Kõik lahedad lapsed, keda teate, loovad ajaveebid, ajaveebid ja teenivad selle tegemisega päris palju raha. Miks mitte mängu astuda ja omada ka tükki sellest magusa-magusa ajaveebi palgapäevast, eks?

Asi on selles, et kui olete sellel lehel ja loete seda tükki, ei tea te ilmselt seda, kuidas ajaveebi luua.

Noh, teil on õnne, mu sõber, sest selle juhendi kirjutamiseks oleme piisavalt lahked, et võtta aega meie hõivatud ajakavadelt, et saaksite oma ajaveebi kohe üles panna ja käitada!

Uskuge või mitte, ajaveebi loomine pole keeruline ega vaja palju tehnilisi teadmisi. Nende osade jaoks, mis vajavad tehnilist oskusteavet, juhendame teid neist läbi, et aidata teil end turvalisemalt tunda.

Mis on ajaveeb?

Kuidas oleks, kui me räägime sellest, mis ajaveeb täpselt on?

Blogi on tegelikult lihtsalt veel üks veebisait, mis keskendub kirjalikule sisule ja esitatakse tavaliselt vähem ametlikul viisil.

Kui blogimisest sai alguse asi, kasutasid inimesed seda peamiselt veebiajakirjana, hoides oma mõtteid kogu maailma lugemiseks.

Tänapäeval on blogosfäär arenenud ja see tekitab palju alamkategooriaid nagu fitnessiblogijad, fotoblogijad, emmeblogijad … kui te arvate, siis tõenäoliselt on selle jaoks blogija.

Miks inimesed ajaveebide loomist alustavad

Inimestel on oma ajaveebide loomiseks palju motivatsioone.

Mõni soovib oma kirjutamisoskust harjutada. Mõne arvates on see Internetis väljendades katarsine. Mõni on lihtsalt oma valitud niši kirglik.

Ma ei saa nende kõigi eest rääkida, kuid üks motivaator, mis enamiku inimeste tähelepanu kaunisse ajaveebimaailma tõmbab, on võime oma blogidest raha teenida.

Kuna ajaveebiblogijad kirjutavad oma isiklikest kogemustest, jagavad nad lugejatega väga isiklikku sidet – seda seost, mida kõrge profiiliga kaubamärgid on nõus maksma just selleks, et blogija toetaks nende toodet (eeldusel muidugi, et blogijal on korralik jälgimine).

Sõltumata sellest, mis motivatsioonil peate oma blogi alustama, on põhiline mõte, et ajaveebimine on üks hämmastav hobi ja kui seda õigesti teha, saate selle ära teenida väga hästi..

Märge

Näib, nagu paljudel inimestel on eksiarvamus, et ajaveebi alustamiseks peate olema hea kirjanik. Heade kirjutamisoskuste omandamine võib aidata teie ajaveebi professionaalsemal viisil esitleda, kuid müüb just teie ajaveebi sisu. Oma blogipostitusi saate alati hiljem paremaks muuta. Kui soovite oma kirjutamist paremaks muuta, lugege seda sisu kirjutamise juhendit.

Kuidas ajaveebi luua – 5 sammu ajaveebi loomise alustamiseks

1. samm: valige nišš

See põnev esimene samm blogi loomiseks kujundab seda, kuidas te ülejäänud ajaveebi karjääri jooksul blogisite, seega on see lihtne, kuid väga oluline samm: peate otsustama oma niši üle.

Kas sa kavatsed olla fotoblogija? Kas eelistate oma reiside kohta blogi pidada? Võib-olla oled sa tehnikaga kursis. Võib-olla on toit teie moos.

Pole tähtis, millised on teie kired või huvid, aitab teie valitud nišš tulevikus oma blogimise teemadele teed rajada. See ei ole raske ja kiire reegel (mõned blogijad ajavad teemasid järjepidevalt suure eduga üle), kuid see on juhend, mis aitab hoida teie ajaveebi fookuses ja asjakohasuses.

Nii et vali oma nišš. Valige nimi. Hoidke see lihtne ja lühike.

2. samm: valige ajaveebiplatvorm

Seal on hulgaliselt tasuta ajaveebiplatvorme, näiteks Wix, Blogger, Tumblr ja WordPress, millest mõned valida..

Meie valikuplatvormiks oleks WordPress, kuna see on üks võimsamaid blogimisplatvorme, mis annab tänapäeval 33,9% -l veebisaitidest.

33,9% veebisait kasutab WordPressi

Allikas: w3techs.com

See on ka SEO-sõbralik, väga lihtne kasutada ja sellel on palju pistikprogramme, mis toob lauale lisafunktsionaalsuse, ilma et oleks vaja palju tehnilisi teadmisi.

Samuti saate oma veebimajutuse ja domeeninime otse WordPress.com-ist saada täiesti tasuta, kuid nagu mu kallis vanaema ütles: „head asjad ei tule odavalt, odavad asjad ei tule head”.

3. samm: domeeninime ja veebimajutus saamine

Eelmises punktis öeldut laiendades on WordPress.com absoluutselt fenomenaalne, kuid nende tasuta veebimajutus ja domeeninimi on varustatud paljude piirangutega.

 1. Teil pole „teie nimi.com”
  Ehkki see ei pruugi tunduda suur asi, eraldab see amatöörid plussidest. Kui suhtute oma ajaveebisse tõsiselt ja tahate, et see kasvaks, soovite hankida oma domeeninime.
 2. Veebimajutuse piirangud
  Tasuta WordPress.com pakub veebimajutusruumi väga vähe (3 GB). Kui olete selle ruumi täitnud, peate oma ajaveebi täiendamise ja jätkamise eest maksma.
 3. Pistikprogrammid pole lubatud
  Tasuta versioon ei luba pistikprogramme, mis on kurb ja purustab mu habras väikese südame.
 4. Reklaamid kõikjal
  See on piisavalt halb, et te ei saa oma tasuta sõnapress.com veebisaidil raha teenida, kuid nad paigutavad reklaame kõikjale! Pidage meeles, et „head asjad ei tule odavalt, odavad asjad ei tule head“. Reklaamipaigutus on WordPressi viis tulu teenida.
 5. Teie ajaveebi võidakse kustutada
  Mis tunne oleks, kui oleksite hea aja jooksul oma ajaveebi ja jälgijaid üles ehitanud ja üles ehitanud ning ühel päeval ärkasite üles, et avastasite, et teie ajaveeb on kustutatud, kuna rikkusite kogemata ühte WordPressi paljudest kasutustingimustest? Seda on varem juhtunud ja see kordub uuesti. See on risk, mida ma pole nõus võtma.

Need on vaid mõned probleemid, millele võime mõelda. Saate oma domeeninime ja veebimajutust alati eraldi osta, nii et te ei puutu ühegi neist probleemidest kokku. Siit saate üksikasjaliku juhendi, kuidas seda teha.

Domeeninimi

Seal on palju domeeniregistripidajaid, nagu GoDaddy ja Namecheap, kuid meile meeldib Namecheap, kuna nad on suurepärane registripidaja ja nad viskavad sisse tasuta WhoisGuard. See aitab teie identiteeti saladuses hoida, juhuks kui soovite anonüümselt blogi pidada.

Protsess on üsna lihtne. Liikuge lihtsalt sinna, registreeruge, valige oma domeeninimi ja oletegi valmis!

Pidage meeles, et soovite valida lihtsa ja meeldejääva domeeninime. Hoidke see meeldejääv, kui saate. Ühtegi funky-laiendit, näiteks „.io” või „.biz”, ärge jätke „.com” -i, kuna see on see, mida enamik inimesi on harjunud.

Veebimajutus

Võite arvata, et veebimajutus on lihtsalt ruumi veebisaidi failide talletamiseks ja iga juhuslik veebimajutaja saab hakkama, kuid te ei saa rohkem eksida. Tegelikult, kui soovite, et teie ajaveeb oleks edukas, peaksite parem nentima, kui saate usaldusväärset ja kiiret veebimajutusteenust..

Kas olete kohanud ajaveebi, mis laadib nii aeglaselt, et te ei viitsi enam sisu avanemist oodata? Kui ajaliselt aega veedate, näete, et ajaveebi loiduse tundmiseks on vaja ainult 3 sekundit ja 5 sekundit on keskmine aeg, mis inimestel kulub.

Teie veebimajutus on ülioluline tagamaks, et teie ajaveeb toimib kiirelt ja kiiresti, nii et te ei kaotaks lugejaid tarbetult aeglaste laadimisaegade tõttu.

Kuigi veebis on palju veebimajutusteenuseid (meie parimate veebimajutajate loendi kuvamiseks klõpsake siin), soovitame teil oma blogi hostimiseks otsida usaldusväärne rahvusvaheline veebimajutusteenuste bränd, näiteks SiteGround..

Muidugi võib-olla on saadaval ka odavamaid valikuid, kuid SiteGroundi kasutuses olev, usaldusväärne klienditeenindus, eeliste loetelu ja meeletult kiire serveri reageerimise aeg on täiesti hiilgavad. Tegelikult usaldame neid nii palju, et võõrustame seda veebisaiti koos nendega!

Konto saamine ja ajaveebi seadistamine saidi SiteGround abil on tegelikult üsna lihtne. Mida peate tegema, tehke järgmist.

 1. Külastage veebisaiti www.siteground.com oma hostimisplaani valimiseks.
 2. Saadaolevate toodete vaatamiseks klõpsake nuppu „Alusta”
 3. SiteGround plaanid

 4. Soovitame hankida GrowBigi kava (5,95 dollarit kuus), kuna see on kena tasakaal hinna ja eeliste vahel, kuid sõltuvalt sellest, millised teie vajadused võivad olla, võite minna kas StartUpi (3,95 dollarit kuus) või GoGeeki (11,95 dollarit kuus). Ära ela siin liiga palju, vaid vali plaan ja mine sellega kaasa. Võite vajadusel oma kontot hiljem täiendada või madalamale versioonile viia.
 5. Nüüd peaksite nägema lehte, kus olete andnud võimaluse domeeni registreerida või oma domeeni kasutada. Kui olete järginud selle juhendi juhiseid, peaks teil nüüd juba oma domeeninimi olema, nii et klõpsake nuppu „Mul on juba domeen” ja täitke see ette nähtud lahtrisse. Klõpsake „Jätka”.
 6. üle vaadata ja lõpule viia

 7. Siin peate sisestama oma isiklikud andmed, näiteks oma e-posti aadressi (veenduge, et see on kehtiv! See on koht, kuhu nad teile kviitungi saadavad), määrake parool, eesnimi, perekonnanimi, riik, telefoninumber, postiindeks jne. Kui soovite, võite sisestada oma ettevõtte nime, kuid see pole kohustuslik.
 8. vali domeen

 9. Kerige pisut edasi, et leida ruumi maksete täitmiseks. Sisestage oma krediitkaardi andmed, kaardi kehtivusaeg, kaardiomaniku nimi ja CVV-kood (kui te ei tea, mis see on, on kaardi taga olevad kolm numbrit).
 10. makseteave

 11. Järgmisena näete jaotist ostuteabe kohta. Teil on valida, kas valida 12 kuni 36 kuud. Valige soovitud plaan ja makseperiood.

  Teil pole vaja SG-saidi skannerit, nii et jätke see julgelt vahele. Kui aga tunnete, et vajate täiendavat turvalisust, siis minge edasi ja märkige see ruut.

  Märkige ruudud, et kinnitada, et olete lugenud TOS-i ja privaatsuseeskirju. Kui uudised ja värskendused on teie jama, siis märkige see ruut ka. Kuid te ei pea seda tegema, see on rangelt valikuline.

  Vajutage “makske kohe”.

 12. ostuinfo

 13. Voila! Teil on nüüd uus konto saidil SiteGround! Samuti oleks nad pidanud kviitungi saatma varem e-posti aadressile. Tulemus „Jätkake kliendi piirkonda”.
 14. uus konto

WordPressi installimine

See jaotis on eelmise jaotise jätk, kuid jagame selle kergeks seedimiseks osadeks.

Märge

Kui takerdute ükskõik millise nende toimingute ajal, võtke meiega ühendust e-posti teel või võtke ühendust SiteGroundi reaalajas vestluse toega. Need on väga abivalmid ja juhendavad teid kõike, mida vajate.

 1. Nüüd peaksite nägema jaotist pealkirjaga “oma uue hostimiskonto seadistamine”. Valige käsk „Alusta uut veebisaiti” ja klõpsake jaotises „Valige installitav tarkvara” nuppu „WordPress”..

  Nüüd peate täitma oma WordPressi sisselogimisandmed. Teie WordPressi sisselogimine toimub eraldi saidi SiteGround kontoga, nii et pidage meeles oma üksikasju. Minge edasi ja sisestage oma e-posti aadress, kasutajanimi, parool ja korrake oma parooli, et veenduda selle õigsuses.

  Tulemus Kinnita.

 2. seadista WordPress

 3. SiteGround peaks aitama teil oma kontot SG Site Scanneriga parendada, kuid nagu varem mainitud, on see täiesti vabatahtlik. Kui olete oma valiku teinud, klõpsake nuppu Kinnita ja täielik häälestus.
 4. WordPressi täielik seadistamine

 5. Pärast lühikest laadimisaega peaksite nägema ekraani, mis ütleb, et teie hostikonto on kasutamiseks valmis. Minge edasi ja klõpsake käsul „Jätka kliendipiirkonda”.
 6. täielik hostikonto

 7. Uskuge või mitte, olete just loonud oma ajaveebi! Andke endale selga pats!
 8. Nüüd, kui olete oma WordPressi ajaveebi üles seadnud ja käima saanud, peaksite enda üle uhke olema. See on kena ja puhas. Väga zen. Samuti väga üldine. Minu nooremate sõprade sõnul on teie sait praegu “Vanilla AF”, nii et võtame midagi ette, kas me?

  4. samm: oma ajaveebi kujundamine

  Selles jaotises vaatleme, mida saaksime teie blogile pisut isikupärasemaks muuta.

  Saame ajaveebi käsitsi kujundada ja kohandada, et see meeldiks teie sihitud lugejatele, kuid see võtab tänasel päeval palju lotoaega ja tõsiselt …

  kellelgi pole aega oma ajaveebi kujundamiseks

  Õnneks on WordPressil tuhandeid täielikult kohandatavaid tasuta teemasid, mis näevad samuti väga professionaalsed välja!

  WordPressi teemadele juurde pääseb järgmiselt

  1. Logige sisse oma WordPressi kontole. See peaks olema “www.yoursite.com/wp-admin”. Soovite muuta oma saidi tegelikuks ajaveebi URL-iks. Sisestage oma WordPressi kasutajanimi ja parool ning logige sisse.
  2. WordPressi sisselogimine

  3. Kui olete sisse loginud, peaksite nägema oma WordPressi juhtpaneeli, mis näeb välja selline. Klõpsake „muuda oma teemat täielikult“.
  4. WordPressi armatuurlaud

  5. Järgmisena klõpsake WordPress.org teemadel ja leiate tuhandeid teemasid, mille hulgast valida! Kui need pole teie jaoks piisavalt head, minge edasi ElegantTheme’i, et osta mõni tõeliselt hea välimusega teema.
  6. WordPressi teema

  Tähtis

  Teemad on fantastilised, kuid need võivad olla ka keerukad. Saidi laadimise kiirus on teie ajaveebi Google’is järjestamise jaoks ülioluline ja optimeerimata või mittevastavate teemade valimine mõjutab teie laadimiskiirust kahjulikult. Vaadake kindlasti kommentaarides negatiivseid ülevaateid ja testige teema reageerimisvõimet eelvaate jaotises. Kui teema nende eelvaates juba ei reageeri, on see tõenäoliselt teie blogis loid.

  1. Kui teie teema on valitud, klõpsake „Live Preview” ja seejärel „Activate & Avalda ”oma teema installimiseks.
  2. reaalajas eelvaate teema

   (Oma teema reaalajas eelvaade)

   aktiivne teema

   (Aktiveeri & avalda teema)

  Teie teema on nüüd installitud, kuid soovite siiski isikupärastada ja natuke sisu lisada või vastasel juhul näib teie uus ajaveeb veidi tühi.

  Lehtede lisamine oma ajaveebi

  Teie väike ajaveebi saab tõesti paljaks, kui te ei lisa sinna vähemalt lehte meie kohta, et teavitada lugejaid, mida teilt oodata võib.

  1. WordPressi juhtpaneeli all peaksite liikuma üle „Lehed” ja klõpsama nuppu „Lisa uus”
  2. lisada WordPress leht

  3. Teid suunatakse lehele, kus saate täita päise ja lõigu. Minge edasi ja kirjutage päisesse “About Us” ja kirjutage lõigusse natuke oma blogi kohta. Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu Avalda.
  4. lisa lehe pealkiri

  Lehtede linkimine menüüsse

  Teie lehte „meist” ei kuvata, kui te pole selle jaoks menüüs linki loonud.

  Kõik, mida peate tegema, on lihtsalt suundumine WordPressi armatuurlauale, välimuse all klõpsake nuppu “menüü”. Teie lehtede loend tuleks automaatselt lisada menüü struktuuri. Kui ei, siis lihtsalt märkige ruudud menüü üksuste lisamise all ja klõpsake nuppu „menüüsse lisamine”.

  Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu „Loo menüü” ja teie ajaveebi värskendatakse, kui teie menüüs on lingid.

  linkmenüü

  Blogipostituste lisamine

  Ah, teie väikese veebisaidi leib ja või, just põhjus, miks olete sellesse nii palju investeerinud. Teie ajaveebi postitused aitavad teil end asjakohasena hoida, hoida teie saiti Google’i otsingutes järjestatud ja positsioneerida ennast oma niši autoriteedina. Kui teete seda õigesti, teenite sellest isegi elatist!

  Kuid enne, kui lisate oma saidile juhuslikult blogipostitusi, laske see üles seada, nii et tulevikus oleks selle sorteerimine palju lihtsam..

  1. Vajutage oma WordPressi juhtpaneelil nuppu „postitused” ja valige „kategooriad”. Te peaksite nägema allolevat ekraani. Sisestage oma kategooria nimi. Sel juhul võite seda nimetada lihtsalt ajaveebiks. Klõpsake allosas nuppu „lisa uus kategooria“.
  2. kategooriaid lisada

  3. Järgmisena klõpsake jaotises „postitused” nupul „Lisa uus”. Peaksite nägema lehte, kus saate oma postituse pealkirja ja sisu täita. Minge edasi ja tehke seda siis, kui soovite. Kui olete lõpetanud, otsige ekraani paremas servas olevat kategooriate riba ja märkige ruut tähisega „ajaveeb”.
  4. lisa postitus

   Vajutage „Avalda” ja teie uus ajaveebi postitus on hea minna! Kõik, mida peate nüüd tegema, on kategooria lisamine menüüdesse ja teie olete kõik valmis.

  Kohandatud pealkirjade loomine & sildiliinid

  Kui soovite, et inimesed teie blogi avastaksid ja teie sisu loeksid, siis pöörake kindlasti tähelepanu juhendi sellele osale.

  Teie saidi pealkiri ütleb inimestele, mida teie ajaveeb endast kujutab ja sildiribad aitavad pealkirjade öeldut toetada. Samuti aitavad need otsingumootoritel teie blogi sorteerida ja asjaomastele otsijatele saata.

  Pealkirjade ja sildiliinide kohandamiseks loodan lihtsalt oma WordPressi juhtpaneelile minna, vali „Seaded” ja seejärel „Üldine”.

  WordPressi seade

  Siin saate oma saidi pealkirja ja sildilõiku muuta nii, nagu soovite. Minge edasi ja tehke see, siis klõpsake nuppu Salvesta muudatused.

  Kommentaaride keelamine

  Mõnikord, kui jagate oma ajaveebis isiklikke mõtteid, ei taha te kommentaaride sektsiooni avada mõistuseta trollide rünnakutele ja lasta neil jätta prügikommentaarid.

  Tegelikult saate kommentaarid täielikult keelata, nii et te ei anna neile trollidele võimalust trollide tegemiseks.

  Minge oma WordPressi juhtpaneelil jaotisse „seaded” ja „arutelu”. Siin eemaldage märge “luba inimestel uute artiklite kohta kommentaare postitada”.

  kommentaari seadistamine

  Looge staatiline avaleht

  Jah, te soovite ajaveebi pidada, kuid te ei soovi, et teie koduleht näeks välja selline!

  Teil on vaja staatilist esilehte, omamoodi avalehte, mille abil külastajad saavad maanduda ja võtta endasse kõik, mida nad näevad. Nagu enamiku professionaalsete ajaveebide puhul, ei muutu ka staatiline avaleht ja see näitab teie lugejatele iga kord, kui nad teie saiti külastavad, sama sisu, muutes selle ilusamaks.

  Kui seda ei tehta, kasutab WordPress teie kodulehena teie uusimaid blogipostitusi, mis tundub ausalt öeldes tavaline amatöör..

  Staatilise avalehe saate luua järgmiselt.

  1. Minge oma WordPressi juhtpaneelile, klõpsake nuppu „Seaded” ja „Lugemine”.
  2. Klõpsake „Staatiline leht”, seejärel valige avaleheks soovitud leht ja siis „Salvesta muudatused”.
  3. kodulehe seade

  Külgriba sisu lisamine või eemaldamine

  Mõni inimene soovib oma külgribale sisu. Mõned inimesed eelistavad minna puhtama ilme poole ja kaotavad selle. Mõlemal juhul on see kõik teie otsustada.

  Sisu lisamine või eemaldamine külgribalt on üsna lihtne.

  1. Minge üle oma WordPressi juhtpaneelile, minge jaotisse „esinemised“ ja klõpsake nuppu „vidinad“.
  2. Siin näete saadaolevate vidinate loendit ja oma ajaveebi külgriba. Kõik, mida peate tegema, on lohistada soovitud vidinad külgribale või lihtsalt kustutada vidinad, mida te seal ei soovi.
  3. külgriba seadistamine

  5. samm: pistikprogrammide kasutamine

  Kui tahtsime oma ajaveebid optimeerida, funktsioone lisada või uusi funktsioone luua, pidime seda tegema käsitsi (mis on nii aeganõudev kui ka tagumikuvalu).

  Tänapäeval saate tänu pistikprogrammidele kõike seda ja enamat teha vaid mõne klõpsuga!

  Põhimõtteliselt saate oma saidile lisada kõike, mida soovite. Muutke see veebipoe või galerii portfelliks. Kui võite seda mõelda, on sellel tõenäoliselt pistikprogramm!

  Pistikprogrammide installimiseks peate oma WordPressi juhtpaneeli all vajutama nuppu „Pluginad” ja „Lisa uus”. Sealt vaadake lihtsalt oma vajadustele vastavat pistikprogrammi populaarset või soovituste vahekaarti ja oletegi valmis!

  lisage pistikprogramm

  Seal on lõputu nimekiri pistikprogrammidest, mille hulgast võite valida, kuid pidage meeles, et mõned pistikprogrammid võivad teie ajaveebi aeglustada. Tehke pistikprogrammide osas väike uurimistöö ja teie ajaveeb töötab nagu unistus.

  Siin on mõned meie lemmik pluginad:

  • Pärmi SEO
   See aitab muuta teie ajaveebi SEO-sõbralikumaks
  • Swift Performance Lite
   See aitab vähendada WordPressi vahemällu salvestamise aega, mis kiirendab teie ajaveebi laadimisaega!
  • Google Analyticsi poolt täpseMetrics
   See aitab teil jälgida teie ajaveebi külastajate arvu. Ülimalt kasulik on sihttasemete seadmisel!

  Olete nüüd Blogija!

  Palju õnne juhuslikule inimesele blogosfääris! Olete edukalt koostanud oma ajaveebi! Aitasime, kuid te tegite kõik rasked tõstmised ise, nii et peaksite andma endale seljatoe!

  Enne minekut saate siin kiiresti värskendada asju, mida peate oma ajaveebi loomiseks tegema.

  1. Registreeri domeen ja vali veebimajutusteenus
   • Õige veebimajutusettevõtte valimine
   • Oma domeeninime valimine
  2. Oma ajaveebi loomine
   • WordPressi installimine oma platvormiks
  3. Oma ajaveebi kujundamine
   • Õige teema valimine
   • Teema installimine
  4. Sisu lisamine
   • Postituste, menüüde lisamine ja lehtede redigeerimine
   • Kohandamine ja näpistamine
   • Pistikprogrammide installimine

  Jätkake kohandamist!

  Pidage meeles, et WordPress on väga kohandatav. WordPressi abil saate tõesti luua mis tahes soovitud ajaveebi, nii et jätkake katsetamist ja kohandamist, kuni olete oma asjadega sajaprotsendiliselt rahul! Nagu alati, saatke meile kõigi oma küsimuste korral sõnum.

  Kim Martin
  Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me