قسمت 3: آیا UX طراحی فعلی شما کار می کند؟

طراحی UX همه چیز در مورد ایجاد یک تجربه قانع کننده برای کاربران شما است.


این می داند کاربر چه می خواهد ، و به سرعت و به سادگی آن را به آنها می دهد. بهترین طراحی UX باعث می شود کاربر فکر کند وب سایت فقط برای آنها ایجاد شده است.

سومین سریال در چهار قسمت ما شما را نشان می دهد نحوه کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاربران خود و ارزیابی عملکرد فعلی خود.

بیاموزید که طراحی UX خود را تنظیم کنید

شما اینجا هستید زیرا می خواهید بهترین تجربه ممکن کاربر را ایجاد کنید.

اما ، تا زمانی که نمی دانید چه شکسته است ، نمی توانید پیشرفت کنید. وقت آن است که در وب سایت خود اطلاعات بیشتری در مورد کاربران و تجربه آنها کسب کنید.

مرحله 1. کاربران شما چه کسانی هستند?

اولین سوال آسان برای پاسخ دادن است. این قلب طراحی UX است: کاربران شما.

آنها کی هستند?

هرچه بیشتر در مورد کاربران خود آگاهی داشته باشید ، تجربه بهتری می توانید برای آنها مهارت داشته باشید.

Google Analytics ابزاری خارق العاده است که اطلاعات مربوط به هر شخصی که از وب سایت شما بازدید می کند را ضبط می کند. تقسیم جمعیتی سن ، جنس و موقعیت مکانی به شما می دهد. یک ویژگی جدید همچنین علائق کاربران (براساس رفتار اینترنت آنها) را ردیابی می کند. از این اطلاعات برای تعیین اینکه چه کسی از سرویس شما استفاده می کند استفاده کنید.

در قسمت 2 ، در مورد ایجاد یک کاربر ایده آل صحبت کردیم. آیا تجزیه و تحلیل شما مطابق با کاربر ایده آل شما ایجاد شده است؟ اگر چنین است ، پس تبریک می گویم ، شما به افراد مناسب دسترسی پیدا می کنید ، و این اولین قدم برای یک تجربه کاربری مثبت است.

مرحله 2. چگونه آنها به اینجا رسیدند?

همچنین با استفاده از Google Analytics می توانید پرس و جوهای جستجو را که افراد را به سمت وب سایت شما سوق می دهد ، ردیابی کنید. این به شما می گوید سوالاتی که مردم می پرسند چیست. این دقیقاً به شما می گوید که به دنبال چه چیزی هستند. آیا شما آن را تهیه می کنید?

به عنوان مثال ، در اینجا در Bitcatcha ، ما به مشاغل کوچک کمک می کنیم تا بهترین راه حل های میزبانی وب را پیدا کنند. وقتی به حساب Analytics ما شیرجه می خورم ، دوست دارم سؤالات جستجو مانند “بهترین میزبان وب را ببینید؟” چون می دانم Bitcatcha جوابهایش را دارد! آن شخص تجربه کاربری خوبی را تجربه می کند.

کاربران شما از چه سؤالاتی سوال می کنند؟ و آیا شما به آنها پاسخ می دهید?

مرحله 3. آیا شما کاربران را تبدیل می کنید?

اگر به مخاطب مناسب دسترسی پیدا کرده و به سؤالات درست پاسخ داده اید ، می توانید فرض کنید که تجربه کاربری خوبی را ارائه می دهید. اکنون شما به سرد و مستدل نیاز دارید.

کاملاً ساده ، می توانید با دیدن شماره های تبدیل خود بگویید که آیا طراحی UX شما کار می کند یا خیر. آیا آنها در خدمت شما هستند؟ آیا آنها محصول شما را خریداری می کنند?

وقت آن است که برای یافتن پاسخ ها به Google Analytics برگردید.

شاخص های طراحی UX خوب

تبدیل اهداف: Google Analytics یک ویژگی جالب دارد که به شما امکان می دهد رفتار کاربر و سفر کاربر را ردیابی کنید. بیایید بگوییم که هدف تبدیل شما این است که کاربران را مجبور به ثبت نام در یک آزمایش رایگان کنند. از Google Analytics بخواهید که چند نفر را در صفحه اصلی خود مشاهده کنید ، سپس به صفحه آزمایشی رایگان کلیک کنید و ثبت نام کنید. درصد بالایی به معنای طراحی UX شما برای آنها زیبا و ساده است.

جریان رفتاری: یکی دیگر از ویژگی های جالب Analytics “جریان رفتاری” است. این به شما متداول ترین صفحه فرود را نشان می دهد. سپس به شما می گوید که کاربران به کجا می روند و بعد از آن کجا می روند. با طراحی UX خوب ، امیدوارم کاربران در مسیری که برای آنها تعیین کرده اید ، دنبال کنند. صفحه فرود > اطلاعات بیشتر > تبدیل. اگر بسیاری از ترک ها وجود دارد یا از تبدیل اصلی شما جلوگیری می کنند ، طراحی UX شما اشتباه بوده است.

پرچم های بزرگ سیاه و سفید از طراحی UX شکسته

نرخ گزاف گویی: وقتی شخصی به سایت شما بیاید و بدون کلیک روی پیوند دیگری ، ترک شود ، به این حالت تندرست گفته می شود. نرخ گزاف گویی بالا نشان می دهد که مردم در جستجوی آن چیزی نیستند که به دنبال آن هستند. این یک شاخص اصلی برای طراحی UX ضعیف است.

نرخ گزاف گویی پایین نشانگر طراحی خوب UX است

بازدید کنندگان کم بازگشت: یک وب سایت خوب دارای گردش سالم بازدید کنندگان جدید و بازگشت کننده است. اگر آمار “بازدید کننده در حال بازگشت” شما کم است ، نشان می دهد که شما یک تجربه کاربر قانع کننده را ارائه نمی دهید. این بدان معنا نیست که افراد به طور مرتب برنمی گردند و از خدمات شما استفاده نمی کنند.

تجزیه و تحلیل اطلاعات خوبی از تجربه کاربر می دهد. اما فقط می توانید داده های زیادی را انجام دهید. برای نتایج واقعی ، باید مستقیماً از کاربران خود سؤال کنید.

16 نکته برای افزایش نرخ تبدیل تجارت الکترونیکی در مورد 16 مگا

مرحله 4. از کاربران خود بپرسید

بهترین راه برای انجام این کار استفاده از پرسشنامه های خصوصی است. ناشناس بودن به این معنی است که کاربران شما نسبت به افکار خود بسیار آینده تر و صادق تر خواهند بود (به عنوان مثال در مقایسه با یک گروه متمرکز).

می توانید به سرعت با استفاده از Survey Monkey پرسشنامه ایجاد کنید. آنها به شما کمک می کنند یک نظرسنجی ایجاد کنید و آن را در وب سایت خود به عنوان پنجره بازشو ادغام کنید. از آنها سؤالات روشن ، مختصر بخواهید و صداقت را ترغیب کنید. در اینجا چند سوال خوب برای پرسیدن وجود دارد:

[وب سایت من] چه کاری انجام می دهد?

این فرصتی است برای دیدن اینکه ارزش پیشنهادی شما چگونه به مردم ترجمه می شود. آیا کاربران شما واقعاً درک می کنند که چه کاری انجام می دهید?

ناامیدکننده ترین ویژگی [وب سایت من] چیست؟?

مردم به طور طبیعی تمایل به صحبت منفی در مورد شما ندارند. شما باید کاملاً از آنها سؤال کنید. خود را نسبت به انتقاد باز کنید و یاد بگیرید که چگونه تجربه کاربر را بهبود بخشید.

چه کاری می تواند [وب سایت من] بهتر انجام دهد و چه ویژگی هایی را می خواهید ببینید?

کاربران شما اغلب بهترین کسانی هستند که به شما می گویند چگونه سازگار شوند. پس از همه ، آنها کسانی هستند که از خدمات شما استفاده می کنند. بگذارید آنها به شما بگویند کجا بروید.

مرحله 5. ردیابی چشم

ردیابی چشم یک آزمایشگاه آزمایشگاهی است که دقیقاً به شما نشان می دهد که کاربران در وب سایت شما چطور جستجو و کلیک می کنند.

یک گزینه مقرون به صرفه در اینجا بخشی از نرم افزار به نام Clicktale است. این نشان می دهد که هر بازدید کننده نمونه با نقشه های گرما و پخش می باشد. شما می توانید بطور جدی مشاهده کنید که در کجا کاربران برای حرکت حرکت می کنند و تماشا می کنند که چگونه آنها با سایت شما در زمان واقعی تعامل دارند.

این یک نقشه تصویری از تجربه کاربران شما است.

مرحله 6. آزمایش A / B

اگر می خواهید بین دو طرح ناوبری یا عبارت متفاوت تصمیم بگیرید ، هر دو را امتحان کنید! دو صفحه فرود جداگانه ایجاد کنید و ترافیک خود را به طور مساوی بین آنها تقسیم کنید.

اکنون از Google Analytics استفاده کنید تا عملکرد هر یک را اندازه گیری کنید. کدام یک فروش ، ثبت نام و تبدیل بیشتر را ترغیب می کنند؟ این یک نشانگر روشن از بهترین طراحی UX شماست.

مرحله 7. خدمات به مشتری

شما باید از فرصتی برای دریافت بازخورد رایگان و آسان از کاربران خود لذت ببرید. نمایش داده های خدمات مشتری یک بینش اساسی برای تجربه بازدید کنندگان شما است. من دوست دارم فکر کنم که کاربری که به اندازه کافی از ما برای نوشتن برای ما مراقبت کند (حتی منفی) یک کاربر است که ارزش آن را دارد. رایج ترین سؤالات و نگرانی ها چیست?

از این فرصت استفاده کنید تا با کاربران خود ارتباط برقرار کنید و از آنها بپرسید که چه کاری بهتر می توانید انجام دهید!

فکر نهایی: طراحی UX شما هرگز به پایان نرسیده است

طراحی UX شما هرگز انجام نمی شود. بیشتر در مورد کاربران خود بیاموزید و تجربه آزمایش آنها را ادامه دهید.

خود را در معرض انتقاد قرار دهید ، در مورد بازدید کنندگان خود اطلاعات بیشتری کسب کنید و هرگز از تطبیق آن دست بر ندارید.

به ما اعتماد کنید ، کاربر همیشه درست است.

اگر این مقاله را جالب دیدید ، شرط می بندم که قسمت 4 را نیز دوست دارید – استفاده از روانشناسی برای اینکه کاربران بتوانند آنچه را می خواهید انجام دهند

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map