VyprVPN İncelemesi: VyprVPN Kullanmanın 6 Artıları ve 3 Eksileri

VyprVPN


VyprVPN

https://www.vyprvpn.com/

tl; Dr.

VyprVPN, gizliliğin güçlü savunucuları olan geliştiriciler Golden Frog’a aittir. & tüketiciler için güvenlik. Bu VPN hizmeti yirmi yılı aşkın bir süredir piyasada ve açık bir şekilde tanınan bir markadır. Bununla birlikte, performansı, ihtiyaç duyduğu altyapıya gerekli odaklanıp odaklanmadığıyla ilgili soruları gündeme getiriyor.

VyprVPN İncelemesi: 6 Artıları & VyprVPN Kullanmanın 3 Eksileri

VyprVPN şu anda önemli bir süredir pazarda. Tamamen gizliliğe odaklanmış görünen İsviçre merkezli bir geliştirici olan Golden Frog adlı bir şirkete aittir. & güvenlik pazarı – VPN dahil.

Şimdiye kadar, kulağa normal geliyor. Bununla birlikte, Golden Frog’un arka planında ilginç bir bükülme var. Görünüşe göre, kurucuları NSA’nın AT’de gizli gözetim gerçekleştirdiğini öğrendi&T ağları. Bunu yetkililerin dikkatine sunduğunda ihmal edildi. Olay yine de ilginç bir olaydı (Oda 641a hakkında daha fazla bilgi).

Bu nedenle, Golden Frog kurucuları İnternet kullanıcılarının korunmasına yardımcı olma misyonu başlatmaya karar verdiler. Şirket 1994 yılında İsviçre’de kuruldu ve o zamandan beri tam gaz ilerliyor.

Bu noktada, VyprVPN, halka açık olan Golden Frog tarafından geliştirilen ve sürdürülen temel uygulamalardan biridir..

Not

VyprVPN’in iki ana çeşidi vardır ve tüketici sürümüne daha yakından bakacağız (diğeri iş kullanıcılarına daha uyumludur).

VyprVPN Hakkında Sevdiğimiz 6 Şey

1. Güçlü Güvenlik & Gizlilik!

1.1 Katı Kayıt Yok Politikası

Kayıt Olmama politikası belki de bir VPN servis sağlayıcısının envanterinde bulunması gereken en önemli belgedir. Bu temelde bir VPN’nin kullanıcılarına kullanıcının verilerini ve gizliliğini ele alma konusunda verdiği güvencedir..

Bazı servis sağlayıcıların aksine, VyprVPN No-Logging politikasının web sitelerinde siyah beyaz olarak açıkça belirtilmesini sağlar. Ayrıca çok uzun bir teknik açıklama değil, muhtemelen herkesin okuyabileceği ve anlayabileceği bir şey.

Bunun özü; “Sizi tanımlamak için kullanılabilecek bilgileri günlüğe kaydetmiyoruz veya oturumunuzu kapattıktan sonra bağlantınızdan kaynaklanan hiçbir bilgiyi saklamıyoruz”.

1.2 DNS yok & WebRTC Sızıntıları

DNS sızıntı testi çok basittir ve yine de gereklidir. Tek yapmanız gereken, gerçek DNS’inizin güvenliğinin ihlal edilmemesini sağlamaktır. DNS Sızıntı Testi gibi bir siteyi ziyaret etmek, bu bilgileri hızlı ve ücretsiz bir şekilde korumanıza yardımcı olabilir..

singapur sunucusu üzerinden bağlı vyprvpn

Singapur VyprVPN sunucusuna bağlandığında sıfır sızıntı DNS’si gösterildi.

Benzer şekilde, WebRTC testimiz de VyprVPN’in kullanımının güvenli olduğunu doğruladı. WebRTC testlerinde genellikle çok daha fazla bilgi vardır, bu nedenle listenin herhangi bir yerinde bulunmadığından emin olmak için menşe ülkenizin bayrak işaretlerine dikkat edin..

1.3 Gelişmiş Koruma Sunar

Diğer birçok iyi VPN’e benzer şekilde, VyprVPN’in öngörülebilir şekilde VyprDNS adı verilen kendi güvenli DNS sistemi vardır. Golden Frog tarafından sıfırdan geliştirildi ve kuruldu. VyprDNS ‘sıfır bilgi’ sistemi olarak tasarlandı, bu da size gizlilik sağladığından.

vyprvpn bağlantısı güvenli

VyprDNS, VyprVPN kullanıcıları için özel, güvenli bir DNS sistemidir.

Kullanılan DNS sistemi, birçok ülkede ISP düzeyinde uygulanan sansürün atlanmasına da yardımcı olur. VyprDNS özeldir ve herkese açık değildir – sadece VyprVPN kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

1.4 Kendine Ait & Kumandalı Sunucular

VyprVPN’i diğerleri arasında öne çıkaran şeylerden biri, “VPN sunucularımıza sahip olun, bunları tasarlayın ve yönetin”. Bu, dünyadaki veri merkezlerinden alan ve bant genişliği kiralayabilmelerine rağmen, VPN sistemlerinin bütünlüğünün yüksek olduğu anlamına gelir.

Bu, içinde bulundukları endüstri sektörü göz önüne alındığında sağduyulu bir hareket gibi görünse de, tüm VPN sağlayıcıları bu uzunluğa gitmez. Aslında, bazılarının daha önce üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarla çalıştığı bilinmektedir ve güvenlik bir şekilde tehlikeye girdiğinde suçu değiştirmeye çalıştı..

1.5 Özel Bukalemun Protokolü

İyi bir nedenden dolayı kendi güvenli protokollerini oluşturan birçok VPN servis sağlayıcısı yoktur. İnanılmaz derecede zor ve içine koyacakları kaynaklar muazzam olurdu. Bu sadece R’de değil, çok fazla zaman ve para&D ama onu korumak için bile.

vyprvpn bukalemun protokolü vpn bağlantısını tanınmaz hale getirir

VyprVPN’in Chameleon protokolleriyle yaptığı şey, sadece biraz spin eklemek. Temel olarak OpenVPN 256 bit şifrelemeye dayanır, ancak iletimden önce paketleri karıştırır, böylece VPN sniff’lerinin tanınması daha zordur.

Golden Frog’a göre, bu Chameleon’u Çin, Rusya veya İran gibi son derece VPN dostu olmayan ülkelerde kullanım için çok daha iyi hale getiriyor.

1.6 Gelişmiş Kill Switch ile Birlikte Gelir

Neredeyse başarısız olan VPN’lerde, uygulamalarında bir kill anahtarı bulunur. Kill switch, bir hizmet kesintisi veya bağlantı kesilmesi gibi VPN tüneli bir şekilde aşağıdaysa verilerin cihazınıza girmesini veya cihazdan çıkmasını engelleyebilecek bir şeydir.

Kill anahtarları çoğunlukla uygulama ve sistem düzeyinde bulunurken, VyprVPN bir adım daha ileri gitti ve LAN seviyesinde bir kill içeriyordu. Bu, VPN bağlantısında bir sorun varsa LAN trafiği dahil her şeyi engellemesini sağlar.

1.7 İsviçre merkezli

VyprVPN, İsviçre’de kurulmuştur ve bu da kullanıcıları için her yerde harika bir haberdir. İsviçre hükümeti, dünyadaki en iyi gizlilik yasalarından bazılarına sahip olduğu biliniyor (büyük İsviçre bankacılık sistemini hatırlıyor musunuz?).

Bu, VyprVPN’in sadece gizliliğinizi korumakla kalmayıp aynı zamanda çoğu durumda İsviçre yasalarına göre yapılması gerektiği anlamına gelir! Bir VPN servis sağlayıcısı için daha tatlı bir ortam yoktur.

2. Engelleme Hizmetlerinde İyi & Siteler!

2.1 Anahtar Netflix Bölgeleriyle Çalışır

Çünkü büyük bir Netflix domuzuyum (hem iş için hem de kişisel olarak) bir VPN hakkında benim için en önemli şeylerden biri, Netflix’in VPN’lerden hoşlanmadığı şeyleri atlatma yetenekleridir. Birçoğunuzun bildiği gibi, Netflix ve diğer bazı akış hizmetleri coğrafi konuma göre içeriğin kilidini açar.

Amaçlanan büyük bir aldatmaca değil, sadece lisanslamanın çalışma şekli. Ne yazık ki, herkese aynı miktarda (kabaca) ücret alıyorlar. Bunun için eşit miktarda güzellik almamız gerektiğini hissediyorum, bu yüzden Netflix için VPN’ye odaklanıyorum.

vyprvpn bölgelerden bağımsız olarak netflix'e erişmenizi sağlar

Buradaki iyi haber, Netflix ABD’nin VyprVPN ile çalıştığı ve Netflix ABD içeriğini aktarabildiğim. Ancak, bununla ilgili birkaç uyarı var – biri daha sonra hızı kapsayan bölümde tartışacağım.

Ne yazık ki, Netflix ABD’de bir ton içerik (dünyanın herhangi bir yerinden daha fazla) olsa da, TÜM Netflix içeriği yok. Örneğin, “Ronny Chieng – Uluslararası Öğrenci” yi izlemek istedim ve bu sadece Avustralya’da mevcuttu.

Hangi VyprVPN sunucularını kullandığım önemli değil, Netflix ile Avustralya bölge bloğunu geçemedim. Sinir bozucu ve sinir bozucu. Sonra tekrar, durum çoğu zaman ABD içeriği için Netflix’e harcanacağı için tekrarlanması muhtemel bir durum değil.

Müşteri hizmetlerinden bahsetmişken, VyprVPN’in şu anda yalnızca Kanada, Almanya, İngiltere ve ABD dahil olmak üzere sınırlı sayıda Netflix bölgesinde çalıştığı bilgisi verildi.

2.2 BBC iPlayer VyprVPN ile de Çalışır

İngiltere dışında çok iyi bilinmemesine rağmen, BBC’nin ücretsiz bir yayın hizmeti vardır. Ancak bunun için kaydolmanız gerekir (sadece bir İngiltere adresini taklit edin) ve sonra ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.

VyprVPN ile BBC iPlayer'ı ücretsiz yayınlayın

VyprVPN ile ücretsiz iBBC hareketleri yayınlayın.

Önemli olan, aslında İngiltere’de bir sunucuya sahip bir VPN’e ihtiyacınız olacak veya işe yaramayacak. VyprVPN işi yapıyor ve şimdiye kadar iPlayer ile herhangi bir sorun yaşamadım.

3. VyprVPN Uygulaması Kullanımı Kolay!

VyprVPN Windows uygulamasının kurulumu çok kolaydır ve kullanımı kolaydır. Diğer tüm Windows uygulamaları gibi çalışır ve ortam içinde sorunsuz çalışır.

3.1 Kolaylaştırılmış Tasarım

Başlatıldığında, uygulamanın ana ekranı gerçek konumunuzu ve servise bağlantı durumunuzu gösterir. Ayrıca, en son bağlandığınız konumu gösteren bir çubuk da vardır. İlk kez başlatıyorsanız, bunun yerine “En Hızlı Sunucu” düğmesi kullanılır.

vyprvpn windows uygulaması harika

VyprVPN Windows Uygulaması’nın çeşitli ekranları.

Uygulama tek ekranlıdır, yani büyütüldüğünde kapladığı küçük ekran alanı tek göreceğiniz şeydir. Sekmeleri veya seçenek menülerini tıkladığınızda, aynı uygulama arayüzünü kullanarak sizi bu alanlara taşırsınız.

3.2 Çok Platformlu Mevcut

Her VyprVPN aboneliği ile aynı anda beş cihaza kadar bağlantı yapabilirsiniz. Ayrıca, kullandıklarınıza bağlı olarak cihazlarınızı bağlamanın çeşitli yolları vardır. Günümüzde çoğu hanenin aynı anda çalışan çeşitli cihazları olacaktır.

Örneğin, iOS ve Android gibi mobil platformların yanı sıra ana Windows ve Linux cihazları için uygulamalar var. VyprVPN ayrıca Android tabanlı TV’ler ve bazı yönlendiriciler için de mevcuttur.

Yine de dikkat edilmesi gereken bir nokta, VyprVPN’in Kodi ve Roku, hatta Firestick gibi çok özel uygulamalar için özel bir desteğe sahip olmadığı görülüyor. Bu, onlarla kaydolmadan önce farkında olmak isteyebileceğiniz bir şeydir.

4. Kapsamlı Müşteri Desteği Sunar!

Özel canlı destek ekibi sayesinde VyprVPN müşteri desteği ile iletişime geçmek kolaydır. Onlara bir sorgu gönderdim ve hemen yanıt verdim (10 saniye içinde). Müşteri desteği söz konusu olduğunda, bu en üst düzey.

vyprvpn müşteri desteği kolay ve hızlı

VyprVPN Müşteri Hizmetleri hızlıydı & verimli.

Çok nazik müşteri destek temsilcisini zanaatında da bilgili ve gerektiğinde faydalı linkler buldum. Daha kapsamlı cevaplar gerektiren sorular için beni hızlı bir şekilde doğru yöne yönlendirebildi.

Bu beni onların bilgi tabanı olan bir sonraki noktaya getiriyor. VyprVPN, canlı yardım sevmeyenler için oldukça iyi bir yardım kütüphanesine sahiptir. Buradaki makaleler iyi seçilmiş, güncel ve kapsamlı.

5. Torrent’e İzin Verilir!

P2P, VyprVPN ile iyi çalışır, ancak hızların genel olarak VPN sunucusu tarafından sınırlı olacağını unutmayın. Normalde sorun değil ancak aşağıdaki hızla ilgili bölümümü okursanız, bu sağlayıcıdaki hız eksikliğinden dolayı torrent işleminin genel bir sorun olabileceğini anlayacaksınız.

P2P, VyprVPN ile sorunsuz çalışır

Ancak, akışlar tutarlıydı ve normal davranıyordu. Aslında, neredeyse tüm torrentler için bağlantıların normalden daha hızlı bir şekilde alındığını gözlemledim. Bazı sağlayıcıların aksine, VyprVPN sizi torrent için belirli sunucularla kısıtlamaz.

6. 30 Gün Para İade Garantisi!

Para iade garantisi sunan hizmetleri seviyorum. Hizmetlerinde bir lütuf döneminde bile, alıcıların kalacağından emin olduklarını gösteriyor. VyprVPN tüm kullanıcılara 30 günlük para iade garantisi sunuyor.

İnanın, bulunduğunuz hizmetin sizin için uygun olduğundan emin olmak için yeterlidir – aktif olarak kullandığınız sürece. VPN isteyen herkes için, satın aldıktan sonra açık bırakmanızı tavsiye ederim, çünkü bu sizin için doğru olup olmadığını anlamanın en hızlı yolu.

Böylece, tam zamanlı olarak deneyimleyebileceksiniz ve küçük kusurlar sonunda daha sonra ortaya çıkacak. Ardından, tüm aboneliğiniz için acı çekmektense bu sorunlarla yaşayamayacağınıza karar verebilirsiniz..

VyprVPN Hakkında Sevmediğimiz Şeyler

1. Sınırlı Sunucular, Geniş Ağ

Belki de sunucularını kurma standartlarından ötürü, VyprVPN bugün birçok diğer üst düzey servis sağlayıcıdan daha mütevazı bir ağa sahiptir. Yaklaşık 700 sunucuda, NordVPN (5.800+) ve hatta yeni başlayan Surfshark (800+).

Bu sınırlı sayıda sunucunun da VyprVPN’in dünya çapında 66 ülkede bulunması nedeniyle geniş bir alana hizmet etmesi gerekiyor. Bu, Kuzey Amerika’daki sunucularının bulunduğu birden fazla siteyi bile saymıyor.

Genel olarak, bu kurulum sunucularının ağır yüklere dayanma kabiliyetinden endişe ediyor ve potansiyel olarak VyprVPN’in sağlayabileceği hizmet kalitesini etkiliyor.

2. Vasat Hızlar

En iyi çabalarıma ve müşteri hizmetlerine yardım etmeye rağmen, VyprVPN hızlarında oldukça hayal kırıklığına uğradım. Bu, hızların korkunç olduğunu değil, denediğim birçok birinci sınıf hizmetle karşılaştırıldığında – eksik.

vpn olmadan vyprvpn taban hızı

VPN olmadan temel hız.

Her şeye bir temel olarak, ISS’mden normalde tam hız aldığım 500Mbps’lik bir hat kullanıyorum.

VyprVPN hız testi – ABD

ABD merkezli bir VyprVPN sunucusuna bağlanırken, test edilen hızlar korkunç olduğundan ilk başta biraz rahatsız oldum. Sunucuları birkaç kez değiştirdikten sonra, sonunda 37Mbps’lik bir kullanılabilir hız ekledim.

vyprvpn hız testi ABD vpn kapalı

VyprVPN hız testi ABD – VPN kapalı
(Tüm sonuca bakın)

vyprvpn hız testi ABD vpn açık

VyprVPN hız testi ABD – VPN açık
(Tüm sonuca bakın)

Bu neredeyse her şey için yeterince hızlı, biraz zamanınız varsa biraz mütevazı indirme bile. Ne yazık ki, bu bir norm değildir ve iyi bir hız elde etmek için sunucuları değiştirmeye çalışmanız gerekir.

VyprVPN hız testi – Avrupa (Almanya sunucusu)

Euro Bölgesi hız testim için fiziksel konumuma daha yakın ve iyi bir altyapıya sahip olduğu için Almanya’yı seçtim.

vyprvpn hız testi avrupa vpn kapalı

VyprVPN hız testi Avrupa – VPN kapalı
(Tüm sonuca bakın)

vyprvpn hız testi avrupa vpn açık

VyprVPN hız testi Avrupa – VPN açık
(Tüm sonuca bakın)

Buradaki hızlar, bağlantının garip bir şekilde artan gecikmesine rağmen çok daha iyiydi. Yine de, bu ek yükün çoğuna VyprVPN neden olmadı.

VyprVPN hız testi – Asya (Singapur sunucusu)

Fiziksel konumum Malezya’da, ancak normalde burada test yapmıyorum, çünkü görünüşe göre, VPN sağlayıcıları bir nedenden dolayı harika sunucular kullanmıyorlar. Asya bölgesi hızlarını test etmek için kullanacağım, normalde mükemmel hızlara sahip olan Singapur tabanlı bir VPN sunucusudur.

vyprvpn hız testi asya vpn kapalı

VyprVPN hız testi Asya – VPN kapalı
(Tüm sonuca bakın)

vyprvpn hız testi asya vpn açık

VyprVPN hız testi Asya – VPN açık
(Tüm sonuca bakın)

Bu sefer VyperVPN saatini sadece 50 tek Mbps görmek oldukça şaşırdım. Bir VPN etkinken bile, normalde Singapur tabanlı bir sunucuyla 100Mbps’nin üzerinde hızları gözlemliyorum. Müşteri desteği temelde modemimi yeniden başlatmamı ve temel soruyu gerçekten çözemeyen IKEv2’yi kullanmamı söyledi – burada neden bu kadar kötü (karşılaştırmalı) performans gösterdi??

VyprVPN hız testi – Orta Doğu (Suudi Arabistan sunucusu)

Afrika tabanlı sunucuları olmadan, Suudi Arabistan’da Orta Doğu tabanlı bir sunucu ile bölgedeki VyprVPN’i test etmeyi seçtim.

vyprvpn hız testi orta doğu vpn kapalı

VyprVPN hız testi Orta Doğu – VPN kapalı
(Tüm sonuca bakın)

vyprvpn hız testi orta doğu vpn açık

VyprVPN hız testi Orta Doğu – VPN açık
(Tüm sonuca bakın)

Yine de, gösterilen iyi ping oranları ile şaşırdım, ancak hızlar kullanılabilir, ancak büyük değil.

VyprVPN hız testi – Avustralya

vyprvpn hız testi avustralya vpn kapalı

VyprVPN hız testi Avustralya – VPN kapalı
(Tüm sonuca bakın)

vyprvpn hız testi avustralya vpn açık

VyprVPN hız testi Avustralya – VPN açık
(Tüm sonuca bakın)

Singapur’a benzer şekilde, Avustralya merkezli VyprVPN sunucuları da yine birçok yerden gözlemlediğim performansın zayıf olduğunu gösterdi.

Hız testi sonucu – Harika değil

Önümde oturan bu hız testleri seti (ve birkaç tane daha) müşteri desteği ile sohbet etmemle birleştiğinde, tek olası sonucum, hız açısından, VyprVPN’in o kadar da iyi olmadığıdır..

Uzun zamandır piyasada olan bir servis sağlayıcı için bu biraz şaşırtıcı. Sadece iki olasılık sonucuna varabilirim, birincisi, mevcut küresel pandemi nedeniyle VPN’lerinin ağır yük altında kalması. İkincisi, zamana ayak uyduramadıkları ve gerektiğinde sunucularını yükseltmedikleri.

Toplamda, uzun süredir mükemmellik üne sahip bir hizmet sağlayıcıdan gelen üzücü bir performans.

3. Yavaş Bağlantı Süresi

VyprVPN hızlarından memnun olmasam da, bu tam olarak aynı değil. Uygulamadayken, herhangi bir sunucuya bağlanmak biraz zaman alır. Birkaç dakika demiyorum ama sinir bozucu olacak kadar uzun.

Birkaç sunucuya bağlanmayı zamanladım ve ortalama 3 ila 5 saniye arasında. Bu kısa bir süre gibi görünse de, bir bağlantı beklerken bana inanın, çok yavaş geliyor.

Sonuç: VyprVPN İçin Ödeyeceğim?

İki yıllık bir plana kaydolursanız, aylık 2,50 ABD dolarından başlayan fiyatlarla, VyprVPN kesinlikle bunun en pahalısı değil. Ne yazık ki, bu da onları en ucuz yapmıyor. Üzücü gerçek şu ki, VyprVPN ile ilgili her şeyde olduğu gibi, fiyatlandırma sadece vasat.

Müşteri hizmetlerinin oldukça etkileyici olduğu doğru olsa da, bir bütün olarak VpyrVPN’in zar zor kabul edilebilir bir hizmet olduğunu hissediyorum. Belki geçmişte daha iyi günler gördüler, ama bugün sadece birlikte yürüyor gibi hissediyorlar.

Yeni servis sağlayıcılar ortaya çıkıyor ve bazıları mükemmel performans gösteriyor. Eğer bu bakım yapılabilirse zamanla görülmeye devam ederken, vazgeçmiş gibi görünen bir tanesine bakmaktan daha iyidir..

Sınırlı seçeneklerim olsaydı – o zaman evet, VyprVPN’i tercih ederim. Ama bu fiyatlarla, bugün daha iyisini yapabilirim ve sen de yapabilirsin. Yine de, güvenilir olan ve uzun yıllar boyunca hizmette olduğunu gösteren sorunsuz bir hizmet olmaya devam ediyor..

Diğer harika alternatifleri keşfetmek için En İyi VPN listemize göz atın!

Ana Özellikler

 • ✓ Günlük Kaydı Yok
 • ✓ VyprDNS
 • ✓ 5 Cihaza Kadar Kullanın
 • ✓ Güçlü Gizlilik & Güvenlik
 • ✓ Kendine Ait Sunucular

Şunlar için önerilir

 • • Güvenlik Bilinçli Kullanıcı
 • • Basit & Güçlü kullanıcı arayüzü
 • • Film Akışı
 • • Geo-Block’u Atla

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map