این یک پست مهمان توسط مگی آلاند از Fit Small Business است.

در فیس بوک ، اینستاگرام و توییتر بیش از 3 میلیارد کاربر فعال ماهانه وجود دارد. محبوبیت رسانه های اجتماعی به علاوه مقرون به صرفه بودن تبلیغات در رسانه های اجتماعی ، آن را به یک بستر جذاب برای بازاریابی برای انواع مشاغل تبدیل می کند. در نتیجه انتظار می رود شغل های مدیریت رسانه های اجتماعی در ایالات متحده طی یک دهه آینده 9 درصد رشد کنند. اگر می خواهید بهترین مدیر رسانه آزاد اجتماعی را استخدام کنید ، در حال رقابت خواهید بود.

به همین دلیل است که ما این راهنمای جامع را برای استخدام یک مدیر رسانه ای مستقل رسانه های اجتماعی جمع آوری کرده ایم.

در این مقاله ، ما چگونه می توانیم:

 1. برای جذب مدیر آزاد رسانه اجتماعی ، یک آگهی شگفت آور ایجاد کنید
 2. مصاحبه غربالگری فریلنسر را تهیه کنید
 3. برای انتخاب فرد مناسب ، یک دوره مسابقه یا دوره آزمایشی برگزار کنید
 4. از کلاهبرداری خودداری کنید
 5. قرارداد فریلنسر بنویسید

بیا شروع کنیم.

راهنمای 5 مرحله ای برای استخدام مدیر رسانه های اجتماعی مستقل

1. ایجاد یک آگهی شگفت آور شغلی

مدیران استخدام همیشه نمی دانند چگونه می توانند بهترین توضیحات شغلی را تهیه کنند یا از کجا می توانند آن را ارسال کنند. بهینه سازی آگهی شغلی خود و ارسال آن در سایتی مانند واقعاً که باعث جابجایی افراد جویای کار می شود ، احتمال کاندیداهای پاسخ به پست شما را به جای دیگری افزایش می دهد.

از دریای تبلیغات شغلی بیرون بیایید. نکات ما را در زیر دنبال کنید و مترجمان آزاد با کیفیت رسانه های اجتماعی را جذب کنید.

موارد جالب در مورد شرکت یا تیم خود را به اشتراک بگذارید

پست شغلی شما در تابلوهای شغلی آزاد به عنوان یک تبلیغ ، نه فقط در مورد شغل ، بلکه از نام تجاری شرکت شما نیز استفاده می شود. از فرصت فروش شرکت خود استفاده کنید. در برابر اصرار مقاومت کنید تا فقط شامل اطلاعات اساسی مانند مکان ، نام و صنعت شوید. درعوض ، شرکت خود را به روشی معرفی کنید که نامزدها را هیجان زده کند. برخی از سایتها مانند Monster حتی به شما امکان می دهند عکس هایی برای نمایش محل کار ، اعضای تیم و فعالیتهای تیم سرگرم کننده خود ارسال کنید. بیایید مثالی از AirBnB بیاندازیم.

نمای کلی شرکت AirBnB

(معرفی AirBnB در آگهی شغلی مدیر رسانه های اجتماعی)
منبع: بافر اجتماعی

در آگهی شغلی خود ، مانند آنچه در بالا نشان داده شده است ، جزئیات مربوط به آنچه شرکت شما را به یک مکان سرگرم کننده یا جذاب برای کار تبدیل می کند ، چه کاری انجام می دهید تا دنیا بهتر شود یا زندگی مشتریان تان آسان تر شود ، و ارزش های شرکت شما چیست. حداقل ، توضیحات شما باید علاقه متقاضیان را جلب کند و ممکن است کافی باشد که آنها را مجبور به خواندن بقیه پست شغلی و درخواست خود نمایید.

عنوان کار را ساده نگه دارید

در حالی که بسیاری از شرکت ها سعی می کنند با ارائه عناوین شغلی خلاق مانند “مدیر رسانه های اجتماعی Rockstar” ، موارد جالب توجه خود را نشان دهند ، ما توصیه می کنیم این عنوان را به صورت واضح حفظ کنید تا تبلیغ شغلی شما پیدا شود. به عنوان مثال ، عنوان شغلی ، مدیر رسانه اجتماعی ، متداول تر است و افراد متقاضی شغل در صورت داشتن عنوان مشترک ، بیشتر احتمال دارد تبلیغ شغلی شما را پیدا کنند.

عنوان “مدیر رسانه های اجتماعی” بالغ بر 2،000 پست شغلی را در واقع ایجاد می کند. در مقابل ، “رسانه اجتماعی Rockstar” فقط 18 پست شغلی را در واقع ارائه می دهد.

عناوین شغلی منحصر به فرد به احتمال زیاد در زیر عناوینی قرار می گیرند که دقیقاً با کلمات کلیدی جستجو شده مطابقت دارند. بنابراین ، از یک عنوان شغلی ساده مانند “مدیر رسانه اجتماعی” استفاده کنید تا شانس یافتن شما توسط مترجمان با کیفیت افزایش یابد. کاندیداها معمولاً هنگام جستجوی کار خاص در صفحه های شغلی آنلاین ، از مجموعه ای از کلمات کلیدی مشترک استفاده می کنند. بنابراین پیدا کردن آگهی خود را برای آنها آسان کنید.

اعضای تیم سرگرم کننده ای را که با آنها کار می کنید توصیف کنید

به طور خلاصه اطلاعات مربوط به تیم خود را درج کنید. بسیاری از متخصصان رسانه های اجتماعی بسیار اجتماعی هستند. در واقع ، آنها ممکن است این خط کار را انتخاب کرده باشند زیرا آنها عاشق ارتباط با مردم هستند. دانستن اینکه آنها بخشی از یک تیم خواهند بود و به تنهایی کار نمی کنند می توانند بر جذابیت تبلیغات شغلی فریلنسر شما بیفزایند.

در مورد محل انجام کار شفاف باشید

مهم است که به وضوح بیان کنید که آیا این کار نیاز به جابجایی دارد یا اینکه باید کار در یک سایت خاص انجام شود. جابجایی می تواند برای بسیاری از متقاضیان واجد شرایط ، به ویژه برای افرادی که دارای خانواده هستند ، معامله گر باشد. از طرف دیگر ، اگر کار از راه دور است ، آن را تبلیغ کنید. مشاغل موجود در 100٪ از راه دور متقاضیان بیشتری را جذب می کنند ، بنابراین به آنها بگویید که آیا کار کردن در خارج از کشور گزینه ای است.

نمای کلی از موقعیت ارائه دهید

لیست طولانی و خسته کننده ای از وظایف شغلی و وظایف روزانه به تنهایی می تواند هرگونه هیجان و اعتقادی را که موفق به برانگیختن شما شده است از بین ببرد. درعوض ، به چشم پرنده نسبت به آنچه از مدیر رسانه اجتماعی انتظار می رود ، پیشنهاد دهید. هدف موقعیت را مشخص کنید و چگونه شرکت را در دستیابی به اهداف خود یاری می دهد. بهترین نامزدها به اندازه کافی باهوش هستند تا در مورد کارهای روزمره و همچنین ابزارهایی که صرفاً بر اساس نمای کلی استفاده می شوند ، استنباط کنند. مثال خوبی از یک بررسی کلی در شغل در زیر آورده شده است.

نمونه کار کلی

(نمونه کلی کار)
منبع: Slack

آگهی شغلی شما باید سریعاً کارهایی را با استفاده از کلمات اکشن ارائه دهد ، مانند:

 • پیشرانه‌ها مبارزات و استراتژی های بازاریابی رسانه های اجتماعی
 • حفظ می کند پیام مارک در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی
 • ایجاد می کند محتوا در قالب های مختلف رسانه ای برای هدایت تعامل و تبدیل
 • استفاده می کند معیارها و ابزارهای تحلیلی برای بهبود و به حداکثر رساندن تبلیغات
 • هدایت می کند تحقیق در مورد رقبا
 • آثار در سراسر سازمان با مدیران برند ، طراحان گرافیک و سایر سازندگان محتوا

نکته اصلی این است که لیست گلوله ها را کوتاه نگه دارید تا از قریب به اتفاق نامزدها جلوگیری شود. شما می توانید در مورد مصاحبه غربالگری درباره مشخصات هر یک از این وظایف شغلی بحث کنید.

واضحاً نیازهای شغلی را تعریف کنید

مجموعه کاملاً مشخص از الزامات به کاندیداها کمک می کند تا بطور دقیق ارزیابی کنند که آیا موفقیت لازم را دارند یا خیر. به عنوان مثال ، آیا شما به فریلنسر نیاز دارید که دارای مدرک بازاریابی باشد؟ الزامات واضح به شما کمک می کند تا افراد متقاضی کار غیرمجاز را از بین ببرید و برنامه های نامربوط را کاهش دهید که در غیر این صورت مجبور به جستجوی آنها هستید. در نتیجه ، شما یک استخر سالم از متقاضیان واجد شرایط دریافت می کنید. مثالی از نیازهای شغلی روشن را در زیر مشاهده کنید.

به وضوح نیازهای شغلی را تعریف کنید

(شرح شغل با شرایط واضح)
منبع: لینکدین

همچنین به شما کمک می کند تا درمورد اینکه کدام الزامات در واقع مورد نیاز هستند و صرفاً ترجیح داده شده و یا خوشایند هستند ، کمک کند. شما متقاضیان نمی خواهید که فکر کنند مهارت خوبی مانند آشنایی با Hootsuite وجود دارد ، زیرا در صورت نداشتن آنها ممکن است اعمال نشوند. با افزودن بخش مهارتهای برتر ، نامزدهای ایده آل خود را بیرون می آورید و به آنها دلایل بیشتری می دهد تا روی دکمه اعمال شود ، اما در این صورت فریلنسرهای خوب و معتبر در غیر این صورت از بین نمی روند..

حقوق و دستمزد تبلیغ کنید

در واقع ابزار حقوق و دستمزد نشان می دهد که مدیران رسانه های اجتماعی در هر ساعت حدود 17.84 دلار درآمد کسب می کنند. با این حال ، می خواهید یک ساعته را تبلیغ کنید زیرا این امر معمولاً در هنگام کار با یک مترجم آزاد است.

بیش از 50 درصد از شرکت های آمریکایی جزئیات حقوق و دستمزد را در آگهی های شغلی ارائه نمی دهند. اگر می خواهید شماره متقاضیان را بهبود ببخشید ، انتشار اطلاعات حقوق و دستمزد را بخشی از آگهی خود برای یک مترجم آزاد در نظر بگیرید. تحقیقات نشان می دهد که شامل جزئیات دستمزد در آگهی های شغلی منجر به افزایش 30 درصدی نامزدها می شود.

حقوق و دستمزد تبلیغ کنید

(میانگین ساعت ساعتی مدیر رسانه های اجتماعی)
منبع: True.com

علاوه بر این ، برخی از مزایا را به عنوان بخشی از بسته جبران خسارت خود در نظر بگیرید. آ
نظرسنجی بررسی Glassdoor حاکی از آن است که نزدیک به 60 درصد از پاسخ دهندگان می گویند هنگام پذیرش یک پیشنهاد ، قدرت پردازش را جدی می دانند. قدرت و مزایا برای آزادکاران بسیار جذاب به نظر می رسد زیرا می دانند که شما طبق قانون ملزم به ارائه مزایا نیستید. این احساس را ایجاد می کند که شما یک کارفرما سخاوتمند هستید.

اگر بودجه شما اجازه می دهد ، در اینجا منابع معمولی به کارگران مستقل داده می شود:

 • پاداش عملکرد به صورت نقدی برای تکمیل زود هنگام یا بیش از اهداف پروژه
 • بعد از کار برای مدت زمانی خاص مانند 90 یا 120 روز وقت مرخصی بگیرید
 • بلیط رایگان ، سفر ، وعده های غذایی ، و / یا اقامتگاه های محلی

کار خود را ارسال کنید

برای بیشترین میزان قرار گرفتن در معرض پست برای شغل خود ، آن را در چندین مکان ارسال کنید. این شامل سایت های اصلی ارسال شغل ، از جمله “Monster” ، “Monster” و “CareerBuilder” است. شما همچنین می توانید از ارسال شغل خود به سایتهایی که به متخصصان فری ، از جمله Upwork ، Freelancer.com و PeoplePerHour استفاده می کنند ، سود ببرید..

2. ایجاد یک مصاحبه غربالگری فریلنسر موثر

مصاحبه فرصت شما برای ارزیابی فریلنسرهای بالقوه و همچنین ارائه اطلاعات بیشتر در مورد شرکت و شغل شما است. در مصاحبه معمولی با کارمند ، مصاحبه کننده سؤالاتی را مطرح می کند که دانش نامزد در مورد شرکت را سنجیده می کند. با این حال ، این به ندرت در مصاحبه با یک فریلنسر اتفاق می افتد. مگر اینکه یک شرکت شناخته شده با چندین مکان باشید ، به سؤالاتی که پیشینه و مهارتهای فنی نامزد را ارزیابی می کند ، پایبند باشید.

در اینجا چهار سؤال وجود دارد که می توانید از آنها استفاده یا اصلاح کنید. اینها تصویر خوبی از تجربه و شایستگی نامزد در مدیریت رسانه های اجتماعی ارائه می دهد.

1. برای جذب پیروان در رسانه های اجتماعی از چه راهکاری استفاده می کنید?

اگر از آخرین دستاوردهای کاندیدا در رسانه های اجتماعی سؤال کنید ، به احتمال زیاد پاسخ هایی دریافت خواهید کرد که شامل بهبود تعدادی از معیارهای کلیدی مانند پسندها ، دنبال کنندگان و موارد دستیابی است. Emad Abou Elgheit ، کارشناس مدیریت برند می نویسد که اعداد و ارقام به تنهایی سطح مهارت واقعی را نشان نمی دهند زیرا رشد می تواند به دلیل وجود عوامل دیگر از جمله روابط عمومی قوی ، بودجه تبلیغاتی عظیم و یک برند شخصی قوی باشد..

در عوض ، استراتژی کلی نامزدها را بخواهید. شما می خواهید کسی که می داند چگونه:

 • تحقیق و یافتن کلمات کلیدی مناسب
 • با تأثیرگذار ارتباط برقرار کنید
 • روندها را شناسایی و اهرم کنید
 • با هشتگ های مربوطه آشنا شوید

اینها اصول اساسی در رشد پایه فن شما هستند.

2. از معیارهایی برای تعیین موفقیت آمیز بودن کمپین های خود استفاده می کنید?

کاندیدای ایده آل روی معیارهای مربوط به تعامل مانند تعداد سهام ، نظرات و ذکرها متمرکز خواهد شد. فرد همچنین به ترافیک وب سایت که از کانال های رسانه های اجتماعی سرچشمه می گیرد ، نگاه خواهد کرد.

علاوه بر این ، نامزد ایده آل باید متریک نهایی را ذکر کند: نرخ تبدیل. بعلاوه ، شما در حال تقویت سرمایه برای بازاریابی رسانه های اجتماعی برای تقویت خط پایین خود هستید. بنابراین ، این سوال به جداسازی مبتدیان از جوانب مثبت کمک می کند. به خاطر داشته باشید ، شما در حال سرمایه گذاری در یک مدیر رسانه های اجتماعی برای درگیر کردن مشتری و هدایت تبدیل ها هستید. یک فریلنسر خوب هزاران دنبال کننده و صدها لایک برای شما به ارمغان می آورد ، اما یک مشتری عالی باعث جذب مشتری و تبدیل آنها به مشتری می شود.

3. چگونه می توانید به تأثیرگذارهای حوزه ما دسترسی پیدا کنید?

نامزدهای باتجربه اهمیت ارتباط با تأثیرگذار صنعت را برای جذب پیروان بیشتر می دانند. آنها در تشخیص سریع شخصیت های رسانه های اجتماعی که برای مخاطبان شما ارزش زیادی دارند ، ماهر هستند. استراتژی نیز ساده است:

 • دنبال تأثیرگذار باشید
 • هر از گاهی پیام های تأثیرگذار را به اشتراک بگذارید
 • فراموش نکنید که در هر پست به تأثیرگذار اشاره کنید
 • صبر کنید تا تأثیرگذار از انتشار دهنده تشکر کند
 • ارسال یک پیام مستقیم یا یک ایمیل
 • تلاشهای مشترک را پیشنهاد کنید

اگر نامزد پاسخ کمتری با همان استراتژی ارائه می دهد ، پس با کسی که برای موقعیت مناسب است صحبت می کنید. این نشان می دهد که فرد می تواند به دنبال صفر یک رسانه اجتماعی رشد کند.

در حالی که نامزدهای کم تجربه در مدیریت رسانه های اجتماعی قطعاً برای پاسخ به این سؤال تلاش خواهند کرد. فکر ارتباط با تأثیرگذار برای رشد مخاطبان خود ممکن است از ذهنشان گذشته باشد زیرا به مهارتهای پیچیده تری نسبت به برنامه ریزی معمول ، پاسخ دادن به اظهار نظر و ارسال مطالب نیاز دارد..

4. توصیف کنید که چگونه یک برند را در بهبود حضور رسانه های اجتماعی خود کمک کرده اید?

این سؤال به کاندیدای اجازه می دهد تا پاسخ خود را به سؤالات فوق بازتاب دهد و گسترش دهد. شما می خواهید که متقاضی آزاد در مورد تجربه خود صحبت کند ، بنابراین می توانید مشخص کنید که آیا آنها واقعاً این مهارت ها را در یک محیط حرفه ای اجرا کرده اند یا صرفاً به صورت آنلاین درباره آنها می خوانند. این سؤال باید نامزدها را ترغیب کند که در مورد جذب پیروان ، ارتباط با تأثیرگذار ، و تحلیل KPI های مناسب صحبت کنند..

3. میزبانی یک مسابقه یا اجرای یک دوره آزمایشی پرداخت شده

بسیاری از وب سایت های فریلنسر مانند فریلنسر و PeoplePerHour گزینه ای را برای میزبانی یک رقابت با مبلغ ثابت ارائه می دهند. شما جوایزی را ارائه می دهید و فقط با انجام بهترین کار ، آن را به آزادکار که برنده می شود ، پرداخت می کنید. این یک روش عالی برای آزمایش مهارت های بسیاری از کارگران آزمایشی قبل از استخدام یک فرد است.

یا یک دوره آزمایشی با هزینه 30 تا 30 روزه را در نظر بگیرید ، به ویژه اگر در یک مترجم آزاد از راه دور استخدام می کنید. یک دوره آزمایشی ، که ممکن است در روابط کارفرما و کارفرمای ناامید شود ، به طور کلی در دنیای مستقل پذیرفته می شود. در حالی که سؤالات مصاحبه فریلنسر می تواند ایده خوبی از توانایی های کاندیدای شما بگذارد ، شما نمی دانید که کاندیدای مسابقه مناسب برای شما و تیم شما تا زمانی که با آنها کار کنید.

با یک دوره آزمایشی ، موارد زیر را انجام می دهید:

 • اخلاق و ارزش های کار آزاد را رعایت کنید
 • توانایی فریلنسر را در یادگیری فرایندها و سیستم های خود سنجید
 • ارزیابی کنید که آیا Freelancer به خوبی با شما و تیم شما همکاری خواهد کرد یا خیر
 • مهارت های فنی ، خلاقانه و تصمیم گیری را به صورت رایگان ارزیابی کنید
 • شایستگی کلی فریلنسر را برای انجام کار ارزیابی کنید

با استفاده از این مزایا ، ارزش دارد که بتوانید گزاره را به کاندیداهای برتر خود بفروشید. به آنها بگویید که دوره مسابقه یا محاکمه مزایایی برای هر دو طرف دارد. از طرف آنها ، آنها می توانند مهارت های خود را ارتقاء داده و ارزیابی کنند که آیا شرکت ، تیم و فرصت شما به آنها در رسیدن به اهداف شغلی خود کمک می کند. و از اینکه می توانید قبل از خرید خود امتحان کنید ، سود می برید.

دوره های آزمایشی معمولاً بین 30-90 روز انجام می شود. شما بیش از فرصت کافی برای آشنایی با نامزد موفق شخصاً و حرفه ای در آن زمان خواهید داشت.

4- جلوگیری از کلاهبرداری

یک کلمه احتیاط در حالی که در حال جستجوی یک مترجم آزاد هستید. وب سایت های آزاد غالباً درصد کمی از کلاهبرداران را دارند که به نظر می رسد دارای قیمت های عالی و اوراق بهادار هستند. اما برخی از “سیستم کار می کنند” با پرداخت پیش پرداخت و عدم تحویل.

به عنوان مثال ، در گورو ، یک فریلنسر می تواند ادعا کند که یک پروژه کامل است و یک فاکتور که به صورت خودکار پرداخت می شود ، ارسال می کند. اگر مواظب نباشید ، آزادکار حتی اگر هنوز کار آنها را تأیید نکرده اید ، دستمزد دریافت می کنید. بله می توان اکثر اوقات را اصلاح کرد ، اما برای اینکه کلاهبرداری نشود ، مشتری باید مراجع را درخواست کند ، نمونه کارها را مشاهده کرده و سایر بررسی های مشتری را بخواند. حتی رده بندی های پنج ستاره نیز بی عیب و نقص هستند اما شروع خوبی هستند.

بنابراین برای جلوگیری از کلاهبرداری از نکات موجود در مرحله 5 استفاده کنید و قبل از موافقت با کار ویژه با هر کسی ، قبل از موافقت مشتری و رتبه های مشتری را بررسی کنید..

5- پس از انتخاب فریلنسر ، قرارداد را تهیه کنید

هنگامی که بهترین فریلنسر مدیر رسانه های اجتماعی را برای تجارت خود انتخاب می کنید ، بدون توجه به وب سایت فریلنسر یا نرم افزار پرداختی که استفاده می کنید ، حتما از خود محافظت کنید. در نظر گرفتن:

 • تهیه پیش نویس قرارداد با کلیدهای تحویل پذیر اصلی و نقاط عطف / ​​معیارها
 • اتصال پرداخت به نقاط عطف پروژه یا دستاوردها
 • با استفاده از یک حساب سپردن (بهترین وب سایت های آزاد این گزینه را برای پرداخت) ارائه می دهند

به این ترتیب شما به عنوان مشتری شانس بیشتری برای تکمیل کار ، انجام به موقع و کلاهبرداری ندارید. و اگر با فریلنسر مشاجره دارید ، در صورت نیاز به کمک به حل یک محصول کار یا مسئله پرداخت ، مستندات کاملی خواهید داشت.

نتیجه

افزایش محبوبیت و مقرون به صرفه بودن رسانه های اجتماعی ، آن را به یک کانال بازاریابی جذاب برای مشاغل کوچک ، متوسط ​​و بزرگ تبدیل کرده است. بسیاری از شرکت ها خدمات منابع رسانه ای اجتماعی آزاد را برای کمک به آنها در افزایش آگاهی از برند ، تعامل درایو و فروش سوخت به ثبت می رسانند. اگر می خواهید همین کار را انجام دهید ، با نوشتن یک آگهی شغلی عالی ، انجام مصاحبه مؤثر ، ارائه یک دوره مسابقه یا دوره آزمایشی و ایجاد یک قرارداد سالم شروع کنید. و به هر معنی کلاهبرداری نکنید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me