برای وبلاگ نویسی یا یک صاحب وب سایت ، مهم است که تعدادی از پروتکل های امنیتی را به وجود بیاورید ، در صورت بروز هرگونه اتفاق بد در وب سایت شما. با این حال ، حتی اگر بهترین امنیت را هم داشته باشید ، حوادثی رخ می دهد و ممکن است در سایتی فاسد و هک شده باشید.

اگر می خواهید از از دست دادن وبلاگ وردپرس خود و کلیه کارهای خود جلوگیری کنید ، پس همیشه (و منظور من همیشه) ، از پشتیبان گیری منظم برای وب سایت خود استفاده کنید. به این ترتیب ، حتی اگر شما دچار برخی از خرابی ها هستید ، همیشه می توانید وب سایت خود را به عقب برگردانید.

اکنون روش های مختلفی وجود دارد که می توانید از پشتیبان گیری از وبلاگ وردپرس خود استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم به یکی از آنها بپردازیم ، یعنی استفاده از افزونه یا سرویس هایی که بطور خودکار از وبلاگ شما بک آپ بگیرند..

نکته جالب در مورد این افزونه ها این است که حتی می توانید از آنها برای انجام مهاجرت سایت نیز استفاده کنید. بسیار عالی است وقتی می خواهید با ویژگی ها و عملکردهای بهتر سرور به یک هاست بهتر وب بروید.

دانستن چه موقع و چند بار برای پشتیبان گیری

قبل از اینکه وارد لیست افزونه های پشتیبان گیری از وردپرس شویم ، بیایید به سرعت در مورد زمان تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت خود ، و چند بار صحبت کنیم. درست از خفاش ، همیشه توصیه می شود از پشتیبان گیری خود به طور مرتب استفاده کنید زیرا این امر باعث می شود تلفات شما به حداقل برسد زیرا نسخه پشتیبان تهیه شده نسبتاً جدید خواهد بود.

موردی که شما باید در نظر بگیرید این است که چگونه می خواهید از نسخه پشتیبان تهیه کنید. اکنون وب سایت های مختلف نیاز به برنامه ریزی متفاوتی دارند.

اگر وبلاگ شما هر هفته چندین محتوای جدید منتشر می کند و هر روز نظرات جدیدی دریافت می کند ، احتمالاً ایده خوبی است که بین نسخه های پشتیبان شما فاصله کوتاه تری داشته باشید. در صورتی که یک فروشگاه آنلاین به وبلاگ شما متصل باشد ، تراکنش هایی برای پیگیری جزئیات مشتری و مشتری دارد.

در طیف مخالف ، اگر وب سایت یا وبلاگ اکثراً استاتیک است و به صورت سه ماهه با مطالب جدید به روز می شود ، می توانید به جای آن از یک نسخه پشتیبان هفتگی فاصله بگیرید..

خط پایین ، هیچ جدول زمانی مناسب برای برنامه ریزی نسخه پشتیبان تهیه نشده است و در نهایت برای شما مناسب است که بهترین جدول زمانی را بدست آورید که در صورت اشتباه بودن ، کمترین ضرر را به شما می دهد. همچنین ، یک قانون خوب این است که همیشه قبل از انجام هرگونه تغییر عظیم در وبلاگ وردپرس ، از یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

مواردی که باید برای یک راه حل پشتیبان گیری وردپرس در نظر بگیرید

یک افزونه پشتیبان تهیه شده در WordPress وجود دارد ، اما مهم است که به یاد داشته باشید که همه افزونه های پشتیبان / مهاجرت برابر نیستند. برخی از آنها دارای ویژگی های مختلف هستند یا بیشتر از سایرین روی مناطق خاص تمرکز می کنند.

بنابراین ، قبل از تصمیم گیری در مورد افزونه ، مواردی وجود دارد که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید:

 • پشتیبان گیری خودکار
  یکی از بزرگترین عواملی که باید در نظر بگیرید این است که آیا نسخه پشتیبان از وردپرس به شما امکان می دهد فرآیند را خودکار کنید. با استفاده از اتوماسیون ، می توانید به راحتی بخواهید افزونه به جای اینکه بخواهید هر بار تهیه نسخه پشتیبان تهیه کنید ، تمام کارها را انجام دهد.
 • فرکانس پشتیبان گیری
  ما در مورد برنامه ریزی دفعات تهیه نسخه پشتیبان از شما کمی ذکر کردیم. قبل از اینکه روی افزونه مستقر شوید ، ممکن است بخواهید بررسی کنید که چند مرتبه به شما امکان می دهد از نسخه پشتیبان تهیه کنید و آیا برای نیازهای شما کافی است.
 • محل ذخیره / ذخیره سازی
  اگر یک افزونه نسخه پشتیبان شما را در همان سرور سایت شما ذخیره می کند ، بی نوع است. بررسی کنید که افزونه یا سرویس چه نوع ذخیره ای را ارائه می دهد. قادر به استفاده از سایر مکان های ذخیره سازی مانند Google Drive ، Dropbox یا فضای ذخیره سازی ابری هستند?
 • امکان بازیابی / بازیابی نسخه پشتیبان تهیه شده است
  پس از تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت خود ، آیا بازیابی یا بازیابی آن آسان است؟ آیا شما باید به صورت دستی روند کار را انجام دهید یا می توان آن را خودکار کرد؟ از آنجا که افزونه های مختلف رویکردهای مختلفی دارند ، بهتر است ابتدا بررسی شود.
 • پشتیبان گیری جزئی یا کامل
  برخی از افزونه ها از کل سایت پشتیبان تهیه می کنند ، در حالی که برخی از آنها فقط از قسمت های پشتیبان تهیه می کنند (یعنی ، پایگاه داده). انتخاب نوع صحیح تهیه نسخه پشتیبان برای سایت شما مهم است.

4 نسخه پشتیبان تهیه WordPress و Plugins برای استفاده

با داشتن بسیاری از افزونه ها و راه حل های پشتیبان / مهاجرت به صورت آنلاین ، انتخاب کامل آن دشوار است. اگرچه 4 لیست ذکر شده در زیر ممکن است راه حلهای کاملی نباشد ، اما آنها قطعاً بهترین پلاگین هایی هستند که می توانند از آنها استفاده کنند.

1. BackupGuard

پشتیبان گیری

پشتیبان گیری

BackupGuard به دلیل داشتن یک افزونه قابل اعتماد برای ایجاد نسخه های پشتیبان وردپرس بسیار شناخته شده است. یکی از مزیت های مهم آن این است که رابط کاربری آنها به صورت پویا با داشبورد وردپرس شما ادغام می شود.

با نصب افزونه ، می توانید فرآیند تهیه نسخه پشتیبان را با کلیک روی دکمه “پشتیبان گیری” که در صفحه اصلی افزونه قرار دارد ، شروع کنید. پس از کلیک بر روی آن ، می توانید “پشتیبان گیری کامل” یا “پشتیبان گیری سفارشی” را انجام دهید ، جایی که می توانید قسمت هایی را که می خواهید ذخیره کنید ، انتخاب کنید.

پس از موفقیت در تهیه نسخه پشتیبان خود ، باید در لیست BackupGuard ظاهر شود که می توانید با کلیک روی آن ، نسخه پشتیبان خود را بازیابی ، حذف یا بارگیری کنید..

همچنین می توانید با استفاده از دکمه “وارد کردن” ، یک فایل پشتیبان را در BackupGuard بارگذاری کنید. فقط به یاد داشته باشید که محدودیت 128MB وجود دارد. هر چیزی بیشتر از این و باید آن را به صورت دستی از طریق FTP بارگذاری کنید.

نسخه رایگان BackupGuard به شما امکان می دهد پشتیبان گیری اصلی و مهاجرت را انجام دهید ، اما اگر می خواهید از پشتیبان گیری خودکار ، پشتیبانی 24/7 ، اعلان های ایمیل و حتی مهاجرت کامل سایت استفاده کنید ، می توانید نسخه حرفه ای پرداخت شده آنها را انتخاب کنید..

2. VaultPress

VaultPress

VaultPress

ایجاد شده توسط WordPress.com و بخشی از افزونه JetPack ، VaultPress دارای چندین ویژگی مانند پشتیبان گیری در زمان واقعی ، بازگرداندن یک کلیک ، ذخیره 30 روز ذخیره سازی ابری و حتی امکان مهاجرت وب سایت شما است..

این افزونه همچنین به گونه ای ساده و آسان ساخته شده است که می توانید در اصل آن را تنظیم کرده و آن را فراموش کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که یک بار پیکربندی کنید و سپس VaultPress تمام کارها را انجام می دهد ، از جمله نگه داشتن پشتیبان سایت شما در فضای ذخیره سازی ابری آنها. و اگر می خواهید سایت خود را بازیابی کنید ، به سادگی با یک کلیک است.

متأسفانه ، آنها نسخه رایگان ندارند ، بنابراین اگر می خواهید از VaultPress استفاده کنید ، باید حداقل 39 دلار در سال برای برنامه اصلی خود چنگ بزنید. اگر می خواهید تمام ویژگی های فانتزی مانند تعمیر خودکار فایل ، پشتیبان گیری در زمان واقعی و موارد دیگر ، شما مجبور به انتخاب برنامه های بالاتر آنها هستید.

3. مهاجرت همه در یک WP

مهاجرت همه در یک wp

مهاجرت WP همه در یک

لیست پشتیبان گیری و مهاجرت وردپرس بدون مهاجرت همه در یک WP روی آن قطعاً کامل نخواهد بود. افزونه بسیار رده بندی شده در وردپرس ، All-In-One WP به شما امکان می دهد نسخه هایی از داده های سایت وردپرس خود را ایجاد کنید ، که می توانید بعداً به عنوان نسخه پشتیبان تهیه یا برای اهداف مهاجرت ذخیره کنید.

استفاده از آن به اندازه کافی آسان است. افزونه و سر را روی برگه “All-In-One WP Migration” در وردپرس نصب کنید و برای شروع بر روی “Export” کلیک کنید..

نکته جالب در مورد این افزونه این است که می توانید با وارد کردن به “تنظیمات پیشرفته” نوع داده ای را که می خواهید صادر شود سفارشی کنید و فقط مواردی را که نمی خواهید حذف کنید. می توانید داده هایی مانند نظرات اسپم ، پرونده های تم ، افزونه ها ، ارسال نسخه های مختلف و موارد دیگر را حذف کنید.

توجه به این نکته مهم است که نسخه رایگان All-In-One WP Migration فقط به شما امکان می دهد نسخه پشتیبان سایت خود را در یک پرونده محلی صادر کنید. اگر می خواهید به مکانهای دیگر ، مانند Dropbox یا Google Drive صادر کنید ، باید یک افزونه را خریداری کنید.

پس از صادر کردن داده های سایت ، می توانید نسخه پشتیبان خود را مستقیماً بارگیری کرده یا در وب سرور خود ذخیره کنید. البته همیشه توصیه می شود که برای جلوگیری از هرگونه حمله سایبری یا مشکلی در سرور ، از نسخه پشتیبان خود در محلی استفاده کنید که متفاوت از سرور وب سایت شما باشد.

4. UpDraftPlus

updateraftplus

UpDraftPlus

بسیاری از افزونه هایی که در اینجا ذکر شده اند می توانند برای ایجاد پشتیبان گیری سریع برای وب سایت وردپرس شما استفاده شوند ، اما همه آنها به شما امکان نمی دهند پشتیبان گیری خودکار را بدون نیاز به گرفتن پول اضافی برای نسخه های پرداخت شده خود برنامه ریزی کنید..

UpDraftPlus با ارائه پشتیبان گیری کاملاً خودکار به صورت رایگان در میان بقیه قرار دارد! و ضرری ندارد که آنها آن را طراحی کرده اند که برای تازه کارها و مبتدیان آسان باشد.

پس از نصب افزونه ، می توانید با رفتن از تب “تنظیمات” خود در وردپرس و کلیک بر روی “نسخه پشتیبان تهیه به روزرسانی جدید” آن را فعال کنید. در آنجا می توانید کارهایی مانند پشتیبان گیری سایت ، ترمیم سایت و حتی مهاجرت سایت را انجام دهید.

وقتی از UpdraftPlus استفاده می کنید ، به یاد داشته باشید که ابتدا یک مکان ذخیره از راه دور را برای تهیه پشتیبان خود در منوی “تنظیمات” تنظیم کرده و هر یک از نمادهایی را که می خواهید مکان ذخیره شما باشد انتخاب کنید..

در همان صفحه “تنظیمات” ، می توانید برنامه تهیه نسخه پشتیبان را هم برای پرونده های سایت و هم برای خود پایگاه داده تنظیم کنید. برای تنظیم زمان بندی ، فقط روی منوی کشویی “برنامه تهیه نسخه پشتیبان از فایلها” و “برنامه پشتیبان گیری از بانک اطلاعات” کلیک کنید..

پس از آن ، به پایین بروید تا داده های سایت وردپرس را که می خواهید در نسخه پشتیبان تهیه کنید ، مشخص کنید. در زیر “گنجاندن نسخه پشتیبان از پرونده ها” ، روی کادرهای تیک تیک بزنید تا داده هایی مانند پلاگین ها ، مضامین و فایل های رسانه ای در آن قرار بگیرد..

پس از اتمام کار ، فقط روی ذخیره کلیک کنید و نسخه پشتیبان تهیه شده شما باید کاملاً خودکار باشد. اگر می خواهید ویژگی های بیشتری مانند رمزگذاری FTP ، پشتیبان گیری هوشمند و رمزگذاری پایگاه داده ، می توانید نسخه برتر آنها را انتخاب کنید که تمام موارد فوق و بیشتر را ارائه می دهد.

بسته شدن

هنگامی که یک وب سایت WordPress دارید ، کافی نیست فقط آخرین پلاگین های امنیتی یا گواهینامه های SSL را داشته باشید تا شغل خود را ایمن نگه دارید. نسخه پشتیبان تهیه آخرین خط دفاع شماست و بیشتر از آن نمی تواند در صورت اشتباه بودن شما را از دنیای سردرد نجات دهد.

با افزونه هایی که در بالا ذکر شد ، شما دیگر نیازی به نگرانی ندارید دفعه دیگر که سایت شما خراب شود یا مورد حمله هکرها یا ویروس ها قرار بگیرد ، زیرا به صورت آماده تهیه نسخه پشتیبان تهیه خواهید کرد!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me