آیا از تبلیغات Facebook استفاده می کنید?

آنها یک راه خارق العاده برای صاحبان فروشگاه های آنلاین هستند تا محصولات خود را جلوی مخاطبان بزرگتری دریافت کنند. از همه مهمتر ، آنها محصولات شما را در مقابل مخاطبان مناسب قرار می دهند.

برای صاحبان تجارت الکترونیک ، فیسبوک راهی آسان برای هدف قرار دادن مشتری بسیار خاص و هدایت مجدد آنها به وب سایت شما فراهم می کند.

با استفاده از ترفندها و نکات خاص ، می توانید حتی ارزش بیشتری از آنها بکشید. می توانید با کلیک های بیشتر ، مشتریان هدفمند تر و فروش بیشتری دریافت کنید.

1. از یک چرخ فلک چند محصول استفاده کنید

اکنون فیس بوک به شما امکان می دهد یک تبلیغ چرخ فلک کالایی چند محصول را انتخاب کنید. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود این نوع تبلیغات خاص نرخ کلیک را افزایش داده و هزینه های شما را کاهش دهد.

تبلیغات چرخ فلک

اول از همه ، جذاب و تعاملی است. مشتریان می خواهند از طریق آن پیمایش کرده و محصولات بیشتری را مشاهده کنند. فتنه طبیعی ما را به سمت کلیک و بازی با آن سوق می دهد. این باعث می شود افراد بیشتری به برند شما جذب شوند و آنها را درگیر خود کند.

ثانیا ، شما گروهی از محصولات را نشان می دهید که با هم کار می کنند. از این گزینه برای بیان یک داستان استفاده کنید ، یا توضیح دهید که چگونه چندین محصول تعامل دارند.

سوم ، استفاده از آن طیف گسترده تری از محصولات را نشان می دهد. بگذارید بگوییم شما تجهیزات اسنوبرد را می فروشید. ممکن است مشتریان بلافاصله مایل به خرید اسنوبورد نباشند ، اما شما می توانید از چرخ فلک استفاده کنید تا محصولات ارزان قیمت مانند چکمه یا موم را به آنها نشان دهید. این یک دلیل بسیار بزرگتر برای کلیک کردن به آنها می دهد.

2. از تبلیغات ویدیویی استفاده کنید

الگوریتم فیس بوک به طور فعال محتوای ویدیو را اولویت بندی می کند. با استفاده از یک فیلم ، تبلیغ شما به احتمال زیاد راه خود را در خوراک افراد پیدا می کند. نه تنها این ، بلکه به عنوان یک قالب جذاب تر است. آمار نشان می دهد که بیش از نیمی از کاربران روزانه فیس بوک هر روز فیلم ها را روی سیستم عامل مشاهده می کنند.

مشتریان شما به احتمال زیاد متوقف شده و تماشای یک ویدیو را می گیرند ، زیرا بلافاصله هنگام پیمایش از آن شروع به پخش می کند.

همچنین می توانید از آن برای نمایش محصولات خود در عمل استفاده کنید. به عنوان مثال ، Asos این کار را برای نشان دادن دامنه لباس خود انجام می دهد. اگر صاحب یک فروشگاه مد هستید ، می توانید خودتان یک کار مشابه را انجام دهید. هنگام ایجاد آگهی خود ، قالب ویدیو را انتخاب کنید.

آسوس

(اگرچه ، با قضاوت بر اساس شکلک جدید “عصبانی” ، همه عاشق سری جدید Asos نیستند!)

3. از پیشنهادات Facebook استفاده کنید

هر کس عاشق فروش است و مشتریان شما هنگام ارائه تخفیف ، خیلی بیشتر کلیک می کنند.

اگر فروش محصولات خود را داشته باشید ، می توانید آگهی خاصی را برای فروش یا پیشنهاد ایجاد کنید. چرا یک پیشنهاد مقدماتی برای ایجاد انگیزه در افراد ایجاد نمی کنیم؟ ببینید چگونه میسی 25٪ تخفیف از محصولات بالای 100 دلار را ارائه می دهد.

ماکیس ارائه می دهد

بهترین چیز در مورد این تبلیغات این است که مشتریان بالقوه شما حتی نیازی به ترک فیس بوک برای بازخرید آن ندارند. اصطکاک کمتری وجود دارد و شکاف بین فروش را می بندد. با کلیک بر روی آگهی ، یک کد منحصر به فرد به شما می دهد که می توانند در وب سایت شما از آنها استفاده کنند. این روش خاص همچنین از “اثبات اجتماعی” استفاده می کند ، با نشان دادن دیگران که “14 ، 991” مردم قبلاً ادعا کرده اند. در کل ، این یک روش درخشان برای جذب مشتریان جدید و موجود به وب سایت شماست.

4. “یک پست محبوب موجود” را “تقویت کنید”

گاهی اوقات ، ما نسبت به راه اندازی یک تبلیغ احتیاط می کنیم ، زیرا ما هرگز نمی دانیم چقدر خوب واکنش نشان خواهد داد. آیا کسی از طریق آن کلیک می کند؟ آیا این یک هدر دادن پول خواهد بود؟ به همین دلیل تقویت پست موجود ایده خوبی است. می توانید پستی را انتخاب کنید که قبلاً باعث ایجاد تنوع اشتراکی ، کلیک و عبور از آن شده است. به عبارت دیگر ، شما می دانید که کار می کند. اکنون ، کافی است آن را تقویت کنید تا به هزاران انسان جدید برسید.

می توانید آن را برای افرادی که قبلاً صفحه شما را دوست دارند ، تبلیغ کنید یا به افراد جدید دسترسی پیدا کنید. (ترفندهای هدفمندی دیگری را به شما نشان می دهم). زیبایی یک پست تقویت شده این است که شما از قبل می دانید که نتایج به دست می آورد. آن را تقویت کنید ، و تقریباً خرید و توجه بیشتری را تضمین می کنید.

پست را تبلیغ کنید

5- فروش را متوقف کنید!

لازم نیست هر تبلیغی روی فروش متمرکز شود. در حقیقت ، مطالعات نشان می دهد که ما تمایل به تنظیم تبلیغات بی پروا داریم. ما آنقدر عادت کرده ایم که تبلیغات را بصورت آنلاین مشاهده کنیم که به طور خودکار آنها را نادیده می گیریم. در عوض ، به دنبال راه های دیگر برای به دست آوردن ارزش تبلیغات خود باشید.

یکی از گزینه های تبلیغ یک رویداد است. به عنوان یک صاحب تجارت الکترونیکی ، رویدادها روشی خارق العاده برای افزایش آگاهی از برند است. شاید بتوانید در منطقه خود میزبان یک رویداد راه اندازی محصول باشید. اگر صاحب یک فروشگاه مد هستید ، می توانید یک رویداد راهپیمایی را برگزار کنید یا یک رویداد لباس را حمایت کنید. اگر یک فروشگاه جواهرات را اداره می کنید ، می توانید یک کارگاه در منطقه محلی خود برگزار کنید. سپس از یک رویداد فیس بوک برای ایجاد آگاهی برای آن استفاده کنید.

رویداد

ببینید چگونه بازار Jasper از یک رویداد برای نمایش محصولات خود استفاده می کند. آنها به طور فعال چیزی نمی فروشند ، اما این همه به فروش نهایی کمک می کند.

6. به جای آن ، هویت برند خود را تقویت کنید

این یکی دیگر از راههای عالی برای تبلیغ بدون فروش هر چیزی است. به عنوان مثال ، از North Face استفاده کنید. آنها یک فروشگاه در فضای باز و ماجراجویی هستند. با این حال ، تبلیغات آنها بیشتر بر تقویت هویت برندشان است و نه فروش مستقیم.

صورت شمالی

آنها می فهمند که تبلیغات فیس بوک وقتی از نظر بصری ، الهام بخش و ویروسی باشند ، به بهترین وجه کار می کنند. آنها در دراز مدت ، پایگاه مشتری خود را ایجاد می کنند ، و وفاداری به برند خود را با این شکل از تبلیغات تقویت می کنند.

7. یک تماس اختصاصی برای اقدام ایجاد کنید

اگر از من بپرسید ، این یکی از بهترین ویژگیهای جدید Facebook است. به جای استفاده از قالب ساده جعبه ، اکنون Facebook به شما امکان می دهد یک تماس شخصی برای اقدام ایجاد کنید. این هنوز هم مورد استفاده مارک ها و فروشندگان تجارت الکترونیک بسیار مورد استفاده قرار نمی گیرد. با این حال ، به طور چشمگیری سرعت کلیک شما را افزایش می دهد.

یک تماس سفارشی برای اقدام ایجاد کنید

هنگام تنظیم آگهی خود ، به بخش “متن و پیوندها” بروید. به شما امکان می دهد از میان چندین گزینه کشویی ، مانند “اکنون بخرید” ، “بیشتر بیاموزید” ، “ثبت نام کنید” را انتخاب کنید. این به طور فعال مشتریان شما را به سمت کلیک و افزایش فروش بالقوه شما سوق می دهد.

تماس سفارشی برای اقدام

هدف گذاری

فیس بوک از توانایی بی نظیری در ارائه تبلیغات طاقچه برخوردار است. این اطلاعات جمعیتی و موقعیت مکانی اکثر کاربران آن را ثبت می کند. همچنین علایق ، سرگرمی ها و مشاغل آنها را جمع می کند. همه اینها برای دارندگان تجارت الکترونیک بسیار مفید هستند. با این حال ، برخی از راه های حتی قوی تر برای هدف قرار دادن تبلیغات شما وجود دارد. در اینجا چند ایده ساده آورده شده است.

8- بازدید کنندگان وب سایت خود را هدف قرار دهید

بسیاری از دارندگان مغازه به طور غریزی از تبلیغات فیس بوک برای دستیابی به مشتریان جدید استفاده می کنند. با این حال ، هدف قرار دادن افرادی که قبلاً از وب سایت شما بازدید کرده اند ، واقعاً مؤثر است. آنها قبلاً با مارک شما آشنا هستند. آنها قبلاً محصولات شما را مرور کرده اند. قبلاً ارتباطی در آنجا وجود دارد ، بنابراین احتمال دارد آنها از شما خریداری کنند. فقط لازم است که آنها را یادآوری کنید! با استفاده از تبلیغات فیس بوک ، می توانید آنها را در مورد وب سایت خود یادآوری کنید و هویت برند خود را در ذهن خود تقویت کنید.

اول از همه ، شما باید از یک قطعه کد به نام “پیکسل فیس بوک” استفاده کنید. شما آن را در وب سایت خود قرار دهید ، بنابراین فیس بوک می تواند اطلاعاتی را در مورد بازدید کنندگان سایت شما جمع کند. اکنون ، هنگام تنظیم آگهی خود ، روی گزینه “Custom Audience” کلیک کنید.

ترافیک وب سایت Taregt

اکنون این گزینه را مشاهده خواهید کرد. اکنون ، فیس بوک کاربرانی را که قبلاً در وب سایت شما بوده اند ، هدف قرار می دهد. با احتمال زیاد شما می توانید با استفاده از این تکنیک کلیک و فروش را بدست آورید.

9. مشترکان ایمیل خود را هدف قرار دهید

باز هم ، از همین روش فوق استفاده می شود. فقط در این زمان ، مخاطب هدف شما حتی بیشتر با شما در ارتباط است. آنها در لیست ایمیل شما ثبت نام کرده اند ، به این معنی که آنها در حال حاضر بسیار علاقه مند به محصولات شما هستند. چند تبلیغات دقیق در فیس بوک باعث افزایش آگاهی از برند شما می شود و آنها را ترغیب به خرید می کند.

لیست ایمیل هدفمند

10. افراد را در روند خرید چیزی هدف قرار دهید

اخیراً فیس بوک بخش جدیدی از الگوریتم هدفگذاری خود را راه اندازی کرده است. به اصطلاح “رفتار” نامیده می شود.

رفتار خرید هدف

با رفتن به “رفتار خرید” در حال کاهش ، می توانید افرادی را انتخاب کنید که در حال خرید یک محصول خاص هستند. بیایید بگوییم که شما به دنبال خرید یک کنسول بازی های جدید در وب سایت های مختلف جستجو کرده اید. با استفاده از کوکی ها در مرورگر خود ، فیس بوک می داند چه زمانی به دنبال یک کنسول جدید هستید ، بنابراین شروع به ارائه تبلیغات به شما متناسب با بازی می کند. شما خودتان احتمالاً این را تجربه کرده اید.

به عنوان یک فروشنده تجارت الکترونیکی ، می توانید جداول را تلنگر کنید. اکنون می توانید افرادی را انتخاب کنید که در حال خرید یک کنسول هستند. ایده آل اگر شما بازی ها یا لوازم جانبی را بفروشید. شما می توانید این کار را تقریباً در مورد هر کاری انجام دهید: جواهرات ، مد ، عینک آفتابی و غیره.

11. افراد هدفمند را بر اساس درآمد خود (یا هزینه های متوسط ​​متوسط ​​اینترنت)

اگر کالاهای گرانقیمت را بورس کنید ، تبلیغات شما معمولاً در دانش آموزان خرد شده هدر می رود! بگذارید بگوییم شما صابونهای لوکس با قیمت 100 دلار را در یک نوار صابون یا عینک آفتابی با قیمت 500 دلار به صورت جفت به فروش می رسانید. شما به وضوح یک بازار خاص و پربازدید را در ذهن دارید. من هرگز ندیده ام دانش آموزان شکسته ای 100 دلار را روی نوار صابون بیاندازد ، بنابراین اگر محصول خود را به این مخاطبان گسترده تر تبلیغ می کنید ، فقط تبلیغات تبلیغاتی را به داخل هوا می اندازید..

درآمد هدف

با هدف قرار دادن افرادی که فقط درآمد خالص متوسط ​​یا متوسط ​​بالایی دارند ، به احتمال زیاد مخاطبان مورد نظر خود را هدف قرار می دهید.

فیسبوک همچنین کسانی را که بیشتر از میانگین آنلاین هزینه می کنند را طبقه بندی می کند. طبیعتاً این کاربران فیسبوک از دریافت کارتهای اعتباری خود خوشحال هستند و کمی خرید اینترنتی را دوست دارند! اینها کاربران کاملی برای هدف قرار دادن هستند ، مخصوصاً وقتی که با علاقه و جمعیتی کم شود.

12. والدین را با توجه به سن فرزندانشان هدف قرار دهید (یا مادران مورد انتظار را هدف قرار دهید!)

این مورد برای هرکسی که محصولات کودک ، لباس بچه ها یا محصولات والدین را می فروشد بسیار عالی است. اما ، بدیهی است ، فاصله سنی عظیمی برای والدین با فرزندان وجود دارد. هدف قرار دادن “والدین” می تواند به معنای کسانی باشد که دارای یک نوجوان هستند. بسیار بی معنی است اگر لوازم جانبی کودک را می فروشید. بنابراین فیس بوک آن را به سن فرزندان والدین تقسیم می کند.

والدین هدفمند

یک دسته عالی درست زیر این برای “مادران انتظار” نیز وجود دارد. در صورت فروش لباس کودک ، این بازار بزرگ است و فیس بوک به شما امکان می دهد مستقیماً به تمام مادران باردار در سراسر جهان تبلیغ کنید.!

13. در یک رابطه طولانی مدت شخصی را هدف قرار دهید

زوج هایی که نیمه دنیایی از یکدیگر فاصله دارند ، دوست دارند هدیه ارسال کنند. با هدف قرار دادن مستقیم آنها می توانید به آنها کمک کنید. فیسبوک از آنالیزهای مختلف خود برای شناسایی زوجینی که در روابط دور هستند استفاده می کند.

روابط مناسب

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ، اگر سالگرد مناسبی نیز داشته باشند می توانید افراد را نیز هدف قرار دهید. این افراد همواره در آینده به دنبال هدیه هستند. همچنین می توانید دوستان کسانی را که دارای شغل جدید هستند یا دوستان یک زن و شوهر که اخیراً درگیر هستند هدف قرار دهید. اینها افرادی هستند که احتمالاً به دنبال خرید چیزی هستند.

بهینه سازی تصویر

فیس بوک تصاویر و فیلم ها را بالاتر از سایر فرم های محتوا در اولویت قرار داده است ، بنابراین باید آنها را به درستی بدست آورید. شما باید با یک عکس چشم نواز ، افراد را در مسیرهای خود متوقف کنید. در اینجا چند ترفند وجود دارد که به شما کمک می کنند.

14. از یک پس زمینه سفید استفاده کنید

کارشناسان تبلیغات هزاران آزمایش انجام داده اند و نتیجه گرفته اند که پیش زمینه های سفید رنگ کلیک بیشتری را به همراه دارد. چرا؟ زیرا ، به طور کلی ، چشم را به خود جلب می کند. طراحان وب به طور مرتب از فضای سفید استفاده می کنند تا شی اصلی بیشتر از آن برجسته شود.

فضای سفید

در این تصویر ، ببینید که چگونه پرتقال از صفحه نمایش بیرون می آید. صفحه سفید آن در پشت آن تقویت شده است. چشم مشتری به طور خودکار به سمت آن جلب می شود ، و احتمال زیاد روی پیوند کلیک می کنند. خودتان آن را با آگهی های شخصی خود امتحان کنید.

15. از قاعده سوم استفاده کنید

قاعده سوم یک اصل طراحی است که به ایجاد حس تعادل در یک تصویر کمک می کند. اجرای این اصل آسان است. با کشیدن دو خط به صورت افقی و دو عمودی ، تصویر خود را به 9 جعبه به اندازه مساوی تقسیم کنید. قرار دادن سوژه اصلی تبلیغ شما در بخش های متقاطع خطوط ترسیم شده ، احساس متعادل می کند. در اینجا تبلیغی وجود دارد که این قانون را اجرا کرده است:

قاعده سوم

این بچه ها اینجا را کاملاً درست می گیرند. رنگهای روشن پدیدار می شوند ، در حالی که احساس یکنواختی و تعادل وجود دارد – همه اینها به لطف دستیار “قاعده سوم”. توجه کنید که نسبت اشیاء چقدر هدفمند است؛ دو سوم آگهی خواهد بود کفش (شی اصلی) در حالی که یک سوم نهایی مارک (جسم ثانویه) خواهد بود. این یک سلسله مراتب بصری را فراهم می کند ، جایی که شما ابتدا به مکان های جالب آنها جلب می شوید ، سپس به این برند معرفی می کنید. آنها همچنین فضای تنفس را به محصول و آرم هدیه می دهند و به آن لمس براق و خوبی می دهند. درباره اصول طراحی تبلیغات فیس بوک بیشتر بخوانید.

16. همیشه محصول خود را در دست راست قرار دهید

این ترفند ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما آمار نشان می دهد که محصولات هنگام فروش در دست راست یک شخص بهتر فروش می شوند. دیوانه! اما ، درست است همه اینها بر اساس دانش بازاریابی قدیمی است. به عنوان مثال در مغازه کالاهایی که مرتباً میخرید در پایین سمت راست قرار می گیرند.

دست راست کک

می توانید از همین ترفند به صورت آنلاین استفاده کنید. چشمان ما بلافاصله به سمت راست کشیده می شود. برای اکثر ما طبیعی تر است.

شما می توانید در هنگام استفاده از بازاریابی آنلاین و تبلیغات ، از انواع ترفندهای jedi استفاده کنید.

BONUS TRICK! 17- برای تعیین قیمت از یک رقم دقیق استفاده کنید

ذهن شما یک شکل ساده را خیلی سریعتر از تصویر با سکه ها پردازش می کند. بنابراین ، به جای تبلیغ یک جفت عینک آفتابی با قیمت 14.95 دلار ، آنها را با 15 دلار تبلیغ کنید. از جستجوی نرخ کلیک بهتر از ترس یا پایین نترسید.

با استفاده از این ترفندها ، شما می توانید فروش بسیار بیشتری را هم در کوتاه مدت و هم در دراز مدت انجام دهید.

مثل همیشه ، من اینجا هستم که به هر گونه سؤالی که درباره تبلیغات یا بازاریابی فیس بوک به طور کلی دارید پاسخ می دهم. ممنون از خواندن!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me