اگر می خواهید در هر سایت رسانه های اجتماعی در خارج از کشور برای تجارت B2B خود حضور داشته باشید ، وقت خود را تلف می کنید. به احتمال زیاد مخاطبان شما در یک یا دو سایت متمرکز شده اند و سایرین فقط کارهای اضافی برای شما هستند. با تمرکز تلاش های خود در کانال های اجتماعی زیر ، مشت بیشتری را بسته بندی کرده و مشتریان بالقوه را درگیر خواهید کرد.

من با بازاریاب های B2B صحبت کردم تا یک اسکریپت را که سایت ها در آن بزرگترین انفجار برای جنجال خود قرار داده اند ، به دست آورم ، و حتی اسرار آنها را به خاطر حداکثر تلاش در هر کانال اجتماعی به سرقت بردم.

LinkedIn: برنده ، برنده ، شام مرغ

تا کنون ، محبوب ترین ابزار رسانه های اجتماعی برای بازاریابی B2B LinkedIn بود. از آنجا که LinkedIn حرفه ای تر از نوجوانانی که ویدیوهای گربه را به اشتراک می گذارند ، جذب می کند ، این یک انتخاب طبیعی برای شبکه های آنلاین است. در اینجا نکاتی را که من آورده ام.

به گروهها بپیوندید و درگیر شوید

گروههای مرتبط

یک گروه در LinkedIn برای هر صنعت ، طاقچه یا عملکرد شغلی ممکن است ، از بازاریابی محتوا تا متخصصان پمپ آتش.

جولی گراف ، پیوند محتوای اجتماعی برای بازاریابی موقعیت پولی ، می گوید بهترین راه موفقیت در استفاده از گروه ها ، یافتن مواردی است که اعضای مخاطبان هدف شما در آن فعال هستند و سهام خود را با دقت در نظر بگیرید.

جولی گراف از بازاریابی موقعیت پولی

مراقب باشید در این گروه ها بیش از حد تبلیغی نشوید. شما باید به دنبال مشارکت در گفتگوها ، ارائه مشاوره تخصصی و پاسخ به سؤالات باشید.

او می گوید اگر گروه اجازه می دهد ، باید پیوندهایی به محتوای خود بنویسید ، اما این کار را با احتیاط انجام دهید:

اطمینان حاصل کنید که مطالبی که به آنها لینک می دهید بسیار با ارزش است. سعی کنید بحثی را با آن شروع کنید. به عنوان مثال ، من اخیراً مطلبی را در مورد طول ایده آل برای یک وبلاگ ارسال کردم ، بنابراین از گروه پرسیدم که طول ایده آل آنها چیست؟ مجدداً مطمئن شوید که بیشتر از ارسال لینکها کار می کنید. در مکالمات دیگر در گروه شرکت کنید.

لینکدین برای تبلیغات

در روز ، برای رسیدن به یک تصمیم گیرنده باید شماره گیری و تماس تلفنی زیادی انجام دهید. اما اکنون یک اتصال فقط یک کلیک فاصله دارد. جودی کوک ، مدیر عامل JC Social Media Limited ، همچنین نویسنده کتاب # برنده در رسانه های اجتماعی: همه چیز در مورد تعامل است ، می گوید که نسل سرب LinkedIn یک تاکتیک قدرتمند برای تجارت B2B است.

جودی کوک

اگر عنوان معمولی تصمیم گیرنده در یک شرکت را می دانید ، ممکن است این خریدار ارشد ، مدیر بازاریابی یا CFO باشد ، به عنوان مثال ، جستجوهای LinkedIn می تواند به شما در تهیه لیستی از چشم اندازهای ارتباط با شما کمک کند. ما در کار مشتریانی که سنگ های محوطه سازی را فراهم می کند ، موفقیت بسیار خوبی داشته ایم – کار ما یافتن معماران منظره در سرتاسر جهان و شروع گفتگو است.

او می گوید مهم نیست که درخواست های اتصال خالی ارسال نشود زیرا آنها نادیده گرفته می شوند. بجای:

یک پیام الگویی را ایجاد کنید که می توانید برای صدها نفر از افرادی که با آنها ارتباط برقرار خواهید کرد ، ایجاد کنید اما مطمئن شوید که بر آنچه در آن وجود دارد تأکید می کند – به عنوان مثال یک بروشور رایگان از محصولات برنده کننده جوایز شما. اطمینان حاصل کنید که در هر تماس دو یا سه بار امتحان کنید ، [و] پایداری شما پرداخت خواهد شد.

یک صفحه شرکت می تواند SEO را تقویت کند

صفحه پیوند شده برای شرکت

چه کسی می دانست که داشتن صفحه ای برای تجارت شما در LinkedIn در واقع می تواند به شما در یافتن موتورهای جستجو کمک کند؟ رندی میچلسون ، APR ، که معاون رئیس جمهور فروش است & بازاریابی در iPartnerMedia ، می گوید که صفحات کسب و کار در LinkedIn توسط موتورهای جستجو خزیده شده اند ، و آن را به ابزاری ارزشمند در شکار برای بهینه سازی بهتر موتورهای جستجو تبدیل می کنند.

رندی میچلسون

در حقیقت ، یکی از مراجعان ما به ما مراجعه کرد زیرا آنها ناامید شدند که وب سایت آنها رتبه بندی نمی کند. جالب اینجاست که صفحه کسب و کار LinkedIn در صفحه یکی از گوگل قرار گرفت اما وب سایت آنها در هیچ کجا یافت نشد.

وی همچنین پیشنهاد می کند که کلیه کارمندان یک مشاغل که دارای پروفایل های LinkedIn شخصی هستند ، باید مشخصات شخصی خود را به صفحه شرکت پیوند دهند.

LinkedIn را به یک وبلاگ تبدیل کنید (با یک خواننده عظیم)

LinkedIn خیلی بیشتر از ارائه فرصتهای عالی برای شبکه سازی انجام می دهد. این برنامه همچنین از طریق پالس یک بستر انتشار مطالب را اعمال می کند. Graff of Pole Position Marketing می گوید که پیوند دادن پیام های وبلاگ منتشر شده در وب سایت شرکت وی در پالس موفقیت بزرگی را به همراه آورده است:

روند ما ارسال بخشی از مقاله در لینکدین با پیوند “ادامه مطلب” است که آنها را به وبلاگ ما منتقل می کند. این منجر به افزایش چشمگیر ترافیک سایت ما از لینکدین شده است.

یک تام در حال نگران بودن باشید

چه کسی نمایه شما را مشاهده کرده است؟

LinkedIn ویژگی جالبی دارد که به کاربران می گوید افراد در حال مشاهده پروفایل خود هستند. اعضای پرداخت شده ، می گوید: آستین آلرد ، مدیر ارشد رشد در LendUp.com ، می توانید لیستی از همه افرادی که آنها را بررسی می کند را مشاهده کنید.

آستین آلرد

ما به طور طبیعی کنجکاو هستیم معلوم است که شما می توانید یک اسکریپت بسازید تا کاری انجام ندهید اما از پروفایل به پروفایل دیگر ، کلیک کنید و نام و چهره خود را جلوی ده ها هزار نفر بگیرید. من این کار را یک بار انجام دادم ، شخصی مشخصات من را دید و شغلی را که الان دارم ارائه کردم.

پیوند را در پیگیری قرار دهید

هنگامی که با افراد در نمایشگاه های تجاری یا رویدادهای تجاری ملاقات می کنید ، یادآوری پیگیری یک بار دشوار است پس از بازگشت به دفتر کار دشوار باشد. اما گنجاندن LinkedIn در فرایند پیگیری خود ، روشی قدرتمند برای در ارتباط ماندن است.

میچلسون از iPartnerMedia پس از هر رویدادی که در آن شرکت می کند از این استراتژی استفاده می کند:

به عنوان مثال ، بعد از جمع آوری کارت های ویزیت در یک رویداد ، طی 24 ساعت با آن افراد در LinkedIn ارتباط برقرار می کنم و از آن درخواست اتصال استفاده می کنم تا به آنها اطلاع دهم که از دیدار با آنها قدردانی کردم. همین امروز اندکی پس از گفتگوهای با کیفیت با آنها صحبت کردم.

با اتصال به اینترنت ، احتمالاً این روابط سریعتر از طریق ایمیل یا تلفن تقویت می شود.

توییتر: عالی برای تعامل یک به یک

LinkedIn تنها ابزاری نیست که بازاریابان B2B از آن استفاده می کنند. توییتر برای تعامل در زمان واقعی ، به ویژه برای شیرجه رفتن به مکالمات یک به یک عالی است. در اینجا چند نکته از طرف کارشناسان آورده شده است.

از جستجوی خردمندانه استفاده کنید

جریان توییتر در TweetDeck

اگر از داشبورد رسانه های اجتماعی مانند Hootsuite یا TweetDeck استفاده می کنید ، می توانید به راحتی جریان هایی را برای دنبال کردن توییت با استفاده از کلمات کلیدی خاص یا اصطلاحات جستجو تنظیم کنید. مری کوکران ، مدیر بازاریابی خواب به راحتی از این استراتژی برای ارتباط با افراد در حوزه مخاطبان هدف خود استفاده می کند:

مری کوکران

من با استفاده از Hootsuite در توسعه کسب و کار موفق شده ام تا یک اصطلاح جستجو در صنعت را تنظیم کنم و چشم انداز خود را در Twitter جستجو کنم..

از طرف دیگر: من از این استراتژی نیز استفاده می کنم. از آنجا که بسیاری از مشتری های من شرکت های نرم افزاری هستند ، من اصطلاحات “نرم افزار” و “تجارت کوچک” را دنبال می کنم. من حتی با مشاهده این کلمات کلیدی و پاسخ مناسب ، مشتری دریافت کرده ام!

درگیر گفت و گو یک به یک باشید

از آنجا که توییتر (به همراه اینستاگرام) یک سکوی “دو جهته” است که می توانید همزمان با یک یا بسیاری از افراد ارتباط برقرار کنید ، متیو مرکوری ، مدیر بازاریابی دیجیتال در Dupray می گوید که حتی طلای بازاریابی دیگری نیز کشف شده است..

متیو مرکوری

توییتر / اینستاگرام همچنین به شما امکان می دهد تا به روش هایی که فیسبوک انجام نمی دهد ، با مشتریان ارتباط برقرار کنید. فیس بوک یک بعدی است. شما نمی توانید به بیرون بروید و در جستجوی افرادی باشید که به صورت جداگانه با افرادی مانند شما در سیستم عاملهای دو جهته صحبت کنند. علاوه بر این ، فایده دیگر این است که توییتر / اینستاگرام پاسخ های آنی ، سریع و شوخ را ارائه می دهد ، که در یک زمینه خاص ، برای یک بازاریاب بسیار ارزشمند است..

او همچنین می گوید تعامل با افرادی که قبلاً با آنها کار کرده اید باعث می شود مشتری شما بیشتر از شما عقب بیفتد و این باعث می شود که درگیر کردن آنها راحت شوید.

فیس بوک: نه فقط برای B2C

فکر کنید فیس بوک فقط برای تماشای فیلم گربه به جای کار کردن است؟ دوباره فکر کنید این یک فرصت تجاری واقعی smorgasbord است.

اهرم تبلیغات هوشمند

فیس بوک به دلیل سکوی تبلیغاتی آسان و هدفمند خود مشهور است. تریسی ویلیس ، استراتژیست محتوا برای مشاوره N2Q عاشق ویژگی های تبلیغاتی آن است:

تریسی ویلیس

روش مورد علاقه من برای استفاده از فیس بوک به عنوان یک پلت فرم B2B از طریق تبلیغات پولی است. ابزار Facebook Ad به شما امکان می دهد مشتری هدف خود را از لیست گزینه های بسیار گران قیمت انتخاب کنید.

به عنوان مثال ، در صنعت نرم افزار می توانید هدفمند شوید ، افرادی که 200000 دلار یا بیشتر درآمد دارند ، به شما کمک می کنند تا دقیقاً افرادی را که می خواهید با تبلیغ خود به آنها برسید ، هدف گذاری کنید.

افزایش پست

افزایش پست

یکی از شکل های خاص تبلیغات در فیس بوک ، ویژگی Boost a Post است. به جای اینکه به عنوان یک آگهی ظاهر شوید ، می توانید یک پست معمولی بگیرید یا به روزرسانی کنید و آن را برای مخاطبان گسترده تری تقویت کنید. آداف داراش ، مدیر عامل شرکت Regpack ، به دلیل افزایش پست های وبلاگ ، افزایش سرب را شاهد بوده است:

آداف داراش

بهترین پاسخ برای ما افزایش پست در صفحه شرکت ما است ، به ویژه هنگامی که در مورد آخرین به روزرسانی وبلاگ خود می نویسیم. ما وقت زیادی را صرف کار کردن در زمینه بازاریابی محتوا و تقویت آن در فیس بوک کرده ایم بهترین روشی است که ما پیدا کرده ایم نه تنها محتوای خود را جلوی خیلی از افراد بگیریم ، بلکه مدت کوتاهی بعد از پست های وبلاگ ما شاهد افزایش سنبله هستیم. فیس بوک افزایش یافته است!

به گروه های فیس بوک بپیوندید

درست مانند LinkedIn ، گروه های Facebook فرصتی خارق العاده برای ارتباط با بازار هدف شما فراهم می کنند. ویلیس از مشاوره N2Q می گوید فیس بوک می تواند حتی از طریق لینکدین از طریق گروه های خود فرصت بیشتری برای تعامل فراهم کند:

پیوستن به این گروه ها در صنعت شما ، حتی فقط برای گوش دادن ، می تواند بینش آنچه را که مشتریان شما مهم می دانند ارائه دهد. اینها مشابه گروه های LinkedIn هستند ، اما ممکن است بیشتر مورد استفاده قرار گیرند زیرا Facebook دارای پایگاه کاربری بسیار بالاتری است..

سایر سایتهای اجتماعی که ارزش ذکر آنها را دارند

این دونده ها ممکن است قدرت LinkedIn ، Facebook و Twitter را نداشته باشند ، اما ممکن است همچنان به شما در رسیدن مخاطبان خود کمک کنند.

نمایش اسلاید

نمایش اسلاید تقریباً نمی توانید بازی ابزارهای اجتماعی دیگر را بدست آورید (نهایتا ، شما باید زمان خود را برای ایجاد یک نمایش ارائه دهید) ، اما کن لوییس ، رئیس جمهور & بنیانگذار Anvil ، می گوید این نکته قابل توجه است.

کنت لوئیس

بسیاری از مارک ها زمان را در SlideShare سرمایه گذاری نمی کنند ، اما از آنجا که توسط LinkedIn به دست آورد ، اهمیت آن (و رتبه بندی در گوگل) فقط افزایش یافته است. این یک بستر عالی برای تحقیقات و بازاریابی برای شرکت های B2B است و رقابت نسبت به سایر سیستم عامل های دیگر مانند توییتر بسیار کمتر است.

YouTube

لوئیس می گوید ، او را شگفت زده کرد که تنها مارک های جهانی B2B به درستی از قدرت دومین موتور جستجوی بزرگ جهان ، یوتیوب استفاده کرده اند.

به همین دلیلی که ممکن است Google+ ، Facebook یا Instagram را برای هدف قرار دادن چشم انداز B2B توصیه کنید ، YouTube به دلایل مختلف منطقی است. فیلم دارای 5 برابر فراخوان بیشتر از کلمه نوشته شده است ، بنابراین چرا وقتی می توانید آن را با فیلم بگویید ، داستان را با متن بیان کنید?

بهترین استفاده از بازاریابی B2B در رسانه های اجتماعی

مهم نیست که از کدام سایتهای اجتماعی برای یافتن محصولات و خدمات مربوط به شرکت B2B استفاده کنید ، برای دستیابی به نتایج خوب به استراتژی مناسب نیاز دارید. این به معنای سازگاری در به روزرسانی های شما ، به اشتراک گذاری مطالب مربوطه و هدف قرار دادن مخاطبان است. در اینجا نکات اضافی برای کمک به شما از Sandip Banerjee ، متخصص رشد هک در Web3 Solution ارائه شده است.

Sandip Banerjee

1. زمان بندی همه چیز است
وقتی ارسال می کنید تقریباً به اندازه آنچه ارسال می کنید مهم است. ممکن است برخی از آزمایشات انجام شود تا دریابند مخاطب شما در پاسخ به سهام شما چه پاسخی دارد. برنامه نویسی برنامه ریزی به شما امکان می دهد که به روزرسانی های خود را از قبل بنویسید و آنها را تنظیم کنید تا در لحظه ایده آل بصورت زنده ادامه دهند.

2. دانستن مخاطبان خود امری مؤثر است
این که آیا در تبلیغات Facebook یا LinkedIn سرمایه گذاری می کنید یا افراد مرتبط جدیدی را برای پیگیری در Twitter پیدا می کنید ، وقت خود را برای ارسال پیام خود به افراد اشتباه هدر می دهید مگر اینکه مخاطبان خود را فیلتر کنید. چه کسی از کلمات کلیدی مرتبط با جمعیتی شما استفاده می کند؟ چه کسی در مورد مسابقه صحبت می کند؟ این احتمالاً نامزدهای خوبی برای ارتباط با آنها هستند.

3. نقاط را با هم مرتبط کنید
اگر یک بروزرسانی اجتماعی را می نویسید که در مورد یک چیز صحبت می کند و پیوندی را درج می کنید ، آن پیوند نباید به طور کامل در مورد چیز دیگری باشد. مردم می خواهند قوام داشته باشند ، و با اطمینان از اینكه آنچه را كه به اشتراک می گذارید به پیوندی كه شما ارسال می كنید ، مرتبط هستند ، ارزش و اعتبار خود را برای پیروان خود اثبات خواهید كرد.

4- مهارت مناسب را پیدا کنید
هر کانال اجتماعی با یک شغل متفاوت فعالیت می کند. توییتر با سرعت نور حرکت می کند. آنچه اکنون ارسال می کنید ، همه به این دلیل مشاهده نمی شوند که کاربران بیشتری بخاطر توجه طرفداران شما وجود دارند. بنابراین ممکن است شما نیاز به ارسال مکرر داشته باشید. در گروه های LinkedIn ، با این وجود ، ممکن است فعالیت اندکی انجام شود ، بنابراین اگر تنها اشتراک گذاری مشترک هستید ، مراقب باشید که گروه را با به روزرسانی روزانه بمباران کنید..

5- سازگار باشید
مدیریت رسانه های اجتماعی از فداکاری و سازگاری برخوردار است. مردم نمی خواهند ببینند آخرین به روزرسانی شما شش ماه پیش بود. اگر وقت و انرژی کافی برای توجه هفتگی (اگر روزانه ندارید) به حساب های خود اختصاص دهید ، یک مشاور رسانه اجتماعی را استخدام کنید تا به شما کمک کند. اگر مردم بدانند که می توانند برای مطالب منظم و مفید به شما اعتماد کنند نتایج بهتری می گیرید.

با تمرکز تلاش های بازاریابی رسانه های اجتماعی B2B خود در این کانال ها ، بهتر است مخاطبان مناسب را درگیر کنید ، با آنها اعتماد ایجاد کنید و وقتی آماده خرید باشید در ذهن آنها بمانید..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me