Torrent’ler için Özel İnternet Erişimi nasıl kullanılır?

Özel İnternet Erişimi , dünyanın en popüler VPN hizmetlerinden biridir ve indirmelerini anonim yapmak isteyen bittorrent kullanıcıları için en iyi seçimlerden biridir.

PIA, dünyadaki en uygun fiyatlı, torrent dostu ve güvenlik bilincine sahip VPN’lerden biridir. Bu yüzden onlara 2015’in en iyi torrent VPN’imizi seçtik ve neden dünyadaki en torrent dostu VPN listemizin en üst sıralarında yer aldık (mükemmel bir 10 puanla).

Hepsinden iyisi, Özel İnternet Erişimi aboneliği hem VPN’yi hem de günlüğe kaydetmeyen SOCKS proxy hizmetini içerir. Her ikisini de içeren bir avuç şirketten biri. Gördüğünüz gibi, torrentleriniz için bir VPN ve / veya proxy kullanma yeteneği, torrentleri anonim olarak nasıl indireceğiniz konusunda size bir ton esneklik sağlayacaktır.

Bu kılavuz, size özel IP adresini kullanarak torrent IP adresinizi nasıl gizleyeceğinizi, torrentlerinizi nasıl şifreleyeceğinizi ve indirme geçmişinizi nasıl gizleyeceğinizi adım adım gösterecektir. Başlayalım…

Contents

Makale Bölümleri (İleri Atla)

İşte bu kılavuzda ele aldığımız konular. Yalnızca birkaç konuyla ilgileniyorsanız ve her şeyi okumanız gerekmiyorsa ileri atlamak için aşağıdaki bağlantıları tıklayın.

Genel Bölümler:

 1. Özel İnternet Erişimine Giriş
 2. Anonim torrentlerin 2 yöntemi (proxy ve VPN)
 3. Tornalar için PIA VPN olarak nasıl kullanılır
 4. PIA’nın proxy sunucusu için oturum açma adınızı / parolanızı alma (proxy kurulumu için gereklidir)

Vekil sunucu Ayarları:

 • PIA için uTorrent ayarları
 • PIA için vuze ayarları
 • PIA için su basması ayarları
 • PIA için QBittorrent ayarları
 • VPN + Proxy’yi aynı anda kullanma

Özel İnternet Erişimi: Hızlı Bakış / Özellikler / Fiyatlandırma

Resim

Özellikleri:
Etkinlik Günlüğü Yok. Meta veri yok. dönem.
256 bit AES Şifrelemesi (endüstri standardı)
Şifreleme gücü / algoritmanın kontrolü
Torrent Dostu
SOCKS5 Proxy Dahil (Bonus!)
Port yönlendirme
NAT Güvenlik Duvarı
7 günlük% 100 geri ödeme garantisi
Tam PIA İncelememizi okuyun

Fiyatlandırma
$ 6.96 / ay
En iyi teklif: $ 3.33 / ay (1 yıl)

Özel İnternet Erişimi Alın »

Özel İnternet Erişimi bu web sitesini ziyaret edenler arasında en popüler VPN hizmetidir. Fiyat / güvenlik / özellik kombinasyonlarını neredeyse rakipsiz buluyoruz.

İnsanlar ilk VPN’lerini ararken genellikle herkese önce PIA’yı denemelerini öneririm (çünkü sizi rakiplere karşı $$ kurtaracak) ve gerekirse daha sonra yükseltebilirsiniz.

PIA’nın önerilen VPN’ler listemizi sürekli olarak değiştirmesinin nedeni:

Günlük İlkesi: PIA, VPN hizmetleri için veri saklama gereksinimi olmayan ABD’de yerleşiktir. PIA, VPN etkinliğinizi, web veya indirme geçmişinizi izlemez veya kaydetmez.

Ayrıca, meta veri / bağlantı günlüklerini tutmayan birkaç VPN’den biridir. Bu, kullanıcılara en sevdiğimiz anonimlik düzeyini verir (sevdiğimiz).

Torrent Dostu: PIA son derece torrent dostudur ve torrentleri belirli sunucular veya konumlarla kısıtlamaz. Aslında, torrent etkinliğini daha torrent dostu ülkelere yönlendirmek için inanılmaz derecede benzersiz bir çözümleri var..

Güvenlik / Yazılım: PIA’nın yazılımı kullanımı kolaydır, 256 bit şifreleme (çok gizli ABD askeri iletişimleri ile aynı güç) sunar ve kullanıcılara kullanılan şifreleme türü ve anahtar gücü (daha yüksek hızlar / daha az şifreleme istiyorsanız) üzerinde özel kontrol sağlar

Tornalar için PIA kullanmanın iki yolu (Proxy / VPN)

Özel İnternet Erişimi’ne yapılan her abonelik hem VPN hizmeti hem de anonim SOCKS proxy hizmeti içerir. Bu, torrent indirmelerinizi nasıl anonimleştirmeyi seçtiğiniz konusunda size bir ton esneklik sağlar.

En iyisi, PIA 5 eşzamanlı bağlantıya izin verdiğinden, hem VPN + Proxy’yi hem de ciddi avantajlarla aynı anda kullanabilirsiniz.

Ayrıntılı analiz için torrentler için bir VPN vs. Proxy seçme kılavuzumuzu okuyun.

İşte kısa bir özet…

Yalnızca Proxy kullanma
Genellikle bir VPN kullanmaktan daha hızlıdır, ancak tek şifreleme seçeneğiniz torrent istemcinizin yerleşik şifrelemesini kullanmaktır. ISS’niz torrentlerinizi kısır veya engellerse bu bir sorun olabilir.

Proxy ile torrent IP adresiniz web tarayıcınızın IP’sinden farklı olacaktır (beğendiğimiz).

Yalnızca bir VPN kullanma
Bir VPN size son derece güçlü şifreleme sağlar (internet sağlayıcınız tarafından kısıtlamayı / izlemeyi önler) ve size daha fazla sunucu / ülke konumu sağlar. Yüklemeler daha yavaş olabilir. Torrent IP adresiniz tarayıcı IP’nizle aynı olacaktır.

Birlikte bir VPN + Proxy kullanma
Bence bu iki dünyanın da en iyisi. Son derece güçlü bir şifreleme, çift bir anonimlik katmanı elde edersiniz (IP’niz iki kez değiştirilir) ve torrent IP adresiniz hala web tarayıcınızın IP’sinden farklıdır.

Optimal olarak 1 şirketi bir VPN hizmeti ve farklı bir anonim SOCKS proxy hizmeti için kullanacaksınız, ancak kullanıcıların büyük çoğunluğu PIA’yı her ikisi için de kullanmaktan memnun olacak (ve bu süreçte bir grup $$$ kaydedecek). Ayrı bir torrent proxy sağlayıcısı isteyebileceğinizi düşünüyorsanız, Torguard veya BTGuard kullanmanızı öneririz (ve VPN’iniz olarak PIA kullanmanızı öneririz).

Torrentler için PRivate INternet Access VPN kullanma

Bu en kolay seçenektir çünkü torrent istemcinizdeki (uTorrent, Vuze, vb.) Herhangi bir ayarı değiştirmek zorunda değilsiniz.

Sadece 6 adım gereklidir:

 1. Özel İnternet Erişimi için kaydolun
 2. PIA’nın masaüstü VPN yazılımını indirin (Windows / Mac mevcuttur)
 3. Kullanıcı adınızı / şifrenizi kullanarak VPN’de oturum açın (kaydolduğunuzda size e-posta ile gönderilir)
 4. Bir VPN sunucusuna bağlanın (Hollanda, İsviçre, Kanada öneririz)
 5. PIA’nın ‘Kill-Switch’ özelliğini etkinleştirin (isteğe bağlı, ancak önerilir)
 6. Favori torrent istemcinizi başlatın

Bu kadar! Torrent’leriniz artık şifreli ve gerçek IP adresiniz torrent arkadaşlarınızdan gizlenecek.

PIA’ya nasıl kaydolabilirsiniz?

Özel İnternet Erişimi’ne kaydolmak hızlı ve kolaydır. 5 dakikadan kısa bir sürede VPN’lerine tam anlamıyla kaydolabilir, ödeme yapabilir, indirebilir ve bağlanabilirsiniz. Hesap oluşturmak için çok az bilgiye ihtiyaç duyuyorlar.

Gerekenler:

 1. Bir e-posta adresi (giriş bilgilerinizi almak için)
 2. Bir ödeme şekli (Kredi kartları, Paypal ve anonim Bitcoin ödemeleri kabul edilir)
 3. Kredi kartı ile ödeme yapıyorsanız, fatura bilgileriniz de gereklidir

PIA, bitcoin biraz fazla kafa karıştırıcıysa, popüler perakendecilerin artık hediye kartlarını anonim olarak ödemek için bile kullanmanıza izin verir. Dürüst olmak gerekirse, çoğu kullanıcı paypal ödemelerinin rahatlığını tercih etmelidir.

Kaydolduktan ve ödeme yaptıktan sonra, PIA size giriş bilgilerinizi ve yazılımları için bir indirme bağlantısını içeren bir e-posta gönderecektir (bu nedenle geçerli bir e-posta adresi kullandığınızdan emin olun).

Yazılım Güvenlik Ayarları

Önerdiğimiz ayarlar şu şekildedir (Bu menüye erişmek için yazılımı açtığınızda ‘gelişmiş’ düğmesini tıklayın).

Özel İnternet Erişimi Gelişmiş Ayarları

Gelişmiş ayarlar menüsü

Not: Otomatik oturum açma / otomatik bağlanma seçenekleri tamamen size bağlıdır.

Ayarlar:
Bağlantı türü – UDP (bu size en yüksek hızları vermelidir)
VPN Kill Anahtarı – Bu, VPN başarısız olursa internet bağlantınızı öldürür (IP’nizin sızmasını önler)
DNS Sızıntı Koruması – Bilgisayarınızı yalnızca kullanıcıların PIA’nın DNS sunucuları yapar (web geçmişini Internet Sağlayıcısı’ndan gizleyin)
IPv6 Kaçak Koruması – İsteğe bağlı, ancak yeni IPv6 protokolü aracılığıyla IP sızıntılarını önler

Kurulumunuzu kontrol edin ve sorunları giderin

Her şeyin beklendiği gibi çalıştığından emin olmak için torrent IP adresinizi kontrol etmek önemlidir. Torrent IP adresi değişikliğinizi doğrulama hakkında eksiksiz bir kılavuz yazdık.

Hızlar beklenenden daha yavaşsa (500kbps’nin altında olduğu gibi) torrent istemcinizin bağlantı ayarları / seçenekler menüsünde otomatik bağlantı noktası eşleştirmesini etkinleştirmelisiniz. Bir seçenek arayın ‘UPnP’ veya ‘NAT PMP‘seçeneğini işaretleyin ve kutuyu işaretleyin. Bu, torrent paketlerinizin yönlendiricinizden düzgün bir şekilde iletilmesini ve kaybolmamasını / engellenmemesini sağlayacaktır..

UTorrent’de bulabileceğiniz yerler: Seçenekler > Tercihler > Bağ

uTorrent otomatik bağlantı noktası eşleme

uTorrent Bağlantı Noktası Eşleme Ayarları

İşte bu, torrentleriniz şimdi şifrelenmeli ve anonimleştirilmelidir. Gelişmiş gizlilik için veya torrent IP adresinizin web tarayıcı IP’nizden farklı olmasını isterseniz isteğe bağlı olarak (VPN ile aynı zamanda) bir proxy bağlantısı da ekleyebilirsiniz..

PIA Proxy’si için Giriş / Şifre nasıl alınır (Skip DON)

Her PIA aboneliği, Hollanda’daki SOCKS5 günlüğe kaydetmeyen proxy sunucularına erişimle birlikte gelir. Oldukça hızlı ve favori torrent yazılımınızla kullanım için mükemmel.

Not: Proxy için bir kullanıcı adı / şifre kombinasyonu oluşturmak üzere bu 1. adımı atlamayın. VPN giriş bilgilerinizden farklı.

Tamam, devam edelim ve proxy sunucu için bir kullanıcı adı / şifre oluşturalım

Proxy girişinizi / şifrenizi birleştirme

Proxy sunucusuna erişmek üzere kullanıcı adınızı / şifrenizi oluşturmak için web sitelerinde hesap panelinize giriş yapmanız gerekir.

Ardından bu bölümü görene kadar aşağı kaydırın:

PIA proxy şifresi nasıl alınır

Hesap panelinizde bir proxy girişi / şifresi oluşturun

Ardından ‘Kullanıcı Adını ve Parolayı Yeniden Oluştur’ düğmesini tıklamanız yeterlidir. Biraz kullandığımızda kullanıcı adınızı / şifrenizi kolayca kopyalayabilmeniz / yapıştırabilmeniz için pencereyi açık bırakın.

PIA Proxy’sini kurmak için ihtiyacınız olan bilgiler

Artık kullanıcı adınız / şifreniz var (yukarıdaki adımdan itibaren), PIA’nın SOCKS5 proxy sunucusunu herhangi bir büyük torrent yazılımı ile kullanmanız gereken birkaç bilgi daha var. Flud ile bile kullanabilirsiniz (Android’de iseniz).

Kullanıcı adı: (önceki adımdan)
Parola: (önceki adımdan)
Sunucu Ana Bilgisayar Adı / Adresi: proxy-nl.privateinternetaccess.com
Liman: 1080

Bazı önemli notlar:
Yalnızca proxy’yi (VPN olmadan) kullanıyorsanız torrent istemcinizde şifrelemeyi etkinleştirmek isteyebilirsiniz. Bu, mevcut akranlarınızın sayısını azaltır, ancak ISS’nizin torrentlerinizi kısmasını veya indirdiğiniz şeyi görmesini de engeller..

Yerleşik torrent şifrelemesini kullanma hakkında daha fazla bilgi için torrent şifreleme kılavuzumuzu okuyun.

Aşağıdaki bölümlerde, bu proxy ayarlarını favori torrent yazılımınıza nasıl yükleyeceğinizi göstereceğiz. Her torrent istemcisinin kendi bölümü olacaktır (genellikle popülerlik sırasına göre sıralanır).

uTorrent Ayarları (PIA Proxy)

UTorrent’deki proxy ayarlarına erişmek için şu adrese gidin:
Seçenekler > Tercihler > Bağ (soldaki sekmeler)

Aşağıdaki bilgileri gösterildiği gibi uygun alanlara girin:

Tür: socks5
vekil: proxy-nl.privateinternetaccess.com
Liman: 1080
Kullanıcı adı: önceki adımda oluşturulan kullanıcı adı
Parola: önceki adımda oluşturulan şifre

ve utorrent aracılığıyla kimlik bilgilerinin sızmasını önlemek için yeşil nokta ile işaretlenmiş 6 kutuyu da işaretlediğinizden emin olun..

Özel internet erişimi için uTorrent proxy ayarları

PIA için uTorrent proxy ayarları

Sonra şifreleme ekleme seçeneğiniz var. Bir VPN kullanmıyorsanız, bu adım ISS azaltmayı / izlemeyi önlemeye yardımcı olur, ancak mevcut akranlarınızın sayısını azaltabilir. Tüm ayrıntılar için torrent şifreleme kılavuzumuzu okuyun.

uTorrent Şifreleme Ayarları

Adresine git Menü > Seçenekler > Tercihler > BitTorrent, ve ayarlarınızın aşağıdaki gibi görünmesini sağlayın:

uTorrent zorunlu şifreleme (PIA Proxy)

‘Zorunlu Şifreleme’ Modu (Kısmayı önlemeye yardımcı olun)

uTorrent’in yerleşik şifrelemesi, internet sağlayıcınız torrent indirmelerini kısıtlıyorsa / yavaşlatıyorsa, hiçbir şeyden daha iyi olamaz. Torrent Şifreleme Kılavuzumuz, torrentlerinizi etkili bir şekilde nasıl şifreleyeceğinizin tam bir açıklamasına sahiptir.

Vuze Proxy Ayarları (PRivate Internet Erişimi için)

Vuze proxy ayarlarına erişmek için şu adrese gidin:…
Menü > Araçlar > Seçenekler > Bağlantı (Soldaki Sekme) > vekil
Not – Proxy ayarlarını düzenlemek için gelişmiş usermode olmanız gerekir. Seçeneklere Git > Geçiş yapmak için Kullanıcı Modu

Önceden oluşturduğunuz proxy sunucusunun kullanıcı adı / şifresi ile birlikte aşağıda listelenen ayarları kullanın, böylece ayarlarınız aşağıdaki resimle eşleşir. Aynı kutuları işaretlediğinizden emin olun.

Ayarlar:
Host: proxy-nl.privateinternetaccess.com
Liman: 1080
Kullanıcı adı: (Kullanıcı adınızı)
Parola: (şifreniz)
Çorap sürümü: V5

Kullanıcı adınızı / şifrenizi uygun alana girdiğinizde, ayarlarınız tam olarak böyle görünmelidir. Ardından, kurulumunuzun çalıştığını onaylamak için ‘TEST ÇORAPLARI’ düğmesini tıklayın.

Özel internet erişimi için vuze proxy ayarları

Özel İnternet Erişimi için vuze proxy ayarları

Vuze Şifreleme Ayarları

Aynı anda bir VPN değil, yalnızca proxy kullanıyorsanız, İSS’nizin torrent indirmelerini azaltmasını veya torrent indirmelerinizi okumasını önlemek için Vuze’un protokol şifrelemesini kullanmanız önerilir. Torrent şifrelemesinin ve faydalarının tam açıklaması için Torrent Şifreleme Kılavuzumuzu okuyun.

Vuze’deki şifreleme ayarlarına erişmek için şu adrese gidin: Menü > Araçlar > Seçenekler > Bağ > Aktarım Şifrelemesi

‘Zorunlu’ şifreleme için (güvenli olmayan bağlantılara izin verilmediği anlamına gelir) ayarlarınızı aşağıdakilerle eşleşecek şekilde değiştirin ve tüm kutuların işaretlerini kaldırın:

Vuze Şifrelemesi

Vuze ‘Zorunlu’ Şifreleme ayarları

İlgili Makaleler

Vuze tercih ettiğiniz torrent istemcinizse son derece yararlı bulduğunuz bazı kılavuzlar:

 • Torrent IP’nizi kontrol etme – proxy ayarlarınızın IP’nizi beklendiği gibi sakladığını doğrulamak için bu kılavuzu kullanın
 • Vuze Anonim Olarak Nasıl Kullanılır – Vuze için Proxy + VPN kurulum talimatları.

Proxy Ayarlarını Deluge

PIA’nın proxy sunucusunu Deluge ile kullanmak için önce Düzenle > Tercihler > vekil (soldaki kategorilerden)

Deluge, her hizmet için proxy ayarlarını el ile ayrı ayrı yapılandırmanızı gerektirir. Her biri için aynı proxy ayarlarını kullanacağız, ancak bunları 1’e 1 girmeniz gerekiyor.

4 hizmet şunlardır: Akranları, Web Tohum, İzci, DHT.

Her biri için girmek isteyeceğiniz ayarlar şunlardır:

 • Tür: Çorap V5 A / W
 • Kullanıcı adı: Kullanıcı adınızı
 • Parola: Şifreniz
 • Host: proxy-nl.privateinternetaccess.com
 • Liman: 1080

işiniz bittiğinde şöyle görünmelidir:

Resim

Şifreleme Ayarlarını Deluge

Bir VPN kullanmıyorsanız, Deluge’nin yerleşik şifrelemesini kullanmak isteyebilirsiniz (tam şifreleme kılavuzumuzu okuyun)

Şifreleme ayarlarına erişmek için (kategori) Tercihler (Menü)

Ayarlarınızı bunlara uyacak şekilde değiştirin (yalnızca tamamen şifrelenmiş aktarımlara izin verir)

 • Gelen: zorunlu
 • Giden: zorunlu
 • Şifreleme Seviyesi: Tam Akış
 • Tüm Akışı Şifrele: Kontrol

Zorunlu şifreleme ayarlarını silin

Deluge ‘Zorunlu’ Tam Akış Şifrelemesi

Diğer Yardımcı Kılavuzlar

Deluge’den en iyi şekilde yararlanmak için diğer kılavuzlarımıza göz atmayı unutmayın. Proxy kurulumunun çalıştığını doğrulamak için torrent IP adresinizi kesinlikle kontrol etmek isteyeceksiniz.

 • Deluge’nin IP Adresi nasıl kontrol edilir – Proxy kurulumunuzun IP adresinizi gizlemek için beklendiği gibi çalıştığını doğrulayın
 • Deluge Anonymity Uçak Bileti – Optimal gizlilik için Deluge’u Proxy ve / veya VPN ile kullanma

QBittorrent Proxy Ayarları (Özel İnternet Erişimi için)

PIA’nın proxy hizmetini QBittorrent ile kullanmak için, aşağıdaki uygun ayarları QBittorrent’in seçenekler menüsündeki alanlarla aşağıda gösterildiği gibi eşleştirin. Proxy ayarlarına erişmek için şu adrese gidin: Araçlar > Seçenekler > Bağ

Ayarlar

 • Tür: socks5
 • Host: proxy-nl.privateinternetaccess.com
 • Liman: 1080
 • Kullanıcı adı: önceki adımda PIA hesabı kontrol panelinde oluşturuldu
 • Parola: hesap kontrol panelinde oluşturuldu

Resim

QBittorrent için İsteğe Bağlı Şifreleme

Birlikte bir VPN + Proxy KULLANMiyorsanız, hızlarınız beklenenden düşükse QBittorrent’in yerleşik şifrelemesini kullanmanız önerilir. Bunun nedeni, düşük hızların genellikle İnternet Sağlayıcınızın genel bittorrent bağlantı noktalarını engellemesinin veya azaltmasının (yavaşlatması) sonucudur..

Torrent’lerinizi nasıl / ne zaman / neden şifreleyeceğinizle ilgili tüm ayrıntılar için Torrent şifreleme kılavuzumuzu okuyun. Veya QBittorrent ayarlarınızı aşağıdakilerle eşleşecek şekilde eşleştirin:

Altında Araçlar > Seçenekler > bittorrent
‘Şifreleme modu’ açılır menüsünü ‘Şifreleme Gerektir’ olarak değiştirin

QBittorrent şifreleme ayarları

QBittorrent’de şifreleme nasıl etkinleştirilir

Diğer Yardımcı Kılavuzlar

Proxy kurulumunuzun doğru çalıştığını doğrulamak (ve gerçek IP adresinizi sızdırmamak için tufan IP adresinizi kontrol etmek isteyeceksiniz. Ayrıca tam bir tufan gizlilik kılavuzumuz var..

 • Torrent IP adresinizi kontrol etme
 • Anonim olarak Deluge nasıl kullanılır – Deluge için VPN / Proxy / Şifreleme ayarları.

PIA VPN nasıl kullanılır & Proxy birlikte

PIA aboneleri, torrentleri anonim olarak indirmek için Özel İnternet Erişimi VPN ve Proxy hizmetini aynı anda kullanmayı seçebilir. Bu, birçok kullanıcı için en iyi seçenek olabilir ve çeşitli avantajları vardır:

 • Torrent’leriniz son derece güçlü 256 bit şifreleme ile şifrelenecek
 • Torrent IP adresiniz web tarayıcısı IP adresinizden farklı olacaktır
 • Hem tarayıcınız hem de torrent IP’niz gerçek IP adresinizden farklı olacak (gizli kalacak)
 • VPN + Proxy’yi birlikte kullanmak yalnızca VPN’den daha hızlı olabilir (fıkra kanıtları)
 • SOCKS proxy’si IP sızıntılarını tek başına bir VPN kill-switch’den daha iyi önleyebilir

Nasıl kurulur

Aşama 1 – favori torrent yazılımınıza doğru proxy ayarlarını yüklemek için bu makaledeki PIA proxy kurulum kılavuzunu takip edin.
Adım 2 – Proxy ayarlarından biri yapılandırılmış ve test edilmişse, VPN için özel bir ayar gerekmez

PIA VPN / Proxy birlikte nasıl kullanılır?

Burada uyulması gereken tek önemli kural vardır:
Torrent istemcinizi açmadan önce VPN sunucusuna bağlandığınızdan emin olun!

Önce torrent yazılımını açarsanız, VPN’ye bağlandığınızda temel IP adresiniz değiştiğinde bir proxy hatasına neden olabilir. Bu genellikle proxy sunucunun bağlantısını kesmenize ve kısa bir süre için gelecekteki bağlantılardan engellemenize neden olur.

Bunu yanlışlıkla yaparsanız, torrent yazılımınızı kapatın, birkaç dakika bekleyin, VPN’ye yeniden bağlanın, sonra torrent yazılımınızı normal olarak açın.

Diğer Yardımcı Kılavuzlar / Makaleler

Torrent’ler için PIA kullanma kılavuzumuzu okuduğunuz için teşekkür ederiz. Son derece yararlı bulduğunuzu umuyoruz (eğer yaptıysanız lütfen bir arkadaşınızla paylaşın!)

İşte torrentlerinizi olabildiğince güvenli ve anonim hale getirmenize yardımcı olacak bazı yararlı kılavuzlar.

Popüler Kılavuzlar

VPN-Kill Switch (güvenli torrentler için neden önemlidir)
UTorrent Anonim Olarak Nasıl Kullanılır
Vuze Anonim Olarak Nasıl Kullanılır
QBittorrent Anonim Olarak Nasıl Kullanılır
nasıl & torrent indirmelerinizi neden şifrelersiniz?

Diğer makaleler ve yorumlar

Proxy ve VPN (torrent kullanıcıları için)
SOCKS ve HTTP proxy’leri (biri çok daha üstündür)
Ücretsiz VPN’ler ve neden torrentler için iyi olmadıklarını
Özel İnternet Erişimi incelemesi
PIA ve Torguard

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me