עסקים רבים אובססיביים בשקיקה לגבי דברים כמו יצירת תנועה, הגברת המרות או הפיכת האתר שלהם למושך, אך מעטים מאוד שוקלים את אמינות האתר שלהם.

האם אמינות האתר בכלל חשובה? כנראה שכן. מחקרים מראים כי 34% מהצרכנים מציינים כי שם המותג הנחשב של חנות הוא הסיבה העיקרית שלהם לקניות עם מותג. כמו כן פורסמו מחקרים שחושפים מתאם בין אמינות המותג לבין החלטת הצרכנים לרכוש ממותג. בקיצור, ככל שהמותג שלך אמין יותר, כך הוא ייצר יותר מכירות.

בהתחשב במחקרים זמינים ובמחקרים פסיכולוגיים, מאמר זה חולק 7 עצות מוכחות בהן תוכלו להשתמש בכדי לשפר את אמינות האתר שלכם:

1. הפעל SSL באתר שלך

נתונים זמינים מראים כי 78.9% מאתרי האינטרנט אינם בעלי תעודת SSL או אישור SSL לא חוקי. זה די מעניין, במיוחד בהתחשב בעובדה שלקבל תעודת SSL זה לא רק יגביר את המכירות והתנועה, אלא זה גם יגביר את אמינותך.

מחקרים הראו כי הפעלת SSL באתר שלך – כאשר “HTTPS” זה נמצא מול כתובת האתר שלך והדפדפנים של מבקרים מציגים להם מנעול ירוק בכל פעם שהם מבקרים באתר שלך – יכולה להגדיל את ההמרות של עד 87%.

להלן מספר דוגמאות מעניינות לחברות שהצליחו לשפר את אמינותן ולשפר את ההמרות על ידי הפעלת SSL:

 • PaperCheck חווה עלייה של 87% בהרשמות לאחר הפעלת SSL באתר שלה.
 • שירות ההזמנות המרכזי (CRS) חווה עלייה של 30% במכירות פשוט על ידי הפעלת SSL.
 • Dwell.co.uk שיפרה את ההמרות ב- 13.8% והמכירות החודשיות ביותר מ- 35,000 $ על ידי הפעלת SSL. מבחינתם זו הייתה ROI של 48,000% עבור השקעתם בתעודת SSL
 • פיטנס הנעלה בע”מ חווה ירידה של 13.3% בנטישת העגלה ועלייה של 16.9% במכירות לאחר שאיפשרה את SSL.

כפי שניתן לראות מהדוגמאות לעיל, הפעלת SSL תמיד תתורגם למכירות; כאשר אנשים רואים את המנעול והסרגל הירוק, הם מרגישים בטוחים יותר בעת ביצוע פעולות באתר שלך והם באופן טבעי סומכים עליך יותר. התפיסה המשופרת של אמינותך משפיעה בסופו של דבר על המכירות שלך.

2. מינוף חותמות נאמנות ביטחון

למעט מאוד עסקים יש חותם של אמון ביטחון באתר שלהם, והתוצאה היא שהם מפסידים מכירות רבות. מחקרים מראים כי 48% מהאנשים לא יסמכו לחלוטין על אתר שאינו משתמש בחותם אמון ביטחוני. למעשה, נחשף, שאנשים סומכים על אתר שיש בו חותם אמון על אתר ששימש בעבר חבר, עמית או בן משפחה..

זה הגיוני בהתחשב בעובדה שהאינטרנט שורץ בוירוסים, ואנחנו די שומעים על פריצות חדשות על בסיס קבוע. לאחר חותם אמון עולה כי האתר שלך אושר על ידי חברת אבטחה של צד שלישי, שהאתר שלך עמד בסטנדרטים מסוימים וכי משתמשים יכולים לבצע באופן מאובטח עסקאות באתר שלך..

עם זאת, חותמות האמון הנאמנות ביותר הן נורטון (35.6%), מקאפי SECURE (22.9%) וה- TRUSTe (13.2%), בהתאמה.

מינוף חותמות נאמנות

3. הצב המלצות אסטרטגית במקומות מרכזיים באתרך

מחקרים מראים כי המלצות והמלצות מפה לאוזן משפיעות על עד 50% מכל החלטות הרכישה, ובכל זאת רק שליש מהעסקים מבקשים באופן פעיל המלצות על לקוחות..

יש אמירה פופולרית ששום דבר לא מושך קהל כמו קהל. אף אחד לא רוצה להיות זאב בודד. עובדה זו נעוצה למעשה בפסיכולוגיה, והיא קשורה לאופן חיבור המוח שלנו. על פי מחקר שפורסם בכתב העת Current Biology, נצפה כי אזור המוח שלנו שקשור לתגמול פעיל יותר כאשר אחרים מסכימים עם דעותינו. ההסבר הפסיכולוגי לכך נובע מתאי מראה במוח שלנו; נוירון מראה הוא נוירון אשר “יורה גם כאשר חיה פועלת וגם כאשר החיה מתבוננת באותה פעולה אותה מבצע אחר.” פסיכולוגים הבחינו בנוכחותם של נוירוני מראה גם אצל בני אדם, ונמצא כי עצם ראיית הזולת עושה משהו יכול להשפיע עלינו לעשות את אותו הדבר.

מחקרים פסיכולוגיים מפורסמים כמו ניסוי הקונפורמיות של ג’נס מ -1932, ניסויי ההשפעה האוטוקינטטית של שריף משנת 1936 וניסויי הקונפורמיות של Asch מ -1959, כל אלה מצביעים על כך, אפילו אם אנשים כבר רואים השקפה בדבר משהו, סביר להניח ששמיעת קבוצת אנשים דעה אחרת. הם נמשכים לכיוון השקפת הקבוצה. זהו, בעצם, המדע העומד מאחורי המלצות; מספיק שאנשים אחרים – כמו משתמשים פוטנציאליים של המותג שלך – נותנים אמון וממליצים על המותג שלך כדי לגרום לאנשים לבטוח גם בך.

4. עודד ולהציג תוכן שנוצר על ידי משתמשים

ממש כמו המלצות, גם תוכן שנוצר על ידי משתמשים נצפה כמגביר את האמינות וכתוצאה מכך משפר את המכירות.

להלן כמה מחקרי מקרה בולטים של שימושים מוצלחים מאוד בתוכן שנוצר על ידי משתמשים:

 • בשנת 2009 השיק מותג הבגדים Burberry את The Art of the Trench – אתר האינטרנט שלו המאפשר למשתמשים להעלות ולהגיב על תמונות של אנשים שלובשים מוצרי Burberry. ההשפעה ההוכחתית החברתית של זה הייתה כה משמעותית עד שהביאה לעלייה במכירות של 50% משנה לשנה לאחר השקת האתר.
 • קוקה קולה השיקה לראשונה את קמפיין “שתף קולה” באוסטרליה בשנת 2011 – זהו הקמפיין שממתג בקבוקי קולה עם שמות של לקוחות ואז מבקש מהם לשתף תמונות במדיה החברתית של בקבוק הקולה המותאם אישית שלהם. זה היה מוצלח ביותר, וכאשר הצלחת הקמפיין, קוקה קולה הרחיבה אותו לארצות הברית ולחלקים אחרים בעולם. התוצאות? עלייה של 2% במכירות קוקה קולה בארה”ב לאחר יותר מעשור של הכנסות הולכות ומצטמצמות.
 • חברת היוגורט היוונית צ’ובאני מינופה תוכן שנוצר על ידי משתמשים בשנת 2009 כאשר ביקשה מלקוחות נאמנים להגיש סרטונים ותמונות המהללים את היוגורט שלה. לאחר מכן קידם נרחב את התוכן על ידי צ’ובאני. התוצאה הייתה עלייה של 225.9% בהכנסות בין 2009 ל -2010.

תוכן שנוצר על ידי משתמשים הוא אחת הצורות הטובות ביותר של מגבר אמינות לעסק שלך. לא רק שזה אומר לאנשים שהרבה אחרים משתמשים במוצרים ובשירותים שלך, זה בעצם מאפשר למשתמשים המשתמשים במוצרים ובשירותים שלך לומר לעולם בקול שלהם כמה אתה מדהים.

5. מהרו את דרכם לאמינות טובה יותר

אנו הולכים וגדלים חסרי סבלנות והרבה מחקרים מעידים על עובדה זו. אולי הבולט ביותר הוא מחקר שנערך על ידי חברת מיקרוסופט משנת 2015 שסקר 2,000 איש ובחן את פעילות המוח של 112 אנשים אחרים עם אלקטרואנספלוגרמות (EEG). נצפה כי טווח הקשב שלנו הצטמצם בצורה מאסיבית מ 12 השניות בהן היה בעבר בשנת 2000 ל- 8 שניות כעת. לעומת זאת, יש לנו טווח קשב קצר יותר מדגי זהב – שיש לו טווח קשב של 9 שניות.

יש כל כך הרבה נתונים סטטיסטיים לגבי מהירות התפקיד שמשחקת באתרים – גם כשמדובר ביצירת תנועה והמרות – והנה כמה מהיותר מעניינים:

 • עיכוב של שנייה בזמן טעינת האתר יביא לאובדן של 7% בהמרה
 • דף שדורש 6 שניות לטעינה יחווה הפסד של 50% בהמרה
 • אתרי טעינה איטית עולים לשוק המסחר האלקטרוני בארה”ב יותר מ -500 מיליארד דולר בשנה

עם זאת מה המשמעות של מהירות עבור אמינות?

 • 51% מהקונים יפקירו רכישה בגלל מהירות האתר האטית.
 • 88% מהקונים לא צפויים לחזור לאחר חוויה לא טובה.
 • כמחצית מהקונים מפתחים תפיסה פחות חיובית לגבי החברה המעורבת.
 • יותר משליש מהקונים יספרו לאחרים על החוויה המאכזבת שלהם.

זה, בתורו, גורם לנזק גדול למותג ומשפיע באופן חמור על אמינותך.

למרות שזה נראה לכאורה פשוט, שפר את מהירות האתר שלך הוא אחד הדברים הטובים ביותר שאתה יכול לעשות כדי לשפר את אמינות האתר ואת המותג שלך. לפיכך הפיתרון הוא לצבוט את האתר שלך לשיפור הביצועים או לקבל מארח אינטרנט טוב יותר. אנו מציעים ל- InMotion Hosting, וזו הסיבה.

6. אישור ממקורות הרשות

מחקרים הראו כי אחת הדרכים הגדולות להבטיח ציות היא בקשה שמגיעה ממקור רשות; למעשה, נצפה שרוב האנשים יעמדו בהוראות של אנשי סמכות גם אם פירוש הדבר לגרום נזק אנושי למישהו אחר. תאר לעצמך לקבל עצות מהרופא, עורך הדין או מגורם של אכיפת החוק; כמה רצוי לך לקחת את דבריהם בהשוואה למישהו אחר?

אולי המחקר המפורסם ביותר בנושא תאימות וציות לסמכות היה ניסוי מילגרם. הניסוי נערך על ידי הפסיכולוג של אוניברסיטת ייל, סטנלי מילגרם, במטרה להתבונן בתגובת האנשים כאשר התבקש לעשות משהו על ידי רשות. זה כלל אנשים רגילים שהוזמנו באמצעות מודעות בעיתון לנהל מכות חשמל לאנשים אחרים “כמותם” על סמך הוראות מאיש סמכות. נצפה כי גם לאחר שהאנשים שהתחשמלו כבר לא הגיבו (אינדיקציה שהם עשויים להיות חולפים או מתים), 65% מהמשתתפים בניסוי המשיכו להעביר את ההלם כל עוד קיבלו הנחיה. לעשות זאת על ידי דמות הסמכות. זה מראה לך כמה אנו סומכים ומוכנים לעשות משהו, לרוב ללא שאלות, אם נתבקש לעשות זאת על ידי דמות סמכותית.

התנסות עדכנית יותר ואמינה של התייחסות לסמכות הרשות שיכולה להיות על אמינות היא “אפקט אופרה”. בעיקרון, כל מה שאופרה תומכת בו הופך לזהב. לאחרונה, היא פשוט רכשה נתח במותג שומרי המשקל העלתה את ערך המניה שלה בכ -170% כמעט בן לילה.

אופרה תומכת בטיגון

אופרה תומכת בטיגון

רוצה לשפר את האמינות באתר שלך? קבל דמות סמכותית שתתמוך בך.

7. אל תסנן את ה”שלילי “

מבט מדוקדק ברוב אתרי האינטרנט מגלה מעט דברים שליליים או אפילו מעט לא נעימים שאנשים אומרים על המותג – כאילו הכל מושלם. אמנם זה טבעי רק לרצות להדגיש את הדברים הטובים ביותר שאנשים אומרים על המותג שלך, אבל זה לא בהכרח הדבר הנכון ביותר לעשות מבחינת אמינות. מחקר של Reevoo מצא כי ביקורות גרועות יכולות לשפר את ההמרות ב- 67%; אורחים נוטים יותר לסמוך על המותג שלך אם הם רואים שילוב מאוזן של דברים טובים ורעים שאנשים אומרים עליך. כמו כן נצפה כי עד 30% מהאנשים חושדים בצנזורה או בביקורות מזויפות כאשר הם רק רואים דברים חיוביים לגביך.

אל תסנן את השלילי

להלן כמה דוגמאות בולטות לכך בפעולה:

 • טוסקנה, יין שעולה 60 דולר לבקבוק, חווה עלייה של 5% במכירות לאחר שבודק פופולרי השווה את הארומה שלו לגרביים מסריחות.
 • Shake Weight, משקולת רוטטת, לא הועלה ללעג באופן נרחב בתקשורת, אלא שזה היה בנקודה שנקראה “גאדג’ט הכושר המגוחך ביותר בכל הזמנים” על ידי עיתון אחד. התוצאה? מכירות של מעל 50 מיליון דולר.
 • מומחי השיווק ג’ונה ברגר, אלן ט. סורנסון וסקוט ג’יי רסמוסן, בניסוי שצפה בדפוס מכירות של כ -250 יצירות בדיה שנבדק בניו יורק טיימס בין השנים 2001-2003, גילו כי ביקורות גרועות גרמו למכירות של ספרים של סופרים לא ידועים עלייה בממוצע של 45%.

בין אם זה קשור לתמיכה שלך במותגים אחרים או באישור של המותג שלך על ידי אחרים, לתת לאנשים לראות כמה דברים “לא כל כך חיוביים” שנאמרו עלייך יעברו דרך ארוכה כדי לשפר את האמינות.

עבור הבעלים של אתר מסחר אלקטרוני, אמינות חשובה ביותר מבחינת הגדלת המכירות. 7 הטיפים האלה עושים את העבודה בצורה מסודרת. האם יש לך עצות שתוכל להוסיף לרשימה זו?

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me