Nëse po përpiqeni ta mbani biznesin tuaj gjatë kësaj pandemie COVID-19, mund të dëshironi ta konsideroni sjelljen në internet pasi zakonet e blerjeve të konsumatorëve ndryshojnë për tu përshtatur me këto kohë sfiduese.

’Shtë një kohë me të vërtetë e mirë për të ndërtuar një faqe në internet, sepse shërbimi ynë i preferuar i mbajtjes së faqes në internet SiteGround sapo ka filluar një ofertë për të ndihmuar pronarët e bizneseve të rikuperohen nga goditjet e trajtuara nga virusi!

Oferta e përgjigjes COVID-19 e SiteGround – Detaje

marrëveshje për fillimin e hapjes së faqeve në internet covid19

SiteGround po praktikon përgjegjësi sociale duke pasur një ofertë të veçantë për të ndihmuar pronarët e bizneseve të vogla të shkojnë në internet gjatë këtyre kohërave të pasigurta.

Me vetëm 0,99 dollarë, ju do të keni akses të plotë të paautorizuar në planin e StartUp të SiteGround për 3 muaj të tërë, në mënyrë që të merrni një uebfaqe të ngritur për biznesin tuaj.

Nëse jeni duke menduar që kjo nuk është gjë e madhe dhe mund të merrni falas një pritje falas ose shumë më të lirë në internet diku tjetër, ju lutemi na lejoni të sqarojmë se sa gabim jeni.

 • Discount: 97% FALAS (për 3 muaj) + SSL FALAS!
 • Pagesa mujore (3 muajt e parë): $ 0.99
 • Pagesa mujore (pas 3 muajve): $ 5,95 (50% OFF)
 • Data e fillimit: JETO TANI!
 • Data e përfundimit: TBA
 • Detaje të plota:

Pse kjo ofertë është e dobishme!

Kur bëhet fjalë për bizneset në internet, duhet të kuptoni se shpejtësia është thelbi i jetës.

Shtë një gjë që do të ndihmojë faqen tuaj të internetit të shesë / konvertohet.

Me shërbime falas ose më të lira të mbajtjes në internet atje, nuk do të keni idenë se çfarë lloji të shpejtësisë do të merrni, dhe shërbimi që do të merrni do të ketë shumë të ngjarë të jetë i dyshuar.

Me SiteGround, ju po merrni një nga shërbimet më të shpejta të mbajtjes në internet që janë shërbyer posaçërisht për bizneset dhe tregtinë elektronike. Ne duhet ta dimë, ne kemi bërë detyrat tona të shtëpisë – shihni vetë në rishikimin tonë të thelluar të SiteGround.

Do të keni gjithashtu akses në një nga ekipet mbështetëse më të njohura dhe të dobishme në industri, me mjetet dhe shërbimet që do t’ju duhet për t’ju ndihmuar në ndërtimin e faqes tuaj të internetit.

Nëse jeni duke synuar klientët jashtë SH.B.A., gjithashtu SiteGround do të ketë shpinën tuaj – me 6 qendra të të dhënave në 3 kontinente, faqja juaj e internetit do të ngarkojë shpejt dhe shpejt për klientët tuaj, gjë që duhet të sigurojë një nxitje të mirë për shitjet tuaja.

Le të hedhim një vështrim në atë që do të merrni në të vërtetë me Planin Fillestar të SiteGround:

 • 1 Uebfaqe
 • Hapësira e ruajtjes SSD 10 GB
 • 10,000 Vizita Mujore
 • Instalim falas i WordPress-it
 • SSL, CDN, Email falas
 • Përputhje 100% e Energjisë së Rinovueshme me Google Cloud

Me vetëm 0,99 centë dollarë për 3 muaj të tërë, ne mendojmë se kjo është e dobishme për pronarët e bizneseve që kërkojnë të shkojnë dixhitale!

Happensfarë ndodh pas 3 muajsh?

Kjo nuk është pyetja e vërtetë – ajo që do të ndodhë pasi të kalojë 3 muaj, bota është shëruar dhe gjithçka fillon të ketë kuptim përsëri?

Epo, nëse e shihni që të ardhurat e krijuara nga faqja juaj e re e internetit janë mjaft të konsiderueshme për ju që të doni të vazhdoni të presë me SiteGround, mund ta bëni këtë me një normë të zbritur prej vetëm 5,95 $ në muaj – kjo është 50% e zbritur nga çmimet e tyre të rregullta!

Nëse nuk ndiheni sikur vazhdoni, kjo është mirë – thjesht përfundoni llogarinë tuaj dhe jeta vazhdon.

COVID-19 e ka sjellë ekonominë në gjunjë

Në qoftë se nuk keni jetuar nën një shkëmb, do ta dini se COVID-19 goditi ekonominë HARD, pasi shumica e vendeve hyjnë në bllokim për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të sëmundjes.

Njerëzit janë të frikësuar për të lënë sigurinë e shtëpive të tyre, gjë që lë shumë biznese me tulla dhe llaç të larta dhe të thata ndërsa blerësit panik blejnë dhe pastaj … papritmas të ndaluar.

Situata është aq e keqe saqë disa e kanë krahasuar pandeminë në një recesion, dhe ne nuk mund të pajtohemi më shumë pasi paketat stimuluese nga qeveria mund të mos jenë as të mjaftueshme për të ndihmuar që ekonomia të vazhdojë në mes të karantinës.

Në Amerikë, argëtimi sportiv është ndalur pasi aktivitetet sportive të drejtpërdrejta janë anuluar. Japonia ka rënë dakord të shtyjë Olimpiadën në 2021 e cila do të shkaktojë humbje masive, dhe udhëtimi mbetet një nga industritë më të goditura pasi linjat ajrore ndërpresin fluturimet sepse më shumë se 100 vende u kalojnë kufijve të udhëtimit.

Njerëzit janë jashtë punës, bizneset nuk e dinë nëse duhet të qëndrojnë të hapur sepse klientët nuk po shpenzojnë, dhe ekonomia po shkon në prag të një recesioni të madh.

Me pak fjalë, është fundi i ditëve, djema.

Por jo të gjitha kanë humbur!

Në mes të gjithë dëshpërimit dhe shpresës, disa industri dhe biznese po lulëzojnë ndërsa pjesa tjetër e botës e mban veten të karantinuar.

Njerëzit mund të bllokohen për të mbajtur virusin në gji, por atyre do t’u nevojiten akoma furnizime. Nevojat e tyre nuk do të ndryshojnë, por zakonet e tyre të blerjes i bëjnë.

Amazon ka parë një rritje kaq të madhe të shitjeve saqë atyre u është dashur të punësojnë një punëtor dajak 100k të rinj për të ndihmuar në trajtimin e kërkesës së shtuar.

Ocado.com, një shërbim i ofrimit të ushqimit, po përjeton “një trafik thjesht mahnitës” se ata duhej të ndalonin përkohësisht shërbimet në mënyrë që ata të përfundonin ndonjë punë thelbësore.

Njerëzit gjithashtu janë në mënyrë të qartë në kërkim të zgjidhjeve sociale në distancë, kështu që qeveritë rajonale në Kinë po bëjnë presion për zhvillimin e zgjidhjeve të ofrimit të pa pilot siç janë robotët e ofrimit të ushqimit!

Epidemia COVID-19 po bën që njerëzit të ndryshojnë mënyrën e blerjes, duke i detyruar ata të adoptojnë teknologji më të re vetëm për të mbijetuar.

Sipas Susan Athey, një Profesor i Ekonomisë së Teknologjisë nga Shkolla e Diplomuar e Biznesit Stanford, këto zakone të formuara rishtas do të rrinë rreth shumë kohë pasi rreziku global të vdes.

Me një vaksinë askund afër të zhvilluar dhe bota që kalon në disa muaj bllokim, bizneset e vogla do të duhet të përshtaten me situatën ekonomike në ndryshim dhe të fillojnë të shkojnë në internet nëse ata do të mbijetojnë sezonin e ardhshëm.

Kompanitë kanë filluar të ndihmojnë!

Pas ditëve të blerjes së panikut dhe sjelljes egoiste “mua më parë” (ne e dimë se ju mbani letra higjienike!), Njerëzit kanë filluar të kuptojnë se askush nuk mund të mbijetojë pa praktikuar një lloj përgjegjësie shoqërore.

Mënyra e vetme për të kapërcyer këtë shkrirje ekonomike dhe sociale është përmes veprimeve kolektive vetëmohuese të mirësisë ndaj njëri-tjetrit.

Kompanitë kanë filluar t’iu kthejnë komuniteteve me shpresën për të vazhduar ekonominë dhe të na ndihmojnë pasi shtëpitë tona kthehen në mënyrë të efektshme në burgjet tona.

Uber Eats gjithnjë e më e njohur është duke u rritur duke ofruar dërgesa falas në një përpjekje për të ndihmuar pronarët e pavarur të restoranteve të mbajnë kokën mbi ujë në SH.B.A. dhe Kanada, ndërsa bankat janë duke bërë paksa duke bërë atë që munden për të ndihmuar ata që preken nga virusi.

Përfundim: Merrni Ofertën e Faqes rrethuese Ndërsa Mund!

Kjo ofertë speciale për përgjigje COVID-19 është një nga ofertat më të mira që do të merrni nga SiteGround, ndonjëherë. Ata vështirë se ulin çmimet e tyre dhe 3 muaj të tërë të mbajtjes në internet për vetëm 0,99 dollarë është praktikisht falas.

Ne supozojmë se etiketa e çmimeve është në thelb atje për të mbrojtur freeloaders, duke siguruar që ka burime të mjaftueshme për të gjithë përdoruesit e tyre të pritshëm të pritjes për të shijuar shpejtësinë dhe shërbimin për të cilin janë njohur.

Kështu që nëse jeni në gardh për fillimin e një faqe në internet për biznesin tuaj, ne ju sugjerojmë të zbrisni shpejt nga gardhi, sepse nuk do të gjeni një ofertë tjetër si kjo në çdo kohë së shpejti.

Deri në herën tjetër, rrini të sigurt!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me