Sprievodca informačným panelom HostGator Cloud – najlepší ovládací panel všetkých čias!

Web hosting často trpí jedným veľkým problémom:


Zlá používateľská skúsenosť.

Najmä pre začiatočníkov môže byť zložité, skľučujúce a frustrujúce zistiť technické aspekty.

Toto si najviac všimnete pri načítaní štandardného „cPanel“, ktorý je dodávaný s väčšinou webových hostiteľov. Toto je konzola alebo dashboard, ktorý sa používa na správu servera a nastavení.

Vieš o tom, o ktorom hovorím. Ten, ktorý vyzerá, akoby bol navrhnutý v 90. rokoch:

cPanel Old Design

Ak ste začiatočníkom webhostingu, ovládací panel je skľučujúcim miestom. Nielenže je jazyk a žargón komplikovaný, nie je logické miesto, kde začať.

Nie je to o čase, keď jeden z hlavných webových hostiteľov vytvoril niečo aktuálnejšie? Viac užívateľsky prívetivý?

Zadajte HostGator Cloud

HostGator je zvyčajne známy pre svoj rozpočet zdieľaný hosting. Nedávno sme sa však dostali do rúk novej služby cloudového hostingu.

Predstavenie nás odviedlo preč. Zriadili sme testovacie miesto a monitorovali sme rýchlosť a dostupnosť služby HostGator Cloud. Zaznamenali 100% dostupnosti a niektoré z najrýchlejších rýchlostí, ktoré sme tu testovali na bitcatche.

(Pozrite si našu úplnú recenziu o výkone služby HostGator Cloud.)

Ale tu je to, čo sa nám na ňom naozaj páčilo: nový informačný panel!

HostGator Cloud vyhodil škaredý starý cPanel a nahradil ho novým, štýlovým a intuitívnym prístrojovým panelom. Vyzerá to takto:

HostGator Cloud cPanel Design

Oveľa lepšie.

Špeciálna ponuka : 

Čitatelia bitcatcha získajú zľavu 30% HostGator Cloud. Stačí zadať bitcatcha pri pokladni hostiteľa Cloud.

V tomto príspevku si prečítame všetky jedinečné funkcie a pomôžeme vám lepšie spoznať ovládací panel a ovládací panel hostgátora..

Počnúc zhora

Na ovládací panel Cloud HostGator Cloud sú dve časti. A pomáha im myslieť na začiatočníkov aj pokročilých.

 1. Prístrojová doska zákazníka
  Kde spravujeme fakturácie a všeobecné nastavenia webhostingu. (Začiatočník).
 2. Ovládací panel
  Kde spravujeme viac technických nastavení servera. (Stredne pokročilí – pokročilí)

Začnime s informačným panelom zákazníka.

Zákaznícky informačný panel hostGator Cloud

Krok 1: Prihláste sa

Krok 2: Upravte a spravujte podrobnosti o účte

Na prvej obrazovke môžete upraviť všetky obvyklé informácie o účte a fakturácii. Tu môžete zmeniť aj svoje heslá a preferencie.

Stránka všeobecných nastavení

Preskočme však priamo do sekcie „hostovanie“. Na rozdiel od niektorých iných hostiteľov môžete nastaviť svoj web, spravovať nastavenia a zobraziť svoje štatistiky priamo odtiaľto.

Stránka s nastaveniami webových stránok

Krok 3: Nainštalujte WordPress a vytvorte webovú stránku (jedným kliknutím)

Začiatočníci určite ocenia, aké ľahké je vytvoriť rýchlu webovú stránku prostredníctvom hostgátora. Začnite tým, že prejdete na kartu „Hosting Dashboard“ a kliknete na „WordPress 1 Kliknite na Inštalátor“.

Nainštalujte WordPress do 1 Kliknite na

Tu sa zobrazí výzva na výber domény, s ktorou chcete nastaviť WordPress.

Nastavte WordPress

Potvrďte doménu a zadajte podrobnosti o svojej administrácii. Potom stlačte tlačidlo „nainštalovať teraz“.

Z technického hľadiska sú to dve kliknutia, ale stále je to veľmi jednoduché!

Teraz máte spustenú veľmi základnú webovú stránku. Všetko, čo musíte urobiť, je postupovať podľa pokynov na úpravu návrhu a pridanie obsahu.

Krok 4: Pozrite si svoje globálne servery v akcii

Vaše webové stránky, ktoré sú teraz hostené na serveri HostGator, vám umožňujú zobraziť snímku štatistík vášho webového hostiteľa. Prejdime na „výkon servera“.

Globálne nastavenie servera

Prvá vec, ktorú vidíte, je mapa, ktorá ukazuje, kde presne sú vaše dátové centrá na svete.

Vďaka službe HostGator Cloud môžete vidieť, že po celom svete sú rozmiestnené štyri servery. (Na typickom „zdieľanom hostiteľovi“ získate iba jedno umiestnenie servera.) Znamená to, že budete dosahovať rýchle rýchlosti načítania bez ohľadu na to, kde sa nachádza vaše publikum..

výkon servera

Krok 5: Prezrite si snímku nástroja na analýzu webových stránok

Môžete tiež získať rýchly prehľad o vašich webových hitoch a návštevníkoch. Nie je to náhrada za podrobný informačný panel Google Analytics, je to však vynikajúci prehľad.

Dopravná analýza

Krok 6: Používate príliš veľa zdrojov?

Môžete tiež vidieť využitie vášho CPU a RAM. Tieto jednoduché a ľahko čitateľné číselníky vás informujú, či používate veľa zdrojov. (Použili sme veľa rôznych webových hostiteľov a verte nám, tieto informácie nie je vždy ľahké nájsť!)

HostGator Cloud navrhuje pokúsiť sa udržať tieto čísla pod 70%. Viac ako to, a možno bude čas na upgrade. Ako vidíte na našej malej testovacej stránke, sme v rámci 70% marže.

Sledujte využitie vášho CPU a RAM

Krok 7: Pozrite sa na pridané doplnky a zadarmo

HostGator Cloud tiež prichádza s hrsťou doplnkov, ktoré môžete odomknúť priamo na prístrojovej doske. Najmä bezplatná inzercia vo výške 100 USD u spoločností Bing a Google.

Pridané doplnky a zadarmo

Krok 8: Vytvorte e-mailový účet

Nastavenie e-mailu, ktorý bude sprevádzať váš web (t. J. [Chránený e-mailom]), je často zložitejšie, ako by malo byť. Ale nie s HostGatorom. Stačí kliknúť na kartu e-mail a potom kliknúť na toto obrovské tlačidlo:

Vytvorte e-mailovú adresu

Zadajte nový e-mail, ktorý chcete vytvoriť, a pridajte heslo. Je dobré ísť.

Krok 9: Integrácia služby Google Analytics

Ak chcete získať podrobnejší prehľad o návštevnosti svojich webových stránok, môžete integrovať službu Google Analytics priamo do hlavného panela.

Integrujte Google Analytics

Krok 10: Správa súborov a priečinkov

Tu môžete nahrávať súbory priamo na server (napríklad súbor ZIP s témou WordPress). Je to trochu vyspelejšie a technici by radšej radšej spravovali tento obsah z úplného ovládacieho panela. (Viac o tom neskôr)

Začiatočníci budú chcieť zostať jednoduchý a používať inštalačný program WordPress jedným kliknutím uvedený vyššie.

Správa súborov a priečinkov

Krok 11: Pridajte nové domény alebo subdomény

HostGator Cloud vám poskytuje veľmi jednoduchý spôsob, ako vytvoriť domény addon (na hosťovanie ďalších domén z vášho účtu) a subdomény. Subdomény sú jednoducho adresy URL, ktoré vedú k rôznym častiam vášho webu.

Túto možnosť často nevidíte tak jasne a jednoducho ako hostgator.

Spravovať názov domény

Krok 12: Ak prevádzkujete internetový obchod, odomknite certifikát SSL

HostGator Cloud vám poskytuje bezplatný prístup k certifikátu SSL. (Jedná sa o bezpečné šifrovanie pre vaše stránky – nevyhnutné pre internetové obchody alebo ktokoľvek spracúva údaje zákazníka).

Poznámka : 

Ak používate balík „Hatchling Cloud“ (úroveň vstupu), budete musieť prejsť na certifikát „Baby Cloud“ alebo „Business Cloud“, aby ste získali prístup k certifikátu SSL.

Certifikát SSL

Krok 13: Zvyšte svoju bezpečnosť a zálohujte ju!

Nie je nič horšie ako hacknutie alebo strata všetkých údajov na vašom webe. To je dôvod, prečo sú bezpečnosť a zálohy na prvom mieste môjho zoznamu, pokiaľ ide o základné informácie o webhostingu.

Prístrojová doska hostgátora uľahčuje udržiavanie kontroly. Povoľte zabezpečenie SiteLock a HostGator bude pravidelne (a automaticky) vyhľadávať malware. Potom povoľte denné zálohy, aby ste sa uistili, že už nikdy nestratíte svoju tvrdú prácu.

Správa zabezpečenia webových stránok

Prístrojový panel hostgátora je tu vynikajúci, pretože vidíte, ako funguje zabezpečenie a zálohovanie. Je to pokoj.

Krok 14: Ľahko odosielate a sledujte vstupenky podpory

Keď prevádzkujete web, musíte vedieť, že existuje dobrý tím podpory. Len v prípade, že sa niečo pokazí. Prístrojová doska HostGator má jednoduchý a intuitívny spôsob, ako odoslať problém.

Vstupenka a podpora sledovania lístkov

Ešte lepšie je, že obsahuje všetky vaše otvorené a predchádzajúce otázky podpory, takže môžete sledovať priebeh a v prípade potreby ho prenasledovať.

Verdikt zatiaľ: To pokrýva všetky náležitosti zákazníckeho panela HostGator Cloud. Ako vidíte, z tohto jednoduchého hlavného panela môžete spravovať všetky dôležité veci. Žiadny žargón, žiadne technické know-how potrebné.

HostGator odviedol skvelú prácu, aby bol zážitok čo najpríjemnejší pre používateľa. Ak ste začiatočník alebo sa nechcete zaoberať pokročilými funkciami, môžete spravovať (do značnej miery) všetko z tohto jediného informačného panela zákazníka..

Ale ak chcete trochu viac kontroly a hrsť pokročilých funkcií, budete chcieť načítať cPanel. Pozrime sa.

Ovládací panel Cloud HostGator

Ovládací panel hostgátora obsahuje väčšinu vyššie uvedených funkcií, ale rozširuje aj vaše možnosti pre pokročilejších používateľov.

Krok 1: Skontrolujte štatistiku bočného panela

Na pravej strane uvidíte všetky základné štatistiky na prvý pohľad. Medzi najdôležitejšie patrí webový prenos zo včerajška, minulého týždňa a posledného mesiaca.

dopravné štatistiky

Potom dostanete aktualizáciu záloh. Toto je jedna z našich obľúbených funkcií informačného panela, pretože vám poskytuje okamžité uistenie, že váš web je bezpečný.

zálohovanie

Krok 2: Upravte tému WordPress a pridajte doplnky

Všetko, čo potrebujete na navrhnutie a vylepšenie svojich webových stránok, nájdete tu na ovládacom paneli. Na ľavej strane uvidíte niekoľko možností vrátane „tém“, „doplnkov“ a ďalších inštalácií na jedno kliknutie.

Témy a doplnky WordPress

Krok 3: Pokročilá správa súborov

Pamätáte si, že sme hovorili o odovzdávaní súborov na informačný panel zákazníka. Tu si môžete prezrieť rozšírené funkcie.

Pokročilá správa súborov

Znova môžete odovzdávať súbory webových stránok (ako napríklad súbor ZIP témy WordPress), ako aj súbory doplnkov alebo obrázky. Môžete tiež použiť možnosť „Súkromie adresára“ a pridať heslo do všetkých súborov. Skvelé pre extra bezpečnosť.

Ak uprednostňujete použitie FTP (File Transfer Protocol) na bezpečný prenos súborov na server, môžete to urobiť tiež. Môžete ľahko vytvárať a kategorizovať svoje webové disky (kde sú uložené vaše súbory).

Nakoniec môžete zálohovať všetky súbory webových stránok kliknutím na tlačidlo.

Krok 4: Rozšírené možnosti databázy

Sekcia databázy na ovládacom paneli hostgátora je prevažne pre pokročilých používateľov. Ak práve prevádzkujete blog alebo malý web prostredníctvom služby WordPress, pravdepodobne sa tým nemusíte obávať.

(Všetko, čo potrebujete vedieť, je to, že v databáze sa ukladajú a získavajú všetky vaše súbory a MySQL je programovací jazyk používaný na správu alebo úpravu databázy).

Možnosti databázy

Ale pre pokročilých používateľov vám dashboard HostGator ponúka jednoduchý prístup k zmene nastavení databázy podľa vašich potrieb programovania.

Krok 5: Rozšírené nastavenia e-mailu

Nastavenie jednoduchej e-mailovej adresy vo vašom webhostingu sa dá vykonať na informačnom paneli zákazníka, ako je uvedené vyššie. Ak však chcete vylepšiť nastavenia, nastaviť filtre, automatické odpovedače a šifrovanie, nájdete všetky tieto možnosti.

Nastavenia e-mailu

Tento priestor môžete tiež použiť na inštaláciu balíka „G Suite“, ktorý vám umožní integrovať na vaše webové stránky Gmail, zdieľané kalendáre Google a funkcie Disku Google. (Poznámka: zvyčajne sa jedná o príplatok).

Krok 6: Ešte viac dotiahnite svoju bezpečnosť

Okrem štandardných bezpečnostných funkcií hostgátora môžete vylepšiť svoje vlastné nastavenia. Konkrétne môžete blokovať adresy IP (napríklad ak konkrétna adresa IP spamuje vaše webové stránky)..

bezpečnostné nástroje

Môžete tiež zablokovať „hotlinking“. To je, keď iné stránky zobrazujú vaše obrázky alebo súbory na svojich stránkach pomocou šírky pásma a zdrojov.

Pokročilí programátori majú konečne prístup k SSH (Secure Socket Shell), čo vám poskytuje bezpečný spôsob prístupu k vzdialenému počítaču (napríklad ak chcete bezpečne odovzdávať súbory, ktoré sú umiestnené inde)..

Krok 7: Nainštalujte si preferovaný softvér programovacieho jazyka

Toto je ďalšia pokročilá možnosť pre programátorov. Ak napríklad chcete vytvoriť webovú stránku pomocou Ruby on Rails, môžete tak rýchlo nainštalovať softvér.

Nainštalujte programovací jazykový balík

V tejto časti nájdete aj alternatívny softvér k programu WordPress vrátane Weebly a Joomla.

Programátorom a správcom webových stránok poskytuje v podstate veľký výber a flexibilitu pri vytváraní webovej stránky v akomkoľvek jazyku a pri použití akejkoľvek architektúry, ktorú majú radi..

HostGator Cloud Hosting Dashboard: Verdikt

BONUS: 

Čitatelia bitcatchy majú nárok na 30% zľavu na hostgator cloud. Stačí zadať bitcatcha pri pokladni hostiteľa Cloud.

HostGator Cloud nie je iba rýchly a spoľahlivý, je tiež užívateľsky prívetivý. Jej zákaznícky panel a ovládací panel sú pravdepodobne najintuitívnejšie a najpriamejšie, aké sme kedy použili.

A neobetovali žiadne technické ani pokročilé funkcie, aby sa to stalo.

Výkonní používatelia stále nájdu všetky programovacie nástroje a riadenie servera, ktoré chcú. Zároveň sa však začiatočníci budú cítiť oveľa pohodlnejšie.

Ďalej si prečítajte našu hĺbkovú kontrolu výkonnosti hostgatorského cloudu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map