Jak malezyjskie MŚP może uzyskać dostęp do Internetu – szybki i łatwy sposób!

Jak malezyjskie MŚP może uzyskać dostęp do Internetu – szybki i łatwy sposób!

Awatara


Wiesz, że najlepsze firmy przetrwają dzięki możliwości adaptacji. Świat zmienia się szybciej z roku na rok i musisz nadążać, aby kontynuować działalność.

Zastanów się, jak dziesięć lat temu nikt nie podejrzewałby, że możesz zrobić prawie wszystko za pomocą smartfona, że ​​twój samochód może być skomputeryzowany, a Internet odegrałby tak dużą rolę w twoim życiu.

Jeśli Twoje malezyjskie MŚP przejdzie na cyfrową?

Możesz się zastanawiać, czy nie ma potrzeby prowadzenia działalności online. Oto kilka powodów, dla których Twoje MŚP może korzystać z platformy cyfrowej:

 1. Pożegnaj się z papierowymi pieniędzmi Obecnie istnieje wiele sposobów płacenia za rzeczy, które nie wymagają użycia fizycznych pieniędzy. Karty debetowe, kredytowe i bankowość internetowa sprawiają, że płatności są tak łatwe. I nadchodzą nowe rozwiązania.

  Mobilny portfel, który jest szeroko stosowany w chińskich miastach i Indiach, robi fale tutaj w Malezji. Lokalne banki, takie jak CIMB, Hong Leong i Maybank, współpracują z usługami takimi jak Alipay, WeChat Pay i Samsung Pay, aby uczynić go wygodniejszym dla wszystkich konsumentów korzystających ze smartfonów. Nawet Axiata uruchomiła portfel elektroniczny Boost, w którym konsumenci mogą uzyskać duże zniżki na różne ciężarówki z jedzeniem , pasar malams i food court in Klang Valley.

 2. Nasz rząd rozpoznaje oznaki Rząd Malezji widział nadchodzące tsunami nowych technologii i podjął kroki w celu zachęcenia do wprowadzenia handlu elektronicznego:

  • Bank Negara podejmuje kroki w celu usprawnienia płatności online, w tym rezygnuje z opłat za natychmiastowy przelew online i podnosi opłaty za czeki.
  • Malezja wraz z chińską firmą internetową Alibaba Group uruchomiły niedawno cyfrową strefę wolnego handlu, aby zachęcić lokalne firmy posiadające firmy internetowe do eksportu swoich produktów
  • Różne agencje zostały uruchomione przez agencje rządowe SME Corp i MDEC w celu pobudzenia gospodarki cyfrowej w Malezji, w tym eRezeki, eUsahawan, eLadang, a także programy płatności elektronicznych i certyfikacji.
 3. Online jest naprawdę wielkim biznesem Sukces w biznesie opiera się na wynikach, a wypłata jest duża. Rozważ te historie sukcesu lokalnych przedsiębiorców, którzy osiągnęli sukces zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym:
  • Lokalny przedsiębiorca Nur Raihan Anuar sprzedaje kosmetyki i produkty do pielęgnacji skóry 100 procent online zarabiając miesięcznie 250 000 RM z Brunei, Singapuru i Indonezji.
  • Christyng.com, dostarczając specjalne ręcznie wykonane buty online, zbiera teraz siedem postaci sprzedających ponad 1000 butów miesięcznie.
  • Vincent i Henry Tong, bracia bliźniacy, rozpoczęli serię drukowanych i spersonalizowanych start-upów na prezenty, które teraz sięgają 6,35 miliona dolarów online.

Ale od czego zacząć?

Teraz, gdy mam twoje zainteresowanie, możesz zastanawiać się nad swoim następnym krokiem. Może chcesz wypuścić się w nowy wspaniały świat lub jeszcze bardziej poprawić swoją obecność w Internecie. Ale od czego zacząć?

Exabytes, lokalne MŚP świadczące usługi hostingowe, skontaktowało się z nami, aby zorganizować wycieczkę, aby pokazać, co mogą zrobić, aby pomóc.

Przedstawiamy Exabytes – wycieczkę z przewodnikiem

Kto jest eksabajtami?

Nagrody Exabytes

Nagrody zdobyte przez Exabytes w siedzibie głównej Penang

Założona w 2001 roku firma Exabytes to nagradzane lokalne MŚP. Oferują imponujące CV 75 000 klientów ze 121 krajów i 30% udziału w rynku hostingu w Malezji. Ich wizją jest pomoc MŚP w rozwijaniu działalności online i spełnieniu marzeń jako zaufanego partnera cyfrowego.

Ostatnio poszerzają się, uzyskując 15% udziału w rynku hostingu w Singapurze dzięki przejęciom takim jak Usonyx i Signetique. Posiadają bezpieczne centra danych w Menara AIMS, Malezji, a także w Singapurze, Denver (Stany Zjednoczone) i Kuningan (Indonezja).

Exabajty robią wiele dla lokalnych firm i społeczności technologicznej:

Chan Kee Siak i The Exabytes Cockroach Team

Chan Kee Siak i The Exabytes Cockroach Team

 1. Niedawno uruchomiony program finansowania technologii Exabytes Cockroach pomaga w rozwoju lokalnych startupów technologicznych, którzy będą silnymi, elastycznymi osobami, które przetrwają, tak jak nieznośny owad.
 2. Organizują Malaysia Website Awards (MWA) 2017, aby wyróżnić i nagrodzić pracę najlepszych programistów, projektantów i agencji internetowych w całym kraju.
 3. Niedawno zorganizowany w Cyberjaya szczyt ds. Marketingu internetowego Exabytes połączył różnych doświadczonych sprzedawców cyfrowych i guru z lokalnymi przedsiębiorcami, aby uzyskać wgląd w aktualną sytuację oraz omówić strategie i postępy branży marketingu cyfrowego.

Człowiek stojący za Exabytes – Pan Chan Kee Siak

Daren Low ma chwilę z panem Chan Kee Siakiem

Daren Low spędza chwilę z Panem Chan Kee Siakiem, CEO Exabytes, w ich siedzibie głównej w Penang

Poświęciliśmy trochę czasu na spotkanie z Panem Chan Kee Siakiem, założycielem i CEO Exabytes, w ich siedzibie głównej w Penang. Urodzony w rodzinie domokrążców, ten samouk przedsiębiorca zbudował tę firmę od 19 lat i doskonale zna próby i udręki związane z założeniem własnej firmy.

Obecnie pełni funkcję prezesa Internet Alliance, Malezja, platformy sieciowej dla różnych przedsiębiorców, aby dzielić się cenną wiedzą i wiedzą wśród liderów Internetu oraz lokalnego dyrektora Founder Institute, globalnego akceleratora fazy pomysłów i programu uruchamiania startupów.

Jest także współzałożycielem dwóch innych platform usługowych, EasyStore, internetowej platformy e-commerce dla tych, którzy chcą założyć sklep internetowy, oraz pierwszej zintegrowanej usługi transportowej Malezji EasyParcel.

Obsługa klienta – spojrzenie na centrum obsługi klienta Exabytes

Exabytes Dedykowany zespół obsługi klienta „Ciężko w pracy”

Exabytes Dedykowany zespół obsługi klienta „Ciężko w pracy”

Naszym następnym przystankiem było całodobowe centrum obsługi klienta Exabytes w Penang. Ich zespół serwisowy składa się z trzech różnych zespołów dla różnych typów kont hostingowych: hosting dzielony, serwery dedykowane i konta sprzedawców. Dołącza do nich także zespół techniczny inżynierów z Menara AIMS w przypadku wszelkich problemów technicznych, które mogą się pojawić.

Wyniki Monitory wsparcia i zespołu technicznego

Wyniki Monitory wsparcia i zespołu technicznego

Pokazali nam, w jaki sposób każdy rozwiązany bilet jest wyposażony w system głosowania, aby ocenić swoją usługę. Wszystkie głosy są rejestrowane i łączone w znaczące liczby i cele w celu poprawy zadowolenia klientów.

Wycieczka po technologii – wewnątrz centrum danych Exabyte w Menara AIMS, Kuala Lumpur

Exabytes Datacenter w Menara AIMS

Daren zwiedza centrum danych z menedżerem & inżynier systemowy

Wreszcie, wprowadzono nas do Data Center w samym Menara AIMS. Witryna Exabytes twierdzi, że zarządza ponad 1000 serwerów z ponad 100 000 witryn i ponad 1 000 000 kont e-mail. Dowiedzieliśmy się, że to centrum jest obecnie oceniane jako centrum III poziomu oferujące 99,98% dostępności, ale w przyszłości zostanie zmodernizowane do najwyższego poziomu IV poziomu.

Serwer Exabytes Cloud

Spojrzenie na niektóre z ich urządzeń technicznych

Chociaż nie mogliśmy uzyskać zdjęć ich szaf serwerowych ze względów bezpieczeństwa, udało nam się rzucić okiem na niektóre z ich nowych, niepodłączonych serwerów hostingowych w chmurze.

Pokój operacyjny centrum danych

Zespół techniczny Exabyte pilnuje serwerów w sali operacyjnej

Mieliśmy okazję zobaczyć ich Pokój Operacyjny, gdzie wyszkoleni inżynierowie czuwają nad serwerami na zmiany co godzinę w ciągu dnia, aby być gotowym do natychmiastowego rozwiązania wszelkich problemów technicznych, które mogą się pojawić.

Nasze przemyślenia na temat eksabajtów

Daren Low, Chan Kee Siak i Vickson Tan (Exabytes Penang Tour)

Daren Low z Chan Kee Siak, CEO (w środku) i Vickson Tan, wiceprezes ds. Marketingu (po lewej)

Pod koniec wycieczki byliśmy przekonani, że Exabytes, jako lokalne MŚP, rozumie lokalną kulturę, a ich zaangażowanie w lokalną społeczność przedsiębiorców trzyma rękę na pulsie malezyjskiego środowiska MŚP.

Wykazali również, że ich gotowa infrastruktura zapewnia im pozycję wiodącej firmy hostingowej w Azji Południowo-Wschodniej. Linki do firm usługowych, takich jak EasyStore, zapewniają im również aktywną obecność w innych krajach, takich jak Singapur, Indonezja i Tajwan.

Exabytes oferuje przede wszystkim właścicielowi MŚP trzy podstawowe usługi:

 1. Biznesowy hosting e-maili (tylko od 17,99 RM miesięcznie) EBizMailPro zapewnia usługę poczty internetowej, która zapewnia doskonałe i bezpieczne rozpowszechnianie wiadomości e-mail, a także doskonałą synchronizację kalendarzy, zadań i treści na różnych urządzeniach cyfrowych i Microsoft Outlook. .
 2. Usługi projektowania stron internetowych (tylko od 39 RM miesięcznie) Instant Website zapewnia unikalną, dostosowaną do twoich potrzeb stronę internetową. Zapewnia także pomoc techniczną, usługi marketingowe i konsultacje telefoniczne ekspertów. .
 3. All-In-One Website Builder (RM23.29 – RM69.96 miesięcznie) EBizPro, kreator typu „przeciągnij i upuść”, zawiera konfigurowalne szablony, które działają na wszystkich platformach cyfrowych. Subskrypcja obejmuje profesjonalne wsparcie przez e-mail. .

Pierwsze kroki – praktyczne wskazówki, jak rozwinąć swój biznes online

Ostatecznie to, jak naprawdę zbudujesz skuteczny biznes online, zależy od Ciebie.

Ale zbuduj to, musisz. Pomyśl o zaletach! Dzięki swojej platformie cyfrowej możesz zapewnić spersonalizowaną obsługę klienta po bardziej konkurencyjnych stawkach i wygodę dla swoich klientów. Możesz także dotrzeć do klientów nie tylko w Malezji, ale za granicą, a wszystko to za ułamek kosztów!

Jednym z najtańszych sposobów na to jest przyjęcie skutecznego i ukierunkowanego narzędzia zwanego e-mail marketingiem. Dzięki starannie przygotowanym biuletynom możesz dotrzeć do wszystkich osób na liście kontaktów i od razu je znać, a także zwiększyć sprzedaż w Twojej firmie.

Zapoznaj się z tymi przydatnymi artykułami, aby naprawdę zostawić swój ślad wśród odbiorców docelowych:

 • Jak zbudować listę e-mail od zera & Wyślij swój pierwszy biuletyn
 • Ostateczny przewodnik e-mail marketingu (część 1)

Jeśli nie masz nic przeciwko wydaniu dodatkowych środków na to, aby eksperci mogli zająć się Twoją promocją online, możesz również rozważyć Exabytes Digital Marketing Services.

Awatara

O autorze

Samuel Low uwielbia pisać na różne tematy, w tym na temat przedsiębiorczości, technologii i artykułów prawnych dla różnych firm. Kiedy nie jest zajęty, realizuje swoją drugą pasję: sztukę sceniczną!

Polub to, co przeczytałeś?

Dołącz do naszych subskrybentów, którzy otrzymują aktualizację od Bitcatcha. Wysyłamy ekskluzywne porady i wskazówki biznesowe.

Kolejny “

Internet & W 2018 roku: 3 ogromne zmiany, które wpłyną na Twój biznes

«Poprzedni

5 kroków do wynajęcia niezależnego menedżera mediów społecznościowych

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map