מדריך למתחילים של VPN – שאלות חשובות שיש לשאול לפני קבלת VPN

ברוך הבא לרשת וירטואלית פרטית (VPN) 101. כהקדמה קצרה, אני משתמש ב- VPN במשך זמן קצר יחסית – למעשה, פחות משנה. עם זאת, לפני כן, אני כבר ישבתי על הגדר לא מעט זמן.


במהלך תקופה של יותר משנתיים עלו במוחי שאלות רבות שחלקן העלו שאלות עוד יותר. המכשול הראשון להתגבר עליו היה בראשיתו:

מה זה VPN?

VPN מחבר בין מחשב אישי, מק, טאבלט או התקן אחר לאינטרנט דרך מחשב אחר. אתה מתחבר לאינטרנט דרך חיבור לאינטרנט של מחשב אחר, ולא ישירות דרך שלך. מלבד זאת, ה- VPN מצפין גם את הנתונים שאתה שולח, כך שהם נשמרים מאובטחים.

מדוע אצטרך VPN?

VPNs מסווים את המיקום שלך

בצורתו הבסיסית ביותר, VPN מציע למשתמשים דרך להתחבר לאינטרנט באופן מאובטח ופרטי. על ידי התחברות לשירות VPN תחילה לפני שאתה מנותב לכתובת האינטרנט שאליה אתה פונה, המיקום שלך ידוע רק לספק VPN..

בוא נראה למה זה מועיל:

 1. גישה לתוכן
  לרוב ה- VPNs ישנם מספר מיקומים שאתה יכול לבחור להציג את מיקומך כממנו, כך שעוזר לך להגיע למגבלות גיאוגרפיות במקרים מסוימים. ספקי שירותים מסוימים באינטרנט מגבילים את הדברים ממקומות מסוימים. קח לדוגמה את נטפליקס, שיש לה סרטים שונים באזורים גיאוגרפיים שונים.

  באופן טבעי, זה גם עוזר לך לעקוף צנזורת תוכן במדינות שונות (הרשימה שלהן הולכת וגדלה).

 2. פרטיות
  אם תהיתם אי פעם אם ממשלות או ספקי שירותי אינטרנט מתרוצצים על כל מה שעשיתם באינטרנט, VPN זה בדיוק בשבילכם. האם ידעת שבמדינות רבות ספק האינטרנט שלך יכול למכור את היסטוריית הגלישה שלך לסוכנויות שיווק ופרסום? וכי אם מבקשים על ידי ממשלות רבות, הן מחויבות כחוק למסור יומני הפעילות המקוונת שלך?

כיצד עובד VPN?

כיצד עובד VPN

* זהו תרשים בסיסי כיצד עוברת זרימת הנתונים אם אתה משתמש ב- VPN. התמונה מקורית ב- ExpressVPN, אך כל חיבורי ה- VPN החד-יציאה לעבודה עובדים באותה צורה.

בחיבור אינטרנט רגיל, כשאתה מנסה לגשת לאתר אינטרנט, המחשב שלך מנתב את הבקשה דרך שרת ספק שירותי האינטרנט שלך, המחבר אותך לאתר זה. בחיבור VPN אתה מתחבר ישירות לשרת ה- VPN ועוקף את השרת של ספק שירותי האינטרנט שלך.

אם שמעת בעבר על חומת אש, ה- VPN פועל בצורה דומה, מסוכך ומגן על חיבור האינטרנט שלך באמצעות שרתים פרטיים וזרמי נתונים מוצפנים.

האם שימוש ב- VPN ישמור על בטיחות המידע שלי?

אחד מרכיבי המפתח ב- VPN ההופך אותו לרצוי כל כך הוא האבטחה. בחיבור VPN, כל הנתונים שאתה שולח ומקבל מוצפנים. לכן, אם מישהו היה מנסה ליירט את הנתונים שאתה שולח, ההצפנה הזו תשמור על בטיחותך (או לפחות, בטוחה יותר מאשר אם תועבר ללא קידוד).

שקול תרחישים אלה; אתה עושה קניות ברשת ומתבצע רכישה – יתכן שיהיה צורך להעביר את פרטי כרטיס האשראי שלך לבית העסק. אתה נמצא בבית קפה ומנסה לגשת לחשבון הדוא”ל שלך – את הסיסמה שלך תצטרך להישלח לשרת הדוא”ל שלך לצורך אימות. אלה הם רק שני מקרים פשוטים שבהם VPN יכול לשמור עליך ואת הנתונים שלך בטוחים.

האם אני באמת לא ניתן לעקוב אחרי VPN?

כתובת IP של VPN ותעבורה מוצפנת בלבד אינן מספיקות כדי שתוכל להישאר בלתי ניתנת למעקב. נכון, זה מקשה עליך להתחקות, אבל עבור מישהו עם הכישורים הטכניים הנכונים, יכולים להיות דרכים סביב זה.

כתובת ה- IP שלך אינה הדבר היחיד שמזהה אותך באופן מקוון. למעשה, היו גם מקרים שבהם VPNs היו ידועים כמדלפים כתובות IP בפועל.

שיטות נוספות להתחקות אחרך כוללות דוקסינג, שימוש בתוכנה זדונית, חוסר זהירות ישן רגיל ועוד.

הייתי אומר עד כמה היית רוצה להיות אנונימי ובלתי ניתן לעקוב (או כמה אתה פרנואידי) ישפיע על השילוב המדויק של השירותים שאתה משתמש ביחד.

לדוגמה, אתה יכול להשתמש ב- VPN בשילוב עם דפדפן אנונימי כמו TOR, בתוספת תוכנית אבטחת אינטרנט, כמו גם להפעיל קצת כוח מוח במה שאתה עושה באינטרנט, במיוחד מבחינת שיתוף מידע..

אז התשובה הקצרה כאן תהיה לא, אתה לא ניתן לעקוב אחריו לחלוטין.

כיצד VPNs שומרים על המידע שלך

1. הצפנה

כשאתה מחובר לשירות VPN, כל התעבורה והתקשורת שלך באינטרנט עוברים במנהרה מאובטחת. זה מה ששומר על המידע שלך פרטי ובטוח.

כל VPN משתמש בפרוטוקולים שונים לשם כך ברמות אבטחה שונות. הנה כמה דוגמאות;

 • אבטחת פרוטוקול אינטרנט (IPSec)
  IPSec מאמת את הפעלת האינטרנט ומצפין נתונים במהלך החיבור. יש לו שני מצבים, תחבורה ומנהור, כך שהנתונים בטוחים במהלך העברה בין רשתות שונות. ניתן לשלב את ה- IPSec עם פרוטוקולי אבטחה אחרים כדי להפוך את הפגישות לבטוחות עוד יותר.
 • פרוטוקול מנהרה של שכבה 2 (L2TP)
  L2TP הוא אחד מהפרוטוקולים האחרים שניתן להשתמש בהם עם IPSec. זה יוצר מנהרה בין שתי נקודות בהן IPSec מטפל בהצפנת הנתונים המועברים ביניהם.
 • פרוטוקול מנהרות נקודה לנקודה (PPTP)
  PPTP הוא פרוטוקול All-in-One שיוצר גם את המנהרה וגם מצפין נתונים. הוא נפוץ ותומך מאוד, אפילו במערכות מק ולינוקס.

2. אין מדיניות רישום

זה דבר שצריך לשים לב אליו, מכיוון שלא לכל VPNs יש מדיניות ללא כניסה. יומנים הם קבצי היסטוריה המתעדים את היסטוריית התעבורה באינטרנט שלך. אם לא נשמרים יומנים, ברור שספק שירותי ה- VPN לא יכול למכור אותו או למסור אותו לאף ממשלה או סוכנות אכיפת חוק, נכון?

אם ל- VPN אין מדיניות ללא כניסה, הדבר מצוין לעיתים קרובות מאוד באתר האינטרנט שלהם. קח לדוגמא PureVPN, אחד מבין רבים שלא שומר על יומני.

שירות vpn ללא כניסה

כיצד להשתמש ב- VPN?

לרוב ה- VPN יהיו תהליכים משלהם, אך התיאוריה הבסיסית היא שתתקין את תוכנת ה- VPN על מכשיר (כגון הנתב, המחשב האישי או הטלפון החכם). התצורה יכולה להיות פשוטה כמו הזנת שם המשתמש והסיסמה שלך ב- VPN כשאתה מפעיל את התוכנה, אבל יש כמה VPNs שמציעים לך אפשרויות נוספות.

אלה עשויים לכלול בחירה בפרוטוקול האבטחה בו תרצה להשתמש, או בחירה ידנית לאיזה מיקום שרת אתה מעדיף להתחבר.

על אילו מכשירים עובד VPN?

ישנן שלוש קטגוריות עיקריות של פריטים ש- VPNs בדרך כלל יכולים לעבוד עליהם (תלוי בספק השירות): שולחנות עבודה / מחשבים ניידים, טלפונים חכמים / טאבלטים ונתבים. ליתר דיוק, הם בדרך כלל יעבדו על פלטפורמות המציעות חלונות, Mac OS, iOS, Android ו- Linux (רוב הנתב מבוסס Linux).

שימו לב שלא כל הנתבים תומכים בשימוש ב- VPN. אם אתה משתמש באחד המותגים והדגמים הטובים והפופולאריים יותר, סביר להניח שתוכל להשתמש ב- VPN, אך עדיף לבדוק עם היצרן או פשוט להפיץ פורום ולשאול. אני משתמש ב- TP-Link Archer C7, מה שכן.

עמוד התצורה של expressvpn

* לרוב ה- VPN יהיה מדריך שתוכלו לעקוב אחריו כדי לעזור לכם להגדיר תצורה במספר מכשירים

אני יודע שיש כמה אתרים שם שיגידו שאתה צריך קושחה מותאמת אישית כמו DD-WRT או עגבנייה, אבל זה פשוט לא נכון. עם זאת, אם הנתב שלך אינו תומך ב- VPN באופן טבעי, אז הברקה לאחד מאלו עשויה לעזור לך.

הבא שוב מופיעה הערת הזהירות: גם אם אתה משתמש ב- VPN בטלפון הנייד שלך, ישנם אפליקציות סלולריות רבות (שאולי התקנת) שיש בהן הרבה יותר מידע מכתובת ה- IP שלך. זוכר את ההרשאות המצערות שהיית צריך להעניק בעת התקנתן? ובכן, זה אומר שאפילו עם ה- VPN, הנתונים שלך עדיין יכולים להישלח למפתחים של אותם אפליקציות.

כמה קשה לי להשתמש?

במלים פשוטות ביותר; לא באמת. כמעט לכל ספקי ה- VPN יש הדרכות מקיפות כיצד להגדיר את היישומים שלהם במספר מכשירים. עברתי מספר לא מבוטל מהם וחלקם אפילו מרחיקים לביצוע סרטונים צעד אחר צעד כיצד להתקין.

עיין בדף כיצד להתקין ExpressVPN כדוגמה.

Expressvpn vpn צעד עם הוראות

לרוב ספקי ה- VPN יהיה משהו כזה שיש לו הוראות מפורטות במיוחד. למעשה, חלקם כל כך קלים להתקנה שכל מה שתצטרך לעשות לאחר התקנת האפליקציה הוא להזין את שם המשתמש והסיסמה שלך, ואז בחר שרת וכדי לצאת.

האם VPN יאט את חיבור האינטרנט שלי?

התשובה לכך תהיה אולי. בגלל אופי השירות לרוב תהיה האטה קלה. עם זאת, כמעט עם כל שירותי ה- VPN הנחשבים מכובדים, האטה זו לרוב לא תורגש.

עם זאת, אם ספק שירותי האינטרנט שלך מצמצם את מהירויות האינטרנט לפעמים מכל סיבה שהיא, אז שימוש ב- VPN עשוי לשפר את המהירות שלך. לרבים מספקי VPN ברמה העליונה יש רשתות מצוינות העושות שימוש בספקי רוחב פס שכבה 1.

ככלל אצבע, כל ירידות מהירות שתבחין בהן יהיו מעט גדולות יותר ככל שהשרת אליו בחרתם להתחבר נמצא.

הערה טכנית על מהירות

החומרה שלך ממלאת חלק מכריע במהירות החיבור. כאשר VPN מצפין את הנתונים שלך, התהליך דורש כוח מחשוב רב. לכל מכשיר יש מעבד-לב העומד בלבו שמשפיע על המהירות שבה המכשיר עושה דברים. מהירות זו מדורגת בגיגה הרץ (GHz).

ככל שה- GHz גבוה יותר, כך ההצפנה מהירה יותר ולכן מהירות החיבור מהירה יותר.

הנתב הממוצע נע במהירות המעבד בין 800 מגה הרץ ל -1.2 ג’יגה הרץ (אם כי ישנם דגמים מתקדמים יותר המדרגים 1.8 גיגה הרץ ומעלה). המחשב הנייד הממוצע פועל בסביבות 1.6 ג’יגה הרץ עד 2.2 ג’יגה הרץ ואילו המחשב הממוצע ממוצע נע בין 2.6 ל- 3.4 ג’יגה הרץ.

מהירות חיבור VPN

בעת הפעלת שירות VPN בנתב עם מעבד שדורג 1GHz, מהירות קו VPN מאטה משמעותית. על פי התמיכה הטכנית של TorGuard איתם התייעצתי, המהירות המרבית שאוכל להשיג באמצעות פריסת נתב כאן היא סביב 17Mbps. הפעלת אותו VPN במחשב נייד במהירות 1.8 גיגה הרץ תעניק לך מהירות של בערך 150 מגהביט לשנייה.

העניין כאן הוא שישנם הרבה חלקים נעים לביצועים של VPN, כך שכדי ליהנות מהיתרונות המרביים של חיבור VPN מהיר, גם הציוד שלכם הוא אינטגרלי..

כיצד לבחור את ספק ה- VPN הנכון?

ספקי vpn

יש ממש עשרות (מאות אם סופרים ספקים פחותים) של שירותי VPN זמינים. חלקם הם ספקי VPN מיינסטרים המתמחים בכך, אך ישנן כיום חברות אבטחת אינטרנט רבות כמו F-Secure, קספרסקי ואווירה אשר הסתעפו במשחק VPN..

אז, עם זה, איך אתה מתכוון לבחור נכון, מכיוון שסביר להניח שתופגזי מדי יום באמצעות ‘מבצעי VPN’ לאחר שתקליד מונח חיפוש זה ב- Google? מציאת ה- VPN המתאים לכם, מסתכם בכמה מרכיבי מפתח:

1. עלות מול בטיחות

זהו סעיף “אינך יכול לקבל הכל”. ככל שהוא עולה יותר כך השירות עשוי להיות טוב יותר. לא תמיד, אלא ככלל אצבע. רוב ספקי ה- VPN יכולים לחייב אותך אולי כמה דולרים בחודש, אבל אם אתה ממש פרנואידי בנוגע לפרטיותך וביטחונך, אתה באמת מתכחש למעט תוספת בשביל שקט נפשי? בחר את היתרה שמתאימה למסגרת הנפש שלך, תוך שמירה על עצמך ביעדים העיקריים שלך להירשם לשירות VPN.

2. האם זה שומר יומנים?

זה חשוב מאוד. לא משנה מה התקציב או המטרה שלכם, ספק VPN השומר יומנים הוא רק פחית ענק של תולעים הממתינה לפתיחה. ואתה יודע מה קורה כשפותח את הפחית הזו. עצם הקמת היומנים היא רק מבקשת צרות – ידוע כי ספקי השירות התכווצו תחת לחץ ממשלתי פעמים רבות בעבר. בחר ספק שמקפיד מאוד על מדיניות ללא יומני.

3. מספר השרתים ומיקומם

זה מתאים יותר לאנשים שמשתמשים ב- VPN למעלה משיגים מגבלות גיאוגרפיות. לדוגמה, אם תרצה לגשת לתכני Netflix מאזור ארה”ב, תצטרך … שרת ארה”ב ב- VPN שלך! ככל שיש לספק יותר מיקומי שרת, כך יש לך אפשרויות רבות יותר. ככל שמספר השרתים שלהם גדול יותר, כך סביר יותר שהחיבור שלך יהיה חלק ומהיר.

4. כמה לכמה קשרים

משק הבית הממוצע של היום השתגע במכשירים. דמיין אפילו רק זוג אחד, שיש לכל אחד מהם מחשב נייד, טאבלט וסמארטפון – אלה שישה מכשירים תחת קורת גג אחת. וודא שמספר החיבורים שספק ה- VPN שאליו נרשמת מתאים לסגנון החיים שלך.

5. IP דולף

זה נושא שעולה יותר ויותר לקדמת המאחר. ככל הנראה, לחלק מספקי ה- VPN היו בעיות טכניות קלות, וה- IP האמיתי של הלקוחות שלהם דלף, כלומר הם שילמו עבור שירות שלא עבד. כדי להתגבר על בעיה זו VPNs רבים מציעים תקופת ניסיון שתוכל להירשם אליהם. וודא שאתה בודק היטב את החיבור שלך באותה תקופת ניסיון, ואם ה- IP שלך דולף, אתה יודע מה לעשות – RUN.

6. ממשק משתמש

התלבטתי אם להוסיף פריט זה או לא, אבל בסופו של דבר ה- OCD שלי גבר עלי. לחלק מה- VPNs יש ממשקים מטורפים כל כך שיש פשוט להשתמש בהם. פשוט … תסתכל לפני שתשתפיך בתכנית ההנחה הזו לשלוש שנים, בסדר?

כיצד אוכל לדעת אם ה- VPN שלי טוב?

שירותי VPN מבססים כמובן את מכירתם על פרטיות ואבטחה. אז איך תדעו אם זה שבחרתם לבצע כמו שצריך? האם אתה יודע אם ה- IP שלך נשמר? מה לגבי ההדלפות האלה ששמעת עליהם?

חששות אלה נובעים לפעמים בגלל מה שקראתי ‘תכונות שבורות’ בחלק מספקי ה- VPN. משמעות הדבר היא שהם לא עובדים כפי שמפורסם, מה שאומר שהזהות שלך עשויה להיות בסכנה.

הנה כמה טס פשוט שיכול לעזור לך.

 • בקר ב- IPLeak וקרא את המידע שהוצג לך שם. אם ה- VPN שלך עובד כמו שצריך, אתה מסתכל על מידע שרת ה- VPN ולא על המידע האמיתי שלך. DNSLeakTest יכול גם לעשות משהו דומה אם תרצה חלופה.
 • כדי לבדוק את מהירות ה- VPN שלך, בקר ב- SpeedTest או TestmyNet והפעל שם את הבדיקות. אתה יכול להריץ אותם לפני ואחרי ההתחברות לשרת ה- VPN שלך כדי לבדוק את ההבדל במהירות ובאיחור.

מבחן vpn במהירות

* SpeedTest יציג את מהירות ההעלאה וההורדה שלך, כמו גם את ההשהיה לשרת הקרוב.

יש כמובן בדיקות מתקדמות יותר שתוכל לבצע, אך אלה מעט יותר מפורטות לכלול.

אפילו אם אתה מרוצה משירות ה- VPN בו אתה משתמש, ביצוע בדיקות מעת לעת הוא רעיון טוב, ולו רק כדי להבטיח שקט נפשי משלך.

האם VPNs חוקיים?

זו עשויה להיות שאלה מוזרה שיש לשאול אותם, מכיוון שיש כל כך הרבה ספקי VPN בסביבה, אך יש לזכור כי באינטרנט אין ממשלה אחת ששולטת בה. עם זאת, אתה מוגבל על ידי חוקי המדינה בה אתה מתגורר, וודא ש- VPN חוקי במדינה שלך לפני שאתה קונה מנוי..

לפני שאתה מזלזל, הרשה לי להגיד לך שיש כמה מדינות מאוד אטומות בחוץ. קחו למשל את איחוד האמירויות (איחוד האמירויות הערביות). להיתפס באמצעות שירות VPN באיחוד האמירויות יכול להנחות אותך בקנס עצום של בין 100,000 $ עד 500k $.

באופן לא מפתיע, סין עברה לאחרונה גם רגולציה שמאפשרת רק להשתמש בשירותי VPN שאושרו על ידי הממשלה. לכאורה, זה כדי “להסדיר VPNs שמבצעים שלא כדין פעילויות מבצעיות חוצות גבולות”, אך כפי שכולנו יודעים, זו רק עוד הרחבה של חומת האש הגדולה של סין.

ולבסוף – אם אתה חושב להשתמש ב- VPN רק כדי לעקוף חומת אש לצנזורה במקום העבודה או בבית הספר שלך, אתה יכול לפטר או לגרש (תלוי בעמדתך). קפיש?

מדוע VPNs אינם חוקיים במקומות מסוימים?

זה תלוי באמת, אבל לרוב, מדינות האוסרות VPN נוטות לשלוט בחייהן על אזרחיהן. על ידי איסור VPNs, הם יכולים בקלות רבה יותר לפקח על כל התנועה המקוונת שאזרחיהם מבצעים.

להלן כמה מהסיבות העיקריות;

 • סיבות מוסריות (למשל סינגפור)
 • יציבות פוליטית (למשל ירדן, לוב)
 • ביטחון לאומי (למשל הודו, רוסיה)
 • כל הנ”ל (למשל צפון קוריאה, סין)

האם שירות ה- VPN שלי יכול להיחסם?

יש מדינות שממש לא מדוקדקות בנושא הצנזורה באינטרנט שלהן עברו עד כדי חסימת שירותי VPN. למרות שהם אינם יכולים לפענח את הנתונים, חסימת VPN במדינות אלה הוכח כחסמה בהצלחה את הגישה ל- VPN על ידי עצירת הגישה ליציאות המשמשים בדרך כלל על ידי פרוטוקולי VPN נפוצים..

קח לדוגמה את חומת האש הגדולה של סין, המהווה חלק קטן מהמאמצים הכלליים של המדינה לשמור על ביטחון הציבור על ידי מעקב צמוד אחר מערכות המידע..

האם אוכל לסבול עם VPN?

שיתוף קבצים בין עמיתים לעמית או טרנינג אינו חוקי, אך ידוע כי הוא מרים דגלים מאז לא תמיד ידוע מצבם של הקבצים המשותפים. לדוגמה, שיתוף בקבצי וידאו מסוימים עלול להפר את חוק זכויות היוצרים של Digital Millennium Copyright. תוכנות מסוימות המוגנות בזכויות יוצרים היו ידועות גם כי גרסאות פיראטיות הופצו באמצעות Torrenting.

עם זאת, ידוע כי גם סיבוכים צורכים רוחב פס גבוה, כך שיש כמה ספקי VPN אשר לא יאפשרו סיבוב בשירותיהם או שיהיו הגבלות רוחב פס במקום עבור אותם תרחישים.

אם אתם מחפשים שירות VPN ידידותי לסיקור, וודאו שהוא מצוין במפורש באתרים שלהם.

להלן כמה VPNs שהם ידידותיים לסיקור:

 • ExpressVPN
 • IpVanish
 • הסתר
 • CyberGhost
 • PrivateVPN

מה זה ‘מתג להרוג’?

רוב האנשים משתמשים ב- VPN כדי להבטיח את פרטיותם, והכי חשוב להם. זו הסיבה ששירותי VPN רבים הציגו את המושג ‘מתג להרוג’. אלה נועדו לעזור לנתק את הקשר באופן מיידי אם השירות שלך לשרת VPN יופרע מכל סיבה שהיא.

זה עוזר למנוע את חשיפת ה- IP שלך בפועל בזמן ששירות ה- VPN אינו זמין.

כמובן שאם אתה מעדיף שהחיבור ימשיך להיות במקום במקום ליפול, במקרים רבים אתה יכול פשוט לבחור לכבות את הכיבוי להרוג.

האם שימוש ב- VPN ישפיע על המשחק המקוון שלי?

גיימרים לעיתים קרובות מאוד ביקורתיים להכניס אלמנטים חדשים לרשתות שלהם מכיוון שהם תמיד פוחדים מאוד מהתוספת שאולי תביא לאיחור נוסף. חביון הוא רוצח למשחקים מקוונים, וראיתי באופן אישי גיימרים צורחים על צגים כשמתמודדים עם זמן פינג ארוך במיוחד.

חלקם בחנו VPNs באופן ביקורתי, מכיוון שהם תוהים כיצד הוספת שכבה נוספת בינם לבין שרת המשחק עלולה להוריד את ההשהיה שלהם. זכור, אתה יכול לבחור לאיזה שרת ב- VPN שלך תרצה להתחבר.

על ידי התחברות למיקום השרת הקרוב ביותר לשרת המשחקים שלך, סביר להניח שתראה תזמוני פינג משופרים.

פרט לכך, מיקומי שרת מרובים פירושם גם שתוכלו לשרת שרתי משחקים ממדינות / אזורים שבדרך כלל לא תוכלו.

האם אוכל להשתמש ב- VPN בחינם?

ישנם לא מעט חופשיים להשתמש בשירותי VPN שם בחוץ, למעשה, חלקם מנוהלים על ידי חברות אבטחה אמינות באינטרנט כמו קספרסקי. עם זאת, לעיתים קרובות ישנן סוגיות טכניות קלות כאשר בוחנים אותם.

 1. רבים מ- VPNs בחינם מציעים רוחב פס מוגבל
 2. בדרך כלל ישנם מקומות ו / או שרתים מוגבלים מאוד
 3. אבטחת הנתונים עשויה להיות מוטלת בספק
 4. איכות השירות עשויה להיות בספק
 5. בדרך כלל ישנן הגבלות במקום

שקול את זה:

ספקי שירות בחינם צריכים להרוויח הכנסות מ- SOMEWHERE, וחברות אלה מטפלות בנתונים שלך.

כמה יעלה שירות VPN?

לא כולל ספקי שירותי VPN בחינם, סביר להניח שאתה יכול לשלם בכל מקום בין $ 2- $ 10 לחודש, תלוי בגורמים שונים. תכונות תכנית ותקופות תשלום לרוב גורמות למחיר. ככל שתבחר לתקופה ארוכה יותר מראש, המחיר בדרך כלל יהיה נמוך יותר.

קח את המקרה של NordVPN, שמחיר לפי כמה זמן אתה בוחר. בתשלום חודשי המחיר הוא 11.95 $, אך אם אתה משלם מדי שנה המחיר יורד ל 5.74 $ לחודש. ההצטרפות לתוכנית לשלוש שנים יורדת לכדי 2.75 דולר לחודש, וזה מחיר מצוין.

מחיר nordvpn

שקלו את היתרונות הכרוכים בקשירת שירות לשנתיים-שלוש לעומת החיסכון שתצברו לעומת תשלום חודשי. בדיוק באיזו נקודה נקודה מתוקה תהיה תלויה בהעדפה האישית של כולם.

האם אוכל לשלם ללא כרטיס אשראי?

כרטיסי אשראי הופכים את חיינו הדיגיטליים לקלים כל כך, מכיוון שהם אמצעי שריפה בטוח להעברת התשלום לספקים. עם זאת, כשמדובר בשירותי VPN, זה אולי נראה קצת מוזר לשלם עבור אנונימיות על ידי שימוש בשיטה שבטוחה להזדהות את עצמך.

למרבה המזל של המנוח כמה מספקי שירותים החלו לקבל ביטקוין או cryptocurrency אחר כתשלום. כדי לדעת אם ספק השירות שאתה בוחר לקבל ביטקוין, בדוק את סימן הביטקוין בדף אמצעי התשלום המקובלים באתר VPN.

אפשרויות תשלום מרובות

כמובן שאם תבחר בשיטת התשלום של הביטקוין, אין חידוש אוטומטי ותצטרך לעבור את תהליך התשלום בכל פעם שאתה מחדש את השירות שלך..

לעטוף: האם אני באמת צריך להשיג אחד כזה?

העולם הדיגיטלי של היום טעון סכנה. בין חטטנות ממשלתיות להאקרים ורמאים, הסתרת הפעילות הדיגיטלית שלך צריכה להיות נורמה ולא שיקול. זה נכון במיוחד לרשתות ציבוריות – כמו GSM או LTE של ספק שירותי הספק שלך – אז היו חכמים והשתמשו ב- VPN.

תן לי לשתף אתכם בתרחיש פשוט מאוד של חוויה אישית שהייתה לי לפני שנרכשתי לסיפור ה- VPN. ישבתי בבית קפה עם הגברת הצעירה הזו אחרי אירוע ודיברנו על בטיחות ברשת. היא הפתיעה אותי כשהזכירה שהיא השתמשה ב- VPN אפילו בטלפון הנייד שלה, ולכן שאלתי אותה אם האבטחה שלה באמת בסיכון.

היא הראתה לי את האפליקציה בטלפון שלה שהציגה יומן של למעלה מ -30 ניסיונות ציתות בדיוק באותו היום בלבד והסבירה שהמספר עלה או יורד תלוי היכן שהיא נמצאת. עכשיו זה פשוט מפחיד.

אם אתה שוקל להוסיף VPN לרשימת כלי האבטחה שלך, אני ממליץ לך לעשות זאת. אם אינך, אני עדיין ממליץ לך בחום לעשות זאת. כפי שהוכיחה ההתקפה האחרונה של קראק, שירות VPN הוא הכרח בימינו. הישארו בטוחים ואל תתחרטו.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map