ProtonVPN apskats: 9 Pron & 6 mīnusi ProtonVPN

ProtonVPN

ProtonVPN

https://protonvpn.com/

tl; dr

ProtonVPN darbojas jau kādu laiku, un uzņēmumam ir arī droši e-pasta pakalpojumi. Šeit atrodamās kvalitātes un funkcijas ir jaukta soma, kas nebūt nav viss sliktākais – pirms reģistrējaties ilgtermiņa plānam, pārliecinieties, ka tas var darīt visu, ko vēlaties. Uzzināt vairāk.

ProtonVPN apskats: 9 plusi & 6 ProtonVPN mīnusi

ProtonVPN nav visizplatītākais virtuālā privātā tīkla (VPN) nodrošinātājs un faktiski 2014. gadā sāka sniegt drošus e-pasta pakalpojumus..

Viņu galvenā mītne atrodas Ženēvā, Šveicē. Viņi daļēji pārliecina lietotājus, paļaujoties uz stingriem viņu uzņēmējvalsts privātuma noteikumiem..

Kas mums patīk par ProtonVPN

1. Atrodas Šveicē

Šveice ir Alpu dzīvesvieta, lieliska piena šokolāde, slavenais Šveices armijas nazis un daudzas citas lietas. Tomēr tas ir slavens arī ar trakoto mežonīgumu, ar kuru tas aizsargā privātumu. Tiesības uz privāto dzīvi garantē Šveices federālā konstitūcija (13. pants):

“Ikvienam cilvēkam ir tiesības uz privāto dzīvi privātajā un ģimenes dzīvē un mājās, kā arī saistībā ar viņu pastu un telekomunikācijām.”

Tas padara to par ideālu atrašanās vietu uzņēmumam, kura specializācija ir privātums un drošība, lai bāzētu savu galveno mītni. ProtonVPN ir viens no tiem uzņēmumiem, kura darbības bāze ir droša Ženēvā..

2. Spēcīga šifrēšana & Protokoli

Šifrēšana ir viena no VPN pakalpojumu sniedzēju iezīmēm, jo ​​visa viņu klātbūtne balstās uz privātuma un drošības priekšnoteikumu. Viņi var piedāvāt dažādus šifrēšanas protokolus un līmeņus. Daži VPN pakalpojumu sniedzēji ļauj lietotājiem izvēlēties vēlamo šifrēšanas līmeni, taču ProtonVPN ir nolēmis iziet visu bultiņu un izvēlēties tikai labāko.

Tas piedāvā tikai vislabāko pieejamo protokolu ierīcei, kuru izmantojat. Piemēram, viņu Windows lietojumprogramma atbalsta tikai OpenVPN (gan TCP, gan UDP), savukārt IKEv2 varat izmantot tikai mobilajām ierīcēm. Šifrēšana ir iestatīta arī visaugstākajā iespējamā līmenī – AES-256.

Atslēgu apmaiņa tiek veikta ar 4096 bitu RSA, kamēr ziņojumu autentificēšana notiek caur HMAC ar SHA384. Tas ir gandrīz tikpat droši, cik jūs varat iegūt personīgai lietošanai.

Interesanti, ka šie iestatījumi, lai arī ir optimāli drošībai, var nebūt vislabākie visiem. Dažādi cilvēki izmanto VPN dažādiem mērķiem, un protokols / šifrēšana ir viens no veidiem, ko var izmantot, lai kaut kādā veidā modulētu veiktspēju.

Piemēram, ja es gribētu izmantot tikai VPN, lai apietu ģeogrāfiskās slēdzenes, es droši vien vēlētos iespēju samazināt šifrēšanu, lai no savienojuma izspiestu tik lielu ātrumu, cik es varētu iegūt..

3. Nav noplūžu, nav žurnālu

Daļa no maniem testiem vienmēr ietver pamata noplūdes testus, kas ietver DNS noplūdes un WebRTC noplūdes. ProtonVPN ir tikpat droša kā viņi saka, un manas novērtēšanas laikā netika konstatētas noplūdes. Uzņēmumam ir arī stingra politika bez reģistrēšanās.

Lai gan daudzi VPN pakalpojumu sniedzēji to apgalvo, ProtonVPN ir gājusi vienu soli tālāk un izveidojusi Pārredzamības ziņojumu, kurā ir uzskaitīti informācijas pieprasījumi, ko tā ir saņēmusi no iestādēm, un kādas darbības tas ir veicis attiecībā uz šiem pieprasījumiem.

Lai arī tur esošā informācija ir diezgan rupja un patiesībā neko daudz nestāsta, tā ir pozitīva virzība uz priekšu. Galu galā uzņēmumiem ir jābalansē uz smalkas līnijas, it īpaši VPN uzņēmumiem, kad runa ir par likumu.

4. Droši servera serveri

protonvpn drošs kodols vairākiem serveriem

ProtonVPN “Secure Core” koncepcija faktiski ir tā, ko vairums VPN pakalpojumu sniedzēju vienkārši sauc par “vairāku apiņu risinājumu”..

Tas nozīmē, ka jūsu savienojums tiek novirzīts caur virkni VPN serveru, lai iegūtu papildu privātuma potenciālu. ProtonVPN gadījumā to “Secure Core” veido serveri trīs valstīs – Šveicē, Islandē un Zviedrijā.

Ja savā VPN klientā iespējojat opciju “Drošs pamats”, tad pirms došanās uz valsti, kuru esat izvēlējies kā savu VPN servera atrašanās vietu, savienojums tiks novirzīts caur vienu no šīm trim valstīm..

5. Pieņemami ātrumi

Ātrums ir viens no jutīgākajiem jautājumiem, runājot par VPN pakalpojumiem, un vienmēr pastāv strīdi starp klientiem un pakalpojumu sniedzējiem. Parasti klienti sūdzas par “lēnu ātrumu”, savukārt pakalpojumu sniedzēji cenšas izskaidrot, ka ātrums ir atkarīgs no tik daudziem faktoriem.

Pārbaudes nolūkos man ir jāprecizē dažas lietas, pirms jūs vienkārši izmantojat manus rezultātus pēc nominālvērtības. Pirmkārt, ierīcei ir nozīme – šifrēšana prasa apstrādes jaudu, un jūsu ierīces iespējas varētu būt faktors.

Otrais ir attālums no izvēlētā VPN servera – jo tālāk atrodas jūsu izvēlētais serveris, jo lēnāks jūsu savienojums (latentuma ziņā). Paturot to prātā, es veicu šos testus galddatorā no fiziskas vietas Malaizijā.

Mana interneta savienojuma bāzes ātrums (teorētiski) ir 500Mbs, bet testēšanas laikā es varēju sasniegt tikai nedaudz zem 300Mbps:

protonvpn ātruma testa Malaizija

Bāzes ātruma testa rezultāts no Malaizijas.

Paturot to prātā, apskatīsim, kā darbojas ProtonVPN, pieslēdzoties dažādiem citiem serveriem stratēģiskās vietās visā pasaulē:

protonvpn ātruma pārbaude Austrālija

Ātruma testa rezultāts savienojumā ar Austrāliju.

protonvpn ātruma pārbaude Singapūra

Ātruma testa rezultāts savienojumā ar Singapūru.

protonvpn ātruma pārbaude Lielbritānijā Londonā

Ātruma testa rezultāts savienojumā ar Londonu.

protonvpn ātruma pārbaude ASV

Ātruma testa rezultāts savienojumā ar ASV.

protonvpn ātrums drošs kodols ASV

Ātruma testa rezultāts savienojumā ar ASV, izmantojot Secure Core (Islande).

Kā redzat, ProtonVPN piedāvātie ātrumi lielākoties ir pienācīgi. Lielākajai daļai šo ātrumu ir pietiekami gandrīz jebkam, vajadzības gadījumā pat straumējot augstas kvalitātes 4k video. Vienīgais laiks, kad jūs, iespējams, pamanīsit, ka izmantojat VPN, ir tad, ja mēģināt lejupielādēt milzīgu failu – tas varētu aizņemt nedaudz vairāk laika.

Galīgajā testa rezultātā, izmantojot savu Secure Core serveri Islandē, bija manāms gan gaidīšanas, gan ātruma kritums. Tomēr pat ar šādām likmēm pārlūkošanas pieredze nebija pārāk slikta. Tā ir tikai cena, kas jums jāmaksā par jūsu privātuma saglabāšanu internetā.

6. Klāt 41 valstī

Tāpat kā lielākajai daļai labu VPN pakalpojumu sniedzēju, ProtonVPN ir labi pārstāvēta visā pasaulē – 41 valstī, kur viņi uztur vairāk nekā 500 serverus. Lai arī tas nav lielākais apkārtējo valstu un serveru skaits, tas joprojām ir pienācīgs skaits.

Infrastruktūra (gan aparatūra, gan joslas platums) maksā bumbu, un kā lietotājs es ļoti skeptiski vērtēju pakalpojumu sniedzēju, kurš apgalvo, ka piedāvā milzīgu serveru skaitu par zemākajām cenām. Daži to var izdarīt, bet ne tik daudz.

7. Straumē Netflix & BBC iPlayer

Personīgi viens no maniem galvenajiem VPN izmantošanas iemesliem ir tas, ka es vēlos piekļūt Netflix ASV reģiona saturam. Šis ir faktors, kas man ir svarīgs. Palaižot ProtonVPN, es vairākkārt varēju vienmērīgi straumēt Netflix ASV saturu, tāpēc es viņiem to nodošu..

Tomēr ņemiet vērā, ka dažos gadījumos ProtonVPN serveri nespēj izveidot savienojumu ar Netflix. Es neesmu varējis pārbaudīt visus 500 nepāra serverus, bet tos, ar kuriem līdz šim esmu strādājis lieliski.

Tāpat tiem, kas vēlas skatīties BBC iPlayer, var no sirds nojaust, ka tas darbojas vienkārši lieliski.

8. Atbalsta Tor pārlūku & P2P

Īpaši paranojas gadījumā, ja neesat apmierināts ar savienojuma nodrošināšanu tikai ar VPN pakalpojumu, tad ar prieku atzīmēsit, ka Tor Browser darbojas arī ar to.

Bet ņemiet vērā, ka ne visi ProtonVPN serveri atbalsta Tor (noklikšķiniet šeit, lai skatītu viņu serveru sarakstu un to, ko viņi atļauj katrā).

P2P ir arī pieejams, taču līdzīgi ierobežots tikai dažiem serveriem.

9. Mainīgas cenas

BasicPlusVisionary
Cena / mēnesī 4 USD 8 USD 24 USD
Ierīces Nr. 2510
Drošs CoreNoYesYes

Viena no labākajām lietām par ProtonVPN ir tā, ka tā dod klientiem iespēju izvēlēties, ko viņi vēlas maksāt. Daži lietotāji vēlas pamata līmeņa pakalpojumu par labāku cenu, un jūs to varat iegūt, izmantojot ProtonVPN. Patiesībā viņiem ir arī bezmaksas plāns.

Bezmaksas plāns ir ļoti ierobežots gan ātrumā, gan servera atrašanās vietā, taču tas neliecina lietotājus ar ierobežotu joslas platumu. Varat arī izvēlēties citus plānu līmeņus, kas paver piekļuvi vairāk serveriem, atbalstīto ierīču skaitam un papildu funkcijām.

Ciktāl tas attiecas uz VPN, es teiktu, ka viņu zemākā līmeņa plāni kalpo klientu segmentam, kuru nav gatavi uzņemties daudzi pakalpojumu sniedzēji. Viņu augstākā līmeņa plāni vairāk atbilst nozares standartiem, taču tos var uzskatīt par dārgiem, salīdzinot ar dažiem labākajiem pakalpojumu sniedzējiem, piemēram, Surfshark un NordVPN.

Kas mums nepatika par ProtonVPN

1. Ierobežoti Āzijas reģiona serveri

Lai gan ProtonVPN serveri darbojas 41 valstī, es pamanīju, ka tikai daži no tiem apkalpo Āzijas reģionu. Jūs saņemat dažas galvenās vietas, piemēram, Singapūru un Honkongu, taču tiem, kuriem šajā valstī ir nepieciešams valsts līmeņa atbalsts, jūs būsit vīlušies.

Lai gan tas varētu būt pieņemams vispārējai lietošanai, klientiem, kuriem varētu būt īpašas vajadzības, piemēram, lokāls savienojums biznesa vajadzībām vai citādi, nebūs veiksmes.

2. Nosliece uz VPN blokiem

Pārbaudes laikā es atklāju, ka ProtonVPN ir pakļauts bloķēšanai vairāk vietņu nekā lielākajai daļai VPN, ko esmu izmēģinājis. Tas izpaužas vai nu kā serveri, kas atpazīst VPN savienojumu, vai tieši bloķē to dažiem, kas galu galā iegūs nejaušas kļūdas, piemēram, CSS pārkāpumus.

Diemžēl problēmas, ar kurām es saskāros, nebija atrisināmas pat pēc sazināšanās ar klientu atbalsta dienestu.

Lai gan es atzīstu, ka VPN pakalpojumu sniedzējam ir gandrīz neiespējami strādāt ar 100% panākumu līmeni, problēmas, kas sakrita ar ProtonVPN, bija pamanāmas – daudz vairāk nekā vairums citu, ko līdz šim esmu pieradis..

3. Mēdz būt nedaudz gimmicky

Katrs uzņēmums izmanto sava veida mārketinga stratēģiju, bet iemesls, kāpēc man tas vienkārši bija jāpieskaita ProtonVPN mīnusam, ir tas, ka viņu mārketinga triki potenciālā klienti var kaut kādā veidā negatīvi ietekmēt.

Piemēram, viņu premisa “Secure Core” serveri, kurus viņi izmanto kā galveno pārdošanas punktu, lai reklamētu savus pakalpojumus. Kodolu veido Šveice, Islande un Zviedrija, bet Zviedrija faktiski ir piecu acu sabiedrības locekle.

Tas man liek justies mazliet neērti un atgriezīs mūs pie paļāvības ProtonVPN vārdam, ka viņiem nav žurnālu un ka visi viņu serveri ir pareizi konfigurēti, lai nodrošinātu, ka.

Citiem pārdošanas punktiem, piemēram, to serveriem, kas atrodas iepriekšējās pazemes militārajās instalācijās, lai arī tie ir interesanti, patiesībā neietekmē jūsu privātumu.

4. Ierobežota P2P pieejamība

Kā liels P2P ventilators, es biju ļoti sarūgtināts, uzzinot, ka no visiem serveriem ProtonVPN ir pieejams tikai mocīšana no dažām valstīm; Šveicē, Zviedrijā, Singapūrā un Nīderlandē. Tas nozīmē, ka, ja vēlaties vienlaikus skatīties Netflix US un torrent, jums vairs nav veiksmes.

Jūsu vienīgā iespēja būs izmantot dalītu tunelēšanu un atbrīvot savu torrenta klientu no VPN pakalpojuma. Tas varētu nebūt iespējams risinājums lietotājiem dažās valstīs, kurās ir īpaši nomācoši autortiesību likumi.

5. Tikai e-pasta atbalsts

Kad es saskāros ar grūtībām piekļūt vietnēm, es gribēju vērsties pēc palīdzības, lai tikai uzzinātu, ka ProtonVPN nav pieejams tiešraides atbalsts. Jūsu galvenais atbalsta ceļš ir pa e-pastu, un viņiem ir nepieciešams laiks, lai atbildētu.

Viņiem bija vajadzīgas 24 stundas, lai atbildētu uz manu sākotnējo e-pastu (neskaitot automātisko atbildi), un pēc tam katrai apmaiņai vajadzēja apmēram pusi dienas, lai saņemtu atbildi. Laika nobīde tomēr nebija tā lielākā problēma, tomēr atbildes bija.

Pamata tēma, ko ieguvu no atbildēm, bija šāda: “mums ir daudz serveru, ja kāds nedara to, ko vēlaties, izmēģiniet tos visus pa vienam, līdz jums paveicas.” Jūs varat pateikt, ka tas paaugstināja manu asinsspiedienu diezgan daudz.

6. Var būt grūti konfigurēt

Lielākā daļa VPN šodien mēģina padarīt viņu programmatūru pēc iespējas vienkāršāku. Kā tas ir, VPN raksturs padara tos par lielu šķērsli tiem, kuri nav tehniski ļoti noskaņoti.

ProtonVPN lielākoties ir ļoti gluds Windows lietojumprogrammas lietotāja interfeiss. Patiesībā es mīlu šo foršo vecās skolas zaļo neonu izklāto pasaules karti.

Tomēr, kad runa ir par dalītu tunelēšanu, notiek kaut kas dīvains. Dalītā tunelēšana ir iespēja, kas daudziem pakalpojumu sniedzējiem ļauj izslēgt noteiktas lietojumprogrammas vai pat vietnes no VPN tuneļa. Lai to izdarītu, parasti pievienojot lietotni vai vietnes URL.

protonvpn sadalīta tunelēšana

Vai pievienot IPv4 adresi? Kāpēc gan nepieņemt tikai domēna vārdu??

Nezināmu iemeslu dēļ, lai izslēgtu vietni no ProtonVPN lietotnes, jums jāatrod šīs vietnes IP adrese. Piemēram, pieņemsim, ka vēlaties izslēgt vietni google.com no VPN tuneļa. Tā vietā, lai ierakstītu šo domēna vārdu, jums būs jāatrod Google IP adrese (kas ir 172.217.3.100)..

Godīgi sakot, tas man smaržo no slinkuma attīstības jomā un uzņēmumam, kas darbojas tik daudzus gadus, vienkārši neatvainojams.

Secinājums: vai ProtonVPN ir cenas vērts?

Kā redzat, ir aptuveni tikpat daudz argumentu gan par, gan pret ProtonVPN, ka es domāju. Tomēr dienas beigās daudz kas būs atkarīgs no tā, kam jūs izmantojat pakalpojumu. Piemēram, ja jūs interesē tikai savienojuma nodrošināšana, savienojuma izveidošana ar tuvējo VPN serveri un aizmirsšana par jebko citu – ProtonVPN, iespējams, būs jums tikai piemērots.

Ja jums ir nepieciešams ļoti elastīgs risinājums, kas ļaus jums izdarīt daudzas lietas vienlaikus (sērfot, straumēt, straumēt utt.), Iespējams, jums būs jāmeklē alternatīvs pakalpojumu sniedzējs. ProtonVPN pamatā ir tikai lieliski, bet cena, ko tā iekasē no lietotājiem par Plus plānu (par piekļuvi Secure Core un vairāk serveriem) – USD 8 mēnesī, ir nedaudz strauja.

Iesācējiem VPN un mazajiem lietotājiem vajadzētu būt lieliski, it īpaši īpaši viegliem lietotājiem, kuri var dzīvot ar saviem bezmaksas vai pamata plāniem.

Galvenās iezīmes

 • ✓ Nav reģistrēta
 • ✓ Nogalināšanas slēdzis
 • ✓ Drošs pamata serveris
 • ✓ P2P & Netflix atbalsts

Ieteicams

 • • Augstākā līmeņa drošība
 • • Daudzplatformu lietotājs
 • • ASV- & Lietotāji uz ES bāzes

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map