UX قسمت 4: استفاده از روانشناسی برای اینکه کاربر بتواند آنچه را می خواهید انجام دهید

طراحی UX همه چیز در مورد ایجاد یک تجربه قانع کننده برای کاربران شما است.


این می داند کاربر چه می خواهد ، و به سرعت و به سادگی آن را به آنها می دهد. بهترین طراحی UX باعث می شود کاربر فکر کند وب سایت فقط برای آنها ایجاد شده است.

قسمت چهارم و پایانی این سریال توضیح می دهد نحوه استفاده از روانشناسی برای ارتباط با کاربران خود. مهمتر از همه ، من به شما نشان خواهم داد که چگونه آنها را دقیقاً آنچه می خواهید انجام دهید.

UX Design Part 4: استفاده از روانشناسی برای اینکه کاربران بتوانند آنچه را می خواهید انجام دهند

استفاده از روانشناسی در طراحی UX بسیار جالب است. به طرز فکری Jedi ، یک نوع از راه ، و نه یک نوع از نوع Sigmund فروید.

با استفاده از ترفندها و تکنیک های هوشمندانه ، می توانید کاربران خود را احساس ، فکر و هر کاری را که می خواهید انجام دهید.

روانشناسی دلیل خرید چیزی در آمازون است قبل از اینکه متوجه شوید که می خواهید. به همین دلیل است که ساعت 4 صبح یک قسمت دیگر از House of Cards را در نتفلیکس مشاهده می کنید. به همین دلیل نمی توانید راهنمایی کنید اما روی پیوند UpW ارزش کلیک کنید.

طراحی UX آنها ما را می سازد. این شرکت ها خواسته های اساسی بشر را درک می کنند. و آنها را به بخشی اساسی در وب سایت خود تبدیل می کند.

این کمی ترسناک است: من قبلاً یکی از بزرگترین ترفندهای شما را استفاده کرده ام.

قسمت 1: درک اصول اساسی بشر

اولین ترفند ضربه زدن به نیازهای اساسی کاربران شما است.

چهار هشدار اصلی وجود دارد که کلیه رفتارها را بصورت آنلاین هدایت می کند:

 1. وابستگی
  ما خودمان را با افراد و چیزهایی احاطه می کنیم که باعث خوشحالی ما می شوند و ما را تعریف می کنند. به همین دلیل بار دیگر به همان وب سایت باز می گردیم. زیرا ما با آنها ارتباط داریم.
 2. وضعیت
  ما برای دستیابی به وضعیت بهتر ، چه اجتماعی ، حرفه ای و چه شخصی ، نیاز عمیقی داریم. با اجازه دادن به ما و نشان دادن دستاوردهای خود و اندازه گیری محبوبیت ، فیس بوک به این موضوع ضربه می زند.
 3. خوشبختی
  هر کاری که انجام می دهیم مربوط به تلاش برای سعادت است. بهترین طراحی UX در هر نوبت به ما احساسات شاد می بخشد.
 4. کنجکاوی
  همیشه می خواهیم اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

اکنون خواسته های اساسی بشر را می دانید ، چگونه می توانید از آنها به نفع خود استفاده کنید?

قسمت دوم: استفاده از روانشناسی برای ارتباط با کاربران خود

انسان ها به طور طبیعی کنجکاو هستند ، اما هنگام کشف چیزهای جدید نیز محتاط هستند. این کار شماست که با آنها ارتباط برقرار کنید و آنها را به شما اعتماد کنید.

ارتباط و همدردی

سریعترین راه برای جلب اعتماد ، همدلی با مردم است. به آنها نشان دهید که آنها را درک کرده اید. به یاد داشته باشید ، کاربران به دنبال آن هستند وابستگی.

شما این کار را با طراحی UX خود در تصویر مخاطب مورد نظر خود انجام می دهید. اگر راهنمای من در مورد تعریف مخاطبان خود را خوانده اید ، باید از جمعیت ، علائق و اهداف آنها حس خوبی داشته باشید. وب سایت خود را به شکلی ایجاد کنید که با کاربران خود طنین انداز باشد.

برای مثال ، غول تجارت الکترونیکی ، Etsy ، بازار صنایع دستی را هدف قرار داده است. از سایت آنها بازدید کنید و با تصاویر کاربرانی که در حال نقاشی ، دوخت و ایجاد محصولات جدید هستند ، از شما استقبال می شود.

اتی

تماس با آنها از شما درخواست می کند “به اجتماع بپیوندید” و آنها اختلافات بین فروشندگان و مشتریان را برجسته می کنند. این فضای استقبال مخاطبان هدف آنها را فراهم می کند. اگر عاشق صنایع دستی هستید ، فوراً اینجا را در خانه حس می کنید.

این بسیار ترسناک است با این وجود ، چیزی غیر از روانشناسی ساده و غریزه طبیعی برای یافتن جامعه نیست.

به عنوان یک تجارت کوچک ، می توانید رهبری آنها را دنبال کنید. از زبان ، محتوا و تصاویری استفاده کنید که با مخاطب هدف شما در ارتباط هستند. اگر یک شرکت تجارت الکترونیکی هستید ، اطمینان حاصل کنید که مخاطبان مورد نظر شما در حال تهیه محصول در تصاویر خود هستند. به کاربران خود نشان دهید که دنیای آنها را درک کرده و از آنها دعوت کرده اید. این اولین قدم برای اعتماد و احترام است.

ارزش خود را ثابت کنید

متأسفانه ، این کافی نیست که آنها را متقاعد کنیم.

اعتماد فقط مربوط به دوست داشتن و ارتباط نیست. این در مورد صلاحیت است. بازدید کنندگان جدید به طور طبیعی از خدمات ناآشنا محتاط هستند. وظیفه شماست که این روانشناسی را با روانشناسی ساده “ذهنیت گله” زیر پا بگذارید..

اگر افراد زیادی کاری انجام دهند ، ما تمایل داریم به آن اعتماد کنیم و از آن پیروی کنیم. بنابراین ، به کاربران جدید نشان دهید که تعداد زیادی از افراد دیگر به شما اعتماد دارند.

حتی بزرگترین محصولات کره زمین این کار را انجام می دهند. برای مثال GoPro سریعترین دوربین فروش جهان را ساخت. و آنها از گفتن کاربران خود خجالتی نیستند! آنها این ادعا را در وب سایت خود انجام می دهند ، و همچنین به کاربران یادآوری می کنند که “عملکرد نامزد شده Emmy” دارند.

GoPro

اگر بزرگترین شرکت های جهان از توصیفات و ترغیب ها استفاده می کنند ، پس شما هم باید باشید. آیا محصول شما توسط یک وب سایت برجسته ارائه شده است یا این جایزه را کسب کرده است؟ آن را در نسخه اصلی خود قرار دهید. آیا مشتری مشهور یا مشتری مشهوری دارید؟ تصاویری از آنها را با استفاده از آن نشان دهید یا از آنها بخواهید توصیفی انجام دهید.

اکنون آنها را وارد دنیای خود کرده اید و آنها به شما اعتماد دارند. قسمت بعدی روی حیله و تزویر می آید.

قسمت سوم: آنها را به آنچه می خواهید انجام دهید

همه چیزی می خواهند. ترفند این است که آنها را به آنچه می خواهید بخواهید.

کنجکاوی

به کسی طعم کمی از چیزی بدهید ، و این باعث می شود آنها بیشتر گرسنه شوند. ما کنجکاو به دنیا آمده ایم با آزار دادن این خواست اصلی بشر ، می توانید کاربران را در هر چیزی کلیک کنید.

آمازون این کار را به خوبی هنگام فروش کتاب انجام می دهد. آنها از یک قطعه غیر قابل مقاومت در بالای تصویر کتاب استفاده می کنند که به سادگی می گوید: “کلیک کنید تا به داخل نگاه کنید!” شما نمی توانید کمکی کنید اما روی آن کلیک کنید!

نگاه درون آمازون

اگر در حال فروش یک محصول یا خدمات هستید ، اطلاعات کافی را به کاربران بدهید تا آنها را اذیت کنند. به آنها این فشار روانی را بیاموزید که اطلاعات بیشتری کسب کنند. سپس به آنها نشان دهید که برای برآورده کردن هوس به کجا باید بروند.

من در ابتدای مقاله از این ترفند استفاده کردم. من به شما گفتم قبلاً از شما روانشناسی استفاده کرده ام و باعث شده است که بخواهید خواندن خود را ادامه دهید ، درست است؟ و اکنون شما اینجا هستید. کنجکاوی همیشه کار می کند.

فقط مطمئن شوید که این تکنیک از آتش خاموش نیست. بازپرداخت باید به اندازه قول شما باشد. اگر آن را بمکد ، شما یک تجربه کاربری خوب را به یک تجربه بد تبدیل می کنید.

به کاربران خود پاداش دهید

شما این کار را هنگام آموزش حقه های جدید حیوان خانگی انجام می دهید. آن را شرط بندی می نامند. هر وقت کاربران شما آنچه را می خواهید انجام دهند ، به آنها پاداش دهید! و آنها دوباره این کار را انجام می دهند. و دوباره.

در اینجا می توانید چیزهای زیادی از فیس بوک بیاموزید. فیس بوک می خواهد تا حد امکان مشترک شوید. این چیزی است که آنها را ادامه می دهد. بنابراین ، آنها شما را با لایک پاداش می دهند. هربار که یک “مانند” دریافت می کنید ، یک خوشبختی کوچک به دست می آورید. احساس خوبی دارد ، بنابراین شما دوباره این کار را انجام می دهید. شما به اشتراک گذاری ادامه می دهید.

اگر محصولی برای فروش دارید ، هنگام خرید آن به افراد پاداش دهید. برای خرید بعدی خود تخفیفی به آنها پیشنهاد دهید. هدف اصلی تبدیل سایت خود را مشخص کنید و به مردم برای انجام این کار پاداش دهید.

Jedi Mind-trick Complete!

با درک اصول اساسی روانشناختی کاربران ، می توانید با آنها ارتباط عاطفی برقرار کنید.

وقتی این کار را کردید ، می توانید کاری کنید که آنها فقط در مورد هر کاری که می خواهید انجام دهند.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map