Hosting często ma jeden duży problem:

Słaba jakość obsługi.

Opracowanie aspektów technicznych może być skomplikowane, zniechęcające i frustrujące, szczególnie dla początkujących.

Zauważysz to najbardziej, gdy załadujesz standardowy „cPanel”, który jest dostarczany z większością hostów internetowych. Jest to konsola lub pulpit używany do zarządzania serwerem i ustawieniami.

Znasz ten, o którym mówię. Ten, który wygląda tak, jak został zaprojektowany w latach 90. XX wieku:

cPanel Old Design

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z hostingu, panel sterowania jest zniechęcający. Język i żargon są nie tylko skomplikowane, ale nie ma logicznego miejsca do rozpoczęcia.

Czy nie chodzi o to, że jeden z głównych hostów stworzył coś bardziej aktualnego? Bardziej przyjazny dla użytkownika?

Wejdź do HostGator Cloud

HostGator jest zwykle znany z dzielonego budżetu hostingu. Ale niedawno przejęliśmy ich nową usługę hostingu w chmurze.

Występ nas zaskoczył. Utworzyliśmy witrynę testową i monitorowaliśmy szybkość i czas działania HostGator Cloud. Rejestrował 100% czasu działania i jedne z najszybszych prędkości, które testowaliśmy tutaj na Bitcatcha.

(Sprawdź naszą pełną recenzję dotyczącą wydajności HostGator Cloud).

Ale oto, co naprawdę w tym uwielbialiśmy: nowy pulpit nawigacyjny!

HostGator Cloud wyrzucił brzydki stary cPanel i zastąpił go nowym, stylowym, intuicyjnym pulpitem. To wygląda tak:

HostGator Cloud cPanel Design

Dużo lepiej.

Oferta specjalna : 

Czytelnicy Bitcatcha otrzymują 30% zniżki na HostGator Cloud. Wystarczy wpisać „bitcatcha” przy kasie HostGator Cloud.

W tym poście omówimy wszystkie unikalne funkcje i pomożemy Ci lepiej poznać pulpit nawigacyjny i panel sterowania HostGator.

Począwszy od góry

Pulpit nawigacyjny HostGator Cloud składa się z dwóch części. I pomaga myśleć o nich jako o początkujących i zaawansowanych opcjach.

  1. Pulpit klienta
    Gdzie zarządzamy rozliczeniami i ogólnymi ustawieniami hosta. (Początkujący).
  2. Panel sterowania
    Gdzie zarządzamy bardziej technicznymi ustawieniami serwera. (Średnio zaawansowany – zaawansowany)

Zacznijmy od pulpitu klienta.

Pulpit klienta HostGator Cloud

Krok 1: Zaloguj się

Krok 2: Edytuj i zarządzaj szczegółami konta

Pierwszy ekran to miejsce, w którym edytujesz wszystkie zwykłe dane konta i płatności. Tutaj możesz również zmienić swoje hasła i preferencje.

Strona ustawień ogólnych

Ale przejdźmy od razu do sekcji „hosting”. W przeciwieństwie do innych hostów możesz skonfigurować swoją stronę internetową, zarządzać ustawieniami i wyświetlać statystyki bezpośrednio z tego miejsca.

Strona ustawień strony

Krok 3: Zainstaluj WordPress i utwórz stronę internetową (jednym kliknięciem)

Początkujący z pewnością docenią łatwość utworzenia szybkiej strony internetowej za pośrednictwem HostGator. Zacznij od przejścia do karty „Hosting Dashboard” i kliknięcia „WordPress 1 Click Installer”.

Zainstaluj WordPress za pomocą 1 kliknięcia

W tym miejscu pojawi się monit o wybranie domeny, w której chcesz skonfigurować WordPress.

Skonfiguruj WordPress

Potwierdź domenę i wprowadź dane administratora. Następnie kliknij „zainstaluj teraz”.

Technicznie są to dwa kliknięcia, ale nadal jest to bardzo łatwe!

Masz teraz bardzo prostą stronę internetową. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami, aby edytować projekt i dodać treść.

Krok 4: Zobacz, jak działają Twoje globalne serwery

Gdy Twoja witryna jest hostowana na HostGator, możesz zobaczyć migawkę statystyk swojego hosta. Przejdźmy do „wydajności serwera”.

Globalne ustawienia serwera

Pierwszą rzeczą, którą widzisz, jest mapa pokazująca dokładnie, gdzie na świecie znajdują się Twoje centra danych.

Dzięki HostGator Cloud widać, że na całym świecie są cztery serwery. (Na typowym „współdzielonym hoście” dostaniesz tylko jedną lokalizację serwera.) Oznacza to, że uzyskasz duże prędkości ładowania bez względu na to, gdzie są Twoi odbiorcy.

wydajność serwera

Krok 5: Zobacz migawkę analizy witryny

Otrzymasz również szybką migawkę odwiedzin swojej witryny i odwiedzających. Nie zastąpi szczegółowego pulpitu nawigacyjnego Google Analytics, ale jest świetny jako szybki rzut oka.

Analizy ruchu

Krok 6: Czy używasz zbyt wielu zasobów??

Możesz także zobaczyć użycie procesora i pamięci RAM. Te proste i łatwe do odczytania wskaźniki informują, czy używasz wielu zasobów. (Korzystaliśmy z wielu różnych hostów internetowych i ufaj nam, te informacje nie zawsze są łatwe do znalezienia!)

HostGator Cloud sugeruje, aby próbować utrzymać te wskaźniki poniżej 70%. Co więcej, może być czas na aktualizację. Jak widać na naszej małej stronie testowej, jesteśmy w granicach 70% marży.

Monitoruj użycie procesora i pamięci RAM

Krok 7: Sprawdź dodane dodatki i gratisy

HostGator Cloud oferuje również kilka dodatkowych dodatków, które można odblokować tutaj, na pulpicie nawigacyjnym. W szczególności 100 USD bezpłatnej reklamy w Bing i Google.

Dodano dodatki i gratisy

Krok 8: Utwórz konto e-mail

Utworzenie wiadomości e-mail towarzyszącej witrynie (np. [Chroniony pocztą e-mail]) jest często trudniejsze niż powinno. Ale nie z HostGator. Wystarczy kliknąć kartę e-mail, a następnie nacisnąć ten ogromny przycisk:

Utwórz adres e-mail

Wpisz nowy adres e-mail, który chcesz utworzyć, i dodaj hasło. Dobrze jest iść.

Krok 9: Zintegruj Google Analytics

Jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółowy wgląd w ruch w witrynie, możesz zintegrować Google Analytics tutaj na pulpicie nawigacyjnym.

Zintegruj Google Analytics

Krok 10: Zarządzaj plikami i folderami

Tutaj możesz przesłać pliki bezpośrednio na serwer (na przykład plik zip motywu WordPress). Jest to nieco bardziej zaawansowane, a technicy wolą zamiast tego zarządzać z pełnego panelu sterowania. (Więcej o tym później)

Początkujący będą chcieli to uprościć i użyć wspomnianego wcześniej instalatora WordPress.

Zarządzaj plikami i folderami

Krok 11: Dodaj nowe domeny lub subdomeny

HostGator Cloud zapewnia bardzo łatwy sposób tworzenia domen addon (do hostowania dodatkowych domen z konta) i subdomen. Subdomeny to po prostu adresy URL prowadzące do różnych części witryny.

Często nie widzisz tej opcji tak jasno i prosto, jak HostGator.

Zarządzaj nazwą domeny

Krok 12: Jeśli prowadzisz sklep internetowy, odblokuj certyfikat SSL

HostGator Cloud zapewnia bezpłatny dostęp do certyfikatu SSL. (Jest to bezpieczne szyfrowanie Twojej witryny – niezbędne dla sklepów internetowych lub osób przetwarzających dane klientów).

Uwaga : 

Jeśli korzystasz z pakietu „Hatchling Cloud” (poziom podstawowy), musisz uaktualnić do wersji „Baby Cloud” lub „Business Cloud”, aby uzyskać dostęp do certyfikatu SSL.

Certyfikat SSL

Krok 13: Zwiększ bezpieczeństwo i zrób kopię zapasową!

Nie ma nic gorszego niż zhakowanie lub utrata wszystkich danych witryny. Właśnie dlatego bezpieczeństwo i kopie zapasowe znajdują się na górze mojej listy, jeśli chodzi o najważniejsze informacje o hoście.

Pulpit nawigacyjny HostGator ułatwia kontrolę. Włącz zabezpieczenia SiteLock, a HostGator będzie regularnie (i automatycznie) skanował w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Następnie włącz codzienne kopie zapasowe, aby nigdy nie stracić ciężkiej pracy.

Zarządzaj bezpieczeństwem witryny

Pulpit nawigacyjny HostGator jest tutaj świetny, ponieważ możesz zobaczyć, jak działają zabezpieczenia i kopie zapasowe. To spokój ducha.

Krok 14: Łatwo przesyłaj i śledź zgłoszenia do pomocy technicznej

Kiedy prowadzisz witrynę, musisz wiedzieć, że jest dobry zespół wsparcia, który pomoże. Na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Pulpit nawigacyjny HostGator ma prosty i intuicyjny sposób zgłaszania problemu.

Prześlij i śledź zgłoszenie do pomocy technicznej

Co więcej, zawiera listę wszystkich otwartych i wcześniejszych pytań dotyczących pomocy technicznej, dzięki czemu możesz śledzić postępy i ścigać go w razie potrzeby.

Dotychczasowy werdykt: Obejmuje to wszystkie niezbędne elementy pulpitu klienta HostGator Cloud. Jak widać, możesz zarządzać wszystkimi ważnymi rzeczami z tego prostego pulpitu nawigacyjnego. Bez żargonu, bez wiedzy technicznej.

HostGator wykonał świetną robotę, sprawiając, że korzystanie z niego było jak najbardziej przyjazne dla użytkownika. Jeśli jesteś początkującym lub nie chcesz majstrować przy zaawansowanych funkcjach, możesz zarządzać (prawie) wszystkim z tego jednego pulpitu klienta.

Ale jeśli chcesz mieć trochę więcej kontroli i garść zaawansowanych funkcji, zechcesz załadować cPanel. Spójrzmy.

Panel kontrolny HostGator Cloud

Panel kontrolny HostGator zawiera większość funkcji wymienionych powyżej, ale rozszerza również opcje dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Krok 1: Sprawdź statystyki paska bocznego

Po prawej stronie zobaczysz wszystkie niezbędne statystyki na pierwszy rzut oka. Najważniejsze informacje obejmują ruch internetowy z wczoraj, ostatniego tygodnia i ostatniego miesiąca.

statystyki ruchu

Następnie otrzymasz aktualizację swoich kopii zapasowych. Jest to jedna z naszych ulubionych funkcji deski rozdzielczej, ponieważ daje natychmiastową pewność, że Twoja witryna jest bezpieczna.

utworzyć kopię zapasową

Krok 2: Edytuj motyw WordPress i dodaj wtyczki

Wszystko, czego potrzebujesz do zaprojektowania i ulepszenia swojej strony internetowej, znajduje się tutaj, w panelu sterowania. Po lewej stronie znajdziesz kilka opcji, w tym „motywy”, „wtyczki” i inne instalacje jednym kliknięciem.

Motywy i wtyczki WordPress

Krok 3: Zaawansowane zarządzanie plikami

Pamiętaj, że rozmawialiśmy o przesyłaniu plików do pulpitu klienta. Tutaj możesz zapoznać się z zaawansowanymi funkcjami.

Zaawansowane zarządzanie plikami

Ponownie możesz przesyłać pliki stron internetowych (np. Plik zip motywu WordPress), a także pliki wtyczek lub obrazy. Możesz także użyć opcji „prywatności katalogu”, aby dodać hasło do wszystkich plików. Idealne dla dodatkowego bezpieczeństwa.

Jeśli wolisz używać protokołu FTP (File Transfer Protocol) do bezpiecznego przesyłania plików na serwer, możesz to również zrobić. Możesz łatwo tworzyć i kategoryzować dyski internetowe (w których przechowywane są pliki).

Na koniec możesz wykonać kopię zapasową wszystkich plików swojej witryny za pomocą jednego przycisku.

Krok 4: Zaawansowane opcje bazy danych

Sekcja bazy danych w panelu sterowania HostGator jest przeznaczona głównie dla zaawansowanych użytkowników. Jeśli prowadzisz bloga lub małą stronę internetową za pośrednictwem WordPress, prawdopodobnie nie musisz się tym martwić.

(Wszystko, co musisz wiedzieć, to to, że baza danych jest miejscem, w którym wszystkie twoje pliki są przechowywane i pobrane, a MySQL jest językiem programowania służącym do zarządzania bazą danych lub jej edycji).

Opcje bazy danych

Jednak dla zaawansowanych użytkowników pulpit nawigacyjny HostGator zapewnia łatwy dostęp do zmiany ustawień bazy danych w celu dopasowania do potrzeb programistycznych.

Krok 5: Zaawansowane ustawienia e-mail

Konfigurowanie prostego adresu e-mail na hoście internetowym można wykonać na pulpicie nawigacyjnym klienta, jak wyjaśniono wcześniej. Jeśli jednak chcesz dostosować ustawienia, skonfigurować filtry, autorespondery i szyfrowanie, tutaj znajdziesz wszystkie te opcje.

Ustawienia poczty e-mail

Możesz również użyć tego miejsca, aby zainstalować „G Suite”, który pozwala zintegrować Gmaila, udostępniane kalendarze Google i funkcje Dysku Google z witryną. (Uwaga: zazwyczaj wiąże się to z dodatkową opłatą).

Krok 6: Jeszcze bardziej wzmocnij swoje bezpieczeństwo

Oprócz standardowych funkcji bezpieczeństwa HostGator, możesz dostosować własne ustawienia. W szczególności możesz zablokować adresy IP (na przykład, jeśli określony adres IP spamuje twoją stronę internetową).

narzędzia bezpieczeństwa

Możesz także zablokować „hotlinkowanie”. Dzieje się tak, gdy inne witryny wyświetlają twoje obrazy lub pliki na swojej stronie, wykorzystując do tego twoje pasmo i zasoby.

Wreszcie, zaawansowani programiści mogą uzyskać dostęp do SSH (Secure Socket Shell), który zapewnia bezpieczną metodę dostępu do zdalnego komputera (na przykład, jeśli chcesz bezpiecznie przesyłać pliki, które znajdują się gdzie indziej).

Krok 7: Zainstaluj preferowane oprogramowanie w języku programowania

To kolejna zaawansowana opcja dla programistów. Jeśli na przykład chcesz zbudować witrynę internetową przy użyciu Ruby on Rails, możesz szybko zainstalować oprogramowanie, aby to zrobić.

Zainstaluj pakiet języka programowania

W tej sekcji znajdziesz także oprogramowanie alternatywne do WordPress, w tym Weebly i Joomla.

Zasadniczo daje programistom i webmasterom duży wybór i elastyczność w tworzeniu witryny internetowej w dowolnym języku i przy użyciu dowolnej architektury, którą lubią.

HostGator Cloud Hosting Dashboard: Werdykt

BONUS: 

Czytelnicy Bitcatcha mają prawo do 30% zniżki na chmurę HostGator. Wystarczy wpisać „bitcatcha” przy kasie HostGator Cloud.

HostGator Cloud jest nie tylko szybki i niezawodny, ale także przyjazny dla użytkownika. Pulpit nawigacyjny i panel sterowania są prawdopodobnie najbardziej intuicyjne i proste w obsłudze, jakiego kiedykolwiek używaliśmy.

I nie poświęcili żadnych technicznych ani zaawansowanych funkcji, aby tak się stało.

Zaawansowani użytkownicy nadal znajdą wszystkie narzędzia programistyczne i kontrolę serwera, jakiej pragną. Ale jednocześnie początkujący poczują się bardziej komfortowo.

Następnie przeczytaj naszą dogłębną recenzję dotyczącą wydajności HostGator Cloud.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me