Pokud jste si přečetli můj úvodní článek o virtuálních privátních sítích (VPN), pravděpodobně už budete pravděpodobně vědět, že způsob je v podstatě docela jednoduchý.

Úkolem VPN je zabezpečit bezpečné spojení mezi vaším zařízením a informacemi, které se pokoušíte získat, ať už jsou kdekoli. Mezitím musí VPN také zabezpečit tyto informace šifrováním.

Zní to jednoduše, ale ne tak snadno implementovat. Klíčové prvky VPN – bezpečnost, anonymita, rychlost a stabilita – jsou životně důležité pro její přežití.

Contents

Proč rozšíření VPN pro Google Chrome?

Nejlepší rozšíření VPN pro Google Chrome

Přesto, i když si přečtete všechny informace dostupné na VPN a vaše oči bugují za ceny, které vidíte, někteří z vás se možná dokonce divili: „Co když jen chci zůstat anonymní a bezpečný při procházení Internetu?“

Zde přichází plugin nebo rozšíření prohlížeče VPN. V tomto případě pojďme mluvit o rozšířeních VPN pro Google Chrome.

Kromě toho, Google Chrome dlouho proletěl přes Microsoft IE (nebo Edge, dnes) monopol a šlehalo kolem Firefoxu, aby vedlo jako nejpopulárnější internetový prohlížeč dnes. V závislosti na tom, které statistiky věříte, nyní činí 59,69% až 66,93% podíl na trhu.

S tak velící uživatelskou základnou má smysl, aby mnoho vývojářů soustředilo své úsilí na tuto platformu, a skutečně tak učinili. Špičkoví poskytovatelé služeb VPN, jako jsou ExpressVPN a NordVPN, mají vyhrazená rozšíření VPN pro Chrome, díky čemuž můžete bezpečně, bezpečně a anonymně prohlížet.

Rozšíření prohlížeče VPN se liší od anonymního prohlížeče Chrome

Chrome v minulosti zavedl režim inkognito, ve kterém uživatelé mohou otevřít kartu a procházet bez zaznamenávání historie prohlížení. To jen znamená, že při procházení prohlížeč Chrome po zavření okna smaže vaši historii prohlížení a poté smaže soubory cookie, které se během této relace hromadí..

To je základní i neúčinné.

Proč? Během procházení procházejí informace více než jen prohlížečem. Pohybuje se přes router, operační systém a může se dokonce zaznamenat na navštívených webech. To platí zejména pro ty, kteří využívají streamovací služby.

Chrome inkognito

Vaše IP adresa zůstává otevřená a dostupná také, což znamená, že jakékoli trasování se může vrátit přímo k vám.

Seznamte se s omezeními rozšíření VPN pro Chrome

Rozšíření VPN však nabízejí mnoho podobností samotným aplikacím VPN. Ve skutečnosti jsou některé tak podobné, že jednoduše rozšiřují funkce hlavních aplikací VPN. Z velké části jsou určeny k tomu, aby poskytovaly větší pohodlí a kontrolu nad vaším prohlížením webu.

Nejdůležitější je vědět, že téměř všechna rozšíření VPN fungují pouze jako servery proxy. To znamená, že ovlivňují pouze přenos procházející samotným prohlížečem. Jedinou výjimkou jsou zařízení běžící v operačním systému Chromes nebo rozšíření využívající Native Messaging.

Stačí říci, že výjimky jsou vzácnější, takže využijte sílu jakýchkoli VPN založených na prohlížeči s trochou soli.

1. Zabezpečen je pouze provoz v prohlížeči Chrome

Ačkoli rozšíření prohlížeče nabízejí podobné výhody jako u plnohodnotného softwaru VPN, existují zásadní rozdíly. Proto se VPN rozšíření obvykle nazývá proxy.

Výhody typu VPN nabízené servery proxy se vztahují pouze na váš prohlížeč, v tomto případě na Chrome. U ostatních aplikací v počítači, které využívají vaši síť, bude jejich datový provoz nezajištěn.

To platí také pro další prohlížeče, které můžete někdy použít. Pokud například používáte rozšíření proxy pro Chrome a spouštíte Microsoft Edge, nebude datový provoz na Edge zabezpečen vaším rozšířením pro Chrome.

Plné aplikace VPN šifrují přenos dat na úrovni celého systému. To znamená, že vaše jediná aplikace VPN bude chránit přenos dat ze všech částí vašeho systému – prohlížeče, dalších aplikací a dokonce i samotného operačního systému..

2. Omezené šifrování

Začněme tím obecným tvrzením: Většina serverů proxy dnes (nejen server proxy VPN) využívá pouze protokoly SOCKS a HTTP / HTTPS..

To znamená, že na scénu rozšíření prohlížeče to znamená, že při použití SOCKS a HTTP je nulové šifrování. Pokud používáte rozšíření VPN, které nabízí protokol HTTPS, jedná se v podstatě o šifrování na úrovni SSL.

To je obzvláště něco, na co si všímat 100% bezplatných VPN proxy. Všiml jsem si, že i pro placené služby rozšíření VPN ne všechny servery v zemi nabízejí protokol HTTPS.

3. Omezená podpora

Bohužel je to všeobecně podobné, pokud nepoužíváte server proxy, který poskytuje jako poskytovatel služeb s přidanou hodnotou poskytovatel služeb VPN, jako jsou ExpressVPN nebo TorGuard. Uživatelé rozšíření VPN zdarma se většinou musí vypořádat s FAQ, komunitní podporou nebo e-mailovou podporou (pokud budete mít štěstí).

Buďte připraveni se zmást vlastními záležitostmi za tento.

Výhody používání rozšíření VPN

I když existují rozdíly, servery proxy mají v některých scénářích také speciální využití.

 1. Použití zvláštních případů Z důvodu omezené funkčnosti mají servery proxy tendenci být lehčí při používání systémových prostředků. Vezměte si například, pokud používáte Chromebook – možná a) nemáte jinou možnost ab) potřebujete šetřit systémové prostředky.
 2. Specialized Risk ControlThere je také argument, že internetové prohlížeče jsou jedním z nejčastějších cílů, na které hackeři inklinují. Všechny prohlížeče jsou náchylné k bezpečnostnímu riziku, jediným rozdílem je, do jaké míry. Pokud nechcete, aby plně využívané prostředky VPN využívaly zdroje, můžete se spokojit s ochranou svých dat a skrýt svou identitu pomocí rozšíření VPN proxy.
 3. Blokování reklam Některá rozšíření VPN přicházejí s dalšími službami, jako je blokování reklam, vyhýbání se sledování a správa souborů cookie. To pomáhá odstranit nevyžádanou poštu ze sítě dříve, než se dostane k vám, ale může to také vést k nějakým podivně vypadajícím webovým stránkám (někdy).
 4. Prevence WebRTC LeaksFirefox a Chrome mají bezpečnostní chybu, která může vést k úniku vaší IP adresy. To by se samozřejmě dalo překonat pomocí plně fungující aplikace VPN, ale někteří poskytovatelé rozšíření VPN nyní do svých rozšíření zabudovali prevenci úniku WebRTC..

Jak si vybereme VPN pro Chrome?

Ačkoli rozšíření VPN VPN jsou hlavně rozšíření proxy, mám pocit, že pokud dodržují základní zásady VPN, které jsou kritické, měly by být z velké části v pořádku. Klíč zůstává stejný: soukromí, bezpečnost, a Rychlost.

Pokud si nejste jisti, že je výběr správný a že bude fungovat jakékoli staré rozšíření VPN, dovolte mi sdílet s vaším něčím, co jsem narazil na druhý den: Hoxx VPN. Když jsem procházel jejich dokumentací, nakonec jsem přemýšlel, proč by se na Zemi někdo s jejich službou mohl přihlásit, a to i na účet zdarma.

Ochrana osobních údajů hoxx

Tato VPN shromažďuje informace protokolu, blokuje porty SMTP, shromažďuje osobní informace, informace o zařízení, využívá technologie sledování, uvádí, že jeho uživatelé musí souhlasit se sdílením informací s donucovacími orgány nebo vládami … seznam pokračuje.

Pokud jste doposud zděšeni jako já, budete vědět, jak důležitý je váš výběr partnera VPN. Podívejme se tedy na některá z nejlepších rozšíření VPN pro Chrome.

Top 3 placená rozšíření Chrome VPN

Přestože říkám placené, musím také zmínit, že většina rozšíření prohlížeče VPN, které najdete online, je zdarma k instalaci. Někteří však budou vyžadovat skutečné placené předplatné služby, než vám umožní použití těchto rozšíření (v podstatě je činí placenými rozšířeními). Bez dalších okolků, zde jsou naše 3 nejlepší možnosti placeného rozšíření.

1. NordVPN

https://nordvpn.com/

NordVPN

Celkový výkon

Velmi dobře

Naše hodnocení

Hodnocení 4 z 5Hodnocení 4 z 5Hodnocení 4 z 5Hodnocení 4 z 5

Cena

6,99 $ / měsíc

Klíčové vlastnosti

 • 4 400+ serverů
 • Double DNS
 • 6+ zařízení
 • PGP pro komunikaci. Soukromí
 • Více protokolů

"Nord se spojuje ve velmi pěkném balíčku & nabízí solidní výkon prostřednictvím tisíců serverů VPN."

Rozšíření NordVPN Chrome je trochu zvláštní kachna. Pamatuješ, kde jsem řekl, že ExpressVPN je skvělý pro ty, kteří mají rádi klikání a jít? Rozšíření NordVPN je podobné, ale trvá to příliš daleko.

Ve skutečnosti je v aplikaci velmi málo manipulace. Pokud jde o výběr serverů, vše, co si můžete vybrat, je země. Například při pokusu o připojení k americkému serveru je pravděpodobné, ke kterému státnímu serveru se nakonec připojím. Mírně nepříjemné.

I když jsem se rychle připojil k americkému serveru, připojení bylo tak špatné, že test rychlosti nemohl ani vybrat server pro mě. Rychlost připojení v Malajsii byla děsivá a konečně jsem ze Singapuru dosáhl dobré rychlosti čtení.

Rozšíření NordVPN

Dobrý

 • Čisté a jednoduché rozhraní
 • Velmi rychlé připojení k serveru

Špatný

 • Žádné možnosti umístění specifické pro stát
 • Některé servery mají hrozná připojení

2. ExpressVPN

https://www.expressvpn.com/

ExpressVPN

Celkový výkon

Vynikající

Naše hodnocení

Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

Cena

8,32 $ / měsíc

Klíčové vlastnosti

 • Snadné použití
 • Globální síť VPN
 • Přepínač zabíjení VPN
 • Ochrana proti úniku DNS
 • Blokování WebRTC

"Silná kombinace bezpečnosti, anonymity & výkon na všech hlavních platformách."

Stejně jako u jeho aplikací je rozšíření ExpressVPN Chrome bez problémů a snadno použitelné. Existují nastavení, která můžete vyladit, například spoofing lokací a blokování WebRTC, ale pro ty, kteří rádi kliknou a odejdou, je to skvělé rozšíření pro vás.

Existuje možnost nakonfigurovat aplikaci Windows v rozšíření, ale kliknutím na ni spustíte aplikaci Windows a provedete tam změny konfigurace – ne příliš působivé. Rychlosti na prodloužení jsou slušné až střední, přesto by mohly být horší.

I když trochu o tom, že rozšíření otevírá aplikaci na některé změny konfigurace, zatímco nepříjemné, to rozšiřuje sílu rozšíření. Fantastický pro ty, kteří hledají absolutní soukromí a bezpečnost, a zároveň pracuje pro ty, kteří hledají opravdové lehké rozšíření prohlížeče.

Celkově dávám přednost rozšíření ExpressVPN, protože je podporováno úplnou službou VPN společnosti. Mohou uživatelům otevírat nové světy prostřednictvím specializované sítě více než 2 000 serverů po celém světě a doposud v našich testech VPN hodnotili špičku řady.

Expresní rozšíření VPN

Dobrý

 • Snadné použití
 • HTTPS má všude
 • Slušné rychlosti serveru

Špatný

 • Pomalé připojení k serveru
 • Pomalé rychlosti nahrávání

3. Surfshark

https://surfshark.com/

Surfshark

Celkový výkon

Vynikající

Naše hodnocení

Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

Cena

1,99 $ / měsíc

Klíčové vlastnosti

 • 1040+ serverů
 • Multi-hop připojení
 • Podporuje mnoho platforem
 • Žádné záznamy

"Surfshark si díky své bezchybnosti a výkonu zachovává svůj název jako silného nadcházejícího uchazeče."

Stejně jako jejich aplikace pro Windows a mobilní aplikace je rozšíření Surfshark Chrome docela příjemné. Je to extrémně lehký a velmi citlivý na příkazy. Propojení jsou vytvářena rychle a snadno, aniž by bylo nutné se zabývat nastavením nebo čímkoli jiným.

V podstatě – to prostě vyšlo z krabice. Jediné, co musíte udělat, je klepnutím jej zapnout a poté zvolit, ke kterému serveru se chcete připojit. Testy rychlosti ukazují, že funguje stejně dobře jako úplná aplikace systému Windows.

Osobně jsem nikdy nebyl velkým fanouškem rozšíření Chrome. Mám pocit, že to, co už je pamětním prasečím, přidává hromadně, ale rozšíření Surfshark Chrome se cítí dobře. K tomu budete samozřejmě potřebovat existující účet.

rychlostní test rychlosti surfařů US

Dobrý

 • Běží nezávisle
 • Docela lehký
 • Vysoké rychlosti

Špatný

 • Omezené funkce

Jak jsou ZDARMA rozšíření VPN pro Chrome??

Řekl jsem to znovu a znovu předtím, pokud jde o poskytovatele VPN, a budu to opakovat zde znovu: Nenechte se příliš oklamat štítkem „zdarma“. Společnosti, které poskytují bezplatné služby, se musí nějakým způsobem vyrovnat příjmu.

Při nabízení „bezplatných“ nabídek často ohrožujete něco – ať už je to vaše soukromí nebo ztrácí kontrolu nad vašimi daty. Některé služby dokonce zacházejí tak daleko, že se uchylují k přesměrování malwaru nebo webových stránek a vydělávají vám peníze. Zvažte toto spravedlivé varování.

1. TunnelBear

https://www.tunnelbear.com/

TunnelBear

Celkový výkon

Veletrh

Naše hodnocení

Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5

Cena

Volný, uvolnit

Klíčové vlastnosti

 • 256bitové šifrování AES
 • Více zařízení
 • Celosvětová síť
 • Vigilant režim

"Společnost TunnelBear, kterou vlastní společnost McAfee, která může dokládat její bezpečnostní standardy, vás udrží v bezpečí a zároveň spoofuje o vaši polohu.."

Osobně si myslím, že rozšíření VPN TunnelBear má fantastický proces registrace. Po instalaci rozšíření se dostanete na registrační stránku, která vás požádá o registraci uživatelského jména a hesla.

Úlovek spočívá v tom, že na bezplatném účtu získáte pouze 500 MB šifrované šířky pásma za měsíc. To pro většinu lidí obvykle není dost blízko. Jejich rychlosti serverů se značně liší ai když jsem z jejich amerických serverů dostal jen průměrné rychlosti, Singapur byl bleskový!

Rozšíření VPN Tunnelbear

Dobrý

 • Bezbolestná registrace a spojení
 • Některé úžasné rychlosti na vybraných serverech

Špatný

 • Různé rychlosti na serverech různých zemí
 • Zdarma 500MB měsíčně kvóta nestačí ani na e-mail

2. PureVPN

https://www.purevpn.com/

Logo PureVPN

Celkový výkon

Dobrý

Naše hodnocení

Hodnocení 3,5 z 5Hodnocení 3,5 z 5Hodnocení 3,5 z 5

Cena

Volný, uvolnit

Klíčové vlastnosti

 • 2 000+ serverů
 • Více zařízení
 • Neomezený přenos dat
 • Rozdělené tunelování

"PureVPN je k dispozici na více platformách a má také vlastní Chrome Plugin pro maximální pohodlí."

PureVPN je vlastně poskytovatelem úplných služeb VPN, což znamená, že má své aplikace založené na OS, a také zdarma nabízí rozšíření PureVPN Chrome. Chromové rozšíření je podle mého názoru skoro stejně dobré, jako by přijela jakákoli freebie.

Za prvé, nabízí uživatelům velmi základní anonymní službu pro absolutně nic, vše, co potřebujete, je přihlásit se k účtu. Tato služba však přichází s několika omezeními, která považuji za spravedlivá za cenu, kterou zaplatíte (což není nic).

Nebudete moci vybrat, ke které zemi se chcete připojit, s výjimkou Rumunska, Austrálie a Švédska. Většina aplikací blokujících geo-blokování, jako jsou Netflix USA, Hulu USA nebo iPlayer BBC, nebude fungovat, pokud se nezaregistrujete k prémiovému účtu..

Na druhé straně základní surfování na webu funguje dobře a je zde také ochrana WebRTC. Ve skutečnosti, s rozšířením prohlížeče Chrome PureVPN, byly rychlosti prohlížení, které jsem našel, vyšší než obvykle, zejména u bezplatných služeb.

PureVPN rozšíření

Dobrý

 • Rychlé rychlosti prohlížení
 • Žádná kvóta šířky pásma

Špatný

 • Kromě základního prohlížení webu vyžaduje téměř vše ostatní prémiový upgrade

3. ZenMate

https://zenmate.com/

Logo ZenMate

Celkový výkon

Veletrh

Naše hodnocení

Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5

Cena

Volný, uvolnit

Klíčové vlastnosti

 • Jedním kliknutím se připojíte
 • Více zařízení
 • Žádné záznamy
 • 360 ° ochrana
 • 30+ globálních lokalit

"Kombinujte ZenMate s vlastním pluginem pro Chrome & plně využívejte jeho prvotřídního šifrování."

Pokud jde o rozšíření VPN pro Chrome, ZenMate je docela dobrá. Rychlosti jsou slušné, existuje spousta dalších možností a věcí, které normálně nevidíte v bezplatných rozšířeních. To však trvá jen týden.

Jak vidíte, ZenMate pracuje na principu „nalákat je“, což znamená, že když se zaregistrujete, automaticky začnete s jejich prémiovou službou. Po týdnu této zkoušky se vrátíte zpět na jejich bezplatný model.

Není to úplně špatné, ale nepříjemné. V každém případě nabízejí silné a stabilní připojení k serveru s vysokými rychlostmi, takže si nemám co stěžovat.

Rozšíření ZenMate VPN

Dobrý

 • Velmi rychlé a stabilní
 • Neomezená šířka pásma

Špatný

 • Otravné bannerové reklamy v rozšíření

Závěr: Mám získat rozšíření VPN?

Na konci dne mám pocit, že musím znovu zdůraznit hlavní rozdíl mezi aplikacemi VPN a rozšířeními VPN VPN (nebo rozšířeními VPN pro všechny prohlížeče). Aplikace VPN zabezpečují veškerý síťový provoz z vašeho zařízení, rozšíření prohlížeče zabezpečují pouze provoz založený na prohlížeči.

Protože většina zařízení dnes, včetně notebooků, chytrých telefonů a tabletů, má často nainstalováno mnoho aplikací, které využívají síťový provoz, nestačí jen zabezpečení vašeho provozu v prohlížeči stačit, aby zůstalo anonymní.

Zde jsou dvě klíčová místa, která byste chtěli zvážit:

 1. K úplné ochraně veškerého síťového provozu potřebujete aplikaci VPN.
 2. Použití bezplatného pluginu nebo rozšíření prohlížeče znamená, že pravděpodobně platíte za své soukromí.

Pokud je vaším úkolem pouze anonymní procházení, možná je pro vás rozšíření prohlížeče Chrome. Vzhledem k tomu, že však nejlepší rozšíření VPN potřebujete, abyste si předplatili jejich službu, doporučujeme vám místo toho nainstalovat aplikaci VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me