קשה לחיות מחדש את ילדותך. אבל יש משהו בלשלוח חבילה לסף הבית שלך שכמעט יכולה להחזיר אותך. רובנו יכולים לזכור את ההתרגשות וההזוהמות שליוו את קריעת המתנה ביום הולדתנו או בבוקר חג המולד כשהיינו קטנים.

אבל איך לגרום ללקוחות שלך להתענג מההתרגשות שקיבלת את המוצר שלך? אריזה קפדנית ומצגת יכולה לעבור דרך ארוכה. ישנם מקומות שווקים בעיצוב גרפי כמו Designhill המספקים לך עיצובים אריזת מוצרים מדהימים עבור החברה שלך. כאן תוכלו לקבל את החבילה שלכם מעוצבת על ידי השקת תחרות עיצוב של מעצבים בכל רחבי העולם.

בנה את המותג שלך

כן, הלקוח שלך כבר רכש את המוצר שלך, אבל זה לא אומר שאתה צריך להפסיק לחזר אחריו. האופן בו אתה מארז ומציג את הסחורה שלך למשלוח יכול להיות כלי שיווקי רב עוצמה – אז אל תשאיר את זה כמחשבה שלאחר מכן. כמשווק מקוון, אתה רוצה להתמקד בחוויה הכוללת של הלקוחות שלך.

אל תשליך פשוט את הסחורה שלך בקופסה. במקום זאת, השתמש באריזה שלך כדרך לבנות עוד יותר את המותג שלך. על פי סקר שערכה חברת Shorr Packaging Corp., רק 11% מהלקוחות מרוצים לחלוטין מהאריזה כיום. וואו – זו המון חוסר שביעות רצון, שנותנת לך את ההזדמנות לזרוח. בזהירות רבה אתה יכול לגרום לסחורות שלך להתבלט בתחום המסחר האלקטרוני הצפוף, ותביא ללקוחות שלך לחזור לעוד.

ציין את עסק המסחר האלקטרוני שלך

רק לפני כמה שנים קצרות, אנשים לא היו רגילים לקנות דברים ברשת. בטח, יתכן שהם ביצעו מדי פעם רכישה של משהו שלא הצליחו להשיג מקומית, אבל המסחר האלקטרוני היה רק ​​נקודה קטנה בכלכלה הכללית. שלי, איך השתנו הזמנים.

כיום אנשים לא חוששים לרכוש כל דבר ברשת. אנשים קונים הכל, ממצרכים ומשחת שיניים וכלה בפריטים יקרים יותר, כמו מחשבים ואפילו מכוניות. די אתה קורא לזה, ואתה יכול לקנות אותו באופן מקוון.

בשנת 2015 הסתכמו מכירות המסחר האלקטרוני האמריקאי ב -287 מיליארד דולר. ושאר העולם לא נמצא הרחק מאחור. בסין מכירות של 247 מיליארד דולר; ביפן היו 76 מיליארד דולר, ובריטניה היו קרוב ל -67 מיליארד דולר. נראה כי המגמה עולה כלפי מעלה. חברת מחקרי השוק eMarketer צופה כי המכירות המקוונות העולמיות יהיו בסביבות 2.4 טריליון דולר בשנת 2017.

כאשר אנשים רבים כל כך פונים לאינטרנט, אתם רוצים לגרום לעצמכם להתבלט ולהיזכר בהם. עבור לקוחות בפעם הראשונה, החבילה שנוחתת על סף דלתם עשויה להיות הפעם הראשונה שהם גופניים זוכים לראות ולהרגיש את המוצר שלכם. איך שהיא מגיעה היא דרך חיונית לטפח את נאמנות המותג.

מרגש את הלקוחות שלך עם מצגת יפה

הדבר הראשון שאנשים ישימו לב הוא הקופסה או המעטפה. קמעונאית המסחר האלקטרוני של Powerhouse אמזון, לרוב, אורזת את סחורה בקופסה חומה פשוטה, אך עם סרט האריזה והלוגו המזהים שלה בצד..

קופסת אמזון

למרות שהקופסה החומה עדינה, אין טעות מאיפה החבילה הגיעה. יש קמעונאים שאוהבים להוסיף עוד קצת פלאש לתיבת המשלוח. וולמארט לפעמים חוטף את שם החברה שלה באותיות בהירות בצד התיבה, ואין שום טעות במעטפות הכתומות התוססות של שוטרפליי שהיא משתמשת בכדי לשלוח את הסחורה שלה. תיבת המשלוח יכולה לעזור לבנות תחושת תככים. אתה רוצה שאפילו השכנים יתלבטו, מה יש בחבילה הזו?

ברור שסוחרים צריכים להיות זהירים באיך הם מתייגים את החלק החיצוני של הקופסה. אתה לא רוצה לפרסם פריט יקר לכל העולם לראות יושב על המרפסת של מישהו רק מתחנן לחטוף. אבל אם אתה לא יכול לעשות את זה מרגש מבחוץ – הוסף קצת סגנון בפנים.

כיום, אפילו לפרוק סחורה יש היבט חברתי. אנשים עוברים לערוצי המדיה החברתית שלהם כדי לשתף את התרגשותם מהרכישה המקוונת האחרונה שלהם. מה טוב לך, כקמעונאית מקוונת, אם אתה יכול לנצל את הפרסום החינמי הזה כדי לקבל ביקורות בעלות פה לאוזן.

מחקר אריזות המסחר האלקטרוני של Dotcom לשנת 2015, תוך ביטול חוויית הלקוח, מצא כי 39% מהנשאלים שיתפו תמונה או סרטון במדיה החברתית, ו -60% אמרו כי יש סיכוי גבוה יותר לחלוק את תמונת המוצר אם היא תגיע במתנה- כמו קופסה, ולא קופסה חומה ללא תיאור. האם אתה משכנע להוסיף קצת oomph לאריזה שלך?

אנשים נהנים לקבל מתנות. אז, הרגישו שזה יום ההולדת שלהם. קדימה הוסיפו תוספות קטנות, כמו נייר טישו יפה, או אפילו כרטיס מותאם אישית. אם אתה מבצע די קטן, אפילו הוספת ברכה עם שם הלקוח שלך לדש הפנימי של התיבה תגרום להם להרגיש מיוחדים.

אם אתה יכול להתרגש מהלקוח שלך, הוא יהיה מוכן יותר לחלוק את החוויה שלהם. אולי אפילו יתמזל מזלכם ותאפשר להם לשתף סרטון מבטל קופסאות ביוטיוב. לא ייאמן, אנשים עושים בדיוק את זה במספרים המוניים. מאז 2010 סרטוני YouTube עם “unboxing” בכותרת שלהם עלו 871%.

חברה אחת שלא חסרה מחסור בסרטוני וידיאו שאינם מתמקדים ב- YouTube היא אפל. פשוט הקלד “Unboxing iPhone”, ומעלה יופיע למעלה מארבעה וחצי מיליון צפיות. אין הפתעה – מכיוון שאפל היא המאסטר בפרטי השיווק.

תיבת iphone

כדוגמה, סרטון YouTube זה של iJustine, שמראה אותה מבטל את האקסבוקס של שעון אפל חדש, כבר זכה למעל מיליון צפיות. אתה יכול לחוש את הציפייה כשתפתח לראשונה את תיבת המשלוח הרגילה, ואז חופר במהרה בקופסת התפוחים הלבנה העבה והמוכרת והאיכותית. ההתלהבות שלה מדבקת, ופרסום מסוג זה פשוט מייצר, אפילו יותר, זמזום עבור המוצרים האחרונים של אפל.

השתמש באריזות הטובות עבור הלקוחות שלך

בעוד שאנשים עשויים להעריך חבילה יפה, אם המוצרים שלך מגיעים פגומים או קשה לפתוח אותם, הלקוחות שלך לא יהיו מרוצים. לקוחות יכולים להיות מדויקים ואם הם מוצאים משהו מעצבן בפתיחת החבילה שלהם הם לא יהססו להשאיר ביקורת רעה על המוצר או החברה שלך.

תיבה שבירה

בסקר העדפות אריזות המסחר האלקטרוני לשנת 2016, שאל Shorr Packaging Corp. לקוחות מה הם מצאו הכי מעצבנים או מרגיזים את חווית החבילה שלהם. הנה מה שהם מצאו:

  • 55% מהנשאלים אמרו כי המרגיז מספר 1 היו חבילות שקשה היה לפתוח.
  • להיכנס למספר 2 עם 19% הייתה אריזה מוגזמת.
  • 13% מהנשאלים ציינו אריזות פגומות (לא את הפריט בפועל).
  • 8% מהאנשים התעצבנו מחומרים שאינם ניתנים למחזור.
  • 4% לא העריכו אריזות מכוערות.

בהתחשב בעובדה שהכיבוי מספר אחד עבור אנשים שפותחים את החבילות שלהם הוא שקשה לפתוח אותם, זה פשוט לא להקל על אנשים להגיע לסחורה שלהם. אף אחד לא רוצה להיאבק עם שימוש בסכין חדה לפתיחת אריזות פלסטיק עבות שלא יזוזו. אנשים גם לא מעריכים את הצורך להיפטר מכל האריזה ברגע שישחררו את הפריט.

קח בחשבון את הסביבה

טעימה נוספת ומעניינת מהמחקר היא שהצרכנים נעשים מודעים יותר ויותר להשפעה הסביבתית של כלכלה מקוונת חדשה זו. הם מבינים שכל המסחר האלקטרוני הזה אינו ללא עלויות סביבתיות. על פי נתוני הסוכנות האמריקאית להגנת הסביבה (EPA) האחריות על עד שליש מהפסולת הלא תעשייתית במדינות מפותחות..

אתה רוצה להגן על הפריטים שאתה שולח, אך בתור קמעונאי מקוון אתה לא רוצה להיתקל בזבזני ולא סוער עבור הסביבה. כיום, ישנן יותר ויותר אפשרויות ידידותיות לסביבה לאריזות שלך. מה שמכונה אריזות אקולוגיות זה עסק משגשג. קרטון הוא בחירה מצוינת שכן ניתן למחזר אותו בקלות. לקבלת נקודות בונוס, אתה יכול להשתמש בקרטון המיוצר מתוכן ממוחזר או מתוכן שלאחר הצרכן.

לקבלת ריפוד נוסף למוצרים שלך, אתה יכול לבחור להשתמש בגזרי אריזה המיוצרים מנייר ממוחזר. הוא מגיע במגוון צבעים וניתן לקרוס אותו בכדי להוסיף נופך דקורטיבי. לחלופין, במקום קלקר מיושן לארוז בוטנים, יש אלטרנטיבות מבוססות עמילן העשויות מתירס, סורגום דגנים וגידולים אחרים. אלה לא רק טובים יותר עבור הסביבה, אך הלקוח שלך לא יצטרך להתמודד עם השלכתם. פשוט שפכו מים על הבוטנים על בסיס הצמח וצפו בהם מתמוססים לכלום.

הקל על לקוחותיך להחזיר פריטים

קמעונאים מקוונים רבים ומוצלחים מעריכים שאתה צריך להיות מוכן לקבל החזרות אם אתה רוצה שמישהו ינצל אתך. אפילו הלקוחות הטובים ביותר שלך רוצים לדעת שהם יכולים להחזיר פריט אם הוא לא מתאים, פגום או לא עובד עם מה שהיה להם בראש.

חברת Shorr Packaging Corp. מצאה כי קונים פרמיום (אלו המוגדרים כמבזבזים יותר מ -200 דולר לחודש על רכישות מקוונות) מניבים תשואות רבות. הם גילו כי 22% מהקונים האלה אמרו שהם מחזירים לפחות רבע מהרכישות המקוונות שלהם. אולם 95% מהלקוחות האלה הצהירו כי הם יעשו עסקים חוזרים אם תהליך ההחזרות יהיה קל.

אתה רוצה להקל על אנשים ככל האפשר להחזיר את הפריטים שלהם אם הם לא מרוצים. פיתרון קל אחד בו משתמשים רבים מחנויות הבגדים הוא לכלול תלושי דואר חוזרים. הקל על הלקוח שלך להחזיר את הפריטים שלהם לקופסה ופשוט לדבוק תווית.

נורדסטרום, חברה שכבר מזמן התגאה בשירות לקוחות איכותי, כוללת תווית החזרה ומשלמת גם על עלויות משלוח ההחזר. אם אתה גר בארה”ב, כל שעליך לעשות הוא להשליך את הסחורה שלך לתיבה, לסטור על תווית ולהעביר אותה לספק הדואר שלך. אינך צריך להתמודד עם החלפת סניף הדואר או ל- UPS בכדי לשקול את החבילה שלך ולחשב את המשלוח.

לפעמים זה הדברים הקטנים. מועדון תא המטען כולל אפילו קלטת המיועדת ללקוח לסגירת הגיבוי של התיבה. כי ברצינות, למי יש זמן לצוד גליל קלטת. קמעונאים אחרים כמו Stitch Fix כוללים תיק החזרות, שזול יותר וקל יותר לשלוח אליו בדואר.

trunk_club

שמור על עלויות

היצירתיות היא נהדרת, אבל אינך רוצה להשתגע מדי. אתה עדיין צריך לקחת בחשבון את עלויות המשלוח.

כיום רבים מהמובילים העיקריים, כולל FedEx, UPS ו- DHL, משתמשים במשקל ממדי כדי לחשב דמי משלוח על חבילות קרקע פחות משלושה מטרים מעוקבים. המשמעות היא שהם לוקחים בחשבון את גודל הקופסה שלך, כמו גם את המשקל. אז וודא שהתיבה שתבחר תתאים לסחורה שלך. שולחים יכולים גם להיות אפשרות אם המוצר שלך קטן.

לא משנה גודל הקופסה שלך, הקפד לזרוק קצת ריפוד, גם אם לא ניתן לשבירה. אינך רוצה שהסחורה שלך תתרוצץ בתוך הקופסה. הקפד לא להוסיף משקל רב מדי עם הריפוד שלך. תוכלו לנסות אחת מהאפשרויות הידידותיות לסביבה שהוזכרו לעיל, או לעטוף בועות קלות, שתוכלו להשיג בסדינים, לחמניות או תיקים..

השתמש באריזה שלך כדי להשאיר רושם חיובי ומתמשך

בתור קמעונאית מקוונת, אולי לא תהיה לך חנות פיזית, אך אתה עדיין רוצה להעניק ללקוחות שלך חוויה אישית ומפנקת, כמו כאילו הם קונים בבוטיק קטן. במילים אחרות, אתה רוצה שהם ירגישו מיוחדים. אתה בטח כבר עושה זאת באמצעות אתר האינטרנט שלך ואינטראקציות אחרות, אך אל תשכח תחום שלא נשכח לעיתים קרובות – אריזה.

אופן האריזה וההצגה של הסחורה שלך למשלוח ישאיר רושם מתמשך – לא רק עם הלקוחות שלך, אלא גם עם חבריהם, ואפילו עם חברים של חברים, באמצעות מדיה חברתית.

אתה עלול להרגיש מרוצה שביצעת את המכירה שלך, אך אל תבזבז הזדמנות פז. עם אריזות יפות, אך פרקטיות, תוכלו למשוך לקוחות חדשים, וחשוב לא פחות, לשמור על אלה שכבר יש לכם. לקוחות חוזרים מוציאים בממוצע 67% יותר מלקוחות בפעם הראשונה, כך שאתה רוצה להרשים אפילו את מי שכבר ביצע ממך רכישה.

אתה רוצה לקחת את כל תהליך העסקה של הלקוחות שלך בחשבון. העסקה שלהם לא הושלמה כאשר הם לוחצים על כפתור הקנייה. אתה צריך וואו אותם כשהחבילה שלהם תגיע. זה עשוי להיות ההבדל בין לקוח חד פעמי למישהו הנאמן למותג שלך ומבצע רכישות חוזרות.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me