Cloud HostGator

Daren e Ulët

Pritja në cloud është më e shpejtë dhe më e besueshme se pothuajse çdo host standard që keni përdorur në të kaluarën.

Dhe ndërsa HostGator është një emër që ju zakonisht mund të lidheni me pritjen e buxhetit, shërbimi i ri i tyre i ri është një lojë krejt tjetër.

Tani kemi ca teste në serverat e cloud të HostGator. Dhe ajo që ne po shohim është shumë e mirë. Shpejtësi super të shpejtë dhe (pothuajse) kohë e papërshkueshme nga plumbi.

Nuk do ta prishë as bilancin tuaj bankar. Paketa e nivelit të hyrjes fillon me vetëm 10,95 dollarë në muaj (kontrata 12-mujore). Dhe mund të trokitni edhe 30% të tjerë me kodin tonë kupon. Kjo e bën atë vetëm $ 7.66 në muaj.

HostGator Cloud Zbritje 30%

Thjesht shkruani “bitcatcha” në faqen e porosive. .

Me një vështrim të shpejtë, këtu janë tiparet më të mira të shërbimit të ri cloud të HostGator.

Karakteristikat më të mira të Cloud HostGator

 1. Shpejtësia e pritjes së re e HostGator shënoi një test të shpejtësisë A + në Bitcatcha. Ishte veçanërisht e shpejtë në rajonin e SHBA. (Më shumë për këtë në fund.)
 2. Besueshmëria dhe uptimeHostGator shënuan një vlerësim 100% në kohë. (Ndjekur që nga janari 2017.)
 3. Përditësimet automatike dhe siguria HostGator Cloud i mban gjërat azhurnuar në sfond pa pasur nevojë të shqetësoheni. Ai gjithashtu zbulon dhe heq malware automatikisht.
 4. Shkallueshmëria Nëse filloni të provoni një trafik të rregullt të lartë, mund të klikoni një buton për të hyrë në më shumë burime. Nuk ka kohë pa ndërprerje, nuk ka nevojë të ndërroni serverët ose të migroni sitin.
 5. Paneli i freskët Shumë hoste ende përdorin cPanel të shëmtuar dhe teknik. HostGator ofron një tabelë të butë, të lehtë për t’u përdorur. Supershtë jashtëzakonisht e lehtë të shkulësh gjërat prapa skenës dhe të matësh performancën.
 6. Kostoja Duke filluar nga $ 7.66 $ 10,95 $, është më e lirë se shumica e konkurrentëve të saj në re.

Do të zhyten në secilin nga këta faktorë posaçërisht në një sekondë. Por së pari, nëse po pyesni pse “mbajtja në cloud” është e ndryshme nga opsionet e tjera, këtu është ajo që duhet të dini.

Isfarë është Cloud Hosting?

Pritja në cloud është niveli tjetër i pritjes së shpejtë, të besueshëm dhe të përballueshëm.

Pse? Arsyeja e thjeshtë është se pritja në cloud nuk mbështetet vetëm në një server. Punëson qindra, duke përhapur ngarkesën nëpër servera të ndryshëm.

 1. Problemi me hostimin e përbashkët është se jeni duke përdorur një server. Dhe po e ndani atë server me faqet e internetit të panumërta. Nëse dikush merr një rritje të trafikut, ai thith të gjitha burimet, duke ngadalësuar performancën tuaj.
 2. Cloud hosting zgjidh këtë duke përdorur shumë servera. Nëse një server mbingarkohet, hosti juaj thjesht do të rrokulliset një ndërprerës dhe do ta ndryshojë atë në një server tjetër. Kështu që koha e duhur dhe performanca është pothuajse gjithmonë më e mirë.
 3. Shtë fleksibël. Nëse papritmas merrni një rritje të trafikut dhe keni nevojë për më shumë burime, ju i merrni ato automatikisht. Rezervimi në re natyrisht zgjerohet dhe kontraktohet në varësi të burimeve që ju nevojiten.
 4. Costshtë me kosto efektive. Me një host të përbashkët, ju paguani shtesë për të hyrë në burimet shtesë. Me mbajtjen e cloud, ato burime shtesë janë duke pritur për ju sa herë që ju nevojiten, pa ndonjë kosto shtesë.
 5. Shtë shpejt. Për shkak se pritja në cloud ka tendencë të eleminojë mbingarkesat e serverit, mund të funksionojë shumë më shpejt. Rezervimi në re gjithashtu do të përpiqet t’u shërbejë vizitorëve tuaj nga një vend afër tyre, duke ndihmuar që faqja juaj të ngarkohet më shpejt pa marrë parasysh se ku është në planet.

Tani që e dini se çfarë është pritja në cloud dhe si funksionon, le të hidhemi në specifikat e shërbimit të HostGator.

Pikat kryesore të Cloud HostGator

Gjëja e vetme më e mirë që mund të them në lidhje me HostGator është që as nuk e vini re se është aty.

Kjo mund të duket e çuditshme, por është lavdërimi më i lartë që unë mund t’i jap një hosti në internet. Një mikpritës i mirë është ai që nuk e shihni as. Ajo thjesht mban qetësisht faqen tuaj të internetit duke punuar. Shpejt, efikas dhe i qetë.

Nga ana tjetër, ju e dini kur keni një pritës të dobët në internet, sepse gjithmonë ju jep probleme!

HostGator reklamon shpejtësinë e tyre, burimet e zgjeruara dhe një pult intuitiv si karakteristikat e tyre kryesore. Kështu që i vendosëm ato në provë.

HostGator Cloud i pritur:

Ne mbajmë shënime në HostGator Cloud duke pritur një faqe WordPress me ta. Ne kemi paguar për tarifën tonë për strehimin në cloud ashtu si çdo klient normal do të bëjë dhe të ekzekutojë testet mbi të. Kjo faqe interneti na lejon të gjurmojmë performancën në kohë dhe kohën e reagimit të tyre. Mos ngurroni të vizitoni faqen tonë të internetit të hostuar në HostGator Cloud.

Shpejtësia

Ju tashmë mund ta dini se ne jemi të fiksuar me shpejtësinë këtu në Bitcatcha. Kjo është arsyeja pse kemi krijuar kontrolluesin e shpejtësisë së serverit Bitcatcha. Shpejtësia e host-it tuaj në internet ka më shumë rëndësi sesa mendoni (40% e njerëzve do të largohen nga faqja juaj nëse nuk ngarkon në tre sekonda).

Për fat të mirë, HostGator del në krye. Në testet tona të shpejtësisë, hosti i cloud shënoi A +. Ka një mesatare në të gjithë botën me 144 ms kohë reagimi të serverit, që është më shpejt se shpejtësia e rekomanduar e Google prej 200 ms.

Shpejtësia e serverit në cloud të HostGator (Shih raportin e plotë këtu)

Pse? Pjesërisht sepse hostet e cloud janë natyrisht më të shpejtë pasi mund të përhapin ngarkesën e tyre. Por HostGator shkon edhe një hap më tej. Përdorni një sistem të integruar të mbajtjes së memorjes dhe pajisjeve të nivelit më të lartë për të siguruar që të ketë shpejtësi rrufe. Mund ta ndjeni ndryshimin.

✔ Besueshmëria dhe koha e duhur

Nëse jeni relativisht i ri për mbajtjen në internet, shifrat në kohë të gjithë mund të duken shumë të ngjashme.

Shumica janë mbi 98% për shembull, gjë që tingëllon shkëlqyeshëm. Por merrni parasysh këtë. 98% në kohën e duhur do të thotë që faqja juaj e internetit mund të jetë ulur për shtatë ditë në vit. Jo mirë!

Ne gjithmonë ju sugjerojmë të shikoni për 99.8% më të lartë kur vlerësoni një host të uebit.

Kjo është arsyeja pse koha e duhur e HostGator është kaq mbresëlënëse. Ne kemi testuar një uptime fenomenale 100% me muaj duke përdorur HostGator.

Peaceshtë gjithçka për paqen e mendjes, duke e ditur që faqja juaj nuk do të shembet pa paralajmërim.

Board Paneli i freskët

Shumica e hostëve në internet nuk e konsiderojnë përvojën e përdoruesit prapa skenave. Ata thjesht përdorin të njëjtin cPanel të shëmtuar. Shtë mirë nëse jeni ekspert i teknologjisë dhe dini si të shkulni gjithçka nga prapaskenat.

Por shumica e njerëzve thjesht duan një pult të thjeshtë, të lehtë për t’u përdorur.

Portali i Klientit HostGator Cloud

(Portali i Klientëve të Cloud HostGator)

Kjo është pikërisht ajo që ju merrni me renë e HostGator. Duket bukur, dhe është kaq e thjeshtë për t’u përdorur. Gjurmon kohëzgjatjen tuaj, shpejtësinë e shkarkimit, shtrirjen globale dhe metodat e ndryshme të performancës.

Ju nuk keni nevojë të dini të gjitha zhargon teknik për të kuptuar se çfarë po ndodh me faqen tuaj.

Resources Burime të pakufizuara (Pothuajse)

HostGator ju ofron gjerësi dhe ruajtje të bandës “të pa matur”, madje edhe në planin më të lirë.

Kjo në thelb do të thotë që ju mund të burimeve ashtu siç ju nevojiten. Nëse ju merrni një rritje të trafikut, nuk ka problem. Disa host të përbashkët do t’ju paguajnë shtesë nëse tejkaloni lejimin tuaj. Ose më keq, faqja juaj në internet thjesht do të shkojë poshtë.

Me mbajtjen e cloud të HostGator, kjo nuk do të ndodhë. Mund të ngarkoni sa më shumë përmbajtje që ju pëlqen, dhe të shijoni sa më shumë trafik që mund të merrni.

POR! Mos harroni të lexoni gjurmën e vogël. “Unmetered” nuk do të thotë gjithmonë “i pakufizuar” në botën e web hosting. Sipas T. Të HostGator&Cs ju jeni të kufizuar në gjerësi bande dhe ruajtje brenda “funksionimit normal të një faqe në internet personal të biznesit ose të vogël.”

Nëse faqja juaj e internetit befas bëhet një sensacion në internet, ju mund të shkelni kushtet e tyre. Duke thënë këtë, kufijtë janë bujarë dhe nuk ka të ngjarë të kalosh. Mësoni më shumë rreth T tyre&Cs.

Shërbim i mirë për klientët

HostGator drejton një shërbim të klientëve 24/7 çdo ditë të vitit (madje edhe Ditën e Krishtëlindjes).

Biseda e tyre e drejtpërdrejtë është veçanërisht e mirë dhe zakonisht mund të merrni dikë brenda 15 minutave duke përdorur këtë metodë. Nëse çështja juaj nuk është e zgjidhshme gjatë seancës së bisedës, mbështetja do të ndihmojë në hapjen e një bilete. Një inxhinier i nivelit më të lartë do ta shqyrtojë atë sa më shpejt. Më bën përshtypje që ata listojnë një numër të vërtetë telefoni për t’i arritur ato. (Diçka që është shumë e vështirë me disa host).

Shtë mirë të dihet se ekziston një numër i drejtpërdrejtë i telefonit nëse godet katastrofa.

Kontaktoni HostGator

Features Karakteristika shtesë

HostGator Cloud gjithashtu vjen me një pjesë të shtesave të dobishme. Këto nuk do të trondisin botën tuaj, por është mirë të kesh. Karakteristikat përfshijnë migrime falas (të shkëlqyera nëse mendoni të ndërroni pritësit) dhe një çertifikatë falas SSL (thelbësore nëse jeni duke ekzekutuar një dyqan në internet)

Paketat e Cloud HostGator

Ashtu si shumë shërbime, HostGator ofron një gamë të paketave në varësi të nevojave tuaja. Ata vijnë në tre faza: Hatchling Cloud, Baby Cloud dhe Cloud Business.

Të gjitha paketat vijnë me bandë dhe ruajtje të bandës “të pa matur”, dhe caching lokale, por ka disa ndryshime që mund të dëshironi të shikoni.

Zbritja Bitcatcha

Unë jam i kënaqur të ofroj lexuesve të Bitcatcha një zbritje prej 30% në të gjitha paketat HostGator Cloud. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të shkruani kodin e mëposhtëm kur të kontrolloni:

Kodi zbritje 30%: bitcatcha

Kjo do të thotë që ju mund të merrni host cloud me vetëm 7.66 dollarë në muaj (kontratë 12-mujore).

Shënim: Ndonjëherë HostGator kryejnë promovimet e tyre. Kur ato veprojnë, shpesh mund të merrni një marrëveshje më të mirë pa këtë kupon. Vetëm diçka për të mbajtur në vëmendje. Mësoni më shumë këtu.

Planet e Cloud HostGator

Hapësira re

Kostoja: $ 7,66 * / muaj 10,95 $ – 30% zbritje

Nëse filloni të provoni një trafik të rregullt të lartë, mund të klikoni një buton për të hyrë në më shumë burime. Nuk ka kohë pa ndërprerje, nuk ka nevojë të ndërroni serverët ose të migroni sitin.

Re Cloud për fëmijë

Kostoja: 9,77 $ * / muaj 13,95 $ – 30% zbritje

Baby Cloud është opsioni i mesëm (dhe i rekomanduar). Me këtë paketë, ju merrni fusha të pakufizuara, kështu që është mirë nëse keni faqe të shumta në internet ose ndërtoni faqe interneti për klientët tuaj. Baby Cloud ju jep 4 GB memorje.

Reja e biznesit

Kostoja: 13.96 $ * / muaj 19,95 $ – 30% zbritje

Cloud Business është shërbimi premium. Business Cloud vjen me të gjitha tiparet e Baby Cloud dhe Hatchling Cloud, por gjithashtu përfshin 6 GB memorie, një IP të dedikuar dhe një SSL private.

* Mimi bazohet në kontratën 12-mujore. Përdorni kodin kupon “bitcatcha” për të marrë 30% zbritje. Regjistrohu HostGator Cloud.

Do dobësi?

Ne kemi parë pozitat e ndryshme të HostGator Cloud, por çka është në lidhje me dobësitë?

Epo, e vërteta është, nuk ka shumë. Por çdo host ka një ose dy gjëra që nuk janë mjaft të përsosura. Për HostGator Cloud, ato janë:

“The Catch” – Pothuajse çdo ofrues i pritjes ka një “kapje”. Për HostGator Cloud është gjerësia e bandës dhe ruajtja e tyre e “pa matur” që nuk është mjaft e pakufizuar. Lajmi i mirë është, nëse nuk përdorni 25% të burimeve të tyre për më shumë se 90 sekonda, nuk jeni mirë.

’Shtë kjo, me të vërtetë – Pas përdorimit të HostGator Cloud për disa muaj, unë ende nuk kam hasur në ndonjë avantazh tjetër madhor.

Mendimet përfundimtare

HostGator Cloud është super i shpejtë, i besueshëm dhe i përballueshëm. Shtë një shans për pronarët e faqeve të internetit të marrin qasje në programe kompjuterike cloud pa paguar një pasuri për të.

Me zbritjen tonë prej 30%, thjesht mund të jetë marrëveshja më e mirë e pritjes së cloud në internet. Për më shumë informacion, vizitoni https://www.hostgator.com

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me