אם אתה נאבק לשמור על נוכחות בכל אתר ברשת המדיה החברתית עבור עסק ה- B2B שלך, אתה מבזבז את זמנך. ככל הנראה, הקהל שלך מרוכז באחד או שניים, והאחרים הם רק עבודה נוספת בשבילך. על ידי מיקוד המאמצים שלך בערוצים החברתיים הבאים, תארוז אגרוף גדול יותר ותעסוק לקוחות פוטנציאליים.

דיברתי עם משווקי B2B כדי להשיג את הסקופ בו אתרים נותנים את המפץ הגדול ביותר עבור הדולר שלהם, ואפילו גנבתי את הסודות שלהם למקסום המאמצים בכל ערוץ חברתי.

לינקדאין: ווינר, ווינר, ארוחת עוף

ללא ספק, כלי המדיה החברתית הפופולרי ביותר לשיווק B2B היה לינקדאין. מכיוון שלינקדאין מושכת יותר אנשי מקצוע מאשר בני נוער שמשתפים סרטוני חתולים, זו הבחירה הטבעית ברשת ברשת. להלן הטיפים שקיבלתי.

הצטרפו וקבצו קבוצות

קבוצות לינקדאין

קיימת קבוצה בלינקדאין לכל תחום אפשרי בענף, נישה או תפקיד, החל משווק תוכן לאנשי משאבות כיבוי אש.

ג’ולי גראף, קשירת תוכן חברתי לשיווק עמדות קוטב, אומרת שהדרך הטובה ביותר להצליח להשתמש בקבוצות היא למצוא את אלה שבהם פעילים חברי קהל היעד שלך ולשקול את המניות שלך בזהירות..

ג

היזהר שלא לקדם את עצמנו יתר על המידה בקבוצות אלה. עליכם לחפש לעסוק בשיחות, לספק עצות מומחים ולענות על שאלות.

היא אומרת שאם הקבוצה מאפשרת, עליך לפרסם קישורים לתוכן שלך, אך לעשות זאת בזהירות:

וודא שהתוכן שאליו אתה מקשר הוא בעל ערך רב. נסה להתחיל איתו דיון. למשל, פרסמתי לאחרונה מאמר על האורך האידיאלי של פוסט בבלוג, ולכן שאלתי את הקבוצה מה הם מרגישים באורך האידיאלי. שוב, וודא שאתה עושה יותר מסתם פרסום קישורים. לעסוק בשיחות האחרות בקבוצה.

לינקדאין למובילים

שוב ביום, היית צריך לעשות הרבה חיוג וקריאות קור כדי להגיע למקבל החלטות. אבל עכשיו חיבור נמצא במרחק של קליק אחד בלבד. ג’ודי קוק, מנכ”ל JC מדיה חברתית מוגבלת, גם המחבר לספר # ניצחון במדיה חברתית: הכל קשור לאינטראקציה, אומר שדור ההובלה בלינקדאין הוא טקטיקה עוצמתית לעסקי B2B..

ג

אם אתה יודע את הכותרת האופיינית של מקבל ההחלטות בחברה, אולי זה הקונה הבכיר, מנהל שיווק או סמנכ”ל כספים, למשל, חיפושים ב- LinkedIn יכולים לעזור לך להכין רשימה של לקוחות פוטנציאליים ליצור קשר. הצלחנו בהצלחה רבה לעבוד עבור לקוח שמספק אבן לגינון – תפקידנו למצוא אדריכלי נוף ברחבי העולם ולהתחיל שיחה..

היא אומרת שחשוב לא לשלוח בקשות חיבור ריקות מכיוון שלא יתעלמו מהן. במקום זאת:

צרו הודעת תבנית שתוכלו לשכפל למאות האנשים שאליהם אתם תפנו, אך וודאו שהיא מדגישה מה יש להם – חוברת חינם של המוצרים עטורי הפרסים שלכם, למשל. הקפד לנסות פעמיים או שלוש לכל איש קשר, [ו-] ההתמדה שלך תשתלם.

דף חברה יכול להגביר קידום אתרים

עמוד לינקדאין לחברה

מי ידע שדף לעסק שלך בלינקדאין אכן יכול לעזור לך להימצא במנועי חיפוש? רנדי מיטשלסון, אפריל, המשמש כסגן נשיא מכירות & שיווק ב- iPartnerMedia אומר כי דפים עסקיים בלינקדאין נסרקים על ידי מנועי חיפוש, מה שהופך אותו לכלי חשוב במאבק לאופטימיזציה טובה יותר של מנועי החיפוש..

רנדי מיטשלסון

למעשה, אחד הלקוחות שלנו הגיע אלינו מכיוון שהם היו מתוסכלים מכך שהאתר שלהם אינו מדורג. באופן אירוני, העמוד העסקי של לינקדאין שלהם דורג בעמוד אחד בגוגל, אך אתר האינטרנט שלהם לא היה בשום מקום למצוא.

הוא גם מציע לכל עובדי עסק שיש להם פרופילי לינקדאין אישיים לקשר את הפרופיל האישי שלהם לדף החברה.

הפוך את לינקדאין לבלוג (עם קהל קוראים ענק)

לינקדאין עושה הרבה יותר מאשר רק לספק הזדמנויות רשת נהדרות. זה גם פועל פלטפורמת פרסום תוכן באמצעות Pulse. גרף מנקודת המבט השיווקית טוענת כי סינדיקציה של פוסטים בבלוג שפורסמו באתר החברה שלה בדופק הביאה הצלחה רבה:

התהליך שלנו הוא לפרסם חלק מהמאמר בלינקדאין באמצעות קישור “המשך לקרוא” שמעביר אותם לבלוג שלנו. זה הביא לעלייה דרמטית של התנועה לאתר שלנו מ- LinkedIn.

היה טום מציץ

מי צפה בפרופיל שלך?

בלינקדאין יש תכונה מעניינת המספרת למשתמשים שאנשים צפו בפרופיל שלהם. חברים בתשלום, אומר אוסטן אלרד, מנהל צמיחה בכיר ב- LendUp.com, יכולים לראות רשימה של כל מי שבודק אותם..

אוסטן אלרד

אנו באופן טבעי סקרנים לעשות זאת. מסתבר שאפשר לבנות סקריפט שלא יעשה אלא ללחוץ מפרופיל לפרופיל, להביא את שמך ופרצונך מול עשרות אלפי אנשים. עשיתי זאת פעם אחת, מישהו ראה את הפרופיל שלי והמליץ ​​על העבודה שיש לי עכשיו.

הפוך את לינקדאין למעקב

כשאתה פוגש אנשים בתערוכות מסחר או באירועים עסקיים, זה יכול להיות קשה לזכור לעקוב אחרי שתחזור למשרד. אך שילוב לינקדאין בתהליך המעקב שלך הוא דרך רבת עוצמה להישאר מחובר.

מיטשלסון מ- iPartnerMedia משתמש באסטרטגיה זו לאחר כל אירוע שהוא משתתף בו:

לדוגמה, לאחר שאספתי כרטיסי ביקור באירוע, תוך 24 שעות אני מתחבר לאנשים האלה בלינקדאין ומשתמש בבקשת החיבור הזו כדי ליידע אותם שהערכתי לפגוש אותם. בדיוק היום התחברתי לחמישה אנשים חדשים זמן קצר לאחר שניהלתי איתם שיחות איכותיות.

על ידי חיבור לאינטרנט, יש סיכוי גבוה יותר לחזק את מערכת היחסים הזו מהר יותר מאשר באמצעות דואר אלקטרוני או טלפון.

טוויטר: נהדר עבור אירוסין אחד על אחד

לינקדאין אינה הכלי היחיד שמשווקי B2B ממנפים. טוויטר נהדר למעורבות בזמן אמת, במיוחד לצלול לשיחות אחד על אחד. להלן מספר טיפים מהמומחים.

השתמש בחיפוש בחוכמה

זרם טוויטר ב- TweetDeck

אם אתה משתמש בלוח מחוונים של מדיה חברתית כמו Hootsuite או TweetDeck, אתה יכול בקלות להגדיר זרמים לעקוב אחר ציוצים באמצעות מילות מפתח ספציפיות או מונחי חיפוש. מרי קוקרן, מנהלת השיווק של שינה משתמשת בקלות באסטרטגיה זו כדי ליצור קשר עם אנשים בתחום קהל היעד שלה:

מרי קוקרן

היה לי מזל בפיתוח עסקי באמצעות Hootsuite כדי להגדיר מונח חיפוש בתעשייה ולמצב את הסיכוי בטוויטר.

בנימה צדדית: אני גם משתמש באסטרטגיה זו. מכיוון שרבים מלקוחותיי הם חברות תוכנה, אני עוקב אחר המונחים “תוכנה” ו”עסקים קטנים “. אפילו קיבלתי לקוח על ידי מעקב אחר מילות המפתח האלה והגבתי כראוי!

לעסוק בדיאלוג אחד על אחד

מכיוון שטוויטר (יחד עם אינסטגרם) היא פלטפורמה “דו-כיוונית” בה אתה יכול ליצור אינטראקציה עם אנשים רבים או רבים בכל פעם, מתיו מרקורי, מנהל שיווק דיגיטלי ב- Dupray אומר שיש עוד יותר זהב שיווקי לגלות..

מתיו מרצורי

טוויטר / אינסטגרם מאפשרת לך גם לקיים אינטראקציה עם לקוחות בדרכים שפייסבוק אינה עושה. פייסבוק הוא חד ממדי. אינך יכול לצאת ולחפש אנשים לדבר באופן אינדיבידואלי עם אנשים כמוך בפלטפורמות דו כיווניות. יתר על כן, היתרון הנוסף הוא שטוויטר / אינסטגרם מספקת תגובות מיידיות, מהירות ושנונות, שבמיליות מסוימות הן יקרות ערך מאוד למשווק..

הוא גם אומר כי אינטראקציה עם אנשים שכבר עשית איתם עסקים תגרום ללקוחות שלך להיות יותר עקבים אחריך, מה שמקל על מעורבותם.

פייסבוק: לא רק ל- B2C

חושבים שפייסבוק מיועד רק לצפייה בסרטוני חתול במקום לעבוד? תחשוב שוב. זוהי שולחן אוכל מעולה של הזדמנות עסקית.

מינוף פרסום חכם

פייסבוק ידועה בפלטפורמת המודעות הקלה והממוקדת שלה. טרייסי וויליס, אסטרטגית תוכן לייעוץ N2Q אוהבת את תכונות הפרסום שלה:

טרייסי וויליס

הדרך המועדפת עלי להשתמש בפייסבוק כפלטפורמת B2B היא באמצעות פרסום בתשלום. כלי המודעות בפייסבוק מאפשר לך לבחור את לקוח היעד שלך מתוך רשימת אפשרויות מורחבת במיוחד.

היכולת למקד, למשל, למנהלים בענף התוכנה, שמרוויחים 200,000 $ ומעלה עוזרת לך לכוון בדיוק למי שאתה רוצה להגיע באמצעות המודעה שלך..

הגבירו פוסט

שפר הודעה

צורת פרסום ספציפית אחת בפייסבוק היא תכונת Boost a Post. במקום להופיע כמודעה, אתה יכול לקחת פוסט קבוע או לעדכן ולהגביר אותו לקהל רחב יותר. אדף דרש, מנכ”ל Regpack, ראה עלייה בהובלות כתוצאה מגידול בהודעות בבלוגים:

אסף דרש

התגובה הטובה ביותר עבורנו הייתה הגברת הפוסט בדף החברה שלנו, במיוחד כאשר אנו מפרסמים אודות עדכון הבלוג האחרון שלנו. אנו מבלים זמן רב בעבודה על שיווק תוכן והגברת פוסטים בפייסבוק הייתה הדרך הטובה ביותר שמצאנו לא רק להביא את התוכן שלנו לעיני הרבה אנשים, אלא שאנחנו רואים זינוק של לידים זמן קצר לאחר פרסומי הבלוג שלנו בנושא פייסבוק מוגברת!

הצטרף לקבוצות פייסבוק

ממש כמו בלינקדאין, הקבוצות של פייסבוק מספקות הזדמנות נהדרת להתחבר לשוק היעד שלך. וויליס מ- N2Q Consulting אומר שפייסבוק יכולה לספק עוד יותר הזדמנות למעורבות מאשר לינקדאין דרך הקבוצות שלה:

הצטרפות לקבוצות אלה בענף שלך, אפילו רק להאזנה, יכולה לספק תובנה מועילה לגבי מה שללקוחותיך חשובים. אלה דומים לקבוצות לינקדאין, אך ניתן להשתמש בהן לעתים קרובות יותר מכיוון שלפייסבוק יש בסיס משתמשים הרבה יותר מעורב..

אתרים חברתיים אחרים שראוי להזכיר

לרצים האלה למעלה אין אולי את הכוח של לינקדאין, פייסבוק וטוויטר, אך הם עדיין עשויים לעזור לך להגיע לקהל שלך.

שקופיות

שקופיות לא משיגות כמעט כלים חברתיים אחרים (אחרי הכל, אתה צריך להקדיש זמן כדי ליצור מצגת בפועל), אבל קנט לואיס, הנשיא & מייסד אנוויל, אומר ששווה לציין.

קנט לואיס

לא הרבה מותגים משקיעים את הזמן ב- SlideShare, אך מאז שנרכשה על ידי לינקדאין, חשיבותו (והדירוגים בגוגל) רק גדלו. זו פלטפורמת מחקר ושיווק מעולה עבור חברות B2B ויש הרבה פחות תחרות מפלטפורמות אחרות כמו טוויטר.

יוטיוב

לואיס אומר שמפתיע אותו שרק מותגי B2B גלובליים מינופו כראוי את כוחו של מנוע החיפוש השני בגודלו בעולם, YouTube.

מאותה סיבה שאתה יכול להמליץ ​​על Google+, Facebook או Instagram כדי למקד ללקוחות פוטנציאליים B2B, YouTube הגיוני ממגוון סיבות. בסרטון יש זיכרון גדול פי 5x מהמילה הכתובה, אז מדוע לספר את הסיפור בטקסט כשאתה יכול לספר אותו באמצעות סרטונים?

להפיק את המרב משיווק B2B במדיה חברתית

לא משנה באילו אתרים חברתיים תשתמשו בכדי למצוא לידים ולקוחות עבור חברת ה- B2B שלכם, אתם זקוקים לאסטרטגיה הנכונה בכדי להשיג תוצאות טובות. זה אומר להיות עקביים בעדכונים שלך, לשתף תוכן רלוונטי ולמקד לקהל שלך. להלן טיפים נוספים שיעזרו לך מ- Sandip Banerjee, מומחה לפריצת צמיחה ב- Web3 Solution.

סנדיפ בנרג

1. תזמון הוא הכל
כשאתה מפרסם חשוב כמעט כמו מה שאתה מפרסם. יתכן שיידרש כמה ניסויים כדי לגלות מתי הקהל שלך מגיב ביותר לשיתופים שלך. תוכנת תזמון מאפשרת לך לכתוב את העדכונים שלך מראש ולהגדיר אותם לצאת לפעולה ברגע האידיאלי.

2. הכרת הקהל שלך היא הכרחית
בין אם אתה משקיע במודעות פייסבוק או לינקדאין או שאתה מוצא אנשים רלוונטיים חדשים שיעקוב אחריהם בטוויטר, אתה תבזבז את זמנך בהעברת המסר שלך לאנשים הלא נכונים אלא אם כן אתה מסנן את הקהל שלך. מי משתמש במילות המפתח הרלוונטיות לדמוגרפיה שלך? מי מדבר על התחרות? אלה ככל הנראה מועמדים טובים להתחבר אליהם.

3. חבר את הנקודות ברלוונטיות
אם אתה כותב עדכון חברתי המדבר על דבר אחד וכולל קישור, הקישור הזה לא צריך להיות על משהו אחר לגמרי. אנשים רוצים עקביות, ועל ידי הבטחה שמה שאתה משתף רלוונטי לקישור שאתה מפרסם, תוכיח את הערך ואת אמינותך לעוקבים שלך..

4. מצא את הקדנדה הנכונה
כל ערוץ חברתי פועל בקצב אחר. טוויטר נע במהירות האור; מה שאתה מפרסם ברגע זה לא יראה לכולם פשוט מכיוון שיש יותר משתמשים שמתחרים בתשומת לבם של העוקבים שלך. אז יתכן שתצטרך לפרסם בתדירות גבוהה יותר. עם זאת, בקבוצות לינקדאין עשויה להיות מעט פעילות, לכן היזהר מהפצצת הקבוצה באמצעות עדכון יומי אם אתה היחיד שמשתף..

5. להיות עקבי
ניהול מדיה חברתית לוקח מסירות ועקביות. אנשים לא רוצים לראות שהעדכון האחרון שלך היה לפני חצי שנה. אם אין לך זמן או אנרגיה להקדיש תשומת לב שבועית (אם לא מדי יום) לחשבונות שלך, שכור יועץ למדיה חברתית שיעזור לך. תקבל תוצאות טובות יותר אם אנשים יודעים שהם יכולים לסמוך עליך על תוכן רגיל ושימושי.

על ידי ריכוז המאמצים השיווקיים שלך ב- B2B במדיה החברתית בערוצים אלה, כדאי לך לעסוק את הקהל הנכון, לבנות איתם אמון ולהישאר בראשם כאשר הם מוכנים לקנות.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me