Koostage veebist kohalolek nullist: lihtne, mõttetu juhend

Nüüdseks olete ilmselt teadnud, et vajate veebis viibimist.


Ettevõtte ehitamiseks, toodete müümiseks või oma nime väljastamiseks on teil vaja veebipinda.

Keeruline osa on nuputada, kuidas seda teha, ja arvutada, kui palju see maksab.

Suurim probleem on siinkohal vales suunas asumine. Alguses vale platvormi valimine võib teile kuude kaupa tagasi maksta (rääkimata selle seadistamise rahalistest kuludest).

Märge

Selles kümneminutilises juhendis vaatlen nelja erinevat meetodit veebis oleku seadistamiseks. Kõigi kohta jaotan investeeringute kulud, selgitan, kes peaksid neid kasutama, ning plussid ja miinused.

Ma olen selle vea ise teinud. Olen loonud veebisaidid kahel, kolmel erineval platvormil, enne kui mõistsin, et oleksin saanud vähem raha kulutada ja vaeva vähendada, kui oleksin just uurimistöö teinud ja valinud kõigepealt õige marsruudi.

Ka mina pole ainus. Kui küsisin 27 eksperdilt nende suurimaid blogimisvigu, vastas suur käputäis, et nad kahetsevad vale platvormi valimist ja ei suutnud esimesest päevast õiget plaani kaardistada..

See on juhend, mida ma soovin, et mul alustades oli. Mõttetu juhendaja, mis aitab teil välja mõelda, milline on teie jaoks parim platvorm.

See on siin võti. Veebi kohaloleku seadistamiseks pole ideaalset viisi, on ainult teie eesmärkide ja ambitsioonide jaoks sobiv.

Kuidas veebisaiti luua?

Kiire pilgu all on need neli, mida vaatame:

 1. Sotsiaalmeedia platvorm, kuna kõik ei vaja veebisaiti.
 2. WordPress.orgKõrge arenenud veebisaidi loomise platvorm täieliku juhtimisega.
 3. WixA lihtne algaja veebisaitide koostaja portfellide ja ajaveebide jaoks.
 4. Spetsiaalselt veebipoodide jaoks mõeldud ShopifySimple veebisaidi ehitaja.

Teiseks tahame välja mõelda, kuidas teie Interneti-kohalolu suurendada. Kahjuks ei meelita veebisait või sotsiaalmeedia leht ise võluväel külastajaid. Tutvustame teile käepärast viisi, kuidas saate inimesi aktiivselt selle juurde juhtida ja oma online-kohalolekut laiendada.

Milline platvorm sobib teie veebipõhiseks kohalolekuks?

1. Sotsiaalmeedia leht

Plussid – See on tasuta, lihtne ja vähene hooldus.
Miinused – Vähem kontrolli disaini ja algoritmi muutuste üle.
Seadistamise maksumus – Täiesti tasuta.
Lisateave – Facebook / Instagram

Instagram

Mõni ettevõte ja eraisik ei vaja veebisaiti. See on vaev ja hind, mis võib olla kahjulik.

Mõnikord on Facebooki leht või Instagrami konto parim viis vaatajaskonna loomiseks, inimestega ühenduse loomiseks ja nende värskendamiseks. Need on platvormid, millega teie kliendid on juba tuttavad, ja teid ootab 1,6 miljardit aktiivset kasutajat!

Näiteks kohvik või restoran võiks tegutseda ainult koos Facebooki või Instagrami profiiliga. Nad said uusi pilte üles laadida, menüüd ajakohastada, klientidega suhelda, üritusi reklaamida ja eripakkumisi ühest kohast esile tõsta.

Sola kohviku Facebooki leht

Restoranide FB leht: Sola Cafe

Nad võisid reserveerimise tegemiseks kasutada isegi Facebooki pistikprogrammi. Veebisait võib sel juhul asju lihtsalt keeruliseks muuta ja publiku lõhestada. Selle asemel keskenduge ühe võimsa kanali ehitamisele.

Video sisu ja ajaveebide korraldamisega tegeleb ka Facebook. Omamaised videod Facebookis on nüüd jõudnud 8 miljardi vaatamiseni päevas ja nende kiired artiklid võimaldavad teil ajaveebisid avaldada ilma veebisaidita.

Lisaks on Facebookil suurepärane reklaamiplatvorm, nii et saate sihtida sihtrühma ja suunata ta otse oma lehele (lisateave hiljem Facebooki kuulutustes).

Ainult sotsiaalmeedia lehe omamine on see, et olete nende otsuste armus. Kui Facebook muudab teie algoritmi, et teie katvust piirata (mida nad teevad regulaarselt), peate võib-olla maksma oma jälgijatega ühenduse loomiseks.

Olete ka disaini osas piiratud. Saate pilte ja päiseid üles laadida, kuid Facebooki või Instagrami paigutuse piirid võivad mõne jaoks olla pettumust valmistavad.

Kõige tähtsam on see, et kui soovite midagi müüa, pole Facebook ideaalne. Ehkki pistikprogrammid on saadaval, muudab Facebook regulaarselt, milliseid pistikprogramme see võimaldab. Teie poe võiks ette teatamata eemaldada.

2. WordPressi sait

Plussid – Täielik kontroll ja piiramatu potentsiaal.
Miinused – Hoolduskulud, nõutavad tehnilised oskused.
Seadistamise maksumus – Algab 5–20 dollarit kuus hostimise ja domeeni eest.
Lisateave – WordPressi hostimine

Elegantsed kujundused - WP Premium teemad

Premium WordPressi teema: Elegantsed kujundused

WordPress on parim valik, kui soovite oma täieliku juhtimise ja paindlikkusega veebisaiti. WordPress haldab 25% kõigist veebisaitidest, seega on see usaldusväärne ja lugupeetud platvorm.

WordPressiga saate teha peaaegu kõike. Ehitage veebipood, looge portfelli veebisait, postitage blogisid ja sisu, ehitage sidusettevõtete sait. Saate majutada kuulutusi, koguda e-posti aadresse, teenida raha ja juhtida veebiettevõtteid ühest kohast.

See on ka skaleeritav. See haldab veebisaidi mõnda suurimat saiti, sealhulgas The New Yorker, Techcrunch, Variety, Mashable ja Time Inc, kuid see töötab sama hästi ka isikliku ajaveebi jaoks.

WordPressi armatuurlaud

WordPressi saite saab kohandada, nii et saate isikupärastada veebis viibimist mis tahes kujunduse või stiiliga, mis teile meeldib. WordPress pakub hulgaliselt tasuta malle (või teemasid). Mõlemat saab vastavalt oma soovile kohandada või siis saab veebidisainer luua teie jaoks täiesti nullist täiesti ainulaadse. (Või kui teile meeldib tasuline liikmelisus, annab teile juurdepääsu ilusatele premium-teemadele.)

Kogu see kontroll ja paindlikkus maksab aga oma kuludega. Ehkki WordPress ise on tasuta, pole sellega kaasas olevat arhitektuuri. Teil on vaja veebimajutajat (see on sisuliselt Interneti-kinnisvara osa, kus teie veebisait asub) ja domeeninime www.my-website.com.

Hea veebi valimine on sama oluline kui veebisait ise. See aitab kaasa laadimiskiirusele, turvalisusele ja jõudlusele. Meie hostide võrdlustabel siin on hea koht alustamiseks – hea (& mõistliku hinnaga) veebimajutus.

WordPressi saidi loomine ja haldamine nõuab ka tehniliste oskuste elementi. WordPress väidab, et saate seadistada ja installida 5 minuti jooksul, kuid saidi üles seadmine ja käitamine võtab sellest pisut kauem aega.

Õppimiskõver on olemas ja see võtab palju teie aega, eriti kui soovite disaini kohandada, seda regulaarselt värskendada ja toimivust parandada.

Kui teile meeldib, kui teil on oma veebisait, kuid te ei soovi nii palju vaeva, siis on veel üks võimalus, Wix.

3. Wix

Plussid – Lihtne, lohistage disain, lihtne seadistamine.
Miinused – Võrreldes WordPressiga piiratud.
Seadistamise maksumus – Tasuta, kuid tasub minna üle isikliku domeeni lisatasu plaanidele (alates 4,50 dollarist).
Lisateave – Loe Wixi arvustust

Looge Wixiga ilus sait

Wix sarnaneb WordPressiga, kuid ilma igasuguse tõrketa. See on küll piiratud, kuid mitte kõik ei vaja keerukat funktsioonide loendit.

Wixi ilu on selle lihtsus. Nad hoolitsevad võõrustamise, ladustamise, esituse ja kogu kulisside taga oleva tehnilise asja eest. Saate lihtsalt sisse logida ja sisu lisada.

Kõik mallid on lohistatavad, nii et saate oma veebisaidi paigutada ilma igasuguse kodeerimiseta. Tasuta mallid on üldiselt stiilsemad kui WordPress, mis meeldivad vabakutselistele ja loomingulistele spetsialistidele.

Supp-studios.com

Wixi sait: Soup-studios.com

Wixi mallid võimaldavad kasutada lihtsaid portfelli saite ja ajaveebid ning just seal see õitseb. Wix pakub küll veebipoe seadistamise mehaanikat, kuid WordPress või Shopify (tulemas järgmine) pakuvad paremat e-poe platvormi.

Kokkuvõttes on Wix suurepärane võimalus lihtsate portfellide ja veebisaitide jaoks, mida haldavad need, kes ei soovi liiga palju vaeva.

Negatiivne külg on see, et teil on vähem kontrolli oma saidi tausta ja üldise toimivuse üle. Samuti võib teil olla keerukam integreerida selliseid lisafunktsioone nagu ostukärud ja e-posti teel registreerumise vormid.

4. Kauplus

Plussid – Lihtne ja kiire veebipoe seadistamine.
Miinused – Pro funktsioonid on kallid.
Seadistamise maksumus – Tavaline pakett algab 29 dollarist kuus.
Lisateave – Lugege Shopify arvustust

Looge Shopify abil veebipood

Shopify, nagu nimigi ütleb, on valmistatud eriti veebipoodide jaoks.

Kujundus ja paigutus on lihtne ja arusaadav. Jällegi pole vaja kodeerimist, nii et saate kiiresti tööle hakata. Tegelikult ajastati Ben seda algusest lõpuni ja Shopify poe loomine võttis kõigest 19 minutit.

Shopify tõeline ilu on integreeritud e-kaubanduse funktsioonid. See tegeleb automaatselt maksete, saatekulude, maksude ja tellimuste jälgimisega. Lisatasu eest saate kasutada ka nende sisseehitatud turundusteenust ja integreerida tarkvara oma konto lihtsustamiseks reaalainete poodiga.

Shopify pood - Sarah Abraham

Shopify pood: Sarahandabraham.com

Shopify alternatiiviks on WordPressi kasutamine koos pistikprogrammiga, mille nimi on WooCommerce. Üldiselt WordPress & WooCommerce töötab tehingute ja kindlate kulude osas odavamalt. Maksate siiski lihtsuse ja kasutusmugavuse eest.

Negatiivne külg on see, et teil on vähem kontrolli oma saidi aluseks oleva arhitektuuri üle. Siin on WordPress ja Woocommerce paindlikumad, kuid sellega kaasnevad lisatööd ja hooldus.

BONUS: 7 viisi, kuidas näha?

Õige platvormi valimine ja selle seadistamine on kõigest üks samm. Järgmine etapp on näha. Kahjuks pole siin otseteid ja liiklus ei saabu automaatselt. Siin on seitse nippi, mille abil saate inimesi suunata oma veebisaidile või sotsiaalkontodele:

1. Facebooki kuulutused

Maksumus – Ma kulutan Facebooki reklaamidele umbes 100 dollarit nädalas, kuid võite kindlasti alustada vähemast. Teised kulutavad tuhandeid, kui suudavad tagada investeeringutasuvuse.

Facebooki kuulutused on üks parimaid viise üldsuunatud vaatajaskonna kaasamiseks. Teil on täielik kontroll oma sihtrühma demograafia, asukoha ja huvide üle, nii et reklaamite ainult huvilisi.

Kasutage kuulutusi, et rääkida inimestele oma veebisaidist ja sellest, kuidas te nende probleeme lahendate. Ka Facebooki reklaamid on taskukohased. Soovitan neid kõigepealt katsetada väikestes mõõtmetes, seejärel suurendada kulusid järk-järgult.

Lisateabe saamiseks lugege minu juhendit klikkimise määra suurendamiseks Facebooki reklaamides.

2. Otsingumootori optimeerimine (SEO)

Maksumus – Siin pole rahalisi kulusid (kui te ei palka eksperti), vaid ainult tehnikate uurimise ja juurutamise aeg.

SEO eesmärk on teie veebisaidi järjestamine Google’i otsingutes. See on tohutu teema, mis väärib kogu teadmisteraamatu omandamist (ehkki see Mozi rahva allikas on suurepärane koht alustamiseks).

Teie kõige esimene samm siin on otsustamine, milliseid „märksõnu” soovite järjestada. Teisisõnu, mida peaksid inimesed sisestama Google’i, et teid leida? (Meil on käepärane ajaveeb, mis aitab teil leida oma ettevõtte jaoks parimaid märksõnu).

Järgmisena tehke mõni lihtne lehel optimeerimine. Pange need märksõnad „lehel” pealkirjade siltidesse, päistesse, piltide kirjeldustesse ja siltidesse jne. See on lihtsalt lihtne eeltöö ja tuleviku aluspõhja loomine.

Ka reaalse maailma ettevõtted, nagu kohvikud või restoranid, soovivad Google’is oma kaardi asukohta nõuda ja Internetis kataloogides loetleda. Lisateavet kohaliku SEO kohta leiate siit.

3. Alustage sisu tootmist

Maksumus – Blogide kirjutamine on täiesti tasuta. Kui eelistate siiski palgata vabakutselist, maksab see veebisaitidel nagu Problogger ja UpWork 0,10–0,20 dollarit sõna kohta.

Blogid, videod ja pildid on parim viis oma publikuga suhtlemiseks ja müra tekitamiseks. Sisu aitab teil jõuda potentsiaalsete klientideni ja luua oma bränd.

Alustage blogimist

Mõelge oma praegustele sotsiaalmeedia uudiste voogudele. Need on täis sisu, mis on mõeldud teiega ühenduse loomiseks ja vaatajaskonna loomiseks. Blogi kirjutamine või video koostamine võtab aega, kuid see on väärt pingutamist.

Pole tähtis, millises valdkonnas tegutsete, sisu aitab teil oma külastajatele väärtust lisada. See näitab teie teadmisi, aitab luua identiteeti ja tõmbab rohkem liiklust. Proovige läbi lugeda meie juhend tiheda liiklusega sisustrateegia loomiseks.

4. Alustage külaliste postitamist

Maksumus – See on jällegi tasuta, kui te ei soovi palgata kutselist kirjanikku.

Sisu produtseerimine on hea algus, kuid kuidas panna inimesi seda nägema? Üks võimalus on luua sisu olemasolevatele ajaveebidele ja veebisaitidele. See on võimalus saada oma nimi uue vaatajaskonna ette ja suhelda selle valdkonna inimestega.

Proovige kirjutada külaliste ajaveebi ja suunake see oma niši teise ajaveebi. Kui nad sellega nõustuvad, saate lingi oma veebisaidile tagasi ja teie sisu inspireerib loodetavasti uut vaatajaskonda teid jälgima. (Lingid teie veebisaidile on hädavajalikud ka otsimootori optimeerimiseks).

5. Mõjutajate turundus

Maksumus – See võib olla tasuta, kui lähete õigetele inimestele ja pakute vastastikust reklaamimist. Kõige populaarsemate mõjutajate poole pöördumine võib teie toote reklaamimiseks maksta aga 50–15 000 dollarit +.

Mõjutajad on need, kellel on teie valdkonnas tohutu jälgimine ja usaldusväärsus. Mõjutajate turundus on veebis muutumas üha võimsamaks, mõne sotsiaalmeediakonto abil kogunevad miljonid jälgijad. Nende olemasolevasse vaatajaskonda koputades saate juhtida tähelepanu endale ja teie ettevõttele.

asfasf

Muidugi pole see lihtne ja mõnel juhul maksab see tasu, kui soovite, et mõjutaja oma toodet tutvustaks. Kui aga valite õige ajaveebi või üksikisiku, võib see teie juurde suunata palju sihitud liiklust.

Alustage oma tööstuse peamiste mõjutajate väljaselgitamisest. Alustage nendega vestlust Twitteri kaudu või saatke neile viisakas e-kiri. Enne kui midagi küsida, proovige luua vastastikune suhe.

6. Saatke välja pressiteade

Maksumus – PR levitamine algab umbes 100 dollarist.

Pressiteade on dokument, mis räägib maailmale teist. Võite kaasata agentuuri, et koostada ja levitada oma ettevõttele kena pressiteadet. See ei tohiks palju maksta. Siin on pressiteade, mille tegime oma serveri kiiruse kontrollija uuendamisel ja meil oli õnn, et uudised võttis vastu Yahoo.

Bitcatcha pressiteade

Näpunäide: alustuseks tõsta esile midagi tähelepanuväärset oma ettevõttes. Proovi mõelda nagu ajakirjanik või blogija ja mõista, mis paneks neid tahtma sinust kirjutada. Kas teie tootes või ärimudelis on midagi ainulaadset? Kas käivitate midagi uuenduslikku või murrangulist? Lisage mõni enda lugu ja andke blogijale „lugu”, mida edasi arendada. Seejärel leidke agentuur, kes seda levitaks.

7. Ärge unustage reaalse maailma turundust!

Maksumus – Suusõnaliselt ei maksa midagi, kuid reklaammaterjalide tootmisel varieeruvad kulud sõltuvalt teie tehtud kulutusest.

Veebimaailmas on lihtne unustada, kui võimas võib olla traditsiooniline turundus. Lisage visiitkaardile ja reklaammaterjalidele kindlasti lingid veebis viibimise kohta. Selle sõna levitamiseks on väärt isegi reklaamimist kaubandusajakirjades ja nišiväljaannetes.

Järeldused

Online-kohaloleku puhul pole ühtegi kõigile sobivat lahendust.

Keeruline veebisait ei ole tingimata teie jaoks parim vastus, eriti kui olete alles alustanud. Seal on otseteed ja lihtsamad võimalused, näiteks lihtne sotsiaalmeedia konto või sirgjooneline portfellileht.

Ärge investeerige keerulisse veebisaiti, kui hindate lihtsust. Kuid samamoodi ärge piirake ennast, kui ehitate ehtsat digitaalset ettevõtet.

Kõigepealt otsustage, mida soovite oma veebipõhisest kohalolekust. Teiseks sobitage platvorm oma vajadustega. Kolmandaks, kasutage aktiivset reklaamimist, et sellele veebis olemisele tugineda. Kokkuvõtteks võib öelda, et siin on kõik neli platvormi.

Platvorm Plussid Miinused Veel
Sotsiaalmeedia leht

Tasuta, lihtne & madal hooldus

Vähem kontroll disaini üle & algo muutused

0 dollarit

igakuine

WordPress.org

Täielik kontroll & piiramatu potentsiaal

Hoolduskulud, vajalik tehnikaoskus

3,95 dollarit *

igakuine

Wix

Lihtne, lohistage & tilgakujundus, lihtne seadistamine

Võrreldes WordPressiga piiratud

3,00 dollarit *

igakuine

Shopify

Lihtne ja kiire veebipoe seadistamine

Pro funktsioonid on kallid

29 dollarit *

igakuine

Kas olete ringi liikunud, üritades oma võrgus olekut paremaks muuta? Kas seadsite veebisaidi üles enne, kui olete täielikult aru saanud, mida vajate? Andke mulle teada teie mõtetest, kommentaaridest ja arvamustest!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map