Çevrimiçi bir iş kurmayı düşünüyorsanız, doğru siteye geldiniz. Burada, çevrimiçi işletmenizi çalışır durumda tutmak için tüm en iyi uygulamaları, işinizi meşrulaştırmak için atmanız gereken adımları ve işteyken sizin için birkaç iş fikri sunacağız..

İşinizi yürütmek için interneti kullanma

Dünya çapında ağın oluşturulması gerçekten başımıza gelen en iyi şeylerden biridir. Nasıl yaşadığımızdan (Google Haritalar ile geleneksel haritalara + yön sorma) nasıl öneride bulunduğumuza (çevrimiçi incelemeler ve ağızdan ağıza) nasıl değiştiğimize göre. Ayrıca bir çevrimiçi işletmeyi daha kolay hale getirdi.

Dünyanın birçok yerinde yüksek hızlı genişbant kullanılabilirliği ile, işimizi evimizin rahatlığında veya hatta bazı tropik cennette mai tais yudumlarken (WiFi mevcut olduğu sürece) özgürce işletiyoruz.

Çevrimiçi işletmelerle ilgili en güzel şeylerden biri, pazarınızın yalnızca ülkenizle sınırlı olmamasıdır. Büyük düşün. İnternetin gücüyle, ürünlerinizi global olarak satabilirsiniz!

Çevrimiçi işletmelerin çoğu neden göbek yapar?

İşler asla göründüğü kadar basit değildir. İnternetin hayatımıza getirdiği kolaylıklar ve faydalarla bile, birçok insanın işlerini dijital olarak oluşturmada hala başarısız olduğunu göreceksiniz. Çünkü çoğu insan ürünlerini dijital alanda nasıl oluşturacağınızı, pazarlayacağınızı ve satacağınızı bilmiyor.

En son ürününüz için bir plan yapmadan bir e-ticaret platformu oluşturmak ve sadece satmasını ummak, bir sonraki başarısızlık treninde tek yönlü bir bilet satın almak gibidir..

Çevrimiçi işletmeler için en iyi uygulamalar ve ipuçları

Bu makalede, çevrimiçi işletmenizin başarısını sağlamak için yapmanız gereken bazı şeyleri inceleyeceğiz. Kim bilir? Yeterli sebat ve bir şans şansıyla, ona büyük bir darbe bile atabilir ve işinizi bir sonraki büyük tek boynuzlu at girişimine dönüştürebilirsiniz.!

İster bir endüstri veterineri, ister genç, parlak gözlü bir girişimci olun, aşağıdaki ipuçlarını çok yararlı bulacağınızdan eminiz, bu nedenle ileride kolay başvuru için bu sayfaya yer işareti koyun.

Daha fazla güncelleme ve küçük işletme kesmek istiyorsanız, bültenimize de abone olun.

Pekala, yeterince utanmaz öz tanıtım, hadi makaleye geçelim!

Online İş Kurma

Adım 1: Mevcut Sorunlara Çözüm Sağlayın

Sorunlar fırsattır. Bazı problemler basitçe birisine engel olabilirken, diğerleri düpedüz ağırlaşabilir. Sorunları belirleyerek ve bu sorunu çözen bir ürün / hizmet oluşturarak, pazarın zaten ihtiyaç duyduğu bir çözüm yaratırsınız. Bu, başarılı bir iş kurma şansınızı artırmanın kesin bir yangın yoludur.

Sorun çözme işinde olmasanız bile, işiniz sadece müşterilerinizin sorunlarını belirleyerek büyük fayda sağlayacaktır. Sahip olduğunuzu bilmediğiniz sorunları düzeltebilirsiniz, bu nedenle müşterilerinizden gelen ziyaretleri teşvik eder.

Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

 • Ürün / hizmetinizle alakalı ziyaret forumları.
  İnsanların şikayet ettikleri veya mutsuz oldukları hakkında okuma yaparak, sorunları ve neyi başarmaya çalıştıkları hakkında değerli bilgiler edinirsiniz. Ziyaret edebileceğiniz en popüler forumlardan bazıları reddit ve Bizwarriors. Alternatif olarak, Facebook’u kullanın ve nişinizle ilgili gruplara katılın! Oradan bolca içgörü kazanacaksın.
 • Quora Ziyareti
  Quora, içgörü toplamak için değerli bir varlık olabilir. Her biri sorunlarına çözüm arayan aylık 200 milyondan fazla benzersiz kullanıcıya sahiptir..
 • Anahtar kelime araştırması yapma
  Anahtar kelime araştırması, kullanıcıların aradığı anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olur. Kullanıcıların aradığı ancak çok fazla rekabeti olmayan birkaç anahtar kelimeye odaklanın. Bu insanların istediği çözümleri ortaya koyuyor.
 • Yarışmaya göz atın
  Ne yaptığını görmek için rakibinizin web sitelerini ziyaret edin. Pazara ne tür çözümler sunduklarını görebilir ve daha sonra oradan “yenilik” yapabilirsiniz. (Bildiğiniz gibi, “inovasyon” dediğimde, kopyalama ve geliştirme demek istiyorum.)

Adım 2: Satmak İçin Yaz

İyi bir kopya yazmak satışlarınızı artırmanın en etkili yollarından biridir. Temel metin yazarlığı tekniklerini öğrenin veya iyi bir metin yazarı alın (iyi bir yazarın iyi bir metin yazarı yapmadığını unutmayın. Bunlar tamamen farklı becerilerdir).

İyi bir metin yazarı, iyi bir harekete geçirici mesaj düğmesinin nereye yerleştirileceğini bilecektir. Kitlenin dikkatini çekecek kadar kısa, ancak ödeme sayfasına adım adım yönlendiren heyecan verici başlıkların nasıl yazılacağını bileceklerdir. Müşteriler ödeme yaptıktan sonra ustalıkla çapraz satış yapacaklar ve bu konuda kendilerini iyi hissetmelerini sağlayacaklar.

Etkileyici bir kopya yazmanız için bazı işaretçiler:

 • Başlıklarınızı kısa ve tatlı tutun.
 • Dijital kalabalık için yaz. Gerçekten kısa dikkat süreleri var.
 • Karmaşık kelimeler veya dil kullanmayın.
 • Bir amaç için yaz.
 • Alıcının yolculuğunu kullanın. Bir sebepten dolayı çalıştığı kanıtlanmıştır!

Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, web sitesi içeriğinin nasıl yazılacağı ile ilgili ayrıntılı makalemizi okuyun.

3. Adım: Premium Hissedilen Bir Site Oluşturun

Birisi küçük işletme web sitenize rastladığında, iyi bir izlenim bırakmak için 5 saniyeden daha az zamanınız olur. Amatörce görünen bir site insanlara tam olarak güven vermiyor ve bir kez güle güle dediklerinde, genellikle sonsuza kadar güle güle derler.

Kullanıcı Arabirimi (UI) ve Kullanıcı Deneyimi’ne (UX) dikkat edin.

 • Kullanıcı arayüzünüzde gezinmek kolay mı??
 • Sayfalarınız yeterince hızlı yanıt veriyor mu??
 • Bu arka plan üzerinde kopyanın okunması zor mu?
 • Değer teklifin nedir?
 • Sitede dolaşmak müşterilerinize hoş bir deneyim sunuyor mu??
 • Sitenizden bir şeyler satın almak gerçekten kolay mı?

Web sitenizi fiziksel bir mağaza olarak düşünün. Arka sokak uyuşturucu anlaşmaları için bir cephe gibi görünen bir mağazadan satın almak istemezsiniz. Müşterilerinize biraz hamur bırakmak gibi hissettiren bir mağaza tasarlamak için bu makaleye göz atın.

4. Adım: Alanınızda Uzman Olarak Kendinizi Kurun

Bu ipucu hem çevrimiçi hem de çevrimdışı işletmeler için geçerlidir. Bir şey için alışveriş yaparken nasıl alışveriş yaptığınızı en bilgili sondaj satıcısından yapma eğiliminiz olduğuna dikkat edin?

Aynı konsept çevrimiçi işletmeler için de geçerlidir.

Bilgili, kendinden emin ve yetkili gibi göründüğünüzde, insanlar size güvenme eğilimindedir ve önerdiğiniz her şeyi satın alır.

Ürününüzle ilgili her şeyi bilmenize bile gerek yok, sadece müşterilerinizden ve bundan nasıl yararlanabileceklerinden daha fazlasını bilmeniz gerekiyor. Onlara değerli içerik sağlayın ve ücretsiz ipuçları yazın (bu makaleye çok benzer). Her zaman sitenize geri bağladığınızdan emin olun, böylece parçalarınızı okuyan insanlar nereden geldiğini bilirler.

Ayrıca şunları da yapabilirsiniz:

 • Makale yazma (anahtar kelime araştırmasına göre).
 • Video oluşturun (yazma sizin için uygun değilse).
 • Quora hakkında soru.
 • Orta Yazmak.
 • Alakalı forumlara katılın.

5. Adım: E-posta Pazarlamasından Kaldıraç

E-posta pazarlamasının gücünü hafife almayın. Birisi size e-posta adresini sağladığında, size doğrudan bir iletişim hattı sunar..

Reklamcılık konusunda endişelenmenize gerek yok, mesajınızın sosyal medya reklamları denizinde kaybolup kaybolmayacağına bakmanıza gerek yok.

Müşterileriniz size e-posta adreslerini verdiklerinde, onlara değerli buldukları bir şeyi zaten sunduğunuz ve size güvendiğiniz anlamına gelir. Bu, onlara yeni ürünler pazarlamayı çok daha kolay hale getirir!

Bu nedenle, sitenizdeki bülteninize bir kayıt listesi oluşturun. E-posta pazarlamasından yararlanarak kazanacağınız her şeye sahipsiniz!

Daha fazla e-posta pazarlama ipucuna ihtiyacınız varsa, bu makalelere dikkat edin. Onları dinsel olarak takip edin ve e-posta pazarlamasında hemen uzman olacaksınız!

6. Adım: Mevcut Müşterilerinize Satış Yapın

Ziyaretçilerinizden ilk satışı almak muhtemelen satış sürecinin en zor kısmıdır. Onlara başlangıçta paralarına katılmaları için zorlayıcı bir neden verdiğinizde, bunların% 36’sı sizden tekrar ürün satın almaya istekli olacak.

İlk satın alımlarını tamamlayacak ürünleri veya hizmetleri önerin. Bir sonraki satın alma işlemlerinde kullanabilecekleri sadakat programları veya indirim kodları oluşturun. Check-out sırasında onlar için “Teşekkür Ederim” fırsatları sunun.

Onlara ömür boyu ödül verin, onlar sizin ömür boyu müşterileriniz olacak.

Ödüllerden bahsetmişken, size satışta yardımcı olacak küçük bir şey var.

BONUS: Acemi Dostu Online İş Fikirleri

Burada, minimum çaba ile girebileceğimiz birkaç iş fikrini listeleyeceğiz.

1. Bir bağlı kuruluş pazarlama web sitesi başlatın

Awin.com’a göre, 2020 yılına kadar yıllık% 10 büyüme ile 6.8 milyar dolarlık bir endüstri olması bekleniyor..

Anahtar kelime araştırması yaparken, niş içinde forumları ziyaret ederek, quora ve reddit kullanıcı sorunlarını kontrol edin. Unutmayın, mevcut sorunlara çözüm sunmak isteyeceksiniz.

Hangi sorunları çözeceğinizi belirledikten sonra, içerik oluşturma zamanı. Kılavuzları yazın. Değerli bilgiler verin, kullanıcılara sitenizi ziyaret etmeleri için bir neden verin. Satmak için yazın ve alıcının yolculuğundan faydalanın.

Not

Kendinizi Shareasale gibi bağlı kuruluş ağlarında yayıncı olarak kaydetmek istersiniz. Markanıza bağlı olmak istediğiniz kaliteli ürünleri veya markaları arayın.

İçerik oluştururken web sitenizi de oluşturmanız gerekir. UI ve UX tasarımını göz önünde bulundurun ve gezinmek için yeterince basit hissettiren profesyonel görünümlü bir site oluşturun.

Ayrıca bağlı kuruluş pazarlama web sitenizi pazarlamanız gerekir, aksi takdirde kimse var olduğunu bilmeyecektir. Kendinize geri bağlantı oluşturabilmeniz için diğer siteler için makaleler veya misafir blog’u yazın. Forumlara katılın ve Quora ile ilgili soruları yanıtlayın. Kendinizi kendi alanınızda uzman olarak kurun.

Ayrıca, bülteniniz için e-posta pazarlama amacıyla bir “kayıt” sayfası oluşturmanız gerekir. Size e-posta adreslerini veren kişiler, doğrudan onlarla iletişim kurmanıza izin veriyor, bu nedenle onları web sitenize geri çekmek için e-posta pazarlamasından yararlanmayı unutmayın.!

Çevrimiçi işlerinizi siyahta tutmanın üstesinden gelmenin anahtar olduğunu unutmayın. Kullanıcıların sitenizde geçirdiği süreyi artırmak için içeriğinizi birbiriyle ilişkili dahili bağlantılarla biberleyin. Sitenizde ne kadar fazla zaman harcarsanız, satış yapma olasılığınız o kadar artar.

Elinizi kurşun üretiminde de deneyebilirsiniz. Temel olarak bağlı kuruluş pazarlamasıyla aynı şeydir, ancak markalar için potansiyel müşteriler toplayacaksınız. Kredi kartı şirketleri, bankacılık, fintech gibi nişleri hedefleyin ve kaydolma modeli başına bir ödemeyi tartışmak için ilgili markalarla iletişim kurun.

Web sitenizin başarılı olmasını istiyorsanız aklınızda bulundurmanız gereken pek çok şey var, ancak yeterince stres söyleyemediğim tek şey bu – web barındırma HIZLI olduğundan emin olun, ya da fazla ziyaretçi alamazsınız.

Araştırmamızı yaptık ve burada en hızlı web sunucularının bir listesini derledik. Daha ayrıntılı web sitesi oluşturma rehberi için buraya atlayın.

2. Bir blog başlatın

Bir blog ve bir web sitesi benzer olsa da, kesinlikle aynı değildir. Bir web sitesi çoğunlukla statik içerik oluştururken, blog her zaman sürekli olarak güncellenir ve daha kişiseldir.

Kullanıcılar bir web sitesindeki içeriğe çekilebilirken, kullanıcılar blog yazarının kişiliğine yönlendirilebilir.

Blogunuzda yeterince geniş bir takip olduğunda, reklam alanı satarak, sponsorlu yayınlar yazarak, insanlara danışmanlık hizmetleri sağlayarak ve hatta satış ortaklığı pazarlayarak para kazanabilirsiniz..

Aslında, bloglarını başarılı küçük çevrimiçi işletmelere dönüştüren birkaç blogcu var.

Tim Song, popüler 4 saatlik çalışma haftası bloguyla tanışmaya ihtiyaç duymazken, Amy Song moda nişine hükmediyor.

Blog oluşturmak için favori platformlarımızdan biri, blogcular için mükemmel olan kullanımı kolay bir site oluşturucu olan WordPress’dir. Bu, içinde bulunduğunuz bir şeyse, bu makaleye göz atmak isteyebilirsiniz.

Unutmayın, mevcut sorunlara çözümler sağlayın, satmak için yazın, premium bir site oluşturun, kendinizi uzman olarak kurun, e-posta pazarlamasından yararlanın ve her zaman UPSELL!

3. Bir e-ticaret işi başlatın

Amazon gibi e-alışveriş platformları her geçen gün popülerlik kazanırken, ününden faydalanmak ve ürünlerinizi mağazalarında satmak beyinsizdir..

Ancak uzun ömürlü, başarılı bir marka oluşturmak istiyorsanız, bunun yerine kendi e-ticaret işinizi kurmak isteyebilirsiniz..

Beni yanlış anlamayın, Amazon’da ürün satmakla ilgili yanlış bir şey yok (büyük markalar bile bunu yapıyor). Yeni bir butik marka olarak, bu platformlarda benzer ürünler satan binlerce insan olmasa bile yüzlerce kişiyle rekabet edeceksiniz..

Kendi e-ticaret mağazanızı oluşturduğunuzda, mağazanızı özelleştirebilir ve markanızı rakiplerinden farklı olacak şekilde konumlandırabilirsiniz. Başlamak için en iyi yollardan biri Shopify.

E-ticaret için üretilmiştir, kullanımı kolaydır ve şaşırtıcı pazarlama araçlarına sahiptir!

Ayrıca Dropshipping’i de deneyebilirsiniz. Bu, neredeyse hiç maliyete girmediğiniz için en popüler iş modellerinden biridir. Ürünler tedarikçinizin deposuna yerleştirilir ve yalnızca sipariş aldığınızda gönderilir. Dikkatli olun ve kendinize iyi bir tedarikçi alın, çünkü kötü hizmete sahip kötü bir ürün sadece markanıza zarar verir.

Ürünlerinize yeterli ekran süresi kazandığından emin olmak için pazarlamaya yatırım yapmanız gerekecektir. En iyi 6 uygulamamızı aklınızda tuttuğunuzdan emin olun ve işiniz zaman testine dayanabilmelidir..

4. Yaratıcı bir tasarım işi başlatın

Her zaman dijital görsel sanatlara ihtiyaç vardır ve orada ücretsiz programlar olmasına rağmen, insanlar sanat eserlerini onlar için yapmak için profesyonellere ödeme yapmayı tercih ederler. Sanatçının araçları değil, işi ürettiğini anlıyorlar.

Logo tasarımı, web sitesi tasarımı konusunda uzmanlaşmayı ve hatta genel grafik tasarımında uzmanlaşmayı düşünebilirsiniz..

Quora gibi forumlarda veya sosyal medya platformlarınızdaki insanlarla değerli tasarım ipuçlarını paylaşarak kendinize bir ad verin. Becerilerini paylaşma veya sır verme konusunda endişelenme.

Youtube ile insanlar ihtiyaç duydukları her şeyi kolayca öğrenebilirler, ancak işlerin profesyonelce yapılması için yine de profesyonellere ödeme yapmayı tercih ederler..

Unutmayın, değer verin ve karşılığında daha fazla değer elde edersiniz!

5. Bir stüdyo ya da prodüksiyon tipi iş kurma

Dijital / sosyal medya reklamcılığı sayesinde görüntü ve video prodüksiyonuna olan talep her zamankinden daha fazla. İlginç, ilgi çekici ve hepsinden önemlisi,.

Görüntü üretimine, rötuşlamaya, video prodüksiyonuna odaklanan bir stüdyo başlatabilir veya sadece telefon duvar kağıtları gibi dijital ürünler oluşturmaya odaklanabilirsiniz..

Daha sonra hizmetlerinizi reklam ajanslarına satabilir, Shutterstock veya Blackbox gibi platformlara stok görüntüleri gönderebilir veya Samsung’un geliştirici programı gibi bir şeye kaydolabilir ve Galaxy serilerinde satmak için temalar oluşturabilirsiniz.

Hepsinden iyisi, serbest çalışanlar kiralayarak işinizi kolayca ölçeklendirebilirsiniz! İyi bir freelancer bulmayı başarırsanız, hayatınıza bağlıymış gibi onlara tutunursunuz. Güvenilir freelancerların gelmesi zordur ve biriyle karşılaşırsanız, onları iyi ödüllendirin!

6. Bir e-öğrenme programı oluşturun

Çevrimiçi dersler bu günlerde tüm öfke. Ucuz, bilgilendirici ve hem tüketici hem de içerik oluşturucu için iyi bir değer sunuyorlar. En iyisi, programı bir kez oluşturmak ve pasif gelir elde etmek!

E-öğrenme programları etrafında dönen bir işletme oluşturun. Değerli öğreticiler ve bilgiler üretin, Udemy gibi bir e-öğrenme platformuna yükleyin ve hiçbir zaman sona ermeyen bir dizi ürününüz olacak!

Son Eserler

Küçük çevrimiçi işletmenizin sudan görkemli bir şekilde sıçrayan bir kılıç balığı gibi gelişmesini sağlamak için yapabileceğimiz şeylerin küçük bir özeti (ağır çekimde resmedildiğinde daha iyi görünüyor).

 1. Mevcut sorunlara çözümler sunmak
  Müşterilerinizin acı noktalarını keşfedin ve çözün.
 2. Satmak için yaz
  Kimse okumayı sevmiyor, bu yüzden kopyanızın SATIŞ’a yazıldığından emin olun!
 3. Premium hisseden bir site oluşturun
  Islak patates veya tasarımcı el çantası satmanızın bir önemi yok, dükkanınızın iyi göründüğünden emin olmalısınız.
 4. Kendinizi kendi alanınızda uzman olarak kurun
  Müşterilerinize bilginizle değer katın ve size ömür boyu değer kazandıracaklar.
 5. E-posta pazarlamasından yararlanın
  Müşterilerinizle doğrudan bir iletişim hattıdır. Bundan yararlanın, ancak saygıyla davranın.
 6. Mevcut müşterilerinize satış yapın
  Sizden daha önce satın almışlarsa, sizden tekrar satın alacaklardır. Onlara satın almaları için bir sebep vermelisin.

İşte aldın. Küçük işletme girişiminizi siyah tutmak için 6 sağlam adım. Bunları belleğe aldığınızdan veya bu ipuçlarıyla kendinizi markaladığınızdan emin olun. Bir gün, başarılarınıza tekrar bakacak ve Google’a cennetten gönderilen bu yazı parçasına rastladığınız için teşekkür edeceksiniz..

Her neyse, cevap vermemizi istediğiniz herhangi bir sorunuz varsa, bize bir mesaj veya e-posta bırakın. Size en kısa zamanda cevap vereceğimizden emin olacağız. Şimdi ileri gidin ve dünyaya her gün küçük girişimcilerin neler yapabileceğini gösterin.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me