סקירה של NordVPN & מדריך מבול

NordVPN היא חברת VPN-LogN של אפס-יושב שמפעילה בפנמה. מדובר בשירות VPN ידידותי לבול, וכל התוכניות כוללות רוחב פס בלתי מוגבל בשרתים ב -30 מדינות. אתה מקבל גם שירות פרוקסי Socks5 כלול בכל התוכניות, שעובד נהדר עם כל לקוחות הסיקור הגדולים (uTorrent, Vuze, Deluge וכו ‘). NordVPN עדיין תואם את נטפליקס (אחד הבודדים).

שלנו סקירה של NordVPN ייקח צלילה עמוקה לשירותם מנקודת מבטו של משתמש סיקור / שיתוף קבצים. אנו ננתח את מדיניות הפרטיות שלהם, האבטחה, התכונות שלהם ועוד.

יש לנו גם מדריך התקנה, המראה לכם בדיוק כיצד להשתמש ב- NordVPN לצורך סיבוב.

NordVPN מגיע עם אחריות החזר של 100 יום להחזר של 100%, כלומר אתה יכול לנסות את שירותם במשך חודש שלם ללא סיכון.

ההצעה הטובה ביותר: חסוך 72% וקבל את NordVPN במחיר של 3.29 $ לחודש ללא קופון: WINTERDEAL

פרופיל NordVPN

תוכנת NordVPN

תוכנת ה- VPN של NordVPN (גרסת Windows מוצגת)

סקירת NordVPN: תכונות

 • יומני אפס: פרטיות מקסימאלית. (אידיאלי לטורנטים)
 • קידוד OpenVPN עד 256 סיביות (כוח זהה לזה של צבא ארה”ב)
 • נטפליקס תואם: אחת הספקיות הבודדות שלא נחסמת על ידי Netflix
 • תוכנת NordVPN מותאמת אישית: זמין עבור Mac / Windows / iOS / Android
 • פרוקסי Socks5 כלול: שנה את כתובת ה- IP של לקוח הטורנט שלך
 • רוחב פס / מהירויות ללא הגבלה
 • 6 חיבורים סימולטניים: הגן על 6 מכשירים / מחשבים בבת אחת!
 • טורנטים / P2P מותר: ל- NordVPN יש מיקומי שרת p2p ייעודיים

הסיבות העיקריות לבחור NordVPN

פיתרון לכל מטרה, נהדר לסיקור: ל- NordVPN יש את כל תכונות הפרטיות והאבטחה שתרצו לצורך סיבוב. מדיניות פרטיות של אפס יומן, שירות Socks5 + VPN, רוחב פס בלתי מוגבל, תוכנת VPN בהתאמה אישית, ומדריכי התקנה מעולים שיעזרו לכם להגדיר את כל המכשירים שלכם. NordVPN מבוסס בפנמה (מקלט לפרטיות, בדומה לשוויץ).

עובד עם נטפליקס: התכונה ‘SmartPlay’ של NordVPN היא כמו SmartDNS מובנה המאפשר לך לגשת לכל שירותי הזרימה האהובים עליך (כולל Netflix) מכל מקום בשרת..

סקירת NOrdVPN: תוכנה

תוכנת שולחן העבודה (Mac / Windows) של NordVPN היא קלת משקל, מהירה ומתקדמת. זה נותן לך גישה מלאה לכל 300 + השרתים ביותר מ 55 מדינות ברחבי העולם. להלן סקירה כללית של התכונות שהיא כוללת:

בחירת שרת

אתה יכול לבחור שרתים לפי סוג, מיקום או אפילו מספר שרת ספציפי (במיקומים רבים יש 10+ שרתים ייחודיים). בתצוגת ‘שרת’, אתה יכול לראות את זמן הפינג ועומס% של כל שרת.

NordVPN יש שימושים המותאמים למטרות מיוחדות הכוללות:

 • הצפנה כפולה (נתונים מוצפנים פעמיים, באמצעות מקשים נפרדים)
 • אנטי DDOS: מושלם למשחקים
 • סטרימינג מהיר במיוחד: בטל את חסימת Netflix, iPlayer, Hulu
 • IP ייעודי: קבל כתובת IP משלך (לא משותף עם אף אחד)

שרתי NordVPN לשימוש מיוחד (AntiDDOS, DoubleVPN, Streaming)

שרתי השימוש המיוחדים של NordVPN מוסיפים פונקציונליות חדשה מדהימה שאין ל- VPNs אחרים. הם באמת פופולריים, אז גם די צפופים.

תמונה

התוכנה המותאמת אישית של NordVPN (גרסת Windows)

הגדרות תוכנה

תפריט ההגדרות של NordVPN מאפשר לך להפעיל / לבטל תכונות מסוימות, לבחור את פרוטוקול ה- VPN שלך ולהתאים כמה הגדרות אבטחה..

הגנת דליפת DNS: וודא שספק האינטרנט שלך לא יכול ליירט את היסטוריית האתרים שלך על ידי אילוץ החיבור שלך להשתמש בשרתי ה- DNS שלהם. ל- NordVPN שרתי DNS מוצפנים משלהם, או שאתה יכול לציין DNS של צד שלישי שאתה סומך עליו (FreeDNS, ComodoDNS וכו ‘).

SmartPlay: סמן את התיבה ‘SmartPlay’ ותוכל לבטל את החסימה של Netflix, Hulu, HBOGo ו- iPlayer, לא משנה באיזה מיקום שרת תבחר. אם זה נשמע כמו קסם, זה כן. זה מדהים.

בחירת פרוטוקול: תוכנת NordVPN משתמשת רק בפרוטוקול OpenVPN (הרבה יותר מאובטח מחלופות כמו PPTP). עם זאת אתה יכול לבחור סוגי מנות UDP או TCP. UDP מהיר יותר ויהיה הבחירה הטובה ביותר עבור מרבית המשתמשים: טורנטים, סטרימינג, גלישה כללית.

תמונה

התכונות האחרות של NordVPN

6 חיבורים סימולטניים: NordVPN מאפשר לך להשתמש בשירות שלהם ב 6 מכשירים בבת אחת! אתה יכול למעשה להתקין את התוכנה שלהם במספר בלתי מוגבל של מכשירים, ולהתחבר בו זמנית עם עד 6.

פרוטוקולי VPN: אמנם התוכנה של NordVPN היא OpenVPN בלבד, אך התומכים תומכים גם בחיבורי VPN ידניים באמצעות פרוטוקולי PPTP או L2TP / IPSec / IKE, גם אם המכשיר שלך אינו תואם OpenVPN.

טור-אובר-VPN: NordVPN מציע שרת ספציפי אשר ינתב את תעבורת ה- VPN שלך דרך רשת Tor לתוספת אבטחה / פרטיות.

רוחב פס בלתי מוגבל: אין מגבלה יומית / חודשית על כמות הנתונים שאתה יכול להעביר. להשתגע!

תכונות אבטחה של NordVPN

NordVPN לוקח את האבטחה ברצינות, והם עומדים או חרגים בתקני ההצפנה של התעשייה:

חוזק הצפנה: NordVPN משתמש בהצפנת 256-AES (AES הוא הצופן הסטנדרט המוגדר כברירת מחדל לאבטחה גבוהה. הוא הבעלים של הצפנים המבוקרים והמאובטחים ביותר בכדור הארץ). קידוד AES של 256 סיביות נחשב לבלתי ניתן לשבירה על ידי כל התקפות ניחוש / פענוח מפתחות של צד שלישי ידועות..

מתג כיבוי: NordVPN כולל מתג להרוג יישומים. אתה יכול להוסיף כל אפליקציה / תהליך פועל לרשימת ‘Kill’, ואם חיבור NordVPN שלך נכשל, מתג ההשמדה יכבה את כל היישומים הרשומים לפני שכתובת ה- IP האמיתית שלך תוכל לדלוף, או כל מידע יכול להיות מועבר בצורה לא בטוחה. זו תכונה מדהימה, במיוחד עבור טורנטים / p2p. פשוט הוסף את לקוח הטורנט שלך (uTorrent, Vuze וכו ‘) לרשימת’ Kill ‘.

NordVPN Kill Switch

הוסף אפליקציות לרשימת ‘הרוג’ מתפריט ‘הגדרות תוכנה’

מדיניות רישום NordVPN (יומן אפס!)

NordVPN מפרסם את עצמו כשירות VPN שאינו רישום. חידוש פרטיות זה היה חלוץ על ידי חברות כמו גישה לאינטרנט פרטי וטורגוארד. כעת משתמשי p2p / torrent נוהרים לשירותי ‘Logless’ אלה בגלל האנונימיות המוגברת שהם מציעים.

למיטב ידיעתנו, מדיניות הפרטיות של NordVPN לא נבחנה בפועל בבית המשפט. עד כה, רק לגישה לאינטרנט פרטית חל שינוי בהוכחת טענותיהם ללא רישום.

להלן הצהרת NordVPN בנושא רישום, ישירות ממדיניות הפרטיות שלהם…
יש לנו מדיניות ללא יומני קפדנית כשמדובר בפעילות מקוונת של משתמשים: בהתבסס בפנמה, שהיא מדינה ידידותית לאינטרנט ואינה דורשת אחסון או דיווח של נתונים, אנו מוסמכים לדחות כל בקשת צד ג ‘. פרק זמן.
הימצאותכם בפנמה היא יתרון מאסיבי אם אתם מודעים מאוד לפרטיות. ספקי יומן אפס אחרים (כגון PIA, Torguard & IPVanish) נמצאים בארצות הברית, כך שבאופן תיאורטי הם עשויים להיות כפופים להזמנות ממשלתיות או לבקשות ביטחון לאומי של NSA. באופן תיאורטי NordVPN עשוי להיות חסין (או פחות פגיע).

פתק: אנו ממליצים תמיד למשתמשי סיקור / p2p לבחור תמיד בשירות VPN ‘ללא log / log-zero’ (כמו NordVPN). פעולה זו תעניק לך פרטיות חזקה תוך כדי סיבוב ותאפשר כמעט בלתי אפשרי לקשר את פעילות הסיקור שלך לכתובת ה- IP האמיתית שלך בזמן שאתה מחובר ל- VPN. VPNs ללא log-log נוטים להיות הידידותיים ביותר לביקורת.

Socks5 Proxy

NordVPN הוא לא רק שירות VPN. כל התוכניות כוללות גם גישה לשרתי פרוקסי Socks5 בלמעלה מ -10 מדינות, כולל 5+ מיקומי שרת ידידותיים לסיקור.

אם אתה מוריד סיקורים לעתים קרובות, תאהב את הגמישות של פרוקסי Socks5, שניתן להגדיר בתוך לקוח הטורנט המועדף עליך (uTorrent, Vuze, Deluge, וכו ‘). פרוקסי הוא כמו VPN ללא ההצפנה, כך שהוא משנה את כתובת ה- IP של טורנט מבלי להאט את החיבור שלך. אתה יכול להשתמש ב- proxy + VPN יחד, כך שעדיין תהיה לך הצפנה חזקה (פרוקסי נכנס למנהרת VPN) וה- IP שלך יעבור פעמיים לשם אנונימיות רבה יותר..

ניתן להשתמש בפרוקסי עם ה- VPN או בלעדיו. חלק מהמשתמשים מצאו שקישורי מגנט לא תמיד עובדים טוב עם הגדרת ה- Proxy, כך שאם אתם מתקשים להתחיל טורנטים באמצעות קישור מגנט, נסו תחילה ‘Force מחדש (ing)’ את הטורנט. אם זה לא עובד, פשוט השבת את ה- Proxy והשתמש ב- VPN בלבד.

כיצד להגדיר את זה: יש לנו מדריך להתקנה עבור uTorrent / Bittorrent בקטע ‘NordVPN למען טורנטים’ למטה..

כיצד להשתמש ב- NordVPN עבור תכניות / p2p / Filesharing

NordVPN הוא בחירה מצוינת עבור מורידים טורנטים, המחפשים VPN אנונימי.

ל- NordVPN השילוב האידיאלי של:

 • מדיניות פרטיות של ‘אפס יומן’ (אין יומנים או רשומות על היסטוריית ההפעלה שלך ב- VPN)
 • פרוקסי Socks5 כלול: אפשרות שנייה לאנונימיות את תנועת הסיקור שלכם
 • SmartPlay: ביטול נעילת אתרי סטרימינג מוגבלים גיאוגרפיים כולל Netflix, Hulu ו- iPlayer.

כיצד להשתמש בתוכנת VPN של VPN NordvPN לצורך סיבוב

השימוש בלקוח ה- VPN האישי של NordVPN הוא הדרך המהירה / הקלה ביותר להתחיל לעבוד עם טורנטים פרטיים מאובטחים. כל שעליכם לעשות הוא להתחבר לאחד ממיקומי שרתי ה- VPN הרבים שלהם (באופן אידיאלי במיקום ידידותי לסיקור כמו הולנד או שוויץ).

שלב מס ‘1 – פתח את תוכנת NordVPN במחשב או בסמארטפון שלך
שלב 2 – בחר שרת (אנו ממליצים על הולנד) ולחץ על ‘התחבר’
Deen

בחר במיקום שרת NordVPN

זהו זה. כל תנועת האינטרנט שלך (כולל טורנטים) תועבר כעת דרך השרתים של NordVPN. זה טוב לעשות שלב 3 בפעם הראשונה שאתה משתמש ב- NordVPN, רק כדי לוודא שהוא עובד כמו שצריך.

שלב 3 – בדוק את הגדרת ה- VPN שלך עם סיקור מבחן IP
עקוב אחר מדריך זה: כיצד לבדוק את כתובת ה- IP של סיקור שלך

כיצד להתקין Proxy גרבי NordVPN לטורנסים

ניתן להשתמש באפשרות הפרוקסי Socks5 של NordVPN בכל לקוחות סיקור שולחניים גדולים. יש לנו מדריכי הגדרת פרוקסי (לא ספציפיים ל- NordVPN) עבור: uTorrent, Deluge, Vuze, QBittorrent, & טיקסי.

יש לנו מדריכים לשני אפליקציות האנדרואיד התומכות בפרוקסי: tTorrent & פלומה.

אם אינך בטוח אם ברצונך להשתמש בפרוקסי או לא, בדוק: VPN לעומת פרוקסי (עבור טורנטים)

שלב מס ‘1 – קבלת שם המשתמש / סיסמא שלך

NordVPN משתמש באותו כניסה / סיסמה בדיוק בין אם אתה משתמש ב- VPN או בפרוקסי. אתה תגדיר את פרטי הכניסה שלך כשתירשם, ותוכל להחזיר סיסמא שנשכחה באמצעות הדוא”ל.

שלב 2 – בחר שרת

NordVPN מאפשר p2p / torrents במיקומי שרת ספציפיים (כיום 12+ מדינות תומכות ב- p2p). שרתים ספציפיים בכל מיקום מאפשרים גם חיבורי פרוקסי Socks5. להלן רשימת השרתים המלאה של NordVPN.

אתה יכול לראות את עומס השרת הנוכחי עבור כל שרת (עד כמה הוא צפוף). תחת העמודה ‘שם’, העתק את שם השרת שבו ברצונך להשתמש בהדרכה זו. חשוב לוודא שבעמודה SOCKS5 ישנו ‘סימן ביקורת’ עבור השרת שתבחר, מה שמצביע על כך ששרת זה תומך בחיבורי פרוקסי..

נשתמש ב: nl2.nordvpn.com ללימוד זה, אך אתה יכול להשתמש בכל מיקום שרת שתרצה, כל עוד הוא תומך ב- Socks5 ו- p2p.

מיקומי שרת NordVPN p2p (התומכים ב- Socks Proxy)

בחר מיקום שרת בסעיף ‘P2P’ ברשימת שרתי NordVPN. וודא שהשרת תומך ב- Socks5

שלב מס ‘3 – אסוף את כל המידע הדרוש לך כדי להתקין לקוח סיקור

אתה צריך 4 פיסות מידע כדי להתקין את ה- proxy בכל תוכנת לקוח טורנט:

 1. שם משתמש (זהה לשם המשתמש שלך ב- VPN)
 2. סיסמה (זהה לסיסמת VPN)
 3. כתובת שרת: אנו משתמשים ב- nl2.nordvpn.com, אך אתה יכול להשתמש ב- nl3, nl4, או במדינה אחרת לחלוטין (lu1.nordvpn.com, lu2, וכו ‘).
 4. נמל 1080 (כל שרתי ה- Proxy של גרבי NordVPN משתמשים ביציאה 1080)

שלב 4 – הגדר את ה- proxy בלקוח הטורנט שלך

אנו משתמשים בלקוח uTorrent / Bittorrent עבור מדריך זה (מכיוון שהוא כרגע הפופולרי ביותר) אך יש לנו גם מדריכים עבור מרבית לקוחות הסיקור הגדולים האחרים. פשוט החלף את המידע שאספת בשלב 3 למידע המוצג במדריך.

מדריכי התקנה אחרים: Vuze, Deluge, QBittorrent

1. ב- uTorrent, עבור אל תפריט > אפשרויות > העדפות (או לחץ על Ctrl + P בחלונות)
2. לחץ על הכרטיסייה ‘חיבור’ בצד שמאל של תפריט ההעדפות
3. סמן את התיבה ‘אימות’, כך שתוכל להזין שם משתמש / סיסמא
4. שנה את ההגדרות כך שתתאים לאלה שלהלן, הכנס את שם המשתמש / הסיסמה / שם השרת שלך

 1. בחר גרביים 5 מהתפריט הנפתח
 2. כתובת שרת (מהעמודה ‘שם’ ברשימת שרתי NordVPN
 3. 1080
 4. שם המשתמש שלך ב- NordVPN
 5. סיסמת NordVPN שלך

הגדרות פרוקסי uTorrent (גרבי NordVPN 5)

הגדרת פרוקסי NordVPN ב- uTorrent. מוצג עם העברת פורטים אוטומטית (אם הנתב שלך תומך ב- UPnP)

5. ודא שכל תיבה בקטע ‘שרת פרוקסי’ מסומנת. הגדרות אלה מונעות מ- uTorrent לדלוף חיבורים מסוימים מחוץ למנהרת ה- Proxy (רע). אתה רוצה לוודא כי uTorrent משתמש בכתובת ה- IP של ה- proxy לכל חיבורי העמיתים והמעקב.

נמל מאזין / UPnP
בתמונה למעלה יש לנו כל תיבה מסומנת בקטע ‘נמל האזנה’. אם הפעלת UPnP בנתב שלך, זו האפשרות הטובה / הקלה ביותר. ברוב הנתבים מפעיל uPnP כברירת מחדל. uPnP הוא בעצם טכנולוגיית ניתוב יציאות אוטומטית.

אם תנסה את ההגדרות האלה והן אינן פועלות, יתכן שתצטרך לנסות להעביר ידני. אם כבר העברת ידנית uTorrent דרך הנתב שלך, בטל את הסימון של התיבות, למעט ‘חריג חומת האש של Windows’ והזן את יציאת uTorrent המועברת שלך בתיבה ‘יציאה המשמשת לחיבורים נכנסים’. לעזרה נוספת, עיין במדריך להעברת יציאה עבור uTorrent.

שלב מספר 5 – בדוק את כתובת ה- IP של uTorrent (אמת את הגדרת ה- proxy)

לאחר שתלחץ על החל על כל הגדרות ה- Proxy המוצגות למעלה, הורד סיקור לבדיקה ובדוק אם הוא עובד. אם כן, הסיכויים ש- proxy שלך עובד כראוי. אם אינך יכול להוריד סיקור, בדוק שוב את הגדרות שם המשתמש / סיסמה / כתובת / יציאה שלך.

הדרך הטובה ביותר לאמת את ה- Proxy היא לאנונימוס נכון של הורדות הטורנט שלכם, היא לבדוק את ה- IP של הטורנט, באמצעות סיקור מותאם אישית למעקב אחר IP.

כיצד NordVPN משווה ל- VPNs אחרים הידידותיים לטורפים?

NordVPN יש בעצם את כל התכונות הרצויות לך ב- VPN אם אתה מתכוון להשתמש בו בעיקר להורדת טורנטים. ל- NordVPN יש גם את הבונוס הנוסף של טכנולוגיית SmartPlay, שלא תואמת VPNs אחרים.

ראשית מאפשר להסתכל על היתרונות והחסרונות…

NordVPN Pros

NordVPN כולל את כל התכונות הרצויות ב- VPN סיקור:

 1. מדיניות פרטיות אמיתית ‘אפס יומן’
 2. טורנטים מותר (אם כי רק במיקומים ספציפיים ב- 12+ מדינות)
 3. הצפנה של 256 סיביות
 4. הגנה מפני דליפות IP (Kill-switch ו- DNS Leaks)
 5. תוכנה מותאמת אישית לכל הפלטפורמות העיקריות (PC / Mac / Android / iOS)

ותכונת SmartPlay היא בונוס ענק. אתה יכול לצפות בנטפליקס או בהולו בלחיצה אחת בעת טיול בינלאומי, שם 90 +% מכל VPNs אחרים חסומים.

מדיניות החזר כספי 100%: NordVPN מציע מדיניות החזר ללא תנאי של 30 יום (PRO גדולה), כך שתוכלו לנסות את השירות שלהם בעצם ללא סיכון.

NordVPN Cons

יש רק שני תשלילים שמצאנו עם NordVPN בבדיקה שלנו:

 1. השרתים שלהם נוטים להיות קצת יותר צפופים מאשר VPNs אחרים, כך שאולי לא תוכל למקסם חיבור מהיר במיוחד. עדיין קיבלנו 25+ מגהביט לשנייה במיקומי שרת רבים, וזה די והותר כדי להזרים netflix ב- 4k.
 2. אתה יכול לבחור את ארץ השרת שלך, אך לא את העיר. זה לא יהיה עניין עבור רוב האנשים, אך מצאנו את זה מעט מעצבן שלא נוכל לבחור בשרת של חברת Eastcoast USA, ובמקום זאת התוכנה פשוט בוחרת באופן אוטומטי מיקום שרת מבוסס ארה”ב. הצוות שלהם אומר כי התכונה תתווסף בעתיד.

NordVPN לעומת VPNs אחרים

התכונות שמציעה NordVPN דומות מאוד לשני שירותי VPN פופולריים אחרים-ידידותיים לסיבוב: גישה לאינטרנט פרטי, ו- IPVanish.

להלן כמה הנחיות לבחירת מי לבחור…

בחר NordVPN אם:

 • גישה לנטפליקס / הולו חשובה. Smartplay מדהים. PIA & IPVanish נחסמים על ידי Netflix.
 • אתה רוצה עוד מיקומי שרת Socks5 (PIA, IPVanish יש רק 1)
 • אתה רוצה ספק VPN שאינו מבוסס בארה”ב
 • חיבור האינטרנט שלך הוא 30 מגהביט לשנייה או איטי יותר

בחר IPVanish אם:

 • אתה רוצה VPN המהיר המוחלט (IPVanish מסוגל למהירויות של 100 מגהביט לשנייה)
 • לא אכפת לך לשלם יותר כדי להשיג ביצועים / תמיכה / מהירויות טובים יותר

או…

 • קרא את סקירת ה- IPVanish שלנו
 • IPVanish לעומת NordVPN (השוואה מלאה)

בחר גישה לאינטרנט פרטי אם:

 • אתה רוצה את התמורה הטובה ביותר (רוב התכונות למחיר הזול ביותר)
 • אתה בעיקר רוצה VPN לצורך סיבוב
 • אתה רוצה אפשרויות הצפנה נוספות (PIA מאפשר לך לשנות את חוזק ההצפנה או להחליף צ’יפים. מסודר.)
 • אתה רוצה VPN מוכח של יומן אפס (טענות הכניסה ל PIA נבדקו בבית המשפט על ידי ה- FBI, ואושרו).
 • אתה חושב $ 3.33 לחודש עבור רוחב פס / מהירויות בלתי מוגבל נשמע כמו עסקה טובה (קרא את סקירת ה- PIA המלאה שלנו)

Deen

מחשבות ממש, ומדריכים מועילים אחרים…

NordVPN הוא VPN סולידי ומסביב. הם גם הבחירה הטובה ביותר אם ברצונך לגשת לנטפליקס (לא מצאנו VPNs אחרים ביומן אפס שעדיין תואמים נטפליקס).

מדיניות ההחזר של 100% החזר 100% שלהם היא מדהימה, אז קבל החזר מלא אם אינך מרוצה לגמרי.

אין לנו תלונות בכל הנוגע לפרטיותם או אבטחתם וכיצד מצא את שירותם כאפשרות מצוינת למשתמשים מרושעים. אנחנו משלמים למנויים כבר כמעט שנתיים. ואם זה קצת יותר יקר ממה שהיית רוצה, קבל PIA. גישה פרטית לאינטרנט היא ה- VPN הזול הטוב ביותר שתוכלו לקנות (הדעה שלנו בכל מקרה).

דירוג כללי של NordVPN: 88%
תכונות – 10
אבטחה – 9
פרטיות – 10
מהירות – 7
מחיר / ערך – 8

NordVPN 27 בדצמבר 2016 88/100 כוכבים
שירות VPN

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me