18 Vende të Tregtisë Elektronike me Dizajn të Përsosur UX (& 3 Emra të Mëdhenj që Thithin)

Nëse jeni bashkuar me ne për artikullin tonë UX në fillim të këtij muaji, do të dini që diskutuam 25 elementët thelbësorë të projektimit UX për faqen tuaj të internetit.


Ideja themelore është kjo: Dizajni UX ka të bëjë me hyrjen brenda kokës së vizitorit tuaj. Ka të bëjë me krijimin e një përvoje të thjeshtë, të qetë dhe të këndshme për përdoruesit tuaj. Ideja është që të shpërndani informacionin shpejt dhe madje t’i bëni ata të buzëqeshin.

Dizajni i mirë UX ndez dopaminën dhe lumturinë në vizitorët tuaj. Dhe kjo i bën ata më shumë të ngjarë të besojnë tek ju. Me rëndësi, kjo i bën ata më shumë të ngjarë të blejnë nga ju.

Pasi të shqyrtojmë 25 bazat në artikullin tonë të fundit të projektimit UX, le të hedhim një vështrim se si funksionon në veprim. Në mënyrë të veçantë, ne jemi duke parë modelin UX të faqeve të internetit të tregtisë elektronike.

Si i përdorin këto uebfaqe hile të zgjuara të projektimit UX për të inkurajuar vizitorët e tyre të blejnë?

1. Asos

Unë përdor shembullin e Asos shumë, por ka një arsye të mirë për këtë. Dizajni i tyre UX është i shkëlqyeshëm.

E gjitha fillon me një propozim të vlerës së trokas. Imazh i shkëlqyeshëm, shpjegues i thjeshtë, garancia delivery dorëzim falas ’dhe thirrjet e qarta për veprim që ju drejtojnë në seksionin e burrave ose grave.

asos2

Një nga karakteristikat e tyre pozitive të UX është catwalk video, kështu që vizitorët mund të shohin se si duket një veshje. Ai u jep klientëve pamjen më të mirë të mundshme të artikujve, dhe u jep atyre besim për të blerë.

Ata gjithashtu kanë një veçori të shkëlqyeshme të re të quajtur “pamje e shpejtë”. Në faqen e tyre të produktit, ju goditni view pamje të shpejtë ’dhe një shfaqje e vogël shfaqet me imazhe shtesë dhe të gjitha informacionet që ju nevojiten. Ajo kursen klientin duke klikuar mbrapa dhe me radhë në faqe të ndryshme. Dizajn i thjeshtë, intuitiv.

ASOS

2. Zara

Uebsajti i Zara është një klasë master në thjeshtësi. I pastër, intuitiv dhe i kufizuar. Sshtë një ode ndaj ligjit të Hick: një parim i projektimit që kufizon zgjedhjen e lundrimit dhe i jep përdoruesit mundësi të qarta, por të kufizuara.

Ideja është që shumë opsione do të mposhtin vizitorin tuaj. Duke ofruar më pak zgjedhje, ata ndjehen më të sigurt. Ne do të shikojmë një navigacion më të shkëlqyer përgjatë këtij postimi, por Zara është një nga më të mirat.

zara

3. Mbi të

Abof (All About Fashion) përdor një mashtrim devilant të mençur UX në faqen e tyre të internetit. Regjistrohu në faqen kryesore, dhe nuk duket si një sit tradicional i tregtisë elektronike. Përkundrazi, duket më shumë si një blog. ’Shtë plot me përmbajtje lëng që frymëzon audiencën e saj.

abof

Brenda tregimeve dhe artikujve të tyre, ata më pas nxjerrin në pah rrobat në një pjesë të spikatur të quajtur “Bleni tregimin”. Në artikullin tonë të mëparshëm UX, ne folëm për rëndësinë e krijimit të një marrëdhënie me audiencën tuaj. Mbi ta bën këtë në mënyrë të përsosur me histori dhe përmbajtje relatuese.

mbas 2

Vetëm pasi klienti të frymëzohet, ata përpiqen të shesin diçka.

Në faqen e tyre të produktit, ata kanë shënime të dobishme tips këshilla të stilit ’, të cilat janë shembuj të përsosur të‘ mikro-ndërveprimeve ’- nugjet të vogla që arrijnë dhe përfshijnë audiencën tuaj.

mbas 3

Vini re se ata gjithashtu kanë një udhëzues ‘madhësie’ për të ndihmuar klientët të marrin saktë matjet e tyre (frika nga mos veshja është një nga arsyet më të mëdha që braktisim karrocat e blerjes). Ata gjithashtu përdorin një seksion të “vlerësimit të dorëzimit” për t’u dhënë klientëve edhe më shumë informacion.

4. Berghaus

Berghaus është një markë e veshjeve në natyrë, por ju do ta dini se brenda sekondës së parë të uljes në sitin e tyre.

Berghaus

Kjo është një markë që e kupton intimitivisht audiencën e saj të synuar dhe sigurohet që të lidhet me ta sa më shpejt që të jetë e mundur. Xhirimi i parë i heroit është një ftesë frymëzuese. Ajo lidhet me komunitetin dhe ju tërheq.

E vetmja dobësi? Një thirrje më e fortë për veprim do të vërtetonte marrëveshjen këtu.

5. Mollë

Ju do të prisni që një kompani që vendos dizajnin dhe inovacionin në zemrën e saj të shkëlqejë në modelimin UX, dhe ata e bëjnë këtë. Shikoni faqet e produkteve të tyre për një fillim.

Ata përdorin lëvizjen paralele për t’i bërë imazhet dinamikë, duke tërhequr përdoruesin dhe për të eleminuar çdo pikë daljeje. Jeni zhytur në botën e Apple.

Shot e ekranit 2016-07-28 në 8.43.00

Animacionet e zgjuara ju tregojnë saktësisht se si funksionojnë produktet, si prekja e re 3D. Galeritë lëvizëse ju ftojnë të bashkëveproni dhe eksploroni, dhe një kopje e zgjuar ju tregon saktësisht se si iPhone i ri do të përmirësojë jetën tuaj (sesa një listë të gjatë specifike të veçorive).

Lundrimi i tyre është i thjeshtë dhe i pastër, dhe më pëlqen shumë përdorimi i tyre i imazheve për të dalluar më tej opsionet (skanojmë uebin, kështu që fjalët kanë një zakon të përzihen në njëri-tjetrin)

mollë 2

Gjatë procesit të arkëtimit, ata ju japin mundësinë për të biseduar me një specialist gjatë blerjes. Shtë një mashtrim i thjeshtë por i dobishëm. Ajo u jep ndihmë të porsalindurve mbi linjën, por nuk pengon blerësit e sigurt që të marrin kartën e tyre të kreditit.

6. Bellroy

Si një shitës relativisht i ri i tregtisë elektronike, detyra juaj e parë është t’u tregoni klientëve se si jeni ndryshe nga të gjithë të tjerët. Bellroy e bën këtë në mënyrë të përkryer me gamën e tyre të portofolave ​​të hollë, kompakt.

zile 3

Më mirë akoma, në faqet e produkteve të saj, çdo portofol i vetëm ka videon e vet, duke u treguar klientëve të gjitha tiparet unike.

zile 4

7. Marr me qira pistën

Qira Pista e pistës ka një koncept mjaft unik: ju huazoni një fustan apo veshje për disa ditë, në vend që ta blini atë. Kjo është e shkëlqyeshme për dasma ose ngjarje kur nuk doni të vësh veshje për një veshje që nuk mund të vishni më kurrë.

Uebsajti prezanton konceptin thjesht, dhe më pas fton ndërveprimin e përdoruesit, duke i nxitur ata që të zgjedhin rastin.

qira e pistës

Shenja shtesë për kalendarin e tyre të dorëzimit gjithashtu, duke i lënë klientët të dinë saktësisht se kur do të arrijë veshja dhe kur duhet të kthehet.

qira e pistës 2

Kaq e thjeshtë, por kaq siguruese.

8. Amazon

Amazon është uebfaqja më e madhe e tregtisë elektronike në botë, dhe sinqerisht një nga më të mirat. Ju mund të zgjidhni ndonjë nga karakteristikat e tyre si një shembull i dizajnit UX.

Nga paketat e tyre të zgjuara deri tek rekomandimet e klientëve të tyre, ata parashikojnë nevojat e përdoruesve të tyre dhe ofrojnë. Sidoqoftë, është sistemi i tyre i porositjes me një klik që po e theksojmë sot.

amazonë

Stillshtë akoma shembulli më i mirë i efikasitetit të kontrollit në internet. Në thelb të modelit të tregtisë UX është karroca dhe procesi i kontrollit. Më e butë aq më mirë. Dhe nuk bëhet më e butë sesa porositja me një klik!

9. Kullot

Një imazh që ju tregon gjithçka që ju duhet të dini. Regjistrimi dhe modelimi me një personalitet. Një zbritje e menjëhershme për përdoruesit e rinj dhe një thirrje për veprim i madh, i guximshëm.

fshikje

Kjo është një klasë e thjeshtë master në hartimin UX.

10. TopShop

Dyqanet që shesin shumë produkte kanë një punë shumë më të vështirë kur bëhet fjalë për dizajnin UX. Si i organizoni çdo palë xhinse të ndryshme dhe i paraqisni ato?

Për fat të mirë, TopShop ka një plan të shkëlqyeshëm. Me një dial të madh, chunky filtri që noton me faqen, ju vazhdimisht mund të shkulni dhe të ndryshoni stilin, ngjyrën, përshtatjen dhe çmimin e produkteve tuaja.

Topshop 2

Edhe më e freskët, çdo produkt kalon në një foto të modelit që i vesh ato kur rri pezull me miun. Ajo inkurajon ndërveprimin dhe u jep klientëve një vështrim më të mirë të artikujve.

11. Protestë

Protesta thjesht mund të ketë navigacionin më të madh, më të fortë në internet.

P

Shtë e qartë, e përmbledhur dhe e pavendosur. Ai gjithashtu zvogëlon mundësinë e konsumatorit që endet. Ngjyra blu mban vëmendjen e klientit ashtu siç e dëshirojnë.

Protesta gjithashtu përdor një ton animacionesh të vogla në faqen e tyre. Secili shkakton kur lëvizni sipër tij. Ai mban vëmendjen e klientit, inkurajon ndërveprimin dhe e bën të gjithë sitin të ndjehet dinamik.

12. Pamja e re

Pamja e re merr një vend në listë për shportën e tyre inovative. Sshtë ulur në shiritin e tyre të navigacionit në çdo kohë me një tregues të guximshëm për t’ju kujtuar se është atje.

Pamja e re 2

Kur klikoni mbi të, nuk ju tërheq juve në një faqe tjetër. Në vend të kësaj, ju merrni një panel rrëshqitës duke lëvizur nga njëra anë për t’ju treguar se çfarë janë në çantën tuaj. Do të thotë që klientët asnjëherë nuk humbasin, dhe ata lehtë mund të arrijnë çdo moment kur dëshirojnë.

Pamje e re

13. Laps, nga 53

Nëse do të shesë një stilolaps me majë shkruese me gati 60 dollarë, duhet ta shesësh me të vërtetë! Për fat të mirë, “Pencil”, nga 53 bën një punë të shkëlqyeshme, duke përdorur një numër trukesh të projektimit UX.

Ata përdorin një faqe të gjatë, paralele lëvizëse për të shpjeguar të gjitha tiparet dhe t’ju tregojnë saktësisht se çfarë mund të bëni me të.

laps 2

Ata gjithashtu përfitojnë nga vlerësime të shkëlqyera për të shpjeguar pse ata janë aq më mirë se sa opsionet e tjera atje. Përdorimi i një kuotë nga “Wired” është një mashtrim i shkëlqyeshëm për t’i dhënë produktit besueshmëri dhe përvijimit të përfitimit të tij.

laps

14. Fermë

Në artikullin tonë të fundit për modelin UX, ne sqaruam se sa e rëndësishme është të bashkëpunoni me audiencën tuaj të synuar dhe të lidheni me ta. Farmdrop e bën këtë duke e vendosur deklaratën e misionit të tyre përpara dhe qendër.

fermë

Ata janë ‘të sëmurë dhe të lodhur duke parë ushqimin me burim nga milje larg’. Kjo është diçka me të cilën shumica e klientëve mund të marrin në bord. Para se të përpiqen të ju shesin asgjë, ata lidhen me ju, dhe ju japin një arsye për të blerë.

15. Sid Mashburn

Vetëm një tjetër menu e shkëlqyeshme, e plotë me ikona të vogla. Shtë një mashtrim i thjeshtë që na ndihmon të kuptojmë një menu të gjerë. Plus, ajo i jep faqes në internet një personalitet pak më shumë.

icons

16. Orë të ngadalta

Kjo është një orë me vetëm një dorë. Shtë një koncept mjaft unik, kështu që kërkon disa shpjegime! Slow Watches e bën këtë me të vërtetë mirë me një video shpjeguese të ekranit të plotë.

orë të ngadalta

Si dhe duke shpjeguar konceptin, ata gjithashtu flasin përmes filozofisë së tyre prapa krijimit të tij (i shkëlqyeshëm për t’u lidhur me klientin), dhe ata përdorin imazhe të bukura që theksojnë dhe synojnë audiencën e tyre ideale.

17. Kutia e zjarrit

Kur artikujt tuaj nuk futen në kategori normale, merrni krijues! Firebox specializuar në dhurata të pazakonta dhe sende të parëndësishme. Grafiku i tyre i lartë 50 është mënyra e përsosur për të eksploruar produktet e tyre më të njohura.

images

Paraqitja e kutisë është e shkëlqyeshme për të shfletuar shpejt nëpër produkte, dhe shumë prej imazheve janë dinamike, lëvizëse dhe bashkëvepruese me klientin.

Meqenëse specializohen në dhurata, ata gjithashtu kanë një ‘gjetës të dhuratave’ në shiritin e tyre të navigacionit, një mënyrë fantastike për të ngushtuar opsionet.

18. Oaf dembel

Blerja në internet shpesh ndihet mjaft e njëjtë, dhe shumë do të humbasin procesin e vjetër të lëvizjes përmes një reviste ose katalogu.

Lazy Oaf e rikthen këtë me pjesën e tyre të librave të ‘lookbooks’. Në vend që të shtronin rrobat një nga një, ato tregojnë veshjet në kombinime të ndryshme të gjitha menjëherë. Në fund të fundit, kjo është se si ata dukeshin në një katalog.

lisi dembel

Klikoni në imazhe dhe ju merrni një kuti “të shpejtë të blerjes” për të zgjedhur secilën nga tre artikujt në shfaqje. Shtë një mënyrë më e vjetër për shkollë të vjetër dhe gjithëpërfshirëse për të blerë.

Notfarë nuk duhet bërë!

Ne nuk duam të coptojmë faqet e internetit të tjera, por ka disa emra të mëdhenj atje duke i bërë të gjitha gabimet … Këtu janë një ose dy nga shkelësit më të këqij.

1. Shtëpia e Fraserit

Ata janë një nga dyqanet më të mëdha në botë, por ata bëjnë një gabim të madh sapo të ngarkoni faqen e tyre të internetit.

Menjëherë ju jeni goditur me një faqe të plotë pop-up duke kërkuar që të regjistroheni në buletinin e tyre.

Hourse e Fraser

Edhe pse ato janë një dyqan i madh emrash, është një taktikë shumë e shtyrë që do të heqë shumicën e blerësve. Mos harroni, kjo është përshtypja e parë. Shtë shumë më mirë të krijoni një udhëtim të përdoruesit që edukon dhe frymëzon vizitorin tuaj përpara se të kërkoni një adresë emaili.

Jo vetëm kaq, por nuk ka asnjë nxitje të vërtetë për t’u regjistruar në buletinin e tyre. Një zbritje e kodit të kuponit do të ishte një mundësi e shkëlqyeshme këtu, dhe mund të ndihmojë klientët të falin popupin pushtues.

2. Wal Mart

Wal Mart ka një sfidë të vështirë. Ata shesin goxha gjithçka, kështu që si të shkoni për kategorizimin e saj dhe duke e bërë atë të thjeshtë? Epo, nuk jam i sigurt… por jo si kjo…

marte muri

Fatkeqësisht, kjo është vetëm një rrëmujë kategorish që është pothuajse e pamundur të gjesh atë që po kërkon.

Thjesht ka shumë informacion që ndodhin këtu. Kur i paraqisni përdoruesit tuaj me shumë mundësi, ata shpesh thjesht panikohen dhe largohen.

3. Ray-Ban

Kjo është një zgjedhje paksa e kuptueshme, sepse shumica e faqes në internet të Ray-Ban është shumë miqësore për përdoruesit. Në fakt, ajo ka një ton karakteristikash të lezetshme.

Sidoqoftë, ata bëjnë diçka që shumë site-e të tregtisë elektronike e bëjnë atë që vërtet i mërzit klientët. Kjo:

RAY Ban

Me siguri keni parë një faqe si kjo njëqind herë. Nuk duket aq e keqe, por në të vërtetë krijon një pengesë më shumë për shitjen.

Nëse jeni një klient i kthyer, tani jeni i zënë të pyesni se çfarë fjalëkalimi keni krijuar. Nëse nuk mund ta mbani mend atë, do të duhet të kaloni tërë procesin e “fjalëkalimit të harruar”. Ju mund ta humbni atë klient në çdo moment…

Nëse jeni një klient i ri, ka një arka të ftuarve, sigurisht, por gjithçka që keni bërë është t’u jepni atyre një buton tjetër për të klikuar. Një tjetër mundësi për të klikuar larg.

Në këtë pikë, klienti juaj është shkëputur plotësisht nga karroca e tyre dhe procesi i blerjes. Mos e tërhiq, thjesht mbyllje shitjen!

Dizajni i shkëlqyeshëm UX ka të bëjë me tweakset e vogla që i bëjnë gjërat më të lehta për klientët tuaj. Këto 18 faqe interneti e bëjnë atë në mënyrë të përsosur.

Cilat karakteristika do të përdorni në faqen tuaj të internetit?

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map