راهنمای داشبورد HostGator Cloud – بهترین کنترل پنل تا کنون!

میزبانی وب اغلب از یک مشکل بزرگ رنج می برد:


تجربه کاربر ضعیف.

به خصوص برای مبتدیان ، می توان پیچیدگی ، دلهره آور و ناامید کننده برای فهمیدن جنبه های فنی بود.

این نکته را بیشتر متوجه می شوید وقتی “cPanel” استاندارد را همراه با بیشتر میزبان وب بارگذاری کنید. این کنسول یا داشبورد است که برای مدیریت سرور و تنظیمات استفاده می شود.

شما می دانید یکی است که من در مورد آن صحبت می کنم. موردی که به نظر می رسد در دهه 1990 طراحی شده است:

طراحی قدیمی cPanel

اگر مبتدی میزبان وب هستید ، کنترل پنل مکانی دلهره آور است. نه تنها زبان و اصطلاحات پیچیده ، بلکه هیچ مکان منطقی برای شروع وجود ندارد.

آیا زمان آن نیست که یکی از میزبانهای اصلی وب چیزی جدیدتر را ایجاد کند؟ کاربرپسندتر است?

Contents

HostGator Cloud را وارد کنید

معمولاً HostGator به دلیل میزبانی مشترک با بودجه شناخته می شود. اما ما اخیراً سرویس جدید میزبانی ابر آنها را گرفتیم.

عملکرد ما را از بین برد. ما یک سایت آزمایشی را راه اندازی کردیم و سرعت و زمان بروز HostGator Cloud را کنترل کردیم. آن را 100٪ به موقع و برخی از سریعترین سرعتی که ما اینجا آزمایش کرده ایم در Bitcatcha ثبت کرد.

(بررسی کامل ما در مورد عملکرد HostGator Cloud را بررسی کنید.)

اما این چیزی است که ما واقعاً در مورد آن دوست داشتیم: داشبورد جدید!

HostGator Cloud cPanel زشت قدیمی را بیرون انداخته و آن را با داشبورد جدید ، شیک و بصری جایگزین کرده است. به نظر می رسد مانند این:

طراحی HostGator Cloud cPanel

خیلی بهتر.

پیشنهاد ویژه: 

خوانندگان Bitcatcha 30٪ تخفیف از HostGator Cloud دریافت می کنند. به سادگی “bitcatcha” را در پرداخت HostGator Cloud وارد کنید.

در این پست همه ویژگی های منحصر به فرد را اجرا خواهیم کرد و به شما کمک می کنیم داشبورد و صفحه کنترل HostGator را کمی بهتر بشناسید.

شروع از بالا

دو بخش برای داشبورد HostGator Cloud وجود دارد. و کمک می کند تا به عنوان گزینه های مبتدی و پیشرفته از آنها فکر کنید.

 1. داشبورد مشتری
  جایی که مدیریت صورت حساب و تنظیمات میزبان وب را کنترل می کنیم. (مبتدی).
 2. کنترل پنل
  جایی که تنظیمات سرور فنی بیشتری را مدیریت می کنیم. (متوسط ​​پیشرفته)

بیایید با داشبورد مشتری شروع کنیم.

داشبورد مشتری HostGator Cloud

مرحله 1: وارد شوید

مرحله 2: جزئیات حساب را ویرایش و مدیریت کنید

صفحه اول جایی است که شما همه جزئیات حساب و صورتحساب معمول را ویرایش می کنید. همچنین می توانید گذرواژه‌ها و تنظیمات برگزیده خود را در اینجا تغییر دهید.

صفحه تنظیمات عمومی

اما بیایید مستقیم به قسمت “میزبانی” برویم. بر خلاف برخی میزبان های دیگر ، می توانید وب سایت خود را راه اندازی کنید ، تنظیمات را مدیریت کرده و آمار خود را مستقیماً از اینجا مشاهده کنید.

صفحه تنظیمات وب سایت

مرحله 3: نصب وردپرس و ایجاد یک وب سایت (با یک کلیک)

مبتدیان مطمئناً می دانند ایجاد یک وب سایت سریع از طریق HostGator چقدر آسان است. با رفتن به برگه “میزبان داشبورد” و کلیک روی “نصب نصب بر روی WordPress 1 کلیک کنید” شروع کنید.

WordPress را در 1 کلیک نصب کنید

در اینجا از شما خواسته می شود دامنه مورد نظر برای راه اندازی وردپرس را انتخاب کنید.

وردپرس را تنظیم کنید

دامنه را تأیید کنید و جزئیات سرپرست خود را وارد کنید. سپس ضربه بزنید “نصب کن”.

بنابراین ، از نظر فنی این دو کلیک است ، اما هنوز هم بسیار آسان است!

اکنون یک وب سایت بسیار با احتیاط در اختیار دارید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که از دستورالعمل ها برای ویرایش طراحی و اضافه کردن محتوا پیروی کنید.

مرحله 4: سرورهای جهانی خود را در عمل مشاهده کنید

با وب سایت خود که اکنون در HostGator میزبان است ، می توانید تصویری از آمار میزبان وب خود مشاهده کنید. بیایید به “عملکرد سرور” تغییر دهیم.

تنظیمات سرور جهانی

اولین چیزی که می بینید ، نقشه ای است که دقیقاً در کجای دنیا مراکز داده شما قرار دارد.

با وجود HostGator Cloud ، می توانید ببینید چهار سرور در سراسر جهان پخش شده اند. (در یک میزبان معمولی “مشترک” ، فقط یک مکان سرور دریافت خواهید کرد.) این بدان معنی است که مهم نیست که مخاطبان شما سرعت بارگیری سریع داشته باشند.

عملکرد سرور

مرحله 5: به عکس فوری وب سایت Analytics خود مراجعه کنید

همچنین می توانید یک عکس فوری از بازدیدها و بازدید کنندگان وب سایت خود بگیرید. این جایگزینی برای داشبورد دقیق Google Analytics نیست ، اما به نظر یک نگاه سریع بسیار عالی است.

تجزیه و تحلیل ترافیک

مرحله ششم: آیا از منابع بسیار زیادی استفاده می کنید?

همچنین می توانید CPU و RAM خود را مشاهده کنید. این شماره گیری های ساده و آسان برای خواندن به شما این امکان را می دهد که از منابع زیادی استفاده می کنید یا خیر. (ما از میزبان های مختلف وب زیادی استفاده کرده ایم و به ما اعتماد دارند ، این اطلاعات همیشه یافتن آن آسان نیست!)

HostGator Cloud پیشنهاد می کند سعی کنید این شماره گیری ها را زیر 70٪ نگه دارید. بیشتر از این ، و ممکن است زمان بروزرسانی باشد. همانطور که در سایت آزمون کوچک ما مشاهده می کنید ، ما به خوبی در حاشیه 70 درصد هستیم.

بر استفاده از پردازنده و رم خود نظارت کنید

مرحله 7: موارد اضافی اضافه شده و برنامه های رایگان را بررسی کنید

HostGator Cloud همچنین با تعداد معدودی از لوازم اضافی اضافه شده که می توانید درست در قسمت داشبورد آنلاک کنید ، وجود دارد. به ویژه ، 100 دلار تبلیغات رایگان با بینگ و گوگل.

موارد اضافی و مجانی اضافه شده است

مرحله 8: ایجاد یک حساب کاربری ایمیل

تنظیم ایمیل برای همراهی وب سایت خود (به عنوان مثال [ایمیل محافظت شده]) اغلب دشوارتر از آنچه هست باید باشد. اما نه با HostGator. فقط روی زبانه ایمیل کلیک کنید ، سپس به این دکمه عظیم ضربه بزنید:

یک آدرس ایمیل ایجاد کنید

ایمیل جدیدی را که می خواهید ایجاد کنید وارد کنید و رمز ورود را اضافه کنید. شما خوب است که بروید.

مرحله 9: ادغام Google Analytics

اگر می خواهید بینش کامل تری از وب سایت خود داشته باشید ، می توانید Google Analytics را همینجا در داشبورد ادغام کنید.

Google Analytics را ادغام کنید

مرحله 10: پرونده ها و پوشه ها را مدیریت کنید

در اینجا جایی است که شما می توانید فایلها را مستقیماً روی سرور خود بارگذاری کنید (مانند مثال یک فایل پستی با وردپرس). این کمی پیشرفته تر است و ممکن است تکنسین ها ترجیح دهند در عوض از صفحه کنترل کامل این امر را مدیریت کنند. (بعداً درباره آن)

مبتدیان می خواهند آن را ساده نگه دارند و از یک کلیک نصب کننده وردپرس که قبلاً ذکر شد استفاده کنند.

مدیریت پرونده ها و پوشه ها

مرحله 11: دامنه های جدید یا Subdomains جدید اضافه کنید

HostGator Cloud یک روش فوق العاده آسان برای ایجاد دامنه های افزونه (برای میزبانی دامنه های اضافی از حساب شما) و زیر دامنه ها به شما می دهد. Subdomains به سادگی URL هایی هستند که به قسمت های مختلف وب سایت شما منتهی می شوند.

شما اغلب این گزینه را به وضوح و به سادگی با عنوان HostGator ارائه نمی کنید.

نام دامنه را مدیریت کنید

مرحله 12: اگر در حال راه اندازی فروشگاه آنلاین هستید ، گواهی SSL را باز کنید

HostGator Cloud دسترسی رایگان به یک گواهی SSL را به شما می دهد. (این یک رمزگذاری مطمئن برای سایت شماست – برای فروشگاه های آنلاین یا هر کسی که اطلاعات مشتری را پردازش می کند ضروری است).

توجه داشته باشید : 

اگر بسته “atch Hatchling Cloud” را اجرا می کنید (سطح ورود) ، برای دسترسی به گواهینامه SSL باید به “Baby Cloud” یا “Cloud Business” ارتقا دهید..

گواهی SSL

مرحله 13: امنیت خود را تقویت کرده و از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید!

هیچ چیز بدتر از هک شدن یا از بین رفتن تمام اطلاعات وب سایت شما نیست. به همین دلیل امنیت و پشتیبان گیری در صدر لیست من برای موارد ضروری میزبان وب درست است.

داشبورد HostGator کنترل کردن را آسان می کند. امنیت SiteLock را فعال کنید ، و HostGator به طور مرتب (و به طور خودکار) بدافزار را اسکن می کند. سپس پشتیبان گیری روزانه را فعال کنید تا اطمینان حاصل کنید که هرگز سخت کار خود را از دست نخواهید داد.

مدیریت امنیت وب سایت

داشبورد HostGator در اینجا بسیار عالی است زیرا می توانید امنیت و پشتیبان تهیه کنید. این آرامش است.

مرحله 14: بلیط های پشتیبانی را به راحتی ارسال و پیگیری کنید

وقتی وب سایتی را اداره می کنید ، باید بدانید تیم پشتیبانی خوبی برای کمک به شما وجود دارد. فقط در مورد چیزی اشتباه پیش می رود. داشبورد HostGator یک روش ساده و شهودی برای ارائه یک مشکل دارد.

ارسال و پیگیری بلیط پشتیبانی

حتی بهتر ، تمام سؤالات پشتیبانی باز و قبلی شما را درج می کند ، بنابراین می توانید در صورت نیاز پیشرفت را پیگیری کرده و آن را تعقیب کنید.

حکم تاکنون: بنابراین ، تمام موارد ضروری در داشبورد مشتری HostGator Cloud را در بر می گیرد. همانطور که مشاهده می کنید ، می توانید همه موارد مهم را از این داشبورد ساده مدیریت کنید. بدون جارگون ، هیچ دانش فنی لازم نیست.

HostGator کار بسیار خوبی در زمینه ساختن تجربه به عنوان کاربرپسند انجام داده است. اگر مبتدی هستید یا نمی خواهید با ویژگی های پیشرفته سر و صدا کنید ، می توانید همه چیز را از این داشبورد یک مشتری مدیریت کنید.

اما اگر کمی کنترل بیشتر و تعداد کمی ویژگی پیشرفته را می خواهید ، می خواهید cPanel را بارگیری کنید. بیا یک نگاهی بیندازیم.

کنترل پنل Cloud HostGator

کنترل پنل HostGator شامل اکثر ویژگی های ذکر شده در بالا می باشد ، اما همچنین گزینه های شما را برای کاربران پیشرفته تر گسترش می دهد.

مرحله 1: آمار Sidebar را بررسی کنید

در سمت راست ، همه آمارهای اساسی را با یک نگاه مشاهده خواهید کرد. نکات برجسته شامل ترافیک وب از دیروز ، هفته گذشته و ماه گذشته است.

آمار ترافیک

پس از آن ، شما به روزرسانی در پشتیبان گیری خود را دریافت خواهید کرد. این یکی از ویژگی های مورد علاقه ما در داشبورد است زیرا به شما اطمینان می دهد که وب سایت شما ایمن است.

پشتیبان گیری

مرحله 2: قالب وردپرس خود را ویرایش کنید و افزونه ها را اضافه کنید

هر آنچه برای طراحی و بهبود وب سایت خود نیاز دارید در اینجا در کنترل پنل مشاهده می شود. در سمت چپ تعداد انگشت شماری از گزینه ها از جمله “مضامین” ، “افزونه ها” و نصب های دیگر با یک کلیک مشاهده می کنید..

موضوعات و افزونه های وردپرس

مرحله 3: مدیریت پرونده پیشرفته

یادتان هست که ما در مورد بارگذاری پرونده ها در داشبورد مشتری صحبت کردیم. خوب ، در اینجا می توانید ویژگی های پیشرفته را کشف کنید.

مدیریت پرونده پیشرفته

باز هم ، می توانید فایلهای وب سایت (مانند فایل پستی تم وردپرس) و همچنین فایل های افزونه یا تصاویر را بارگذاری کنید. همچنین می توانید از گزینه “حریم خصوصی پوشه” برای اضافه کردن گذرواژه به همه پرونده ها استفاده کنید. عالی برای امنیت اضافی.

اگر ترجیح می دهید از FTP (File Transfer Protocol) برای انتقال ایمن پرونده های خود به سرور استفاده کنید ، می توانید این کار را انجام دهید. به راحتی می توانید دیسک های وب خود را ایجاد کنید و دسته بندی کنید (جایی که پرونده های شما ذخیره می شود).

و در آخر اینکه ، می توانید کلیه پرونده های وب سایت خود را با کلیک روی یک دکمه پشتیبان تهیه کنید.

مرحله 4: گزینه های پیشرفته پایگاه داده

بخش بانک اطلاعاتی در کنترل پنل HostGator بیشتر برای کاربران پیشرفته است. اگر فقط وبلاگ یا وب سایت کوچکی را از طریق وردپرس در حال اجرا هستید ، احتمالاً نیازی به نگرانی در این مورد ندارید.

(تنها چیزی که شما باید بدانید این است که بانک اطلاعاتی جایی است که تمام پرونده های شما در آن ذخیره و بازیابی می شوند و MySQL زبان برنامه نویسی است که برای مدیریت یا ویرایش پایگاه داده استفاده می شود).

گزینه های پایگاه داده

اما برای کاربران پیشرفته ، داشبورد HostGator دسترسی ساده ای به شما می دهد تا تنظیمات پایگاه داده خود را متناسب با نیازهای برنامه نویسی خود تغییر دهید.

مرحله 5: تنظیمات پیشرفته ایمیل

تنظیم آدرس الکترونیکی ساده روی میزبان وب شما می تواند همانطور که در ابتدا توضیح داده شد ، روی داشبورد مشتری انجام شود. با این حال ، اگر می خواهید تنظیمات را نیشگون بگیرید ، فیلترها ، تأیید خودکار و رمزگذاری را تنظیم کنید ، اینجاست که تمام این گزینه ها را پیدا خواهید کرد.

تنظیمات ایمیل

همچنین می توانید از این فضا برای نصب “G Suite” استفاده کنید که به شما امکان می دهد Gmail ، تقویم های Google به اشتراک گذاشته شده و ویژگی های Google Drive را در وب سایت خود ادغام کنید. (توجه: این هزینه معمولاً با هزینه اضافی همراه است).

مرحله ششم: امنیت خود را حتی بیشتر تقویت کنید

و همچنین ویژگی های امنیتی استاندارد HostGator ، می توانید تنظیمات خود را تغییر دهید. به طور خاص ، می توانید آدرس های IP را مسدود کنید (اگر یک آدرس IP خاص برای وب سایت شما اسپم می کند).

ابزارهای امنیتی

همچنین می توانید “hotlinking” را مسدود کنید. این در شرایطی است که سایر سایتها با استفاده از پهنای باند و منابع شما ، در سایت خود تصاویر یا پرونده های شما را نمایش می دهند.

سرانجام ، برنامه نویسان پیشرفته می توانند به SSH (Secure Socket Shell) دسترسی پیدا کنند که یک روش ایمن برای دستیابی به یک رایانه از راه دور (به عنوان مثال می خواهید پرونده هایی را که در جای دیگری به طور ایمن بارگذاری می شود) به شما ارائه دهد..

مرحله 7: نرم افزار زبان برنامه نویسی ترجیحی خود را نصب کنید

این یکی دیگر از گزینه های پیشرفته برای برنامه نویسان است. به عنوان مثال اگر به دنبال ایجاد یک وب سایت با استفاده از Ruby on Rails هستید ، می توانید به سرعت این نرم افزار را برای این کار نصب کنید.

بسته زبان برنامه نویسی را نصب کنید

شما همچنین می توانید در این بخش نرم افزاری جایگزین برای وردپرس از جمله وبلی و جوملا پیدا کنید.

اساساً ، این برنامه نویسان و برنامه نویسان زیادی را برای ایجاد وب سایت به هر زبان و استفاده از معماری های دلخواه خود می دهد..

داشبورد میزبان Cloud HostGator: حکم

جایزه : 

خوانندگان Bitcatcha مجاز به تخفیف 30٪ در HostGator Cloud هستند. به سادگی “bitcatcha” را در پرداخت HostGator Cloud وارد کنید.

HostGator Cloud فقط سریع و قابل اعتماد نیست بلکه کاربر پسند نیز هست. داشبورد و کنترل پنل مشتری آن شاید بصری ترین و سر راست ترین مورد استفاده ما باشد.

و آنها برای انجام این کار هیچ ویژگی فنی یا پیشرفته ای را قربانی نکرده اند.

کاربران برق هنوز هم تمام ابزارهای برنامه نویسی و کنترل سرور مورد نظر خود را پیدا می کنند. اما در همان زمان ، مبتدیان احساس راحتی بیشتری می کنند.

در مرحله بعدی ، بررسی عمیق ما را درباره عملکرد HostGator Cloud بخوانید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map