UTorrent Anonim Olarak Nasıl Kullanılır

uTorrent, dünyanın en popüler BiTorrent istemcilerinden biridir ve birçok kullanıcı bilmek ister uTorrent’i anonim olarak kullanma. Bu nedenle, uTorrent etkinliğinizi bir VPN veya Proxy hizmetiyle anonimleştirmek için bu kolay kılavuzu oluşturmaya karar verdik.

Vuze hoşunuza gitti mi? Vuze’u anonim olarak nasıl kullanacağımız konusunda bir rehberimiz var! Ve şimdi Deluge için de.

İsimsiz Torrentlere Giriş

Hangi BitTorrent istemcisini kullandığınız veya indirdiğiniz torrentleri önemli değil, torrentleri anonim olarak indirmek için iki ana yöntem vardır: Seçenek 1 = VPN (Sanal Özel Ağ), Seçenek 2 = Anonim Proxy Hizmeti.

Farklı VPN veya Proxy hizmeti sağlayıcıları için birden fazla seçenek vardır, ancak sonunda hepsi bir şey yapmak ve iyi yapmak için tasarlanmıştır: torrent indirirken gerçek kimliğini gizle

Torrent’ler için En Hızlı VPN&# 65279;

IPVanish ile anonim utorrent

* Kayıt Yok *
* En Yüksek Hızlar *
Yalnızca Tier-1 Ağına sahip VPN

IPVanish’i edinin

Tüm planlar 7 gün% 100 geri ödeme garantisi ile gelir

Neden uTorrent’i anonim olarak kullanmalıyım??

Torrentlerinizi anonimleştirmek için nedenlerle ilgili bir makale yazdık, ancak kısa cevap:

UTorrent’i anonim olarak kullanmazsanız, indirmelerinizi kimlerin izlediğini ve bu bilgilerle ne yaptığını bilmiyorsunuz. Kendinizi korumak için adımlar atmadıkça, gerçek IP adresiniz uTorrent’de herkes tarafından görülebilir.

Farkına varamayabilirsiniz, ancak belirli bir bittorrent sürüsünde bağlı olduğunuz tüm eşlerin listesini çıkarabilir ve her eş için tam IP adreslerini görebilirsiniz. Terime aşina olmayanlar için, IP adresi, İnternet servis sağlayıcınız tarafından size atanan benzersiz bir seri numarasıdır. IP adresi benzersiz bir bilgisayarı, cihazı veya bağlantıyı tanımlamak için kullanılabilir.

Mevcut IP adresinizi görmek için IPVanish.com adresinden IP’nizi kontrol etme bölümüne gidin. (tamamen ücretsizdir ve 5 saniye sürer. IP adresiniz sol üst köşede olacaktır). Olmadı! Gerçek şu ki, çevrimiçi sandığınızdan çok daha az anonimsiniz.

UTorrent’de nasıl görünüyorsunuz

UTorrent’i kullanırken parçası olduğunuz herhangi bir dosya sürüsü için, şu anda sürüye bağlı olan tüm eşlerin (bilgisayarların) listesini ve bunlarla ilgili ek bilgileri IP adresi, istemci yazılımı, indirme / yükleme hızı görebilirsiniz.

akran listesindeki IP adresinizi girin

uTorrent Peer IP adresleri (bulanık son rakamlar)

Yukarıdaki korsan defne belgesel filmi sürüsü bir ekran görüntüsü "TBP AFK." Sürüdeki IP adreslerinin son birkaç basamağı, anonimliklerini korumak için kasıtlı olarak (kamu malı bir torrent olmasına rağmen) bulanıklaştı. Gördüğünüz gibi, her bir eş, IP adresini uTorrent’de göstermek zorunda kalıyor (sürünün diğer eşlerine bu şekilde bağlanabilirsiniz). Şimdi şunu düşünün: uTorrent’de görünen IP adresini ‘Gerçek IP Adresiniz’ mi yoksa VPN veya Proxy Hizmeti tarafından sağlanan ‘Anonim IP’ mi olmayı tercih edersiniz??

Cevabınızın 2. seçenek olduğunu garanti edebilirim (benimkinin olduğunu biliyorum). Anonim IP adresinizi nasıl alacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Anonim uTorrent için 2 seçenek: VPN veya PRoxy

UTorrent anonim kurulum kılavuzlarımıza girmeden önce, VPN’ler ve torrentler için proxy hizmetleri arasındaki farka hızlı bir genel bakış. Ayrıca, bir VPN vs proxy hizmetinin avantajları / dezavantajları hakkında daha ayrıntılı bir karşılaştırma yaptığımızdan emin olun..

Sanal Özel Ağ (VPN):

 • Daha Yüksek Şifreleme
 • Şifrelerinizi / anonimleştirmenizi tüm internet bağlantısı
 • Biraz daha pahalı
 • Biraz Daha Yavaş (daha güçlü şifreleme nedeniyle)
 • Bitorrent için 1. sıradaki VPN’imiz
Anonim Proxy Hizmeti:

 • Düşük Şifreleme
 • Şifrelemeler / Belirli programları / bağlantı noktalarını anonimleştirir
 • Biraz daha az pahalı
 • Biraz daha hızlı (daha az şifreleme nedeniyle)
 • 1. Torrent Proxy Hizmeti

UTorrent ile bir VPN nasıl kullanılır (Kolay Kurulum)

Günümüzde, en iyi VPN sağlayıcıların tümü, internet bağlantınızı (torrentler dahil) bağlamak ve korumak için 1 tıklama kadar basit olan VPN yazılımını kullanmak kolaydır. Sonuç olarak, uTorrent’i bir VPN ile anonim olarak kullanmak, bir VPN hizmetine kaydolmak, yazılımı indirmek ve ‘bağlan’ düğmesini tıklamak kadar kolaydır (VPN bağlandıktan sonra utorrent’i açın)

UTorrent için bir VPN seçerken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç nokta:

 1. Günlük tutmayan bir VPN sizi daha anonim hale getirecektir
 2. Bazı VPN’ler torrentlere izin vermez. Bu sitede sunduğumuz VPN’ler Yapmak!
 3. Bazı VPN’lerin torrentler için daha iyi olmasını sağlayan ekstra özelliklere sahiptir (kill anahtarı gibi).

UTorrent için Favori VPN’lerimiz

IPvanish uTorrent

# 1 IPVanish VPN

IPVanish çeşitli nedenlerle uTorrent için en sevdiğimiz VPN. İlk, VPN günlükleri tutmazlar, bağlantı günlüklerini bile tutmazlar, bu nedenle kullanımınız tamamen anonimdir.

İkinci, IPVanish inanılmaz derecede hızlı; şimdiye kadar test ettiğimiz en hızlılardan biri, bu yüzden uTorrent hızlarınız sadece bir VPN’e bağlı olduğunuz için acı çekmemelidir.

üçüncü olarak, IPVanish mükemmel müşteri desteğine sahiptir ve ABD merkezli bir şirkettir, böylece müşterilerine yaptıkları garantileri destekleyeceklerine güvenebilirsiniz. Fiyatlar ayda 6,50 doların altında başlıyor. IPvanish’i ziyaret edin veya önce IPvanish incelememizi okuyun!

UTorrent için PIA# 2 PIA
Özel İnternet Erişimi uTorrent için en popüler VPN’lerden biridir. HERHANGİ bir kayıt tutmazlar, ve sınırsız VPN hizmeti ile 3,33 $ / ay. Bu sadece yılda 40 dolar!

Daha da iyisi, PIA yazılımlarında DNS sızıntısı koruması ve bir VPN kill anahtarı içerir, bu da gerçek IP’nizin sizin haberiniz olmadan yanlışlıkla uTorrent’e maruz kalmayacağı anlamına gelir.

Özel İnternet Erişimi bile şunları içerir ücretsiz proxy sunucuları aboneliğinizle, yani uTorrent’e bir VPN yerine bir proxy üzerinden bağlanmayı tercih ediyorsanız, bu bir seçenektir. Kaydolmak veya derinlemesine PIA incelememizi okumak için PIA’yı ziyaret edin.

UTorrent ile Proxy.sh# 3 Proxy.sh VPN
Proxy.sh VPN şirketleri arasında gerçekten benzersizdir. Müşterilerini çevrimiçi olarak tamamen anonim tutmak için mümkün olan her şeyi yaparken şeffaflığı (müşterileri için) bir öncelik haline getirir. Benzersiz bir yayın yapıyorlar ‘şeffaflık raporu’ proxy.sh’ın aldığı tüm yasal istekleri (örneğin: telif hakkı ihlali şikayetleri) ve Proxy.sh tarafından yanıt olarak alınan tüm işlemleri listeleyen. Daha fazla bilgi için Hands-on proxy.sh incelememize göz atın.

Diğer VPN’ler gibi, Proxy.sh hiçbir kayıt tutmaz her türlü. Tüm sunucularda torrentlere izin veriyorlar ve fiyatlandırma ayda sadece 3,33 $ ‘dan (40 $ / yıl) başlıyor. Ayrıca DNS sızıntısı koruması ve vpn öldürme anahtarı maksimum güvenlik için yazılımlarında.

Anonim uTorrent için Proxy Kullanma (Kolay Kurulum Seçeneği)

Elbette, uTorrent’i torrentleri proxy sunucusu kullanarak anonim olarak indirecek şekilde manuel olarak yapılandırabilirsiniz, ancak Tek tıklamayla yükleme seçeneği önceden ayarlanmış tüm doğru ayarlarla özelleştirilmiş bir uTorrent sürümünü indirmenize izin verir?

En iyi anonim proxy hizmetlerinden ikisi size bu seçeneği sunar. Her hizmetin avantajlarını ve uTorrent istemcinizi nasıl yapılandıracağınızı öğrenelim.
Kolay uTorrent kurulumu yapınTorguard Anonim Proxy
Adından da anlaşılacağı gibi, Torguard en anonim VPN ve proxy hizmetleri Bittorrent kullanıcılarının ihtiyaçlarına yöneliktir. Aşağıdaki gibi ek güvenlik sağlayan özellikleri dahil etmeyi sağlarlar: Kayıt Yok, VPN Kill Switch ve DNS Sızıntı Koruması.

Torguard hem anonim proxy hem de VPN hizmetleri sunar. Proxy hizmeti ayda 4 ABD dolarının altında başlar (yılda 50 ABD dolarından az). Sunucuları hızlıdır ve öncelikleri müşterilerinin gizliliğidir. Torguard incelememizi veya Torguard ve BTguard proxy’lerinin bu karşılaştırmasını okumak isteyebilirsiniz.

Torguard uTorrent kurulumunu son derece kolay hale getirir. Özel seçeneklerden birini seçmenize ve ardından tüm ayarları tek bir tıklamayla otomatik olarak favori torrent istemcinize (uTorrent, Vuze ve Deluge dahil) uygulamanıza izin veren bir yazılım parçası var..

Sağ tarafta Torguard proxy kurulum yardımcı programı bulunmaktadır. Aşağıdaki adımlardan tercih ettiğiniz seçeneği belirleyin ve ardından ‘ayarları uygula’ düğmesine tıklayın, istediğiniz ayarlar otomatik olarak favori torrent istemcinize (uTorrent gibi) uygulanacaktır.

Sadece şunu girin:

 1. giriş detayları
 2. Tercih edilen Torguard sunucusu (veya otomatik)
 3. Tercih Edilen Torrent İstemcisi

Ardından ‘Ayarları Uygula’yı tıklayın ve keyfini çıkarın!

Torguard’ı Şimdi Ziyaret Edin!

Torguard uTorrent kolay kurulum

Torguard’dan görüntü

Resim
BTGuard son derece popüler torrent proxy hizmetidir. Torguard gibi, onlar da günlük yok, Sahip olmak yüksek hızlar, ve sahip uTorrent için süper kolay kurulum.

BTguard hesabınıza kaydolduktan sonra, uTorrent’in önceden yapılandırılmış ve doğru ayarların tümünü içeren bir sürümünü indirme seçeneği sunulur.

Kolay kurulum seçeneğiyle, tam anlamıyla çalışır durumda olabilir ve torrentleri 5 dakikadan kısa bir sürede anonim olarak indirebilirsiniz. İşte bu kadar kolay. Btguard veya Torguard’ı seçmeniz gerektiğinden emin değilseniz, torrent proxy karşılaştırması.

UTorrent için Manuel Proxy Kurulum Kılavuzu

Bağlantı seçenekleriniz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak istiyorsanız veya uTorrent’i kolay kurulum seçeneği (Özel İnternet Erişimi, Proxy.sh veya IBVPN gibi) olmayan bir proxy hizmetiyle kullanmak istiyorsanız, tam kılavuzumuzu okuyun. kurulum rehberi.

1. Adım: Anonim bir proxy hizmetine kaydolun
Bunu henüz yapmadıysanız, bu makalede önerdiğimiz birçok anonim proxy hizmetinden birine kaydolun. Bazı VPN hizmetleri, satın alma işleminizle birlikte, Özel İnternet Erişimi, Proxy.sh ve iBVPN (Toplam veya Ultimate VPN Paketi) dahil olmak üzere ücretsiz proxy hizmeti de içerir. Bunlardan herhangi biri manuel kurulum kılavuzumuzla çalışacaktır.

Adım 2: Utorrent’i açın ve Menü’ye gidin > Seçenekler > Tercihler (veya sadece ‘Ctrl + P’ tuşlarına basın)

3. Adım: Tercihlerin ‘Bağlantı’ bölümüne gidin

Açılan tercihler penceresinin sol tarafında, menünün çeşitli bölümlerini görmelisiniz. (Bunlar sağdaki resimde gösterilmektedir). Aşağı ‘bağlantı’ dördüncü seçeneği seçin.

4. Adım: Bağlantı seçeneklerinizi yapılandırın.

Proxy kurulumunuzla ilgili bir dizi seçenek vardır. Size hangilerinin isteğe bağlı olduğunu ve hangilerinin kesinlikle kontrol edilmesi gerektiğini söyleyerek size rehberlik edeceğiz.

Bağlantılar ekranı şöyle görünecektir …. (aşağıda)

Resim

uTorrent Tercihleri ​​Bölümleri

uTorrent proxy bağlantı tercihleri

uTorrent Bağlantı Tercihleri ​​(tarafımızdan kodlanmış renk)

Dinleme Limanı Bölümü:
Gelen bağlantı için kullanılan bağlantı noktası:

Belirli bir bağlantı noktası veya rasgele bir bağlantı noktası kullanmanız, UPnP veya NAT-PMP bağlantı noktası eşleme seçeneklerinden birini veya her ikisini birden kullanmanıza bağlı olarak değişir..

UPnP veya NAT Portmapping kullanıyorsanız, rastgele bir bağlantı noktası kullanabilir ve bağlantı noktasını başlangıçta rasgele seçmeyi seçebilirsiniz (veya kullanmazsınız, ancak bağlantı hızınızla ilgili sorun yaşamadığınız takdirde rastgele seçmeniz gerektiğini söyleyebiliriz)

Tak çalıştır bağlantı noktası eşlemesini kullanmıyorsanız, uTorrent’in seçtiğiniz bağlantı noktasının bilgisayarınıza yönlendirilmesini sağlamak için yönlendiricinizin bağlantı noktası yönlendirmesini ayarlamanız gerekir..

UPnP ve NAT-PMP
Bu seçeneklerden birini veya her ikisini işaretlemek, bağlantı noktası yönlendirmeniz için tak ve çalıştır işlevine olanak tanır, yani manuel bağlantı noktası yönlendirmeyi ayarlamanız gerekmez. Önce NAT-PMP’yi denemenizi öneririz ve eğer işe yaramazsa UPnP’yi deneyin. Bunun nedeni, UPnP’de yamalanmış bir güvenlik açığının bulunması, ancak eski yönlendiricilerin hala sorunu olabilir. Eşeği sağlam kazığa bağlamak.

Windows güvenlik duvarı istisnası: Bunu kontrol ettiğinizden emin olun. UTorrent trafiğinizin Windows güvenlik duvarınızdan geçmesine izin verecektir. Kontrol etmezseniz, çok düşük hızlarınız veya akranlarınıza bağlanmakta zorluk çekebilirsiniz.

Proxy Sunucu Ayarları:

Tür: açılır listeden proxy sunucunuzun türünü seçin. Sağlayıcınız aksini söylemedikçe genellikle çorap5 olur.

vekil: proxy sunucunuzun adresini girin. Bu, ‘proxy.btguard.com’ veya ‘proxy.torguard.tg’ gibi bir web tarzı adres olabilir (proxy sağlayıcınız size adresin ne olduğunu söyleyecektir) veya yalnızca proxy sunucusunun ip adresi olabilir. 192.168.1.1 ‘(Yine, proxy servis sağlayıcınız kurulum kılavuzunda hangi adresi kullanacağınızı söyleyecektir..

Liman: Proxy kurulum rehberiniz ayrıca hangi bağlantı noktasını kullanacağınızı da söyleyecektir. Kullanılabilir proxy sunucu adresleri listeniz varsa, her birinin kendi bağlantı noktası olabilir. Uygun olanı seçin.

Kullanıcı adı Şifre: Proxy hizmetinize kaydolduğunuzda aldığınız giriş bilgileri.

Diğer seçenekler: Emin ol yeşil nokta ile işaretlenmiş tüm seçenekleri kontrol edin! Bunları kontrol etmek torrent trafiğinizin proxy sunucu üzerinden yönlendirilmesini sağlar ve uTorrent’i kullanırken kişisel olarak tanımlanabilir hiçbir bilgi sızdırmaz.

Kurulum Tamamlandı!

Ayarları uyguladıktan sonra uTorrent’i yeniden başlattığınızdan emin olun. Proxy sunucunuzun düzgün çalıştığını doğrulamak istiyorsanız, torrent IP adresinizi kontrol etmek için bu aracı kullanın. ‘Mıknatıs bağlantısı’ düğmesine tıklayın ve mıknatıs bağlantısını uTorrent’de açın. Web sayfası daha sonra uTorrent ile ilişkili ip adresini gösterecektir. İplocation.net gibi bir araçla web tarayıcınızın ip adresinden farklı olduğunu doğrulayın. Eğer öyleyse, hazırsınız!

Herhangi bir nedenle hala normal IP ile aynı ise, tüm ayarlarınızı tekrar kontrol edin ve sorunu hala bulamıyorsanız, müşteri desteğine başvurun.

Bu makaleyi okuduğunuz için teşekkür ederiz, umarım faydalı olmuştur! Aşağıdaki bağlantılardan yararlanabilirsiniz:

Navigasyon:

 • Ev
 • Anonim Bittorrent Rehberi
 • Bittorrent için En İyi VPN’ler
 • BTGuard ve Torguard Proxy Karşılaştırması
 • IPVanish vs HideMyAss VPN
 • Özel İnternet Erişimi ve Torguard
 • Özel İnternet Erişimi vs BTGuard
 • Torguard vs BTGuard
VPN Yorumları:

 • IPVanish
 • Torguard
 • Özel İnternet Erişimi
 • Proxy.sh
 • HideMyAss
 • IBVPN
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me