زنده کردن دوران کودکی شما سخت است. اما چیزی در مورد تحویل بسته ای به درب آستان شما وجود دارد که تقریبا می تواند شما را پس بگیرد. بیشتر ما می توانیم هیجان و جادوگری را که همراه با اشک ریختن است ، در روز تولد یا صبح کریسمس هنگام تولد کوچک ، به یاد بیاوریم.

اما چگونه مشتریان خود را مجذوب هیجان در دریافت محصول خود می کنید؟ بسته بندی دقیق و ارائه می تواند خیلی طول بکشد. بازارهای طراحی گرافیکی مانند Designhill وجود دارد که طرح های بسته بندی محصول شگفت انگیز را برای شرکت شما فراهم می کند. در اینجا می توانید بسته بندی خود را با راه اندازی یک مسابقه طراحی از طراحان در سراسر جهان طراحی کنید.

نام تجاری خود را بسازید

بله ، مشتری شما قبلاً کالای شما را خریداری کرده است ، اما این بدان معنی نیست که شما باید جلوی استفاده از آنها را بگیرید. نحوه بسته بندی و ارائه کالاهای خود برای حمل و نقل می تواند یک ابزار قدرتمند بازاریابی باشد- بنابراین آن را به عنوان یک نتیجه پس نگذارید. به عنوان یک خرده فروش آنلاین ، می خواهید روی تجربه کلی مشتریان خود تمرکز کنید.

کالاهای خود را به سادگی درون جعبه پر نکنید. درعوض ، از بسته‌بندی خود به عنوان راهی برای ساخت بیشتر برند خود استفاده کنید. مطابق نظرسنجی توسط Shorr Packaging Corp. ، تنها 11٪ مشتریان امروز از بسته بندی کاملاً راضی هستند. وای – این نارضایتی زیادی است ، که به شما امکان درخشش می دهد. با کمی دقت ، می توانید کالاهای خود را در قسمت شلوغ تجارت الکترونیکی متمایز کنید ، و مشتریان خود را برای بازگشت بیشتر بخواهید.

متوجه کسب و کار تجارت الکترونیکی خود شوید

همین چند سال پیش ، مردم عادت نکردند که همه چیز را بصورت آنلاین بخرند. مطمئناً ، آنها ممکن است گاه به گاه چیزی را که نتوانسته اند بصورت محلی بدست آورند ، خریداری کرده اند ، اما تجارت الکترونیکی فقط یک تحول کوچک در اقتصاد کلی بود. من ، چطور زمان تغییر کرده است.

امروزه مردم از خرید هر و همه چیز بصورت آنلاین نمی ترسند. مردم همه چیز را از مواد غذایی و خمیر دندان گرفته تا کالاهای گرانقیمت مانند رایانه و حتی اتومبیل خریداری می کنند. بسیار نام آن را آورده اید ، و می توانید آن را بصورت آنلاین خریداری کنید.

در سال 2015 ، فروش تجارت الکترونیکی ایالات متحده 287 میلیارد دلار بوده است. و بقیه دنیا عقب نیستند. چین 247 میلیارد دلار فروش داشت. ژاپن 76 میلیارد دلار و ایالات متحده نزدیک 67 میلیارد دلار داشتند. به نظر می رسد که این روند رو به افزایش است. شرکت تحقیقات بازار eMarketer پیش بینی کرده است که فروش جهانی آنلاین در سال 2017 نزدیک به 2.4 تریلیون دلار خواهد بود.

با روی کارآمدن افراد زیادی به اینترنت ، می خواهید خود را از موضع خود دور کنید و به خاطر بسپارید. برای مشتریان بار اول ، بسته ای که روی آستان آنها قرار دارد ممکن است اولین باری باشد که از لحاظ جسمی محصول شما را می بینند و احساس می کنند. نحوه رسیدن آن راهی اساسی برای پرورش وفاداری به برند است.

مشتریان خود را با ارائه زیبا هیجان زده کنید

اولین چیزی که مردم متوجه آن خواهند شد جعبه یا پاکت نامه است. خرده فروش تجارت الکترونیک Powerhouse آمازون ، بیشتر محصولات خود را در یک جعبه قهوه ای ساده بسته بندی می کند ، اما با نوار بسته بندی و آرم قابل تشخیص آن در کنار.

جعبه آمازون

اگرچه جعبه قهوه ای ظریف است ، اما مشکلی وجود ندارد که بسته از کجا آمده است. برخی از خرده فروشان دوست دارند اندکی فلاش بیشتری را به جعبه حمل اضافه کنند. والمارت گاهی اوقات نام شرکت خود را با حروف روشن در کنار جعبه نشان می دهد ، و هیچ مشکلی نمی تواند پاکت پرتقال پرتقال Shutterfly را که از آن استفاده می کند برای ارسال کالاهای خود استفاده کند. جعبه حمل و نقل می تواند به ایجاد حس فتنه کمک کند. شما می خواهید حتی همسایگان تعجب کنند ، چه چیزی در آن بسته است?

بدیهی است ، بازرگانان باید در چگونگی برچسب زدن به بیرون از جعبه دقت کنند. شما نمی خواهید یک کالای گرانقیمت را برای همه دنیا تبلیغ کنید تا ببینید که در ایوان شخصی نشسته است و فقط التماس می کند که ربوده شود. اما اگر نمی توانید آن را در خارج از کشور هیجان انگیز کنید – به سبک خاصی اضافه کنید.

امروزه حتی کالاهای باز نشده جنبه اجتماعی نیز دارد. مردم برای به اشتراک گذاشتن هیجان خود از آخرین خرید آنلاین ، به کانال های رسانه های اجتماعی خود می روند. چه فایده ای دارد به عنوان یک خرده فروش آنلاین ، اگر بتوانید از این تبلیغات رایگان استفاده کنید تا از نظرات ارزشمند دهان به دهان استفاده کنید.

مطالعه بسته بندی تجارت الکترونیکی Dotcom در سال 2015 ، با بازپرداخت تجربه مشتری ، نشان داد که 39٪ از پاسخ دهندگان تصویری یا ویدئویی را در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته اند ، و 60٪ گفتند که اگر هدیه ای بدست آورند ، احتمالاً تصویر محصول را به اشتراک می گذارند. مانند جعبه ، به جای یک قهوه ای بدون نسخه. آیا این موضوع را قانع کرده است که مقداری oomph را به بسته بندی خود اضافه کنید?

مردم از دریافت هدیه لذت می برند. بنابراین ، احساس کنید که این روز تولد آنها است. پیش بروید و چیزهای اضافی مانند کاغذ بافت زیبا یا حتی یک کارت شخصی اضافه کنید. اگر شما یک عمل به اندازه کافی کوچک هستید ، حتی اضافه کردن یک تبریک با نام مشتری خود در قسمت داخلی جعبه ، باعث می شود آنها احساس ویژه ای داشته باشند.

اگر بتوانید مشتری خود را هیجان زده کنید ، آنها مایل به به اشتراک گذاشتن تجربه خود هستند. حتی ممکن است شما خوش شانس باشید و آنها را به اشتراک بگذارید که یک ویدیوی بدون بوکسینگ را در YouTube به اشتراک بگذارید. به طرز شگفت آور مردم فقط این تعداد را انجام می دهند. از سال 2010 ، فیلم های YouTube با “عدم جعبه” در عنوان آنها 871٪ افزایش یافته است.

یکی از شرکتی که در YouTube فیلم کمبود فیلم ندارد ، اپل است. فقط کافی است “حذف جعبه آیفون” را تایپ کنید و بیش از چهار و نیم میلیون بازدید مشاهده خواهید کرد. جای تعجب نیست – از آنجا که اپل استاد جزئیات بازاریابی است.

جعبه آیفون

به عنوان نمونه ، این ویدئوی YouTube توسط iJustine ، که نشان دهنده عدم جعبه وی از ساعت جدید اپل است ، در حال حاضر بیش از یک میلیون بازدید دارد. شما می توانید پیش بینی احساس کنید که او ابتدا جعبه حمل و نقل ساده را باز می کند ، و سپس به زودی در جعبه سفید و ضخیم و باکیفیت اپل حفر می شود. شور و شوق او عفونی است ، و این نوع از تبلیغات رایگان فقط جدیدترین محصولات اپل را ایجاد می کند ، حتی بیشتر.

از بسته بندی هایی استفاده کنید که برای مشتریان مناسب باشد

در حالی که ممکن است مردم از یک بسته زیبا قدردانی کنند ، اگر محصولات شما آسیب ببینند ، یا باز کردن آنها دشوار باشد ، مشتریان شما خوشحال نخواهند شد. مشتریان می توانند با مشکل مواجه شوند و اگر با باز کردن بسته خود چیزی آزاردهنده پیدا کنند ، دریغ نخواهند کرد که یک بررسی بد را برای محصول یا شرکت شما بگذارند.

fragile_box

شركت بسته بندي شركت در سرويس اولويت بندي تجارت الكترونيكي در سال 2016 ، از مشتريان سؤال كرد كه آنچه درمورد تجربه بسته خود آزار دهنده ترين و آزار دهنده تر است. این چیزی است که آنها یافتند:

  • 55٪ از پاسخ دهندگان گفتند كه تحريك كننده شماره يك بسته هايي بود كه به سختي قابل باز كردن بودند.
  • ورود به شماره دو با 19٪ بسته بندی بیش از حد بود.
  • 13٪ از پاسخ دهندگان بسته بندی آسیب دیده را ذکر کردند (مورد واقعی نیست).
  • 8٪ از مردم از مواد غیر قابل بازیافت اذیت می شدند.
  • 4٪ از بسته بندی زشت قدردانی نکردند.

با توجه به اینکه خاموش بودن شماره یک برای افرادی که بسته های خود را باز می کنند ، باز کردن آنها دشوار است ، کار بی فایده است که دسترسی افراد به کالاهای خود را آسان می کند. هیچ کس نمی خواهد با استفاده از یک چاقوی تیز برای باز کردن بسته های پلاستیکی ضخیم که جوانه نمی زند ، تلاش کند. مردم همچنین قدردانی نمی کنند که پس از انتشار کالای خود ، از بسته بندی همه خلاص شوید.

محیط را در ذهن خود حفظ کنید

یکی دیگر از دلایل جالب توجه این مطالعه این است که مصرف کنندگان به طور فزاینده ای از تاثیرات زیست محیطی این اقتصاد جدید آنلاین آگاه می شوند. آنها می دانند که همه این تجارت الکترونیکی بدون هزینه های زیست محیطی نیست. مطابق اعلام آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) بسته بندی مسئولیت حداکثر یک سوم زباله های غیر صنعتی در کشورهای توسعه یافته است.

شما می خواهید از کالاهایی که ارسال می کنید محافظت کنید ، اما به عنوان یک خرده فروش آنلاین ، شما نمی خواهید به اندازه محیط های بی فایده و بی آزار باشید. امروزه گزینه های بیشتر و بیشتر سازگار با محیط زیست برای بسته بندی شما وجود دارد. به اصطلاح بسته بندی سازگار با محیط زیست یک تجارت پررونق است. مقوا یک انتخاب عالی است زیرا به راحتی قابل بازیافت است. برای امتیاز جایزه ، می توانید از مقوا ساخته شده از محتوای بازیافت شده یا محتوای پس از مصرف استفاده کنید.

برای بالشتک اضافه شده برای محصولات خود ، ممکن است از بسته بندی خرد شده از کاغذ بازیافت شده استفاده کنید. در رنگ های مختلفی وجود دارد و برای افزودن لمس تزئینی می توان خرد کرد. یا بجای بادام زمینی بسته بندی شده Styrofoam ، گزینه های مبتنی بر نشاسته وجود دارد که از ذرت ، سورگوم دانه و سایر محصولات ساخته شده است. اینها نه تنها برای محیط زیست بهتر هستند بلکه مشتری شما نیازی به زحمت با دفع ندارد. کافی است آب را بادام زمینی های گیاهی بریزید و تماشای انحلال آنها در هیچ چیز را ندارید.

بازگشت موارد را برای مشتریان خود آسان کنید

بسیاری از فروشندگان آنلاین موفق می دانند که اگر می خواهید کسی فرصتی را برای شما ایجاد کند ، مایل به پذیرش بازده هستید. حتی بهترین مشتری های شما می خواهند بدانند که اگر مناسب نباشد ، می توانند موردی را برگردانند ، آسیب دیده یا با آنچه در ذهن داشتند کار نمی کنند.

شرکت Shorr Packaging Corp. دریافت که خریداران حق بیمه (آنهایی که با هزینه بیش از 200 دلار در خرید آنلاین تعریف می شوند) بازده زیادی را به دست می آورند. آنها دریافتند که 22٪ از این خریداران گفتند که حداقل یک چهارم از خریدهای آنلاین خود را برمی گردانند. اما 95٪ از این مشتریان اظهار داشتند که در صورت آسان بودن روند بازده ، کار تکراری را انجام می دهند.

شما می خواهید در صورت راضی نبودن افراد ، هرچه راحت تر اقدام به بازگشت موارد خود کند. یك راه حل آسان كه بسیاری از فروشندگان لباس از آن استفاده می كنند ، شامل نوارهای برگشت نامه است. این امکان را برای مشتری خود فراهم آورده است که وسایل خود را دوباره در جعبه قرار داده و به راحتی یک برچسب را بچسباند.

Nordstrom ، شرکتی که مدت هاست به خدمات پسندیده مشتری می پردازد ، شامل یک برچسب بازگشت است و همچنین هزینه های حمل و نقل برگشتی را پرداخت می کند. اگر در ایالات متحده زندگی می کنید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که کالاهای خود را به داخل صندوق بیاندازید ، روی یک برچسب بزنید و آنرا به حمل کننده پستی خود تحویل دهید. لازم نیست که با وسوسه کردن در اداره پست یا UPS مشکلی داشته باشید تا بسته شما وزن شود و هزینه پستی شما محاسبه شود.

بعضی اوقات چیزهای کوچک است Trunk Club حتی شامل نوارهایی برای مشتری است که بتواند صندوق عقب را ببندد. از آنجا که به طور جدی ، کسی که وقت دارد به نوار کردن یک نوار نوار. خرده فروشان دیگری مانند Stitch Fix شامل یک کیسه بازده هستند که ارسال نامه ارزانتر و آسانتر از آن است.

trunk_club

هزینه های خود را پایین نگه دارید

خلاقیت عالی است ، اما شما نمی خواهید خیلی دیوانه شوید. شما هنوز هم باید هزینه حمل و نقل را در نظر بگیرید.

امروزه بسیاری از حامل های اصلی از جمله FedEx ، UPS و DHL از وزن بعدی برای محاسبه هزینه حمل و نقل در بسته های زمینی کمتر از سه فوت مکعب استفاده می کنند. این بدان معنی است که آنها اندازه صندوق شما و همچنین وزن را در نظر می گیرند. بنابراین مطمئن شوید جعبه ای که انتخاب کرده اید متناسب با کالاهای شما باشد. اگر محصول شما کوچک باشد ، ارسال کنندگان نیز می توانند گزینه ای باشند.

مهم نیست که اندازه جعبه شما باشد ، حتما بخشی از بالشتک را پرتاب کنید ، حتی اگر قابل شکست نباشد. شما نمی خواهید کالاهای خود را درون جعبه چرخان کنید. مراقب باشید وزن زیادی را با بالشتک خود اضافه نکنید. می توانید یکی از گزینه های سازگار با محیط زیست که در بالا ذکر شد ، یا بسته بندی حباب سبک را که می توانید در ورق ، رول یا کیف تهیه کنید ، امتحان کنید..

از بسته بندی خود استفاده کنید تا یک تأثیر مثبت و ماندگار داشته باشید

به عنوان یک خرده فروش آنلاین ، شما ممکن است یک فروشگاه فیزیکی نداشته باشید ، اما هنوز هم می خواهید به مشتریان خود یک تجربه شخصی و مجلل بدهید ، به گونه ای که گویی در یک بوتیک کوچک خریداری می کنند. به عبارت دیگر ، شما می خواهید که آنها احساس ویژه کنند. احتمالاً قبلاً این کار را با وب سایت و سایر تعاملات خود انجام داده اید اما یک منطقه که اغلب نادیده گرفته می شود را فراموش نکنید..

نحوه بسته بندی و ارائه کالاهای خود برای حمل و نقل ، تأثیر ماندگاری را نه تنها با مشتریان ، بلکه به طور بالقوه با دوستانشان و حتی دوستان دوستان از طریق رسانه های اجتماعی به جای می گذارد..

ممکن است احساس رضایت کنید که فروش خود را انجام داده اید ، اما فرصتی طلایی را از دست ندهید. با بسته بندی های زیبا اما کاربردی می توانید مشتری های جدیدی را به خود جلب کنید و به همان اندازه مهمتر ، آنهایی را که قبلاً در اختیار دارید حفظ کنید مشتریان بازپرداخت به طور متوسط ​​67٪ بیشتر از مشتریان اول وقت صرف می کنند ، بنابراین می خواهید حتی کسانی که قبلاً خریدی از شما انجام داده اند را تحت تأثیر قرار دهید.

شما می خواهید کل مراحل معاملات مشتریان خود را در نظر بگیرید. وقتی دکمه خرید را کلیک می کنند ، معامله آنها کامل نیست. هنگام رسیدن بسته آنها ، باید آنها را wow کنید. این ممکن است تفاوت بین مشتری یک بار و شخصی باشد که به برند شما وفادار است و خریدهای مکرر انجام می دهد.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me