UX חלק 3: האם עיצוב ה- UX הנוכחי שלך עובד?

עיצוב UX עוסק ביצירת חוויה משכנעת למשתמשים שלך.


זה לדעת מה המשתמש רוצה, ולתת לו את זה במהירות ובפשטות. עיצוב ה- UX הטוב ביותר גורם למשתמש לחשוב שהאתר נוצר בדיוק עבורו.

השלישי בסדרת ארבעת החלקים שלנו מראה לך כיצד ללמוד עוד על המשתמשים שלך ולהעריך את הביצועים הנוכחיים שלך.

למד לכוונן את עיצוב ה- UX שלך

אתה כאן מכיוון שאתה רוצה ליצור את חווית המשתמש הטובה ביותר האפשרית.

אבל, אתה לא יכול להשתפר עד שאתה יודע מה נשבר. הגיע הזמן ללמוד יותר על המשתמשים שלך ועל החוויה שלהם באתר שלך.

שלב 1. מי המשתמשים שלך?

השאלה הראשונה היא הקלה לתשובה. זהו לב העיצוב של UX: המשתמשים שלך.

מי הם?

ככל שתכירו יותר על המשתמשים שלכם, כך תוכלו לחוות חוויה טובה יותר עבורם.

Google Analytics הוא כלי פנטסטי שמתעד מידע על כל אדם שמבקר באתר שלך. זה נותן פירוט דמוגרפי של גיל, מין ומיקום. תכונה חדשה עוקבת גם אחר תחומי העניין של המשתמשים (בהתבסס על התנהגות האינטרנט שלהם). השתמש במידע זה כדי לקבוע מי משתמש בשירות שלך.

בחלק 2 דיברנו על יצירת משתמש אידיאלי. האם הניתוח שלך תואם את המשתמש האידיאלי שיצרת? אם כן, מזל טוב, אתה מגיע לאנשים הנכונים, וזה הצעד הראשון לחוויית משתמש חיובית.

שלב 2. איך הם הגיעו לכאן?

באמצעות Google Analytics אתה יכול גם לעקוב אחר שאילתות החיפוש המובילות אנשים לאתר שלך. זה אומר לך אילו שאלות אנשים שואלים. זה אומר לך בדיוק מה הם מחפשים. האם אתה מספק את זה?

לדוגמא, כאן ב- Bitcatcha, אנו עוזרים לעסקים קטנים למצוא את הפתרונות הטובים ביותר לאירוח אתרים. כשאני צולל בחשבון Analytics שלנו, אני אוהב לראות שאילתות חיפוש כמו “מה המארח הטוב ביותר באינטרנט?” כי אני יודע שלביטצ’טה יש את התשובות! אותו אדם זוכה לחוויית משתמש נהדרת.

אילו שאלות המשתמשים שלך שואלים? ואתה עונה להם?

שלב 3. האם אתה ממיר משתמשים?

אם אתה מגיע לקהל הנכון ועונה על השאלות הנכונות, אתה יכול להניח שאתה מספק חווית משתמש טובה. עכשיו אתה צריך הוכחה קרה וקשה.

בפשטות, אתה יכול לדעת אם עיצוב ה- UX שלך עובד על ידי התבוננות במספרי ההמרות שלך. האם הם נרשמים לשירותכם? האם הם קונים את המוצר שלך?

הגיע הזמן לחזור לגוגל אנליטיקס כדי למצוא את התשובות.

האינדיקטורים לעיצוב UX טוב

המרות יעד: ל- Google Analytics יש תכונה מגניבה המאפשרת לעקוב אחר התנהגות משתמשים ונסיעות משתמשים. נניח שמטרת ההמרה שלך היא לגרום למשתמשים להירשם לתקופת ניסיון בחינם. בקש מגוגל אנליטיקס לעקוב אחר מספר האנשים שנחתים בדף הבית שלך, ואז לחץ לדף הניסיון בחינם ולהירשם. אחוז גבוה פירושו שעיצוב ה- UX שלכם הפך אותו נחמד ופשוט עבורם.

זרימת התנהגות: תכונה מגניבה נוספת של Analytics היא ‘זרימת התנהגות’. זה מראה לך את דף הנחיתה הנפוץ ביותר. ואז זה אומר לך לאן המשתמשים הולכים הלאה, ולאן הם הולכים אחרי זה. עם עיצוב UX טוב, תקווה לראות משתמשים שעוקבים אחר הנתיב שקבעת עבורם. דף נחיתה > עוד מידע > המרה. אם יש המון נשאות או שהם נמנעים מההמרה העיקרית שלך, עיצוב ה- UX שלך השתבש.

הדגלים השחורים הגדולים בעיצוב ה- UX השבור

קצב הקפיצה: כשמישהו מגיע לאתר שלך ויוצא מבלי ללחוץ על קישור אחר, זה נקרא הקפצה. שיעור יציאה מדף יציאה גבוה מצביע על כך שאנשים לא מוצאים את מה שהם מחפשים. זהו אינדיקטור מרכזי לעיצוב UX לקוי.

שיעור יציאה מדף כניסה נמוך מצביע על עיצוב UX טוב

אורחים חוזרים נמוכים: באתר טוב יש זרימה בריאה של מבקרים חדשים וחוזרים. אם נתוני ‘האורח החוזר’ שלך נמוכים, הוא מציע שאינך מספק חווית משתמש משכנעת. המשמעות היא שאנשים לא חוזרים ומשתמשים בשירות שלך באופן קבוע.

אנליטיקס נותנת סקירה טובה של חוויית המשתמש. אבל אתה יכול לעשות רק כל כך הרבה נתונים. לקבלת תוצאות אמיתיות, תצטרך לשאול את המשתמשים שלך ישירות.

16 טיפים מגה להגדלת שיעורי ההמרה שלך למסחר אלקטרוני

שלב 4. שאל את המשתמשים שלך

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות שאלונים פרטיים. האנונימיות פירושה שהמשתמשים שלך יהיו הרבה יותר צפויים וכנים לגבי המחשבות שלהם (לעומת קבוצת מיקוד, למשל).

ניתן ליצור שאלון במהירות באמצעות Survey Monkey. הם יעזרו לך לבנות סקר ולשלב אותו באתר שלך כקופץ. שאלו אותם שאלות ברורות, תמציתיות ועודדו כנות. להלן מספר שאלות טובות שיש לשאול:

מה עושה [האתר שלי]?

זו הזדמנות לראות עד כמה הצעת הערך שלך מתורגמת לאנשים. האם המשתמשים שלך באמת מבינים מה אתה עושה?

מה התכונה הכי מתסכלת ב- [האתר שלי]?

אנשים לא נוטים באופן טבעי לדבר עלייך באופן שלילי. אתה צריך לשאול אותם על הסף. פתח את עצמך בפני ביקורת ולמד כיצד לשפר את חווית המשתמש.

מה יכול [האתר שלי] לעשות טוב יותר ואילו תכונות היית רוצה לראות?

המשתמשים שלך הם בדרך כלל הטובים ביותר לספר לך כיצד להתאים. אחרי הכל, הם אלה המשתמשים בשירות שלך. שיאמרו לך לאן ללכת הלאה.

שלב 5. מעקב אחר עיניים

מעקב אחר עיניים הוא מבחן מעבדה שמראה לך בדיוק היכן המשתמשים מסתכלים ולחצים באתר האינטרנט שלך.

אפשרות סבירה כאן היא פיסת תוכנה בשם Clicktale. זה מראה כל תנועה של מבקר לדוגמה עם מפות חום והפעלות. אתה יכול לראות באופן פעיל איפה המשתמשים נאבקים כדי לנווט ולראות כיצד הם מתקשרים עם האתר שלך בזמן אמת.

זו מפה חזותית של חווית המשתמשים שלך.

שלב 6. בדיקת A / B

אם אתה מנסה להחליט בין שני פריסות ניווט או ניסוחים שונים, נסה את שניהם! צור שני דפי נחיתה נפרדים וחלק את התנועה שלך באופן שווה ביניהם.

כעת השתמש ב- Google Analytics כדי למדוד את הביצועים של כל אחד מהם. מי מהם מעודד יותר מכירות, הרשמות והמרות? זהו אינדיקטור ברור לעיצוב ה- UX הטוב ביותר שלך.

שלב 7. שירות לקוחות

עליכם להתענג על ההזדמנות לקבל משוב חינם וקל ממשתמשים שלכם. שאילתות שירות לקוחות הינן תובנה מרכזית בחוויית המבקרים שלך. אני אוהב לחשוב שמשתמש שאכפת לו מספיק לכתוב לנו (אפילו לשלילה) הוא משתמש שכדאי שיהיה לו. מהן השאלות והדאגות הנפוצות ביותר?

השתמש בהזדמנות זו כדי ליצור קשר עם המשתמשים שלך ולשאול אותם מה אתה יכול לעשות טוב יותר!

מחשבה אחרונה: עיצוב ה- UX שלך לעולם לא ‘סיים’

עיצוב ה- UX שלך לעולם לא ‘נעשה’. המשך ללמוד יותר על המשתמשים שלך והמשיך לבדוק את החוויה שלהם.

פתח את עצמך בפני ביקורת, למד עוד על המבקרים שלך ולעולם אל תפסיק להסתגל.

סמוך עלינו, המשתמש תמיד צודק.

אם תמצא את המאמר הזה מעניין, אני בטוח שגם תאהב את חלק 4 – שימוש בפסיכולוגיה כדי לגרום למשתמשים לעשות מה שאתה רוצה

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map