UX قسمت 2: کاربران را تعریف کنید ، آنها را پیدا کنید و مشکلات آنها را حل کنید

طراحی UX همه چیز در مورد ایجاد یک تجربه قانع کننده برای کاربران شما است.


این می داند کاربر چه می خواهد ، و به سرعت و به سادگی آن را به آنها می دهد. بهترین طراحی UX باعث می شود کاربر فکر کند وب سایت فقط برای آنها ایجاد شده است.

دوم در سریال چهار قسمت ما بر روی شما است مخاطب هدف. زیرا اگر نمی دانید کاربران شما چه کسانی هستند ، نمی توانید یک تجربه کاربری خوب ایجاد کنید!

مخاطب هدف خود را تعریف کنید

یک جمله قدیمی وجود دارد که باید در اینترنت زندگی کنید:

“اگر سعی می کنید همه را خوشحال کنید ، به کسی خوشحال نمی شوید”

تعریف و هدف قرار دادن مخاطب خاص ، تنها راه برای پیشبرد تجربه کاربری مناسب است.

چرا اهمیت مخاطب تا طراحی UX اهمیت دارد?

طراحی خوب UX در مورد این است که کاربر احساس کند وب سایت شما فقط برای آنها طراحی شده است. آنها باید در خانه احساس کنند ، با محتوا ارتباط برقرار کنند و از همه مهمتر جوابهایی را که می خواستند پیدا کنند.

وقتی گروهی از افراد را با خصوصیات ، جاه طلبی ها و مشکلات مشترک هدف قرار می دهید ، می توانید یک تجربه کاربری موقت ایجاد کنید ، فقط برای آنها.

شما فقط می توانید این کار را انجام دهید اگر بدانید که آنها چه کسانی هستند و چه می خواهند.

چگونه مخاطبان خود را تعریف کنم?

گام. 1. گزاره ارزش خود را میخ بزنید

تعریف مخاطبان خود دشوار است تا زمانی که دقیقاً آنچه را انجام می دهید توضیح دهید. فقط وقتی متوجه شدید رئيس جمهور برای محصول خود باشید ، می توانید مخاطبان مناسبی را هدف قرار دهید. قسمت اول این سریال بر ارزش پیشنهادی متمرکز است ، بنابراین ابتدا آن را بخوانید!

فقط وقتی می دانید چه کاری انجام می دهید ، می توانید بفهمید که چه کسی سود خواهد برد.

مرحله 2. بزرگترین و عمیق ترین مشکل آنها چیست?

این جوهر کارآفرینی است. پیدا کردن یک مشکل و حل آن. محصول یا خدمات شما چه مشکل بزرگی را برطرف می کند?

هنگامی که شما این را می دانید ، می توانید کسانی را که از آن رنج می برند هدف قرار دهید. حتی اگر آنها هنوز آن را نمی دانند!

برای مثال Spotify به سرعت بزرگترین سرویس پخش موسیقی در جهان شد. آنها چطور این کار را کردند؟ آنها یک مشکل بزرگ را حل کردند. آنها به ما دسترسی فوری به موسیقی رایگان دادند.

Spotify امکان دسترسی سریع به موسیقی رایگان را فراهم می کند

اما این تنها دلیل موفقیت آنها نبود (بسیاری از خدمات دیگر این کار را انجام می دهند). موفقیت آنها به حدی بود که اولین کاربران خود را هدف قرار دادند. این به دنبال آنهایی بود که از سیستم فعلی ناامید شده اند.

آنها مخاطبان خود را اینگونه تعریف كردند: دوستداران موسیقی جوان و زودهنگام كه ​​رسانه های خود را به صورت آنلاین مصرف كرده و به اشتراك می گذارند. سپس آنها با ارسال دعوت نامه های انحصاری به دنبال آنها رفتند.

طراحی خوب UX همه چیز در حل سریع مشکلات است. Spotify مشکلی را پیدا کرد ، آن را برطرف کرد و آن را با تمام افرادی که خواستار رفع آن بودند به اشتراک گذاشت.

چه مشکلی برطرف شده و چه کسی دیگری آن را می خواهد?

مرحله 3. نمایه کاربر مشتری ایده آل خود را ایجاد کنید

هنگام تعریف مخاطب خود ، می خواهید از تعمیم جلوگیری کنید. شما نیاز به یک تصویر واضح و تیز در سر دارید. فقط یک جدول داده یا نمودار نیست. شما به یک انسان واقعی احتیاج دارید.

مشتری ایده آل شما کیست?

ثانیه ای بگیرید تا مصرف کننده ایده آل برای محصول خود تصور کنید. تا حد امکان مشخصات آنها را تعریف کنید.

شما می توانید از این نمایه کاربر برای تصمیم گیری در آینده برای طراحی UX استفاده کنید. آیا مشتری ایده آل شما انتخاب رنگ جدید را دوست دارد؟ نظر شما در مورد انتخاب زبان شما چیست؟ نمایه کاربر شما معیار خدمات شما می شود.

در اینجا اطلاعات مهم شما برای ساختن اولین پروفایل کاربر ایده آل شما است:

مرحله 4: جمعیتی آنها را لیست کنید

لیست سن ، جنس ، محل زندگی ، شغل و درآمد مشتری ایده آل خود را تهیه کنید. این به شما کمک می کند تا وب سایت و طراحی UX خود را متناسب کنید.

سن و جنسیت آنها به تعیین چه زبانی و استفاده از چه لحنی کمک می کند. توجه کنید که اسنپ چت با چه تهاجمی بازار 13-34 ساله را هدف قرار می دهد. آنها منحصراً یک سرویس موبایل پر از رنگهای روشن (از نظر روانشناختی با ترجیحات بزرگسالان جوان پیوند می دهند) ارائه می دهند. آنها از شکلک ها به شدت استفاده می کنند ، و نسخه آنها به صورت بی شرمانه ای به مخاطبان جوان منتهی می شود (تعداد زیادی علامت تعجب ، چهره های شکلک و موارد فوق العاده).

آنها طراحی UX خود را متناسب با نتایج جمعیتی با مخاطبان جمعیتی تنظیم کرده اند.

اما ، اگر می خواهید بهترین تجربه ممکن کاربر را داشته باشید ، باید بسیار عمیق تر شوید.

مرحله 5. روی انگیزه ها ، رویاها و اهداف آنها تمرکز کنید

قدرتمندترین نتیجه زمانی حاصل می شود که شما سایت را نه برای افرادی که می خواهید طراحی کنید ، بلکه چه کسی می خواهند باشد.

آن را برای کارآفرین مشتاق طراحی کنید. یا شخصی که می خواهد یک ماراتن را اداره کند ، یا می خواهد یک وبلاگ را راه اندازی کند. آنها را به یک رویا بفروشید و به آنها نشان دهید که خدمات شما چگونه به آنها کمک می کند تا به آنجا بروند. طراحی خوب UX در مورد نشان دادن راهی بهتر برای پیشبرد آنهاست.

افرادی را که آرزوی خود را دارند هدف قرار دهید زیرا احتمال خرید آنها از شما بسیار بیشتر است.

با این حساب مخاطبان هدف خود را با انگیزه های آنها تعریف کنید. چرا آنها به سایت شما می آیند؟ آنها می خواهند در پنج سال کجا باشند؟ به چه چیزهایی علاقه دارند?

اگر از آنها الهام بگیرید ، یک تجربه کاربری عالی ارائه خواهید کرد.

مثال کامل پروفایل کاربر

این نمایه کاربر بیش از فقط جمعیتی را شامل می شود:

کاربر A یک کارآفرین مشتاق ، 31 ساله است و در لندن زندگی می کند. او یک وبلاگ در مورد طراحی وب اجرا می کند و خود را رهبر فکر می داند. او وبلاگ های توسعه دهنده را دنبال می کند و مطالب را در توییتر و LinkedIn به اشتراک می گذارد. او ناامید از دسترسی رسانه های اجتماعی خود است.

با استفاده از این اطلاعات جمعیتی می توانید فضایی را طراحی کنید که مانند خانه باشد. اما این رفتار و اطلاعات جاه طلبی است که به شما کمک می کند تا تجربه کاربر را تجربه کنید. می توانید برای رشد شغل خود به او توانمند شوید ، به او نشان دهید که چگونه رسانه های اجتماعی خود را افزایش دهد و از او بخواهید که همه این موارد را در توییتر به اشتراک بگذارد.

این یک تجربه کاربری قدرتمند است و این همه به این دلیل است که شما کاربر ایده آل خود را تعریف کرده اید.

اکنون نوبت شماست

نگاهی طولانی و سخت به محصول یا خدمات خود بیندازید. کدام مخاطب هدف قصد دارد محصول شما را بخورد و آن را با دیگران به اشتراک بگذارد؟ پروفایل کاربری ایده آل خود را ایجاد کرده و طراحی UX خود را به طور خاص برای آنها انجام دهید.

هرچه بیشتر در مورد کاربران خود آگاهی داشته باشید ، خدمتی بهتر ارائه خواهید کرد. این پاسخ به سؤالات ، ارزش ارائه می دهد و باعث می شود کاربر در خانه احساس کند.

از این گذشته ، اگر نمی دانید کاربران شما چه کسانی هستند ، نمی توانید یک تجربه کاربری خوب ایجاد کنید.

در مرحله بعد ، خواندن قسمت طراحی UX قسمت 3 را ادامه دهید – آیا طراحی فعلی UX شما کار می کند?.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map