Dizajni UX ka të bëjë me krijimin e një përvoje bindëse për përdoruesit tuaj.

Po di se çfarë dëshiron përdoruesi, dhe ua jep atyre shpejt dhe thjesht. Dizajni më i mirë UX e bën përdoruesin të mendojë që uebfaqja është krijuar vetëm për ta.

E para në serinë tonë në katër pjesë përqendrohet Vlereso parafjalen. Sepse hapi i parë është të tregoni përdoruesve saktësisht se çfarë bëni, dhe t’u premtoni atyre vlera të mira.

Zanat Propozimi juaj për vlerën dhe bindni përdoruesit

Kur një vizitor ulet në faqen tuaj të internetit, ju keni rreth pesë sekonda t’i bindësh ata pse ia vlen kohën e tyre. Përdoruesit e rinj janë gjithmonë në kërkim të përgjigjeve të shpejta.

"Kush je ti? Cfare po ben? Si do të më sjellë dobi kjo?"

Këto janë shumë informacione për t’u transmetuar në vetëm pesë sekonda!

Mashtrim është krijimi i përsosur os Propozimi i vlerës ’: një përshkrim i shkurtër dhe i mprehtë i biznesit tuaj dhe pse është i vlefshëm. Shtë gjëja e parë që përdoruesit tuaj duhet të shohin kur vizitojnë uebfaqen tuaj.

Sshtë themeli i një dizajn të mirë UX. Nëse e merrni atë të drejtë, sapo keni krijuar përvojën tuaj të parë të shkëlqyeshme të përdoruesit. Ata janë të lumtur, intriguar dhe kërkojnë të eksplorojnë më shumë rreth jush.

Nëse gaboni, ata tashmë kanë mbetur.

Kjo është arsyeja pse propozimi juaj i vlerës është kaq i rëndësishëm. Hap derën.

Le ta krijojmë propozimin tuaj të vlerës.

Hapi 1. dofarë bëni ju?

Propozimi i vlerës fillon me një përshkrim të mprehtë lazer të shërbimit tuaj.

Nëse nuk keni provuar të rregulloni propozimin e biznesit tuaj në një fjali, provojeni tani. Shtë e ndërlikuar, por është e rëndësishme që ju ta merrni atë siç duhet. Këtu janë disa shembuj të përsosur nga e gjithë bota:

Facebook – “Facebook ju ndihmon të lidheni dhe të ndani me njerëzit në jetën tuaj.”

Netflix – “Shikoni programe dhe filma TV në çdo kohë, kudo”.

PayPal – “Mënyra më e thjeshtë dhe e sigurt për t’u paguar.”

Reddit – “Faqja e parë e internetit”

Produktet dhe shërbimet më të mira mund të përmblidhen në një fjali të tretshme. Mund e juaja?

Hapi 2: Kush është për të?

A është shërbimi juaj i ndërtuar për zhvilluesit, dizajnerët grafikë, dashnorët e maceve? U thuaj atyre. Lidhu me ta. Thuaj “ky shërbim është për ju!”

Photoshop janë të shkëlqyera në këtë: Aplikacioni më i mirë i imazhit dhe dizajnit në botë me mjete të reja për stilistët dhe fotografët.

Shtë e thjeshtë dhe u jep atyre një audiencë të qartë, të përcaktuar objektiv. Për kë është produkti juaj?

Hapi 3. Si do të rregullojë produkti juaj problemin e tyre dhe do të ndryshojë jetën e tyre?

Nuk është e mjaftueshme t’u tregoni përdoruesve se kush jeni dhe çfarë bëni. Vetëm kjo nuk do t’i bindë ata të blejnë produktin tuaj. Ju duhet t’u tregoni atyre një botë më të mirë.

Thuaju se si do t’i shtosh vlerë jetës së tyre. Problemfarë problemi do të rregulloni? Ky është premtimi juaj për përdoruesit dhe është pjesa thelbësore e propozimit tuaj të vlerës.

mollë janë zotërit këtu. Merrni për shembull iPad-in. Këtu është kopja në internet e Apple:

Kopjimi në Internet i iPad

“IPad ndryshon mënyrën se si i bëni gjërat çdo ditë. Merrni një projekt të ri, merrni një aftësi të re ose filloni një hobi të ri. “

Jo një herë në propozimin e vlerës së tyre ata e përshkruajnë produktin. Ata nuk kanë nevojë. Ata ju kanë shitur tashmë në stilin e jetës! Provoni të bëni të njëjtën gjë për produktin ose shërbimin tuaj. Shitet endrra.

Hapi 4. Klineri

Nëse hapi 3 ka të bëjë me shitjen e ëndrrës, hapi 4 bind pjesën praktike të trurit tuaj. Extrashtë ekstra e shijshme që i bind ata të vazhdojnë më tej. Benefitshtë përfitimi i prekshëm dhe i matshëm që ata do të marrin nga përdorimi i shërbimit tuaj.

Mendoni për gjyqin e lirë mujor të Netflix ose për klinikën e Facebook: “’shtë falas, dhe gjithmonë do të jetë!” Mund të jetë gjithashtu një zbritje për përdoruesit e rinj ose një garanci për kthimin e parave.

Hapi 5. Whatfarë ju bën unike?

Interneti po shpërthen me shërbime, platforma dhe produkte të reja. Tregojuni përdoruesit se si jeni ndryshe. Pse duhet t’ju besojnë juve sesa dikujt tjetër?

Farë ju bën shërbimin më të mirë?

WordPress plotëson propozimin e tyre me vlera plot oferta unike: “Mënyra më e lehtë për të krijuar një faqe interneti falas”, “Ne kemi fuqi 24% të internetit”,

Jepuni atyre një arsye të qartë për t’ju besuar mbi konkurrencën. A jeni shërbimi më i lehtë, më i miri, më i lirë, më i popullarizuari, më eko-miqësor?

Hapi 6. Një imazh

Shtë një klishe, por një foto me të vërtetë pikturon një mijë fjalë. Zgjidhni një e shtënë grafike ose hero për të shoqëruar kopjen. Ajo duhet të tregojë produktin ose shërbimin tuaj në veprim. Bëni të duket i papërmbajtshëm dhe jetësor.

Vizitoni faqen fillestare të Instagramit dhe ju përshëndeteni me një fotografi të bukur në Instagram në veprim. Mos u tregoni vetëm njerëzve atë që bëni, tregojuni atyre.

Hapi 7. Tregojuni atyre ku të shkoni tjetër

Nëse i keni përsosur hapat e parë, ju keni bërë punën e vështirë dhe i keni bindur ato. E tëra çfarë duhet të bësh tani është t’i drejtosh ato në drejtimin e duhur. Jepuni atyre një detyrë të drejtpërdrejtë: “Regjistrohuni tani” ose “klikoni për të mësuar më shumë”.

i lehtë.

Si ta ndërtoni faqen tuaj të parë të uljes (+ 14 Këshilla për ta optimizuar atë për konvertime!)

Propozimi i vlerës është zemra e modelimit UX

Pa atë, ju nuk mund të përcaktoni audiencën tuaj të synuar. Nuk mund të arrish te njerëzit e duhur. Më e rëndësishmja, ju nuk mund të ofroni një përvojë të thjeshtë të përdoruesit. Do i lini vizitorët të hutuar dhe zhgënjyer.

Dizajni fantastik UX fillon duke u thënë njerëzve se çfarë bëni, dhe pse ata kanë nevojë për shërbimin tuaj.

Kjo eshte.

Tani, vazhdoni të lexoni Pjesën 2: Si t’i përcaktoni përdoruesit tuaj, t’i gjeni ato & zgjidhin problemet e tyre

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me