עיצוב UX עוסק ביצירת חוויה משכנעת למשתמשים שלך.

זה לדעת מה המשתמש רוצה, ולתת לו את זה במהירות ובפשטות. עיצוב ה- UX הטוב ביותר גורם למשתמש לחשוב שהאתר נוצר בדיוק עבורו.

החלק הרביעי והאחרון בסדרה מסביר כיצד להשתמש בפסיכולוגיה כדי להתחבר למשתמשים שלך. חשוב יותר, אני אראה לך איך לגרום להם לעשות בדיוק מה שאתה רוצה.

עיצוב UX חלק 4: שימוש בפסיכולוגיה בכדי לגרום למשתמשים לעשות מה שאתה רוצה

השימוש בפסיכולוגיה בעיצוב UX הוא מגניב ברצינות. בסגנון תודעתי של ג’די, לא סוג של דרך של זיגמונד פרויד.

בעזרת טריקים וטכניקות חכמות תוכלו לגרום למשתמשים שלכם להרגיש, לחשוב ולעשות כל מה שתרצו.

פסיכולוגיה היא הסיבה שאתה קונה משהו באמזון לפני שאתה מבין שאתה רוצה את זה. זו הסיבה שאתה צופה בפרק אחר של בית הקלפים בנטפליקס בשעה 04:00. לכן אינך יכול שלא ללחוץ על קישור UpWorthy.

עיצוב ה- UX שלהם גורם לנו. חברות אלה מבינות דחפים אנושיים בסיסיים. והם הופכים אותם לחלק מרכזי באתר האינטרנט שלהם.

הנה הקטע המפחיד: כבר השתמשתי באחד הטריקים הגדולים עליך.

חלק 1: הבנת דחפי האדם הבסיסיים

הטריק הראשון הוא להקיש על הדחפים האנושיים הבסיסיים של המשתמשים שלך.

ישנם ארבעה דחפים ראשוניים ראשוניים המניעים את כל ההתנהגות ברשת:

  1. שיוך
    אנו מקיפים את עצמנו באנשים ובדברים שמשמחים אותנו ומגדירים אותנו. זו הסיבה שאנו חוזרים לאותו אתר פעם אחר פעם. כי אנחנו מתייחסים אליהם.
  2. סטטוס
    יש לנו צורך עמוק להשיג מעמד טוב יותר, בין אם זה חברתי, מקצועי או אישי. פייסבוק מנסה להשתמש בזה בכך שהיא מאפשרת לנו להשוויץ בהישגינו ומדידת הפופולריות.
  3. אושר
    כל מה שאנחנו עושים הוא על חתירה לאושר. עיצוב ה- UX הטוב ביותר מתגמל אותנו ברגשות שמחים בכל סיבוב.
  4. סקרנות
    אנחנו תמיד רוצים לדעת יותר.

עכשיו אתה יודע את הדחפים האנושיים הבסיסיים, איך אתה משתמש בהם לטובתך?

חלק 2: שימוש בפסיכולוגיה כדי להתחבר למשתמשים שלך

בני אדם סקרנים מטבע הדברים, אך הם גם זהירים כאשר בוחנים דברים חדשים. תפקידך להתחבר אליהם ולגרום להם לסמוך עליך.

התייחסו והתייחסו לאמפתיה

הדרך המהירה ביותר להרוויח אמון היא על ידי אמפתיה עם אנשים. הראה להם שאתה מבין אותם. זכור, המשתמשים מחפשים שיוך.

אתה עושה זאת על ידי עיצוב ה- UX שלך בתמונה של קהל היעד שלך. אם קראת את המדריך שלי להגדרת קהל היעד שלך, עליך להיות בעל תחושה טובה של הדמוגרפיה, תחומי העניין והמטרות שלהם. צור את האתר שלך בצורה שתהדהד את המשתמשים שלך.

ענקית המסחר האלקטרוני, Etsy, למשל, מכוונת לשוק המלאכות. בקר באתר שלהם ואתה מתקבל בתמונות של המשתמשים שלהם מציירים, תפרים ויוצרים מוצרים חדשים.

אטסי

הקריאה לפעולה שלהם מבקשת מכם ‘להצטרף לקהילה’ והם מדגישים את החברויות בין מוכרים ללקוחות. זה מספק אווירה מסבירת פנים לקהל היעד שלהם. אם אתה אוהב מלאכות, אתה מרגיש מיד בבית כאן.

זה חזק בעוצמה. עם זאת, זו לא יותר מפסיכולוגיה פשוטה והאינסטינקט הטבעי למצוא קהילה.

כעסק קטן אתה יכול לעקוב אחר ההובלה שלהם. השתמש בשפה, תוכן ותמונות שמתחברים לקהל היעד שלך. אם אתה חברת סחר אלקטרוני, וודא שקהל היעד שלך מדגמן את המוצר בתמונות שלך. הראה למשתמשים שלך שאתה מבין את עולמם, והזמן אותם פנימה. זהו הצעד הראשון לסמוך ולכבד.

תוכיח את שווה לך

למרבה הצער, זה לא מספיק מספיק כדי לשכנע אותם.

אמון לא נוגע רק לאהבה ואסוציאציה. זה קשור ליכולת. מבקרים חדשים נזהרים באופן טבעי משירותים לא מוכרים. תפקידך לפרוט את הזהירות הזו עם הפסיכולוגיה הפשוטה של ​​’עדר מנטליות’..

אם הרבה אנשים עושים משהו, אנו נוטים לסמוך עליו ולעקוב אחריו. אז, הראה למשתמשים חדשים שהרבה אנשים אחרים בוטחים בך.

אפילו המוצרים הגדולים ביותר על פני כדור הארץ עושים זאת. GoPro, למשל, בנתה את המצלמה הנמכרת ביותר בעולם. והם לא מתביישים לספר למשתמשים שלהם! הם טוענים את הטענה הזו ברחבי האתר שלהם, כמו גם מזכירים למשתמשים שיש להם ‘ביצועים שהועמדו על ידי אמי’..

להתמקצע

אם החברות הגדולות בעולם משתמשות בהמלצות ושכנוע, אז כדאי לך. האם המוצר שלך הוצג על ידי אתר בולט או שהוא זכה בפרס? שים את זה בעותק הראשי שלך. יש לך לקוח ידוע או לקוח מפורסם? הצג תמונות שלהם באמצעותו או בקש מהם המלצה.

עכשיו הבאת אותם לעולם שלך והם סומכים עליך. הבא מגיע החלק המסובך.

חלק 3: לגרום להם לעשות מה שאתה רוצה

כולם רוצים משהו. החוכמה היא לגרום להם לרצות את מה שיש לכם.

סקרנות

תן למישהו טעימה קטנה ממשהו, וזה גורם לו להיות רעבים לעוד. אנו נולדים סקרנים. על ידי הקנטה של ​​הדחף האנושי הבסיסי הזה, תוכלו לגרום למשתמשים ללחוץ על כל דבר אחר.

אמזון עושים זאת ממש כשמוכרים ספרים. הם משתמשים בפיסת עותק שאי אפשר לעמוד בפניהם מעל תמונת הספר שאומרת בפשטות: “לחץ להסתכל פנימה!” אינך יכול שלא ללחוץ עליו!

המבט של אמזון בפנים

אם אתה מוכר מוצר או שירות, תן למשתמשים מספיק מידע מספיק כדי להקניט אותם. תן להם את הדחף הפסיכולוגי ללמוד יותר. ואז הראו להם לאן ללכת כדי לספק את התשוקה.

השתמשתי בטריק הזה בתחילת המאמר. אמרתי לך שכבר השתמשתי בך בפסיכולוגיה וזה גרם לך לרצות להמשיך לקרוא, נכון? ועכשיו אתה כאן. הסקרנות תמיד עובדת.

רק וודא שהטכניקה הזו לא תקפה שוב. השכר חייב להיות טוב כמו ההבטחה שלך. אם זה מבאס, אתם הופכים חווית משתמש טובה לחוויה רעה.

תגמל את המשתמשים שלך

אתה עושה זאת כשאתה מלמד חיית מחמד טריקים חדשים; זה נקרא התניה. בכל פעם שהמשתמשים שלך עושים מה שאתה רוצה, תגמל אותם! והם יעשו את זה שוב. ושוב.

תוכלו ללמוד הרבה מהפייסבוק כאן. פייסבוק רוצה שתשתפו כמה שיותר. זה מה שמניע אותם להמשיך. אז, הם מתגמלים אותך עם לייקים. בכל פעם שאתה מקבל ‘כמו’, אתה מקבל להיט קטן של אושר. זה מרגיש טוב, אז אתה עושה את זה שוב. אתה ממשיך לשתף.

אם יש לך מוצר למכור, תגמל אנשים כאשר הם קונים אותו. הצע להם הנחה ברכישה הבאה שלהם. זהה את יעד ההמרה העיקרי לאתר שלך, ותגמל אנשים על כך שהם עשו זאת.

טריקת מחשבות של ג’די!

על ידי הבנת הדחפים הפסיכולוגיים הבסיסיים של המשתמשים שלך, אתה יכול ליצור איתם קשר רגשי.

כשתסיים את זה, אתה יכול לגרום להם לעשות כמעט כל דבר שתרצה.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me