Buďme úprimní. Zarobiť veľa peňazí z elektronického obchodu nie je ľahké.

Možno do obchodu vkladáte veľa úsilia, ale stále sa zdá, že nie je v predaji.

Je to frustrujúce a tvrdá pravda je takáto:

Ak váš e-obchod nepredáva žiadne výrobky, nielenže vám prichádzajú o zisky – pravdepodobne strácate peniaze, keď zohľadníte náklady na produkt / materiál, mzdové náklady a ďalšie náklady spojené s prevádzkou internetového obchodu..

…Nie dobré.

Ak táto situácia znie príliš dobre povedome, môžete byť pripravení vypnúť svoj eCommerce obchod.

Ale nevzdávajte sa nádeje! Poďme hovoriť o niektorých ľahko opraviteľných chybách, ktoré by ste mohli urobiť a ktoré ovplyvňujú váš predaj. Potom môžete vykonať potrebné zmeny, aby ste zlepšili mieru konverzie elektronického obchodu.

Používate obrázky s nízkou kvalitou.

Môžete sa staviť, že jednou z prvých vecí, ktoré si potenciálni zákazníci všimnú o vašich produktoch, sú obrázky. Ak máte zlé fotografie, vaša firma nebude vyzerať dôveryhodne a potenciálni zákazníci nemusia dôverovať vašej firme natoľko, aby si od vás mohli kúpiť..

Dobré fotografie produktov vám však môžu pomôcť zvýšiť predaj a zvýšiť tak názor zákazníkov na váš obchod.

Nielen to – vysoko kvalitné fotografie pomáhajú zákazníkom vidieť podrobnosti o vašich produktoch, čo môže tiež pomôcť pri zlepšovaní predaja.

Premýšľajte o tom takto. Keď niekto nakupuje online, nezačne fyzicky manipulovať s produktom, aby ho pred nákupom podrobnejšie preskúmal, takže nákup sa môže cítiť trochu ako hazard. Ak to dokážete cítiť ako menej hazardu tým, že na svojich fotografiách predvádzate rôzne podrobnosti a pohľady na svoje produkty, získa zákazník dôveru, ktorú potrebujú na uskutočnenie nákupu..

Tu je príklad dobrých fotografií produktov (nájdete v obchode Moonkist Designs Etsy):

Pekné obrázky produktov robia rozdiel

Vidíte, ako predajca zahrnul podrobnú fotografiu prsteňa a ďalšie fotografie, ktoré ukazujú prsteň z viacerých uhlov? Rôzne obrázky umožňujú kupujúcim vidieť každý detail prsteňa.

Za všetko, čo predávate, urobte viac kvalitných fotografií produktu. A ak predávate niečo nositeľné, priložte fotku niekoho, kto má na sebe tento produkt, aby potenciálni zákazníci videli, ako vyzerá pri nosení.

Tip

V tomto blogovom príspevku nájdete ďalšie informácie o tom, ako obrázky pomáhajú zvyšovať mieru konverzie.

Účtujete poplatky za prepravu.

Myslíte si, že na vašich vysokých prepravných poplatkoch nezáleží? Zamysli sa znova!

Podľa odborníka na konverziu copywritera Joanna Wiebeho zahŕňajú pokladne s vysokou konverziou dopravu zdarma. Dôvodom je skutočnosť, že vysoké prepravné ceny sú dôvodom, prečo ľudia opúšťajú nákupné vozíky s elektronickým obchodom.

A pozrite sa na to:

Spoločnosť s názvom 2BigFeet sa rozhodla začať ponúkať dopravu zdarma pre objednávky nad 100 dolárov a ich konverzie sa zvýšili o 50% cez noc.

Prečo teda neskúšať ponúkať dopravu zadarmo a zistiť, aký to má vplyv na vaše vlastné miery konverzie? Kto vie – cez noc ste mohli vidieť aj zlepšenie konverzného pomeru o 50%!

Váš web je príliš pomalý.

Spomeňte si na poslednú stránku, ktorú ste navštívili a ktorej načítanie trvalo dlho. Zdržali ste sa alebo ste sa rozhodli opustiť web?

Pravdepodobne ste to opustili. Priznajme si to – v dnešnom svete okamžitého uspokojenia prostredníctvom technológie nikto nechce dlho čakať.

Dokonca aj Damien Farnsworth z Copybloggeru hovoril o dôležitosti rýchlosti webu a povedal: „rýchlosť vášho webu ovplyvňuje všetky metriky, ktoré vás zaujímajú.“

Speed ​​Matters

Štúdia spoločnosti Unbounce navyše ukazuje, že 1 z 5 zákazníkov opustí nákupný košík, ak sa vaše stránky načítavajú príliš pomaly. Rýchlosť načítania stránok by ste preto mali brať vážne a v prípade, že je pomalá, ju treba vyriešiť.

Ale možno si nie ste istí, ako rýchlo sa váš web načíta. V takom prípade použite nástroj Bitcatcha Server Speed ​​Checker a pozrite si tento zoznam ďalších spôsobov, ako môžete zmerať svoju presnú rýchlosť stránok.

Ak zistíte, že vaše stránky sú pomalé, ale neviete prísť na to, prečo by to mohlo byť na vine, zvážte jeden z nasledujúcich dôvodov:

  • Máte príliš veľa doplnkov WordPress.
  • Vaše obrázky sú príliš veľké.
  • Nepovolili ste ukladanie do vyrovnávacej pamäte.

Na vyriešenie týchto problémov môžete urobiť tieto kroky:

  • Deaktivujte všetky doplnky WordPress, ktoré nepoužívate.
  • Na svojom webe použite komprimované obrázky
  • Povoliť ukladanie do vyrovnávacej pamäte. Vaša stránka sa načíta rýchlejšie, pretože prehliadač nebude musieť súbor vyžadovať zo servera.

Nezabúdajte, že problémy, ktoré som tu uviedol, nie sú jediné možné príčiny pomalej rýchlosti načítania. Zložitejší zoznam dôvodov, prečo sa váš web nemusí načítať tak rýchlo, ako by ste chceli, nájdete v tomto blogovom príspevku.

Tip

Toto sú presné kroky, ktoré sme podnikli na zrýchlenie nášho WordPress. Používame ho v Bitcatcha.com a hrdo dosahujeme čas načítania pod 3 sekundy.

Nakupujúci nedôverujú vašej firme.

Povedzme, že nakupujete online pre stôl a začnete sa rozhliadať po Etsy. Ktorému z nasledujúcich predajcov by ste verili viac?

Ktorému z nich veríte?

Je pravdepodobné, že by ste si vybrali prvého predajcu – získajú vašu dôveru tým, že vystavia viac ako 300 päťhviezdičkových recenzií od predchádzajúcich zákazníkov.

Podľa známeho obchodníka a podnikateľa Neila Patela potenciálni kupujúci dôverujú recenziám, pretože:

  • Predstavujú skutočnú situáciu použitia
  • Je menej pravdepodobné, že dôjde k predpojatiu ako na stránke predaja
  • Dávajú návštevníkom istotu pri kúpe, čo dokazuje, že s nákupom nebudú žiadne problémy

Uistite sa teda, že dodávate vysokokvalitný produkt a vynikajúci zákaznícky servis každému, kto od vás niečo kúpi. Únik z cesty pre každého zákazníka je skvelý spôsob, ako začať získavať pozitívne recenzie.

Ale čo keď robíte všetko správne a stále sa vám zdá, že nedostanete požadované recenzie?

Možno budete chcieť začať povzbudzovať ľudí, aby skontrolovali váš obchod po zakúpení. Môžete to urobiť tak, že pri každom balíku pošlete prispôsobenú poznámku, ktorá ďakuje zákazníkovi za jeho podnikanie a požiada ich o kontrolu vášho obchodu.

Varovanie: vyvarujte sa tlaku na zákazníkov, aby zanechali nečestné pozitívne hodnotenie. Niekoľko zlých hodnotení vám neublíži – v skutočnosti by zlé recenzie mohli dokonca zvýšiť autentickosť vašich pozitívnych recenzií.

Tip

Ak sa chcete dozvedieť viac spôsobov, ako môžete zlepšiť svoje šance na získanie skvelých recenzií, prečítajte si tento blogový príspevok.

Otvorenie obchodu s elektronickým obchodom môže byť prospešné, ale iba vtedy, ak ste inteligentní v tom, ako sa prezentujete ako firma.

Začnite postupovať podľa tipov, ktoré som uviedol v tomto príspevku, a zvýšite tak svoje šance na zlepšenie požadovaných tržieb.

Aké zmeny urobíte, aby ste zlepšili mieru konverzie elektronického obchodu? Zdieľať v sekcii komentárov!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me