האם ידעת ש- 55% מכלל תנועות המסחר האלקטרוני נמצאות כעת במכשיר נייד?

זה נכון, יותר ממחצית מהאנשים שצופים באתרי קניות נמצאים בטלפון או בטאבלט שלהם.

עם זאת, הנה הבעיה: 46% מתוך 50 הקמעונאים המובילים עדיין אין אתר סלולרי מגיב. לכן, למרות שמחצית מתנועת הקניות מתרחשת בנייד, מחצית מהקמעונאים אינם מוגדרים לזה. זה אומר שמחצית מהקונים צובטים ומתקרבים ומסובבים את הטלפון שלהם כדי לראות אתר כראוי.

לכן הסכמנו, אתר סלולרי מגיב ומרתק הוא חיוני. אבל זו רק ההתחלה. כמו אתר שולחן עבודה, אתה יכול לצבוט ולבצע אופטימיזציה של האתר שלך לנייד כך שהוא מגביר את המכירות עוד יותר. כך:

1. פשטות

עבודה עם מסך כה קטן זה תמיד יהיה מסובך. זו הסיבה שהפשטות היא המטרה מספר אחת שלך. באתרי סחר אלקטרוני זה קשה במיוחד, מכיוון שיש כל כך הרבה תוכן לסחוט עליו. איך אתה מקדם את כל המוצרים שלך מבלי להתעמק עם שטח המסך הקטן?

תראו כיצד ETQ מציגה את מגוון הנעליים שלהם באתר הנייד שלהם. זה יפה בפשטותו. הם השאירו את מרבית שטח המסך פנויים לחלוטין על מנת לתת למוצריהם את הבמה. אפילו לוח הצבעים נבחר להתאים למגוון המוצרים שלה. זה נותן לכל האתר תחושה פשוטה ומגובשת. למרות שהמסך זעיר, הוא מרגיש מרווח.

2. חשבו על האגודל!

נסה להחזיק את הטלפון החכם שלך עכשיו. העבירו את האגודל סביב המסך והרגישו היכן הכי נוח וטבעי. גודל האגודל של כולם שונה, אך בדרך כלל תמונה זו למטה חלה על רוב האנשים:

מעקב אגודל

עם זאת בחשבון, אינך רוצה להכניס לחצנים או רכיבים חיוניים בחלקים העליונים. השאר את זה לכותרות בלבד. שים את כל התוכן והכפתורים הניתנים לגלילה באמצע כך שיהיה קל ונוח להגיע אליהם. (אל תשכח לחשוב על שמאלנים! הפוך את התמונות למעלה כדי לראות איך הדברים מסתדרים לשמאלנים).

3.… במיוחד האגודלים הגדולים

בנוסף ‘להגיע’ לאגודל, עליך לקחת בחשבון גם את ‘האגודל הגדול’. השתמשנו בכול אתר אינטרנט לנייד בו עליכם ללחוץ על הקישור הזעיר ביותר. זה קשה ומתסכל, נכון? הכלל הוא לבחור באלמנטים גדולים יותר ממה שאתה חושב שצריך.

האתר הסלולרי של Hobbycraft הוא דוגמה טובה. ראשית, קישורי התמונות הגדולים שלהם הופכים את זה לסופר קל לאגודל הגדול. אבל התבונן בסמלים שלהם בחלק העליון (‘חנויות, חשבון, סל’). הם הרבה יותר גדולים ממה שהייתם מצפים בדרך כלל. התחביב חושב על האגודל הגדול, וכך גם עליכם לעשות זאת.

4. תפריטי ניווט המבורגר

אחד ממגמות העיצוב הפופולריות ביותר במהלך שנים עשר החודשים האחרונים הוא תפריט ‘ההמבורגר’. אתה יכול לראות דוגמא באתר של Hobbycraft למעלה. אלה שלוש השורות שנראות כמו המבורגר – לחצו עליו, ותפריט הניווט המלא מתרחב.

אין מקום לניווט הכותרות המסורתי וזה פשוט היה עמוס על המסך. במקום זאת, בחרו למטען מתרחב. יש כאן איזון נאה. זה צריך להיות מסודר ולא יוצא מהדרך. אך יחד עם זאת, זה צריך להיות ברור וקל להקיש.

אם יש לך הרבה מוצרים וקטגוריות בהצעה, אתה משתמש בתפריט המורחב כדי להקל. אל תפחדו להשתמש בכל שטח המסך. תראה איך ארגוס מציג למטה את התפריט המורחב שלהם.

IMG_3663

5. בחרו בגופן גדול

מסך נייד קטן מאלץ אותנו לחשוב זמן רב וקשה על הגופן בו אנו משתמשים. אין מקום לגופנים קטנים ומורכבים. במקום זאת, חשוב פשוט, נועז וגדול. באופן כללי, פונט של sans-serif הוא נקי ופשוט יותר (כלומר אריאל טוב יותר מ- Times New Roman).

71950dee059b803c4a7caa30dce8f5bf

זכור, החלטה זו תאלץ אותך גם לבחור את העותק והניסוח שלך בזהירות רבה יותר. השתמש בהזדמנות זו כדי לפשט ולבצע אופטימיזציה של העותק שלך. נסה להעביר את המסר שלך בצורה פשוטה ופשוטה ככל האפשר. הפוך את זה לקצר. תעשה את זה מציק. זה לא רק ישפר את העיצוב הנייד שלך, אלא ישפר את כל העסק שלך.

6. השתמש ב’חיפוש חכם ‘

אנשים שונאים להשתמש בטפסי חיפוש זעירים במכשיר נייד. זה מאלץ אותנו להתקרב, ללחוץ על תיבת החיפוש ולהקלד באמצעות המקלדת המטופחת. טעויות קלות וזה יכול להוביל לתסכול.

כדי לשפר את חווית המשתמש, השתמש בתיבת ‘חיפוש חכם’. כשאתה לוחץ על התיבה, העיצוב צריך להתמקד מחדש באופן אוטומטי כך שתיבת החיפוש ממלאת את המסך. לאחר מכן, וודא שיש בו חיפוש חזוי, כך שהמשתמש צריך להזין רק את האותיות הראשונות.

אתה יכול לראות זאת בפעולה באתר של Europcar. הלקוח מתחיל להקליד ‘Norw’, והאתר מציע אוטומטית את סניפי נורביץ ‘השונים שלו. פשוט.

IMG_4331

7. פשט את טופסי ההרשמה והרכישה שלך

אנו מדברים רבות על הפיכת טופסי ההרשמה והרכישה שלך להיות פשוטים ומהירים ככל האפשר. זהו חלק מרכזי באסטרטגיית העיצוב של UX שלך. זה גם המקום בו אתרי מסחר אלקטרוני מאבדים עד 60% מההמרות על ידי סיבוך יתר של דברים. אם הם התחילו את התהליך, הלקוח כבר משוכנע. הדרך היחידה שתאבד את המכירה או ההרשמה היא על ידי כך שהדברים קשים מדי.

שוב, נסו להגביל את כמות ההקלדה הנחוצה. השתמש בתיבות מסוג ניבוי והפעל אפשרויות מילוי אוטומטי. השתמש בכלי הגלילה למשתמשים כדי לבחור אפשרויות תאריך לידה, למשל. אנו יודעים שטפסים של רכישה דורשים לעיתים קרובות מעט מידע. עם זאת, יש דרך להפוך את התהליך לפשוט יותר.

בדוק כיצד Firebox משתמשת במערכת מספרים כדי להציג למשתמשים אילו שלבים נותרו בתהליך. טריק עיצובי UX העיקרי הוא להודיע ​​למשתמשים היכן הם נמצאים. כלקוחות, אנו רוצים לדעת למה אנו יכולים לצפות, ו- Firebox עושה זאת במומחיות.

img_1292-blog-half

8. שלוש שכבות מקסימום

הרבה יותר קל ‘ללכת לאיבוד’ באתר נייד. באופן אידיאלי, אתה רוצה לוודא שאתר הנייד שלך הוא רק שלוש שכבות. דוגמה לאופן שבו זה יכול לעבוד באתר מסחר אלקטרוני באופנה היא כדלקמן:

  1. דף הבית: הלקוח בוחר בקטגוריה: בנות.
  2. הלקוח בוחר ‘תת קטגוריה: נעליים’
  3. הלקוח לוחץ על דף המוצר.

אלה שלוש שכבות גילוי פשוטות. האפשרות הנוספת היחידה צריכה להיות דף הרכישה או ההרשמה. נסה להימנע מחור ארנב של קטגוריות משנה ומאפשרויות נוספות. כמו תמיד, שמור את זה בפשטות, ויידע למשתמשים היכן הם נמצאים בכל עת.

9. הקלו על החזרה לדף הבית

ברגע שהלקוח שלך הוא שלוש שכבות עומק, תמיד תן להם דרך נועזת ופשוטה לחזור לדף הבית. זכור, קל להרגיש אבוד באתר נייד, אז תן למשתמשים דרך קלה ‘לאפס’ ולחזור להתחלה.

התבונן בדף המוצר של לוש. אם הלקוח שלך ניווט איכשהו לכאן, ייתכן שהוא ירצה להתחיל מחדש. הלוגו הגדול של ‘LUSH’ בחלקו העליון מזהה קל וברור לחזרה הביתה. לא משנה היכן אתה נמצא באתר, תמיד יש לך את העוגן שיחזיר אותך להתחלה.

img_1304-blog-half

10. אין קמצוץ-זום!

במשך זמן רב, אתרים ניידים היו פשוט עותק של עיצוב שולחן העבודה שלהם. המשמעות היא שהיית צריך להתקרב על ידי צביטה של ​​המסך. זהו טרנד עיצוב מיושן בצורה מסוכנת ויש להימנע ממנו. באופן אידיאלי, הכל צריך להיות פרופורציונאלי למסך. צריך להיות קריא לכל הגופנים בלי להתקרב. כל הקישורים צריכים להיות ניתנים ללחיצה ללא צביטה.

תפוח-קמצוץ להגדלה

יש רק חריג אחד כאשר הצביטה מועילה: תמונות מוצר. זה עדיין שימושי מאוד ללקוחות לצבוט ולהגדיל את תמונות המוצר. הם רוצים להיות מסוגלים לראות כל פרט קטן לפני שהם קונים.

11. התייחס לחשש ‘האבטחה’

למרות כמות התנועה העצומה לאתרי מסחר אלקטרוני נייד, עדיין קיים חשש כללי שקנייה של משהו מאתר נייד אינה “בטוחה” כמו שולחן עבודה. כמובן, אין הבדל באבטחה מנייד לטבלט לשולחן העבודה. אולם מחקר משנת 2013 מראה שכמעט מחצית מכל הקונים ברשת מרגישים פחות בטוחים בעת רכישת משהו בסמארטפון. הפחד הזה עשוי להרוג את ההמרות שלך.

זו שאלה פשוטה של ​​אמון. התפקיד שלך לגרום ללקוחות להרגיש בטוחים יותר באתר שלך. באופן אידיאלי, אתר המסחר האלקטרוני שלך צריך להיות בעל תעודת אבטחה של SSL. אם לא, רכוש אחד. זה מה שנותן לך את המנעול הצהוב הקטן בסרגל הכלים שלך. באתר הנייד שלך, וודא שאתה מציג את מנעול ה- SSL בצורה בולטת ככל האפשר.

image18

אפשרות נוספת היא לוודא שהלקוחות שלך יכולים לשמור מוצר למועד מאוחר יותר או לשלוח אותו בדוא”ל לעצמם. במקרים מסוימים הם ירגישו בטוחים לקנות אותם מאוחר יותר בשולחן העבודה שלהם.

12. ערימת תוכן

עבור אנשים רבים, יצירת אתר לנייד פירושו פשוט לבחור נושא ‘מגיב’ בוורדפרס או ב- Shopify או באיזו פלטפורמה אתה משתמש. למרות שזו התחלה טובה, תרצה לשים לב כיצד האופן בו הנושא מדשדש אוטומטית את התוכן שלך. לא בטוח למה אני מתכוון? התבונן בתרשים זה להלן:

15_contentStacking

כך נושא שעשוי להגיב עשוי לערום את התוכן שלך באופן אוטומטי לטאבלט (תמונה שמאלית) או לסמארטפון (תמונה ימנית). שקול היטב מהם חלקי התוכן החשובים ביותר שלך, וודא שהם נערמים נכון. לדוגמה, בצד ימין, המוצרים (ארגז 5 – סוגים של אמבטיות) נאלצים לרדת לאורך המסך. יתכן שהם אפילו נדחפים מתחת ל’קפל ‘.

נסה את הפריסה שלך ואת הערימת התוכן שלך כדי לוודא שהתוכן החשוב ביותר שלך מופיע במקום הנכון.

13. איבד כל תוכן פלאש

פלאש הוא פורמט מיושן יחסית בכל מכשיר. (למעשה, מעצבים נלחמים להרוג את זה אחת ולתמיד! זה בולע משאבים, זה איטי וזה גן שעשועים להאקרים). אמנם אלה חדשות רעות באתר שולחן עבודה, אך גרוע מכך הוא בסמארטפון או טאבלט.

רוב המכשירים הניידים לא ישחקו מדיה פלאש בכלל. אז אם אתה סומך עליו לצורך הפגנת וידאו או מוצר, היפטר ממנו – הלקוחות שלך לא יכולים לראות את זה בנייד. אפל חסמה אותו לפני שנים, ואנדרואיד עקבה אחריה זמן קצר אחר כך.

האלטרנטיבה היא לוודא שאתר האינטרנט שלך תואם HTML5 (גלה עוד כאן) והשתמש ב- YouTube כדי לארח סרטונים כלשהם.

14. חבקו את המגבלות!

אנשים רבים שדיברתי איתם הביעו תסכול מהגבלות האתר הנייד. העובדה הפשוטה היא זו: אין שום דבר שאתה יכול לעשות בקשר לזה! במקום זאת, חבקו את המגבלות הללו.

זה מכריח אותך לקבל החלטות חשובות שיסייעו לעסק שלך כולו. כיצד אוכל לפשט את האתר שלי? כיצד אוכל להשיג את הנקודה שלי בפחות מילים? איך אוכל לדייק יותר ומשכנע בחלל קטן יותר? אילו מהמוצרים שלי עלי לתעדף?

אני מאמין באומץ כי מענה על שאלות אלה מחזק את העסק שלך. בכל פעם שתוכלו לזקק את הצעתכם, אתם הופכים אותה לחזקה יותר. וזה חיוני לאתר סלולרי טוב.

15. קבל החלטות עיצוביות באמצעות Google Analytics

הבעיה בעיצוב לנייד היא שיש כל כך הרבה מכשירים שיש לקחת בחשבון. האם אתה מייעל את הפריסה והעיצוב שלך לטאבלטים של iPad או Android? האם אתה מבצע אופטימיזציה לאייפון 5 או לאייפון 6? או גלקסי סמסונג?

עיצוב מגיב פירושו שהוא יצור בצורה שונה לכל אחד מהם. כאן תוכל Google Analytics לעזור לך. הגרסה האחרונה של Analytics מאפשרת לך לראות אילו מכשירים ניידים ניגשים לאתר שלך לרוב:

מכשירים ניידים-מעקב אחר ניתוחים

במקרה זה מכשירי אייפון הם המכשיר המוביל – בדרך ארוכה. אז הגיוני לבצע את כל הבדיקות שלך באייפון. קבע עדיפות למכשיר העליון כאשר אתה מבצע אופטימיזציה לאתר הנייד שלך.

למרות שמכשירים ניידים חולשים כיום בשוק הקניות המקוון, אתרי אינטרנט להתקנים ניידים הם עדיין דרך ארוכה אחריה. מחצית מהקמעונאים הגדולים מתייחסים אליהם כמחשבה שלאחר מכן.

על ידי ביצוע שינויים ושינויים אלה, אתה יכול להתקדם צעד אחד לפני התחרות על ידי שימוש בזרם התנועה העצום הזה.

אשמח לשמוע מה עשית כדי לייעל את האתר שלך לנייד. אילו ציוצים עבדו בשבילך?

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me