Google Analytics ابزاری است که بسیاری از وبلاگ نویسان مبتدی ، صاحبان فروشگاه های آنلاین و صاحبان وب سایت تمایل به استفاده از آن ندارند. در عصر دیجیتال امروز ، اگر می خواهید یک وب سایت موفق داشته باشید ، داده ها و اطلاعات کاملاً ضروری هستند.

به عنوان یک وب سایت ، مطمئناً باید Google Analytics را در وب سایت خود نصب کنید. ما یک راهنمای گام به گام برای شما نوشتیم تا بتوانید بدون هیچ مشکلی آن را نصب کنید.

اما قبل از انجام این کار ، بیایید نگاهی بیندازیم که Google Analytics درمورد چیست و چرا در وهله اول اینقدر اهمیت دارد. اگر از Google Analytics قبلاً اطلاع دارید ، می توانید مستقیم به راهنمای زیر بروید.

Google Analytics چیست؟?

چگونه Google Analytics را به وردپرس خود اضافه کنید

Google Analytics برای جمع آوری داده های استفاده در وب سایت استفاده می شود

به طور خلاصه ، Google Analytics یک ابزار ردیابی وب سایت رایگان است که داده ها را در یک وب سایت مانند تبدیل ، ترافیک وب سایت ، رفتار کاربر و موارد دیگر جمع می کند. این قطعاً یکی از محبوب ترین سرویس های ردیابی داده است که در حال حاضر موجود است.

هدف Google Analytics ارائه داده هایی است که می توانید از آنها برای استخراج اطلاعات مفید استفاده کنید ، از جمله اینکه ترافیکی که وب سایت شما دریافت می کند و از کجا می آید ، و نحوه رفتار کاربران هنگام حضور در وب سایت شما.

با استفاده از Google Analytics ، می توانید تمام آن داده ها را در قالب های مختلف (به عنوان مثال ، اکسل ، اسناد ، پی دی اف و غیره) صادر کنید یا حتی داشبورد سفارشی خود را بسازید که اطلاعات مورد نیاز شما را به شما می دهد..

آنچه Google Analytics را ضروری می کند?

هنگامی که یک وب سایت وردپرس ایجاد می کنید ، معمولاً یک هدف در ذهن وجود دارد.

برای یک وبلاگ نویس ، می تواند مواردی باشد که شما به آن اشتیاق دارید. برای یک تجارت ، ممکن است یک فروشگاه آنلاین راه اندازی شود.

یا شاید شما فقط یک وب سایت بخواهید که محتوا را با مردم به اشتراک بگذارد.

صرف نظر از دلیل ، شما می خواهید مردم را به بازدید از وب سایت شما و به همین منظور ، باید مخاطبان خود را درک کنید.

بازدید کنندگان شما از کجا می آیند ، چه نوع محتوایی را ترجیح می دهند ، یا حتی به کدام صفحه که مایل به بازدید هستند – از این اطلاعات می توان برای مشاهده اینکه چه چیزی کار می کند و برای بهبود هر چه بهتر وب سایت خود می توانید استفاده کنید.

با استفاده از Google Analytics ، می توانید ببینید کدام محتوا در وب سایت شما با بازدید کنندگان خود طنین انداز می شود. از آنجا می توانید با برنامه ریزی مطالب یا مقاله های خود در زمینه ها یا موضوعاتی که خوانندگان شما می خواهند وبلاگ خود را بهبود ببخشید.

در حالی که استفاده از Google Analytics فواید زیادی دارد ، بزرگترین فایده آن رایگان بودن است. این که آیا شما مایل به یادگیری در مورد تجزیه و تحلیل هستید یا خیر ، مضر نیست که Google Analytics را در پس زمینه کار کنید ، داده هایی را برای وب سایت خود جمع آوری کنید.

چه معیارهایی را باید رعایت کنید?

برای تازه واردان ، درک کنید که تمام داده های Google Analytics می تواند کمی غریب باشد. برای کمک به شما ، برخی از داده های کلیدی را که باید هنگام استفاده از آن مراقب باشید ، ذکر کرده ایم.

داشبورد GA

نمونه ای از داشبورد Google Analytics

 1. منبع ترافیک
  آهنگهایی که بازدید کنندگان شما از آنها به آنجا می آیند (به عنوان مثال جستجوی Google ، مستقیم به سایت شما ، تبلیغات Google ، سیستم عامل های رسانه های اجتماعی ، وب سایت های دیگر & و غیره).
 2. صفحه نمایش
  تعداد کاربرانی که وب سایت شما را بارگیری و مشاهده می کنند را ردیابی می کند.
 3. نرخ گزاف گویی
  تعداد کاربرانی که در صفحات شما فرود می آیند ، بلافاصله اندازه گیری و ردیابی می شود.
 4. جلسات
  تعداد بازدید کنندگان وب سایت شما را ردیابی می کند.
 5. صفحات در هر جلسه (یا مدت زمان جلسه)
  مدت زمان کاربر در وب سایت شما و تعداد صفحات بازدید شده در یک جلسه را ترسیم و اندازه گیری می کند.
 6. تبدیل (یا اهداف)
  تعداد بازدید کنندگان که یک عمل خاص را در سایت شما تنظیم کرده اید ، اندازه گیری و ردیابی می کند. این امر می تواند هر چیزی از طریق پر کردن و ارسال فرم های تماس یا ثبت نام برای ثبت نام باشد.

اکنون که اصول اولیه را پوشش داده اید ، وقت آن است که Google Analytics را در وب سایت وردپرس خود نصب کنید!

نصب Google Analytics در وردپرس

برای نصب صحیح Google Analytics ، باید چندین مرحله را انجام دهید.

اگر نگران استفاده از کدها هستید ، نباشید. ما شما را از تمام مراحل راهنمایی خواهیم کرد تا همه چیز به درستی نصب شود.

بیایید با اولین قدم شروع کنیم!

مرحله 1: یک حساب Google Analytics ایجاد کنید

 • قبل از افزودن Google Analytics به وب سایت وردپرس خود ، ابتدا باید یک حساب Google داشته باشید. اگر یکی ندارید ، یکی را در اینجا ایجاد کنید.
 • پس از داشتن حساب کاربری ، پیش بروید و وارد Google Analytics شوید.
 • از شما خواسته می شود تا یک حساب Google Analytics ایجاد کنید. برای راه اندازی حساب کاربری خود ، فقط مراحل را دنبال کنید.

با تنظیم حساب Google Analytics خود ، می توانید به مرحله بعدی بروید ، که اتصال آن به وب سایت وردپرس شماست.

مرحله دوم: Google Analytics را با سایت وردپرس خود وصل کنید

به طور معمول در این مرحله باید یک کد رهگیری Google Analytics را به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید تا بتوانید هر دو را به هم وصل کنید. این کار نیاز به کمی رمزگذاری با کد Javascript است که Google ارائه می دهد.

با این حال ، این می تواند کاملاً گیج کننده و پرتحرک باشد ، به خصوص اگر مبتدی یا تازه کار باشید. درعوض ، ما قصد داریم از افزونه ای استفاده کنیم ، که نیازی به شما نخواهد بود که هر کدگذاری را انجام دهید.

افزونه ای که ما توصیه می کنیم از آن استفاده کنید MonsterInsights است. این یکی از محبوب ترین افزونه ها برای وردپرس با بیش از 2 میلیون نصب فعال است و در رتبه 1 به عنوان افزونه Google Analytics برای WordPress قرار دارد.

داشبورد MonsterInsight

نمونه ای از داشبورد MonsterInsights در وردپرس

برای اینکه بلافاصله افزونه و راه اندازی شود ، فقط مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. افزونه MonsterInsight را بارگیری کنید. (می توانید نسخه های رایگان یا پولی را انتخاب کنید)
 2. افزونه را در حساب وردپرس خود نصب و فعال کنید.
 3. پس از نصب به صفحه “تنظیمات” بروید و از فهرست “Insights” بروید و روی “تأیید اعتبار با حساب Google خود” کلیک کنید.
 4. از شما خواسته می شود تا وارد حساب Google خود شوید و سپس باید Monsterinsghts را به حساب Google Analytics متصل کنید.
 5. مرحله بعدی تنظیم نمایه شماست که بتوانید سایت خود را از آن متصل کنید. در منوی کشویی ، “همه داده های وب سایت” را در وب سایت مورد نظر خود انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه “تأیید کامل” کلیک کنید.
 6. و شما انجام داده اید! Google Analytics باید تمام داده های سایت شما را ردیابی کند. اگر می خواهید گزارش داده ها را ببینید ، می توانید به بخش “گزارش ها” از MonsterInsights بروید.

مرحله 3: تجزیه و تحلیل داده های خود

MonsterInsights پس از نصب ، اطلاعاتی را در مورد وب سایت وردپرس خود در صفحه “گزارش ها” به شما ارائه می دهد. داده ها در نمودارها و نمودارها نمایش داده می شوند تا به راحتی مشاهده و درک شود.

نمودار و نمودار در MonsterInsights

برای تجزیه و تحلیل داده های خود از MonsterInsights استفاده کنید

علاوه بر این ، می توانید در بخش های مختلف UI نیز حرکت کنید تا معیارها و داده های دقیق تری مانند نرخ تبدیل و اصطلاحات جستجوی روند در Google دریافت کنید..

چند معیار که ما آنالیز را به شدت توصیه می کنیم عبارتند از:

 1. صفحه نمایش
  ردیابی تعداد بازدیدهای صفحه در هر جلسه کاربر می تواند ایده شما را در مورد چگونگی جذب کاربران خود با وب سایت شما ایجاد کند. اگر آنها به سرعت بعد از یک صفحه ترک شدند ، باید بدانید که چگونه آنها را برای ماندن در آورید.
 2. جلسات
  دانستن الگوی جریان ترافیک شما می تواند به شما در بیشترین حد بازدید از محتوای شما کمک کند. به عنوان مثال ، اگر در طول ساعت ناهار جلسات منحصر به فرد زیادی کسب می کنید ، ارسال مطالب در آن بازه زمانی بیشترین بازدید را برای شما به ارمغان می آورد.
 3. ارجاع
  اگر بازدید کنندگان از سایت های دیگر به صفحه شما می آیند ، می توانید سعی کنید به آن سایتها دسترسی پیدا کنید تا ببینید احتمال همکاری وجود دارد.
 4. بازدید کنندگان (جدید و در حال بازگشت)
  دانستن درصد اولین بار و بازدیدهای مکرر می تواند مفید باشد برای شناسایی مخاطبان جدید به اندازه کافی و اگر قدیمی تر را حفظ می کنید مفید باشد.
 5. استفاده / خرابی دستگاه
  دانستن اینکه دستگاه شما برای مصرف محتوای شما از چه دستگاهی استفاده می کند ، می تواند به شما در بهینه سازی طراحی سایت کمک کند. اگر بیشتر کاربران شما در دستگاه های تلفن همراه هستند ، داشتن وب سایت دوستانه برای موبایل ایده خوبی است.

بسته شدن

Google Analytics ابزاری قدرتمند است.

واقعاً مایه تاسف است که توسط صاحبان وب سایت به شدت مورد استفاده قرار نمی گیرد.

با داده هایی که Google Analytics ارائه می دهد ، می توانید مخاطبان خود را بهتر یاد بگیرید و درک کنید ، این می تواند به شما در بهبود وب سایت در طولانی مدت کمک کند.

امیدوارم با این مقاله بتوانید Google Analytics را نصب کنید و تمام بینش های مورد نیاز شما را در داشبورد وردپرس خود به شما ارائه دهیم!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me