דרכים קלות לגיבוי והעברת הוורדפרס שלך

עבור בלוגר או בעל אתר, חשוב שיהיו במקום מספר פרוטוקולי אבטחה אם כל דבר רע יקרה באתר שלך. עם זאת, גם אם מלאי האבטחה הטובה ביותר, תאונות יקרה ואתה עלול להסתיים באתר שהושחת או נפרץ.


אם אתה רוצה להימנע מאיבוד הבלוג של וורדפרס ומכל עבודתך, עליך תמיד (ואני מתכוון תמיד) לבצע גיבויים קבועים לאתר שלך. ככה, גם אם אתה סובל מהשבתה מסוימת, אתה תמיד יכול להחזיר את האתר שלך.

כעת, ישנן מספר דרכים בהן תוכלו לבצע גיבוי לבלוג הוורדפרס שלכם. במאמר זה, אנו נתמקד באחד מהם, שהוא להשתמש בתוסף או בשירותים שיגבו עבורכם את הבלוג שלכם באופן אוטומטי..

הדבר הנפלא עם התוספים הללו הוא שתוכלו אפילו להשתמש בהם לביצוע גם העברות אתרים. וזה נהדר כשרוצים לעבור למארח אינטרנט טוב יותר עם תכונות וביצועי שרת טובים יותר.

לדעת מתי ובאיזו תדירות לגבות

לפני שנעבור לרשימת התוספים לגיבויים של וורדפרס, בואו נדבר במהירות על מתי עליכם לגבות את האתר שלכם, ובאיזו תדירות. מייד מחוץ למחבט, תמיד מומלץ לבצע את הגיבויים באופן קבוע מכיוון שהדבר יצמצם את ההפסד מכיוון שהגיבויים יהיו עדכניים למדי..

הדבר שעליך לקחת בחשבון הוא כיצד תרצה לתזמן את הגיבויים שלך. כעת, לאתרים שונים יהיו צרכי תזמון שונים.

אם הבלוג שלך מפרסם מספר תוכן חדש מדי שבוע ומקבל תגובות חדשות מדי יום, כנראה שזה רעיון טוב שיהיה מרווח קצר יותר בין הגיבויים שלך. הדבר נכון גם אם יש לך חנות מקוונת המצורפת לבלוג שלך עם עסקאות כדי לעקוב אחר פרטי הלקוח.

על הספקטרום ההפוך, אם האתר או הבלוג הם סטטיים ברובם ומתעדכנים בתוכן חדש על בסיס רבעוני, ייתכן שתוכל להתחמק מגיבוי שבועי במקום.

בשורה התחתונה, אין קו זמן מושלם לתזמון גיבויים, ובסופו של דבר נופל עליך להגיע עם לוח הזמנים הטוב ביותר שיעניק לך את ההפסד הנמוך ביותר אם הדברים ישתבשו. כמו כן, כלל אצבע טוב הוא לבצע תמיד גיבוי לפני שתבצע שינויים מאסיביים בבלוג הוורדפרס שלך.

דברים שכדאי לקחת בחשבון לפיתרון הגיבוי של וורדפרס

קיימים המון תוספי גיבוי ב- WordPress, אך חשוב לזכור שלא כל תוספי הגיבוי / ההעברה נוצרים שווים. חלקם מגיעים עם תכונות שונות או מתמקדים בתחומים מסוימים יותר מאחרים.

אז לפני שתחליט על תוסף, הנה כמה דברים שעשויים לשקול:

 • גיבויים אוטומטיים
  אחד הגורמים הגדולים ביותר שיש לקחת בחשבון הוא האם הגיבוי של וורדפרס מאפשר לך להפוך את התהליך לאוטומטי. באמצעות אוטומציה, אתה יכול בקלות לאפשר לתוסף לבצע את כל העבודה במקום צורך לבצע את הגיבוי ידנית בכל פעם.
 • תדירות הגיבויים
  הזכרנו קצת על תזמון תדירות הגיבויים שלך. לפני שתשתקע בפלאגין, כדאי לבדוק באיזו תדירות הוא מאפשר לך לבצע גיבוי והאם זה מספיק לצרכים שלך.
 • מיקום / אחסון של גיבוי
  אם תוסף שומר את הגיבוי באותו שרת כמו האתר שלך, אז זה חסר טעם. בדוק איזה סוג אחסון מציע התוסף או השירות. מסוגלים להשתמש במיקומי אחסון אחרים כגון Google Drive, Dropbox או אחסון בענן?
 • אפשרות לשחזור / אחזור גיבוי
  לאחר שגיבית את האתר שלך, האם קל לאחזר או לשחזר אותו? האם עליכם לבצע באופן ידני את התהליך או שניתן יהיה להפוך אותו לאוטומטי? מכיוון שלתוספים שונים יש גישות שונות, עדיף לבדוק קודם.
 • גיבויים חלקיים או מלאים
  חלק מהתוספים מגבים את האתר כולו, ואילו חלקם רק יגיבו חלקים ממנו (כלומר, מסד הנתונים). חשוב לבחור את סוג הגיבוי הנכון לאתר שלך.

4 תוספי גיבוי והעברת וורדפרס לשימוש

עם כל כך הרבה תוספים ופתרונות גיבוי / העברה זמינים באינטרנט, קשה לבחור את האחד המושלם. אמנם ארבעת המפורטים להלן אינם פתרונות מושלמים, אך הם ללא ספק התוספים הטובים ביותר לשימוש.

1. BackupGuard

BackupGuard

BackupGuard

BackupGuard ידוע באופן נרחב בכך שהוא תוסף אמין ליצירת גיבויים של וורדפרס. אחד היתרונות העיקריים שלו הוא שהממשק שלהם משתלב באופן דינמי בלוח המחוונים של וורדפרס.

כאשר התקנת את התוסף, אתה יכול להתחיל את תהליך הגיבוי על ידי לחיצה על כפתור “גיבוי” שנמצא בדף הראשי של התוסף. לאחר שתלחץ עליו, תהיה לך אפשרות לבצע “גיבוי מלא” או “גיבוי מותאם אישית”, שם תוכל לבחור אילו חלקים תרצה לשמור.

לאחר שתקבל את הגיבוי בהצלחה, הוא אמור להופיע ברשימת BackupGuard, שתוכל לשחזר, למחוק או להוריד את הגיבוי על ידי לחיצה עליו.

באפשרותך גם להעלות קובץ גיבוי ל- BackupGuard באמצעות הלחצן “יבוא”. רק זכרו שיש גבול של 128MB. כל דבר נוסף מזה ותצטרך להעלות אותו ידנית באמצעות FTP.

הגרסה החינמית של BackupGuard מאפשרת לך לבצע את הגיבויים וההעברה הבסיסיים, אך אם ברצונך לבצע גיבויים אוטומטיים, תמיכה 24/7, התראות בדוא”ל ואפילו העברות באתר מלא, תוכל לבחור בגרסת הפרו בתשלום שלה..

2. VaultPress

VaultPress

VaultPress

VaultPress, שנוצר על ידי WordPress.com וחלק מהתוסף JetPack, מציע טונות רבות של תכונות כגון גיבויים בזמן אמת, שחזור בלחיצה אחת, אחסון בענן של 30 יום ואפילו יכולת להעביר את האתר שלך..

התוסף תוכנן גם להיות פשוט ונוח לשימוש, למעשה תוכלו פשוט להגדיר אותו ולשכוח אותו. כל שעליך לעשות הוא לקבוע את התצורה פעם אחת ואז VaultPress תעשה את כל העבודה, כולל שמירת האתר שלך מגובה באחסון הענן שלהם. ואם אתה רוצה לשחזר את האתר שלך, זה פשוט כמו לחיצה אחת.

למרבה הצער, אין להם שום גרסאות חינמיות, כך שאם אתה רוצה להשתמש ב- VaultPress, תצטרך להוציא לפחות 39 דולר לשנה עבור התוכנית הבסיסית שלהם. אם אתה רוצה את כל התכונות המפוארות כמו תיקוני קבצים אוטומטיים, גיבויים בזמן אמת ועוד, תצטרך לבחור בתוכניות הגבוהות יותר שלהם..

3. הגירת WP All-In-One

הגירה של כל אחד ב- wp

הגירת WP של כל אחד

רשימת גיבוי והעברת וורדפרס בהחלט לא תהיה שלמה בלי העברת All-In-One WP. תוסף בעל דירוג גבוה ב- WP של וורדפרס, All-In-One, מאפשר לך להעתיק ליצור עותקים של נתוני האתר שלך ב- WordPress, שתוכל לאחר מכן לשמור כגיבוי או למטרות הגירה..

השימוש בו די קל. התקן את הפלאגין ואת ראשו לכרטיסייה “העברת כל ה- WP WP” ב- WordPress ולחץ על “ייצוא” כדי להתחיל..

הדבר המגניב עם התוסף הוא שתוכל להתאים אישית את סוג הנתונים שאתה רוצה לייצא על ידי כניסה ל”הגדרות מתקדמות “ופשוט לבטל את הסימון של הנתונים שאינך רוצה. אתה יכול לכלול נתונים כגון הערות ספאם, קבצי נושא, תוספים, עדכוני פוסטים ועוד.

חשוב לציין כי הגירסה החינמית של All-In-One WP Migration מאפשרת לך רק לייצא את הגיבוי של האתר שלך לקובץ מקומי. אם אתה רוצה לייצא למקומות אחרים, כמו Dropbox או Google Drive, יהיה עליך לרכוש תוסף.

לאחר ייצוא נתוני האתר שלך, אתה יכול להוריד ישירות את הגיבוי שלך או לשמור אותם בשרת האינטרנט שלך. כמובן שתמיד מומלץ לשמור את הגיבוי במיקום שונה משרת האתר שלך כדי למנוע התקפות סייבר או בעיות בשרת..

4. UpDraftPlus

-

UpDraftPlus

ניתן להשתמש בהרבה מהתוספים המפורטים כאן ליצירת גיבויים מהירים עבור אתר וורדפרס שלך. עם זאת, לא כולם מאפשרים לך לתזמן גיבויים אוטומטיים מבלי שתצטרך להוציא כסף נוסף על הגרסאות בתשלום..

UpDraftPlus בולט בין השאר בכך שהוא נותן לך גיבויים אוטומטיים לחלוטין, בחינם! וזה לא מזיק שהם עיצבו את זה כך שיהיה קל לשימוש עבור ילדים חדשים ומתחילים.

לאחר התקנת התוסף, תוכלו להפעיל אותו על ידי מעבר בכרטיסייה “הגדרות” בוורדפרס ולחץ על “גיבוי UpdraftPlus”. שם תוכלו לבצע משימות כמו גיבוי אתרים, שחזור אתרים ואפילו הגירות באתר.

כשאתה משתמש ב- UpdraftPlus, זכור להגדיר תחילה מיקום אחסון מרוחק לגיבוי שלך בתפריט “הגדרות” ובחר באחד מהסמלים שאתה רוצה שמיקום האחסון שלך יהיה.

באותו עמוד “הגדרות”, באפשרותך גם להגדיר את לוח הזמנים לגיבוי לקבצי האתר שלך וגם למסד הנתונים עצמו. פשוט לחץ על התפריטים הנפתחים של “לוח הזמנים לגיבוי קבצים” ו- “לוח הזמנים לגיבוי מסד נתונים” כדי להגדיר את העיתוי שלך.

לאחר מכן, גלול מטה כדי לציין את נתוני אתר וורדפרס שברצונך לכלול בגיבוי. תחת “כלול בגיבוי קבצים”, סמן בתיבות הסימון כדי לכלול נתונים כגון תוספים, ערכות נושא וקבצי מדיה..

לאחר שתסיים, פשוט לחץ על שמור והגיבויים שלך צריכים להיות אוטומטיים לחלוטין. אם אתה מעוניין בתכונות נוספות כגון הצפנת FTP, גיבויים חכמים והצפנת מסד נתונים, אתה יכול לבחור בגרסת הפרימיום שלהם המספקת את כל האמור לעיל ועוד.

לעטוף

כשיש לך אתר וורדפרס, זה לא מספיק רק עם תוספי האבטחה האחרונים או אישורי SSL כדי לשמור על העסק שלך בטוח. גיבוי הוא קו ההגנה האחרון שלך, ולעתים קרובות יותר מאשר לא, יכול להציל אותך מעולם של כאבי ראש אם כל דבר ישתבש.

עם התוספים שמנינו למעלה, בהחלט לא תצטרך לדאוג בפעם הבאה שהאתר שלך יקרוס או יותקף על ידי האקרים או וירוסים, שכן יהיה לך גיבוי מוכן!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map