Yeni Zelanda’da VPN kullanımı ihtiyacı düşüncesi masamın karşısına çıktığında dürüst olmak gerekirse, biraz şaşırdım. Ne de olsa, dünyada özgürlüğün yüksek puan aldığı ülkelerden biri, Freedom House ise özgürlük ölçeğinde göz alıcı 98/100.

Yine de yüzeyin altında ne olabileceğine dair düşünceler bazı araştırmalara yol açtı ve elbette kazmaya başladığımda dolaptaki iskeletler geldi. Bazıları zaten. Yasadışı hükümet gözetiminden ABD istihbarat teşkilatlarına istihbarat sağlamaya kadar Yeni Zelanda, kendi sakinlerine karşı gizli faaliyetlerin bir yatağı.

İnternetin sansürlendiği bilinmediği doğru olsa da, sadece bir değil, birden fazla İnternet gözetimi kaynağının olması hala rahatsız edici. Daha da kötüsü, hükümetin bu faaliyetlerin gerekli olduğunu düşündüğünü ve dolayısıyla onları yasallaştırdığını gösteren hamleler yapması.

Yeni Zelanda sakinleri için doğru VPN hizmetini aramanın zamanı geldi mi?

Contents

GCSB Kanun Dışında Hareket Etti

Devlet İletişim Güvenliği Bürosu (GCSB), Yeni Zelanda’nın iç güvenlik kolu olarak geçer. Bu gerçek tek başına sesi biraz uğursuz yapar ve Sovyet NKVD veya benzer şekilde karanlık ajansların görüntülerini hatırlar.

Yine de çalışmalarının kapsamı kâğıt üzerinde yeterince masum görünüyor ve bu da ülkenin ulusal güvenliğini bilgi toplama ve analiz yoluyla savunmak. Ne yazık ki, birçok istihbarat kurumunda olduğu gibi, GCSB’nin yasa dışında çalıştığı bilinmektedir.

Örneğin, Yeni Zelanda’da ikamet eden Kim Dotcom’u (Megaupload’un kurucusu) yasadışı bir şekilde casusluk yaptığı biliniyordu. Daha da kötüsü, bu dava nedeniyle, GCSB’nin kendi yasasını anlamadığı ve sonuç olarak 88 kişiye yasadışı olarak casusluk yaptığı tespit edildi..

Yasaya göre, GCSB’nin Yeni Zelanda sakinlerini gözetlemesine izin verilmiyor. Tüm bu konuları bir araya getirmek için, GCSB Kim’in gözetim faaliyetlerini durdurduğunu iddia ettikten sonra, ekipmanlarının çalışmaya devam ettiği keşfedildi – davaya dahil olan ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) tarafından çalıştırıldı.

Bu senaryo birkaç konuyu gündeme getiriyor. Birincisi, Yeni Zelanda hükümet kurumunun ya kendi ülke yasalarını bilmemesi ya da onları ihlal etmeye karar vermesidir. İkincisi, ülkenin kendi sakini hakkında yabancı bir ajansla istihbarat paylaşımı konusunda çok az işbirliği var gibi görünüyordu.

Yeni Zelanda Yasal Olarak Sakinler Üzerinde Casusluk Yapabilir

Yeni Zelanda yasal olarak bölge sakinlerine casusluk yapabilir

Yukarıda açıklanan, ancak Mayıs 2013’te hükümetin GCSB yetkileriyle ilgili yasalarda değişiklik yaparak ajansın tüm Yeni Zelandalılardan yasal olarak bilgi toplamasına izin veren bir sonraki segment için temel alınabilir..

GCSB’nin bu bilgilerin herhangi bir kısmını veya tamamını diğer devlet dairelerine iletmesine izin verilecektir, bu da tüm hükümetin istediği herhangi bir bilgiyi yasal olarak istediği zaman alabileceği anlamına gelir. NZ Hukuk Derneği ve İnsan Hakları Mahkemesi de dahil olmak üzere birçok fraksiyonun protestolarına rağmen, yasa sonunda kabul edildi ve Yeni Zelanda’yı etkili bir polis devletine dönüştürdü..

Hükümetin konut sakinleri üzerinde toptan satış gözetiminin yapılmadığına dair güvencelerine rağmen, bu durum Snowden vahiylerinin bir parçası olarak tartışıldı.

Güney Çapraz Kablo Çekme İddiaları

İnternet’teki tüm veriler, dünyanın çeşitli noktalarından yönlendirilen bir dizi büyük veri kablosundan akar. Yeni Zelanda için en önemli temas noktası Güney Çapraz Kablo’dur. 2013’ten bu yana casus ajanslarının Güney Haçı Kablosuna bağlandığı yönünde çeşitli iddialar var.

Yeni Zelanda Herald bir keresinde Southern Cross Cable’in geçmişte NSA’dan onlara Yeni Zelanda internet etkinliğinin toplu gözetimi için ödeme yapmasını istediğini bildirdi. 2014 yılında kabloda yakalama noktaları yapıldığı iddiaları yapıldı. Yeni Zelanda hükümeti bu tür olayları reddetti.

Yeni Zelanda’da VPN’ler Hala Yasal

Bu meşru bir endişe olsa da, dünya çapında VPN kullanımını açıkça yasaklayan bir avuç ülke var. Bunlar genellikle Irak ve Kuzey Kore gibi daha acımasız yasalara sahip ülkelerdir. Çin ve Rusya bile sadece kısmi yasaklar uyguladı.

Neyse ki Yeni Zelandalılar veya ülkeyi ziyaret edenler için bir VPN kullanımı hala mükemmel yasal. Ancak, hizmetin kendisi yasal olsa da, üzerinde yaptığınız işin de yasal olması gerektiğini unutmayın..

Örneğin, P2P aktiviteleri gerçekleştirirseniz ve telif hakkıyla korunan içerikleri indirirseniz, teknik olarak yine de bundan sorumlu olursunuz. VPN’in yaptığı şey, bu faaliyetleri korumaktır. Bu nedenle önemli olan, kesinlikle yasal faaliyetler için bir VPN kullanmak veya Yeni Zelanda hükümeti tarafından kullanıcı etkinlik günlüklerini teslim etmeye zorlanamayan bir VPN bulmaktır..

Yeni Zelanda İçin Bir VPN’de Aradıklarımız

1. Gizlilik ve anonimlik

Zihninizde taze olarak paylaştığım daha belirgin korku hikayeleriyle, Yeni Zelanda’daki kullanıcılar için bir VPN’nin gizlilik ve anonimlik yönlerine odaklanmanın gerçekten iyi bir fikir olduğunu öne sürmek benim için muhtemelen iyi bir zaman. Hem hükümetin hem de özel sektörün kullanıcılardan sonra gelmesi ile, bir VPN’nin verilerinizin ve etkinliklerinizin tam olarak olması gerektiği gibi tutulmasını sağlayabilmesi gerekir – özel.

  Gusto İnceleme - Gusto Bordro 11 Artıları ve 3 Eksileri

Bunu sağlamanın en iyi yollarından biri, yalnızca kayıt tutmama konusunda sıkı politikalara sahip olmakla kalmayıp, aynı zamanda veri saklama yasalarında eksik olan ülkelere dayanan VPN’lere de göz kulak olmaktır. Bu, beş göz ve on dört göz yargı yetkisindeki ülkeleri kesinlikle içermez.

2. Hız ve kararlılık

Ortalama sabit hat geniş bant hızı ile 87,47 Mb / sn Yeni Zelanda’da VPN’lerle ilgili büyük bir sorun olmamalı, çünkü neredeyse tüm üst düzey VPN hizmet sağlayıcıları bu karşılaştırmayı yönetebilmelidir.

3. Güvenlik

VPN’lerdeki güvenlik alanı, Yeni Zelanda tabanlı kullanıcılar için her yerde olduğu gibidir. İdeal denge sadece sizin tarafınızdan, bir kullanıcı olarak bilinir. Daha düşük VPN hızları riski altında 256 bit şifrelemeyi mi tercih ediyorsunuz yoksa daha fazla hız için bu çubuğu düşürmek mi istiyorsunuz??

Burada söz konusu olan: X VPN servis sağlayıcısı ayarlanabilir şifreleme oranları arasından seçim yapıyor mu? Muhtemelen bunun sizin için bir sorun olup olmadığını sormanız gerekir.

4. Coğrafi Konum sızdırma

ABD’nin dünyanın öbür ucunda olan Yeni Zelanda merkezli kullanıcılar ABD kısıtlamalı Netflix içeriğine erişemiyor. Coğrafi konum sahteciliği için dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların VPN kullanmasının nedenlerinden biri de budur.

5. P2P desteği

Bu, Yeni Zelanda’daki VPN kullanıcıları için gerçekten bir öncelik değil, çünkü P2P burada büyük ölçüde göz ardı edildi. Ancak, özellikle hükümetin android tv kutuları gibi bazı şeyleri kırmaya başladığı bilgisine sahip olmak her zaman iyidir.

TorGuard veya NordVPN gibi P2P trafik yönergelerinin hizmet şartlarında açıkça belirtildiği VPN’lere dikkat edin.

Yeni Zelanda için En İyi VPN’ler

Tüm VPN testlerimde olduğu gibi, hızlarını değerlendirmeden önce her zaman kendimi değerlendiriyorum. Aşağıdakiler, VPN bağlantısı etkin olmadan 500 Mbps’lik bir hizmet hattına dayalı gerçek geniş bant hızımdır:

Temel Hız (VPN Yok) - Yeni Zelanda

(Burada taban çizgisi hız testi sonucunun tamamını görüntüleyin)

Malezya’da olduğum için, VPN servisi etkin olmasa bile Yeni Zelanda ile bağlantımın, yaklaşık 400 Mbps’ye kadar çıkabilen normal bağlantı hızımdan biraz daha dikkat çekici olduğunu unutmayın. Auckland tabanlı bir hız testi sunucusuna bağlanmamın amacı bunu belirtmek.

Gördüğünüz gibi, yerel bir sunucuya VPN’siz bağlantı bana 126 Mbps’lik iyi bir hız kazandırıyor. Bu düşük hızın, verilerimi buradan Auckland’a sıçramak için gereken altyapı rotasından da kaynaklandığından şüpheleniyorum. Hızlar elbette zaman zaman değişecektir, bu yüzden bunu bir tutam tuz ile alın.

Not

 1. Fiyat 1 USD = 1.51 NZD döviz kuruna dayanmaktadır.
 2. Gösterilen fiyat 12 aylık aboneliklere dayanmaktadır. Daha uzun süre abone olduğunuzda fiyat daha ucuz olabilir.

1. NordVPN

https://nordvpn.com

NordVPN

hız

İyi

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

Fiyat (NZD)

6.02 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • Günlük yok
 • Öldürme anahtarı
 • 6 cihazı destekler

"NordVPN birçok iyi şeyin birleşimidir – Kararlı performans, uygun fiyatlar ve şeffaf kullanım kolaylığı."

NordVPN, birçok nedenden ötürü Yeni Zelanda için En İyi VPN listemizde güçlü bir yer alıyor. Birincisi, VPN’lerde olmak için iyi bir yer olan Panama’da bulunuyor olmaları. Bunun yanı sıra, NordVPN’in saygın bir ünü var ve birçok ülkede çok sayıda sunucuya sahip başka bir VPN sağlayıcısı.

Kesin kayıt tutmama politikası 256 bit askeri sınıf şifreleme ve mükemmel fiyat planları ile birleşerek neredeyse herkese direnmesi zor bir anlaşma sunuyor.

NordVPN Hız Testi - Yeni Zelanda

NordVPN Hız Testi Yeni Zelanda – Auckland Server
(Tam hız test sonucuna bakın)

46Mbps aşağı akış hızıyla NordVPN bu test turunda Yeni Zelanda sunucularında çok istikrarlı bir performans gösterdi. Onları daha da çekici kılan şey, sadece P2P trafiğine izin verin, ancak P2P trafiği için özel olarak optimize edilmiş sunuculara sahip olun!

Neden Bitcatcha’nın # 1 VPN olduğunu öğrenmek için NordVPN hakkındaki ayrıntılı incelememizi okuyun!

2. ExpressVPN

https://www.expressvpn.com

ExpressVPN

hız

İyi

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

Fiyat (NZD)

12.55 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • Açık denizde gizlilik koruması
 • Tam 256 bit şifreleme
 • 148 VPN konumu

"ExpressVPN bizi nadiren hayal kırıklığına uğratıyor ve NZ hız testlerimizdeki performansları kesinlikle onlara olan inancımızı destekliyor!"

Şimdiye kadar test ettiğim en iyi VPN hizmetlerinden biri olan ExpressVPN, hangi ülke için sıraladığım önemli değil. Çok geniş bir sunucu konumu yelpazesine ve birçok sunucuya sahiptir. Daha da iyisi, veri saklama yasalarında gevşek olan İngiliz Virgin Adaları’na dayanıyor.

Hizmeti kapsamlı bir şekilde test ettim ve Yeni Zelandalılar için en iyi VPN servis sağlayıcısı olarak tavsiye etmekten çekinmem. ExpressVPN stabildir ve iyi bir cihaz yelpazesine erişim sağlar.

  IPVanish VPN İncelemesi

ExpressVPN Hız Testi - Yeni Zelanda

ExpressVPN Hız Testi Yeni Zelanda – Auckland Server
(Tam hız test sonucuna bakın)

Ne kadar iyi olduğuna dair bir fikir olarak, VPN olmadan varsayılan hat hızımı ExpressVPN kapalı testiyle aynı konuma karşılaştırdım. ExpressVPN açık ve Yeni Zelanda’daki bir sunucuya bağlıyken 76Mbps sabit bir akış hızı göstermeyi başardım.

Neden en iyi seçimlerimizden biri olduğunu görmek için ExpressVPN hakkındaki tam incelememizi okuyun!

3. Surfshark

https://surfshark.com/

Surfshark

hız

İyi

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

Fiyat (NZD)

3.00 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • Multi-Hop bağlantısı
 • Birçok platformu destekler
 • Günlük yok

"Fırfırlar içermeyen ve performansta tutarlı olan Surfshark, güçlü bir yaklaşan yarışmacı olarak adını yapıyor."

Surfshark birkaç nedenden dolayı Yeni Zelandalılar için mükemmel bir seçimdir. Birçok VPN servis sağlayıcısından farklı olarak, saf bir ABD-AB odağı yerine Avustralasya bölgesindeki sunuculara eşit bir vurgu yapmaktadır. Bu, sizi beklemek için ülkenize daha fazla sunucunuz olacağı anlamına gelir.

Yeni olduğu için, istenmeyen ekstra özellikler sunarak hizmetini karmaşıklaştırmayacağı umudu da var. Bu, tutarlılığı ve güvenliği temel alan mükemmel bir çekirdek hizmet sunmaya odaklanmış ve genel performansta iyi bir şekilde yuvarlanıyor..

Surfshark’ın geldiği fiyat noktası için bu, onu Yeni Zelanda için en iyi 3’ten biri haline getiriyor. Gerçekten harika fiyatlar ve üstün performans ile tartışılabilecek çok fazla bir şey yok. Sıralarda biraz yükselmek için Surfshark’ın yapması gereken tek şey, kullanıcılarına güven oluşturmak için biraz daha zaman ayırıyor – o zaman onları nereye götürdüğünü göreceğiz!

surfshark hız testi Yeni Zelanda

Surfshark Hız Testi Yeni Zelanda – Auckland Server
(Tam hız test sonucuna bakın)

Yeni Zelanda için en iyi üç VPN’den biri olan Surfshark, hız gereksinimlerini çok iyi karşılıyor. Bu VPN hizmetiyle ilgili en iyi şey, şaşırtıcı derecede yüksek hızlar değil, hangi sunucuyu seçerseniz seçin, karttaki iyi hızlardır..

Belki de sadece küçük bir dezavantajı, sunucularında P2P’yi desteklemesine rağmen, dosya paylaşımındaki performansın iyi genel hızlara rağmen gerçekten çok fazla görünmemesi.

Surfshark hakkındaki kapsamlı incelememizde mükemmellik hakkında daha fazla bilgi edinin!

4. TorGuard

https://torguard.net

TorGuard

hız

Mükemmel

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

Fiyat (NZD)

7.53 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • P2P için tasarlandı
 • TorGuard gizlilik proxy’si
 • 5 bağlantıyı destekler

"P2P dosya paylaşımı için en iyi VPN’lerden biri olan TorGuard, Yeni Zelanda’daki tüm P2P kullanıcıları için bir zorunluluktur."

TorGuard’ın yerleştirilmesinde en önemli belirleyici faktörlerden biri, çok P2P dostu bir VPN servis sağlayıcısı olmasıdır. Kullanıcıya bakan tarafta çok fazla bling yok, ancak performansta dikkat çekici.

TorGuard ve birçok rakip arasında, tercih ettiğiniz şifreleme düzeyini seçmenize izin vermesi açısından önemli bir fark vardır. Bu, P2P kullanıcıları için şifrelemeyi bir çentiği azaltabileceğiniz ve istediğiniz zaman daha yüksek torrent hızlarının keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir!

Bunun yanı sıra, TorGuard’ın istikrarlı hızlar, çoklu platform yeteneği ve VPN engelleyicilerini atlama yeteneği gibi başka birçok kurtarıcı özelliği var.

TorGuard VPN Hız Testi - Yeni Zelanda

TorGuard Hız Testi Yeni Zelanda – New Plymouth Server
(Tam hız test sonucuna bakın)

Yeni Zelanda için en iyi üç VPN’den biri olan TorGuard, elbette belirli hız gereksinimlerini karşıladı. Bu, test sonucumda New Plymouth tabanlı bir VPN sunucusundan gösterdi ve yine, Yeni Zelanda genellikle bu hızı birkaç sorunla elde etmeli.

Tek dezavantajı, modern uygulamaların şıklığına alışmış genç kullanıcılar için TorGuard arayüzünün geçmişten bir şeye benzeyeceği.

Daha fazla bilgi için TorGuard ile ilgili kapsamlı analizimizi okuyun!

5. CyberGhost

https://www.cyberghostvpn.com

CyberGhost

hız

Yoksul

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı

Fiyat (NZD)

5.28 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • Veri sıkıştırması sunar
 • Reklam engelleme
 • 7 cihazı destekler

"CyberGhost güvenli ve özel hizmet sunar, ancak ExpressVPN’in beğenileriyle bu denli eşit değildir."

CyberGhosties onlardan memnun ve kesinlikle pazarlamalarında kalça ve iyimser olmaya çalıştılar. Bu, VPN endüstrisindeki daha iyi bilinen isimlerden biri, ancak kişisel olarak, birazcık biraz aşırıya kaçmış olabileceklerini hissediyorum.

Akıllıca CyberGhost iyi konuşma konuşuyor ama onlarla testlerden geçtikten sonra küçük bir tutam tuz tavsiye. Bunun bir sıralama listesi olduğunu unutmayın, bu yüzden beklentilerim oldukça yüksek.

CyberGhost VPN Hız Testi - Yeni Zelanda

CyberGhost Hız Testi Yeni Zelanda – Auckland Server
(Tam hız test sonucuna bakın)

Yeni Zelandalıların, CyberGhost sunucularının çoğunun AB bölgesinde olduğunu, ancak neyse ki, Avustralya’da da bazılarının olduğunu not etmeleri gerekir. Ne yazık ki, buradaki kapsam biraz daha sınırlı ve hızları en iyi değil.

Yine de, medya akışı için hala yeterli olan 20 Mbps’lik çok kullanışlı hızlar elde etmeyi başardık.

Daha fazla bilgi için CyberGhost hakkındaki tam incelememize bakın!

  Kanada 2023 İçin En İyi 8 VPN (Hız Test Edildi!)

6. IPVanish VPN

https://www.ipvanish.com

IPVanish

hız

Mükemmel

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı

Fiyat (NZD)

9.79 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • Zorunlu 256 bit şifreleme
 • Sınırsız P2P
 • 10 cihazı destekler

"Paranoyak için harika, ancak Yeni Zelanda merkezli kullanıcılar için listenin başında olmayacak, IPVanish oldukça pazarlanmış ancak zayıf bir şekilde destekleniyor."

IPVanish son zamanlarda, bazı talihsiz olaylardan dolayı büyük ölçüde acı çekti… diyelim ki, talihsiz olaylar. Bununla birlikte, yeni yönetim altında olduklarını ve umarım bu tür şeylerin geçmişlerinde sadece hız tümsekleri haline geleceğini unutmayın..

Bu olayları bir kenara bırakarak, sahada bir VPN devi olarak kalırlar ve etkileyici hızlara sahiptirler. Neyse ki, hızları hakkında herhangi bir şikayetiniz varsa, istisnasız herkese 256 bit şifrelemeyi zorladıkları için yapabileceğiniz çok şey yoktur..

IPVanish VPN Hız Testi - Yeni Zelanda

IPVanish Hız Testi Yeni Zelanda – New Plymouth Server
(Tam hız test sonucuna bakın)

Hız açısından, IPVanish kesinlikle normalde en büyük değildir. Yeni Zelanda sunucuları için performans mükemmel görünüyordu ve burada 63 Mbps’ye kadar etkileyici hızlar ekledim. Sonuçlarımı birkaç denemede tekrarlamayı başardığım için bunun tek seferlik bir durum olduğunu düşünmüyorum.

Bu, burada sunuculara bağlanacak Yeni Zelandalılar için iyi bir seçimdir, ancak bu işe yaramasa bile, Singapur ve Avustralya gibi yerlere yakınlık sağlam alternatifler vermelidir..

Daha fazla bilgi için IPVanish ile ilgili ayrıntılı incelememizi okuyun!

7. PureVPN

https://www.purevpn.com

PureVPN

hız

adil

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı

Fiyat (NZD)

5.11 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • Kullanımı kolay uygulamalar
 • Sınırsız bant genişliği
 • Bölünmüş tünellemeyi destekler

"PureVPN, sağlam bir sunucu ağı sayesinde kesinlikle eksiksiz bir endüstrideki liderlerden biridir."

Dünya çapında 140’tan fazla ülkede bulunan 2.000’den fazla sunucuya ev sahipliği yapan PureVPN kesinlikle bir endüstri lideri olarak kendini göstermek için gereken altyapıya sahiptir. Kullanıcılarını izinsiz girişlere veya tespitlere karşı korumak için bunu kurumsal düzeyde mükemmel güvenlik özellikleriyle tamamlar.

PureVPN Hız Testi - Yeni Zelanda

PureVPN Hız Testi Yeni Zelanda – Auckland Server
(Tam hız test sonucuna bakın)

Onları denemenin en büyük yararı, şu anda pazarda, OpenVPN’den önce ışık yılı olduğu düşünülen yeni nesil bir protokol olan WireGuard protokolüne erişime izin veren birkaç kişiden biri olması. Bununla birlikte, kapsamı biraz sınırlı, sadece beş ülkede varlığını sürdürüyor.

Auckland tabanlı bir PureVPN sunucusuna bağlanmak 43 Mbps’den daha fazlasına ulaşabildim – bağlantımdan gördüğüm düşük ham hızları göz önünde bulundurarak mükemmel sonuçlar. Bu rakamların yenilmesinin zor olduğunu ve sadece burada odaklanan bir şirket tarafından gösterilebileceğini söyleyebilirim.

8. En hızlıVPN

https://fastestvpn.com

FastestVPN

hız

adil

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı

Fiyat (NZD)

1.25 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • P2P için optimize edilmiş sunucular
 • Sunucu atlamayı sağlar
 • 10 cihazı destekler

"FastestVPN en hızlı değil, ama kesinlikle zor bir değer teklifi sunuyor."

FastestVPN test ettiğim en hızlı değil, aynı zamanda en yavaş olanı da değil. Birçok üst düzey VPN’lere kıyasla bağlantınızı çalıştırmak için daha sınırlı ülkeler sunar, ancak ayda 83 sent kadar düşük fiyatlarla çalmaktır. Ayrıca P2P optimizasyon sunucuları var, bu da onları iyi yapıyor.

Düşük fiyatların ciddi bir dezavantajı var ve bu, coğrafi engellemeyi aşmada sınırlı performans. Sonunda FastestVPN’in Netflix ABD içeriğine veya İngiltere’nin BBC iPlayer’ına erişmenize izin veremeyeceğini keşfettik – bummer!

Daha fazla bilgi edinmek için FastestVPN incelememize gidin!

Yeni Zelanda’da Gerçekten Bir VPN’ye İhtiyacım Var?

Bu gerçekten cevaplaması zor bir soru. Yeni Zelanda’da İnternet özgürlüğü hakkında bu kadar tartışmalı olanların çoğu tartışmalıdır. Bununla birlikte, ateşsiz duman bulunmadığına inanıyorum..

Cehaletten daha da kötüsü, gönül rahatlığıdır ve en azından son derece şüpheli olan bazı durumlar olmuştur. Örneğin GCSB’ye bu kadar geniş güçler veren Yeni Zelanda hükümetini ele alalım.

Teknik olarak, ortalama Joe’nun Yeni Zelanda’da bir VPN hizmeti kullanmak istemesinin pek bir nedeni yoktur, ancak benim hissim, birisinin bana gönderdiğim her şeyi okuduğunu bilmenin yanlış yolunu bulmasıdır. internette tıkladığım her düğme ve daha kötüsü. Saklanacak bir şey yoksa hiçbir sorun olmadığını iddia etseniz bile, neden herkes benden daha iyi olur?.

Yani, Yeni Zelanda’daki bir VPN için kesinlikle gerekli olduğunu düşünmeme rağmen, ben oradayken bir VPN kullanmam daha iyi hissettiriyor. Bu nedenle, orada kalıyorsanız da bir tane kullanmanızı tavsiye ederim!

Özetlemek gerekirse, Yeni Zelanda için en iyi 3 VPN:

HIZ

GÜVENLİK & GİZLİLİK

FİYAT / MO

NordVPN

İyi

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

NZ $ 6.02

VPN ZİYARETİ

ExpressVPN

İyi

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

NZ $ 12.55

VPN ZİYARETİ

Surfshark

İyi

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

NZ $ 3.00

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me