זהו פוסט אורח של ג’ף ריצ’רדסון מ- Breadnbeyond.com.

למרות הפופולריות שלו, סרטון מסביר אינו כלי שכולם יכולים לנצל אותו. יזמות קשה – צריך להקדים את התחרות. סרטוני הסבר הם כלי יעיל להתבלט מהתחרות בכך שהוא האדם ההוא עם סרטון מדהים באתר האינטרנט שלהם.

שירותי וידאו בנושא הסבר

אך לא כל יזם יכול להשיג תוצאות מקסימליות מסרטון מסביר. זה תלוי בגורמים רבים כמו הנישה שלך, התקציב, קהל היעד ורבים אחרים. ניסחתי שלוש שאלות שעליכם לענות עליהן בכדי לשפוט טוב יותר האם עליכם להשקיע את המשאבים שלכם בסרטון מסביר.

1. האם יש לך אתר או השתמש במדיה חברתית כדי לקדם את השירותים שלך?

עם השינוי העצום בהרגלים של אנשים לחפש מוצרים ושירותים באופן מקוון, אתה בהחלט צריך לשנות את האסטרטגיה השיווקית שלך לאסטרטגיה דיגיטלית יותר. למעשה, מעל 95% מהאמריקאים קנו משהו ברשת לפחות פעם אחת בחייהם. המשמעות היא שאם אתה כבר משתמש בפלטפורמות מקוונות מסוג כלשהו כדי לקדם את המוצרים והשירותים שלך, אתה עדיין מתחרה.

הצגת סרטון מסביר באתר שלך עוזרת למבקרים שלך להבין טוב יותר את מה שאתה מציע, בצורה קצרה ומבדרת יותר. הצבת סרטון מסביר בדף נחיתה יכולה לעזור לתפוס את תשומת ליבם של המבקרים שלך מייד כשהם מגיעים.

סרטון מסביר בדף נחיתה

מדיה חברתית דומה לאתר זה מבחינה זו. ההבדל העיקרי הוא שמרבית פלטפורמות המדיה החברתית נגישות ומיטוב יותר למשתמשים ניידים. מדיה חברתית יכולה להיות תחום קשה לשחק בו כשאתם מקדמים מוצרים או שירותים, בעיקר בגלל כמה מהר אנשים גולשים על פני דברים בזמן שלהם..

זה המקום בו תוכן חזותי כמו סרטוני מסביר יכולים לעזור לך לתפוס את תשומת ליבו של קהל היעד שלך. על ידי פתיחה חזקה ואנימציה מושכת את העין, אתה יכול להגיע לרוב העוקבים שלך.

למרות שלא כל פלטפורמות המדיה החברתית מיועדות במיוחד לתכנים חזותיים, עדיין תוכלו להשתמש בסרטון מסביר. הנה כמה דרכים כיצד:

 • דף הפייסבוק הציג וידאו
 • פוסט אינסטגרם
 • פרסום וידאו בתשלום בפייסבוק, ביוטיוב ובאינסטגרם

אינך יכול לנהל חנות פיזית 24/7 אלא אם יש לך עובדים רבים העובדים במשמרות. הקמת אתר או מדיה חברתית מבטלת את הבעיה הזו.

להסיר : 

אם אתה משתמש במדיה חברתית ו / או באתר כדי לקדם את השירותים שלך, אתה יכול להשיג תוצאות מקסימליות מסרטון מסביר.

2. איזה מוצרים או שירותים אתה מוכר?

סוג המוצרים והשירותים שאתה מציע משפיע גם אם אתה יכול לנצל יתרון של סרטון מסביר או לא. חילקתי את זה לארבע קטגוריות עיקריות:

 1. צרכים ראשוניים אם אתה מציע מוצרים שנמצאים תחת הקטגוריה של צרכים ראשוניים, כגון מזון & משקאות, ביגוד או דיור, אינך זקוק לסרטון מסביר. אנשים כבר יודעים שהם זקוקים לאלה – לכן עליכם לבזבז את המשאבים שלכם על גידול המותג שלכם.
 2. תוכנה אם אתה מפתח או משווק של חברת תוכנה כשירות (SaaS), בוודאי שאתה מוכר משהו מסובך. לא לכולם רמת מודעות דומה בטכנולוגיה ומחשבים. זה המקום בו סרטון מסביר יכול לעזור לקונה היעד שלך להבין טוב יותר את התוכנה שלך, על ידי שימוש במילים ועזרים חזותיים פשוטים יותר. זה גם קל יותר להדגיש את התכונות העיקריות והייחודיות של התוכנה שלך בהשוואה לאחרים. הנה דוגמא לסרטון מסביר על פינטרסט (כולם מכירים את פינטרסט עכשיו – אני מבין, אבל הסרטון הזה נוצר בשנת 2012).

 3. ייחודי & יש להסביר בבירור מוצרים המותאמים אישית למוצרים המותאמים בתכונות מיוחדות כדי למשוך כמה שיותר קונים. סרטוני הסבר יכולים לעזור לך להמחיש טוב יותר את התכונות המיוחדות וכיצד כדאי להשתמש בתכונות אלה.

  ניקח כדוגמה Fuel Baby, מותג בקבוק החלב של התינוק עם מנגנון שחרור לפורמולה. עכשיו זה די קשה לדמיין בלי הדמיה נכונה, נכון? בעזרת חזותי קל יותר לעכל את הרעיון של מוצרים ייחודיים כמו זה.

 4. שירותי נישה יזמות היא יקום עצום. עבור יזם המציע שירותי נישה כמו תכנון מודל עסקי לעסקים אחרים, בניית בתי כלבים למסטיף טיבטי, עיסוי לתינוקות – או כל תחום אחר במיוחד – סרטוני מסביר הם כלי רב עוצמה. הרשה לי להסביר.

  אם אתה או יזמים אחרים מחליטים לעסוק בשירותים אלה, צריכה להיות סיבה מאחוריה, נכון?

  לפעמים לשכנע אנשים מדוע הם זקוקים לשירות שלך במילים יכול להיות משימה מאתגרת עבור אנשים שאינם מדברים טובים. סרטוני הסבר מסייעים לך לתקשר טוב יותר את מה שיש לך להציע כדי שתוכל להגיע לקבוצה ספציפית של אנשים שסביר יותר לקנות את השירות שלך. זה מוביל אותנו לשאלה האחרונה.

3. מיהו צרכן היעד שלך?

הכרת צרכן היעד הנכון היא אחת מתכונות המפתח של יזם מצליח. אם אתה מציע את המוצרים והשירותים שלך לחברות אחרות, יש סיכוי טוב שתמצא סרטוני מסביר מועילים.

כשמדובר ב- B2B (Business to Business), הטכניות חשובה. סרטון מסביר יכול לסייע לנושא זה, עיבוי מידע מסובך וטכני לסרטון קל לקליטה בו העסק שלך יכול להשתמש כדי לפנות ללקוחות פוטנציאליים..

אך אם אתה ממקד למשתמשים קצה ולצרכנים בודדים, עליך להפוך את המיקוד שלך ליותר ספציפי.

סרטון מסביר הוא השקעה דיגיטלית, כלומר אין צורה פיזית, והוא מחייב את צרכני היעד שלך להיות מסוגלים להשתמש באינטרנט & טכנולוגיה בכלל. בואו נחלק אותם לארבע קבוצות גיל שונות:

 • בני 18-29 זהו עידן העיקרי של משתמשי האינטרנט וג’אנקי המדיה החברתית. על סמך סקר שערך Pew Internet, 99% מאזרחי ארה”ב בקבוצת גיל זו הם בעלי גישה לאינטרנט. יש להם גם את זמן המסך היומי ביותר בהשוואה לקבוצות גיל אחרות. אם אתה ממקד לקבוצת הגיל הזו, סרטון מסביר (ותוכן וידאו באופן כללי) הוא מבטל.
 • בני 30-49 בדומה לקבוצת הגיל הקודמת, 96% מאזרחי ארה”ב בטווח הגילאים הזה משתמשים באופן פעיל באינטרנט – אם כי לא עם זמן מסך רב. הוכח כי סרטונים משפרים את סבירות הרכישה המקוונת ב- 181%.
 • בני 50-64 ישנם 9 מתוך 10 אזרחי ארה”ב בטווח גילאים זה שכבר אינם מגבילים עצמם לקרוא מקור מידע פיזי כמו עיתונים ומגזינים. חלק גדול מקבוצה זו הוא קרוא וכתוב מחשבים. אתה יכול לבחור להשקיע בסרטון מסביר, אבל יש גם סיכוי גדול שהאוריינות שלהם מוגבלת לפעילויות בסיסיות כמו גלילה במזון החדשות שלהם בפייסבוק וצפייה בסרטוני YouTube..
 • גיל 65+ הטכנולוגיה הגיעה לכל קבוצת גיל ביקום – אך הגעתה לאוכלוסיה הבוגרת (65+) נמוכה משמעותית. אנשים בגיל זה זקוקים לערוץ תקשורת אישי יותר. הוכחה כי פנייה אליהם בשיטות קונבנציונאליות והוצאת מאמץ רב יותר לפנות אליהם פנים אל פנים, משיגה תוצאות טובות יותר. לכן, לא, אני לא ממליץ להכין סרטון מסביר אם אתה מכוון לקבוצת הגיל הספציפית הזו.

פסק דין: האם אתה זקוק לסרטון מסביר??

תשובה לשלוש השאלות הללו תעזור לכם להחליט האם עליכם להשקיע בסרטון מסביר או לא, אך קחו בחשבון שיש גורמים רבים אחרים כמו תקציבים. יש חברות הפקות וידיאו המסבירות פרימיום שגובות עד 50,000 $ עבור סרטון מסביר, אך יש בתי ייצור קטנים עד בינוניים המציעים מבצעים זולים בהרבה עם תוצאות סיום איכותיות למדי..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me