ProtonVPN

ProtonVPN

https://protonvpn.com/

tl؛ dr

ProtonVPN مدتی است که فعالیت خود را انجام داده و این شرکت همچنین دارای خدمات ایمیلی ایمیلی است. کیفیت و ویژگی هایی که در اینجا پیدا خواهید کرد ، یک کیف مخلوط هستند ، که بد نیست – فقط اطمینان حاصل کنید که می تواند قبل از ثبت نام در یک برنامه بلند مدت ، آنچه را می خواهید انجام دهد. بیشتر بدانید.

بررسی ProtonVPN: 9 مثبت & 6 منفی ProtonVPN

ProtonVPN مؤسس ترین تأمین کننده شبکه خصوصی مجازی (VPN) نیست و در واقع ارائه خدمات ایمیل ایمن را در سال 2014 شروع کرده است.

آنها که مقر آنها در ژنو ، سوئیس است ، با تکیه بر مقررات محرمانه حفظ حریم خصوصی کشور میزبان خود ، تا حدی به کاربران اطمینان می دهند..

آنچه در مورد ProtonVPN دوست داریم

1. مستقر در سوئیس

سوئیس خانه آلپ ها ، شکلات های عالی شیر ، چاقوی مشهور ارتش سوئیس و چیزهای دیگر است. با این حال ، این همچنین به خاطر خشونت هاری که با آن حریم خصوصی را حفظ می کند ، مشهور است. حق حریم خصوصی طبق قانون اساسی فدرال سوئیس تضمین شده است (ماده 13):

“هر شخص حق دارد در زندگی شخصی و خانوادگی و خانه خود و در ارتباط با پست و ارتباطات خود از حریم خصوصی خودداری کند.”

این امر موقعیت مکانی ایده آل را برای یک شرکت متخصص در زمینه حفظ حریم خصوصی و امنیت ایجاد می کند تا دفتر مرکزی خود را در آن مستقر کند. ProtonVPN یکی از این شرکت ها است که پایه و اساس فعالیت خود را در ژنو ایمن می کند..

2. رمزگذاری قوی & پروتکل ها

رمزگذاری یکی از ویژگی های بارز ارائه دهندگان خدمات VPN است زیرا تمام حضور آنها حول محور حریم خصوصی و امنیت می چرخد. پروتکل ها و سطوح مختلف رمزگذاری وجود دارد که می توانند ارائه دهند. برخی از ارائه دهندگان خدمات VPN به کاربران این امکان را می دهند تا سطح رمزگذاری مورد نظر خود را انتخاب کنند ، اما ProtonVPN تصمیم گرفته است تا کل گرگ را برود و فقط بهترین ها را انتخاب کند..

این تنها بهترین پروتکل موجود برای دستگاهی را که استفاده می کنید ارائه می دهد. به عنوان مثال ، برنامه Windows آنها فقط از OpenVPN (TCP و UDP) پشتیبانی می کند ، در حالی که شما فقط می توانید از IKEv2 برای دستگاه های تلفن همراه استفاده کنید. رمزگذاری نیز در بالاترین سطح ممکن تنظیم شده است – AES-256.

تبادل کلیدی با RSA 4096 بیتی انجام می شود در حالی که تأیید صحت پیام از طریق HMAC با SHA384 انجام می شود. این مورد به همان اندازه ایمن است که می توانید برای استفاده شخصی بدست آورید.

به عنوان یک نکته جالب توجه ، این تنظیمات ، در حالی که از نظر امنیتی بهینه است ، ممکن است برای همه بهترین نباشد. افراد مختلف از VPN ها برای مقاصد مختلف استفاده می کنند و پروتکل / رمزگذاری یکی از راه هایی است که می تواند برای تعدیل عملکرد به نوعی از آن استفاده کند..

به عنوان مثال ، اگر من فقط می خواهم از VPN برای دور زدن قفل های جغرافیایی بر روی محتوا استفاده کنم ، احتمالاً می خواهم گزینه کاهش رمزگذاری را برای فشردن هرچه بیشتر سرعت از اتصال به من بدهید..

3. بدون نشت ، بدون سیاهههای مربوط

بخشی از تست های من همیشه شامل تست های نشت پایه است که شامل نشت DNS و نشت WebRTC است. ProtonVPN همانطور که می گویند ایمن است و در جریان روند ارزیابی من هیچ گونه نشتی پیدا نشد. این شرکت همچنین دارای سیاست سختگیرانه ای برای عدم ورود به سیستم است.

در حالی که بسیاری از ارائه دهندگان VPN این موضوع را بیان می کنند ، ProtonVPN یک قدم جلوتر رفته و گزارش شفافیت را تأسیس کرده است که در آن درخواست های اطلاعاتی را که از مقامات دریافت کرده است را لیست می کند و با توجه به آن درخواست ها چه اقدامی انجام داده است..

اگرچه اطلاعات کاملاً کاملاً مؤثر است و واقعاً چیزهای زیادی به ما نمی گویند ، اما یک روند مثبت به جلو است. از این گذشته ، شركتها هنگام اجرای قانون باید تعادل خود را در یك خط خوب بویژه شركتهای VPN حفظ كنند.

4. سرورهای اصلی امن

protonvpn چند هسته سرور امن

مفهوم “هسته امن” توسط ProtonVPN در حقیقت چیزی است که بیشتر ارائه دهندگان VPN به سادگی “راه حل چند هاپ” می نامند..

این بدان معنی است که اتصال شما از طریق یک سری سرورهای VPN برای پتانسیل حریم خصوصی اضافی هدایت می شود. در مورد ProtonVPN ، “هسته امن” آنها از سه سرور در سوئیس ، ایسلند و سوئد ساخته شده است.

اگر گزینه “Secure Core” را در سرویس گیرنده VPN خود فعال کنید ، قبل از اینکه به سمت کشوری که شما به عنوان سرور VPN خود انتخاب کرده اید ، اتصال شما از طریق یکی از این سه کشور هدایت می شود..

5- سرعت قابل قبول

سرعت هنگام بروز خدمات VPN یکی از حساس ترین موضوعات است و همیشه بین مشتریان و ارائه دهندگان خدمات بحث و گفتگو در جریان است. معمولاً مشتریان از “سرعت آهسته” شکایت می کنند در حالی که ارائه دهندگان خدمات تلاش می کنند توضیح دهند که سرعت به عوامل زیادی بستگی دارد.

برای اهداف آزمایش ، باید قبل از اینکه نتایج من را به صورت ارزش دریافت کنید ، چند مورد را روشن کنم. اولین مورد این است که دستگاه دارای اهمیت است – رمزگذاری قدرت پردازش را می گیرد و ممکن است قابلیت های دستگاه شما یک عامل باشد.

دوم فاصله از سرور VPN انتخاب شده است – هرچه سرور شما انتخاب کرده باشید ، احتمالاً اتصال شما کندتر خواهد بود (از نظر زمان تأخیر). با توجه به این نکته ، من این تست ها را از طریق یک مکان فیزیکی در مالزی در رایانه رومیزی اجرا می کنم.

سرعت پایه اتصال به اینترنت من (از نظر تئوری) 500 مگابایت است ، اما در زمان آزمایش فقط توانستم اندکی کمتر از 300 مگابیت بر ثانیه بدست آورم:

تست سرعت protonvpn مالزی

نتیجه آزمایش سرعت پایه از مالزی.

با این حساب ، بیایید ببینیم ProtonVPN چگونه در هنگام اتصال به سرورهای مختلف دیگر در مکانهای استراتژیک در سراسر جهان ، عملکردی را انجام می دهد:

استرالیا تست سرعت protonvpn

نتیجه تست سرعت اتصال به استرالیا.

تست سرعت protonvpn سیناپور

نتیجه تست سرعت اتصال به سنگاپور.

تست سرعت protonvpn UK London

نتیجه تست سرعت اتصال به لندن.

تست سرعت protonvpn ایالات متحده

نتیجه تست سرعت متصل به ایالات متحده است.

protonvpn سرعت هسته اصلی ایالات متحده امن است

نتیجه تست سرعت متصل به ایالات متحده با استفاده از Secure Core (ایسلند).

همانطور که مشاهده می کنید ، سرعتهای ارائه شده توسط ProtonVPN در بیشتر قسمت ها مناسب هستند. بیشتر این سرعتها تقریباً برای هر چیزی کافی است ، حتی در صورت لزوم پخش فیلم با کیفیت 4k. تنها زمانی که احتمالاً در VPN مشاهده خواهید کرد این است که اگر سعی در بارگیری یک پرونده عظیم دارید – که ممکن است کمی بیشتر طول بکشد.

در نتیجه آزمایش نهایی ، در حالی که از سرور Secure Core خود در ایسلند استفاده می شد ، در زمان تاخیر و سرعت نیز افت قابل توجهی مشاهده شد که انتظار می رود. با این حال ، حتی با این نرخ ها ، تجربه مرور خیلی بد نبود. این فقط قیمتی است که شما برای حفظ حریم خصوصی خود در اینترنت باید بپردازید.

6. حضور در 41 کشور

مانند بسیاری از ارائه دهندگان خدمات خوب VPN ، ProtonVPN در 41 کشور جهان ، جایی که آنها بیش از 500 سرور را در اختیار دارند ، حضور خوبی در سراسر جهان دارد. گرچه بیشترین تعداد کشورها و سرورهای اطراف را تشکیل نمی دهند ، اما هنوز هم تعداد مناسبی است.

زیرساخت (هم از نظر سخت افزاری و هم از پهنای باند) هزینه ای برای بمب دارد و من به عنوان یک کاربر ، من نسبت به یک سرویس دهنده که ادعا می کند تعداد زیادی سرور را برای قیمت پایین سنگ ارائه می دهد ، بسیار تردید می کنم. بعضی ها می توانند چنین کاری کنند ، اما خیلی ها اینطور نیستند.

7. جریان Netflix & iPlayer بی بی سی

به شخصه ، یکی از دلایل اصلی من برای استفاده از VPN این است که می خواهم به محتوای منطقه Netflix ایالات متحده دسترسی پیدا کنم. این عاملی است که برای من مهم است. در حال اجرا ProtonVPN من در اکثر اوقات قادر به پخش محتوای Netflix ایالات متحده هستم ، بنابراین می خواهم به آنها این مقاله را بدهم.

توجه داشته باشید که مواردی وجود دارد که سرورهای ProtonVPN قادر به اتصال به Netflix نیستند. من نتوانسته ام همه سرورهای 500 فرد را تست کنم ، اما آنهایی که تاکنون خوب کار کرده ام.

به همین ترتیب ، برای کسانی که می خواهند iPlayer بی بی سی را تماشا کنند ، می توانند این احساس را داشته باشند که بسیار خوب است.

8. پشتیبانی از مرورگر Tor & P2P

برای فوق پارانوئید ، اگر از برقراری ارتباط خود فقط با یک سرویس VPN راضی نیستید ، پس خوشحال می شوید که توجه داشته باشید که مرورگر Tor با آن همکاری می کند.

توجه داشته باشید که همه سرورهای ProtonVPN از Tor پشتیبانی نمی کنند (برای دیدن لیستی از سرورهای آنها و آنچه در مورد هر یک از آنها مجاز هستند اینجا کلیک کنید).

P2P نیز موجود است ، اما به طور مشابه فقط به سرورهای خاصی محدود می شود.

9. قیمت گذاری متغیر

BasicPlusVisionary
قیمت / ماه 4 $ 8 $ 24 $
شماره دستگاه2510
امن CoreNoYesYes

یکی از موارد بهتر در مورد ProtonVPN این است که انتخاب خود را به مشتریان خود می دهد تا آنچه را که می خواهند بپردازند. برخی از کاربران سطح اولیه خدمات را برای قیمت بهتر می خواهند و می توانید با ProtonVPN آن را بدست آورید. در حقیقت ، آنها یک برنامه رایگان نیز دارند.

این برنامه رایگان هم در سرعت و هم در محل سرور بسیار محدود است ، اما کاربران با پهنای باند محدود آنها را سرگرم نمی کند. همچنین می توانید ردیف های برنامه دیگری را انتخاب کنید که دسترسی به سرورهای بیشتر ، تعداد دستگاههای پشتیبانی شده و ویژگیهای اضافی را باز می کند.

تا آنجا که VPN ها پیش می روند ، می گویم که برنامه های سطح پایین آنها به یک بخش مشتری خدمت می کند که بسیاری از ارائه دهندگان خدمات مایل به تهیه آن نیستند. برنامه های سطح بالاتر آنها مطابق با استانداردهای صنعت است اما می توان با مقایسه با چند ارائه دهنده برتر مانند Surfshark و NordVPN مقرون به صرفه دانست..

آنچه ما راجع به ProtonVPN دوست نداریم

1. سرورهای منطقه محدود آسیا

اگرچه سرورهای ProtonVPN در 41 کشور جهان هستند ، اما من متوجه شدم که فقط تعداد معدودی از آنها به منطقه آسیا خدمات می دهند. شما چند مکان اصلی مانند سنگاپور و هنگ کنگ را بدست می آورید ، اما برای کسانی که به پشتیبانی سطح کشور در این منطقه نیاز دارند ناامید خواهید شد.

اگرچه این ممکن است برای استفاده عمومی قابل قبول باشد ، مشتریانی که ممکن است نیازهای خاصی مانند اتصال محلی را برای اهداف تجاری داشته باشند یا در غیر این صورت از شانس خود خارج می شوند..

2. مستعد ابتلا به VPN Blocks

در حین آزمایش فهمیدم که ProtonVPN نسبت به بیشتر VPN هایی که امتحان کرده ام ، مستعد مسدود شدن وب سایت های بیشتر است. این به شکل سرورهایی است که اتصال VPN را تشخیص داده و یا آنرا به صورت کامل مسدود می کنند که در صورت بروز خطاهای تصادفی از قبیل بی نظمی های CSS منجر به مشکل می شوند..

متأسفانه ، مواردی که من با آنها روبرو شدم حتی پس از تماس با پشتیبانی مشتری آنها قابل حل نیست.

در حالی که من تصدیق می کنم که ارائه دهنده خدمات VPN تقریباً غیرممکن است که با سرعت موفقیت 100 درصدی کار کند ، مواردی که با ProtonVPN جمع آوری شده قابل توجه است – خیلی بیشتر از سایر مواردی که من تا به امروز استفاده کردم..

3. تمایل به کمی گیممیکی دارد

هر شرکتی از نوعی استراتژی بازاریابی استفاده می کند ، اما دلیل این که من مجبور شدم این را به عنوان یک حرکت نزولی به ProtonVPN اضافه کنم این است که دلایل بازاریابی آنها می تواند تا حدودی بر مشتریان بالقوه منفی تأثیر بگذارد..

به عنوان مثال فرض آنها را از سرورهای “هسته امن” که آنها به عنوان یک نقطه فروش اصلی برای ارتقاء خدمات خود استفاده می کنند ، بگیرید. هسته اصلی شامل سوئیس ، ایسلند ، و سوئد است ، اما سوئد در واقع یکی از اعضای جامعه پنج چشم است.

این باعث می شود احساس ناراحتی کمی به وجود بیاورم و ما را به اعتماد به سخنان ProtonVPN بازگرداند که هیچگونه سیاهه ای در آن باقی نماند و همه سرورهای خود را بطور صحیح پیکربندی کرده اند تا اطمینان حاصل کنند.

سایر نکات فروش مانند سرورهای آنها در تاسیسات نظامی زیرزمینی قبلی نیستند ، اگرچه جالب توجه هستند ، تأثیر زیادی در حفظ حریم خصوصی شما ندارند.

4. در دسترس بودن محدود P2P

من بعنوان یک فن بزرگ P2P ، بسیار ناامید شدم که متوجه شدم از بین همه سرورهای ProtonVPN تنها از torrent کردن تعداد معدودی از کشورها پشتیبانی می کند. سوئیس ، سوئد ، سنگاپور و هلند. این بدان معنی است که اگر می خواهید همزمان Netflix US و تورنت را تماشا کنید ، شانس ندارید.

تنها گزینه شما استفاده از تونل زنی اسپلیت و معافیت مشتری تورنت از سرویس VPN است. این ممکن است برای برخی از کشورها با قوانین کپی رایت کاملاً مظلوم ، راه حلی برای کاربران نباشد.

5. فقط پشتیبانی ایمیل

وقتی برای دستیابی به وب سایت ها با مشکل روبرو شدم ، می خواستم برای کمک به این موضوع دسترسی پیدا کنم ، فقط به این نتیجه رسیدم که ProtonVPN هیچ پشتیبانی زنده ای در دسترس نیست. پشتیبانی اصلی شما از طریق پست الکترونیکی است – و آنها برای پاسخ به آنها مدتی طول می کشد.

24 ساعت طول کشید تا به ایمیل اولیه من پاسخ دهند (پاسخ خودکار را نمی گیرند) و به دنبال آن ، هر مبادله تقریباً نیم روز طول می کشد تا پاسخی را بدست آورند. پاسخ ها بیشترین تاخیر در زمان بزرگترین مشکل نبودند.

موضوعی که من از پاسخ ها دریافت کردم این بود: “ما سرورهای زیادی داریم ، اگر کسی کاری را که می خواهید انجام ندهد ، همه آنها را یک به یک امتحان کنید تا اینکه خوش شانس باشید.” شما می توانید بگویید که فشار خون من را افزایش داده است و چند نکته.

6- می توان برای پیکربندی دشوار بود

امروزه بیشتر VPN ها سعی دارند تا استفاده از نرم افزارهای آنها را در حد امکان برای شما آسان کنند. طبیعت VPN آنها را برای کسانی که تمایل زیادی به لحاظ فنی ندارند ، مانع بزرگی قرار می دهد.

در اکثر موارد ، ProtonVPN دارای رابط کاربری بسیار نرم ویندوز است. در واقع ، من آن نقشه جهانی که نئون سبز سبز مدرسه قدیمی است را دوست دارم.

با این حال ، وقتی صحبت از تونل زنی تقسیم می شود ، اتفاق عجیبی در جریان است. تونل سازی اسپلیت گزینه ای است که بسیاری از ارائه دهندگان از آن استفاده می کنند و به شما امکان می دهد برنامه های خاص یا حتی وب سایت هایی را از تونل VPN حذف کنید. برای انجام این کار ، معمولاً با اضافه کردن برنامه یا آدرس اینترنتی وب سایت است.

تونل سازی اسپلیت protonvpn

آدرس IPv4 اضافه کنید؟ چرا فقط نام دامنه را نمی پذیرید?

به دلایلی نامعلوم ، برای حذف وب سایت از برنامه ProtonVPN ، باید آدرس IP آن وب سایت را پیدا کنید. به عنوان نمونه ای از این ، بگذارید بگوییم که می خواهید google.com را از تونل VPN محروم کنید. به جای وارد کردن این نام دامنه ، باید آدرس IP Google (که 172.217.3.100 است را پیدا کنید).

صادقانه بگویم ، این بوی تنبلی در جبهه توسعه و شرکتی که سالهاست در این زمینه فعالیت می کند ، به سادگی غیر قابل توصیف است.

نتیجه گیری: آیا ProtonVPN ارزش قیمت دارد?

همانطور که مشاهده می کنید ، تقریباً به همان مقدار استدلال برای پروتون و مخالف ProtonVPN وجود دارد که می توانم به آن فکر کنم. با این حال ، در پایان روز ، بستگی به آنچه که شما از این سرویس استفاده می کنید ، بستگی دارد. به عنوان مثال ، اگر فقط علاقه مند به برقراری اتصال خود هستید ، به یک سرور VPN در این نزدیکی متصل شوید و هر چیز دیگری را فراموش نکنید – ProtonVPN احتمالاً برای شما مناسب خواهد بود.

اگر به یک راه حل بسیار انعطاف پذیر نیاز دارید که به شما امکان می دهد کارهای زیادی را به طور همزمان انجام دهید (گشت و گذار ، تورنت ، جریان ، و غیره) ، ممکن است نیاز به جستجوی یک ارائه دهنده جایگزین باشید. در اصل آن ، ProtonVPN کاملاً خوب است اما قیمتی که کاربران را برای برنامه Plus به آن وارد می کنند (برای دسترسی به سرورهای امن و سرورهای بیشتر) – 8 دلار در هر ماه ، کمی تند است..

کاربران تازه وارد VPN و کاربران سبک باید خوب باشند ، به ویژه کاربران بسیار سبک وزن که می توانند با برنامه های رایگان یا اصلی خود زندگی کنند.

ویژگی های اصلی

  • ✓ بدون ورود به سیستم
  • ✓ سوئیچ کشتن
  • Server سرور هسته اصلی
  • ✓ P2P & پشتیبانی Netflix

توصیه شده برای

  • • امنیت درجه یک
  • • کاربر چند پلتفرم
  • • ایالات متحده- & کاربران مبتنی بر اتحادیه اروپا

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me