teknolojisi ile ünlüdür ve onu yenmek için son derece zor bir teklif yapan kapsamlı hizmetler ve katma değerli özellikler sunar.

Öte yandan Inmotion Hosting, 2001 yılından bu yana biraz daha uzun bir süredir iş başında. Testlerimizin daha önce kanıtladığı gibi, sektörde uzun bir dişe sahip olmak genellikle daha iyi ürün ve hizmetlere eşit değil – sadece daha iyi hayatta kalma tutkusu.

Bununla birlikte, bu iki şirket arasındaki test durumu bugün önemlidir, ancak her ikisi de gerçek soyağacıdır. Bu, varlıklarının soyunu kırmak için devralma veya büyük satışlar olmaksızın tarihlerinin seyreltilmediği anlamına gelir..

Bunu göz önünde bulundurarak, bugün karşılaştıracağımız şey şu.

Not

Bu incelemede kullanılan iki test yeri Bitcatcha’ya aittir ve Bitcatcha’ya aittir. Hem SGUSHosted.com hem de IMHHosted.com ABD’deki ilgili veri merkezlerinde barındırılmaktadır.

Planlar ve Fiyatlandırma

Bu ikisinin kitleler ve sahip oldukları fiyat noktaları için sahip olduğu planları görelim;

SiteGroundInmotion Hosting

PRICEPRICE
Başlatma / Başlatma $ 3.95 $ 3.99 *
GrowBig / Güç $ 3.95 $ 5.99 *
GoGeek / Pro $ 11.95 $ 13.99 *

RENEWALRENEWAL
Başlatma / Başlatma $ 9.95 $ 7.99
GrowBig / Güç $ 14.95 $ 9.99
GoGeek / Pro $ 29.95 $ 15.99
Ziyaret etmek

* Bitcatcha okuyucu için özel Inmotion anlaşması. Normal fiyat 6,39 $ ‘dan başlar
** Test sitelerimize ev sahipliği yapmak için GrowBig of SiteGround ve Power of Inmotion kullanıyoruz

Ana Özellikler

SiteGround GrowBigBilgi Gücü
WebsitesUnlimited6
Boşluk20 GB50 GB
BandwidthUnlimitedUnlimited
Site Oluşturucu: Evet
DomainsUnlimited26
Kontrol PanelicPanelcPanel
Ücretsiz Yedekleme Evet (Günlük) Evet (36 saatte bir)
Ücretsiz Göç Evet Evet
Ücretsiz E-posta Hesapları
Tüm Özellikler

Fiyat karşılaştırmalarında görebileceğiniz gibi Inmotion, SiteGround’a kıyasla çok daha yüksek bir giriş maliyetiyle geliyor. Ancak bu, SiteGround’un uzun vadeli yenileme maliyetleri ile dengelenmekten daha fazlasıdır.

Karşılaştırılan planlar için, 5 yıllık bir süre boyunca (1 yıllık ilk kayıt dönemi ile), Toplam Sahip Olma Maliyetinin şöyle olacağını varsayalım:

SiteGround
5,95 ABD doları + (4 x 14,95 ABD doları) = 65,75 ABD doları

Inmotion Hosting
8,49 ABD doları + (4 x 9,99) = 48,45 ABD doları

Bu önemli bir farktır, bu nedenle ilk kayıt sözleşmesinin süresi dolduktan sonra web barındırıcılarını taşımak istemiyorsanız Inmotion Hosting, fiyat açısından çok daha büyük bir değer sunar.

Her iki hosting sağlayıcıları oldukça sağlam ve güzel değer ekler ile gelen planları sunuyoruz. Her ikisinin de ücretsiz web geçiş hizmetleri sunduğunu unutmayın (SiteGround için ücretsiz site geçişi sadece GorwBig ve daha yüksek plan için kullanılabilir.)..

Bununla birlikte, Inmotion Hosting’in, göç hizmetlerini sadece site dosyalarını ve veritabanlarını içerecek şekilde genişletmedikleri ince baskı nedeniyle burada hafif bir kenara sahip olduğunu söyleyebilirim, hatta cPanel ayarlarınızı, alan kayıtlarınızı ve hatta e-posta hesaplarınızı aktarmaya bile yardımcı olacaklar!

Inmotion Hosting web sitesi taşıma

SiteGround0

Inmotion Barındırma1

Performans – Sunucu Konumu ve Hızı

Sunucu konumu

SiteGround, biri ABD’de, 3’ü Avrupa’da ve Singapur üzerinden hizmet veren bir Asya lokasyonu ile dünyaya yayılmış 5 ayrı veri merkezinin desteğine sahiptir. Bu çok stratejik bir spread ve müşteri siteleri için iyi bir gecikme süresi sunuyor.

Öte yandan Inmotion Hosting, veri merkezleri konusunda biraz daha zor, sadece “her iki kıyıdaki veri merkezlerine” sahip olduklarını belirterek – ABD’nin Doğu ve Batı olacağını varsayıyoruz. Ancak Los Angeles veri merkezlerinden inanılmaz derecede gurur duyuyorlar.

Inmotion Hosting’in LA veri merkezi yeşil

Doğal soğutma veya Dış Hava Soğutma teknolojisinden yararlanır. Bu sayede soğutma maliyetlerini yaklaşık% 70 oranında azaltabilirler, ancak daha da önemlisi karbon ayak izlerini yılda 2.000 tondan fazla azaltırlar. Inmotion Hosting ile karşılaştırıldığında, SiteGround’un yalnızca ‘Yeşil’ şöhret iddiası 2010 yılında birkaç yüz ağacın dikimi gibi görünüyor.

Buna ek olarak, şirketin kar amacı gütmeyen Ağaçlar Gelecek için bir ortaklığı vardır. Bu girişim sayesinde Inmotion Hosting dünya çapında 5.000 ağacın dikilmesine yardımcı oluyor.

SiteGround sunucu hızı

ABD (W)
ABD (E)
Londra
Singapur
Sao Paulo

55 ms3 ms92 ms223 ms139 ms

Bangalore
Sidney
Japonya
Kanada
Almanya

380 ms226 ms148 ms12 ms103 ms

Anma A +; Ort. Hız: 138.1 ms
Tüm sonucu görün

Inmotion Hosting sunucu hızı

ABD (W)
ABD (E)
Londra
Singapur
Sao Paulo

2 ms53 ms322 ms178 ms172 ms

Bangalore
Sidney
Japonya
Kanada
Almanya

514 ms153 ms109 ms67 ms149 ms

Anma A +; Ort. Hız: 171.9 ms
Tüm sonucu görün

İki barındırma sağlayıcısının sahip olduğu veri merkezlerinin konumlarındaki tutarsızlığa rağmen, bunlar yönetim kurulu genelinde mükemmel hız performansı zamanlamalarıdır. Aslında, bu zamanlama oldukça zor yenmek ve paylaşılan web hosting alanlarda çok önemli.

Hız performansına biraz daha derinlemesine bakmak için, her birinin çoğu ana bilgisayarın sunmadığı ekstra bir şey olduğunu unutmayın – özel hız ayarlamaları (veya çeşitli).

SiteGround güçlü bir SSD, NGINX, SuperCacher, CDN, HTTP / 2 ve PHP7 karışımını kullanır. Bunların her biri bir araya geldiğinde, inç hızını artırmaya yardımcı olur ve rekabette avantaj sağlamak için biraz daha fazla.

Ancak Inmotion Hosting, ‘Maksimum Hız Bölgesi’ adını verdiği şeyi çok satıyor. Bununla birlikte, şirketin bu teknolojiyi konumlandırma biçiminde sadece küçük bir şüphe var. Inmotion Hosting, birçok rakibin aşırı derecede tek veri merkezlerine güvendiği ve bu da potansiyel olumsuz hız etkilerine yol açtığı sonucuna varıyor.

Yine de bir veri merkezi karşılaştırmasında Siteground, Inmotion Hosting’den çok daha iyi bir global yer paylaşımı sunuyor. Birçok saygın web barındırma sağlayıcılarının asla tek veri merkezlerine güvenmeyeceği ve bir sorunumuz olduğu gerçeğini ekleyin – sadece doğru gelmiyor.

Yine de sonuçlar tartışılmaz ve mükemmel hız performansı için ikisini de vereceğiz.

SiteGround1

Inmotion Barındırma1

Sunucu Çalışma Süresi

Inmotion Hosting, son 30 günlük izleme dönemi boyunca% 100 sağlam bir çalışma süresi gösterdi, ancak SiteGround’un 30 günlük döneminde hafif bir aksaklık göründüğüne biraz şaşırdım. Ancak, büyük bir okyanusta küçük bir düşüş var, çünkü bu konağı bir süredir izledim ve genellikle sağlamdı. Yumru ile bile, çalışma süresi% 99,95’in üzerinde kaldı.

SiteGround çalışma süresi

SiteGround Çalışma Süresi

Inmotion Hosting çalışma süresi

Inmotion Hosting Çalışma Süresi

Grafiklerde gösterilen tepki sürelerine tekrar dikkat çektiğimiz yer burasıdır. SiteGround, 1000 ms’nin altında tutarlı yanıtlarla esnekliğini bir kez daha gösteriyor. SiteGround’u kusursuz bir kayıtta küçük bir bip için cezalandırmak benim gözümde biraz haksızlık olur ve tepki süresi ile birleştirmek için onlara puan vermek isterim.

SiteGround1

Inmotion Barındırma0

Müşteri desteği

Her zamanki gibi, bu yine barındırma arayan herkesin dikkat etmesi gereken çok güçlü bir anahtar alandır.

SiteGround müşteri hizmetleri

Daha önce de geçtim ve tekrar yapacağım, SiteGround’un mükemmel müşteri hizmetleri var ve bu, test ettiğim ve şükürler olsun ki defalarca onaylandı. Yıllar boyunca her zaman biraz kayma riski vardır, ancak bu, gerçekleştiği yerlerden biri değildir..

Inmotion Hosting müşteri hizmetleri

Inmotion Hosting, müşterilere telefon, sohbet, e-posta veya bilet sistemi de dahil olmak üzere birden fazla kanalda yardımcı olan ABD tabanlı teknoloji sunduklarını gururla belirtir. Sistem kapsamlı ve aslında, yukarıda ve ötesinde ne birçok web host sunacak.

Kullanıcılar SiteGround hakkında ne diyor

SiteGround Müşteri Yorumları

Kullanıcılar, ne diyor Inmotion Hosting

Inmotion Hosting Müşteri Yorumları

Gördüğünüz gibi, her iki web barındırma onları lehine güçlü kullanıcı yorumları var. Bu web kullanıcıları, nadiren son derece kendi ev sahibi görüşlü dünyasında nadirdir. Standartları olumlu geri bildirim alacak kadar yüksek bir seviyede tutmak iyidir.

SiteGround1

Inmotion Barındırma1

Kullanıcı arayüzü

Her iki ev sahibimiz de cPanel kullanıyor olsa da, yine de bu segmentin basitçe bırakılması gerektiğini hissettim, böylece herkese iyi bir kontrol panelinin önemini hatırlatabilirim. Bu temelde ev sahibinize giriş kapısıdır ve burada biraz zaman geçirmeniz muhtemeldir.

cPanel mükemmel ve popüler bir seçimdir ve her iki ev sahibimize arayüzde sağlam bir kazanç getirir. Güçlü, kullanışlı, yaygın olarak dağıtılmış ve basitçe söylemek gerekirse, kullanıcı dostu.

SiteGround1

Inmotion Barındırma1

Site Alanı Hakkında Neler Seviyorum

SiteGround her zaman en iyi ana makineler listemde kaldı ve bir kez daha üzerinden geçmek her zaman ferahlatıcı. Mükemmel bir tarihe sahip sürekli yüksek bir sanatçı ve bugüne kadar bunun için birçok gerçek rakip bulamadım.

Kısaca;

 • Mükemmel hız ve stabilite
 • Mükemmel müşteri desteği
 • Geniş ürün yelpazesi

Inmotion Hosting Hakkında Neler Seviyorum

Ben daunt üzerinden Inmotion Hosting koşarken o zaman zaman oldukça hoş sürprizler verdi. Bu, SiteGround için güçlü bir yarışmacıdır ve hem rekabetçi hem de özellikler sunar. Özellikle ilk kez kaydolmak için çılgın indirimler sunmamasını seviyorum, çünkü bana göre bu biraz yanlış görünüyor.

Kısaca;

 • İyi Fiyat Noktası
 • Etkileyici hız ve kararlılık
 • Mükemmel müşteri desteği

Son düşünceler

Bu benim için kişisel olarak çok zor bir karardı. İncelememi okuduktan sonra, bazılarınız neden diğer ev sahiplerinin özelliklerini överken aynı zamanda bir ev sahibine puan kazandığımı merak ediyor olabilirsiniz.

Dürüst olacağım – evet, ikisini de sevdim. Sadece bir fantastik barındırma hizmeti bulmakla kalmaz, aynı zamanda başka bir barındırma hizmeti bulmak da çok zordur.

Ancak, son 4: 4 çetelememe rağmen, kravatını kırmak için herkese borçlu olduğumu hissediyorum – ve hala SiteGround ile devam ediyorum. Her şeyden önce, günün sonunda web sitenizin en kritik özelliklerinden biri hızı olacak ve SiteGround henüz beni hayal kırıklığına uğratmadı..
Diğer faktörleri ekledikten sonra, sadece kek üzerine krema yapıyorlar.

SiteGround

https://www.siteground.com
TAM İNCELEME OKUYUN
4

Inmotion Hosting

https://www.inmotionhosting.com
TAM İNCELEME OKUYUN
4

Bitcatcha okuyucular için fırsatlar

SiteGround: Web barındırma işleminde% 60 indirim (aylık 3,95 TL’den başlayan fiyatlarla).

Inmotion Hosting: Özel% 50 indirimli (aylık 3,99 ABD doları).

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map