Vai jūsu e-pasta mārketings darbojas? 14 svarīgākie mērāmie parametri (Galīgā e-pasta mārketinga rokasgrāmatas 6. daļa)

Runājot par datiem, statistiku un skaitļiem, es esmu labsirdīgs cilvēks.


Man patīk ķemmēt savus Google Analytics skaitļus. Esmu apsēsta ar e-pasta mārketinga kampaņu mērīšanu. Man patīk grafiki, tabulas un skaitļi.

Izmantojot e-pasta mārketinga metriku, es uzreiz varu redzēt, kurš atver manus biļetenus. Es redzu savus labākos klientus un varu saprast, kuras priekšmetu līnijas darbojas vislabāk.

E-pasta mārketinga metrika

(attēla avots)

Pievienojieties mūsu galīgajam e-pasta mārketinga ceļvedim

 • 1. daļa: 11 reģistrēšanās veidlapas ar visaugstāko reklāmguvumu līmeni
 • 2. daļa: satura jaunināšana – ātrākais ceļš uz vairāk abonentu
 • 3. daļa: Iesaistīšanās veicināšana & ieņēmumi ar e-pasta sveiciena sēriju
 • 4. daļa: 19 vienkārši triki 40% e-pasta atvēršanas likmes iegūšanai
 • 5. daļa: ideālā temata līnija: 18 viltības, lai to pieplēstu
 • 6. daļa: Vai jūsu e-pasta mārketings darbojas? 14 svarīgi rādītāji, kas jāizmēra

Es redzu arī to, kas nedarbojas. Ko es nākamreiz varētu izdarīt labāk?

Tāpēc statistika un dati ir tik svarīgi. Tie nav tikai interesanti, tie ir nepieciešami arī jūsu biznesa uzlabošanai.

Ir vēl viens iemesls, kāpēc es tik daudz laika veltu arī e-pasta analīzei:

Cilvēki, kuri atver jūsu e-pastus, ir jūsu visnodarbinātākie un nozīmīgākie sekotāji. Viņi augstu vērtē jūsu uzņēmumu. Viņi iesaistās un mijiedarbojas ar jums.

Kāpēc gan jūs nevēlētos uzzināt vairāk par viņiem??

e-pasta kampaņas dati

Ātra e-pasta metrikas terminu glosārijs

Pirmkārt, pārliecināsimies, ka visi esam vienā un tajā pašā lapā. Šajā amatā es runāšu par dažādiem e-pasta mārketinga noteikumiem, tostarp:

Atvērtā likme – To abonentu skaits procentos, kuri atvēra jūsu e-pastu.

Klikšķu likme – To abonentu procentuālā daļa, kuri noklikšķinājuši uz saites e-pastā.

Neparakstīts – Cik cilvēku atrakstījās no jūsu saraksta pēc e-pasta kampaņas.

Ja līdz šim esat sekojis mūsu e-pasta mārketinga sērijām, jūs savā vietnē būsit iestatījis e-pasta pierakstīšanās veidlapu, izveidojis e-pasta sveiciena sēriju un pavirši piesūtījis tēmu.

Bet kā mēs precīzi izmērām, cik labi darbojas jūsu e-pasta mārketings?

Atbilde ir e-pasta analīze. Un daudz no viņiem!

Visā šajā e-pasta sērijā mēs kā demonstrāciju esam izmantojuši MailChimp. Šodien neatšķiras, jo MailChimp piedāvā plašu statistikas un skaitļu klāstu par jūsu kampaņām.

Lai piekļūtu savējiem, piesakieties MailChimp un dodieties uz “pārskatiem”.

mailchimp ziņojumi

Gatavs? Ļaujiet ienirt būtiskajos rādītājos.

1. Virzība pret jūsu vispārējiem biznesa mērķiem

Pirms mēs aplūkojam atvērtās likmes un klikšķu likmes, es vēlos, lai jūs padomātu par saviem plašākajiem biznesa mērķiem.

Statistika un skaitļi ir ļoti svarīgi, taču, ja tie nenovirza jūs uz lielāku mērķi, tie ir tikai “iedomības rādītāji”. Citiem vārdiem sakot, tie varētu izskatīties labi, bet vai tie palīdz jums kaut ko sasniegt?

Padomājiet par to, vai jūsu e-pasta mārketings palielina lojalitāti, rada vairāk pārdošanas un paceļ jūsu biznesu nākamajā līmenī.

Jebkuras e-pasta mārketinga kampaņas patiesais veiksmes rādītājs ir tas, ja tas jūsu biznesu virza tālāk.

2. Atvērt kursu

Vidējā atvērtā likme e-komercijas uzņēmumam – 16,71%

Atklātā likme bieži ir skaitlis, uz kuru tirgotāji koncentrējas. Tas norāda, cik cilvēku atvēra jūsu e-pastu.

Protams, mēs šeit meklējam pēc iespējas lielāku numuru. Jo vairāk cilvēku atver jūsu e-pastus, jo lielākas iespējas tos pārveidot vai novirzīt atpakaļ uz jūsu vietni.

atvērtā likme

Augsta atvērtā likme arī norāda uz noteiktu lojalitāti. Tas nozīmē, ka jūsu abonenti vēlas atvērt jūsu e-pastus un redzēt, kas atrodas iekšā.

Vidējā atvērtā likme e-komercijas uzņēmumam ir 16,71%, tāpēc, ja jūs sasniedzat virs tā, labs darbs!

BET, nepaļaujieties tikai uz atvērto likmi. Mums ir jāiedziļinās dziļāk, lai redzētu, vai šie abonenti rīkojas.

Vai vēlaties saņemt padomus par atvērtās likmes uzlabošanu? Izlasiet mūsu galīgā e-pasta mārketinga rokasgrāmatas 4. daļu.

3. Noklikšķiniet uz Novērtēt

Vidējais klikšķu skaits e-komercijas uzņēmumā – 2,3%

Klikšķu līmenis bieži ir daudz labāks kampaņas panākumu rādītājs. Augsts klikšķu skaits nozīmē, ka cilvēki ne tikai atver jūsu e-pastus, bet arī faktiski noklikšķina uz jūsu vietni.

klikšķu likme

Tas nozīmē, ka viņi ir ieinteresēti un ieinteresēti jūsu e-pasta saturā. Tas arī nozīmē, ka jūsu aicinājums uz darbību darbojas un jūs iesaistāt pareizo mērķauditoriju.

Vidējais klikšķu skaits ir diezgan zems, tāpēc nebēdājiet par to. Bet ņemiet vērā tos, kuri noklikšķina. Viņi ir jūsu klienti, kas visvairāk nodarbojas.

4. Konversijas koeficients jūsu galvenajā lapā

Daudzi cilvēki domā, ka labs klikšķu skaits nozīmē, ka viņu darbs ir paveikts. Bet patiess labas e-pasta kampaņas pārbaudījums ir tas, vai šis klikšķis rada reklāmguvumu vai pārdošanu.

Pieņemsim, ka jūs vadāt tiešsaistes mārketinga kursus. Jūs abonentiem sūtāt e-pastu, kas reklamē kursu, un jūs tos novirza uz galveno lapu.

Pieci procenti jūsu abonentu noklikšķina uz galveno lapu, bet cik no šiem cilvēkiem pierakstās uz jūsu kursu?

Reklāmguvumu līmenis

(attēla avots)

Tas ir patiesais pasākums, cik veiksmīga bija jūsu kampaņa.

E-pasta reklāmguvumus varat izsekot, izveidojot izsekošanas URL no Google Analytics un ievietojot šo saiti biļetenos.

5. Atlēcienu līmenis jūsu galvenajā lapā

Papildus reklāmguvumu līmenim es vēlētos izmērīt arī atlēciena līmeni. Citiem vārdiem sakot, cik cilvēku nolaidās šajā lapā un pazuda, neko nedarot?

Augsts atlēcienu līmenis šeit nozīmē, ka esmu pārliecinājis cilvēkus noklikšķināt uz lapas, bet es neesmu izdarījis pietiekami, lai liktu viņiem konvertēt.

Tas viss ir saistīts ar šo mazo trūkumu atrašanu ceļojumā un izdomāšanu, ko jūs varat darīt labāk. Manuprāt, atlēcienu līmenis man saka, ka man kaut kas jāpievelk.

6. Ieņēmumu un pārdošanas likme

Tas ir līdzīgs reklāmguvumu līmenim, bet ir īpaši paredzēts tiešsaistes pasūtījumiem un ieņēmumiem no pārdošanas. MailChimp ir gudrs veids, kā to aprēķināt. Tas precīzi norāda, cik pasūtījumu esat ģenerējis no e-pasta kampaņas.

Tas tiek sadalīts arī ieņēmumos par pasūtījumu un kopējos ieņēmumos, kas gūti no kampaņas.

Lai to iestatītu, jums būs jāsaista sava e-komercijas vietne ar MailChimp (kas ir maksas funkcija). Kad esat izveidojis savienojumu ar veikalu ar MailChimp, rezultāti tiek parādīti šādi:

mailchimp e-pasta kampaņa

Tas ir ideāli piemērots e-komercijas vietnēm, lai redzētu, vai e-pasta kampaņa veicina reālu pārdošanu.

7. Abonēšanas likme

Vidējā abonentu likme e-komercijas uzņēmumam – 0,23%

Ir dabiski sagaidīt, ka daži cilvēki atteiksies no jūsu biļetenu vai atjauninājumu abonēšanas. Tam ir visdažādākie iemesli. Varbūt viņi aizmirsa, ka ir pierakstījušies, vai varbūt viņi jau ir atrisinājuši savu problēmu.

Nekas sevišķš.

BET, ja pamanāt, ka jūsu abonēšanas likme ir augstāka par vidējo, iespējams, ir kaut kas nepareizs. Iespējams, pārāk bieži izlaidāt biļetenus un atjauninājumus. Jūsu saturam auditorijai var nebūt nozīmes.

Ja jūsu abonentu skaits sāk rietēt, veltiet laiku, lai pārvērtētu savu stratēģiju.

8. Neatvienoti abonenti

Neatvienoti abonenti ir tikpat svarīgi kā abonenti. Tie ir cilvēki, kas paliek jūsu sarakstā, bet nekad neatver jūsu e-pastus un nedarbojas ar jums.

Piemēram, pieņemsim, ka jums ir 10 000 abonentu, bet 5000 nekad nav pat atvēruši e-pastu. Tie ir “neaktīvi” abonenti. Jūs maksājat, lai nosūtītu e-pastus cilvēkiem, kuri tos nekad neatver.

Labākais, ko šeit varat darīt, ir noņemt tos no saraksta. Protams, var justies nepareizi, abonentu numurus samazinot uz pusēm, taču tas ir labākais.

Šī iemesla dēļ HubSpot nesen no saraksta svītroja 250 000 abonentu!

9. Atlēcienu līmenis

Vidējais “mīkstais” e-komercijas uzņēmuma atlēciens: 0,3%
Vidējais “cietais” e-komercijas uzņēmuma atlēciens: 0,24%

E-pasta ziņojums “atlekšana” ir e-pasts, kuru nevar piegādāt. Pastāv divu veidu atlēcieni: “cieta atlēciena” un “mīksta atlēciena”..

lielība

Mīksts atlēciens ir e-pasts, kuru nevar piegādāt tikai uz laiku. Varbūt abonentam ir problēmas ar serveri vai viņu iesūtne ir pilna.

Smaga atlēciena gadījumā parasti e-pasta adrese nepastāv. Tā ir viltota, ievadīta nepareizi vai izdzēsta.

Mīkstās atlēcieni ir lieliski, taču vēlaties noņemt visas grūti atlecošās e-pasta adreses. Kāpēc? Tā kā tie izskatās kā surogātpasts, tas slikti atspoguļojas jūsu e-pasta sarakstā. Jūsu saraksts galu galā varētu būt melnajā sarakstā.

Pēc katras kampaņas iztīriet visus grūti atlēcošos e-pastus, it īpaši, ja jūsu procentuālais daudzums pārsniedz vidējo.

10. 24 stundu izrāde

MailChimp 24 stundu veiktspējas diagramma ir gan jautra, gan noderīga. Tas ir jautri, jo jūs varat skatīties reāllaikā, kā abonenti atver jūsu e-pastus un mijiedarbojas ar viņiem.

24 stundu e-pasta sniegums

Lielākā daļa abonentu jūsu e-pastus atvērs pirmās stundas laikā, tā ka sākotnējā atbilde ir labs jūsu e-pasta saraksta stāvokļa rādītājs.

Tomēr arī pārējais laika posms ir noderīgs. Tas parāda aktivitātes maksimumu noteiktā dienas laikā. Piemēram, tas var parādīt, ka liela daļa jūsu abonentu atvēra e-pastu plkst.

Ja tas ir izplatīts jūsu kampaņu modelis, jūs zināt, ka jūsu auditorija parasti ir iesaistīta vēlā vakarā. Tā ir ērta informācija, kas jāzina par jūsu klientiem.

11. Abonenti ar lielāko atvēršanu

Šajā tabulā ir parādīts, cik reizes abonenti ir atvēruši jūsu e-pastu, un sarindo tos. Kā redzat zemāk, viens abonents manu e-pastu atvēra 73 reizes.

tiek atvērts e-pasts

Tas ir diezgan neparasti, tāpēc es zinu, ka tas man ir galvenais klients. Viņus tik interesē mans biļetens, ka viņi to ir atvēruši 73 reizes! Šī persona ir enerģijas lietotājs. Turpmāk es varētu abonentam nosūtīt īpašu e-pastu ar atlaidi vai piedāvājumu.

Būtībā es varu izsekot saviem aktīvākajiem un saistošākajiem abonentiem.

12. Atrašanās vieta

Šī karte parāda, kur tieši cilvēki atvēra jūsu e-pastu. Tik daudzu iemeslu dēļ ir svarīgi zināt, kur dzīvo jūsu visvairāk iesaistītie klienti un abonenti.

populārākās vietas atvērt

Pirmkārt, tas dod jums norādījumu par labāko laiku nākamā e-pasta biļetenu nosūtīšanai, pamatojoties uz jūsu abonentu laika joslu..

Bet tas dara vairāk. Tas norāda, kur jūsu bizness un produkti ir vispopulārākie. Tas dod jums skaidru demogrāfisko informāciju, kuru varat izmantot tālākai reklamēšanai un reklāmām, piemēram, Facebook.

Tas ļauj jums zināt, kā pielāgot savu mārketingu un vietējo SEO.

Noderīgas ir arī citas analītiskās kartes (piemēram, vietnē Facebook Insights vai Google Analytics). Bet jūsu e-pasta karte ir daudz specifiskāka, jo šie ir jūsu visvairāk iesaistītie sekotāji.

13. Pārsūtīšana

Mēs bieži neuzskatām, cik svarīgi ir “koplietot” e-pastu, tāpat kā emuāra ziņu vai tīmekļa lapu. Bet tas var būt neticami spēcīgs.

Piemēram, ja draugs jums nosūta e-pastu, jūs gandrīz 100% to lasīsit, vai ne? Tas ir personisks ieteikums. Tieši tāpēc es diezgan lielu uzmanību pievēršu savai “priekšu” likmei.

Pirmkārt, tas nozīmē, ka mans saturs sasniedz jaunu lasītāju, kurš varētu kļūt par jaunu klientu.

Otrkārt, tas nozīmē, ka mans abonents e-pastā atrada kaut ko patiešām noderīgu. Viņi tika pārvietoti, lai nodotu to kādam citam. Tas nozīmē (cerams), ka es kaut ko daru pareizi.

Mēģiniet skaidri lūgt abonentiem pārsūtīt e-pastu draugam nākamreiz, kad izsūtīsit biļetenu.

14. Investīciju atdeve

Kā jau minēju šī raksta sākumā, statistika neko nenozīmē, ja jūsu e-pasta stratēģija nepavirza jūsu biznesu uz priekšu.

Ienākumi no ieguldījumiem

(attēla avots)

Viens no visvienkāršākajiem veidiem, kā to izmērīt, ir ieguldījumu atdeve jeb IA. Tas ir, cik daudz naudas jūs ģenerējat, salīdzinot ar ieguldītajiem ieguldījumiem.

Piemēram, pieņemsim, ka jums ir 5000 abonentu, un tas maksā 50 USD mēnesī ar MailChimp. Jūs arī tērējat USD 50 mēnesī Facebook reklāmai, lai cilvēki pierakstītos jūsu e-pasta sarakstā.

Kopumā mēnesī jūs tērējat 100 USD e-pasta mārketingam. Katru mēnesi jums jāiegūst 100 USD tieši no e-pastiem, lai segtu izmaksas.

Ja, izmantojot e-pasta mārketingu, jūs nopelnīsit 200 USD no pārdošanas, jūs divkāršojat savu IA. Ja jūs nopelnāt 500 ASV dolārus, jums ir 5X IA. Ja vēlaties uzzināt savu IA, varat izmantot Sleeknote ROI kalkulatoru.

Kad tas ir izveidojies lielā mērogā, e-pasta mārketings var nodrošināt līdz 4 300X lielu ieguldījumu atdevi.

Dati, skaitļi un analītika parāda visu, kas jums jāzina par jūsu e-pasta kampaņām. Vai viņi strādā? Kas ir jūsu labākie klienti? Ko jūs varētu darīt labāk??

Tomēr nekoncentrējieties tikai uz “iedomības metriku”. Pārliecinieties, ka esat iedziļinājies skaitļos, kuriem patiešām ir nozīme.

Kādu metriku jūs uzskatāt par vissvarīgāko e-pasta kampaņās?

Ar šo ziņu es beidzu mūsu sešu daļu sēriju par e-pasta mārketingu. Es ceru, ka esat to atradis noderīgu! Vai vēlaties vēl vienu padziļinātu sēriju par īpašu mārketinga vai tīmekļa attīstības aspektu? Paziņojiet man komentāros.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map